nasiple alakalı güzel sözler / Nasip ile ilgili sözler | Güzel Cümleler

Nasiple Alakalı Güzel Sözler

nasiple alakalı güzel sözler

Nasiple İlgili Sözler

Bu yazımızın içeriğinde sizlere en güzel nasiple alakalı sözler, nasiple ilgili söylenmiş sözler ve nasiple ilgili sözler Mevlana sözlerini okuyabilirsiniz.

Nasiple İlgili Sözler Kısa

Zorlayınca olmaz, nasipse olur…

Biz nasip der mutlu olmasını biliriz.

Yok bir sitemim. Hayatta her şey kısmet.

Uzun lafın kısası hayatta her şey kısmet.

İçimdeki yangını nasip diyerek susturuyorum.

Allah nasip etmeyeceği bir şeyi hayal ettirmez.

Ey gönül ses etme bekle ya nasip de Rabbine bırak.

Rabbim nasip etmeden önce sert rüzgarlar estirirmiş.

Sabret nasiptir kısmet olur. İmtihandır cennet olur.

Allah gönlümüzü nasibimizden başkasıyla yormasın. Amin!

Nasip çok güzel bir ihtimaldir… Allah ne yazdıysa o olur.

Kısmet çok güzel bir ihtimaldir. Allah ne yazdıysa o olur.

Nasibin dağın altında da olsa sana isabet eder. Hz. Mevlana

Seni bana nasip etmemişse Allah vardır bildiği der susarız.

Nasipse olur nasip etmemişse Mevla vardır bir hayırlı sebep.

Sabır vazgeçmek değil, umudu yarına ertelemektir. Hz. Mevlana

An gelir tüm yollar tek noktada düğümlenir. Adına nasip denir.

Yapraksız kaldın diye gövdeni kestirme zira bu işin baharı var.

Sabır, insanı maksadına en tez ulaştıran kılavuzdur. Hz. Mevlana

Ümidi yâr olanın nasibi de hüzün olurmuş. Diriliş Ertuğrul

Rabbim! beni, bana nasip etmediğin bir şeyin peşine düşürme. Amin!

Ben çantamı hazır ettim, nasibi olan yoluma çıksın. Nazan Bekiroğlu

Çünkü herkese nasip olmuyor bir gönle girip de dualar da yer almak.

Nasip derken sesin cılız çıkmasın. Nasip, ihtimallerin en büyüğüdür!

Ben hiç dilek tutmadım hep dua ettim. Ömrün ömrüme nasip olsun diye!

Hep hayır desede bana hayat ben hep hayırlısı diyeceğim hayata inat..

Kuşlar bile kader’le uçar, velhasıl evvela “kısmet”, Evvela “kader”…

Şans kader ve kısmet yararlanmasını bilenler için vardır. Sakıp Sabancı

Kanaatten nasibi olmayanı dünya malı nasıl zengin etsin? Feridüddin-i Attar

Biz ne iyisini ne de mükemmelini arıyoruz, hakkımızda hayırlısı olan kafi…

Dil: ‘nasip değilmiş’ diye söyler! Kalp: ‘Allah’tan ümit kesilmez’ diye atar.

Ne kadar hesap yaparsanız yapın hesapta olan değil nasipte olan gelir başınıza.

Eğer nasip değilse, insan dua etmeye bile üşenir. Yani dua etmek dahi nasiptir.

Ben seni gözümden bile sakındım sadece dua ettim gönlüm gönlüne nasip olsun diye…

Benden bir iz kaldıysa ne olursun iyi bak nasip değilmiş bana başucunda yaşlanmak.

Her şey kader ile takdir edilmiştir; kısmetine razı ol ki rahat edesin. Said Nursi

Dilimiz her ne kadar nasip değilmiş dese de kalbimiz Allah’tan ümit kesilmez diye atar.

Sabır ağrıları dindiren acı bir ot gibidir. Hem can yakar hem de tedavi eder. Hz. Mevlana

Sabır koynuna beklemek koymaz sayın hakimim. Ya kader, ya nasip, ya kısmet der geçeriz…

Müslüman; “Allah” der, Yürür. “Hayat” der, Gülümser. “Kısmet” der, her halinden razı olur.

Nasiple İlgili Sözler Mevlana

Sabır, gamdan kurtulmak için anahtardır. Ey gönül! Sabırlı ol! Aşk sabretmektir! Hz. Mevlana

Günahlarının sorumluluğunu kadere yüklersen, er yada geç kaderin tokadını yersin. Hz. Mevlana

Allah’ım! Bizleri geçici heveslerle değil, Bizim için nasip ettiğin hayırlarla Sevindir. Amin!

Kalem yaz dedi, yazı gülmedi. Kader gül dedi, nasip dur dedi. Kısmet gel dedi, İnsan bilmedi…

Allah hayırlısını nasip etsin diye dua etmeli çünkü biz bilmeyiz neyin hayr neyin şer olduğunu.

Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters.

Kapıyı kilitleyen de açan da aynı anahtar değil mi? Sabret, Tevekkül et, En hayırlısı nasip olsun…

Hayırlısı… Ne güzel kelime! Önlem alınmış, mücadele edilmiş; Gerisi en yüce makama havale edilmiş!

Nasip kadar güzel kelime var mı? Ne eminsin ne de ümitsiz. Ama senin için en iyisini bilene teslimsin.

Aramızdaki mesâfenin adıdır nâsip. Herkes birbirine nâsibi kadar uzak, nâsibi kadar yakın. Hz. Mevlana

İstediğin olmuyor diye üzülme. Ya daha iyisi olacağından, ya da hayırlısı bu olduğundandır. Hz. Mevlana

Eğer şehvetin ve nefsin hevesine kapılır gidersen ben sana haber vereyim ki eli boş nasipsiz gideceksin!

Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters. Hz. Mevlana

Nasip dediğin bir çıkmaz sokak gibidir. Ondan öteye gidilmez. Nasip dediğin teslimiyettir. Ezele ve ebediyete…

Nasip Kısmet İle İlgili Sözler

Sabret. İstediğini değil hayırlısını iste kardeşim ki Allah sana senin istediğini değil kendi istediğini versin.

İnsan “niyet” ile “nasip” arasında bir çizgi üzerinde yaşar. Rabbim niyetimizi “Salih” nasibimizi “Hayır” eylesin.

Nasip; Tılısımlı kelime, muazzam hakikat. Ne güzel ne kadar güzel nasip. Nasibin farkında olmak, ayrı bir nasip…

Allah’ım! Bana helâl rızık nasib ederek haramlardan koru! Lutfunla beni senden başkasına muhtaç etme! Hadis-i Şerif

Nasip tılsımlı kelime muazzam hakikat. Ne güzel ne kadar da güzel nasip. Nasibin farkında olmak o da ayrı bir nasip.

Kısmet etmiş ise Mevla el getirir yel getirir sel getirir. Kısmet etmez ise Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Sanma sırf sevmek yeter, yetmez. Nâsip’de var işin içinde, kısmet’de. Ve birde “ol” emrini beklemek var tevekkülle…

Güneşin pembeliğiyle doğan saflığıyla süzülen herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep sizinle olsun.

Rabbim bana öyle bir eş nasip et ki, O’nun müslümanlığının mükemmelliğine bakıp, kendi müslümanlığıma çeki düzen vereyim.

Nasip değilmiş, bak bu iki kelime edeceğin tüm isyanlara, kendi kendine soracağın her soruya cevap veriyor. Nasip değilmiş.

Aşk nasip işidir hesap işi değil! Aşk adayıştır arayış değil! Sen adanmışsan ve yanmışsan bu uğurda aşk seni bulmaya gelir!

Nasip dedik, yaralarımızı sardık. Ardından duâlar yolladık. Ne üzüldük, ne de ağladık, “Hayırlısı” dedik, Rabbimize bıraktık…

Nasibin olanı kaybetmezsin onu senden başkası yiyemez. O başkasının nasibi olmaz. Nasibini ona hırs göstermekle elde edemezsin.

Nasip diye bir şey var inanacaksın. Ne lazımdır sana gezmek Semerkand’ı, Buhara’yı. Sana taksim olan kısmet bulur arayı arayı…

Kader Kısmet İle İlgili Sözler

Allahım! Bizden ancak senin güç vermenle yapabileceğimiz şeyi istedin; bize razı olacağın şeyleri yapmayı nasip et. Hadis-i Şerif

Allah’ım bana Senin sevgini kazanmış, Sana aşık, beni Senin için sevecek, beraber Senin yolunda koşturacak bir eş nasip eyle. Amin!

Biz nasip deriz. Hayırlısı deriz. Tevekkül ederiz. Tebessüm ederiz. Herşeyi Allah’a bırakırız. Mutlu olmasını biliriz Elhamdûlillâh…

Nasip; İstenen değil, hep verilen, Nasipse gelirmiş Çin’den Yemen’den. Nasip değilse; senin olsa bile kayar gidermiş elinden. Hz. Mevlana

Dikkat edin, bulunduğu yere “tırnaklarıyla kazıyarak geldiğini” söyleyen insanların sayısı her geçen gün artıyor. “Nasip” demiyorlar. İbrahim Tenekeci

Yok, bir sitemim hayatta her şey kısmet soldu gençliğim ömrümü aşkla ziyan ettim. Ağla gönlüm nasip değilmiş vuslat rahat uyu yar sana hakkımı helal ettim.

Ey gönül! Madem ki aşk “kalbin kıblesi”, kendini öyle bir sevene vereceksin ki, sevda’dan nasibini alasın. Yoksa ‘Mecnun’un’ olsan faydasız, ‘Ferhat’ olsan anlamsız…

Sus gönlüm! Seni senden daha iyi bilen Rabbinin sevgimesajlarim.com hükmü vuku buluncaya kadar. Senin nasibin sana ulaşıncaya kadar, ulaşmayanlarınsa senin nasibin olmadığını anlayana kadar sus.

Nasip; Kâlû Belâ da mühürlenmiş, vaktin gelmesi ile açılıp, insana sunulacak olan bir hediyedir. Üzülme, O vakit hiç beklemediğin bir gün, hiç beklemediğin bir yer de karşına dikilecektir.

Üç günlük dünya yahu. Birini çektiklerine, birini sevdiklerine ve birini de beklediklerine say. Çektiklerine “imtihan” de, sevdiklerine “şükür”, beklediklerine de “yâ nasip” de gitsin… Uğur Gökbulut

Eğer Allah umduğunuzu anında nasip etmezse, kendi kendinize şunu demeyi öğrenin; “Allah’ın içinde bulunduğum şu durum için planladığı her ne ise, kesinlikle benim için o daha iyidir.” Bu hayatın imtihanı işte budur.

Etiketler:Kader Kısmet İle İlgili SözlerNasip Kısmet İle İlgili SözlerNasiple Alakalı SözlerNasiple İlgili Söylenmiş SözlerNasiple İlgili SözlerNasiple İlgili Sözler İnstagramNasiple İlgili Sözler Mevlana

Nasip Sözleri 2023: Rızık, Nasip Ve Kısmet İle İlgili Söylenmiş En Güzel Sözler

Son Dakika Haberler

Güzel SözlerNasip Sözleri 2023: Rızık, Nasip Ve Kısmet İle İlgili Söylenmiş En Güzel Sözler

Nasip Sözleri

Sayfa İçeriği:Nasip Sözleri Kısa, Nasip Değilmiş Sözleri Kısa, Nasip Sözleri Yeni, Nasip Değilmiş Sözleri Anlamlı, Nasip Sözleri Etkileyici, Nasip Sözleri Facebook

En anlamlı sözlerin sayfasında sizler için bu sayfada nasip sözleri hazır ettik. Bu sayfada yer alan nasip ile ilgili anlamlı sözleri kısa mesajla yollayın ya da sosyal medyada paylaşın artık size kalmış.

NASİP DEĞİLMİŞ SÖZLERİ

Ey gönül ses etme bekle ya nasip de Rabbine bırak.

Allah hayırlısını nasip etsin diye dua etmeli çünkü biz bilmeyiz neyin hayr neyin şer olduğunu.

Benden bir iz kaldıysa ne olursun iyi bak nasip değilmiş bana başucunda yaşlanmak.

Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters.

Dilimiz her ne kadar nasip değilmiş dese de kalbimiz Allah&#;tan ümit kesilmez diye atar.

Nasip kadar güzel kelime var mı? Ne eminsin ne de ümitsiz. Ama senin için en iyisini bilene teslimsin.

Ben seni gözümden bile sakındım sadece dua ettim gönlüm gönlüne nasip olsun diye…

Güneşin pembeliğiyle doğan saflığıyla süzülen herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep sizinle olsun.

Eğer şehvetin ve nefsin hevesine kapılır gidersen ben sana haber vereyim ki eli boş nasipsiz gideceksin!

Aşk nasip işidir hesap işi değil! Aşk adayıştır arayış değil! Sen adanmışsan ve yanmışsan bu uğurda aşk seni bulmaya gelir!

Nasip tılsımlı kelime muazzam hakikat. Ne güzel ne kadar da güzel nasip. Nasibin farkında olmak o da ayrı bir nasip.

Nasibin olanı kaybetmezsin onu senden başkası yiyemez. O başkasının nasibi olmaz. Nasibini ona hırs göstermekle elde edemezsin.

Kısmet etmiş ise Mevla el getirir yel getirir sel getirir. Kısmet etmez ise Mevla el götürür yel götürür sel götürür.

Yok, bir sitemim hayatta her şey kısmet soldu gençliğim ömrümü aşkla ziyan ettim. Ağla gönlüm nasip değilmiş vuslat monash.pw rahat uyu yar sana hakkımı helal ettim.

Kısa Nasip ve Kısmet ile İlgili Mesajlar

Nasip Sözleri

"Nasibin dağın altında da olsa sana isabet eder."
- Hz. Mevlana

Nasip Sözleri

Nasip Sözleri

"Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters."
- Hz. Mevlana

Nasip Sözleri

Nasip Sözleri

Nasip ile İlgili Güzel Sözler

Nasip Sözleri

Dilimiz her ne kadar nasip değilmiş dese de kalbimiz Allah’tan ümit kesilmez diye atar.

Nasip Sözleri

Kalem yaz dedi, yazı gülmedi. Kader gül dedi, nasip dur dedi. Kısmet gel dedi, İnsan bilmedi

Nasip Sözleri

Nasip Sözleri

Nasip Sözleri Kısa

"Allahım! Bizden ancak senin güç vermenle yapabileceğimiz şeyi istedin; bize razı olacağın şeyleri yapmayı nasip et."
- Hadis-i Şerif

Sabır koynuna beklemek koymaz sayın hakimim. Ya kader, ya nasip, ya kısmet der geçeriz

Nasip Sözleri

"Dikkat edin, bulunduğu yere "tırnaklarıyla kazıyarak geldiğini" söyleyen insanların sayısı her geçen gün artıyor. "Nasip" demiyorlar."
- İbrahim Tenekeci

Hayırlısı Ne güzel kelime! Önlem alınmış, mücadele edilmiş; Gerisi en yüce makama havale edilmiş!

Nasip Sözleri

Nasip; Tılısımlı kelime, muazzam hakikat. Ne güzel ne kadar güzel nasip. Nasibin farkında olmak, ayrı bir nasip

Nasip Sözleri

Nasip Sözleri

Nasibin olanı kaybetmezsin onu senden başkası yiyemez. O başkasının nasibi olmaz. Nasibini ona hırs göstermekle elde edemezsin.

Nasip Sözleri

Yok, bir sitemim hayatta her şey kısmet soldu gençliğim ömrümü aşkla ziyan ettim. Ağla gönlüm nasip değilmiş vuslat rahat uyu yar sana hakkımı helal ettim.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.