sabit ip ttnet / TTnet Statik ip hakkında... | DonanımHaber Forum

Sabit Ip Ttnet

sabit ip ttnet

TTnet Statik ip hakkında...

• Yarbay
    2535 Mesaj
    Konu Sahibi
    Arkadaşlar benim tuhaf bir durumum var. Dinamik ip kullanıyorum çoğunluk gibi :) Modemime atanan ip numaraları genelde sırasıyla 88,85,78 ile başlayan numaralar ile oluyor. Ve farklı ip numaraları ben de hep değişken ping değerleri sergiliyor. En kötüsü 88 ile başlayan oluyor hep, 78 bir tık diğerlerine göre daha iyi. Dinamik ip olduğu için bildiğiniz gibi aynı ip adresini farklı kullanıcılarda kullanıyor. Ve zaten kısa sürede modem resetlemezsem, yani ip değiştirmezsem mevcut bağlantı boğulma yapıyor. Modem de sürekli reconnect yapıyorum daha çok 78 ile başlayan ip adresi yakalamak için. Ve abartmıyorum en az 50-60 kere reconnect yaptıktan sonra bazen 95 ile başlayan ip adresi düşüyor, ve bu rakamla başlayan tanınan ip adresi ben de bayağı düşük ping değerleri veriyor. TTnet zaten yüksek ping'imi normal karşılıyor. "Bir şey yapamayız" diyor. Kendilerine bir şey yapmaları için çözüm yolu buluyorum, üstelik her ay bunun içinde extra para vermeye razıyım, ama TTnet de beni diğer sağlayıcılar gibi süründürmenin peşinde. Statik ip satın almak istiyorum, ama 95 ile başlayan bir ip olmasını talep ediyorum. Bu sefer de dönüp bana sistemlerimiz otomatik tanıyor, ama isterseniz değiştirebilirsiniz diyorlar. Ücreti de her ip değişiminde 17 TL :)))))))) Sizin aranızda bu deneyimi yaşayan birisi var mı ? Bu şekilde xxx ile başlayan bir ip talep eden oldu mu aranızda statik ip için, sonuç ne oldu ??? Bu durumda ben ne yapmalıyım ? Bu ne kadar saçma bir olay anlamıyorum alt tarafı 95 ile başlayan bir ip tanıyacaklar statik olarak...

• Yarbay
    2535 Mesaj
  • Bence en iyisi TurkNete geçin. Ben ttnetteyken eskiden 60-70 ping alırdım csde, şimdilerde 45 ping ile oynuyorum.
  • Yarbay
    4641 Mesaj
    Söyledikleri doğru. Sistem otomatik tanımlama yapar. Maalesef çok fazla yazacak birşey yok. Ama şunu belirteyim. Blokların başlangıç numaraları önemli değil. Ondan sonraki numaraları önem/farklılık gösteriyor. Yani 88 ile başlayan blok size kötü gelebilir ama bir başka aboneye düşük değerler sunabilir. Bahsettiğim gibi sonraki numara/numaralar farkı belirler. Anlatması karışık konular.
  • Yüzbaşı
    440 Mesaj
    Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. Bende 88.234 ve 88.245 ile başlayan ip'ler düşük ping veriyor ve bu ip adreslerini almak için bazen 3 dk ile 60 dk uğraştığım oluyor. Ama statik ip alınca sistem otomatik ip tanımlıyor çok iyi ip'de gelebilir. Sanş işi ama tavsiyem statik ip almayın boşuna 25₺ gitmesin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    4641 Mesaj
  • Yarbay
    2535 Mesaj
  • Binbaşı
    1791 Mesaj
    Öncelikle yukarıdaki arkadaşa ithafen yazıyorum Turknet'in izlediği route dolayısıyla, yurtiçi veya yurtdışı hiçbir servera TT'dan daha iyi ping vermesi mümkün değil. 2 sene Turknet kullandım şu an aynı evde TT VAE VDSL kullanıyorum google'dan tutun valve'ye PUBG EU serverlarına her yerde ciddi düşüş yaşadım. Turknet'te de Statik IP kullanıyordum şu an TT'de de kullanıyorum. Şu an TT'de 78.xxx.xxx.xxx adres düştü bana son derece memnunum 4 ay kadar oldu, Turknet'te iken 88.xxx.xxx.xxx vardı o da iyiydi. CGNAT sisteminde değişiklik gösterebilir ama Statik aldığınız zaman 78-88-95 vs. bişey değiştiriceğini sanmıyorum bu kadar takılmayın kafaya taktıkça her zaman bir sıkıntı bulursunuz.

edit: Müşteri temsilcisinin dediği gibi sistem otomatik tanımlıyor o sadece satışı yapar tanımlanan IP size SMS ile gelir hemen. 78 vereyim 88 vereyim diyemez öyle bir sistem yok boşuna münakaşa edip gerilmeyin çözümü yok çünkü. Tek çözümü var alırsın istediğin IP gelmezse 29. gün iptal edersin sonra yine alırsın 1 ayda 1 ücret ödersin yine hiç iptal etmemiş gibi istediğin IP gelene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 24 Ağustos 2020; 10:43:5 >

• Yarbay
    4641 Mesaj
    TT MH'nin bahsettigi yurtici ping degerleridir. Onda farklilik olmaz. Ama gosterdiginiz gibi farkli IP bloklari yurtdisi sunuculara farkli ping degerleri verebiliyor. Bu konulari MH pek bilmez, anlamazlar.

Ust mesajda bir arkadas tavsiye vermis, deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2535 Mesaj
  • Binbaşı
    1791 Mesaj
    Dene hocam orası sana kalmış, benim iş ve evim çok yakın konum olarak, aynı tip Türk Telekom VAE VDSL bağlantı var ve modemler de aynı evde 78.xxx işte 85.xxx IP olmasına rağmen türkiye-avrupa lokasyonlarına pingleri birebir aynı. Dediğim gibi çok takılma al Statik geç.
  • Yarbay
    2535 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: TheBCD

Dene hocam orası sana kalmış, benim iş ve evim çok yakın konum olarak, aynı tip Türk Telekom VAE VDSL bağlantı var ve modemler de aynı evde 78.xxx işte 85.xxx IP olmasına rağmen türkiye-avrupa lokasyonlarına pingleri birebir aynı. Dediğim gibi çok takılma al Statik geç.
    Denedim az önce ve hemen statik ip tanıdılar. Çok şanslıyım. Benim için en rezalet olan 88' ile başlayan statik ip tanımış TTnet :))))))
  • Binbaşı
    1791 Mesaj
    Dinamikte verdiği 88.xxx ile aynı olmaz hocam dinamikte o IP'nin arkasına 64 tane kullanıcı sığdırıyolar CGNAT ile, tek size özel dinamik sistemden (CGNAT'sız) atanmış 88.xxx ile arada fark olur mu bilmem ama.
  • Yüzbaşı
    369 Mesaj
    TheBCDT kullanıcısına yanıt
    Kablonet kullanırkenki tecrübemden örnek vermek istiyorum. İş sadece ve sadece ip bloğunda bitiyor CGNAT aşırı yüklü değil ise. CGNAT dan çıkardılar statik ip gibi oldu direk ip yani gelen ip bloğu CGNATlı olandan 20ms fazlaydı her yöne.Denemek için ayrıca statik ip ye de geçtim farketmedi zaten onda da aynı ip nin son hanesi değişik olanı geldi statikte ve pingler gene rezalet idi Avrupa amerika farketmeksizin her oyun serverına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi namor -- 24 Ağustos 2020; 19:26:6 >
  • Yarbay
    2535 Mesaj
  • Binbaşı
    1791 Mesaj
  • Binbaşı
    1791 Mesaj
    namorn kullanıcısına yanıt
    Hocam kablonette DOCSIS dönüşümden dolayı zaten kafadan 6-10 ms civarı geliyor online oyun için çok kötü bir tercih. CGNAT havuzdan çıkınca statik te olsa dinamik de olsa farketmez dediğiniz gibi her iki türlü de IP sadece sana ait sonuçta.
  • BTK hâlâ ipv6'yı iplememeye devam ederse daha çok uğraşırız böyle olaylarla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

Statik IP Nedir? Statik IP Nasıl Alınır ve Statik IP Ücreti

Statik IP, bir webhosting veya sunucunun kendi başına benzersiz ve sürekli aynı olan bir IP adresine sahip olmasıdır. (Statik IP ayrıca bilgisayarlar için de alınabilir)İnternet dünyası genişledikçe IP kullanımı konusunda da bazı sıkıntılar meydana gelmiştir. IP'lerin yetersiz kalması nedeniyle paylaşımlı olarak IP adresi kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin paylaşımlı bir web hosting hizmeti aldığınızda o sunucudaki diğer yer alan sitelerle aynı IP adresine sahip olursunuz.

Yani, bu internet sitelerinden herhangi biri sürekli spam yaparsa bu IP adresinin bloklanması durumunda sizin siteniz de bloklanmış sayılacaktır. Bunun en yaygın örneğini e-postaların spam olarak kabul edilmesi konusunda görebiliriz. Paylaşımlı hosting üzerinde yer alan sitelerden biri yapmış olduğu spam neticesinden bloklanırsa aynı IP'de yer aldığınız için sizin sitenizin e-postaları da spam olarak kabul edilmeye başlanacaktır.

Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve diğer sitelerden kendi sitenizi veya sunucunuzu ayrı tutmak için statik diğer adıyla sabit IP adresi kullanılır.

Statik IP Nasıl Alınır

Statik bir IP adresi almak için yapmanız gereken tek şey hizmet yöneticinize başvurmanızdır. Örneğin bir bilgisayar için statik IP adresi almak istiyorsanız ve TTNET'den hizmet alıyorsanız, TTNET yardımıyla statik IP adresi satın alırsınız. Daha sonradan bu Statik IP adresi de sizin modeminize tanımlanır.

Aynı şekilde bir web hosting veya sunucu hizmeti için de statik IP adresi almak için hizmet yöneticinize başvurmanı ve Statik IP alımı için gerekli bilgileri almanız gerekir.

Statik IP Ücreti

Standart yani değişken IP adreslerinin aksine statik IP adresleri bir ücret karşılığında size tanımlanır. Bu ücret her hizmet sağlayıcısı için farklı olabilir. Statik IP ödemeleri aylık veya yıllık olarak yapılabilmektedir. Örnein TTNET'in sunmuş olduğu Statik IP hizmetinin fiyatları için https://www.ttnet.com.tr/bireysel/servisler/Sayfalar/TTNET-Statik-IP.aspx internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

iş yerimde ttnet internetim var, kamera sistemi sabit ip adresi nasıl alırım?

Ben evimde kullandığım iki IP kamera için o günlerde servis sağlayıcımdan ücreti aylık 3 Lira olan sabit IP aboneliği başlatmıştım. Daha sonra birkaç sene içerisinde sabit IP aylık ücretlerinde korkunç artışlar oldu; 6, 9 derken en son olarakta 12 Liraya yükseltildi bu ücretler. 

Baktım ki orantısız artışların sonu gelmeyecek vazgeçtim sabit IP'den. Şu sıralarda sabit IP kullanmıyorum. 

Aslında @murat mesajında belirtilen DDNS olabilir ama bildiğim kadarıyla maalesef buda ucretli bir alakalı servis sağlayıcı gerektiriyor. Şöyleki sadece modem ayarları yeterli olmayıp birde Dinamik DNS hizmetini sağlayan siteye üye olarak bu hizmet karşılığı aylık ödemeler yapmak mecburiyetinde oluyorsun. Yani internet servis sağlayıcından sabit IP hizmeti satın almıyorsun ama DDNS hizmeti için başka bir servis sağlayıcısına yine aylık ücret ödemek zorunda kalıyorsun.

Bunun için sabit IP ve DDNS için ödenen aylık ücretler karşılaştırılabilir ve uygun olanı seçilebilir.

DDNS servis hizmeti sağlayan/satan en bilinen site dyndns.org (tıkla) 

7 Gün ücretsiz tanıtım ve deneme hizmetide sunuyorlar.

Bir başka çözümde alakalı modemi elektrik kesinti hallerinde birkaç saat çalışır halde tutabilecek nitelikte bir güç kaynağı (UPS) satın alınması olabilir diye düşünüyorum. Bu halde çok uzun süreli olmayan elektrik kesintilerinde modem çalışması devam edeceği için IP değişikliği olmaz (Diğer sebeplerle IP değişikliği pek az olur). Elbette buda paralı bir çözüm ama hiç olmazsa bir defa masraf yapılır ve uzun süreli çözüm elde edilir (İleriki dönemlerde UPS aküsü değiştirilerek/yenilenerek süre "sınırsız" halede getirilebilir).

Ben kendi çözümüm için UPS düşünüyorum ama benimki acil ve profesyonel bir ihtiyaç olmadığı için acele etmiyorum.

Bu üç çözüm dışında başka bir şey olabilirmi bilemiyorum. 

Türk Telekom IP adresi nasıl öğrenilir? Türk Telekom modem arayüz IP adresi nedir?

Türk Telekom IP adresi olarak belirli değerler kullanılmaktadır. Türk Telekom kullanan kullanıcılar modemlerinde gerekli ayarları yapabilmek için IP değerlerini bilmelidir. Modeme giriş için ise kullanıcı adı ve şifre bilgisine ihtiyaç vardır. Çoğunlukla her markanın kullanıcı adı farklıdır.

Modem IP Adresi Nasıl Öğrenilir?

İnternete bağlanan çoğu kullanıcının IP adresi dinamik bir yapıya sahiptir. Kullanıcılar modemi kapatıp açtıklarında veya internet bağlantısı kesildiğinde IP adresleri de değişmektedir. Türk Telekom altyapısı ile internete bağlanan kişiler, IP adreslerini öğrenmek için modem girişi yapmalıdır. Türk Telekom’da sıklıkla IP adresi olarak 192.168.1.1 ile 192.168.2.1 numaraları kullanılmaktadır. Türk Telekom modem arayüz IP adresi olarak ise çoğunlukla 192.168.1.1 değerleri tercih edilmektedir.

Kullandığınız tarayıcınıza bu numaraları yazdığınızda modeminize kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Modem arayüz IP adresi ve şifresi tüm markalarda genellikle aynıdır. Kullanıcı adı "admin", şifre ise "turktelekom" veya "ttnet" şeklindedir. Eğer bağlantıda herhangi bir problem ile karşılaşırsanız, modem IP adresindeki giriş talimatlarını takip edebilirsiniz. Modeme giriş esnasında kablo bağlantı ayarlarının doğru bir şekilde yapılması da son derece önemlidir.

Türk Telekom Statik IP Nasıl Alınır?

İnternete giren her kullanıcıya servis sağlayıcısı tarafından dinamik IP adresleri atanmaktadır. Statik IP adresleri ise kalıcıdır. Kullanıcılar IP adreslerinin sabit kalmasını istediklerinde Türk Telekom servis sağlayıcısı ile iletişime geçmelidir. Bu IP adresleri kullandığınız modeminize atanmaktadır.

Servis sağlayıcısı belirli bir ücret karşılığında modeminize değişmeyecek bir IP adresi tanımlar. Bu IP adresi bir başka kullanıcıya atanmaz. Statik IP adresi almak için Türk Telekom’a online başvuru yapabilir veya müşteri hizmetlerinizi arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Statik IP adresleri benzersiz olduğundan kullanım esnasında güvenlik önlemlerinin en üst seviyede olması gerekir. Bu IP adreslerini çoğunlukla aşağıdaki hizmetlerden yararlanmak isteyenler tercih etmektedir.

• Bilgisayara uzaktan erişim
  • Video konferans
  • FTP hizmeti ( İnternete bağlı olan iki cihaz arasında veri alışverişini sağlamak için)
  • Uzaktan masaüstü yönetimi
  • Oyun sunucusu
  • E-posta sunucusu
  • VoIP (IP üzerinden video, mesaj ya da ses gönderme)
  • Web&alan adı hizmeti
  • Virtual private network (Sanal özel ağ)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası