kurban bayramı pinterest / Ekipler görevde olacak: Bayraklı, Kurban Bayramı’na hazır - İz Gazete - İzmir'in Gazetesi

Kurban Bayramı Pinterest

kurban bayramı pinterest

Suudi Arabistan'ın El-Vatan gazetesinde yayımlanan habere göre, Tahran Büyükelçiliği ve Meşhed Konsolosluğu, bayramın ardından açılacak.

Büyükelçilik ve konsolosluğun çalışmalara başlayacağı günle ilgili net bir tarih verilmedi.

Bu konunun, İran'ın başkenti Tahran'ı ziyaret eden Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal Bin Ferhan'ın, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile yaptığı ikili görüşmede konuşulduğu bilgisi verildi.

Dışişleri Bakanı Bin Ferhan, İranlı mevkidaşı Abdullahiyan ile dün başkent Tahran'da bir araya gelmişti.

Görüşme sonrası basın toplantısında konuşan Bin Ferhan, İran'ın Riyad Büyükelçiliği'nin yeniden açıldığını hatırlatarak, "Yakında Tahran'da büyükelçiliğimiz açılacak. İki ülke arasındaki ilişkilerin normal seyrine dönmesi önemli bir konudur. Her iki ülke de bölgede önemli." ifadelerini kullanmıştı.

Suudi Arabistan'dan İran'a dışişleri bakanı düzeyinde son ziyaret yaklaşık 17 yıl önce gerçekleşmişti.

İran ile Suudi Arabistan arasında ilişkileri normalleştirme süreci

Suudi Arabistan'da Ocak 2016'da aralarında Şii din adamı Nimr en-Nimr'in de bulunduğu 47 kişinin "terör" suçlamasıyla idam edilmesi sonrasında yaşanan gerginlik sürecinde Suudi Arabistan ile İran arasındaki diplomatik ilişkiler kesilmişti.

Irak ve Umman'ın ev sahipliğinde 2021'de müzakerelere başlayan Riyad ve Tahran, 10 Mart'ta Pekin'de Çinli yetkililerin aracılığıyla 7 yıl aradan sonra diplomatik ilişkilerin iki ay içinde yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya varmıştı.

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ile Suudi Arabistanlı mevkidaşı Bin Ferhan da 6 Nisan'da Pekin'de bir araya gelmiş ve iki ülke büyükelçiliklerinin yeniden açılması, iki ülke arasındaki uçuşların yeniden başlatılması ve vizelerin kolaylaştırılması konusunda anlaşmıştı.

İran, 23 Mayıs'ta Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Rıza Enayeti'nin Riyad Büyükelçisi olarak atandığını açıklamış, 6 Haziran'da İran'ın Riyad Büyükelçiliği, 8 Haziran'da da Cidde Konsolosluğu yeniden açılmıştı.

Kaynak: AA

Ünlü İsimlerin Kurban Bayramı Mesajları

Ünlü isimler sosyal medya üzerinden sevenlerinin Kurban Bayramını kutladı.

1. <p><b<ALİŞAN</b></p> Hayırlı bayramlar. Bayram'ımız mübarek olsun .. Hayırlı bayramlar. Bayram'ımız mübarek olsun ..
  2. <p><b>ATA DEMİRER</b></p> İyi bayramlar arkadaşlar

ATA DEMİRER

İyi bayramlar arkadaşlar
  3. <p><b>AHMET MÜMTAZ TAYLAN</b></p>   Bayramınız mübarek, yolunuz açık ve tasasız olsun. Kimselerin "yanında gelmeyeni" kalmasın...

AHMET MÜMTAZ TAYLAN

Bayramınız mübarek, yolunuz açık ve tasasız olsun. Kimselerin "yanında gelmeyeni" kalmasın...
  4. <p><b>ECE ERKEN</b></p>   Tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.Sağlıkla,huzurla sevdiklerinizle nice bayramlara

ECE ERKEN

Tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.Sağlıkla,huzurla sevdiklerinizle nice bayramlara
  5. <p><b>BEHZAT UYGUR</b></p>   Yıllar önce Öztürk Serengil bir Bayram harçlığı vermişti ne oyuncak almıştım be... Allah rahmet eylesin.

BEHZAT UYGUR

Yıllar önce Öztürk Serengil bir Bayram harçlığı vermişti ne oyuncak almıştım be... Allah rahmet eylesin.
  6. <p><b>YAŞAR</b></p> Herkese iyi bayramlar müzik dolu zamanlar diliyorum.

YAŞAR

Herkese iyi bayramlar müzik dolu zamanlar diliyorum.
  7. <p><b>GÜLBEN ERGEN</b></p> Yalnızlıklarin en sıcak arkadaşı Twitter. Gece,gündüz 7/24 nazimi çeken,bana rengarenk cevaplar yazan 2.836.243 kişilik TwitterMutluBayramlar

GÜLBEN ERGEN

Yalnızlıklarin en sıcak arkadaşı Twitter. Gece,gündüz 7/24 nazimi çeken,bana rengarenk cevaplar yazan 2.836.243 kişilik TwitterMutluBayramlar
  8. <p><b>CEYHUN YILMAZ</b></p>   Sizin de hayatinizdan sonsuzluğa gidenlere rahmet dilerim. Kalanları üzmediginiz mutlu bayramlar temenni ederim

CEYHUN YILMAZ

Sizin de hayatinizdan sonsuzluğa gidenlere rahmet dilerim. Kalanları üzmediginiz mutlu bayramlar temenni ederim
  9. <p><b>HAKAN HATİPOĞLU</b></p>   Kötü huylarınızı KURBAN edeceğiniz, güzel bir bayram dilerim...

HAKAN HATİPOĞLU

Kötü huylarınızı KURBAN edeceğiniz, güzel bir bayram dilerim...
  10. <p><b>MESUT YAR</b></p>   Canlar, bacılar, ağalar, reyizler, rahmette uyuyanlar, uyurken uyananlar, bir kelime öğretip yürekte büyüyenler; İyi bayramlar, öperim elinizden!

MESUT YAR

Canlar, bacılar, ağalar, reyizler, rahmette uyuyanlar, uyurken uyananlar, bir kelime öğretip yürekte büyüyenler; İyi bayramlar, öperim elinizden!
  11. <p><b>MURAT CEMCİR</b></p>   Herkesin kurban bayramı hayırlı, kutlu olsun.

MURAT CEMCİR

Herkesin kurban bayramı hayırlı, kutlu olsun.
  12. <p><b>TUĞÇE ÖZBUDAK</b></p>   Benim gibi deliye her gün bayram. Herkese iyi bayramlar diliyorum..

TUĞÇE ÖZBUDAK

Benim gibi deliye her gün bayram. Herkese iyi bayramlar diliyorum..
  13. <p><b>ÜMİT KARAN</b></p>   Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar geçirmenizi dilerim.

ÜMİT KARAN

Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar geçirmenizi dilerim.
  14. <p><b>ŞORAY UZUN</b></p>   Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öperim.. Her günümüz bayram olsun.. Bayramımız kutlu

ŞORAY UZUN

Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öperim.. Her günümüz bayram olsun.. Bayramımız kutlu
  15. <p><b>MURAT CEYLAN</b></p>   Herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun. Sevdiklerinizle mutlu olabileceğiniz bir bayram geçirmenizi dilerim. Sağlık hayatınızda baki olsun..

MURAT CEYLAN

Herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun. Sevdiklerinizle mutlu olabileceğiniz bir bayram geçirmenizi dilerim. Sağlık hayatınızda baki olsun..
  16. <p><b>HALUK LEVENT</b></p>   Hepinizin bayramını kutluyorum. Ama büyüklerim!! farzedin ki şu an elinizi öpüp başıma koydum.

HALUK LEVENT

Hepinizin bayramını kutluyorum. Ama büyüklerim!! farzedin ki şu an elinizi öpüp başıma koydum.

Kurban Bayramı öncesi Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinesinde Doğançay kurban satış yerinde yürütülen çalışmalar kapsamında ilgili birimlerde görevli ekipler, gerekli hazırlıklarını tamamladı. Satıcıların kullanımı için alanda bulunan sabit banyo ve tuvaletler düzenli olarak temizlenirken, 24 saat sıcak su ve elektrik hizmeti veriliyor. Belediye ekipleri, ayrıca günlük su kullanımları için de tankerler aracılığıyla satış ve kesim alanına su taşıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekibi kurban satış yerini her gün bulaşıcı hastalıklara ve haşerelere karşı düzenli olarak dezenfekte ediyor. İlçe Tarım Müdürlüğü ve Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de hayvanların yaş, sağlık belgeleri, küpeleri, pasaportları, sevk işlemleri gibi konularda kontroller yapıyor. Toplum sağlığı için düzenli olarak alanı temizleyen belediye ekipleri, sık sık da sulama yapıyor.

Sevgi Yolu’ndan Doğançay’a ücretsiz servis

Bayraklı Belediyesi, bayram süresince Doğançay kurban satış ve kesim alanına gitmek veya kabir ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar için de ücretsiz servis imkânı sağlıyor. Kurban satış ve kesim alanına gidecek vatandaşlar, Bayraklı Sevgi Yolu Atatürk Heykeli önünden arife gününe kadar 13:00 ile 17:00 saatleri arasında ücretsiz servislerden yararlanabilecek. Bayramın 1 ve 2’nci günü de aynı yer ve saatlerde Doğançay Mezarlığı’na ücretsiz servis hizmeti verilecek.

Nöbetçi ekipler bayramda görevde olacak

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ekiplerimizle bayram öncesi kurban satış ve kesim yerlerinde hazırlıklarımızı tamamladık. Nöbetçi ekiplerimiz de bayram süresi boyunca alanda görev yapmaya devam edecek. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilirler” dedi.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır