omar neden gözlük takıyor / Omar neden gözlük takarak oynuyor? Omar'a ne oldu? - Haber

Omar Neden Gözlük Takıyor

omar neden gözlük takıyor

Omar neden gözlük takıyor? Omar Elabdellaoui'nin gözüne ne oldu?

Omar neden gözlük takıyor, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Omar, Beşiktaş derbisine damga vurdu. Necip'in kafa vuruşunu çizgiden diziyle çıkartan Omar'ın inanılmaz hamlesi maçın kaderini değiştirdi. Bu müdahaleden sonra Galatasaray Kerem'le peş peşe 2 gol buldu.

OMAR NEDEN GÖZLÜK TAKIYOR?

Beşiktaş'ın kullandığı kornerde kaptan Necip darbeli kafa vuruşu yaptı. Omar Elabdellaoui çizgiye koşup ters ayağıyla yaptığı müdahaleyle topun ağlara gitmesini engelledi. Omar'ın inanılmaz müdahalesi Beşiktaşlı futbolcuları da şaşırttı. 'Futbol oynayamaz' denilen Omar, derbinin kaderini değiştirdi.

Elindeki havai fişek patlamasıyla gözünü kaybetme tehlikesi yaşayan Omar, 1 sene sahalardan uzak kaldı. Sezonun ikinci yarısıyla kadroya dahil edilen tecrübeli sağ bek, son haftalardaki yükselişini derbide taçlandırdı.

Omar'ın tedavisi uzun bir süreçti. Vücut gibi, göz küresinde de deri katmanları bulunuyor ancak Omar Elabdellaoui'nin yeni deri oluşturan tüm dokuları yanmış ve sağ gözü üçüncü derece yanık olmuştu. Hatta gözyaşı kanalları dahi yanmış ve göz kapağının üçte birini kaybetmişti. Şartlar böyle olunca Omar'ın tedavisi için durum karmakarışık bir hal aldı.

Omar ElabdellaouiGalatasarayGündemSporHaberler

funduszeue.infoı Omar’ın, yaşadığı kaza sonrası sahalara dönüşünün ardında özel bir hikâye var

Norveçli sağ bekin formasına kavuşmasının perde arkasında, başta kendisinin üst düzey inancı, ailesinin büyük yardımı ve Galatasaray’ın başkan seviyesinden Florya’daki her bir çalışanın desteği yatıyor. 

11 AYDA 14 OPERASYON GEÇİRDİ

30 yaşındaki oyuncuya kazanın ardından Sarı-Kırmızılı kulübün sponsor hastanesinde ilk müdahale yapıldı. Gözlerindeki kimyasal yanık temizlenen Omar’ın tekrar sağlıklı şekilde görebilmesi için uzun soluklu bir tedavi programı planlandı. 

YÜZDE 10 İHTİMAL DEDİLER AMA

Norveçli futbolcunun tedavisi hem İstanbul’da hem de ABD’de kornea yaralanmalarında dünyanın bir numarası olarak kabul edilen bir klinik tarafından ortak yürütüldü. Sürecin başında doktorlar, gözdeki ağır hasar nedeniyle Omar’ın görme yetisini yeniden kazanmasına yüzde 10 ihtimal veriyordu. Tecrübeli oyuncunun, ağzından zar ve kulağından deri alınıp göz kapağı oluşturuldu. 

KIZ KARDEŞİ KÖK HÜCRE VERDİ 

Omar, tedavisi için ABD’de 6 ay geçirdi. Ağustos ’de 30 yaşındaki oyuncunun gözüne, doku uyumu yüzde olan kız kardeşinden kök hücre nakli yapıldı. Sonrasında ’in eylül ayında Norveçli futbolcunun gözüne kornea nakli gerçekleştirildi.

SÜREKLİ ANTRENMAN YAPTI

Omar tedavisi sürerken doktorundan aldığı izinle bir antrenörle beraber günde 3 seans bireysel antrenmanlara başladı. Fiziksel gücünü toplayıp, sahalara dönüş inancını artırdı. İyileşme sürecinde Florya’ya gelip takım arkadaşlarını ziyaret eden Omar’la dönemin teknik direktörü Fatih Terim hep yakından ilgilendi. 

HERKESİ İNANDIRDI

Norveçli futbolcu, tekrar görmeye başladığı anları “Bir mucizeydi” diye niteledi. Galatasaray, oyuncusunun sözleşmesini devam ettirdi. Omar, en zor anda bile inancını hiç kaybetmedi, hatta o durumda dahi herkesi, her şeyin daha iyi olacağına inandırdı.

ÖZEL GÖZLÜK VE LENS 

TAKIYOR - Omar, ocak ayının başında özel bir gözlük ve kontakt lensle funduszeue.info’la idmanlara başladı, yeniden lisansı çıkarıldı. Deneyimli futbolcu, sahada olmadığı dönemde 30 dakikada bir özel bir damlayı gözüne damlatıyor. 

MİLLİ TAKIMA DAVET EDİLDİ

Omar, talihsiz kazadan gün sonra 21 Şubat’taki Göztepe maçında sahaya ilk 11’de çıktı. Norveçli sağ bek, maç sonu mutluluk gözyaşlarına engel olamadı. Beşiktaş derbisindeki performansıyla büyük alkış alan Omar, yeniden Norveç Milli Takımı kadrosuna davet edildi.

Omar neden gözlük takarak oynuyor? Omar&#;a ne oldu?

Yılbaşında eğlenmeye giden Omar, Gecenin ilerleyen saatlerinde havai fişek elinde patlamasıyla hastaneye kaldırılmıştı. Omar'ın gözündeki tüm yeni katmalarının yanmış olması adeta oyuncuyu zora sürekledi. Omar'ın doktoru durumunun çok ağır olduğunu bomba patlayan askerin gözünden dört kat daha kötü durumda olduğunu açıklasada Omar asla pes etmedi. 

Kök hücre nakli herşeyi güzelleştirdi

Bahar aylarına kadar geçen sürede doktorlar Omar'ın görüşünü geri kazanma aşamalarına geçebildiler. 

Aile üyesinde yapılacak kök hücre nakli ile başarı şansı artacaktı ve kız kardeşlerinden Ikram'ın kök hücre için yüzde uyumlu olduğu ortaya çıktı. Omar, "Gerçek dışıydı. Bu gerçekten işlerin iyi gidebileceğine dair büyük bir işaretti. Uzun bir yol olduğunu bilmemize rağmen, ablamın yüzde olması büyük bir fark yarattı. Bu sevgiyi ailemden almak önemliydi. Kız kardeşimin bana hücrelerini vermesi çok değerliydi." açıklamada bulundu.1 seneden önce sahaları dönmesi beklenmeyen Omar hızlı şekilde gerekli önlemleri olarak sahalara erkenden geri döndü. 

Omar neden gözlük takıyor

Omar neden gözlük takıyor?

Omar neden gözlük takıyor,gözlerinde sorun mu var yoksa sadece bir aksesuar olarak mı kullanıyor soruları Galatasaraylı futbolcunun son halini görenler tarafından merakla soruluyor.

Galatasaraylı futbolcu Omar son haliyle taraftarı şaşırtıyor. Omar'ın gözlük taktığını ve hiçbir şekilde çıkarmadığını gören taraftar, alışık olmadıkları bir durumlar karşılaştıkları için merakla soruyor. 

Yeşil sahalarda gözlüklü futbolcu görmeye alışık olmayan futbolseverler Omar'ın neden gözlük taktığını sorguluyor. 

Omar'ın gözlük takmasının aslında çok trajik bir tarafı bulunuyor. 

Ünlü futbolcu maalesef artık hayatının sonuna kadar gözlük takmak zorunda. Neden mi?

Omar neden gözlük takıyor?

Nedenini kendisinden öğrenelim: Artık sonsuza kadar gözlükleyim. Nasıl söylesem bilemiyorum, gözlük benim için adeta kalıcı bir yara gibi.

Çocuklarını eğlendirmek isterken yılbaşı gecesi yüzünde havai fişek patlayan Omar Elabdellaoui, kör olma riskiyle karşı karşıya kalmıştı.

gün sonra Göztepe karşısında ilk 11'de yer alan Norveçli sağ bek, yaşadığı süreci Alman basınına anlattı.

Tecrübeli futbolcu, "İkinci kez futbola başlıyorum. Tüm Türkiye bana destek verdi. Bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Doktorlar gözümde görme ihtimalinin yüzde 5 ila 10 arasında olduğunu söylemişti" şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın yıldız oyuncusu, "Sol gözümde biraz ışık gördükten sonra uyumaya korkmuştum. Psikolojik olarak tekrar karanlığa gömülmek istemiyordum. İdmanlar beni hayatta tuttu. Efor harcadığımda kendi kendime 'Bak hala hayattasın, hiçbir şey bitmedi' diyordum. Gözlükler artık benim ayrılmaz bir parçam. Sonsuza kadar onlarla birlikteyim. Nasıl söylesem bilemiyorum, gözlük benim için adeta kalıcı bir yara izi gibi. Ama kesinlikle beni güçlendiren bir yara izi." ifadelerini kullandı.

Omar Elabdellaoui, "Zaman ilerledikçe kesinlikle daha iyi olacağım. Gözlüklerimi her taktığımda onlara daha çok alışıyorum. Bir süre sonra onlarla bir bütün haline geleceğim. Birçok operasyon geçirdim. Umutsuz olamazsınız. Çünkü umudu olmayan bir insan, bu kadar çok ameliyata girmez. Hiçbir zaman, 'Tamam artık kariyerim bitti. Bir daha ameliyat olmama gerek yok' demedim. Bana verilen desteklerin de etkisi kocamandı. Bu kadar çok sevgi, sizi güçlendiriyor." yorumunu yaptı

Omar, göz ameliyatlarını yapan Dr. Edward Holland için, "Sen dünyanın en iyisisin ve benim kahramanımsın" demişti. Holland ise, "Omar inanılmaz bir savaşçı. Onunla gurur duyuyorum." diye konuştu.

Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce, "Omar sahaya döndüğünde çok duygulandı. Futbolcular ağlayarak ona ve birbirlerine sarıldı. Gerçekten bu sahneyi hayatım boyunca unutmayacağım." şeklinde konuştu.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası