özgür demirtaşın abisi / Selahattin Demirtaş Haberleri - Son Dakika Selahattin Demirtaş Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

Özgür Demirtaşın Abisi

özgür demirtaşın abisi

Nurettin Demirtaş

Nurettin Demirtaş (, Palu), Zaza kökenli Türk siyasetçi ve PKK üyesi. yılları arasında Demokratik Toplum Partisi (DTP) eş genel başkanı olarak görev aldı. Hâlen PKK'nın "eğitim komitesi üyesi" olarak örgüt kadrosunda yer almaktadır. Demirtaş, Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın ağabeyidir. yılından beri Türkiye İçişleri Bakanlığı'nın “en çok aranan teröristler” listesinde yer alan Nurettin Demirtaş, örgütün yayın organlarında PKK yanlısı birçok yazı kaleme aldı.

İlk yılları ve eğitimi[değiştir
kaynağı değiştir]

Nurettin Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından 28 Ekim 'te yayımlanan "en çok aranan teröristler listesi"'nin kırmızı kategorisinde yer almaktadır.[12] Şubat 'de güncellenen listeye Salih Müslim ve Mihraç Ural ile birlikte eklenen Demirtaş'ın PKK/KCK üyesi olduğu ve kategoride yer alan diğer kişiler gibi kendisini yakalayan veya yakalanmasıyla sonuçlanacak bilgi paylaşan kişiye bakanlık tarafından 10 milyon lira ödül verileceği belirtildi.[13][14]

Temmuz 'te Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye-Türkiye sınırı ve Irak'ın kuzeyindeki PKK ve Irak ve Şam İslam Devleti hedeflerine yönelik gerçekleştirilen Şehit Yalçın Operasyonu'nda yaralandığı iddia edildi.[15] Irak'ın kuzeyindeki PKK'ya karşı Mart 'de başlatılan Kararlılık Harekâtı kapsamında, Haziran 'de öldürüldüğü iddia edildi.[16]

Yazıları ve görüşleri[değiştir

"Selahattin Demirtaş burada bir MİZAH fırsatı yakalayıp bu twiti atmış. Selahattin Demirtaş’ın bile dayanamayarak ESPRİ konusu yaptığı bu asılsız iddiadan hareketle bir kere daha hatırlatmak istiyorum: Benim hiçbir siyasetçiyle yakından veya uzaktan akrabalık bağım YOK.

Twiti de bütün siyasi twitleri arasında EN ÇOK görüntülenen twiti olmuş. Bu da ülkenin MİZAHA ne kadar AÇ olduğunu gösteriyor. Halbuki zaman Esprilerden ziyade ülkenin Sorunları ve Çözümlerine odaklanmak zamanı.

Selahattin Demirtaş da dahil tüm Siyasetçiler (Bu kadar görüntülenme alamayacak olsalar da) seçime 1 ay kala ciddi konulara eğilmeliler. Bu arada Akrabalarım arasında Bilim İnsanı, Doktor, Çiftçi, Köylü, İş İnsanı, Sanatçı var. Siyasetçi ise: YOK! olsa onu da söylerdim.”

Özgür Demirtaş, gelen eleştiriler üzerinde de yeni bir paylaşım yaparak, şunları yazdı:

"Selahattin Demirtaş’ın bu twitine gülmeyen insan değildir öyle bir twit okudum az önce: Selahattin Demirtaş’ın Özgür Demirtaş twitine: Solcular yüksek sesle muhafazakarlar kısık sesle ülkücüler gizlice güldü. Ülke Gülmeye Hasret kalmış. Görüntülenme resmen rekor."

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.