che guevara aşk sözleri / En güzel ve özlü Che Guevara sözleri - Pratik Bilgiler

Che Guevara Aşk Sözleri

che guevara aşk sözleri

Size güzel sayfalar ünlü kişilerin söylemiş oldukları harika sözler sayfaları hazırlamaya devam ediyoruz. Bu sayfamızda da sizler için dünyaca ünlü devrimci Ernesto Che Guevara sözlerini hazırlamaya çalıştık. Ernesto &#;Che&#; Guevara, kısaca Che Guevara ya da el Che Arjantinli bir doktordur. Dünyaca tanınırlığı marksist politikacı, Küba gerillaları ile Enternasyonalist gerillaların lideri oluşu ve devrimciliğinden gelir. Doktorluk eğitimi alırken Latin Amerika’yı her yeriyle gezdi ve böylece toplumun karşı karşıya kaldığı fakirliği doğrudan gördü. Bu gözlemleri sonucunda bu bölgedeki ekonomik eşitsizliği ortadan kaldırmanın tek yolunun devrim olduğuna karar vererek Marksizm’i incelemeye başladı. Başkan Jacobo Arbenz Guzmán&#;ın önderliğinde Guatemala’nın sosyal devrimine katıldı. Bir süre sonra Küba yönetimini ele geçiren Fidel Castro&#;nun askeri nitelikli 26 Temmuz Hareketi&#;nin bir üyesi oldu. Gerilla savaşı teorisi ve uygulamaları üzerine makaleler ve kitaplar yazdıktan sonra diğer ülkelerdeki devrimci hareketlere katılmak üzere yılında Küba&#;dan ayrıldı. İlk önce Kongo-Kinşasa&#;ya (sonraları Kongo Demokratik Cumhuriyeti) daha sonra da CIA ve Amerikan Ordusu Özel Harekât Birlikleri&#;nin ortak operasyonu sonrası yakalanacağı Bolivya&#;ya gitti. Guevara 9 Ekim &#;de Vallegrande yakınlarındaki La Higuera&#;da Bolivya Ordusu&#;nun elindeyken öldürüldü. Son saatlerinde yanında bulunanlar ve onu öldürenler, yargısız infaz edildiğine tanıklık etmişlerdir. Ölümünden sonra Guevara dünya üzerinde sosyalist devrimci hareketlerin sembolü haline gelmiştir.

CHE GUEVARA SÖZLERİ

• Belki hiç bir şey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!
  • En kolayıdır kaybetmek, mesele kazanmak için uğraşmakta. Savaşmadan esir olacağına, savaşarak ölmeli insan aslında.
  • Gerçekçi ol, imkânsızı iste…
  • Savcı: El Salvador&#;da ne yapıyordun? Che: Tenimi bronzlaştırıyordum. Savcı: Peki binayı neden havaya uçurdun? Che: Güneşimi kapatıyordu.
  • Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir…
  • Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.
  • Tanrı beni dostlarımdan korusun. Düşmanlarımı kendi başıma yenebilirim…
  • Kişi tek başına hareket ettiği sürece bütün hayatını en yüce ideale adama isteği bile hiçbir işe yaramaz…
  • Kaybettiğin tek savaş, uğrunda savaşmaktan vazgeçtiğindir…
  • Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar&#;
  • Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa, ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim…
  • Çoğu bana maceracı diyecek, evet öyleyim. Ama farklı bir türden… İnançlarını doğrulamak uğruna, postunu tehlikeye atan türden.
  • Saklayacak bir şeyin yoksa korkacak bir şeyin de yok demektir…
  • Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben devrimci doğdum, devrimci öleceğim…
  • Düşmanın yoksa hayatta hiç başarılı olamadın demektir…
  • En önemlisi, kabiliyetinizi koruyabilmeniz, dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kabiliyetinizi. Bu bir devrimcinin en önemli özelliğidir…
  • Bir çiçeği öldürebilirsiniz ama baharı öldüremezsiniz.
  • Eğer bir gün beni başım eğik görürsen, bil ki başım; yere düşmüş birini kaldırmak için eğilmiştir
  • Bana güç veren zaferlerim değil, yaşamdaki yenilgilerimdir.
  • Aslanların sessiz kaldığı yerlerde, kuşlar kartallar volta atar; ama bilmezler ki aslan o sessizliği bozarsa, kıyamet kopar.
  • Gerçek devrimciyi yöneten büyük aşk duygularıdır.
  • Geceleri gülmek yasaksa bize, yasaksa gülmek bize şehirlerde geceleri de değiştiririz, şehirleri de…
  • Savaşan, kaybedebilir. Savaşmayan, çoktan kaybetmiştir.
  • İnsanda en büyük hata: Karşıdaki insana gereğinden fazla değer vermek değil, kendine hak ettiğinden daha az değer vermektir.
  • Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun.
  • Dünyanın neresinde olursa olsun, haksız yere birisinin suratına atılan tokadı kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim.
  • Hayatta öyle seçimler yap ki; kazandığın şeyler, kaybettiklerine değsin.
  • Ölüm seni yanıltmasın. Bir düşün yaşayanları. Alnını korkusuzca kaldır. Kimin yanındasın ve yerin neresi. Ve senin en çaresiz anında tek silahın nedir?
  • Bir devrimci başkasına atılan tokadı kendi yüzünde hissedendir…
  • Bir şeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Bir monash.pw şeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız.
  • Arkamdan konuşmaya devam et çünkü karşıma çıkacak kadar büyük değilsin…
  • Sevgili dediğin güzelliğiyle seni kendine âşık eden değil, sana kendin olabilme şansını verendir…
  • İyilik yapmaya devam et. Karşındaki o iyiliğe layık olmasa bile, sen o iyiliğe layıksın.
  • Buraya beni öldürmeye geldiğini biliyorum. Vur beni korkak, yalnızca bir adam öldürmüş olacaksın. Ölmeden önce, katiline…
  • Bir yalan, hangi amaç için söylenmiş olursa olsun, her zaman, en kötü gerçekten daha kötüdür.
  • İki şeye hakkım var: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim, çünkü kimse beni canlı tutsak edemez.
  • Ayakkabılarımın altı delikti; ama üstü her zaman boyalıydı…
  • Ben Ernesto&#;ydum sadece Ernesto, siz de sadece bir şey olarak var olursunuz. Che olmayı kendim istedim, sizde inanırsanız olursunuz, inanırsanız.
  • Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgâr ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar.
  • Kaybetmekten korkma; bir şeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.
  • Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler…
  • Ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin. Savaş sloganlarımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımız elden ele geçecekse ve başkaları mitralyöz sesleriyle, savaş ve zafer naralarıyla cenazelerimize ağıt yakacaklarsa ölüm hoş geldi, safa geldi.
  • Gazeteci Lisa Howard: Bir devrimcinin sahip olduğu en önemli özellik nedir? Diye sorar röportaj sırasında. Che yanıtlar: AŞK. Bu yanıt çok şaşırtmış olmalı ki tekrar etmekten kendini alamaz genç kadın. Aşk? İnsanlık aşkı, doğruluk ve adalet aşkı. Bunları taşımıyorsa benliğinde, gerçek bir devrimci değildir o.

En g&#;zel ve &#;zl&#; Che Guevara s&#;zleri

Sosyal medyada veya mesajla paylaşmak için en güzel ve anlamlı Che Guevara sözleri arıyorsanız kısa, özlü, resimli ve uzun Che Guevara sözleri

Che Guevara sözleri

Köpeklerin kardeşliği, aralarına kemik atılıncaya kadardır.

İyilik yapmaya devam et. Karşındaki o iyiliğe olmasa bile sen o iyiliğe layıksın.

En kötüsü de ne biliyor musun? Kendine yenilmek, pes etmek.

Hayatta öyle seçimler yap ki kazandığın şeyler, kaybettiklerine değsin.

Arkamdan konuşmaya devam et çünkü karşıma çıkacak kadar büyük değilsin…

Ayakkabılarımın altı delikti; ama üstü her zaman boyalıydı…

İki şeye hakkım var: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim, çünkü kimse beni canlı tutsak edemez.

Gerçekçi ol, imkânsızı iste…

Çoğu bana maceracı diyecek, evet öyleyim. Ama farklı bir türden… İnançlarını doğrulamak uğruna, postunu tehlikeye atan türden.

Ölüm seni yanıltmasın. Bir düşün yaşayanları. Alnını korkusuzca kaldır. Kimin yanındasın ve yerin neresi. Ve senin en çaresiz anında tek silahın nedir?

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!

Hayatta öyle seçimler yap ki; kazandığın şeyler, kaybettiklerine değsin.

En önemlisi, kabiliyetinizi koruyabilmeniz, dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kabiliyetinizi. Bu bir devrimcinin en önemli özelliğidir.

Ben Ernesto’ydum sadece Ernesto, siz de sadece bir şey olarak var olursunuz. Che olmayı kendim istedim, sizde inanırsanız olursunuz, inanırsanız.

Tanrı beni dostlarımdan korusun. Düşmanlarımı kendi başıma yenebilirim…

Bir devrimci başkasına atılan tokadı kendi yüzünde hissedendir…

Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir…

Kaybetmekten korkma; bir şeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin. Savaş sloganlarımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımız elden ele geçecekse ve başkaları mitralyöz sesleriyle, savaş ve zafer naralarıyla cenazelerimize ağıt yakacaklarsa ölüm hoş geldi, safa geldi.

Bir şeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Bir şeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız.

Dünyanın neresinde olursa olsun, haksız yere birisinin suratına atılan tokadı kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim.

Sevgili dediğin güzelliğiyle seni kendine âşık eden değil, sana kendin olabilme şansını verendir…

En kolayıdır kaybetmek, mesele kazanmak için uğraşmakta. Savaşmadan esir olacağına, savaşarak ölmeli insan aslında.

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

Kişi tek başına hareket ettiği sürece bütün hayatını en yüce ideale adama isteği bile hiçbir işe yaramaz…

Unutulmazlar listesinin en başından gelen ünlü devrim insanı Che Guevara'nın akıllara kazınan sözleri, en anlamlı Che Guevara sözleri;

Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa, ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim…

Saklayacak bir şeyin yoksa korkacak bir şeyin de yok demektir…

Kaybettiğin tek savaş, uğrunda savaşmaktan vazgeçtiğindir.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgâr ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar.

Bir çiçeği öldürebilirsiniz ama baharı öldüremezsiniz.

Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler…

Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben devrimci doğdum, devrimci öleceğim.

Savcı: El Salvador’da ne yapıyordun? Che: Tenimi bronzlaştırıyordum. Savcı: Peki binayı neden havaya uçurdun? Che: Güneşimi kapatıyordu.

Gazeteci Lisa Howard: Bir devrimcinin sahip olduğu en önemli özellik nedir? Diye sorar röportaj sırasında. Che yanıtlar: AŞK. Bu yanıt çok şaşırtmış olmalı ki tekrar etmekten kendini alamaz genç kadın. Aşk? İnsanlık aşkı, doğruluk ve adalet aşkı. Bunları taşımıyorsa benliğinde, gerçek bir devrimci değildir o.

Düşmanın yoksa hayatta hiç başarılı olamadın demektir…

Saklayacak bir şeyin yoksa, korkacak bir şeyin de yok demektir.

Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar.

Che Gueavara Sözleri

Ernesto Che Gueavara sözleri

Dünya tarihinde bazı isimler vardır ki saygı ile anılırlar. Bu isimler arasında yer alan Ernesto Che Gueavara, sadece Küba ya da Latin Amerika için değil bir bütün olarak dünya geneline yayılan bir üne sahiptirler. Che, Küba Devriminde önemli bir yere sahiptir. Fidel Castro ile gerilla savaşında öncü bir role sahiptir. Zaferde önemli bir yere de sahiptir. Che Gueavara sözleri ve eylemleri ile ön plana çıkmaktadır. Küba devrimi başarısından dolayı günümüzde hala dünya genelinde saygı duyulan bir önder olarak görülmektedir.  Bundan dolayıdır  che guevara sözleri gibi aramalar internet ortamında sık sık yapılmakta. Che sözleri de yine dünya devrim tarihine damga vurmuştur. Özellikle Amerika ile verilen mücadelede Che şahsiyet olarak örnek olarak gösterilmektedir. Biz de sizler için Che Guevara’nın hiç duymadığınız sözlerini derledik.

İşte Ernesto Che Guevara sözleri:

• Bir hükümet, hileli olsun ya da olmasın, halkoyuyla iktidara gelmişse ve az da olsa anayasaya uygunluk görünümünü koruyorsa, barışçıl mücadele olanakları henüz tüketilmiş olmayacağından, gerillanın çıkışı gelişemeyebilir.
  • Göz önünde tutulacak ilk soru, gerilla savaşında, savaşan tarafların kimler olduğudur. Bir yanda, ezenler ve onun ajanları, iyi teçhizatlanmış ve disiplinli profesyonel ordu; bu grup, çoğu durumlarda dışardan gelecek desteğe, ezenlerin uydusu olan bürokrasiye güvenebilir. Diğer yanda, ülkenin ya da söz konusu bölgenin halkıdır.
  • Gerilla savaşı, bir kitle savaşı, bir halk savaşıdır
  • Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler.
  • Savaş, daima hasımlardan birinin diğerini imha etmeye çalıştığı bir mücadeledir.
  • Belki hiçbir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!
  • Gerillayı daha önce anlattık: halkın kurtuluş iradesini iyice anlayan, bir kez barışçı yollar tükendikten sonra, savaşçı halkın silahlı öncüsü olarak mücadeleyi başlatan insan. Mücadeleye girerken, haksız bir düzeni yıkmak ve az çok dışa vurduğu, eski düzenin yerine yeni bir rejim geçirmek isteğiyle hareket eder.
  • Devrimden başka bir hayat yoktur.
  • Bir yalan, hangi amaç için söylenmiş olursa olsun, her zaman, en kötü gerçekten daha kötüdür.
  • En önemlisi, dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kabiliyetinizi koruyabilmenizdir. Bu bir devrimcinin en önemli özelliğidir.
  • İzlenecek çizgi, hem katı, hem de esnek olmalıdır: devrimci hareketin tüm namuslu sempatizanlarıyla kendiliğinden işbirliği nedeniyle esnek, geçimsizlikleri kışkırtarak ya da önemli bilgileri düşmana ileterek doğrudan doğruya harekete saldıranlara karşı katı.
  • Kadın, bir devrimci sürecin gelişiminde olağanüstü önemli bir rol oynayabilir. Bunu hatırlatmakta yarar vardır, çünkü özellikle bizim ülkelerimizde, kadını küçük gören, hatta tamamen ayrı tutan bir sömürgeci zihniyet vardır.
  • İyilik yapmaya devam et, karşındaki o iyiliğe layık olmasa bile, sen o iyiliğe layıksın.
  • Düşmanın yoksa hayatta hiç başarılı olamadın demektir.

ernesto che guavera sözleri

• Ben Ernesto&#;ydum sadece Ernesto, sizde sadece birşey olarak var olursunuz. Che olmayı kendim istedim, sizde inanırsanız olursunuz, inanırsanız.
  • Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben Devrimci doğdum, Devrimci öleceğim.

• Gazeteci Lisa Howard Bir devrimcinin sahip olduğu en önemli özellik nedir? diye sorar röportaj sırasında. Che yanıtlar: Aşk. Bu yanıt çok şaşırtmış olmalı ki tekrar etmekten kendini alamaz genç kadın. Aşk? İnsanlık aşkı, doğruluk ve adalet aşkıdır. Bunları taşımıyorsa benliğinde, gerçek bir devrimci değildir o…
  • Aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar. Ya ölmeli cellatlar, ya da hiç doğmamalı çocuklar…
  • Dünyanın neresinde olursa olsun, haksız yere birisinin suratına atılan tokadı kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim.
  • Her ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayan bir şeye tenezzül etme ve her ne kadar basit olursa olsun senin olandan da asla vazgeçme.
  • Kaybetmekten hiç korkma; bir şeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

• En önemlisi, dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kabiliyetinizi koruyabilmenizdir. Bu bir devrimcinin en önemli özelliğidir.
  • Hayatta öyle seçimler yap ki; kazandığın şeyler kaybettiklerine değsin.

• Kaybettiğin tek savaş, uğrunda savaşmaktan vazgeçtiğindir.
  • Eğer bir gün beni başım eğik görürsen, bil ki başım; yere düşmüş birini kaldırmak için eğilmiştir.
  • Köylüler bize bilgeliklerini öğrettiler, bizse onlara isyancılığımızı öğrettik.

Resimli Ernesto Che Gueavara Sözleri

• Bir şeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Bir şeyi sevmek için ona delicesine inanmalısınız.
  • Siz bana din ile refaha kavuşmuş bir toplum söyleyin ben de size devrim ile geri kalmış bir toplum göstereyim.
  • Her gün insanlar saçını düzeltirler ama nedense kalplerini düzeltmezler.
  • Tek bir insanın hayatı, dünyanın en zengin adamının bütün servetinden bir milyon kat daha değerlidir.
  • Zalim liderler, yalnızca yeni zalim liderlere yer açmak için değiştirilir.

• Gerilla terminolojisinde, strateji, topyekûn askeri durumun ışığında ulaşılacak hedeflerin ve bu hedeflere ulaşmanın değişik yollarının tahlilinin kavranışıdır.
  • Taktik, stratejinin tamamlayıcısı ve bazı yönlerden, uygulanmaya konuluşudur. Son hedeflere göre çok daha değişken, çok daha esnek olan taktik yöntemler, savaşın bütün koşullarına uymak zorundadır. Savaş süresince, sabit ve değişen taktikler vardır. Her şeyden önce, gerilla eyleminin, düşmanınkine uydurmaya dikkat etmelidir.
  • Hadi gidelim dostum, öcünü almak için haksızlıklardan. Asi yıldızlar parlasın alnımızda yenemezsek ölürüz ne çıkar.

• Gerillanın temel belirleyici niteliklerinden biri de, kendini tüm koşullara uydurabilme ve bütün ani olayları lehe çevirme yeteneğidir. Klasik savaş kurallarının katılığı karşısında, gerilla, savaşın her anında, kendine özgü taktikler yaratır, düşmanını sürekli şaşırtır.
  • Tek amacım, gittikçe soğuyan bu dünyada üşüyen halkların ısınabileceği, paylaşılan ateşler yakmaktı.
  • Hayat Korkakları Affetmez. Kaybettiğin tek savaş, uğrunda savaşmaktan vazgeçtiğindir.

• Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar.
  • Ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin. Savaş sloganlarımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımız elden ele geçecekse ve başkaları mitralyöz sesleriyle, savaş ve zafer naralarıyla cenazelerimize ağıt yakacaklarsa ölüm hoş geldi, safa geldi.
  • Halk ordularının uyum ve yaratıcılık yetenekleri, savaş ustalarının bütün hesaplarını suya düşürür, atılımlarını önler.

• Devrimci düşüncelerin yayılması olanaklar elverdiği ölçüde uygun yöntemlerle yapılmalıdır. Bu durum, bunu omuzlamak için bütün bir ekibin ve bir örgütün katkısını gerektirir.

• Doğrudan doğruya benim emrime verilmiş olan güçler arasında, küçük suçlar için, şekerleme ve tütünden yoksun edilerek tutuklama ve daha ağır olaylar karşısında tam aç bırakma cezası uyguluyordum. Ceza korkunç olmakla birlikte, sonuçlar mükemmeldi.

• Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun.
  • Kişi tek başına hareket ettiği sürece bütün hayatını en yüce ideale adama isteği bile hiç bir işe yaramaz…

etiket Che Guevara Sözleri: Devrimci Lider Che Guevara'nın Karizması Eşliğinde 15 Büyük Lafı

Haberler

Magazin

Che Guevara Sözleri: Devrimci Lider Che Guevara'nın Karizması Eşliğinde 15 Büyük Lafı

14 Haziran 'de Arjantin'de dünyaya gelen Ernesto Guevara, dünyanın en büyük sembol isimlerinden biri konumunda. Biz de Onedio olarak 39 yıllık yaşamı boyunca kendisini devrime adayan Doktor Che'nin anısına suretini ve sözlerini hatırlayalım ve yad edelim istedik.

Arkamdan konuşmaya devam et. Çünkü karşıma çıkacak kadar büyük değilsin.

Arkamdan konuşmaya devam et. Çünkü karşıma çıkacak kadar büyük değilsin.

Bir şeyi yapmak için onu çok sevmelisiniz. Bir şeyi sevmek için ona delicesine inanmalısınız.

Bir şeyi yapmak için onu çok sevmelisiniz. Bir şeyi sevmek için ona delicesine inanmalısınız.

Ben Ernesto'ydum, sadece Ernesto. Siz de sadece bir şey olarak var olursunuz. Che olmayı kendim istedim, siz de inanırsanız olursunuz, inanırsanız.

Ben Ernesto'ydum, sadece Ernesto. Siz de sadece bir şey olarak var olursunuz. Che olmayı kendim istedim, siz de inanırsanız olursunuz, inanırsanız.

Gerçekçi olalım, imkânsızı isteyelim.

Gerçekçi olalım, imkânsızı isteyelim.

Bir yalan, hangi amaç için söylenmiş olursa olsun, her zaman en kötü gerçekten daha kötüdür.

Bir yalan, hangi amaç için söylenmiş olursa olsun, her zaman en kötü gerçekten daha kötüdür.

Kaybetmekten korkma; bir şeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenilirsin.

Kaybetmekten korkma; bir şeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenilirsin.

Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler.

Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler.

Bizim gibi kaşifler burjuvalara otel parası ödemektense ölmeyi tercih ederler.

Bizim gibi kaşifler burjuvalara otel parası ödemektense ölmeyi tercih ederler.

Çoğu bana maceracı diyecek, evet öyleyim. Ama şöyle bir fark var: Ben inançlarını doğrulamak uğruna, postunu tehlikeye atan bir türdenim.

Çoğu bana maceracı diyecek, evet öyleyim. Ama şöyle bir fark var: Ben inançlarını doğrulamak uğruna, postunu tehlikeye atan bir türdenim.

Düşmanın yoksa, hayatta hiç başarılı olamadın demektir.

Düşmanın yoksa, hayatta hiç başarılı olamadın demektir.

Savaşan kaybedebilir. Savaşmayan çoktan kaybetmiştir.

Savaşan kaybedebilir. Savaşmayan çoktan kaybetmiştir.

Ayakkabılarımın altı delikti ama üstü her zaman boyalıydı.

Ayakkabılarımın altı delikti ama üstü her zaman boyalıydı.

Eğer her haksızlık karşısında titriyorsanız, benim yoldaşımsınız.

Eğer her haksızlık karşısında titriyorsanız, benim yoldaşımsınız.

Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim.

Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır