ahbap kurban bağışı / AHBAP Kurban Bağışı Kabul Ediyor Mu? AHBAP'a Nasıl Bağış Yapılır?

Ahbap Kurban Bağışı

ahbap kurban bağışı

AHBAP Kurban Bağışı Kabul Ediyor Mu? AHBAP'a Nasıl Bağış Yapılır?

AHBAP Kurban Bağışı Kabul Ediyor Mu?

AHBAP kurban bağışı kabul eden dernekler arasında bulunmuyor. AHBAP derneğine bağış yapmak isterseniz bu bağışınızı dünyanın her yerinden aşağıdaki bağış hesaplarına yapabilirsiniz.

AHBAP’a yurtdışından da bağış yapabilirsiniz: Dünyanın her yerindeki bankalardan Ahbap derneği resmî banka hesaplarına, döviz havalesi gönderilebilmektedir. Yurtdışından yapılacak ödemeler için: Swift Kodu “ISBKTRIS”

TÜRKİYE İŞ BANKASI
HESAP ADI: AHBAP DERNEĞİ
TL Hesabı

IBAN
TR

USD Hesabı

IBAN
TR

EUR Hesabı

IBAN
TR

GBP Sterlin Hesabı
IBAN
TR

Avustralya Doları Hesabı

IBAN
TR

Suudi Arabistan Riyali Hesabı
IBAN
TR

Japonya Yeni Hesabı
IBAN
TR

Ahbap Derneği Deprem Bağışı Nasıl Yapılır? Ahbap Derneği Yardım Yapmak İçin IBAN numarası

Haberler

Gündem

Ahbap Derneği Deprem Bağışı Nasıl Yapılır? Ahbap Derneği Yardım Yapmak İçin IBAN numarası

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve büyüklüğündeki depremler, tüm Türkiye'yi derinden etkiledi. Deprem bölgesine arama kurtarma ekipleri gönderildi. Bir yandan kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan depremden etkilenen vatandaşlara tüm Türkiye'den yardım eli uzatıldı. Haluk Levent'in kuruculuğunu üstlendiği Ahbap Derneği'de zorlu koşullarda vatandaşların yardımına koşan ilk derneklerden oldu. Ahbap ekibi vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor. Ahbap Derneği'ne yardımda bulunmak isteyen kişilerin sayısında ise artış yaşandı. Peki Ahbap derneğine nasıl bağış yapabilirsiniz? Ahbap Derneği IBAN numarası nedir?

İşte detaylar

Kahramanmaraş merkezli büyüklüğündeki deprem, sadece o bölgeyi değil tüm Türkiye'yi derinden sarstı.

Kahramanmaraş merkezli büyüklüğündeki deprem, sadece o bölgeyi değil tüm Türkiye'yi derinden sarstı.

Haluk Levent'in yılında kurduğu Ahbap derneği de deprem bölgesine yardım gönderen ilk derneklerden oldu.

Haluk Levent'in yılında kurduğu Ahbap derneği de deprem bölgesine yardım gönderen ilk derneklerden oldu.

Ahbap Derneği ilk etapta deprem bölgesine varmak üzere 2 adet hijyen tırını gönderdiğini açıkladı.

Ahbap Derneği ilk etapta deprem bölgesine varmak üzere 2 adet hijyen tırını gönderdiğini açıkladı.

Ahbap Arama Kurtarma Ekibi de ilk olarak depremden zarar gören Hatay'a giderek çalışmalara başladı.

Ahbap Arama Kurtarma Ekibi de ilk olarak depremden zarar gören Hatay'a giderek çalışmalara başladı.

Ahbap, deprem bölgelerinde güvenli konaklama sağlayan yerlerin bir haritasını paylaşmıştı. Bu haritada 10 ilde güvenli konaklama sağlayan yerlerin konumları görülebiliyor.

Ahbap, deprem bölgelerinde güvenli konaklama sağlayan yerlerin bir haritasını paylaşmıştı. Bu haritada 10 ilde güvenli konaklama sağlayan yerlerin konumları görülebiliyor.

Ahbap Derneği bireysel yardımları kabul ettiğini duyurdu. Peki Ahbap Derneği'ne nasıl bağış yapabilirsiniz?

Ahbap Derneği bireysel yardımları kabul ettiğini duyurdu. Peki Ahbap Derneği'ne nasıl bağış yapabilirsiniz?

Haluk Levent ayrıca birçok kişinin kripto para ile yardım göndermek istediğini belirterek bir kripto para hesabı açtığını duyurdu.

Haluk Levent ayrıca birçok kişinin kripto para ile yardım göndermek istediğini belirterek bir kripto para hesabı açtığını duyurdu.

Kripto para ile yardım etmek isteyen kişiler için hesap bilgileri ise şu şekilde:

Kripto para ile yardım etmek isteyen kişiler için hesap bilgileri ise şu şekilde:

Ayrıca 👇🏻

Ayrıca 👇🏻

Ahbap Derneği Resmi Twitter Hesabı

Ahbap Derneği Resmi Twitter Hesabı

İlginizi Çekebilir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in de yer aldığı yayında, Kızılay'dan çadırları satın almalarına yönelik eleştirilere yanıt veren Levent, "Burada insanlara çadır lazım, ben çadır bulamıyorum bazıları istismar edip çadırları stoklamış. Söylediğimiz çadırlar ancak bugün geldi ancak Kızılay'dan alınan çadırlar hemen vardı. Benim o anda Kızılay'danmış şundanmış bundanmış deme lüksüm yoktu. Ben Kızılay'ın satış yaptığını öğrendim ve o an bunu sorgulayacak zamanım yoktu" dedi.

"ÇADIRLAR SADECE AHBAP'A SATILMADI"

Levent, şu ifadeleri kullandı: "Şu anda konteynerler yerleşiyor. Yarından itibaren vatandaşların geçişi yapılacak. Kızılay çadırları konusunda daha önce belirtmiştim. Bu çadırlar sadece AHBAP'a satılmadı. Üç dört kuruluşa satıldı. AHBAP bunu gördü ve hemen aldı bu konuda doğru yaptığımızı düşünüyoruz. Burada insanlar ölüyordu. Donuyorlardı. İnsanlar ölülerini dahi taşıyamıyorlardı. Evet AFAD gelmiş ama eksik çok, yetişemiyor kimse. Burada insanlara çadır lazım, ben çadır bulamıyorum bazıları istismar edip çadırları stoklamış. Söylediğimiz çadırlar ancak bugün geldi ancak Kızılay'dan alınan çadırlar hemen vardı. Benim o anda Kızılay'danmış şundanmış bundanmış deme lüksüm yoktu. Ben Kızılay'ın satış yaptığını öğrendim ve o an bunu sorgulayacak zamanım yoktu."

Levent, Kızılay'ın çadır satışı yaptığını internetten gördüklerini ifade ederek, "Trendyol'da dahi görülmüş. İnanamadık önce ama onu sorgulamak için zaman yoktu. Ben de hemen diyerek eğer bunlar kışlık çadırlarsa üçe beşe bakmayın hemen alın dedim" ifadelerini kullandı.

"KIZILAY ÇADIR SATMAMALIYDI BENCE AMA SATIYORSA DA ALIRIM NE YAPABİLİRİM?"

Yaklaşık 2 milyar TL'lik bir bağışa sahip olduklarını ifade eden Levent, şöyle devam etti: "Ben şu anda depremlerden sonra kışlık izolasyonlu çadırların fiyatı 20 bin liradır. Biz de 19 bin liraya aldık ama yine de 25 bin lira da olsa alırdım çünkü burada insanlar ölüyordu, donuyordu. Ben pazarlık yapmayadabilirdim. İnsanlar donuyor, ağlıyor, ölüyorken ben bekleyin kurumlar arası bir görüşme yapacağım diyebilir miyim? Kızılay çadır satmamalıydı bence ama satıyorsa da alırım ne yapabilirim?"

"PARALARIN NEREYE GİTTİĞİ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE ORTADA OLACAK"

CHP'li Özel'in, "Size yardım yapanlar başkasına güvenmediği için size yardım yapıyor bunun ağır bir sorumluluğu var. Biz sizden şunu isteriz ben normal bir vatandaş olarak, kendi belediyemizin bir kampanyası olmasa AFAD'a vereceğime size verecek kafada bir insanım. Size geçmişte bağış yapanlar, hangi kurumlara bu paranın aktarıldığını şeffaf olarak paylaşırsanız" ifadelerine de yanıt veren Levent, şunları söyledi:

"Size şerefim üzerine yemin ediyorum bu paraların nerelere gittiği hiçbir kurumun olmadığı kadar şeffaf bir biçimde her yerde olacak. Üç yıl önce İzmir Belediyesi'ne deprem için sonrasında şehitlerimiz için yapılan Afrika'daki su kuyuları için Deniz Feneri'ne ama altını çiziyorum eski mide bulandıran Deniz Feneri'ne değil, yeni yönetime bin TL verildi. Bu benim param değil, vatandaşın parası ve vatandaş da bu paranın şehitlerimiz için harcanmasını istediğini ifade ediyor. Şimdi biz dernek olarak bunları kasamızda tutamayız, bunları harcamak zorundayız. Dernekçiler bilir. Şartlı bağış varsa gittik yerine koyduk. Ama takip ettik. Vatandaşlara tapularını kendimiz verdi. Bizim parayla işimiz yok."

TSK Mehmetçik Vakfı yılından itibaren vekâleten kurban bağış faaliyetini sürdürmektedir.

Vekâleten kurban kesimi faaliyeti;

• Modern tesislerde, hijyenik koşullarda,
  • Her kesimhanede görevlendirilen Vakıf personeli huzurunda,
  • Veteriner denetiminde,
  • Noter gözetiminde,
  • Din görevlisi nezaretinde,
  • Dini vasıflara uygun kurbanlıklar seçilerek yapılmaktadır.
  • Kesilen kurbanların bir bölümü kesim bölgelerindeki şehit ve gazi ailelerine taze et olarak, bir bölümü de tüm şehit yakınları ve gaziler ile kurban bağışında bulunan bağışçılarımıza üretimini müteakip kurban etinden yapılmış gr. konserve kavurma olarak gönderilmektedir. Kurban etinin dağıtılamayan kısmı ise ekonomik olarak değerlendirilerek yardım planına dahil şehit yakınları ve gazi Mehmetçiklerimiz ile çocuklarına yardım için kullanılmaktadır.
  • Kurban bayramı dönemi dışında gerçekleşen vekâleten adak kurban bağışına ilişkin olarak sürekli bir organizasyonu gerçekleştirmediğimiz için adak kurbanı ile ilgili müracaatların bu organizasyonu gerçekleştiren kurumlara yapılması gerekmektedir.

Kurban Bağışı Yapmak İçin Tıklayınız

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir