pasta kreması ile tiramisu / Tiramisu Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli) | Yemek Tarifleri

Pasta Kreması Ile Tiramisu

pasta kreması ile tiramisu

Kolay Tiramisu Pasta

Kolay Tiramisu

Merhabalar sevgili dostlar,

Bugün sizlere çok lezzetli Kolay Tiramisu tarifi hazırladım. O kadar çabuk hazırlayacaksınız ki. Pasta canınız çektiğinde yapın yapın yeyin bence, çünkü bundan kolay pasta olmaz. Herkes yapabilir. Daha önce sizlerle Gerçek İtalyan Tiramisu Tarifi ve Portakallı Tiramisu tarifleri de paylaşmıştım. Onlarada bakmanızı tavsiye ederim.

Kolay Tiramisu Pasta

Kolay Tiramisu tarifi çok kolay bir pasta. Kreması pişirilerek hazırlanıyor, tiramisu kremasında çiğ yumurta istemeyenler için tam aradıkları tiramisu kreması tarifi. Krema miktarı biraz fazla geliyor isterseniz malzemeleri yarıya düşürün yada iki paket kedidili bisküvi kullanıp daha büyük bir tepsi de ve 3 kat olarak hazırlayabilirsiniz. Artan kremayı bardaklara doldurup kaşık kaşık bile yiyebilirsiniz.

ml su bardağı kullanılmıştır.

• 1 paket Kedidili Bisküvisi
  • Litre Süt ((6 su bardağı))
  • gr Şeker ((1,5 su bardağı))
  • gr Un ((1 dolu su bardağı yada 4 dolu yemek kaşığı))
  • 85 gr Nişasta ((1 su bardağından 1 parmak eksik yada 4 dolu yemek kaşığı))
  • 2 adet Yumurta sarısı
  • 1 paket Vanilya
  • gr Mascarpone veya labne peyniri
  • 30 gr Tereyağı ((1 yemek kaşığı))
  • 1 paket Krem şanti
  • 3 su bardağı Kahve
  • 1 yemek kaşığı Kakao
  1. Tencereye bir bardak süt koyup, yumurta ve şekeri ekleyip el çırpıcısı ile karıştıralım. Unu ve nişastayı ekleyip 2 dakika kadar tamamen pürüzsüz olana kadar karıştıralım.

2. Kalan sütü ekleyip, tencereyi ocağa alalım. Karıştırarak pişirelim, koyulaşmaya başlayınca altını kısıp dakika pişirmeye devam edelim.

3. Tereyağını ve vanilyayı ekleyip tereyağı eriyinceye kadar karıştıralım. Kremayı ocaktan alıp üzerine bir streç film ile kapatalım. Tamamen soğumasını bekleyelim.

4. Soğuduktan sonra mascarpone veya labneyi, krem şantiyi ekleyip 3 dakika kadar mikserle çırpalım.

5. Bisküvileri soğumuş olan kahveye bandırıp şekerli yüzeyi üste gelecek şekilde tepsiye 1 kat dizelim. Üzerine çok kalın olmayacak bir tabaka krema sürelim.

6. Aynı şekilde 2. kat bisküvileri de kahveye bandırıp kremanın üzerine dizelim. Gene Krema sürüp buzdolabına kaldırıp en az saat dinlendirelim. ( 1 gece beklettiğiniz zaman çok daha lezzetli oluyor.)

7. Servis öncesinde üzerine kakao serpip, dilimledikten sonra servis yapalım.

Afiyet olsun.

Tiramisu

İtalyanların tüm dünyaca tanınan lezzeti tiramisuyu biz de çok seviyoruz milletçe. Gerçi bizim hazırladığımız tiramisu gerçeğinden yapılış şekli ve malzemeleri bakımından oldukça farklı olsa da tiramisuyu kendi damak tadımıza bu şekilde uydurmuşuz. Orjinalinde mascarpone peyniri, kedi dili bisküvisi ve likör kullanılmakta ve kreması benmari yöntemiyle hazırlanmakta. Benim bugün vereceğim tarif biraz bizim usulde :) Fakat gerçekten çok lezzetli.

Ben hazırladığım keki yuvarlak kalıpla keserek porsiyonluk mini tiramisular yapmayı tercih ettim ama siz keki bütün olarak da kullanabilirsiniz.

Tatlıyı ikram ederken kahveli tatlılarla arası hiç iyi olmayan eşime söylemedim tabaktakinin tiramisu olduğunu. İlk lokmada &#;hııımmmm&#; sesleri gelmeye başladı. &#;Ben tiramisu sevmem ama bu çok güzel olmuş. Kreması çok güzel. Hep yapar mısın? Lütfen&#; diye devam etti. Tabiki yaparım :)

Tiramisu

Hazırlama Süresi30 dakikadakika

Pişirme Süresi25 dakikadakika

Toplam Süre55 dakikadakika

Porsiyon :5Kişilik

Tarifi Yazdır

Kek:

• 5 adet yumurta
  • 5 kahve fincanı un
  • 5 kahve fincanı toz şeker
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2 çorba kaşığı kakao

Krema:

• 1 adet yumurta sarısı
  • 2 su bardağı süt
  • 3 çorba kaşığı un
  • ½ su bardağı toz şeker
  • 1 paket labne peyniri
  • 1 paket vanilya

Ayrıca:

• 1 su bardağı bol şekerli Nescafe (ıslatmak için)
  • Kakao (üzerine)
  • Yumurtaları şekerle birlikte derin bir kaba alıp beyazlaşıp köpük köpük olana kadar çırpın. Un, kabartma tozu ve kakaoyu başka bir kapta harmanlayıp yumurtalı karışıma ekleyip çırpma teliyle karıştırıp kalıbınıza dökün. Önceden ºC'de ısıtılmış fırında dakika pişirin (Ben yağlı kağıt serilmiş midi fırın tepsisinde pişirip sonra 8 cm çapındaki yuvarlak bir kalıpla parçalar çıkardım. Dilerseniz siz de yuvarlak bir kalıp veya bardak kullanarak porsiyonluk yapabilirsiniz.).

• Kremayı yapmak için tencereye yumurta sarısını, unu, şekeri ve sütü alıp ağır ateşte karıştırarak pişirin. Üzeri göz göz olunca ateşten alıp soğumaya bırakın. Ilınınca labne peynirini ve vanilyayı ilave edip mikserle bir dakika çırpın.

• Soğuyan kekinizi yatay olarak ikiye bölün. Alt parçasını bir fırça yardımıyla şekerli Nescafe’yle ıslatın. Kremanızı kekinizin üzerine yayın. Üst parçayı da alt parçasının üzerine koyup Nescafe’yle ıslatın. Pastanın üzerini kalan kremayla kaplayıp üzerine kakao eleyin ve buzdolabına kaldırın. Dilerseniz rendelenmiş beyaz çikolatayla süsleyin.

Bu tarife ilgi duyduysanız mutlaka diğer tiramisu tariflerime de bir gözatın derim:

Çikolatalı Tiramisu

Portakallı Tiramisu

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası