okullar son hafta yoklama alınır mı / Okulun Son Haftası Yoklama Alınır Mı? Okulun Son Haftası Devamsızlık Yazılır Mı? - Son Dakika

Okullar Son Hafta Yoklama Alınır Mı

okullar son hafta yoklama alınır mı

Okullarda son hafta yoklama alınır mı ?

Özel Haber

eğitim öğretim yılının bitmesine 1 hafta kala öğernciler ve veliler tarafından araştırılmaya başlandı.

İkinci dönem karneleri 17 Hazinra'da dağıtılacak ve yaz tatili başlayacak.

Devamsızlığı sınırda olan öğrenciler son hafta okula gelmezlerse yok yazılıp yazılmayacaklarını araştırıyor.

Devamsızlık, öğrenciler için hem sınıf tekrarı hem de başarı belgesini etkiliyor.

Peki son hafta yoklama alınır mı, yok yazılır mı? İşte detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve okul yönetimi özellikle devamsızlık problemi yaşayan öğrencilere okulun son gününe kadar devam etme uyarısı yaptı.

Okul yöentimi son hafta yoklama almaya devam edebilir. Ancak karne gününden bir kaç gün önce devamsızlık girişlerinin kapatılacağı tahmin ediliyor.

milli eğitim bakanlığıokuleğitim

Google News ile Takip Et

Son hafta yoklama alınıyor mu? Yoklama var mı?

Son hafta yoklama alınıyor mu, okulun son haftası yoklama alınır mı, son hafta derse girme zorulu mu, yoklama var mı, okulların kapanmasına bir hafta kala yoklama var mı, yılı bahar dönemi okul bitimiyle ilgil bilgiler merak ediliyor.

SON HAFTA YOKLAMA ALINIYOR MU?

Bir eğitim öğretim dönemi daha geride kalırken öğrenciler merakla son haftanın yoklama durumunu merak ediyor.

Okulun son haftası yoklama alınır mı, son hafta derse girme zorulu mu, yoklama var mı?

Okulun son haftasında ders programlarının artık bittiği, birçok öğretmenin müfredatta yer alan konuları tamamladığı hafta olarak kabul edilen son hafta okula gitmek istemeyen öğrenciler merakla soruyor: Okulun son haftası yoklama alınır mı, var mı, okulların kapanmasına bir hafta kala yoklama var mı?

Yıl boyunca okula düzenli bir şekilde giderek devamsızlık yapmayan öğrenciler için bir sorun yok, onlar son haftayı genel olarak tatil şeklinde geçiriyor; ancak yıl içinde devamsızlık yaparak okula gitmeyen öğrenciler ise bu konuda biraz endişeli. Çünkü zaten belli bir noktayı aşan devamsızlık konusunda son hafta dikkatli olmak zorundalar; aksi halde sınıfta kalabilirler. 

Ders programının tamamlanmasıyla, karne basım işlemlerinin başlaması öğrencilerin devamsızlıklarının işlenip işlenmeyeceği konusunun sorgulanmasına neden oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve okul yönetimi özellikle devamsızlık problemi yaşayan öğrencilere okulun son gününe kadar devam etme uyarısı yaparken, öğrenciler arama motorlarına yöneldi.

Geçmiş yıllarda son haftanın ilk günlerinde tamamlanan ders programı sonrası karne basım işlemleri hızlandırıldığı için çarşamba ve perşembe günleri ders işlenmiyordu.

Ancak okul yönetimi yoklama almaya devam edebilir, dolayısıyla en detaylı bilgi için okul yönetimi başvurulması gerekir.

YOKLAMA ALINIP ALINMADIĞINI KONTROL

Yoklama alınıp alınmadığını kontrol etmek için e-Okul sisteminden kontrol edebilirsiniz.

Okullarda genellikle sınavlardan sonra yoklama alınmaz. Ancak bazı okullarda bu değişebilir.

Bazı okullarda son iki hafta bazılarında ise son hafta yoklama alınmaz.

Lisede son hafta yoklama alınır mı?

Lisede son hafta yoklamaalınıp alınmayacağını öğrenmek isteyen öğrenciler buna göre derse girip girmeme konusunda bir tavır belirleyecek. 

Okulların yarıyıl tatiline girmesine 5 gün kaldı. Hatta yarıyıl tatiline bazı öğrenciler çoktan girdi bile. Devamsızlık hakkını yıl boyunca kullanmayan birçok öğrenci bu gibi durumlarda erken tatile girebiliyor. Ancak devamsızlığı fazla olan öğrenciler ise diken üzerinde. Çünkü onların devamsızlık hakları dolmak üzere. Peki, lisede son hafta yoklama alınır mı?

LİSEDE SON HAFTA YOKLAMA ALINIR MI?

Son hafta yoklama alınır mı sorusu, yaz tatiline günler kala gündemde yer alıyor. Uzun bir maratonun ardından yaz tatiline girmeye hazırlanan milyonlarca öğrenci, karne alacağı günü beklemeye başladı. Peki, okulun son günleri olan karne haftası yoklama alınır mı? İşte, karne haftası yoklama alınır mı sorusu hakkında detaylı bilgiler
Haberin Devamı

Karne günü olan okulun son haftası yoklama alınır mı sorusu, haziran ayının ilk günlerinde yazılı ve sözlü sınavlarını tamamlayan öğrencilerin merakla araştırdığı konular arasındaki önemini koruyor. Son Hafta Yoklama alınır mı sorusuna alacakları cevap ile son haftayı farklı değerlendirme konusunda girişimlerde bulunacak olan öğrenciler, karne günü öncesi ufak bir tatil yapmayı amaçlayacak. İşte, merakla araştırılan son hafta yoklama alınır mı sorusunun cevabı

Okulun Son Haftası yoklama alınıp alınmayacağı konusunda detayları merak eden on binlerce öğrenci, ders programının tamamlanması ve karne basım işlemlerine başlanılması nedeniyle okula gidip gitmemenin kararsızlığını yaşıyor.

İkinci dönemin son haftasında karnelerin yanında verilecek başarı belgeleri kadar merak edilen bu durum, öğrenciler kadar velileri de yakından ilgilendiriyor. Hava sıcaklıklarının artması nedeniyle evlatlarının dışarı çıkmasını istemeyen yüz binlerce vatandaş, son hafta yoklamasının önemini sorguluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin, özellikle devamsızlık problemi yaşayan öğrencilere okulun son gününe kadar devam etme uyarısı önemini korurken, öğrencilerin konuyu detaylı araştırması ise hız kesmiyor.

Geçtiğimiz yıllarda, okulun son haftasının pazartesi ve salı günleri tamamlanan ders programı, karne basım işlemlerinin hızlanması sebebiyle çarşamba ve perşembe günleri boş geçmekteydi. Dolayısıyla çarşamba günü itibariyle yoklama alınma işlemi gerçekleşmeyebilmekteydi. Fakat, bu konu hakkında en detaylı bilgi okul yönetimi tarafından verilecektir.

ORTAÖĞRETİM DEVAMSIZLIK YÖNETMELİĞİ NE DİYOR?

MADDE

(1) Okula devam zorunludur. Veliler, öğrencilerinin okula devamını sağlamakla yükümlüdürler. Millî Eğitim Temel Kanununun 26 ncı maddesi gereğince okul yöneticileri, millî eğitim müdürleri ve mahalli mülkî idare amirleri öğrencilerin okula kayıt ve devamıyla ilgili gerekli tedbirleri alırlar.

(2) Uygulamayla ilgili olarak;

a) (Değişik:RG-1/9/) Devamsızlık yapan öğrenciler, ders öğretmeni tarafından yoklama fişine, ilgili müdür yardımcısı tarafından da e-Okul/e-Mesem sistemine işlenir.

b) (Değişik:RG-1/7/) Günlük toplam ders saatinin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

c) (Mülga :RG/9/)

(3) (Değişik:RG/10/) Yurt içinde ve yurtdışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor, beceri yarışması ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılmasına Bakanlık, mahallî mülki amirleri ve/veya millî eğitim müdürlüklerince izin verilen öğrenciler ile Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenen faaliyetin hazırlık dönemi ve organizasyon sürecine katılan öğrenciler, okula devam edemedikleri sürece faaliyet izinli sayılırlar ve bu süre devamsızlık süresine dâhil edilmez. Ancak faaliyet için verilen izinlerin toplamı bir eğitim ve öğretim yılının yarısından fazla olamaz. Yurt içindeki faaliyetlere katılan öğrencilere millî eğitim müdürlüklerince, yurtdışındaki faaliyetlere katılan öğrencilere ise Bakanlık ve/veya mahalli mülki idare amirlerince izin verilir. Bu öğrencilerin başarı durumlarının belirlenebilmesi için iki dönem puanı almış olmaları gerekir. (Ek cümle:RG-5/9/) Okul içinde veya il içinde yukarıda belirtilen izinlerin dışında okul müdürü veya görevlendirmesi hâlinde nöbetçi müdür yardımcısı tarafından verilen faaliyet izinleri devamsızlıktan sayılmaz.

(4) (Değişik:RG/9/) Devamsızlık yapan öğrencinin durumu posta, e-posta veya diğer iletişim araçlarıyla velisine bildirilir, varsa özür belgesini okul yönetimine teslim etmesi velisinden istenir. Devamsızlığın 5 inci, 15 inci ve 25 inci günlerinde, kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı (Değişik ibare:RG-5/9/) kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özel eğitim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrenciler için ise ayrıca devamsızlığın 40 ıncı ve 55 inci günlerinde de tebligat yapılır ve öğrencinin okula devamının sağlanması istenir. (Ek cümle:RG-1/9/) Mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin teorik ders devamsızlıklarının 2 nci, 4 üncü ve 5 inci; işletmede mesleki eğitime devamsızlıklarının ise 5 inci, 15 inci ve 25 inci günlerinde, yasal temsilcisi ve işletmeye, 18 yaşından büyükler için ayrıca kendisine bildirim yapılır. Teorik ders süresi haftada iki gün olarak uygulanan mesleki eğitim merkezi programına kayıtlı öğrencilerin teorik ders devamsızlıklarının 4, 8 ve 10 uncu günlerinde bildirim yapılır.

(5) (Değişik:RG-1/9/) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, (Mülga ibare:RG-5/9/) (…) sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özel eğitim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır. Tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özel eğitim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler hariç olmak üzere devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler derslere devam edemez ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi veya mesleki eğitim merkezine yönlendirilerek kayıtları yapılır. Mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin teorik derslere özürlü ve özürsüz devamsızlık süresi ders yılı içinde devam etmesi gereken sürenin altıda birinden, işletmede mesleki eğitimde ise sayılı Kanun hükümlerine göre kullanabileceği ücretli ve ücretsiz izin toplamından fazla olamaz. Bu fıkra kapsamında toplam devamsızlık süresinin 60 güne çıkabildiği durumlarda teorik derslere devamsızlık süresi teorik ders süresinin üçte birini geçemez. Devamsızlık süresini aşan öğrencilerin sözleşmeleri fesih edilerek sigorta çıkışları yapılır ve durumları yazılı olarak yasal temsilcisine ve işletmeye, 18 yaşından büyükler için kendisine de bildirilir. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler derslere devam edemez ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılının başından itibaren bir işletme ile sözleşme imzalamak şartıyla okula devam ettirilir. Mesleki eğitim merkezinde öğrenim hakkı bulunmayanlardan zorunlu eğitime tabi olanlar ise Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi veya Açık Öğretim İmam Hatip Lisesine yönlendirilerek kayıtları yapılır.

(6) (Değişik:RG-1/7/) Öğrencinin devamsızlığıyla ilgili velisine yapılacak tebligat işlemleri, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda posta, e-Posta ve/veya bilişim araçlarıyla yapılır.

(7) (Değişik:RG-1/7/) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

(8) (Değişik:RG/3/) Telafi programları ile tamamlayıcı eğitim programına devam zorunludur. Öğrenciler devam etmek zorunda oldukları telafi programına ve tamamlayıcı eğitim programına ait özürlü özürsüz toplam ders saatinin en az altıda biri kadar devamsızlık yapmaları halinde, puanları ne olursa olsun başarısız sayılırlar.

(9) (Ek:RG/10/) (Değişik ibare:RG/7/) Ara tatil, yarıyıl ve yaz tatili süresince işletmelerde mesleki eğitim gören öğrencilerin sayılı Kanun kapsamında kullandıkları ücretli ve ücretsiz izin süreleri devamsızlıktan sayılmaz. Ancak özürsüz devamsızlık süresi ücretsiz izin süresinden düşülür.

Okulun son haftası yoklama alınır mı, devamsızlık işlenir mi? Devamsızlık sınırı ka&#; g&#;n?

eğitim öğretim yılı 16 Haziran cuma günü sona erecek. Devamsızlık hakkını dolduran öğrenciler ise son hafta yoklama alınıp alınmayacağını sorgulamaya başladı. Devamsızlık sınırında olan öğrenciler “Okulun son haftası yoklama alınır mı, devamsızlık işlenir mi? Devamsızlık sınırı kaç gün?” sorularına yanıt arıyor.

• 13 Haziran - • Son Güncelleme:

• 13 Haziran - • Son Güncelleme:

1Okulun son haftası yoklama alınır mı, devamsızlık işlenir mi Devamsızlık sınırı kaç gün
2OKULUN SON HAFTASI YOKLAMA ALINIR MI

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası