sensiz hayat bir iskence / Senin İçin Sözleri - Ferdi Tayfur

Sensiz Hayat Bir Iskence

sensiz hayat bir iskence

Ferdi Tayfur - Senin İçin - Sözleri

acilmadim guller gibi 
unutmadim eller gibi 
boz bulanik seller gibi 
cagladigim senin icin 

simdi bilmem neredesin 
benden uzak kiminlesin 
damla damla gozumdesin 
agladigim senin icin 

sensiz hayat bir iskence 
dilimdesin gunduz gece 
satir satir hece hece 
sarkilarim senin icin 

garip derki neyleyim 
derdimi kime soyleyim 
can vermeden gel goreyim 
olecegim senin icin 
ibadetim senin icin 
dualarim senin icin

Senin İçin Sözleri, seafoodplus.info'da yayınlanmıştır.
seafoodplus.info

İçerik Kısa Linki:

Beğendiniz mi? Senin İçin Sözleri sayfasını Şimdi paylaşın:

Ferdi Tayfur - Senin İçin Şarkı Sözleri

acilmadim guller gibi
unutmadim eller gibi
boz bulanik seller gibi
cagladigim senin icin

simdi bilmem neredesin
benden uzak kiminlesin
damla damla gozumdesin

agladigim senin icin

sensiz hayat bir iskence
dilimdesin gunduz gece
satir satir hece hece
sarkilarim senin icin

garip derki neyleyim
derdimi kime soyleyim
can vermeden gel goreyim
olecegim senin icin
ibadetim senin icin
dualarim senin icin
Bu şarkı sözü kere okundu.

Sanatçının Popüler Şarkıları

Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiştir. Aşağıdaki form yardımı ile yorum ekleyebilirsiniz!

Üşüyorum:hüzün şark&#x;lar&#x; söyleyen bir Sonbahar&#x;n zemheriye dönüşmesinin verdiği, fani bir üşüme hissi değil bu sevdiğim ve ellerim buz kesmiş olmas&#x;na rağmen, &#x;ss&#x;z bir gecede yokluğuna mahkum bir ruhla seni yazarak unutuyorum üşümüşlüğümü

Yoruldum art&#x;k biliyor musun? Tek tarafl&#x; bir hayat&#x; omuzlamaktan, hayat&#x;n yükü alt&#x;nda ezilmekten; birilerini aray&#x;p sormaktan, anlatamay&#x;p dinlemekten, sevmekten, seni beklemekten, her yeni güne belkilerle başlamaktan, sadece h&#x;çk&#x;r&#x;klar&#x;m&#x; kendim duymalar&#x;mdan yoruldum ve sefaletin zincirleriyle hapsedilmiş bir aşk&#x;n yaln&#x;zl&#x;ğ&#x;nda tükendim. Sabret diye diye erittim sab&#x;r taşlar&#x;n&#x;, bir an ümitsizliğe düşsem hayalin ç&#x;kt&#x; karş&#x;ma, gözlerine bakt&#x;m ve kendimi yerli yerinde bulunca güzel gözlerinde, güç ald&#x;m ac&#x;lar&#x;n binlerce çeşidine karş&#x; ama sabredecek gücüm kalmad&#x;, hayalinin gözlerinde duramad&#x;m sevgili.

Oysaki nas&#x;lda ihtiyac&#x;m var sana, bilemezsin. Sar&#x;lsan bana bir annenin evlad&#x;na gösterdiği o kutsal şefkatle, baş&#x;m&#x; göğsüne yaslasam ve yiten ümitlerimin ayak seslerini duysam kalbinin at&#x;ş&#x;nda, içine düştüğüm çaresizlikle birlikte sana s&#x;ms&#x;k&#x; sar&#x;l&#x;rken, s&#x;cakl&#x;ğ&#x;n&#x; hissedip boğaz&#x;ma düğümlenen ve içimde yank&#x;lanan h&#x;çk&#x;r&#x;klar&#x;m&#x; özgür b&#x;rak&#x;p ağlasam. Sen saçlar&#x;m&#x; okşasan bir baban&#x;n nas&#x;rl&#x; elleriyle oğlunun saçlar&#x;n&#x; okşad&#x;ğ&#x; gibi ve ben içimdeki zehiri nehir misali ak&#x;tsam ne güzel olurdu sevgili. Ama yoksun işte ve ben bunlar&#x;n hepsi bir hayalden öteye gidemiyor, ne ac&#x; değil mi? Dostlar&#x;m, bugüne dek hayat&#x;ma giren tüm sevenlerim, değer verdikçe can&#x;m&#x; alan sevdiklerimin yokluğu kadar gerçek yokluğun

O kadar yalan ki insanlar&#x;n gülümsemeleri, o kadar menfaatperest olmuş ki yeryüzünde herhangi bir an&#x; paylaşt&#x;klar&#x;m, art&#x;k al&#x;nacak bir can&#x;m, bir parçam kalmad&#x;ğ&#x; için bir anda yok oluverdiler. Bir fotoğraf geldi gözlerimin önüme şimdi, kimdi hat&#x;rlam&#x;yorum o fotoğraf&#x; çeken, hat&#x;rlad&#x;ğ&#x;m tek şey var ard&#x;nda akbaban&#x;n olduğundan habersiz bir Afrikal&#x; çocuğun çaresizliği ve resmi çeken kişi intihar etmişti san&#x;r&#x;m o an&#x; o karede ölümsüzleştirdikten sonra Çünkü o çocuk ruhunu akbabaya teslim etmişti. Çaresizliğim o Afrikal&#x; çocuğun ki gibi ve azab&#x;m o fotoğrafç&#x;n&#x;nkiyle ayn&#x; derecede ac&#x; verici, sevdiğimi sunduğum kim varsa sevgili, hepsi birer birer o akbaba gibi olup ç&#x;kt&#x;. Ama ben şimdiye kadar savaşt&#x;m hayalinin sayesinde, bir yerlerde var olduğun ümidiyle yaşad&#x;m, seni delice sevdim ve yokluğunda bile seni içimde yaşatt&#x;m her nefes al&#x;ş&#x;mda Ta ki, bu yaz&#x;y&#x; kaleme ald&#x;ğ&#x;m şu ana kadar dayanabildim, bu saate kadar sen gelmedin, ruhumu akbabalara teslim ediyorum, gelsen de kurtaramazs&#x;n art&#x;k

Herkes bayram sevinci yaş&#x;yordu sevdiğim. Kim bilir sende yaşad&#x;n belki, kutlu olsun geçmiş bayram&#x;n ve gelecek olan bayramlar&#x;n ve ben bu bayram sabah&#x; yine sessizce ağlad&#x;m. Her bayramda olduğu gibi Kimsesizdim, çalmad&#x;m kimselerin kap&#x;lar&#x;n&#x;, kimsesizliğim kap&#x;m&#x; çald&#x;, kapatt&#x;m kendimi hücreme, gecenin karanl&#x;ğ&#x;na gizlenip ç&#x;kt&#x;m d&#x;şar&#x; gece saklar beni diyerek, kimsesizliğimle bayramlaşt&#x;m, yaln&#x;zl&#x;ğ&#x;m&#x;n elini öptüm, sefaletimi bir tabakta sundum şeker tad&#x;nda firari ruhuma

&#x;çini karatt&#x;m değil mi? Affet beni sevgili, inan ki bunun tek sebebi; kimsesizliğimden, kalabal&#x;klarda bile yaln&#x;zlaşmamdan, sefaletimin bana sunduğu çaresizlikten ve bir sen kald&#x;n bu çaresizliğin ortas&#x;nda tek dayanağ&#x;m, içimi dökebileceğim, yazarak yaşad&#x;ğ&#x;m bir sen vars&#x;n, sadece sen anlars&#x;n beni,dilinde zehir zemberek kelimeleri cans&#x;z kağ&#x;tlar&#x;n bedenine aktar&#x;rken s&#x;cakl&#x;ğ&#x;n&#x; hissettiren ve seni bana getiren kalemimden başka tek sen vars&#x;n beni anlayabilen, beni terk etmeyen bir sen kald&#x;n. 

Affet!

Sonuçta bende insan&#x;m, sana toz pembe bir dünya vermek, seninle toz pembe düşler kurmak isterdim. Gerçekliğinle el ele verebilseydim, iyi bir Ferhat olurdum ya da aşk ile yanmalar&#x;n ötesine geçmiş bir Mecnun olurdum uğrunda, şüphen olmas&#x;n. Seninle gezmek isterdim, sen ne istersen alabilmek, gözlerine bakarak geceleri şiirlendirmek isterdim; bir yuvam&#x;z&#x;n olmas&#x;n&#x;, çocuklar&#x;m&#x;z&#x;n şen kahkahalar&#x;yla şenlenmek, sen olunca yan&#x;mda üzülmelerin bile bir anlam&#x; olurdu eminim. En çok neyi isterdim biliyor musun sevgili? Seni yazmak yerine yaşamak olsayd&#x; kaderimde, ölüm kederlendirmezdi beni, doya doya yaşard&#x;m seni ve o an ölümsüzleşirdim.

Kaç zamand&#x;r yokum kendimde, kaç zamand&#x;r yoksun. Ne ben al&#x;şabildim sensizliğe, ne tütün kokusu sinmiş odam al&#x;şabildi hayalinsizliğe &#x;nan çok gücüme gidiyor; öykülerimde can bulan kad&#x;nlar&#x;n senin yerine beni sahiplenmesi ve kimsesiz sokaklarda att&#x;ğ&#x;m her ad&#x;mla sen uzaklaş&#x;yorsun sanki, bunu düşündükçe, sensiz kalmak gücüme gidiyor sevgili. Gözlerimi açmak bile istemiyorum, sensiz bir güne başlayacağ&#x;m&#x; biliyorum ve onulmaz yaralar aç&#x;yor ruhumda, gözlerimi açm&#x;yorum bende, tüm dünya beni uykuda biliyor, oysa uykuyu unutal&#x; çok oldu.

Hayalinde can bulan gülüşünü özledim. Kendimde unuttuğum ne varsa bulduğum hayalini özledim. Seni çok özledim, özlemlerim işgal edince yüreğimi, delice bir istekle, Neroncavari bir arzuyla bu şehri yakmak istedim, vazgeçtim daha sonra; eğer ateşe mahkum olursa bu şehir bende yanar&#x;m, bilmekteyim yanmalar&#x;n ac&#x;s&#x;n&#x; ama senin bu ac&#x;y&#x; bilmeni istemiyorum sevgili. Sen yanmalar&#x; bilme, sensizliğimde yanmalar&#x;m&#x; bilmediğin gibi Bilme!

Nas&#x;l da huzursuzum. Evimin çat&#x;s&#x;na tüneyen bu baykuş, Azrail&#x;in habercisi gibi, ölümün yaklaşt&#x;ğ&#x;n&#x; haber veriyor sanki, annem hastaland&#x; yine, ayağ&#x; tutmaz oldu. Ben çaresizim, sefilim ve sefaletime bir aşkla seni dahil etmekten, sonras&#x;nda kaybetmekten korkuyorum. Daha bin bir çeşit dert baş&#x;mda, görsen tan&#x;yamazs&#x;n beni, genç yaşta karlar yağd&#x; saçlar&#x;ma S&#x;k&#x;nt&#x;larda sevinçlerin olduğu gibi biz insanlar için. Geçecek elbet bu günler, seni kocaman bir gülümsemeyle karş&#x;layacağ&#x;m bir gün sevgili. Bekliyorum seni, unutma beklemelerimi. Seni seviyorum.

Do not share my Personal Information.

Examples of using Sensiz hayat in a sentence and their translations

Forgive me, but life without you is torture.
Has no meaning for me anyway. Life without you.
Far less rich. Because life without you would have been, uh.
Because life without you would have been, uh, far less rich.
What it's really doing, Rhys, is buying a life without you.
Because life without you would have been, uh, far less rich.
Far less rich. Because life without you would have been, uh.
Forgive me, without you, life is a torment.
Darren can't imagine his life without you.
Sensiz hayatım boş ve ruhum anlamsız.
For without you, my life is empty and soul is barren.
Sana hayat vermek için 74,5 saat doğum sancısı çektim.
After and-a-half hours in labor, struggling to give you life.
Sensiz, hayatım bir virane.
Without you my life is a waste.
Gerçek Kadeh sana hayat getirir, ama sahtesi alır.
For as the true Grail will bring you life, the false Grail will take it from

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir