şafiiler için tahiyyat duası / Şafi Mezhebine Göre Ettehiyyatü Duası, okunuşu ve anlamı

Şafiiler Için Tahiyyat Duası

şafiiler için tahiyyat duası

Son Güncellenme:

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Ettehiyyatü Duası İslam alemine farz kılınan 5 vakit namazlarda okunan dualardandır. Namazda 1. ve 3. oturuşlarda okunur. Bu yüzden namaz kılan kişiler ezberlemesi ve okunuşunu öğrenmesi gereken bir duadır. Ettehiyyatü Duası Kur'an-ı Kerim'de geçmediği için sure değil duadır. Hadis kaynaklarında Ettehiyyatü (Tahiyyat) Duasının faziletleri ile ilgili pek çok bilgi bulunmaktadır. Okunuşu ve ezberlemesi kolay dualardandır. Ettehiyyatü Duası okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

1/6Ettehiyyatü Okunuşu ve Anlamı ile Ettehiyyatü Duası, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
2/6Ettehiyyatü Duası Okunuşu
3/6Ettehiyyatü Duası Türkçe Anlamı (Diyanet Meali)
4/6Ettehiyyatü Duası Fazileti
5/6Ettehiyyatü Duası Ne Zaman Okunur
6/6Ettehiyyatü Duası Nasıl Ezberlenir

Şafi mezhebinde ettehiyyatü

Kayıtsız Üye
İslam dinine göre şafi mezhebinde ettehiyyatü nasıldır Şafi mezhebinde ettehiyyatü hakkında bilgi verir misiniz ?

Cevap: şafi mezhebinde ettehiyyatü

ebuturab
şafii mezhebine göre ettehayyetu ezberle
şafii dualarının (tahiyyat) arapça metni şafii dualarının (tahiyyat) arapça metni

türkçe tercümüesi

Et-tehiyyatü el-mübarekâtü es-salevatü et-tayyibatü lillahi
es-selamü aleyke eyyühen-nebiyyü ve rahmetullahi ve berekâtühü
es-selamü aleyna ve ala ibadillah-is-salihine
eşhedü el-la ilahe illAllah ve eşhedü enne Muhammeder-Resulullah
Allahümme salli ala seyyidina Muhammed ve ala ali seyyidina Muhammed

Cevap: Şafi mezhebinde ettehiyyatü

Kayıtsız Üye
Allah razı olsun digerlerinden bir turlu anlamadim umarim simdi anlamisimdir hadi namaza

Kayıtsız Üye
Birleştirilmiş yorumlar

Allah razı olsun size inşalah ezberleyecem

Ezberledim Allah razı olsun sevgiler

teşekkürler sizin sayenizde ezberliycem İnşAllah

Ezberlemek üzereyim, Allah razı olsun sizden.

Allah razı olsun bir kaç güne ezberledim

ALLAH razı olsun bir kaç güne ezberlerim işALLAH

Unuttukça açıp baktım sonunda bende ezberledim.

Kayıtsız Üye
Cok teşekkür ederim Allah razı olsun umarim bu azimle bugün ezberlerim

Kayıtsız Üye
Allah razı olsun kardeşim .Farklı biliyor ve farklı okuyordum sahnede düzeleceğini inşAllah

Kayıtsız Üye
sizde Allah razı olsun hiç ezberleyemiyordum sizin hayrınıza ezberledim Allah razı olsun sizden ne mutlu Müslümanım diyene

Kayıtsız Üye
herkes farklı yazmış ama siz en doğrusunu yazmışsınız ALLAH razı olsun

Kayıtsız Üye
Allah sizden binlerce razı olsun ala sevdiklerini bağışlaain (amin)

Kayıtsız Üye
Selam ben abdullah Peki hocam sizce hangisi daha akla mantığa daha yakın ve bizde hangisini kullanmalıyız ettehiyatu duasını diyorum mezheplere göre baktığımızda hepfi her şeyi ayrı aynı olan tek şey kuran dır yoksa şimdi islam çoktan dağılmıştı hangisine bağlı olmsmız lazım hangisi dsha çık önde diğerlerine göre

Essalamın aleyküm

Kayıtsız Üye
ALLAH razı olsun hem benim ve başkasınında okumasına vesile oldunuz 🙂

Kayıtsız Üye
çok güzel 1 dakikada şafiiler için ettehiyyatü ezberledim . çok teşekkürler

Kayıtsız Üye
Ya kime inanacagimi bilmiyorum artık herkes farklı yazıyor bunun doğrusunu yazan yok mu Allah aşkına artık namaz ların dan şüphe ediyorum ya

klav
Bende şafiiyim. Tahiyyat doğrudur.
İki rekatlı namazlarda Allahümme salli ala seyyidine Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed///e kadar okuyun.
Dört rekatlı namazlarda ilk tahiyyat ise Allahümme salli ala seyyidine Muhammed///e kadardır.
İkinci tahiyyatta ise tamamı yani ve ala ali seyyidine Muhammedin///de ekleyerek okunur.
Salli barik ve rabbenaların okunma zorunluluğu yok yeni isen daha sonra onlarıda ezberlersin.

Bunu mutlaka canlı olarak bir bilenin yanındada okuman lazımki harfleri doğru okuduğundan emin olasın.

Kayıtsız Üye
Allah sizden razı olsun hemen ezberledim

özlem narman
çok beğendim Allah paylaşanların duasını kabul etsin

Kayıtsız Üye
ALLAH razı olsun 10 dk&#;da ezberledim

Kayıtsız Üye
Allah sizden razı olsun sizin sayenizde artık doğru okuyorum

Kayıtsız Üye
merhaba, ALLAH&#;a şükürler olsun müslümanım ama namaz falan kılmıyodum (oruç vb.) ama ALLAH izin verirse bu gün bütün sureleri ezberlemeye çalışıp yarın namaza başlayacam bu arada ALLAH sizden razı olsun

Kayıtsız Üye
Çok teşekkür ederim&#;. Ezberlememde siz vesile oldunuz Allah sizden razı olsun

Kayıtsız Üye
Gerçekten Yararlı Bilgiler İçermektedir

Çok teşekkür ederim fakat anlamını bilmiyordum &#;&#;&#;&#;&#;

Kayıtsız Üye
bunu yazanın ellerinden öpeyim birkaç güne ezberlerim "teşekkürler"

Kayıtsız Üye
Ben4 yildir evliyim mezhebim şafi ama nikahim hanifi mezhebine gore kiyildi namazımi şafi üzerine mi yoksa hanifi ye göre mi kılmam gerek

ACİLSERVİS
Hangi mezhep hakkında ilmin varsa ona uyacaksın. Nikahının neye göre kıyıldığı önemli değil.

Kayıtsız Üye
Kardeşim şöyle
Herhangi bir mezhebe uyabilirsin hepsinde ki tek farklılık yol yani 4 ayrı yol düşün hepsi tek kapıya yani islam gider istediğin mezhebe uyabilirsin herhangi bir tanesinde her hangi bir sakınca yoktur

ettehiyyatü şafi, ettehiyyatü duası şafi, ettehiyyatü safi mezhebine göre

Bu kategoride yer alan İhfa harfleri hangileridir başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar:

Salli Barik Duaları, Allah&#;mme Salli ve Allah&#;mme Barik Duası Okunuşu, Arap&#;a Yazılışı ve T&#;rk&#;e Anlamı

Haberin Devamı

Allahümme Salli Duası Arapça Okunuşu

Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.

Allahümme Salli Duası Türkçe Anlamı

Allah'ım! Muhammed'e ve Muhammed'in ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. İbrahim'e ve İbrahim'in ümmetine rahmet ettiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.

Allahümme Barik Duası Arapça Okunuşu

Allâhümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.

Allahümme Barik Duası Türkçe Anlamı

Ey Allah'ım! İbrâhîm'e Aleyhisselâm ve âline bereketler ihsan ettiğin gibi, (Efendimiz) Muhammed'e (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) ve âline de bereketler ihsan eyle. Muhakkak Sen hamîd (övülen) ve mecîd'sin (şanı büyük).

Haberin Devamı

Salli Barik Duaları Ne Zaman Okunur?

Salli ve Barik duaları namazın son oturuşunda, selam vermeden önce okunan dualardır. Kuran'da ayet olarak geçmemesine rağmen namazlarda okunması makbuldür.

Salli Barik Salavat Mı?

Salli ve Bârik duaları içerisinde Hazreti Peygambere salavat da geçen ve salavatın önemini de belirten dualardandır.

Ettehiyyat&#; Okunuşu ve Anlamı ile Ettehiyyat&#; Duası, T&#;rk&#;e Anlamı, Arap&#;a Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali

Son Dakika Haberler

DualarEttehiyyat&#; Okunuşu ve Anlamı ile Ettehiyyat&#; Duası, T&#;rk&#;e Anlamı, Arap&#;a Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali

-

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir