beko 11 sistem arıza notları / tv arıza notları

Beko 11 Sistem Arıza Notları

beko 11 sistem arıza notları

TV'de Olması Gereken Voltaj Değerleri ?

• Yarbay
    Arkadaşlar ister istemez bazen &#;evreden TV geliyor bana şu anakadar onlarca TV yaptım ama hep ezbere funduszeue.info hi&#;bir voltaj değerini &#;l&#;meden sadece elemanlardan ş&#;phelenerek arızayı &#;&#;zmeye &#;alıştımŞimdi ise bir TV'de olması gereken voltajları &#;ğrenmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Sağlıcakla

• Yarbay
    Arkadaşlar bir TV arızası bulmaya&#;alışırken nelere dikkatetmeliyiz ?
    Nerden arızaya başlamalıyız?
    &#;l&#;memiz ve g&#;rmemiz gereken voltajlar nelerdir ?
  • Teğmen
    yazıcıoğlu işhanında bir ara denk gelmiştim tv arızaları ile ilgili kitaplar satılıyordu sayı vardı sanırım ve piyasada yaygın şaselerin şemalarıda i&#;inden &#;ıkıyordu sadece arıza notları değil &#;eşitli a&#;ıklamalarda vardı epey yararlı olur alırsanız biraz dikkat ile elinizden ka&#;an tv kalmaz.
    ancak Arıza Notları isimli kırmızı seri değil bahsettiğim benim bahsettiğim her sayı farklı renkte daha kapsamlı.
    bulabilirsem tam a&#;ılımını yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamiga -- 9 Şubat ; >
  • Yüzbaşı
    redus hocam bizde " ney nereden nasıl &#;ıkıyor " bunu &#;ğreneceğiz inşallah sayenizde!!!
    Dikkat edersen bir arkadaş yorum yapmış sizin yorumlarınıza binaen bu şekildede hareket edilebilir.
    Ben biyomedikalciyim sağlık tıp elektroiği &#;zerine &#;alışmaktayım ama şu ana kadar ortalama 25 TV yaptım 2,5 sene i&#;inde birtanesi dahi sorunlu gelmedi

Konuyu bukadar abartmanın bir anlamı funduszeue.info iş b&#;y&#;kse bizde sizin gibi abilerimize danışıfunduszeue.infoı olan anlarki seninde dediğin gibi 33 V - V - 5,5 V.v.s.v. g&#;rmen gerekiyor gibi bir mantık olamaz.
    Ney nerden nasıl &#;ıkıyor bilmek gerek bunun i&#;inde siz değerli abilerimize m&#;racaat ettik

Yardım edip etmemeniz sizin elinizde

sağlıcakla
  • Yüzbaşı
    Degişik tasarımlarda degişik voltajlar gerekebilir. Su vardır demek biraz tamirci mantıgı oluyor. Yani bir modelde ezberlersin voltajı, aynı markanın baska modelinde degişir. Kullanılan malzemelerin ihtiyacları ve tasarımcıya kalmıs seyler bunlar. Tamir edecegin aletin şemasını bulup şemalarını incele. Hatta arızalı olarka d&#;zelttiklerinin şemalarınıda bul onlarıda incele. Zamanla şema okumada kendini geliştireceksin. Ve aradıgın bilgileride oradan bulmaya başlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merakliturk -- 9 Şubat ; >
  • Yarbay
    sayın @tedus yazdıklarımdan nasıl herkes kitap alsın tamirci olsun anlamı &#;ıkardınız hayret, tekrar tekrar okudum hala ben o anlamı bulamadım.
    farkındaysanız kitapla beraber şemalarında geldiğini ve şasedeki katların &#;alışmaları ile ilgili a&#;ıklamaların olduğundan bahsetmişim ve &#;zellikle Arıza Notları isimli serinin olmadığınıda belirtmişim ki bu seri tam sizin dediğinizi yapıyor tekrar okuyun bence.
    sizinde belirttiğiniz voltaj farklılıklarını arkadaş nereden &#;ğrenecek ? bakın ne g&#;zel faydalı olabilecek bir yayın &#;nermişim. ancak deseydimki alın bu kitabı hemen &#;&#;z&#;m elinizin altında haklısınız o zaman.
  • Yüzbaşı
    Kesin bilgiler şemadan &#;ğrenilir. &#;yle tv tamir el kitabına bak &#;ğren mantıklı degil. Arkadaş işi &#;ğrenmek istediğinden kesin bilgilerle devam etmek gerek . &#;ok sayıda firmanın &#;ok sayıda tv modeli var. crtli, lcdli, plasmalı ve şimdilerde ledtvler Bu işin duracagı yer olmadıgı i&#;in sayfa kitaptan bak, tamir et olmaz.
    Şema temin edilemiyorsa bile malzemelerin datasheetini netten bulup incelemek en azından bir cok noktadaki voltaj değerlerini ve o malzemenin bulundugu kısım i&#;in devrenin ne iş yaptığını g&#;sterecektir.
  • Teğmen
    artık crt tv ler yerini lcd tvlere ve lcd monit&#;rlere bırakıyor. artık lcd monit&#;rler &#;ok fazla tamire gelir oldu. &#;ncelikli sorunları sadece smps besleme ve inverter arızaları. bunlar hakkında araştırma yapın.
  • Yarbay
    LCD TV-Monit&#;rde &#;ok yaptım ama CRT diyince takılıyoum
    Her ne kadar piyasada yaygın olmasada evlerimizde muhtemelen vardır bu CRT

O y&#;zden kabaca nerden nasıl başlamalıyım - arızayı hangi katta aramalıyım
    OSD
    smps
    horizontal
    Vertikal
    EHT
    arızaları nelere yol a&#;ar hangi arızaları verir bu konuda yardım almak istiyorum
  • Yüzbaşı

• Yarbay
    tedus hocam bak ne g&#;zel a&#;ıklamalarda bulunmuş
    Her led yanışı bir hata kodudur diyorsun ve bizde zamanı geldiğinde senden bunları &#;ğrenmek isteriz
    YAni olayı bu kadar b&#;y&#;tmeye gerek funduszeue.info haklısın bir şema bir osilaskop bir &#;ıltimetere vs ile adam olunmaz ama biz TV tamirimnde aday değil aday adayıyız

sağlıcakla

Hee bu arada """"" konnast&#;r """" ne ?
    Her yerde yazmışsın!!!
  • Teğmen
    arkadaşlar bende beko 11 system 37 ekran tv var fişi takınca stand-by ışığı yanıyor fakat ekranda tam ortada yatay olarak bir &#;izgi var ve sanırsam trafodan geliyo cızzz diye devamlı bir ses var acaba sorun nerede olabilir??
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: 41ugur41

arkadaşlar bende beko 11 system 37 ekran tv var fişi takınca stand-by ışığı yanıyor fakat ekranda tam ortada yatay olarak bir &#;izgi var ve sanırsam trafodan geliyo cızzz diye devamlı bir ses var acaba sorun nerede olabilir??

vertrikal katında arıza oluşmuş TAN bozuk olabilir onu bir kontrol edmen lazım onda hata yok ise Q,Q,Q lerden bozuk olanı değiştir yinede olmadıysa -R,D bozukolabilir bunları kontrol ed onlardada bişey &#;ıkmazsa R D bunlara bakıver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tedus -- 12 Şubat ; >
  • Yarbay
    kardelen arızayı tam tarif edmiş tarif edilen arızada eğer teşhis tama yardım edrim neden edmeyeyim ama crtler bizim i&#;inde bitti, sayılır lcd tv ye ağırlık veriğimizden okonudada yapılacak bişey pe yok aslında basit arızalar hari&#; ama lcd de benim tavsiyem pek dokunulmaması &#;&#;nki biz bile malzeme olayında &#;ok sıkıntı yaşıyoruz a&#;ılmış bakılmış tv de sende tamirci olsan m&#;şteriye yaklaşım biraz farklı olur
  • Yarbay
    tabiki tedus hocam hak veriyorum
    Ben prensip olarak a&#;ılan bir cihaz geldiğinde pek bakmamaya &#;alışıyorum
    Yoksa ihale &#;st&#;me kalıyor

Ayrıca bizim TV'yi tamirciye g&#;t&#;rd&#;m saptırmaları g&#;&#;m&#;ş
  • Yüzbaşı

Benzer içerikler

SupersatForum > ELEKTRONiK SERViS > Arızalar

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.