enes kara nereli hatay / Enes Kara kimdir? Enes Kara neden öldü? - Haberler

Enes Kara Nereli Hatay

enes kara nereli hatay

Enes Kara babası kimdir? Ne iş yapıyor? Enes Kara’nın ailesi

Tıp öğrencisi Enes Kara dün bir video çekerek hayatına son verdi.

Enes Kara cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve yaşadığı gelecek kaygısından dolayı hayatına son verdiğini ifade etti.

Kara’ya ait notta, “Herkes doktorluktan kaçıyor, çünkü mobbing var, uzun süreli nöbetler var, hastadan şiddet görme ihtimali var, köle gibi çalışıyorsunuz, ben böyle bir gelecek istemiyorum. Bulunduğum cemaat yurdunda namaz kılma ve cemaatin dersine katılmak zorunlu, verdikleri kitapları okumak zorunlu, kendim müslüman değilim, ailem bilmiyor, buradan ayrılmak istediğimi söylediğimde hayır cevabını aldım” ifadeleri yer aldı.

BABA TELE1’E KONUŞTU

TELE 1’den Fırat Yeşilçınar’a konuşan Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, yaşananları anlattı. Kendisinin 25 yıldır cemaat içerisinde olduğunu söyleyen baba Mehmet Kara şunları söyledi:

"Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık."

SİTE İÇERİSİNDE CEMAAT EVLERİ

Olayın yaşandığı an bina önünde olan bir görgü tanığı, “8 katlı bir binadan atlamış. Binanın olduğu yer bir site.

15 yıldır Nur Cemaati burada bu çalışmaları yapıyor. Site içerisindeki bütün evler onlara ait” dedi.

FIRAT YEŞİLÇINAR O GÖRÜŞMENİN DETAYLARINI ANLATTI

Baba Mehmet Kara’ya ulaşan TELE1 Web Müdürü Fırat Yeşilçınar, o görüşmenin detaylarını canlı yayında anlattı.

Babanın görüşme sırasına çok rahat olduğunu belirten Yeşilçınar, ailenin aldığı kararın herhangi bir şikayette bulunmamak yönünde olduğunu aktardı.

Yeşilçınar, “Baba olayın yaşanmasından muzdarip değildi zaten. Pişmanlık yoktu. Zaten ölmeden hemen önce anne ve halayla da görüşme yaparak sıkıntılı olduğunu anlatmış. Asıl kritik nokta, bir görgü tanığı var orada. Enes ölmeden önce yanında birisi varmış. FETÖ’de gördüğümüz yapılanmayı burada da görüyoruz. Bir tabela yok ama bölge tamamen cemaate ait. Baba diyor ki, ‘Ben bir süre kalınca alışır sandım’ fakat sonucu çok ağır oldu” diye konuştu.

‘Cemaat baskısı´ intihara sürükledi

Ailesi Hatay´ın Belen ilçesinde ikamet eden öğrenci Enes Kara, intihar öncesi yazdığı notta, 'Özgür hissetmiyorum, 24 saatte kendime ayırabildiğim 3 saat falan. Buna ek olarak dönem sonlarında okuma programları oluyor ve bir hafta boyunca sabahtan akşama kadar buradaki kitaplardan okuyorsun, telefonuna falan da el koyuyorlar' ifadesine yer verdi.

Gül´den Kara ailesine taziye ziyareti

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Enes Kara´nın ailesini ziyaret ederek, başsağlığı dileğinde bulundu. Gül, sosyal iletişim sitesinden yaptığı fotoğraflı paylaşımda şunlara yer verdi: 'Belen´de ikamet eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara kardeşimizin kederli ailesine, başsağlığı ziyaretinde bulunduk. Hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşadığımız kardeşimize yüce Rabbimden rahmet dilerim.

EMEP gençliğinden açıklama

Emek Partisi Payas İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları, tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara´nın, gelecek kaygılarını ve ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdunda yaşadıklarını anlattığı bir video çektikten sonra yazılı bir mesaj da bırakarak yaşamına son vermesini ´sosyal cinayet´ olarak niteledi. Emek Partisi Payas Gençlik Kollarından yapılan açıklamada şunlara yer verildi: 'Enes Kara, yaklaşık bir ay önce kaydettiği açıklanan video mesajında bir cemaat ibadetlere zorlandığı için ders çalışmaya vaktinin kalmadığını söylemişti. Bu yurtlarda arkadaşlarımızın sanat, bilim, felsefe, gibi şeylerle ilgilenme şansı hiç yok. Cemaatin öncelik verdiği öğrencilerin dini kitapları okuması, okul kitapları ve yardımcı kitaplar dışında ufukları dünya ile kesilmek isteniyor. Burada gençler sabah namazına kaldırılıyor. Namaz kılıyor, sohbetlere katılmak zorunda kalıyorlar. Farklı ziyaretler yapılacaksa onlar yapılıyor. Gençlerin bireysel bir yaşamı, kendisine ait bir zamanı olmuyor. Cemaat yurtları bir devlet politikası olarak destek görüyor. Devlet barınma sorununu çözmeyerek, yurt yapmayarak bu tür cemaatlerin kucağına gençleri atıyor. Yaşamına son veren Kara´nın ağzından duyduğumuz her söz Türkiye gençliğinden çalınan yaşamın, dinci gericilikle, şiddet ve baskıyla, hak gasplarıyla tek adam yönetimine nasıl nefes olduğunu anlatıyor.”

İntihar Eden Enes Kara&#;nın Babası İlk Kez Konuştu! Oğlunun Ölümü Hakkında Cemaat Yurdunu Övdü! Türkiye Ayağa Kalktı

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2.sınıf öğrencisi Enes Kara'nın intiharı Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Çektiği videoda gelecek kaygısı yaşadığını, Tıp Fakültesi mezunlarının hak ettiği yaşamı yaşamadığını ve kaldığı cemaat yurdunda yapılan baskılardan bahsetti. Bu baskılara ve gelecek kaygısına dayanamayıp intihara kalkışan Enes Kara, tüm sevenlerini yasa boğdu. Lise 2.sınıfta Müslümanlıktan çıktığını söyleyen Kara bir de intihar mektubu bıraktı. Şimdi ise Enes Kara'nın babası Mehmet Kara konuştu. Mehmet Kara'nın açıklamaları yeni bir skandala sebep oldu. İşte Mehmet Kara'nın oğlunun intiharı hakkında söyledikleri

Baba Mehmet Kara, Nur cemaatine övgüler getirerek oğlu hakkında, “Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim” dedi.

"BEN BU CEMAATİN 25 YILDIR İÇİNDEYİM"

Kaldığı yurt hakkında, “Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık” ifadelerini kullandı.

Baba Mehmet Kara'nın ifadeleri üzerine Türkiye şaşkınlık yaşadı. Birçok kişi Mehmet Kara'nın acısını içinde yaşadığını söylerken bazıları oğlunun ölümüne üzülmediğini dile getirdi.

ENES KARA İNTİHAR VİDEOSUNDA ŞU SÖZLERİ SÖYLEMİŞTİ

#Enes Kara kimdir, enes kara kaç yaşında, Enes Kara nereli, enes kara babası, enes kara cenazesi, enes kara hangi cemaatte, enes kara gittiği cemaat, enes kara intihar videosu, enes kara intihar mektubu, mehmet kara açıklama, enes kara cemaat, enes kara hesabı

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası