sütlü sade kek tarifi / Sütlü Sade Kek Tarifi | Yemek Tarifleri (Adım Adım Resimli Anlatım)

Sütlü Sade Kek Tarifi

sütlü sade kek tarifi

Sütlü Sade Kek Tarifi

Kek Tarifleri

Sütlü Sade Kek Tarifi

Recipe by pastaciabiCourse: Cuisine: Difficulty:

malzemeler

• 3 adet yumurta

• 1 su bardağı toz şeker

• 1 su bardağı süt

• 1/2 su bardağı zeytinyağı

• 1 adet rendelenmiş limon kabuğu

• 2,5 su bardağı un

• 1 paket kabartma tozu

• 1 paket vanilya

• Kek kalıbını yağlamak için: 1 yemek kaşığı tereyağı

yapılışı

• Yumurtalar ve toz şekeri bir mikser yardımıyla krema haline gelene kadar çırpın.
  • Süt, zeytinyağı ve rendelenmiş limon kabuğunu da ekledikten sonra çırpma işlemini sürdürün.
  • Kekin daha iyi kabarması için un, kabartma tozu ve vanilyayı eleyerek karışıma ekleyin. Tüm malzemeyi karıştırmaya devam edin.
  • Kek kalıbının tabanını tereyağ ile yağlayın. Kek harcını içine aktarın ve üzerini bir kaşık yardımıyla düzeltin.
  • Önceden ısıtılmış derece fırında yaklaşık 40 dakika pişirin. Dinlenen keki, kalıptan ters çevirerek servis tabağına çıkartın. Dilimledikten sonra servis edebilirsiniz.
  • Afiyet olsun!

Merve Göktaş

En güzel yemek tariflerini sizlerle paylaşmayı amaçlayan insan, hayvan, doğa ve yemeksever.

Sade Kek Tarifi Ve Yapılışı: P&#;f Noktaları İle Kolay Sade Kek Nasıl Yapılır, Malzemeleri Neler?

AŞÇININ NOTU

Sade kek tarifi için püf noktalarına gelecek olursak öncelikle malzemeleri oda sıcaklığında bulundurmanız gerekecektir. Kuru malzemelerinizi çırpacağınız kaba eklerken elemenizi öneririz. Kekinizi fırına koyduktan sonra ilk yarım saat boyunca fırını açmayın. Piştikten sonra ise 15 dakika bekletmeden kek kalıbından çıkarmayın. Son olarak kekinize portakal kabuğu, limon kabuğu, ceviz, fındık ya da üzüm ekleyebilirsiniz.

YAPILIŞI

• Ağızda dağılan yumuşacık kek tarifi yapılışına öncelikle kekimizin hamurundan başlayabiliriz.
  • Geniş bir kabın içerisine yumurta ve şekeri ekleyerek iyice çırpınız.
  • Ardından yarım su bardağı sıvı yağ, bir su bardağı süt, bir paket kabartma tozu, bir paket vanilya ve son olarak da su bardağı unu kabımıza alarak çırpmaya devam edin.
  • Kuru malzemelerinizi eleyerek ilave etmenizi öneririz. İyice çırptıktan sonra ise kek hamurumuz hazır hale gelecektir.
  • Yağlanmış kek kalıbınızın içerisine hamurunuzu boşaltınız. Ardından pişirmeye bırakın.
  • Kekinizi yaklaşık derecede önceden ısıttığınız fırınınıza koyun. 50 dakika boyunca pişirin. Bu süre daha erken ya da daha geç olabilir. Ara ara kontrol etmenizde fayda olacaktır. Pişirme sırasında ilk 30 dakika boyunca kesinlikle kapağı açmayın.
  • Kekimiz piştikten sonra kenarları kalıptan ayrılmış kekimizi kürdan ile test edelim. Ardındna fırından çıkaralım.
  • Şimdi Kekimizi kalıbından çıkarma işlemine geldik. Fırından çıkardıktan sonra yaklaşık 20 dakika dinlendirmeyi unutmayın. Dinlendikten sonra kalıptan çıkarın
  • Kekiniz servise hazır hale gelmiştir. Afiyet olsun

Tepside İki Renkli Kek Tarifi

Tepside İki Renkli Kek

Tepside İki Renkli Kek: bu kek öyle bereketli bir kek ki kullanılan malzemelerle büyük borcamda yaptığınız kek kabardıkça kabarıyor. Az malzemeyle çok fazla kek elde ediyorsunuz.

Kaç kişilik: Hazırlık:10 dak. Pişirme:25 dak.

Tepside İki Renkli Kek Malzemeleri

• 4 adet yumurta
  • 1,5 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • ,5 su bardağı beyaz un
  • 1 yemek kaşığı dolusu kakao

Tepside İki Renkli Kek Nasıl Yapılır?

• Yumurtaları ve şekeri çok iyi çırpıyoruz. Ardından sıvı malzemeleri ilave edip çırpmaya devam ediyoruz.
  • Kabartma tozu , vanilya ve unu ekleyip pürüzsüz bir karışım olana kadar çırpıyoruz.
  • 1 çorba kepçesi kadar kek hamurunu ayırıp kakao ilave edip karıştırıyoruz. Beyaz hamuru yağlanmış büyük boy tepsiye döküyoruz. Kakaolu kek hamurunu tepside yer yer döküyoruz ve bıçakla üstünden geçerek şekil veriyoruz.
  • Önceden ısıtılmış derece fırında pişiriyoruz. 25 dakikadan sonra kürdanı batırıp çıkarın kürdan temizse pişmiştir. Kürdan üstünde hamur varsa biraz daha pişmesi gerekiyordur. Afiyet olsun.

Tepside İki Renkli Kek Püf Noktaları

Yumurtalar ve şekeri çok iyi çırpmalısınız. Açık sarı renk aldıktan sonra sıvı malzemeler eklenmeli.
Kek hamuru ayırdıktan sonra kakao karıştırdığınız hamuru tepsiye döküp bıçakla ya da çatalın arkasıyla hafifçe karıştırarak şekil vermelisiniz.

Tepside İki Renkli Kek İçin Pişirme Önerisi

Önceden ısıtılmış derece fırında yaklaşık 30 dakika pişirmelisiniz. Fırından fırına pişme süresi değişir.

Tepside İki Renkli Kek İçin Servis Önerisi

Çay ya da kahve ile ikram edebilirsiniz.

Kakaolu kek nasıl yapılır?

Eğer sadece kakaolu kek yapmak istiyorsanız tüm hamura yemek kaşığı kakao ilave edip çırpabilirsiniz. Un miktarını bu oranda azaltın.

Kakaolu vanilyalı kek içine çikolata koyabilir miyim?

Elbette parça çikolata ya da damla çikolata koyabilirsiniz.

İki renkli keki yoğurtlu yapabilir miyim?

Süt yerine yoğurt koyabilirsiniz. Ama un miktarını azaltmalısınız.

Çok kabaran iki renkli kekin en önemli püf noktası nedir?

En önemli püf noktası malzemelerin güzelce çırpılması.

İki renkli kek sodalı yapılır mı?

Süt yerine soda ilave ederek sodalı iki renkli kek yapabilirsiniz.

İki renkli zebra kek yapılırken neye dikkat etmeliyiz?

Zebra kekin en önemli püf noktası tepsiye dökülme aşamasıdır. Sayfamızda fotoğraflarla zebra kek tarifimizi inceleyebilirsiniz.

Kek kaç dakikada pişer?

Fırından fırına pişme süresi değişir. dakika arasında pişecektir.

Kekin pişip pişmediğini nasıl anlarız?

Kürdan testine tabii tutun. Kürdanı batırıp çıkarın kürdan temizse pişmiştir. Hamur varsa biraz daha pişmesi gerekmektedir.

1 dilim iki renkli kek kaç kalori?

1 dilim kek kcal. dir.

İki renkli kek sütsüz yapılır mı?

Sütsüz yapabilirsiniz. Süt yerine soda ya da yoğurtla yapabilirsiniz.

Adım Adım Fotoğraflar:

Derin bir kaseye yumurtalar ve şeker konuluyor

Şeker ve yumurta çırpılırken diğer malzemeler eklenmeye başlanıyor

Kuru malzemeler eklenip çırpılıyor

Bir kısım hamuru kakao ile karıştırıyoruz

Kakaolu hamuru sade hamurun üzerine döküp şekillendiriyoruz

Kategoriler:Çay Saati Tarifleri , Kek Tarifleri

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Sıcak Sütlü Kek

sıcak sütlü kek

Sıcak Sütlü Kek Tarifi, Nasıl Yapılır

Bugün, kısa süre önce YouTube kanalımda yayınladığım lezzetli, hafif, yumuşak ve çok beğenilen bir sade kek tarifim olan, Sıcak Sütlü Kek Tarifimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Gerçekten lezzetini ve yumuşaklığını çok seveceğiniz kolay kek tarifi. Sıcak Sütlü Kek, &#;lerde Amerika&#;da popüler bir tarifmiş. Ben de annemin çok eski bir tarif kitabında görmüştüm. Hatta annem keki denemiş ve  altına &#;çok kabarıyor, derin bir kalıpta pişirilmeli&#; diye not düşmüştü. Annemin keki tecrübe etmesine rağmen yine de kek hamurunun içine sıcak sıcak süt dökülürse nasıl olur ki diye tereddüt edip denemeyi hep ertelemiştim. Keşke ertelemeseymişim, çünkü keki çok beğendim. Tam sevdiğim gibi, hafif, güzel dokulu, yumuşak bir kek oldu.

Keki hazırlarken tarifte olmamasına rağmen çok az portakal kabuğu rendesi koydum ve bence güzel oldu. Limon kabuğu da konulabilir diye düşünüyorum. Kek bu haliyle lezzetli, sade ve kolay bir kek. Üzeri soslu keklerden hoşlanıyorsanız çikolata, karamel veya meyveli soslar çok yakışır bu keke.

Sıcak Sütlü Kek, adından da anlaşılacağı gibi kaynar sıcaklıktaki sütle hazırlanıyor. Daha önce sıcak veya ılık su kullanarak hazırladığım keklerden de tecrübe ettiğim gibi kek hamuru daha güzel kabarıyor ve yumuşak oluyor. Sıcak süt keki bozar mı ya da yumurtayı pişirip yumurta kokusu oluşur mu diye endişe etmeyin, eğer tarifteki basamakları doğru uygularsanız böyle bir sıkıntı yaşamazsanız. Hazırladığım sıcak sütlü kek videosunda da yapılış basamaklarını görebilirsiniz dilerseniz.

Sıcak Sütlü Kek tarifi hoşunuza gittiyse, aynı şekilde çok lezzetli ve hafif bir başka kek tarifim olan Kremalı Kek Tarifime de bakabilirsiniz.

Tarifin Videosunu İzleyebilirsiniz:

Default Video Link

Sıcak Sütlü Kek

Hazırlama Süresi15 dakikadakika

Pişirme Süresi40 dakikadakika

Toplam Süre55 dakikadakika

Kalori: kcal

Porsiyon Kişilik

Tarifi Yazdır
  • 4 adet yumurta
  • 1,5 su bardağı toz şeker
  • 2,5 su bardağı un
  • 1 paket kabartma tozu
  • gr tereyağı
  • 1 + 1/4 su bardağı süt
  • 1 paket vanilya
  • 1 çay kaşığı portakal ya da limon kabuğu rendesi
  • Kullanacağınız kek kalıbını tereyağı ile yağlayıp iyice unlayın. Ben 28 cm çapında, ortası delik kek kalıbı kullandım.

• Sütü küçük bir kaba alıp ısıtın. İçine tereyağını koyup eritin.

• Yumurtaları ve toz şekeri karıştırma kabına koyup, dakika mikserin yüksek devriyle, karışım köpük köpük olana kadar iyice çırpın.

• Portakal kabuğu rendesi ve vanilyayı koyun ve karıştırın.

• Sıcak süt ve tereyağı karışımını azar azar ilave ederken bir taraftan da mikserle çırpmaya devam edin.

• En son un ve kabartma tozunu da ilave ederek kısa bir süre, unu karışıma yedirene kadar karıştırın.

• İyice yağlayıp, unladığınız kek kalıbına hamuru boşaltın. Kalıbın üzerini dilerseniz benim yaptığım gibi alüminyum folyoyla kapatın. Folyo kullanmak istemezseniz ıslatılmış yağlı kağıt da koyabilirsiniz.

• Önceden ısıtılmış derecedeki fırında dakika pişirin. Son 5 dakikasında folyoyu üzerinden alın. Kekin içinin pişip pişmediğini kontrol etmek için çöp şiş batırıp çıkararak kontrol etmeyi unutmayın.

• Keki dışarı çıkarın. Ilınınca kalıptan çıkarın.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası