kolay dikilen tunik modelleri / Dikiş açıklamaları, tunik modelleri, dikiş videoları için | funduszeue.info

Kolay Dikilen Tunik Modelleri

kolay dikilen tunik modelleri

Uzun süredir bekleyen pratik kesim salaş tuniği bu bayram evdeyken kesip dikmeyi, bir de güzel resimlemeyi başardım. Bugün de ilk fırsatta yayına koştum.

MALZEME SEÇİMİ: Dökümlü durmasını sağlayacak kumaşlar tercih edin. Penye, jarse, krep, sandy, şifon, ipek ve bunlara benzer dökümlü kumaşlar. Benim kumaşım içi polarlı penye. 

KAÇ METRE KUMAŞ? Tuniğinizin boyunu kaç cm istiyorsanız 2 katı kumaş gerekiyor. Kumaşın eni cm olacak. Benim kumaşım 2 metre.

NOT: ÖLÇÜLER BEDENLERE GÖREDİR. KOL VE YAKA ÖLÇÜLERİNDE KENDİ ÖLÇÜLERİNİZİ DİKKATE ALINIZ.

Önce kumaşı ikiye katladım ve 1 metreye düştü. Sonra tekrar katladım ve cm 75 cm olmuş oldu. Kumaşımız şu an tam 4 kat!   cm olan kısım ön ortası, kat kat duran 75 cmlik kısımlar kol olacak.

Yaka genişliği size kalmış. Ben 9cmden kestim. 18 cm oldu. Birer cm de içe kıvırılacak yani sonuçta 20 cm olacak. Bunları hesaba katarak yaka genişliğini ayarlayın. 2. resimdeki riganız yoksa aynı şekli elle de verebilirsiniz, çok da fark etmiyor.

Kumaşın geriye kalan kısmı omuz ve kol boyu olacak. Daha kısa isterseniz kısaltın ama dökümlü daha koş duruyor.

Bilek genişliği; bileğinizin ölçüsünü aldınız, bolluğunu keyfinize göre ayarladınız. Ben 12 cm genişlik istedim ve yarısını 6cmyi işaretledim.

Kol altının ne kadar geniş olacağı da size bağlı, daha bol ve yarasa kol yapabilirsiniz. 52cm kol altına denk geliyor. 19cm omuz düşüklüğü için ideali ne dar ne geniş. 

Etek ucunun verev olması için 20cm yukarıda bıraktım. Asimetrik olsun derseniz etek ucunu dümdüz bırakabilirsiniz. Bu rigadan yoksa elinizde mutlaka edinin, çok amaçlı ve gerçekten ihtiyaç.

Kesmeden önce mutlaka iğnelerim. Kayma riskini azaltır. Özellikle şifon ve ipekli tarzda kumaşlarda şart. 

Kol altını resimdeki gibi çıtlatmayı unutmayın.

1 kat açtıığınızda görüntü böyle. Kumaş hala 2 kat; ön ve arka. Sarı çizgiler dikilecek kenarlar. İster etek ucundan, ister kol ucundan başlayın dikmeye.

Kol altını diktikten sonra sökülmeyecek şekilde biraz daha çıtlatabilirsiniz. Sökülmemesi için elle sürfilesini yapın. Kumaşım penye olunca hiç sorun olmadı.

Etek ucu ve kollar ilk resimdeki gibi düz dikiş. Penye dikişi yapabiliyorsanız ne güzel. Ben düz diktim. 

Yakaya gelince normalde biye kullanırım ama özellikle kolaya kaçtım, hem size pratik olsun hem de bana ;) Birer santimlik makas attım önce.

Sonra içe katlayıp düz diktim. Kenarlara daha özenli davranmak gerekti. Son olarak kenarlı elle içerden sağlamlaştırdım. 

Sonuç olarak bu tuniğin aynısı çıkıyor ortaya ama bu düz model değil tuniğim. Sürpriz bir süslemesi var tabii ki. Onu da kombiniyle görürüz artık. Şimdilik bu kadar. Sırada bekleyen resimli dikiş yayınları da var, çok yakında geliyor

çizgili kumaştan tunik modelleri, örgü tunik nasıl yapılır, basit tunik kesimi, bayan kumaş tunik modelleri, bol kesim tunik, evde tunik kesimi, eşarptan tunik nasıl yapılır, kolay tunik kesimi, kumaş tunik, tunics, tunik, tunik için kumaş, tunik için kumaşlar, tunik kalıpları nasıl çıkarılır, tunik kesim, tunik kesim modelleri, tunik kesimi ve dikimi, tunik kesimleri, tunik kol kesimi, tunik kumaşları, tunik modelleri, tunik modelleri , tunik modelleri yazlık, tunik modelleri , tunik modelleri örgü, tunik modelleri büyük beden, tunik modelleri kışlık, tunik modelleri online satış, tunik modelleri tesettür, tunik modelleri yazlık, tunik nasıl örülür, tunik nasıl giyilir, tunik nasıl kesilir, tunik nasıl kombine edilir, tunik nasıl kullanılır, tunik nasıl yapılır, tunik tunik, tunike, tuniki, tunikler , tunikler , tunikler alvina, tunikler modelleri, tunikler tesettür, tunikler yazlık, tuniklerde indirim, tuniko, tığ ile tunik nasıl yapılır, uzun tunik kesimi, volanlı tunik nasıl dikilir, yarasa kol tunik kesimi, yazlık kumaş tunik modelleri, yazlık tunik nasıl yapılır, şifon kumaştan tunik modelleriile etiketlendi

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası