alkol salisilik asit batık / Yağlı Ciltlere Bakım Nasıl Yapılır? - Dr. Mustafa Karataş

Alkol Salisilik Asit Batık

alkol salisilik asit batık

Yağlı Ciltlere Bakım Nasıl Yapılır?

Oya soruyor

Merhabalar; Cildim çok yağlı, öyle ki makyaj yaptığımda yarım saat sonra her şeyin akıp gittiğini görüyorum. Elimi her yüzüme derdiğimde yağlı bir doku hissediyorum ve çok rahatsız oluyorum. Yağı kurutsun diye alkol içeren tonikler kullanıyorum ama fayda etmiyor. Ne tür ürünler kullanmalıyım ve cilt bakımıyla derdime çare bulabilir miyim? Bana hangi cilt bakımını önerirsiniz?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Oya Hanım; Ciddi yağlanma probleminde benim hastalarıma önerdiğim ilk şeylerden biri önce problemin arkasında hormonal bir sorun olup olmadığını anlamaları. Öncelikle alkol içeren tüm kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız. Alkolün cildi kurutarak yağlanmayı önleyeceğine dair yanlış bir kanı vardır. Belki normal ciltler söz konusu olduğunda bu doğru olabilir ama yağlı ciltler de cilt alkole tepki olarak daha da çok sebum, yani yağ üretmeye başlar. Kısacası sorunu daha da vahim bir hale getirmiş olursunuz. Kullandığınız nemlendiricilerin özel olarak yağlı ciltler için tasarlanmış olmasına dikkat edin ve jel formundaki ürünleri kullanın. Eczanelerde ya da kliniklerde satılan markaları kullanmanızı tavsiye ediyorum. Makyaj ürünlerinizin de gözenekleri tıkamayan formüller olmasına dikkat etmelisiniz., içinde mineral yağlar ve petrol türevleri bulunan tüm ürünler gözenekleri tıkayabilir ve bu da yine cildin daha fazla sebum üretmesine neden olur. Sabahları, gözeneklerin içinde bulunan bakterileri ve kiri yok eden, salisilik asit içerikli temizleyicileri tercih edin. Cildinizi temizledikten sonra, yağlı ve akneye eğilimli ciltler için tasarlanmış olan ve sebum üretimini kontrol altına alıp gözeneklerin görünümünü hafifleten bir serum veya yine salisilik asit içeren bir jel sürün. Akşamları da cildinizi çok iyi temizlemelisiniz, çünkü makyaj ve çevre kirliliği gözeneklerin içini tıkayarak cildi yağlanmasına ve sivilcelenmeye yol açabilir. Güzellik merkezlerinde gelişigüzel cilt bakımı yaptırmayın. Sebum üretimini kontrol altına alan ve gelişmiş sistemlerle yağlanmayı hafifletecek aktif içeriklerin cilde nüfuz etmesini sağlayacak profesyonel bakımları tercih edin. Yağlı ciltlerde PhFormula cilt bakım sisteminde uyguladığım bir sistem olan PHFormula cildi nazikçe soyan, bakteri oluşumunu engelleyen ve yağlanmayı kontrol altına alan aktif içeriklerden oluşan ve kişinin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilen bir cilt bakım sistemidir. Evde kullanılan destekleyici ürünlerle klinikte uygulanan alınan sonucun etkisi de optimum seviyeye ulaşır.

Seçil soruyor

İyi günler 24 yaşımdayım cildim pütürlü bir yapıda ve deri altı yağlar mevcut. Bu anlamda ne önerirsiniz bakım olarak? Medikal cilt bakımı mı yoksa HydraFacial deri altındaki yağ butonlarına etki eder mi?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Seçil Hanım. HydraFacial tedavisi cilde yoğun nem verirken anti-aging fayda sağlayan bir bakımdır. Sizin durumunuzda HydraFacial cilt bakım sisteminin etkili olacağını düşünüyorum. HydraFacial yağ dengesini kontrol altına alarak ve daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt yaratan bir tedavidir. Cildin soyulmasının deri altındaki yağ butonlarını hafifletmede de fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Meltem soruyor

Cildim çok yağlı. Sık sık yıkamama rağmen çok parlıyor, bunu bir türlü önleyemiyorum. Bu yüzden makyaj yaptığımda makyaj adeta yüzümden akıp gidiyor. Yağlı ciltlere bakım nasıl yapılır? Cildimin bu kadar yağlanmasını nasıl önleyebilirim?

Dr. Mustafa Karataş

Sık yıkamak cildin sebum üretimini tetikler. Öncelikle cildinizi bu kadar çok yıkamayın. Cilt bakım ürünlerinizi eczanelerde satılan ve yağlı ciltler için tasarlanmış ürünlerden yana yapın. Bu ürünler sebum üretimini dengeleyerek cildinizin daha az yağlanmasını sağlayacaktır.

Çilem soruyor

Cildimin çok yağlı olmasından şikâyetçiyim. Yağlı ciltlere bakım nasıl yapılır? Hangi ürünleri kullanırsam yağlanmanın önüne geçebilirim?

Dr. Mustafa Karataş

Cilt temizleyicinizi seçerken, salisilik veya glikolik asit içeren bir ürünü tercih edin. Bu maddeler hem cilt yüzeyinde biriken ölü derileri, hem de gözeneklerin içinde biriken sebum fazlasını yok ederler. Eczanelerde satılan ve yağlı ciltler için tasarlanmış nemlendiricileri tercih edin. Bunların içinde bulunan özel maddeler cildin fazla yağ üretimini dengeler. Ayrıca mezoterapiyi andıran bir teknikle yapılan botoksun da(yani pek çok noktadan ve yüzeysel olarak cilde botoks enjekte edilmesi) yağlı ciltlerde fayda sağladığı, yağ üretimini azalttığı gözlenmiştir.

salisilik asid ve alkol

arkadaslar bende yıllardır yapmadıgım sey kalmamasına ragmen hıc bır sonuc alamamıstım takı doktor bu cozelti karısımı onerene dek 2 lt olmak uzere kullandım ve ardından tatıle gıttım guneste bacaklarımıda yaktım zaten derisi soyulmus olan bacaklarım super derecede guzel oldu aynı o ozendıgımız ve nasıl oluyo acaba yaa dıye ımrendıgımız bacaklara sahıp oldum fakat o kadar buyuk bı hata yaptım kı o super cıldımdekı batıkları bu kıs tekrar oynadım ve bır ıkı tane yara ve ızlerı olustu sımdı gıttım yıne yaptırdım eczaneye kullanıyorum tamamen lekeler ve yaralar gecınce de solaryuma gırecegım. ınsallah gecen yazın kı gıbı olur sabırla kullanın yalnız gazlı bezle sılme ıslemını yapmanızı onerırım gunde ıkı defa yapn 1 haftadan sonra acımaya baslıyor halıyle derı yanıyor ama devam edın derım ben boyle kurtulmusum ama saf gıbı yıne 2 yerı ıgneyle oydum..

KARISIM ICIN:

alkol salisilik asit %2 lik cl
recetenin aynısını yazdım arkadaslar.
birde bu doz 2 lt yapıyor yani 2 sise gecmis olsun..:KK

Yorumları:
Konuları: 4

28/03/, Saat: (Son Düzenleme: 09/03/, Saat: , Düzenleyen: onurcakmak.)

Yasayan var mi ?
Cozen var mi?

28/03/, Saat:

raz<or burn yaşıyordum teknikle çözdüm ama razor bump hiç yaşamadım Allah Korusun.

29/03/, Saat:

aspirin+tıraş kolonyası karışımı ile büüyük ölçüde azalttım diyebilirim.
50 ml tıraş kolonyasına mg ezilmiş aspirin tozu bir gün bekle, sonra kullan
Saygılar

29/03/, Saat: (Son Düzenleme: 19/10/, Saat: , Düzenleyen: BigHillMe.)

(29/03/, Saat: )papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aspirin+tıraş kolonyası karışımı ile büüyük ölçüde azalttım diyebilirim.
50 ml tıraş kolonyasına mg ezilmiş aspirin tozu bir gün bekle, sonra kullan
Saygılar

bunu tam karıstırmanın yolunuda buldum hocam
10 ml tıraş kolonyası
ufak cezvede ısıtarak
mg toz salisilik asit içinde eritip
tıraş kolonyası ile karıstırınca

homojen olarak karışmış oluyor tekrar tekrar cözünmüyor digerindeki gibi kullanmadan çalkalamak gerekmiyor

Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Yorumları:
Konuları: 4

29/03/, Saat:

Bu karışımı bende kullanıyorum yalnız 50 ml / mg karışımı çok az, daha yüksek salisilik asit kullanılması gerekiyor, aksam daha müsait olunca yazarımda, asıl sorunum bunu uzunca süre kullanınca ciltte bir incelme oluyor gibi, ne dersiniz ?

29/03/, Saat:

(29/03/, Saat: )alpbb74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu karışımı bende kullanıyorum yalnız 50 ml / mg karışımı çok az, daha yüksek salisilik asit kullanılması gerekiyor, aksam daha müsait olunca yazarımda, asıl sorunum bunu uzunca süre kullanınca ciltte bir incelme oluyor gibi, ne dersiniz ?

bu ölçü orjinal formulasyondakiydi hocam
sizin bahsettiginiz cilt incelmesi
aşırı salisilik asitten olabilirmi acaba?

sonucta asındırıcı inceltici bir asit.

salisilik asit oranını

50 ml / mg oranına cekersenız
çok daha güvenli ve orjinal ürüne yakın
olur derim.

29/03/, Saat:

Vallahi ben de Mc ten aldım formülü aldığım günden beri de kullanıyorum çok memnunum

29/03/, Saat:
benimde batık sakal sorunumu tamai ile geçirdi
etkisi psikolojik olamaz Smile

29/03/, Saat:

boyun bölgemde hala hafif batık oluyor ama eskisi kadar değil.

Yorumları:
Konuları: 6

29/03/, Saat:

bu konu ilgimi çekti.
asprin olayı ilginç geldi.
benimde boynumda kırmızı kırmızı sivilcemsi sinir bozucu arkadaşlar oluyor. bunlar tıraşta bazen kanama yapıyor. bende denesemmi diye düşünmüyor değilim.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir