gaels greatsword / Stone Knight | Dark Souls Wiki | Fandom

Gaels Greatsword

gaels greatsword

dark souls 3

• sanaldan çıkıp gerçek hayatta da canıma zarar veren allahın belası oyun.

öncelikle; (bkz: #)

geçen haftadan itibaren the ringed city dlc'sine başladım, demon prince ile çarpışıyorum ve aman tanrım, bu kadar başbelası bir boss olamaz. farklı zırh ve kılıç kombinasyonları ile en az defa ezilmişimdir.

direkt sahneyi yazıyorum: ikimizin de hp'si bir fiske atsan bitecek seviyede. her şey son bir darbeye bakıyor. prince saldırıyor, ben zıplıyorum. ben saldırıyorum, prince yine kanatlanıp kurtuluyor, üstüme ateş topları gönderiyor. her şey bitti derken rastgele etrafa zıplıyorum, ve evet, kurtluyorum. elimde kılıcımla son gaz yeni atağa hazırlanan ejderhanın üstüne koşuyorum, tam ağzının ortasına son darbeyi çakıyorum. prince toz duman oluyor, ruhu önümde beliriyor.

ve gidip alamıyorum. tuşlara basamıyorum. nefes alamıyorum gamepad'i tutan elim parmaklarımdan dirseğime kadar uyuşmaya başlıyor. kalbim her an ağzımdan dışarı çıkacakmış gibi atıyor. o panikle masadaki her şeyi devirerek ayağa zıplıyorum, mutfağa koşup su içiyorum ama yutamıyorum. aklımdan "sakinleş yoksa daha kötü olur" diye geçiriyorum ve her tavsiyemle daha çok panikliyorum. odaya dönüp uzanıyorum. hata. hemen dışarı fırlıyorum, bahçede ciğerlerimi temiz havayla dolduruyorum ve ne kadar terlediğimi o zaman fark ediyorum

güç bela geçti elbette. zar zor o lanet bonfire'ı yakıp oyunu kapatıyorum. buraya kadar doğal gözükebilir. bir anlık panik, fazla odaklanmadan kaynaklı kalp ritmi bozukluğu vesaire. sorun şu ki oyunu artık oynayamıyorum iron dragonslayer diye bir mini-boss var. karşımda belirdiği gibi ödüm koptu. her darbesinde kalbimin sesini duyuyorum ve kesinlikle odaklanamıyorum. sonuçta kusacak gibi olup oyunu derhal kapatıyorum.

sözün özü, kabus gibi bir oyun her açıdan. sanırım bu noktadan sonra bir yıl ara verip o iğrenç deneyimi unutmam gerekecek. ya da akli dengesi yerinde olan her insan evladı gibi kendi sağlığımı düşünüp dönmeyeceğim, sittirsin gitsinler. böyle oyun mu olur şerefsizler. topunuzu dava edeceğim ulan kalbimi geri istiyorum.

• dün convergence modu i (şimdilik son sürüm) yükledim ve hemen necromancer ile oyuna başladım. mod oyunu bambaşka bir seviyeye taşımış hatta oyunun ds3 ile mekanlar ( mekanlar arasında bir çok kısa yol eklenmiş) dışında bir bağı kalmamış. bonfire yerleri de değişmiş. daha önce olmayan çözünürlük ve grafik özellikleri ile görsel olarak da çok harika bir seviyeye gelmiş. max ayarlarda bazen ufak takılmalar yaşadım ama mod halen geliştirilme aşamasında ve zamanla daha da iyi olacaktır.

renk paletinde biraz daha canlı renkler kullanılmış. mekan grafikleri yenilenmiş ama arcdragon peak için ayrı bir parantez açmak gerekir. eski hali de iyiydi ama yeni halini görünce ağzım açık kaldı. kaldırım taşları için bile tek tek uğraşıldığı belli.

oyunda bir çok yeni build var. "builds"

karakter yaratma ekranında 15 dakika sırıta sırıta hepsini inceledim. çok çok eğlenceli yüzlerce büyü ve silah eklenmiş. artık necromancer ile yanınızda sizinle savaşan bir iskelet yaratıp aynı anda büyülerle savaşabiliyorsunuz. büyü kullanmak artık çok kolay çünkü mana sorunu yok tabi savaştığımız düşmanlar da daha güçlü ve oyunda ilk gün ilerlediğim kadarıyla bizi özellikle boss savaşlarında müthiş sürprizler bekliyor. bu modda klasik oyun tarzı yerine biraz daha büyü ve yetenekler ön plana çıkarılmış.mesela ilk boss savaşında çok takıldıysanız mutlaka kullanmanız gereken büyüyü/yeteneği kullanmadığınız içindir.

son not : firelink shrine a ilk defa girdiğinizde, satıcıları görünce ufak bir şok yaşayabilirsiniz :))

soz söz : ds3 artık öldü, elden ring gelene kadar bu mod bize yeter. oyuna başlayınca offline moda ayarlamayı unutmayın yoksa her başlattığınızda uzun süre online dan offline a geçiş için oyun sizi bekletiyor. oyunda online özellik yok zaten hacksiz pvp oynayamayan piçler yüzünden online dan bıkmıştım.

ilerledikçe buraya daha da eklemeler yapmayı umuyorum.

mod için ücretsiz hesap oluşturmanız gerekiyor. steam preorder versiyonu ile oynuyorum. korsan veya eksik dlc ile nasıl çalıştığı hakkında bir bilgim yok .

mod download

önemli : convergence mod ile işiniz bittiğinde (zaten offline oynuyoruz sadece) mutlaka save dosyanızı silmeniz gerekiyor yoksa karakteriniz modlu göründüğü için modu silseniz bile online açtığınız an ban yersiniz. bu aralar intrnette bu konuda çok sayıda şikayete denk geldim, ben büyük olasılıkla risk almayıp sıkılınca uninstall ile başka bir oyuna geçerim.

• 98 level olarak saatimde bitirdiğim muazzam souls oyunu.

kendimi çok kasmadan oyunun %70'ini daha ilk haritada elime aldığım long sword ile bitirdim. yanında da yer yer şeklini beğenip aldığım hafif kalkanlar vardı.

pontiff sonrasında profaned greatsword'un saldırı şemasını beğendiğim için ona geçtim ve keşke greatsword ile oynasaymışım dedim. yalnız oyunun ilk 3 haritası bence yeni başlayanlar için kalkan kullanarak çok daha rahat oluyor. yeniyseniz kalkanı bırakacağım diye kasmayın.

oyundaki en çok zorlandığım 5 boss sıralaması şöyle (archdragon peak hariç oraya gitmedim);

1- (bkz: aldrich, devourer of gods) 15 kez öldükten sonra biraz kasıp geri gelip kesebildim.
    2- (bkz: soul of cinder) denememde öldürdüm.
    3- (bkz: dancer of the boreal valley) 5 kez öldüm, yanıma birini çağırarak 2 kişi kestim.
    4- (bkz: abyss watchers) kez yattım kendisine. 3. watcher olayını çözünce biraz rahatladı.
    5- (bkz: ıudex gundyr) zorluğu tamamen ilk olmasından, ilk oyun denememde 15 kez falan öldüm ama 2. tekrar başlamamda tekte kestim.

bunların haricinde neredeyse bütün bossları ilk seferde aldım. bazılarında npc desteği ile girdim ama olmasaydı da alırdım muhtemelen.

beni o kadar kendine bağladı ki şu hafta boyunca başka oyuna elimi süremedim. bunu bitirmeden başka bir şeye geçmek istemedim. oyunun zorluğu, sizi soktuğu stres ve acaba bir şey kaçırır mıyım diye her taşın altına bakması hem keyifli hem de yer yer can sıkıcı. dövüş mekaniği ve oyunun karanlık hikayesi beni en çok oyuna bağlayan 2 etken oldu. bunun üstüne mekan tasarımları ve müzikleri de tecrübeyi arşa çıkarttı. çok sık karşılaşmasanızda size oyunda yer yer sıcak anlar yaşatacak yan karakterler de var(canımsın anri).

oyunun en zor saatleri ilk 5 saat diyebilirim. 2. map'den sonra olayı öğreniyor ve daha çok keyif alıyorsunuz. kesinlikle dark souls 3 wiki sayfası bir kenarda açık olarak oynamanızı tavsiye ederim yoksa bir ton itemi ve kısa yolu gözünüzden kaçırırsınız. ben oynamadan haritaya bakmak istemem derseniz de en azından bir haritayı bitirdikten sonra dönüp bir bakın önemli bir şey varsa geri dönersiniz ama kısa yolları açmadan bu oyun bitmez benden söylemesi.

son olarak; praise the sun!

• pcde sistem gereksinimlerini karşılayamadığım için uzunca bir süredir oynayamamıştım. xbox üzerinde indirime girince alıp başladığım oyundur. son olarak aldrich bosunu kestim. bahsedeceklerim oyunun bu aşamasına kadar olan fikirlerimdir. önceki oyunlar ile kıyaslayacak olursam. kendi adıma boss sayısının daha fazla olmasını beklerdim. 2. oyundaki bonfire astetic olayının kalkması da kötü yönlerinden biri olabilir. ek olarak genel olarak daha çok sevilmiş olsada ilk iki oyunda ana hub firelink shrine ve majula dan sonra bu oyundaki firelink shrine çok iç karartıcı geldi.
    yine ilk iki oyunda bir çok mini boss vardı, havel, hydra, golden crystal golem, 2. oyundaki köprüdeki ejderha, giantlar vs gibi bir çok mini boss var. bu oyunda ise mini boss diyebileceğim bir düşman ile karşılaşmadım. curse atan kedimsi bir yaratık ile ring of favor ı düşüren yaratıklar bile fazla kolaydı.

iyi yönlerine gelecek olursam weapon art olayı çok hoş, farklı silahlar denemeye özelliklede boss silahlarını denemeye yönlendiriyor. mana ve mana flask olayıda çok iyi olmuş sayıyla büyü atmakdan çok daha kullanışlı. bazı npc lere yardım için npc lerin dünyalarına gidilen quest lerde çok hoş keşke daha fazla olsaydı. ilk oyundaki mekanlara, bosslara bir çok gönderme var karşılaşıldığında eski dost ile buluşulmuş gibi hissettiriyor, özellikle anor londo bölgesinde çok sık karşılaşılıyor. en çok sevdiğim yönü ise blight town, gutter gibi insanın içini daraltan bunaltan oyundan soğutan bölgeler yok, bataklık olan bir bölge var ama orasıda gayet oynanılabilir durumda insanı oyundan soğutmuyor.

güncel olarak 22 saati devirdim yine çok güzel vakit geçiriyorum. en ufak bir itemı bile kaçırmamaya çalışıyorum oyun sonunda tekrar bir edit yapacağım.

edit : 65 saat civarında dlc ve opsiyonel tüm boslar dahil oyunu bitirdim. yine hayvan gibi oyun olmuş önceki oyunlardan aldığım zevki bu oyundanda aldım. ana oyundaki hiç bir boss zorlamadı diyebilirim. pontiff sulyvhan boss una gidip npc çağırdım onda merakım kaldı ng de tekrar deneyeceğim. lothric ve nameless king bosslarınıda 4 5 kez denemişimdir. en sevdiğim boss ise champion gundyr oldu. hayvan gibi güzel komboları var sabaha kadar beni dövsün isterdim ama ilerlemem lazımdı.

dlc bossları ise yine souls klasiği olacakki beni çok zorladı özellikle friede ve lanet olası darkeater midir. friede yi abartmışlar 2 faz tamamda 3 faz nedir arkadaş. midir boss undan önce slave knight gael a gidip 2 3 kere dayak diyip dönmüştüm. oyunun son boss u olacağı için tekrar geri dönmek yerine midir i aradan çıkarayım dedim ama demez olaydım. 20 ember ile midir e başladım özellikle ilk 10 denemem de yarı candan aşağı inemedim hasarım düşük kalıyordu. baktım olmuyor önce biraz daha ember farm yapıp, dexterity > strenght diyerek str+int buildimi değiştirip dex build yaptım elime de old wolf curved sword alıp tekrar giriştim olaya yine 4 5 defa öldüm ama çok daha fazla hasar veriyordum. son girişimde ilk atağında roll yapmayı kaçırınca buda olmayacak ama diye düşünerek devam ettim boss canının %30 unda tüm estus larım bitti kala kala siegward ın verdiği biralar kalmıştı bir iki vuruş sonra riposte aldım ve ne var ne yok saldırarak boss u kestim. ama sağlam küfür etmişimdir bir kaç saat boyunca, adında dark geçen bosslara karşı başarılı olamadım şu ana kadar :) aynı durum başıma dark souls 2 de darklurker boss unda gelmişti saatlerce uğraşıp en son build değiştirip alabilmiştim.

ilk yazdığımda miniboss sayısı az diye şikayet etmiştim sayı olarak hala az geliyor ama havel ile dövüşmek iyi geldi. üstümdeki yorgunluğu atıp ng ile devam edeceğim.

• oyunda 2 farklı dark magic var, bunlardan biri deep diğeri ise abyys. abyys olayını zaten biliyoruz pygmy lordlarından ve insanların karanlık ruhlarından oluşuyor ve abbys gücünü buradan alıyor. bunu 1. oyunda öğrendik ama deep nereden geliyor?

deep aldrich covenantının da temelini oluşturuyor ama bu güç aldrichten çok daha kadim ve güçlü. aldrich dediğimiz adam 1. oyundaki executioner smoughtan başkası değil, çok fazla humanity yediğinden bu hale gelmiş ama ne olursa olsun deep aldrichten çok daha güçlü bir varlığa dayanıyor o da cthulhu. deep derken denizin derinliklerini kastediyor miyazaki, cathedral of the deep'in oyundaki en yüksek yerlerden birinde olmasına rağmen su ile dolu olması, aldrich covenantının anor londodaki sarnıçta olması tesadüf değil. su sarnıçları zaten fantastik yapılardır ve efsanelere göre sarnıç tamamen kapalı bir yapı değil çeşitli varlıkların girip çıkabileceği yapılardır.

oyunda tek deep özelliği gösteren yaratıklar aldrich ve katedral rahipleri değil son dlc olan ringed city dlc'sinde murky'ler de deep büyülerini kullanıyorlar. murkylere dikkatli bakarsanız üzerlerinde midyeleri ve deniz kabukluları olduğunu görürsünüz. bu da murkylerin denizden geldiğini gösteriyor, ayrıca murkyler ayakta duramıyor (büyücüler asaya dayanarak duruyor) büyük ihtimalle denizde geliştikleri için dik duramıyorlar bu konuda emin değilim ama murkyler de cthullu ile ilgililer.

• bu oyunsa su zamana kadar oynadiklarimiz ne demek istiyorum. detaylarda kaybolursunuz. ılahi bi is
    (bkz: made in japan)

• best action rpg ever made

• "the convergence" modu ile yepyeni bir deneyim sunan oyun. bu modda yeni başlangıç sınıfları, bir çok yeni silah ve büyü, yeni bosslar, mevcut haritalara eklenmiş yeni kısa yollar, geçişler ve bonfire'lar mevcut. ayrıca oyunun renk paletinde de değişiklik yapılmış dolayısıyla orijinal oyun yerini yeni bir oyuna bırakmış gibi. hele ds3'ü son bitirmenizin üzerinden zaman geçtiyse bu mod ile dark souls 4 oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

elden ring çıkana kadar antrenman yapmak isteyen souls hayranlarının kaçırmaması gereken bir mod.

• benim gibi demon souls, souls like, bloodborne gibi şeylerden bihaberseniz iyice bir düşünün oynamaya başlamak için. oyun kültürü fıfa, gta, lol, counter strike gibi oyunlarla sınırlı olan birisi için baya bir afallatıcı. siz nasıl beceriyorsunuz bunu lan? neyse oyunla ilgili tecrübelerime geçeyim:

benim şövalyelik, kılıç, kalkan vs. namına uzun süreli oynadığım tek bir oyun oldu. lise yıllarımın katili metin 2. ilginçtir o oyun bile yine belli bir tecrübe sağlıyor. evrenle ilgili bazı terimleri anlamanıza yardımcı oluyor. ben klasik şövalye ile başladım oyuna. kolla oynuyorum bu arada. tuş takıma alışması çok uzun sürmedi. yarım saat civarı çalıştım. çok karışık değildi. basit düzeydeki ingilizce oyunları anlıyorken bu oyun ağır geldi biraz. dili ağır yani. ilk karşıma gelen yaratıklar şu dünya ile bağlantısı kopmuş ruh emici* tarzı şeyler oldu. tek vuruşta ölüyorlar fakat ben bazı şeyleri sezdim. eğer vurmalarına izin verirsen ciğer söküyorlar. belli bir süre ilerledikten sonra bunları kese kese asıl bomba göründü: iudex gundyr. benim gibi görece basit oyunlara alışmış biri için çok onur kırıcı karşılaşma daha doğrusu karşılaşmalar oldu. alıştığım bir vurup üç dinlenen bosslar yerine ardı ardına mızrağını götüme sokan bir boss vardı karşımda. neyse uzatmadan söyleyeyim yaklaşık denememde falan geçtim. bunda oyun dilini tam anlamıyla çözememem de etkili. envanter anlamında eksikliğim çok.
    iudex'i geçince firelink shrine* geldi karşıma. orada biraz dolandım. seviyemi geliştirdim. sohbet muhabbet ettim ahaliyle. yalnız demirci ustaya kılıç dövdüremedim. malzeme istedi. bir de satıcı bir kadından kılıç aldım. o da bana uymuyormuş. burayı iyice dolandıktan sonra yeni bir macera aradım. ama yok. bulamadım lan çıkış. sonradan buranın arkasında asker gibi bir şeyle karşılaştım. o da sikti attı tabii. tek vuruşuyla öldüren bir şeyi nasıl rahatça geçiyorsunuz siz?!! ben elamanı uçurumdan kendimle beraber aşağı atarak geçtim. neyse ki oyun öldürmüş saydı sağ olsun. iyi de souls verdi. evet şimdilik burdayım. aceminin acemisi biri olarak tavsiyelere, yol göstericiliğe açığım. olur da oyunda ilerlersem buraya tecrübelerimi ekleyebilirim.

güncelleme: evet saatlik tepeden inme dark souls 3 maceramdan sonra benim gibi köyden indim souls evrenine durumundaki garipler için bilgiler girmek istiyorum hayrına. öncelikle bu entrymden sonra yol gösterici birçok mesaj aldım, sağ olsunlar. madde madde tecrübelerimi yazmak istiyorum.
    1-) ben oyunu bilgisayardan kolla oynuyordum. vazgeçtim. klavye-fare ikilisine döndüm. eskiden beri gelen konsol alışkanlığınız yoksa klavye ile oynayın çünkü kamerayı sabit tutmak zor iş. bir de kolun kaliteli bir şey olması lazım. ben baya bir süre düşmana kitlenmeden oynamışım. iyi becermişim yine. off harbiden bilmeden bu oyuna girmek delilik. sikeyim kafamı. (space: hızlı koşma, q: kitlenme, fare tuşları: saldırı, shit+fare: güçlü saldırı)
    2-) çoğu kişi video rehberler-viki bilgileriyle oyna dedi. uydum. iyi ki uymuşum. yoksa ne olurdu halim bilmiyorum. google'a yazdığım ilk çıkan videoya başladım.
    3-) oyuna baştan başladım tabii ki. hiçbir bok almadan geçmişiz her yeri. boss'a girmeden mezar gibi bir şeyin tepesinde item var mesela. atlayarak onu almak lazım. 2. başlamamda iudex gundyr'ı biraz daha kolay geçtim. "q" ile kitlenip sürekli kalkan açarak geçtim. q ile slotların arkasına geçip kılıcı sokup tek seferde öldürmeyi oyunun 4. saatinde falan öğrendim.
    4-) izlediğim video'da firelink shrine arkasında ağaç üstünden çatıya zıplayıp önemli bir eşya almak gerektiğini söylüyordu. tabii almadan geçemezdim. tamı tamına 30 dakika atlayamadım siktiğimin çatısına. sonra başka bir kaynaktan izledim. üstündeki tüm eşyaları çıkarıyordu. öyle yaptım tek seferde çıktım sikik eşyayı almak için. bu arada aklıma da geldi bu yöntem ama o kadar gerçekçi yapmamışlardır dedim. kafamı
    5-) yine videoda şu çıplak katanalı orospu evladını bombayla geçmek gerektiği söyleniyordu. ilk seferde 15 bombayla* geçemedim. 2. de bombayı atıp sersemleyince birkaç vuruş yapa yapa geçtim. aldım elindeki silahı* devamında mavi kertenkeleyi kesmeye gittim. oyunun başlarında bir yerde sağ tarafa yol varmış, görmemiştim ben. 2. seferde kestim nispeten kolaydı. ama oyunun başında karşılaşsam siksen kesemezdim. zaten orada esprili mesajlar koymuş yapımcılar.
    6-) uchigatana silahı için dex vermek gerekiyor ayrıca. onu 16 yaptım. vigor ve strength veriliyormuş bir de.
    7-) sonraki durak high wall of lothric oldu. buranın eziyetini detaylıca anlatmak bile istemiyorum. sadece dil çıkaran sandık desem yeterli olur. yemelere doyamadı beni. 6. seferde geçtim. balta uğruna rüyalarıma sandık girecek. buradaki bonfire'ı yaktım orada mola dedim.

bu yazının devamı gelmez. yeni başlayanlar direkt bu oyundan başlıyorsanız zor bir yola girdiğinizi bilerek başlayın. bana bırak oynama diyen de oldu. haksızlar diyemiyorum pek. fakat oyun güzel, sardı. şimdilik sabrediyorum. ilerisi ne olur ne eder muamma.

• pc'de online oynayanların bilgisayarlarının ele geçirilmesine yol açabilecek bir açığı saptanmış oyun. düzelene kadar offline oynanması öneriliyor.

link

edit: blue sentinel diye anti-cheat modu varmış, adamlar güncelleme yapmış, bu olayı engelliyormuş. faydalı bir moda benziyor. nexus mod

benzer riskin elden ring'de de olabileceği konuşuluyor.

edit: pc'deki tüm dark souls oyunlarının online bölümü kapatılmış, araştırıyorlarmış.

eurogamer

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.

dark souls 3

• hayatımdaki hem en yanlış hem en doğru oyun olmayı nasıl becerdiğini bilemediğim oyun.

yıllardır birçok online strateji oyunu oynamış olmama, hatta ve hatta lolde çoluk çocukla dahi senelerce muhatap olmama rağmen hiçbir zaman bu kadar sinirlenmemiş ve çaresiz hissetmemiş olabilirim.

öyle ki oç crystal sage&#x;e ayırdığım saatim sonunda güç bela, saçımı başımı yola yola bossu kestikten sonra hüngür hüngür ağlamış insanım.

buna karşın pontiff, aldrich gibi bossları denemede, champion gundyri ise tek seferde keserek de aşırı ironik bir duygu yaşamış bulunuyorum. ateşin gücü adına!

oyunu pyromancer olarak başladım ve bitirdim. elbette yer yer büyücü asaları kullandığım veya pata küte kılıcımla girdiğim bosslar da oldu. bazen sırf bir boss yüzünden (sırf bir boss dediğim de nameless king dkdkd) psin başından 10 saat kalkmadım, bazense itle köpekle uğraşmaktan gıdım ilerleyemedim, fakat sonunda oyunu yaklaşık 85 saatte bitirdim.

pyromancer olarak oyunun en başından nerdeyse en sonuna kadar soulları hep intelligence ve faithe bastım. oyun sonuna geldiğimde hp barım o kadar düşüktü ki mecbur yer yer embera abandım. ama bu sayede fireım o kadar güçlendi ki 3 vuruşta mini bosslar kestim.

bunların yanında bir bossa girerken bossun hassasiyetlerine ve kendi skillerinize/levellarınıza bakıp ona göre takacağınız yüzüklerinize, yine ona göre seçeceğiniz kalkanlarınıza, şapkanıza, ağırlığınıza her şey tek tek bakmanız gerekiyor.

bana göre oyundaki en en en önemli yapacağınız şey aşırı sabırlı olmak ve savunma yapmayı öğrenmek. savaşmaktan çok savunacaksınız. kalkandan elinizi çelmeyeceksiniz. sabırlı olacaksınız. biraz da şanslı olursanız neden abbys watchersın ikinci aşamasını görmeyesiniz ehehe.

oyunda bazı boss savaşlarına çağırabileceğiniz online oyuncu veya bot seçeneğiniz de var. fakat ben bir tanesine dahi kimseyi çağırmadım. ha birisini çağırmayı düşündüğüm anların, oyunu bırakmayı düşündüğüm anlardan çok daha olduğu zamanlar da oldu. ama pes etmedim. daha iyi bir savunma, daha çok sabır ve doğru zamanlamayla tek başıma yaktım bütün bonfirelarımı:&#x;)

oyunun en sevmediğim yanı mapleri o kadar geniş ve karışık ki birçok alternatif yol içinde kaybolabiliyor veya mapi eksik tamamlayarak bossa gelebiliyorsunuz. ayrıca mapi, ekstra yan görevleri de takip edebileceğiniz hiçbir yol yok. bütün bunlar da birçok itemi/hikayeyi kaçırmanıza yol açıyor. itemsiz de hiçbir cacık yapılamıyor. o yüzden aşırı konsantre ve gerekirse wikiden takip ederek oynamak en önemli kısmı olabiliyor.

oyunun en sevdiğim yanı ise o bossu keserken yaşadığın sinir harbi, bossu kestikten sonra hayvani bir hazza ve aşırı orgazmik bir duyguya dönüşüyor. elin ayağın boşalıyor, bacaklarını titrerken buluyorsun. nasıl bir haz nasıl bir zevkse anlatacak kelime bulunamıyor. üstüne yaktığın sigaranın tadı bile bambaşka oluyor.

hayatımda hiçbir oyunda bu kadar zorlanmadım, ağlamadım, delirmedim. akıllı işi değil, baştan söyleyeyim. ama yine olsa yine yaparım :)

yeni başlayan/başlayacak mini mini ashen onelar için; bütün bunlara göğüs gerebilirim, sinirlenince ağlasam dahi pes etmem diyorsanız dark souls dünyasına hoş geldiniz. öyle ki dlclerine başlayıp hemen arkasından dark souls1i alıp, sonra da bloodborne indiriyor oluyorsunuz.

nameless kinge selam olsun :&#x;)

• bayıldım. alırken 1 saat falan oynar çok zor gelirse iade ederim diye düşünüyordum. şimdi farklı buildler ile tekrar oynama niyetindeyim çünkü doyamadım. atmosfer, sesler, mekanlar, düşmanlar, epik bosslar, vuruş hissi derken muazzam bir iş çıkarmış from software.

he oyun zor mu? eh işte. standartların üzerinde bir zorluğu olsa da burada asıl sıkıntı standartların fazla düşük olmasında. biraz dikkatli ve tetikte oynanırsa can sıkıcı bir zorluğu olmuyor. ancak bazı bosslar ciddi anlamda üzüyor. defalarca kez yazılmış ama herkesin oynayış stiline ve yarattığı karaktere göre değişiyor bossların zorluğu. pontiff hayvanını muhtemelen 25 denemede falan geçmişimdir. ki ilk 15 denemede bu oyun benim için bitti noktasına gelmiştim çünkü dokunamıyordum bile adama. yine prensler acayip zorladı ki sanırım oyunda en çok zorlandığım boss bu ikiliydi. bunların dışında nameless king ve soul of cinder da kısmen zorladı diyebilirim. ancak bazı arkadaşların lanet ettiği crystal sage'i ilk denemede geçtim.

yalnız ana oyun için o kadar da zor değilmiş desem de dlc'ler biraz fazla gaddar olmuş. özellikle ringed city acayip sinir bozucuydu benim için. hani oyunun zorluğu bu seviyede olsa muhtemelen tahammül edemez erkenden bırakırdım. oynarken o kadar sıkıldım ki darkeater midir ile uğraşmadım bile. son boss slave knight gael ise 1 günümü yedi. he bunu geçmek için ufak bir püf nokta var o da hollowslayer greatsword. o kadar uğraştım, sinirim bozuldu derken bu silahı geliştirip dalınca ilk denemede öldürdüm.

ancak herşey bir kenara, ashes of ariandel kod adlı dlc'de sister friede diye bir yelloz var, hah işte hayattan bezdim bunun yüzünden. neler neler denedim öldürmek için ama olmadı, beceremedim. en sonunda hiç yapmadığım birşey yaptım ve npc çağırım öyle geçtim artık. ama yeminliyim bir gün tek başıma geçeceğim bu zilliyi

şaka maka tek bir oyunla from software fanı oldum. hergün elden ring ile ilgili yeni birşey var mı, bloodborne pc dedikoduları doğru mu, sekiro'nun fiyatı düştü mü diye kontrol ediyorum. aslında daha dark souls ve dark souls 2 var ama bazı sebeplerden itici geliyor bu oyunlar. o yüzden şimdilik oynamayı düşünmüyorum ama bu oyunu bir kez daha oynayacağım kesin.

• pandemi döneminde bloodborne, gow ardından 35 saat kadar sürede level 94 olarak bitirdiğim funduszeue.info

bloodborne da can yenileme mekaniğine alıştığım için birak vursun nasılsa toparlarım diye fazladan çok darbe aldım başfunduszeue.infoorne daha iyiydi bunu rahatlıkla söyleyebilirim ama ds3 daha zor ve uzun geldi funduszeue.info soulborne oyunlarının en keyifli yanı boss ları yaa en azından şöyle oyunu bitirdikten sonra sırayla boss run yapabilsek fena olmaz mıydı?

2 boss hariç hepsini solo kestim ve ilerde lazım olur diye son bosslara kadar ember kullanmadım hiç. endurance gittiğim için boss larda dön vur dön vur gittim. birçok yerde yazmışlar ama ben de kendimce birşeyler söyleyim boss lar hakkıfunduszeue.info lar konusunda genel taktik, olmuyorsa zorlamayın biraz ara verin bazen o aradan sonra tek seferde alıyorsunuz bossları.

spoiler

iudex gundyr:
    tek seferde hallettim. bir numarası yok roll roll

vordt of the boreal valley:
    tek seferde hallettim. pek birşey hatırlamıyorum.

curse-rotted greatwood:
    3 kere falan denedim kamera biraz sıkıntı oldu yoksa torbalarına vuruyorsun tüm olayı o.

crystal sage:
    6 kere falan denedim. arkada bir tepe var ordan okla vurcam diye biraz fazla deneme oldu. ilk gördüğünüzde kafa göz dalın funduszeue.info gerçek olanı mor olan galiba onu bulmaya çalışıp indirin kafasına

deacons of the deep:
    tek seferde hallettim kolay boss. hangi elemana vurmanız gerektiğini çok rahat anlıyorsunuz.

abyss watchers:
    8 kere falan denedim. yakın durup sağına soluna kaçın bu taktik işe yarıyor yoksa uzaktan estus içmeye zaman vermiyor pek.

high lord wolnir:
    5 kere falan denedim. bileziklere vurun sol bilezikten sisten kafasının altında durun diyorlar ben nasıl geçtim hatırlamıyorum.

old demon king:
    bunu bulamadım pas geçtim

pontiff sulyvahn:
    ben bunda denildiği kadar zorlanmadım kere falan denemişimdir. 2 silahı var ama çok hızlı hareket etmiyor gibi.

aldrich, devourer of gods:
    bunun ok yağmuru dışında bir numarası yok 5 kerede falan geçtim. ok yağmuru için materyal kullanın giysi giyin dayanıklılığı arttıran ondan sonra geriye başka birşey kalmıyor

yhorm the giant:
    4 denemede hallettim weapon art dan haberimiz yoktu ki silahı alıp l2 ile charge edip kafasına aşkedecekmişiz meğerse yoksa tek seferde geçilir.

dancer of the boreal valley:
    6 denemede aldım pek bir numarası yok. dön vur dön vur.

oceiros, the consumed king:
    3 denemede aldım. bloodborne da bir canavar var ona benziyor baya onu da sevmemiştim bunu da ama tersine bunu kolay geçtim.

champion gundyr:
    oyunu bitirdikten sonra nasılmış diye uğradım eleman summon edip kolayca aldım ama bana pek numarası yok gibi geldi

ancient wyvern:
    bulamadım daha da aramadım pas geçtim

king of the storm/ nameless king:
    bulamadım daha da aramadım pas geçtim. ama görmek istiyordum baya.

dragonslayer armour:
    bunu ilk denemede canınını tek vuruşa getirdim sonra düştüm konsantre olamadım 2 kere daha denedikten sonra. dedim nasıl olsa solo geçerim diyip summon çağırdım.

lorian, elder prince / lothric, younger prince:
    beni en çok zorlayan boss oldu. kere rahat denedim rage delete atmama ramak kalmıştı.hareketlerini okumak ayrı dert kaybolup kaybolup kafanıza birşeyler fırlatması ayrı dert. bir de ikinci fazda sırtındaki piç tuzu biberi oluyor. hırs yapmayın bir kere vurun kaçın dur az canım azaldı hemen tamamlayım demeyin kafanıza inen darbeyle estus boşa gidiyor. estusları roll yaptıktan sonra değil biraz uzaklaştıktan sonra için ara ara boşluk bırakıyor çünkü. funduszeue.info yağmur gibi birşey geliyor kafanınıza bunları görünce daire yapıp roll yapın bol funduszeue.infoduğunda nerden olduğunu bulup önlem almak için biraz refleks gerekiyor.

soul of cinder:
    tek seferde geçtim. herhalde en kolay boss lardan biri oldu benim için. tabi maceram boyunca baya piştim belki ondan. özellikle lorian, elder prince / lothric, younger prince arkadaşların çok emeği var resmen final bossuna hazırlamışlar beni.
    spoiler

• hayatımın oyunu.
    firelink shrine'dan high wall of lothric'e ilk çıkışım. o dragon'u görüşüm. hic unutmam. bir haftasonumu o bolgeye vermistim. sonrasinda emin çıtak yardimima yetisti.
    sanirim 4. ng deyim. bir noktadan sonra yetmedi. bastan bir karakter actim. yine devam ettim. longsword. canımsın. cok sıkıldım senden ama elden gelen yok.
    tum achievementler bitti. sadece yuzuk achievementi kaldi. wolf ring. o knightlardan kac tane daha oldurmem gerekecek acaba. en sonunda bosverdim..

• asla unutamayacağım, devamını umutsuzca beklediğim oyun.
    müzikleri, ambiansı, yan görevleri, alt mesajları ve kendine has oynayışı ile bende çok yer etti. sırf hikayelerini sevdiğim, yaşadıklarına saygı duyduğum için savaşmadığım bosslar, saatlerce uğraşıp mutlu sonla bitirmek istediğim npc görevleri benim günlerimi aldı, daha da fazlasını almasını isterdim. en sevdiğim iki boss olan yhorm the giant ve lothric & lorian aşıklarını sevgiyle anıyorum, long may the sun shine!

• serinin en beğendiğim ama sistemim dolayısıyla tam tadını çıkaramadığım oyunu. buna rağmen rahatça ilk sıraya koyuyorum. gerçekten ayrı bir seviyede bölüm tasarımıyla bunu hak ediyor. ama asıl hakkı verilmesi gereken kısım müzikleri. bir kere bile hayal kırıklığına uğratmadı. almak isteyenler sisteminiz el veriyorsa ve souls oyunlarına karşı en ufak bir ilginiz varsa kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim.

• souls like tabirini hayatımıza sokan oyun ve oyun serisi, sevenlerine yeni bir heyecan arayanlara sekiro, bloodborne ve nioh 1'i tavsiye ederim, özellikle belli bir süre kanser olmak istiyorsanız nioh 1 biçilmiş kaftan i nioh 2 sanki biraz daha kolaylaştırılmış.

• oynadığım ilk dark souls oyunu. çok zor geldi. zorluktan ziyade benim sabrım, tahammülüm yetmedi. oyunda beni etkileyen ilk şey hikaye. görsellik, zorluk, müzik vs. daha sonra geliyor. hikayeye giremedim ki doğru dürüst boss kesmeye defalarca uğraşmaktan. bilgisayarda oynadığım içindir belki playstation da daha sarıyordur bilemiyorum. yıldıran bir zorluğu var bence.

• ng+2 ye geçeceğim daha doymadığım oyun.

dlcyi oynarken bir yandan silah topluyor bir yandan invade atıyor bir yandan ise insanlara yardım funduszeue.info iki oynayışımda nameless king&#x;e gitmemiştim geçen gün funduszeue.info bir bossu tüm soulsborne oyunlarında ilk 3&#x;üme girecek kadar iyi bir funduszeue.info str oynamak oyunu hissettmek için en iyi yol.

1-) kos(bloodborne)
    2-) artorias (dark souls1)
    3-) nameless king (dark souls 3)
    4-) lady maria (bloodborne)
    5-) isshin ashina (sekiro)

bu arada oyundaki bosslar çok güzel lakin tek sevmediğim oyunun çizgiselliği funduszeue.info souls 1 olsun bloodborne olsun daha birbiriyle bağlantışı dünyalardı bu dahaçizgisel ve biraz can sıkıcı bir husus. ben şu an invade atıyorum playstation 4 üzerinden benimle birlikte invade atmak isteyen olursa bir mesaj kadar uzağınızdayıfunduszeue.infoıca bossta keseriz invade de atar hatta pvp bile oynarız,

• fromsoftware nin dark souls adı altında çıkarttığı son funduszeue.infoübesiz kişileri çıldırtabilecek türden.eğer biraz sabredip,mekaniklerini oyunun mantığını,haritaları.silahlari,statları yavaştan çözünce gerisinin nasıl çorap söküğü gibi geldiğine şaşıracaksınıfunduszeue.infoız uyarayım oyuna bir kere alışınca diğer hiç bir oyun size bu oyundan aldığınız zevki vermeyecek.

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası