bergen eşi kim / Halis Serbest kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? Şarkıcı Bergen'i neden öldürdü?

Bergen Eşi Kim

bergen eşi kim

Bergen'i öldüren kocası Halis Serbest yaşıyor mu, hapiste mi? Halis Serbest kaç yıl ceza aldı?

Bergen'i öldüren kocası Halis Serbest yaşıyor mu, hapiste mi? Halis Serbest kaç yıl ceza aldı?

monash.pw

Asıl adı Bergen Sarılmışer olan "Acıların Kadını" lakaplı arabesk müzik sanatçısı Bergen'in hayatı, vizyonda.

Farah Zeynep Abdullah'ın oynadığı Bergen filmini izleyenler, Bergen'in kocası ve katili Halis Serbest'i de gündeme taşıdı.

Bergen'in yüzüne kezzap atan Halis Serbest kimdir, kaç yaşında, yaşıyor mu, hapiste mi gibi sorular, izleyicilerin araştırdığı başlıklar arasına girdi.

Peki Halis Serbest yaşıyor mu, nerede? Bergen'in katili kaç yıl ceza aldı?

Acılarla dolu bir geçmişi olan ve hazin bir sonla hayatını kaybeden Bergen'in katili Halis Serbest hakkında merak edilenler

HALİS SERBEST KİMDİR?

Halis Serbest, şarkıları ve acılarıyla ünlü arabesk şarkıcısı Bergen'in kocasıydı.

Halis Serbes İzmir'de konser verdiği esnada Bergen'in yüzüne kezzap attırdı.

Bu nedenle Bergen'in bir gözünü kaybetmesine neden olan Halis Serbes, 14 Ağustos tarihinde Bergen'i Adana'da sıktığı 6 kurşunla öldürmüştür.

BERGEN VE HALİS SERBEST NASIL TANIŞTI?

Şarkıcı Bergen, iş için Ankara'dan sonra Adana'ya gider ve burada Halis Serbest ile tanışır. Çift burada yılında evlenir.

HALİS SERBEST BERGEN'İ NEDEN ÖLDÜRDÜ?

Halis Serbest o dönem gazinolarda şarkıcılık yapan Bergen’den ailesine yakışmadığını söyleyerek mesleğini bırakmasını istedi.

Bergen bu durumu kabul etsede meslek aşkına karşı koyamayarak sahnelere geri döndü. Bunun üzerine Hali Serbest, Bergen'i boşamak istedi.

Bergen sahnelere dönünce yüzüne kezzap attıran Serbest, şarkıcının 2 gözünü kaybetmesine sebep oldu. Bergen'in sol gözü, daha sonra görme yetisini tekrar kazandı. Bergen, bu olaydan sonra saçlarını hep sağ gözünün üzerine doğru kapatmak durumunda kaldı.

Halis Serbest, yıllar sonra yaptığı açıklamada eşinin boşanmak istememesi üzerine Bergen'e kezzap attırdığını şu sözlerle anlattı:

"Evet ben yaptırdım, zaten ben azmettirmekten ceza aldım. Benim adamım yaptı. Bir tanıdığım adamımdı. Zaten o kezzap da değildi, ölümdü. Sonradan kezzaba dönüştü."

Halis Serbest, bunun nedeninin ise Bergen'nin boşanmak istememesinin olduğunu söyledi.

HALİS SERBEST HAPİSTE Mİ?

Bergen'in öldüren Halis Serbest cinayetten 12 yıl ceza almış olsa da bu cezanın 7 ayını yatarak tahliye olmuştur.

HALİS SERBEST KAÇ YIL CEZA ALDI?

'de Bergen'in yüzüne Halis Serbest’in azmettirmesiyle kezzap atıldı. Bu olayın ardından Halis Serbest iki ay boyunca firari olarak yaşadı ve daha sonra Almanya'da yakalanarak cezaevine girdi.

Bergen'in katili ve kocası Halis Serbes cinayetten 12 yıl ceza aldı.

12 Mart tarihinde çıkarıldığı mahkemede 1 yıl 3 ay hüküm giymesine rağmen zaman aşımı, Almanya'da mahkûmiyet süresi gibi "hafifletici sebeplerle" 7 aylık bir mahkûmiyetin ardından serbest bırakıldı.

HALİS SERBEST YAŞIYOR MU?

Bergen'ni öldüren Halis Serbest şu anda Adana'da yaşıyor. Serbest'in tekstil işiyle uğraştığı biliniyor.

Bergen

Google News ile Takip Et

Bergen kimdir, nereli, nasıl &#;ld&#;? Bergen'in eşi (kocası) Halis Serbest kim, yaşıyor mu, hapiste mi?

Son Dakika Haberler

CaddeBergen kimdir, nereli, nasıl &#;ld&#;? Bergen'in eşi (kocası) Halis Serbest kim, yaşıyor mu, hapiste mi?

Halis Serbest kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? Şarkıcı Bergen'i neden öldürdü?

Arabesk müziğin revaçta olduğu 80'li yıllarda 'Acıların Kadını' olarak anılan şarkıcı Bergen'in hayat hikayesini anlatan sinema filminin hazırlıkları sürüyor. Bergen'i, son dönemin yükselen yıldızı Zeynep Farah Abdullah oynayacakken, katil kocası Halis Serbest'i ise deneyimli oyuncu Erdal Beşikçioğlu canlandıracak. Merakla beklenen filmin 'de gösterime girmesi bekleniyor.

monash.pw
Halis Serbest /

HALİS SERBEST, BERGEN'İ NEDEN ÖLDÜRDÜ?

Şarkıcı Bergen'i öldüren Halis Serbest, 29 Eylül Çarşamba günü Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programına konuk oldu.

Serbest, "Bunu kendisine söyledim. 'Sen hak ettin, seni öldüreceğim' dedim" sözleriyle ünlü şarkıcıyı neden öldürdüğüne dair ayrıntıları paylaştı. Serbest ayrıca, "Her dediği oluyordu, daha ne istersin?" diye de konuştu.

Muhabirin, "Pişman mısınız?" sorusuna "Yok, pişman değilim" yanıtını veren Bergen'in katili, "Kadın cinayetlerine kesinlikle karşıyım. Bir bayan, eşine 'Ben anlaşamadım, boşanacağım' diyor. Anlaşamamışlar, olabilir. Yolun açık olsun" ifadelerini de kullandı.

Halis Serbest, Bergen'in annesini öldürmek istediğini de şu sözlerle anlattı: "Annesi 'ölümden korkmuyorum' diyordu. İlk ona sıktım. Öldü sandım. Ölmese ben onu sağ bırakır mıydım? Annesinin ölmeyişine çok üzüldüm."

monash.pw

HALİS SERBEST'İN HAYAT HİKAYESİ

Arabesk şarkıcısı Bergen, işi için gittiği Adana'da Halis Serbest ile tanıştı. İkili kısa süre içinde aşk yaşamaya başladı ve yılında evlendi.

Halis Serbest o dönem gazinolarda şarkıcılık yapan Bergen'e, ailesine yakışmadığı gerekçesiyle mesleğini bırakmasını söyledi ve Bergen bu isteği kabul etti.

Ancak Bergen, yeniden sahnelere dönmek istedi ve bu isteğin ardından Halis Serbest, Bergen'den boşanmak istediğini belirtti.

Bergen'in sahnelere dönmesinin ardından yılında İzmir'de sahne aldığı esnada, eşi Halis Serbest'in azmettirmesiyle yüzüne kezzap atıldı ve şarkıcı bu olay sonucunda iki gözünü kaybetti.

ac1pijpg

Vücudunun büyük bir bölümü zarar gören Bergen'in sol gözü, daha sonra görme yetisini yeniden kazandı.

Sağ gözü ve yüzünün yaralarını gizlemek isteyen Bergen, saçlarını hep sağ gözünün üzerine doğru kapattı ya da sürekli gözlük kullandı.

Halis Serbest, bu olayın ardından iki ay boyunca firari olarak yaşadı ve daha sonra yakalanarak cezaevine girdi.

Bergen yılında tedavi olarak yeniden sahnelere dönerken, albümün tanıtım turnesi için gittiği Adana Pozantı’da 14 Ağustos tarihinde boşandığı eşi Halis Serbest tarafından kurşunlanarak 30 yaşında öldürüldü.

Hakkında pek bilgi bulunmayan ve hayatını Adana'da sürdüren Halis Serbest'in mesleği tekstil işi olarak biliniyor.

jpg

BERGEN'İN MEZARI NEDEN KAFES İÇİNDE?

'li yıllarda arabesk müziğin kraliçesi olarak anılan Bergen'in mezarını kafes içinde gören vatandaşlar, ilk başta anlam veremeseler de altında yatan nedeni öğrendiklerinde bir kez daha üzüntü yaşıyor.

Kocası tarafından öldürülen şarkıcı Bergen'in mezarının kafes içinde olmasının nedeni iddiaya göre, kocası Halis Serbest, Bergen'i vurduktan sonra "Seni mezarında bile rahat bırakmayacağım" demesiydi. Bergen'in annesi, kızının mezarını saran kocaman bir kafes yaptırdı.

Güncelleme: 

İlgili Haberler

Bergen kimdir, aslen nereliydi, ne zaman ve nasıl öldü, mezarı neden kafes içinde, kocası öldü mü?Farah Zeynep Abdullah kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, sevgilisi kim?Acıların kadını Bergen filminin çekimleri durdurulduZeynep Farah Abdullah kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi? İşte biyografisiErdal Beşikçioğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, eşi kim? İşte hayat hikayesiBergen kimdir? Ne zaman ve nasıl öldü? Mezarı neden kafes içinde? İşte merak edilenlerBergen neden öldü? Bergen'in mezarı neden kafes içinde? Yüzüne bir kova kezzap atıldıSerenay Sarıkaya, defalarca ertelenen Bergen filminin kadrosundan ayrıldı
Son Güncellenme:

Bergenfilmi hakkında sorular gelmeye devam ediyor. Kimi izleyici Bergen filmi konusunu merak ederken, kimi ise Bergen ve eşi Halis Serbest hakkında araştırma yapıyor. Peki Bergen kimdir, nasılöldü? Bergen'in eşi (kocası) Halis Serbest kim, yaşıyor mu, nereli?

Haberin Devamı

BERGEN KİMDİR?

Belgin Sarılmışer, 15 Temmuz 'da Mersin'de yedi çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak doğdu. Anne ile babası boşandıktan sonra annesi ile birlikte Ankara'ya yerleşti.

Ankara'da konservatuarın orta bölümüne başladı. Okulu yarım bıraktı. Bir müddet PTT bünyesinde memur olarak çalıştı. Ankara'da bir gece arkadaşlarıyla eğlenmek üzere gittiği Seyman Kulüp isimli pavyonda arkadaşlarının isteği üzerine Orhan Gencebay'ın Batsın Bu Dünya başlıklı şarkısını söyledi. Sesini beğenen pavyon sahibi, kendisine sahneye çıkmasını teklif etti. Ankara'da birçok pavyon'da çalıştıktan sonra gelen bir teklifi değerlendirerek Adana'ya gitti.

Adana'da Halis Serbest ile tanıştı. Serbest, her gece şarkıcıya çiçekler gönderiyor ve her gece Bergen'in çalıştığı pavyona gidip en ön masadan şarkıcıyı seyrediyor. Serbest'in ısrarı ve inadı ile evlendiler. Ancak Serbest'in başkasıyla evli olduğu ortaya çıkınca Bergen ilişkiye son verdi.

Haberin Devamı

yılında kendisi ile yapılan bir mülakatta Bergen olanları şöyle anlattı:

"Ben sahneyi çok seven, açıkçası sanatına âşık bir kişiydim. O ise kıskanç bir insandı. İlk başlarda bana hissettirmemeye çalıştı. Ama sonra ortaya çıktı, ilk dayağımı o zaman yedim. Beni sahneden aldı ve bir eve kapattı."

Kezzaplı saldırı

Bu ayrılığın ardından Bergen annesi ile birlikte İzmir'e kaçar. Halis Serbest de bir kiralık katile bin lira vererek İzmir’e gönderir. 31 Ekim gecesi İzmir Alsancak’ta New York adındaki pavyonun kapısında Bergen annesiyle birlikte bir taksiye binmek üzereyken, kiralık saldırgan şarkıcının üzerine bir kova kezzap attı. Bergen, daha sonra yapılan bir mülakatta olay anını şöyle anlatacaktı:

“O anda iki gözüm gitti. Biraz alkollü olduğum için hiçbir şeyin farkında değilim. Sadece çığlıklar duyuyorum. Bir ara 'Suya götürün!' diyorlar. Kadere bak ki, sular kesik. Su, ip gibi akıyor. Üzerimdeki giysileri yırtıp her tarafımı sardılar. O an her yer çok karanlık, bir şey göremiyor, gözlerimi açamıyorum. Kısa bir süre sonra ekip arabası geldi. Ege Üniversitesi Hastanesi'ne götürdüler. Hastanede 45 gün kaldım, yara tedavisi gördüm.”[5]

Haberin Devamı

Bergen, bu olayda ağır biçimde yaralandı. Olayı basından takip eden dönemin meşhur estetik cerrahı Onur Erol, Bergen'e gönüllü olarak yardım etti. Bergen İzmir’den Ankara’ya getirildi. Onur Erol, 13 Şubat tarihinde Milliyet gazetesinden Elif Berköz'e hastasının durumunu tarif etti:

“En az üç kez ameliyat ettiğimi hatırlıyorum onu. Çünkü dokuların iyileşmesi, olgunlaşması aylar sürer bu tip yanıklarda. Zımparalama yöntemiyle Bergen’in derilerini soymuştuk. Sağ gözü çıkmıştı, kapakları kapanmıyordu. Sonradan eklenecek protez için göz çukuru yaptım. Burun kanatları yok olmuştu, oraya kıkırdaklar kondu. Yüzüne kalçasından deri eklendi.”

ve sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla, bazense güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı. 'da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü "Acıların Kadını"nı albümü ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından "Acıların Kadını" olarak anılmaya başladı. Sanat yaşamı boyunca Sen Affetsen Ben Affetmem, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme, Elimde Duran Fotoğrafın, Neden Dönmesin gibi pek çok şarkı bıraktı.

Ölümünden sonra pek çok arabesk ve nostalji konseptli albümlerde şarkıları yer alan Bergen, Ceylan Ertem, Ebru Yaşar, Emrah, Funda Arar, Muazzez Ersoy ve Işın Karaca gibi pek çok sanatçı tarafından cover'landı.

Haberin Devamı

BERGEN NASIL ÖLDÜ?

14 Ağustos 'u 15 Ağustos'a bağlayan gece, Pozantı, Adana'da boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürülen; 30 yıllık kısa yaşamına 6 long play, 11 kaset, şarkı ve 1 video filmi sığdıran Bergen memleketi Mersin'de Şehir Mezarlığı´na monash.pwar, Mersin'deki asri anıt mezarlık ziyarete açıktır.

BERGEN'İN EŞİ (KOCASI) HALİS SERBEST KİMDİR?

Şarkıcı Bergen’e tarifsiz acılar yaşatan ve onu henüz 30 yaşındayken 6 kurşunla öldüren Halis Serbest’in Adana’da tekstil işi ile uğraştığı biliniyor..

BERGEN FİLMİ KONUSU NEDİR?

Acıların Kadını olarak bilinen Bergen'in hayat hikayesinin konu alınacağı filmde babası ile boşanan annesi ile Ankara'da yaşamaya başlayan Bergen, Ankara'da bir gece eğlenmek için gittiği Feyman Kulüp'te sesinin keşfedilmesi ve ardından sahneye çıkmaya başlaması ile kariyerine adım atar. Yapılan kontratlar nedeniyle Adana'da bir süre çalışmak zorunda kalan Bergen, hayatını kendisine adeta zindan edecek olan Halis Serbest ile tanışır. "Acıların Kadını" olarak anılan ve önce yüzüne kezzap atılan ve sonrasında öldürülen Bergen'in hayatı film oluyor.

Haberin Devamı

BERGEN FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran'ın başrolleri paylaşacağı filmde, ayrıca Ali Seçkiner Alıcı, Nergis Öztürk, Şebnem Sönmez, Ahmet Kayakesen, Nurcan Eren, Suzan Kardeş ve Arif Pişkin gibi ünlü oyuncular yer alacak.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır