bir kıza hoşlandığını söylemek / Bir kıza ondan hoşlandığınızı nasıl söylersiniz? Bir kıza ondan hoşlandığımı nasıl söylerim

Bir Kıza Hoşlandığını Söylemek

bir kıza hoşlandığını söylemek

Arkadaşlığını mahvetmeden Sevdiğin Bir Kıza Nasıl Söylenir

Kızı sevdiğini söylemek için önemli ipuçları

Çoğu erkeğin sahip olduğu yaygın bir korku, sevdikleri kızın, onu sevdiklerini söylediklerinde onları reddedeceğidir. Zaten bir kızı seviyorsan ama ona onu sevdiğini nasıl söyleyeceğini bilmiyorsan, burada iki durum var. İlk olarak, ona aşık olduğunuz açık ama onunla çıkmaya başlamadınız. İkincisi, her ikinizin de çıkması mümkün olabilir, ancak ilişki hakkında serüvenli olduğunuzu ona bildirmek istersiniz. Kızı görüyorsanız, ancak onu sevdiğinizi nasıl söyleyeceğinizi bilmiyorsanız, bu sizi endişelendirmemelidir. Bir kıza teklif yapmak korkutucu görünebilir, ancak bu şüphesiz en kolay kısımlardan biridir. En zor yanı, kızın sana aşık olmasını sağlamaktır. Birçok arkadaşınızın sizi inandırabileceğinin aksine, kızdan onu beğenip beğenmediğinizi sormaktan kaçının. Çünkü umudunu ve kaderine umut bırakacaksın. Bu şüphesiz yanlış bir hamle. Kıza ona aşık olduğunu söylemek istiyorsan, seni de sevdiğinden ve sana olumlu bir cevap vereceğinden emin ol. Bunları kıza onu sevdiğini söylemek için kullan.

1. Onu sevdiğini söylemeden önce özel arkadaş ol

Onun arkadaşı olabilirsin ama kıza onu sevdiğini nasıl söyleyeceğini bilmiyorsun. Bu nedenle, kalbinizde zaten özel bir yer olmasını sağlayarak başlamalısınız. Bir yardıma ihtiyacı olduğunda ona her zaman yardımcı olmak, onunla mümkün olduğu kadar çok zaman geçirmek ve onunla hem eğlenceli hem de entelektüel bir konuşma yapmak için her zaman orada olun. Kötü bir çocuk gibi davranmaktan kaçının. Bu kızlarla iyi çalışıyor olsa da, sadece onunla arkadaş olduğunuzda doğru strateji değildir. Arkadaşı olmasına rağmen onu görmezden geldiğinde, seni bir pislik olduğunu düşünecek ya da sonunda senden uzaklaşıyor olabilir. Bu yüzden en büyük endişeniz arkadaş bölgesi olmaktan kaçınmak olmalıdır.

2. Gece geç saatlerde onunla sohbet edin

Bir kıza onu sevdiğini söylemek istiyorsan, geceleri onunla sohbet ederek sözünü ona göndermeye başlayabilirsin. Yataktayken onunla konuşman için iyi bir neden bul. Gece birisiyle konuşurken rahat bir his var ve bu, her ikinizin de konuşmayı eğlenceli bir şekilde başlattığı yerlerde bile daha samimi ve kişisel bir şeye yol açabilir. Bu gerçekleştiğinde, konuşmaya konuşmanın yönünü değiştirecek birkaç soru ekleyebilirsiniz. Eklemeniz gereken konulardan bazıları kişisel hikayeler, ilişkiler ve kızın bir ahbapta neye benzediği ile ilgilidir. Bu, kelimeleri sevdiğiniz bir kıza kelimeleri göndermek için mükemmel bir ortam oluşturmanıza yardımcı olabilir

3. Bir tarihte onu sevdiğin kıza söyle

Artık sadece arkadaş olduğunuza ancak onunla zaman geçirmenin ve sık sık onunla konuşmanın bir yolunu aradığınıza göre, kalbinde zaten özel bir yer olduğunu görmeye başlayacaksınız. Kızın şirketinizden hoşlandığını düşünüyorsanız, konuşmayı bir sonraki seviyeye taşımak için doğru zaman. Sadece arkadaş olduğunuz için kızlara nasıl soracağınızı bilmiyorsanız, ona denediğiniz harika yeri anlatabilir ve size eşlik etmesini isteyebilirsiniz. Onunla dışarı çıktıktan sonra, ona özel bir şekilde davran ve kız arkadaşınla dışarı çıkarken olduğu gibi davran. Sizinle vakit geçirmekten keyif almaya başladığında, etrafta olmadığınızda sizi özlemesini sağlamak size kalmış ve bu nedenle sizinle vakit geçirmek istiyor.

4. ince bir şekilde kızla flört

Artık kadını gece geç saatlerde aradığınıza göre, sizi hayatının önemli bir parçası olarak gördüğü açıktır. Onu bir randevuda çıkarmaya bile başladın. İlk adımları doğru bir şekilde yaptıktan sonra, zaten doğru bölgede olacaksınız. Ama şimdi onu sevdiğini bildiğinden emin olmak istiyorsun. Bunu yapmanın iyi bir yolu, kadınla flört etmenin yolunu aramaktır. Bu bariz hareketi yapmanız gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, metin aracılığıyla bazı ince kelimeler göndererek başlayabilirsiniz. Bu şekilde güvenli oynayacaksınız. Karşılıklı olsun. İzlediğiniz kızın sadece utangaç veya nazlı olabileceği zamanlar vardır. Diğer zamanlarda, sizi geri çevirmek istemediği bir noktaya uyum sağlayabilir. Sizinle de ilgilenip ilgilenmediğini öğrenmeniz gerekecek. Kızın sizi aramaması veya size sık sık sormaması durumunda, birkaç gün onu görmezden gelmeyi seçebilirsiniz. Alternatif olarak, ona yaptığınız çağrı sayısını azaltabilirsiniz. Birkaç gün onu görmezden geldiğinde, seni düşünmeye başlayacak. Ayrıca sana aşık olduğunu anlayacak.

5. Seni sevdiğinden emin ol

Tarlayı, onu sevdiğini ona bildirmek için hazırladığına göre, kadının da sana aşık olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Emin olduğunuzda, şimdi ona zihninizde ne olduğunu söyleyebilirsiniz.

6. Umutsuz gelme

Kıza gerçekten aşık olsanız da olmasanız da, sevginizi iade etmesi için ona yalvarmamalısınız. Ona bir bebek gibi yapışmaktan kaçının. Zaten umutsuz hissettiğiniz yerlerde bile, bunu göstermek zorunda değilsiniz. Bunun nedeni, çaresizliğin onu çok rahatsız edici bir duruma sokmasıdır. İlk başta, kız kendini gururlanmış hissedebilir. Ancak, sonunda size kızacak. Artık senin varlığına dayanamayacak. Yani, kıza onu sevdiğini söyleme dürtüsü hissediyorsan, sarhoşken yapmaktan kaçın.

7. Ona iltifat edin

Kızını giyinme gibi bazı temel şeylerle tamamlayarak başlayın. İlk başta, ona ne kadar güzel göründüğünü söyleyebilirsiniz. Daha sonra ona ne kadar güzel göründüğünü söyleyerek övgüleri başka bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Daha sonra, göğüslerini güzel gösteren bir kıyafetle ona iltifat edin. Bu iltifatların herhangi birine kötü tepki göstermesi durumunda; basitçe onun sizinle bir ilişkiye hazır olmadığını gösterir.

tom bateman aktör wiki

8. Arkadaşlığından sevdiğin kızı rahatlat

Bir kıza onu sevdiğini nasıl söyleyeceğini öğrenmek için strateji gerekir. Merhaba diyebilmen için bile onu sevdiğini söylemek için acele etme. İlk olarak, arkadaşlığınıza değer verdiğinize ve birçok şey için ona nasıl bağımlı olduğunuza güvenmeniz gerekir. O zaman ona söylemek üzere olduğunuz şeyin onu şaşırtabileceğini söylemelisiniz. Arkadaşlığına son vermesini istemediğine ona misilleme yapmalısın. Kısa bir süre için duraklayabilir ve onu sevdiğinizi söylemeden önce kendinizi hazırlayabilirsiniz. Kadına olan sevginizi itiraf ettikten sonra, karşılığında beklediğiniz hiçbir şey olmadığını ona bildirmelisiniz. Ona bunun sadece söylemek zorunda olduğun bir şey olduğunu söyle. Kızın benzer duyguları olması durumunda, iyi ve iyi. Ancak, bunu yapmazsa, kıza arkadaşlığın senin için en önemli şey olduğundan emin olmalısın ve onu mahvetmeye hazır değilsin. Retten kurtulmak için biraz zamana ihtiyaç duyacağınızı düşünüyorsanız, ona kendi başınıza birkaç güne ihtiyacınız olacağını söyleyebilirsiniz, ancak gelecek hafta onunla buluşacaksınız. Anın hafif kalması için teklifi şakacı bir şekilde yaptığınızdan emin olun.

9. İlişkinin durumunu değiştirmeyin

Değişim, bir kızı rahatsız hissettirir. Bu nedenle, kız ile arkadaşlığınızın kalmasını istiyorsanız, bir sevgiliden ziyade bir arkadaş gibi davranmaya devam etmek önemlidir. Ona uygunsuz bir şekilde dokunmaya başladığınız bir durumdan kaçının ve hatta ona hediyeler hediye edin. Ona bu dostça olmayan sevgiyi göstermekten kaçındığınızdan emin olun.

Kızı kaide üzerine koymayın

Erkeklerin bir kıza âşık olduklarında yaptıkları yaygın bir hata, güzelliği için ona övgü vermeye, hatta kıza onun için nasıl zayıf olduklarını söylemeye başlamasıdır. Bu, çoğu kadının sevmediği bir şeydir ve onu herhangi bir kaideye koymaktan kaçınmanız gerekir. En önemli şey bu büyük cazibeyi korumak olacaktır. Bunu kadınla oynak olarak yapabilirsiniz. Ona ne kadar güzel olduğunu söylemek yerine, kıza emdiğini söyleyebilirsin ve neden ona katlandığını bile bilmiyorsun. Ama bunu sinsi bir gülümsemeyle söyleyin ve bundan sonra ona sarıldığınızdan emin olun. Bunu esprili bir şekilde yaptığınızda, gerçekten demek istemediğiniz mesajı göndereceksiniz. Dokunma bariyerini kırmak için çalışın. Her zaman bel, kol ve bacaklar gibi bölgelere dokunarak başlayın. Bir kıza hiç dokunmadıysanız, onu sevdiğinizi ve onu öpmeye çalıştığınızı söylediğiniz anda, bunun garip olacağından emin olabilirsiniz. Bu, kaçınmanız gereken bir şeydir.

Diğer kızlarla Hangout yapın

Ahbapların yaptığı bir başka hata, tamamen sevdikleri kıza odaklanmaktır. Bu, bu gezegende milyarlarca kadın olduğu gerçeğine rağmen. Bir kadınla takıldığınızda, diğer kızların sizinle ilgilenmediğini düşünür. Ancak, kadınlar diğer kadınların ilgilendiği erkeklere ilgi gösterecektir. Diğer kızlarla takıldıktan sonra, onunla ilgili kelimeleri aldığından emin olun. Ona diğer hanımın şirketinden ne kadar hoşlandığını söyle. Bu, ona ilgi duyan başka bayanlar da olduğu mesajını gönderir. Kız ayrıca sizin için bir rekabet olduğunu hissedecek ve alanı için savaşacak.

Kızın seni çıngırak etmesine izin verme

Bu, birçok erkeğin başarısız olduğu başka bir alandır. Adam için duyguları olduğunda, onun hakkında duygusal hale gelirler. Kız bir randevuya gelmediğinde, sinirlenir ve sinirlenirler. Onu bir restorana götürdüğünüzde ve o yiyeceklerin ne kadar korkunç olduğundan şikayet ederse, üzülmekten kaçının. Kızın davranışına kızarsanız ve pul dökerseniz veya onu eleştirirseniz, bu zayıflık veya güvensizliğin bir işaretidir. Kız seni zayıf görecek. Kızlar daha güçlü erkekler aradığı için onu kazanmak için daha iyi bir konumda olmayacaksın. Öte yandan, ona hiçbir şeyin sizi sarsmadığını gösterdiğinizde, sizin için düşmeye başlayacaktır. Ne olursa olsun veya neden olduğu öfke nöbetleri, serinliğini korumalısın. Bu şekilde, sizi inanılmaz derecede çekici ve seksi bulacak. Bunu mizahla ve o kurnaz gülümsemeyle birleştirdiğinizde, sizi karşı konulmaz buluyor.

kız ile arkadaşlığını geliştirmek

Devam edip kıza onu sevdiğini söylemeden önce, onunla güçlü bir arkadaşlık geliştirmek için zaman ayırın. Bir ya da iki yıl ideal olurdu. Fırsat bulduğunda kızla takıl. Onu bir film, alışveriş ya da aile birleşimi için alabilirsin. Sizden aile vesilesiyle size katılmasını istemek, onu özel hissetmesine yardımcı olacaktır. Çünkü aileniz ve arkadaşlarınız onun kız arkadaşınız olduğunu düşünecek ve ona iyi davranacaklardır. Onun kadın olup olmadığı sorulduğunda, bunu onaylamayın veya reddetmeyin; sessiz kal ve her şeyin yolunda gitmesine izin ver.

Her türlü cevaba hazır olun

Kıza onun hakkında ne hissettiğini söylemeyi bitirdikten sonra, reaksiyona hazır ol. Size beklentileriniz dışında olmayan bir cevap verirse, tedirgin olmanız gerekmez. Bunun yerine sakin ve sabırlı olun. Duruşuna saygı gösterin ve kıza hala kız arkadaşınız olarak değer verdiğinizi bildirin. Hiçbir şey sizin tutumunuz hakkında daha iyi bir izlenim bırakmayacaktır. Kızı size verdiği cevap konusunda üzülmeyin. Daha sonra sizinle aynı duyguyu paylaştığını bile fark edebilir ve sonunda size olan sevgisini itiraf edebilir.

Olumsuz duyguları eğlendirmeyin

Duygularınızdan bahsetmediğinizde işler garipleşir. Eğer kız teklifinize hayır diyorsa, aşağıdaki gibi soruları cevaplamamalısınız: i. Ben şimdi ne yapmalıyım? ii. Kız ne istiyor? iii. Dostluğumuz devam edecek mi? iv. Kız ne düşünüyor? Bu, duygularınızı itiraf etmenin işleri garip kılan şey değil, güvensizlik veya belirsizlik duygularınızdır.

komik seks hikayeleri

Kelimelerinizi dikkatle seçin

Arkadaşınızla bir süredir yakınsanız, onları iyi tanıdığınızı söylemeye gerek yok. Onlara aşık olduğunuzu söylemenin şok edici olabileceğini düşünüyorsanız, sözlerinizi dikkatlice seçmeniz gerekecektir. Tonlanmış ifadeleri seçin. Örneğin, onlara duygularınız değiştiğini bulduğunuzu söyleyebilirsiniz. Onun sana bir arkadaştan daha fazlası olmasını istiyorsun. Bu tür ifadeler, onun hakkında ne hissettiğinizi açıklamanıza ve gelecekte onunla arkadaşlığınızı mahvetme riskini en aza indirmenize yardımcı olabilir.

Kulaklarınızı ve kalbinizi açın

Daha önce de belirttiğimiz gibi, arkadaşınıza ona aşık olduğunuzu söylemek onu korkutabilir. Sonunda onu yatağa götürmek istediğini düşünebilir. Her ikinizin de karşılıklı duygularının olduğu yerlerde bile, arkadaşlıktan aşk bölgesine bir ilişki almak cesaret ister. Arkadaşınızın tepkisini titizlikle dinlediğinizden emin olun.

Bir kızı sevdiğini söylemenin son sözleri

Bu ipuçları, onunla olan ilişkinizi mahvetmek zorunda kalmadan kıza onu sevdiğinizi söylemenizi kolaylaştıracak olsa da, her şeyin sorunsuz bir şekilde sona ereceğine dair bir garanti yoktur. Tüm kızların farklı olduğunu ve her türlü arkadaşlığın da farklı olduğunu unutmayın. Nasıl tepki vereceği, arkadaş olarak size verdiği değere bağlı olacaktır. Bir kıza ona ilgi duyduğunu söylemenin arkadaşlığını mahvetmeyeceğini unutma. Arkadaşlığınızı bozmanın en kolay yolu, onu süslemenizdir, ancak sizi geri seveceğine dair bir beklentisi olmasına rağmen onu bilgilendirmek için çaba sarf etmemenizdir. Başka biriyle ilişki kurduğu anda, arkadaşlığın aşağı doğru sarmal olmaya başlayacağı zamandır.

Bir kıza ilk defa hoşlandığımı söyledim ve sonuç (2. sayfa)

• Teğmen
    quote:

Orijinalden alıntı: Mona Sax

Hocam seni anlıyorum. En iyi yapılacak iş bu olayı fazla kafaya takmadan yeni insanlarla, ortamlarla tanışmak. &#;&#;nk&#; bu olay i&#;in ne kadar kendinizi &#;zerseniz o kadar &#;ok zarar g&#;r&#;rs&#;n&#;z.
    Teşekk&#;rler hocam. Sonuna kadar haklısınız.
  • Yarbay
    " Yetersiz, arkadaşları olmayan, asosyal bir insan olduğuma dair şeyler anlattım"

İşte bunu yapmayın &#;oğunuzun hatası bu. O işlerle ilgileniyor seninle ilgilenmiyor bundan emin olabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    43 Mesaj
    Kesinlikle kendinden taviz verme aynı şeyleri bende yaşıyorum. Kızla okuldan sonra takılıyorduk ertesi g&#;n sınıfta y&#;z&#;me bakmıyordu oysaki ben b&#;t&#;n ders ona bakıyordum g&#;zg&#;ze gelelim diye ama &#;ğle teneff&#;s&#;nde yanıma gelip yemek yemeğe gelicekmisin diye &#;ağırıyordu. Garip ya. Hi&#;birşey senden değerli değil kardeşim bu tarz girişimleride nadir olarak sen yap , kendini geliştirmeye bak. Ve bazı şeyler karşılıklıdır bunu anlaman i&#;inde kızla vakit ge&#;irmen lazım hazır olduğunda hissediceksin zaten karşındaki belli eder.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    Arkadaş ilkokulda mısınız bu teklif a&#;ılma işleri o zamandı ge&#;mişte kaldı. Birine daha b&#;yle hafta arkadaşken y&#;z y&#;ze hoşlanıyorum &#;ıkalım diye a&#;ılırsan tabiki reddeder. O ilgilenmiyorum arkadaş kalalım sırf seni &#;zmemek i&#;in denen birşey &#;yle gezeriz diye d&#;ş&#;nm&#;ş&#;n de kız daha y&#;z&#;ne bakmaz sen umutlanırsın &#;&#;nk&#; diye. Yapacağınız ne konuşuyorsunuz geziyor musunuz ilginizi belli edin konuşurken c&#;mlelerle gıcık edin 1 ay ge&#;sin koluna girin b&#;yle kalabalık yerlerde elini tutun erkek gibi davranın biraz. Senden hoşlanıyorum benimle &#;ık işi biteli seneler oldu.

• Yüzbaşı
    İyi yapmışsın g&#;zel tecr&#;be kazandıfunduszeue.info bu kadar duygusal d&#;k&#;lme bir dahakinde.G&#;&#;l&#; g&#;r&#;n.

• Yüzbaşı
    Bu işlerle ilgilenmiyorum demesi b&#;y&#;k bir yalandan ibaret diyecektim ki kızı zaten ertesi g&#;n başka erkekle g&#;rm&#;şs&#;n.

• Teğmen
    Ben de bu yaşa geldim ilk defa bir kıza kendimi ezdirerek a&#;ılmıştım sonra başkasıyla g&#;rd&#;m kızı yıkıldım resmen karşı cinse asla kendini ezdirme bu bana ders oldu şu an bakım aşamasındayım karşı cinsle muhatap olmuyorum g&#;stereceğim hepsine dersini

• Teğmen
    a&#;ılıp birinci hatayı yapmışsın zzaten.

hi&#; bir insana zayıf noktalarından bahsetme hele bir kıza hatta hoşlandıgın bır kıza asla.

kız senı g&#;&#;s&#;z zayıf karakterli kırılgan bırı olarka tanımış.
    sen eger g&#;&#;l&#; kendınden emin mesgul bir adam izlenımı verseydın suan kızla aynı yatakta olabılırdın.

kızın s&#;yleydıgı sey hayattakı en buyuk funduszeue.infoıs o ıslere karsıymıs hadı ordan. d&#;zg&#;nce desene begenmedım senı dıye.

&#;zg&#;n&#;m ger&#;ek bu dostum senı begenmedı senı zayıf bırı olarak gordugu ıcın senınle olmak ıstmedı.bunun tiplede alakası oldugunu dusunme sakın. tamam bıraz alakası var ama davranıslarından anladıgım kadarıyls brad pit olsan yıne reddedilirdin.

bu s&#;yledıklerımı ıyı d&#;ş&#;n istersen &#;zelden de yardımcı olurum.

bundan sonra yapman gereken kızı g&#;rmezden gelmen funduszeue.info o verirse al ama soguk yap sohbet falan a&#;ma. git başka kızlarla takıl onun g&#;z&#;ne g&#;z&#;ne sok. kendını geliştir.d&#;zg&#;n bir karakter oturt kendine. kızın istedigini yapabilir erkeklerle takılabılır hatta sevişedebilir. senın kıza gidip bu benı rahatsız ediyor demek gibi bir hakkın yook. g&#;cl&#; bir karakterin olmadıgı ıcın oluyor bunlar.

kendını geliştir meşg&#;l ol zaten aklına bile gelmeyecek kız. işim oldugu halde sana bunları yazdım herkes yapmaz bunu hade bakım

• Teğmen
    quote:

Orijinalden alıntı: Rayto

a&#;ılıp birinci hatayı yapmışsın zzaten.

hi&#; bir insana zayıf noktalarından bahsetme hele bir kıza hatta hoşlandıgın bır kıza asla.

kız senı g&#;&#;s&#;z zayıf karakterli kırılgan bırı olarka tanımış.
    sen eger g&#;&#;l&#; kendınden emin mesgul bir adam izlenımı verseydın suan kızla aynı yatakta olabılırdın.

kızın s&#;yleydıgı sey hayattakı en buyuk funduszeue.infoıs o ıslere karsıymıs hadı ordan. d&#;zg&#;nce desene begenmedım senı dıye.

&#;zg&#;n&#;m ger&#;ek bu dostum senı begenmedı senı zayıf bırı olarak gordugu ıcın senınle olmak ıstmedı.bunun tiplede alakası oldugunu dusunme sakın. tamam bıraz alakası var ama davranıslarından anladıgım kadarıyls brad pit olsan yıne reddedilirdin.

bu s&#;yledıklerımı ıyı d&#;ş&#;n istersen &#;zelden de yardımcı olurum.

bundan sonra yapman gereken kızı g&#;rmezden gelmen funduszeue.info o verirse al ama soguk yap sohbet falan a&#;ma. git başka kızlarla takıl onun g&#;z&#;ne g&#;z&#;ne sok. kendını geliştir.d&#;zg&#;n bir karakter oturt kendine. kızın istedigini yapabilir erkeklerle takılabılır hatta sevişedebilir. senın kıza gidip bu benı rahatsız ediyor demek gibi bir hakkın yook. g&#;cl&#; bir karakterin olmadıgı ıcın oluyor bunlar.

kendını geliştir meşg&#;l ol zaten aklına bile gelmeyecek kız. işim oldugu halde sana bunları yazdım herkes yapmaz bunu hade bakım
    Kendimi ezik g&#;stermemem gerekirdi bu doğru. Ki en b&#;y&#;k pişmanlığım bu zaten.

• Yarbay
    İlk olarak şunu s&#;yleyeyim kızlar eğer derse ki:

- Sevgili istemiyorum
    - Bir sevgiliye ihtiyacım yok
    - Bu işlerle ilgilenmiyorum

ve t&#;revleri

Bunların manası şu: Karşıma eğer benim ideal erkek tanımıma uyan biri &#;ıkarsa onla beraber olurum. Bu lafları diyorlar &#;&#;nk&#; karşıdakini &#;zmek istemiyorlar. (ya da başka nedeni var, kızlar duygu cambazlığını &#;ok iyi bilirler.)

Soruna cevap verirsek:

O kızı unutmak i&#;in başka kızdan hoşlanacanaksın :) Eski hoşlandığınla da ne yapıyor ne ediyor ilgilenmeyeceksin.
  • Yüzbaşı
    &#;ncelikle bir kıza senden hoşlanıyorum denmez makara muhabbet yaparsın sohbet edersin bir s&#;re sonra hafta sonu sinema bar yemek vs bir yere g&#;t&#;r&#;rs&#;n seninle geliyorsa senden hoşlanıyordur yada bir şans vermiş demektir

sen birde kendini zavallı biri olarak g&#;stermişsin kadınlar ayağı yere basan hoş sohbet adamı severler
    muhtemelen kendini acındırınca seni sahipleneceğini sandın ama kadınlar b&#;yle değildirler nefret ederler s&#;nepe tiplerden
    kız iyi birisiymiş seni kırmadan reddetmiş.

onu takip etmeyi bırak ne yaptığı seni ilgilendirmez zaten yeterince rezil etmişsin kendini. bir daha da kimseye a&#;ılma sohbet etmeyi dene g&#;ld&#;rmeyi dene kadınları iyi zaman ge&#;irmeyi dene maddi durumunu bilmiyorum ama cebinde para olmadan da kadınlara yazılma &#;z&#;l&#;rs&#;n sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eazzy -- 24 Şubat ; >
  • Yüzbaşı
    En azından ilk atağını ger&#;ekleştirdin, her atak gol olacak diye bir şey yok, bundan sonra daha rahat olacaksın emin ol.
  • Yüzbaşı
    İki hatanı s&#;yl&#;yorum kendi d&#;ş&#;ncelerime ve tecr&#;belerime dayanarak.
    1) Sonu&#; b&#;yle olur &#;&#;nk&#; Brad Pitt de olsan b&#;yle &#;zg&#;vensiz birini hi&#;bir kız istemez. Belki &#;ok &#;zg&#;venli birisindir ama &#;ok &#;zg&#;vensiz hissettirmişsin. Onu ben bile yaşadım buradan.

2) Hi&#;bir kıza hele arkadaş konumundayken direkt senden hoşlanıyorum denmez. Hadi b&#;yle bir şey dedin diyelim bunu kızdan evet ya da hayır cevabı alacak şekilde dememeliydin. Cevap %90 hayır olur zaten &#;&#;nk&#; ş&#;yle bir şey var. Bir kafede oturduk kıza ondan hoşlandığımı s&#;yledim demişsin bunun kızda karşılığı ş&#;yle bir şey. Eeee yani ? Tamam benden hoşlanıyorsun da sonu&#; olarak ? İlla hoşlanmakla ilgili bir c&#;mle kuracaksan normal konuşma arasında o an duruma g&#;re &#;ok hoşuma gidiyorsun, sana i&#;im gidiyor, g&#;l&#;ş&#;n &#;ok hoşuma gidiyor, g&#;zlerine i&#;im gidiyor gibi şeyler s&#;yleyebilirsin ama yine evet ya da hayır cevabı almayacak şekilde olmalı &#;&#;nk&#; ee yani sonu&#; olarak diye d&#;ş&#;n&#;r karşındaki. Bu yakınlaşmaları belirtileri g&#;nl&#;k hayatın i&#;ine yedirmelisin direkt kızın karşısına &#;ıkarmamalısın. Bazı kızlar tanışma hikayelerini anlatırken şunu der illa ki duymuşsundur; onu ilk g&#;rd&#;ğ&#;mde hi&#; o g&#;zle bakmamıştım, aslında hi&#; benim tipim değildi, ilk g&#;r&#;şt&#;ğ&#;m&#;zde hi&#; hoşuma gitmemişti ama şu an onu &#;ok seviyorum iyi ki karşıma &#;ıkmış. Bunun sebebi o adamlar bu yakınlaşmaları hayatın i&#;ine &#;ok iyi yedirmişler onlar da zamanında senin yaptığını yapsalar hayır cevabı alacaklardı. Senin &#;n&#;nde koskoca bir u&#;urum varken nasıl olsa ben buradan aşağı inemem diye direkt atlayarak &#;lmeye tercih etmişsin. &#;nce bir zemine bakmalıydın ben buradan nasıl inerim inerken nereye tutunurum ayağımı nereye koyarım bunları d&#;ş&#;n&#;p denemen lazımdı. Ben her ne kadar kullanmayı sevmesem de genelde bu olaya “y&#;r&#;me” diyorlar. Anladığım kadarıyla sen hi&#; kıza y&#;r&#;memişsin o y&#;zden b&#;yle bir şeyle karşılaşman &#;ok normal. Burada &#;&#; tane &#;nemli konu var; kızla zaman ge&#;irmek(buna kızla ilgilenmek de diyebiliriz &#;&#;nk&#; kıza internetten yazıyor ve hen&#;z ger&#;ek hayatına girmemiş olabiliriz.), duygusal bağ kurmak, tensel bağ kurmak. Bir kızla sevgili olmak ya da olmamak bu &#;&#; konuya bağlıdır. En &#;nemli ve en kuvvetlisi tensel bağdır olmazsa olmazdır bazı durumlarda duygusal bağa gerek bile yoktur zaten ona fuckbuddylik deniyor. Eğer bunlar olmaz kızla sadece zaman ge&#;irirsen arkadaş olursun bana sen sadece zaman ge&#;irmişsin gibi geldi. Kızla zaman ge&#;irirken o iyi zamanı duygusal ve tensel bağ kurmak i&#;in kullanman gerekiyordu sadece &#;ok iyi zaman ge&#;irirseniz &#;ok iyi arkadaş olursunuz. Atıyorum en basitinden karşıdan karşıya ge&#;erken kızın belinden tutmak senden hoşlanıyorum demekten on kat daha etkilidir.

Aynı zamanda yazıda kabul etmediğim birka&#; yer var. Bir kere kız beni arkadaş olarak g&#;r&#;yormuş diye bir şey yok. Sen erkeksin sevişeceğin kızı arkadaş olmak isteyeceğin olmak istemeyeceğin kızı kendin se&#;ersin. Sen kızla arkadaş olduğun i&#;in, sen kıza arkadaş gibi g&#;r&#;nd&#;ğ&#;n i&#;in kız seni arkadaş olarak g&#;r&#;yor. Bir diğeri ise kız bu t&#;r işlerle ilgilenmiyormuş diye bir şey de yok. Bunun i&#;in kızın aseks&#;el ya da lezbiyen olması lazım eğer değilse bu işlerle ilgilenmiyorum demek arada bir yatarız ama benden başka bir şey bekleme demek. Orada aslında ben de zaten bu işlerle ilgilenmiyorum ama sadece seni istiyorum duygusunu hissettirebilseydin fuckbuddy olma şansınız vardı. Tabii bunun i&#;in &#;nce kızla arkadaş olmaman gerekiyordu.

Bunların dışında sonu&#; olarak o kızın seni reddetmesi iyi olmuş. Eğer kabul etse belki bir s&#;re mutlu olacaktın ama hayatında bir kız olmuş olacaktı şu an elinin altında tecr&#;be kazanabileceğin bir şeyler yaşayabileceğin y&#;zlerce kız var. İnsanlar y&#;z tane işe başvuruyor birinden kabul alıyor, Google reddediyor Microsoft’ tan kabul alıyor. Bu işi bu kadar i&#;selleştirmenin anlamı yok. Sen otostop &#;ekerken neden ilk arada bana durmadı diye boşu boşuna kendini &#;zm&#;şs&#;n. Ne zaman acaba bir daha bu kız gibi biri hayatıma girer mi diye d&#;ş&#;nd&#;ysem sonradan hep daha iyisi geldi. Şu an iyi ki o ilk denediğim kızlar olmamış da işi daha iyi biliyorum hayatıma daha fazla kız girdi diyorum. Diğer t&#;rl&#; sadece bir kızda takılı kalacaktım farklı şeyler yaşayamayacaktım. Bu durumu ş&#;yle aşabilirsin mesela aynı anda tane kızla konuş ama hepsine farklı davran hem eğlenirsin hem tecr&#;be kazanırsın. Bunlara biraz ilgini g&#;ster ama &#;ok &#;nemseme gelirse gelir gelmezse gelmez g&#;z&#;yle bak. Sana bir tane red yetmez en az elli tane red yemen lazım ki kızlar neyi reddediyor iyice &#;ğren. Ondan sonra artık sevgili mi olacaksın fuckbuddy mi olacaksın kendin karar verirsin. Hayatına her zaman kızlar girer &#;ıkar sen eğlenmene bak yolun a&#;ık olsun.

• Teğmen
    Helal olsun buradaki &#;oğu ezik gibi i&#;inde tutmamışsın teklif etmişsin. Y&#;r&#; b&#;yle. Zamanla şakayla karışık yoklamaya başlarsın kızları. Hoşlandığın kızlara gezme teklifinde bulun direk sevgili olunmaz o &#;ok zor bişey aşırı ultra yakışıklı olman kızların dikkatini metre &#;teden &#;ekmen lazım. Birde &#;ok kibar konuşma kızlarla. Mesela kafeye gidiyorum benimle gelmek istermisin değil de ya canım sıkıldı okuldan &#;ıkışta kahve i&#;meye (ya da sinemaya) gidicem az kafam dağılsın geliyon mu? tarzında biraz argo olsun.

Bu arada o kızı unut sal onu. Ger&#;i ilk hoşlandığın kız bika&#; ay acısı koyar alışırsın zamanla.
  • Binbaşı
    Yakının olmayan hi&#; kimseye, hele hele hoşlandığın kıza i&#; d&#;nyanı a&#;ma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı

Orijinalden alıntı: funduszeue.info

İki hatanı s&#;yl&#;yorum kendi d&#;ş&#;ncelerime ve tecr&#;belerime dayanarak.
    1) Sonu&#; b&#;yle olur &#;&#;nk&#; Brad Pitt de olsan b&#;yle &#;zg&#;vensiz birini hi&#;bir kız istemez. Belki &#;ok &#;zg&#;venli birisindir ama &#;ok &#;zg&#;vensiz hissettirmişsin. Onu ben bile yaşadım buradan.

2) Hi&#;bir kıza hele arkadaş konumundayken direkt senden hoşlanıyorum denmez. Hadi b&#;yle bir şey dedin diyelim bunu kızdan evet ya da hayır cevabı alacak şekilde dememeliydin. Cevap %90 hayır olur zaten &#;&#;nk&#; ş&#;yle bir şey var. Bir kafede oturduk kıza ondan hoşlandığımı s&#;yledim demişsin bunun kızda karşılığı ş&#;yle bir şey. Eeee yani ? Tamam benden hoşlanıyorsun da sonu&#; olarak ? İlla hoşlanmakla ilgili bir c&#;mle kuracaksan normal konuşma arasında o an duruma g&#;re &#;ok hoşuma gidiyorsun, sana i&#;im gidiyor, g&#;l&#;ş&#;n &#;ok hoşuma gidiyor, g&#;zlerine i&#;im gidiyor gibi şeyler s&#;yleyebilirsin ama yine evet ya da hayır cevabı almayacak şekilde olmalı &#;&#;nk&#; ee yani sonu&#; olarak diye d&#;ş&#;n&#;r karşındaki. Bu yakınlaşmaları belirtileri g&#;nl&#;k hayatın i&#;ine yedirmelisin direkt kızın karşısına &#;ıkarmamalısın. Bazı kızlar tanışma hikayelerini anlatırken şunu der illa ki duymuşsundur; onu ilk g&#;rd&#;ğ&#;mde hi&#; o g&#;zle bakmamıştım, aslında hi&#; benim tipim değildi, ilk g&#;r&#;şt&#;ğ&#;m&#;zde hi&#; hoşuma gitmemişti ama şu an onu &#;ok seviyorum iyi ki karşıma &#;ıkmış. Bunun sebebi o adamlar bu yakınlaşmaları hayatın i&#;ine &#;ok iyi yedirmişler onlar da zamanında senin yaptığını yapsalar hayır cevabı alacaklardı. Senin &#;n&#;nde koskoca bir u&#;urum varken nasıl olsa ben buradan aşağı inemem diye direkt atlayarak &#;lmeye tercih etmişsin. &#;nce bir zemine bakmalıydın ben buradan nasıl inerim inerken nereye tutunurum ayağımı nereye koyarım bunları d&#;ş&#;n&#;p denemen lazımdı. Ben her ne kadar kullanmayı sevmesem de genelde bu olaya “y&#;r&#;me” diyorlar. Anladığım kadarıyla sen hi&#; kıza y&#;r&#;memişsin o y&#;zden b&#;yle bir şeyle karşılaşman &#;ok normal. Burada &#;&#; tane &#;nemli konu var; kızla zaman ge&#;irmek(buna kızla ilgilenmek de diyebiliriz &#;&#;nk&#; kıza internetten yazıyor ve hen&#;z ger&#;ek hayatına girmemiş olabiliriz.), duygusal bağ kurmak, tensel bağ kurmak. Bir kızla sevgili olmak ya da olmamak bu &#;&#; konuya bağlıdır. En &#;nemli ve en kuvvetlisi tensel bağdır olmazsa olmazdır bazı durumlarda duygusal bağa gerek bile yoktur zaten ona fuckbuddylik deniyor. Eğer bunlar olmaz kızla sadece zaman ge&#;irirsen arkadaş olursun bana sen sadece zaman ge&#;irmişsin gibi geldi. Kızla zaman ge&#;irirken o iyi zamanı duygusal ve tensel bağ kurmak i&#;in kullanman gerekiyordu sadece &#;ok iyi zaman ge&#;irirseniz &#;ok iyi arkadaş olursunuz. Atıyorum en basitinden karşıdan karşıya ge&#;erken kızın belinden tutmak senden hoşlanıyorum demekten on kat daha etkilidir.

Aynı zamanda yazıda kabul etmediğim birka&#; yer var. Bir kere kız beni arkadaş olarak g&#;r&#;yormuş diye bir şey yok. Sen erkeksin sevişeceğin kızı arkadaş olmak isteyeceğin olmak istemeyeceğin kızı kendin se&#;ersin. Sen kızla arkadaş olduğun i&#;in, sen kıza arkadaş gibi g&#;r&#;nd&#;ğ&#;n i&#;in kız seni arkadaş olarak g&#;r&#;yor. Bir diğeri ise kız bu t&#;r işlerle ilgilenmiyormuş diye bir şey de yok. Bunun i&#;in kızın aseks&#;el ya da lezbiyen olması lazım eğer değilse bu işlerle ilgilenmiyorum demek arada bir yatarız ama benden başka bir şey bekleme demek. Orada aslında ben de zaten bu işlerle ilgilenmiyorum ama sadece seni istiyorum duygusunu hissettirebilseydin fuckbuddy olma şansınız vardı. Tabii bunun i&#;in &#;nce kızla arkadaş olmaman gerekiyordu.

Bunların dışında sonu&#; olarak o kızın seni reddetmesi iyi olmuş. Eğer kabul etse belki bir s&#;re mutlu olacaktın ama hayatında bir kız olmuş olacaktı şu an elinin altında tecr&#;be kazanabileceğin bir şeyler yaşayabileceğin y&#;zlerce kız var. İnsanlar y&#;z tane işe başvuruyor birinden kabul alıyor, Google reddediyor Microsoft’ tan kabul alıyor. Bu işi bu kadar i&#;selleştirmenin anlamı yok. Sen otostop &#;ekerken neden ilk arada bana durmadı diye boşu boşuna kendini &#;zm&#;şs&#;n. Ne zaman acaba bir daha bu kız gibi biri hayatıma girer mi diye d&#;ş&#;nd&#;ysem sonradan hep daha iyisi geldi. Şu an iyi ki o ilk denediğim kızlar olmamış da işi daha iyi biliyorum hayatıma daha fazla kız girdi diyorum. Diğer t&#;rl&#; sadece bir kızda takılı kalacaktım farklı şeyler yaşayamayacaktım. Bu durumu ş&#;yle aşabilirsin mesela aynı anda tane kızla konuş ama hepsine farklı davran hem eğlenirsin hem tecr&#;be kazanırsın. Bunlara biraz ilgini g&#;ster ama &#;ok &#;nemseme gelirse gelir gelmezse gelmez g&#;z&#;yle bak. Sana bir tane red yetmez en az elli tane red yemen lazım ki kızlar neyi reddediyor iyice &#;ğren. Ondan sonra artık sevgili mi olacaksın fuckbuddy mi olacaksın kendin karar verirsin. Hayatına her zaman kızlar girer &#;ıkar sen eğlenmene bak yolun a&#;ık olsun.
    Hocam fuckbuddy i&#;in nasıl bir yol izlemek gerekir?

• yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Bence açılma. Üzerler seni gardaş. Reddeder şimdi aynı iş yerinde bir de pofff çekilmez vallaha

• mevsimler  ( ) 

En basiti sanırım bir kahve içmeye davet etmen. Direk hoşlandığını söylemek yerine dolaylı yoldan ifade ederek onun da sana karşı bir şeyler hissedip hissetmediğini öğrenebilirsin. Bu sayede reddedilme gibi bir durum olmaz, rahat rahat çalışmaya devam edersiniz.

• mr sherlock  ( ) 

hayat bu kadar duygusal insanlar için cehennem

• regardless of what they say  ( ) 

ben olsam once baska is bulurdum. ciddiyim. isyerinde romantik iliski cok iyi fikir degil.

• e haliyle  ( ) 

Direkt hoşlandığını söyle abi. Rahatsız olacak diye korkma. Reddetse, terslese bile kızlar içten içe mutlu oluyorlar kendini beğenen birisi olduğu için.

• nickini degistiren yazar  ( ) 

mallığa gerek yok, açılma. aynı iş yerindesin ve yüzde 90 hayır diyecek. 3 yılda ufak da olsa belirti verirdi sana karşı boş olmasa.

• sen git ben geliyorum  ( ) 

Direkt söyleme sakın. Önce vakit geçir, flört et, hoşlandığını alttan alttan belli et. Disari davet et, yemege gotur, içmeye götür, çaya davet et, ne bileyim. Zaten bunları yaparken anlarsın tavrindan. Mesela davet edeceksin ve kabul etmeyebilir. E demekki olmayacak bişey diye dusunebiliriz o zaman. Direkt acilirsan yazik olur.
Gerçi hic belli de olmaz, hoşuna da gidebilir bilemeyiz. Ama riskli yani.

• veritaslibertas  ( ) 

İşyerinde bu tip olaylar sıkıntılı hocam. Reddedilirsen aynı departmanda birlikte çalışmaktan rahatsız olmaya başlayacaksın. Damdan düşer gibi hoşlandığını söylemek yerine önce yakınlaşmaya çalışsan daha uygun olur. Belki hoşlanmayacaksın veya direkt senden hoşlanıyorum demene gerek kalmadan işler daha doğal ilerleyecek. önce yakınlaşamya çalış. Biraz beylik bir laf oldu farkındayım. Nasıl yakınlaşabilirsin diye düşünüyorum. Doğrudan bir kahve içelim vs desen çok bariz olur deme :) Öğle yemeğine gittiği grup ile sen de yemeğe gitmeye çalış veya arkadaşların ile yemeğe giderken onu da çağır. Departman olarak herhangi bir sosyal etkinlik yapacaksanız düzenlemek için gönüllü ol ona da birlikte düzenlemeyi teklif et. Böylelikle hem yakınlaşır hemde ileriye dönük adım atmak için uygun zemin var mı anlamış olursun.

• road_tanker  ( ) 

asla seni seviyorum funduszeue.infoni çek kötü davransan bile olur sonra zaman geçirip gönlünü funduszeue.info gibi seni seviyorum dersen olma ihtimali %0 bir de iş yerinde toplumsal baskı yersin.

• birdposing  ( ) 

Yorumlarınıza göre hareket edeceğim. Birkaç gün önce bana Ahmet Aslan konserine gitmek istediğini ancak fırsat bulamadığını söylemişti. 30 Aralık'ta konser varmis. Bilet kaldıysa yarın davet edeceğim. Gelişmeleri buradan paylaşacağım.

• phoenix58  ( ) 

konser süper fikir hocam ama almadan önce benim de gidesim var istersen birlikte gidebiliriz de. bileti alıp gidelim demek biraz özgüvensiz olur

• birdposing  ( ) 

Gelismeleri ben de cok merak ediyorum takip edecegim. Konser fikri çok güzel

• xdenizx  ( ) 

Pazartesi günü konuştum önce olabilir konsere gidebiliriz falan dedi, sonra tarih saat falan sordu. Açıkçası muallakta bıraktı. Kesin konuşmadı. Hafta içi konuyu belki açar diyordum ancak perşembe günü itibariyle ses çıkmadı. Cumartesi günü ikimizde şirkette olacağıfunduszeue.infoşama da konser funduszeue.info sonuç çıkar mı bilmiyorum.

• phoenix58  ( ) 

yarın bir daha konuyu aç, ona göre plan yapacağım diye. cumartesiyi bekleme geç olur

• noxell  ( ) 

Konsere davet ettikten sonra konuyu tekrar açmadım. O da bu konuda bir şey yapmadı. Yılbaşı haftasına denk gelmesi kötü oldu biraz. Sonuç itibariyle ilk davet başarısızlıkla sonuçlandı. Bu ay içinde yöneticilik yaptığı sivil toplum kuruluşundan ayrılacak. Ciddi anlamda boş vakti olacak. O zaman başka bir fırsat bulup tekrar bir yere davet edeceğim. Şirkette de yanındaki masada oturan kişi ayrılınca oraya ben geçtim. Kendiside geçmemi istemişti.

Yalnız benim bir korkum var şfunduszeue.infonden bu ay ayrılınca önünde 2 yıllık bir bosluk olacak. Sonrası için başka planları funduszeue.info 2 yıllık süreçte evlilik konusunda adım atması gerekiyor çünkü yaşı ilerlemiş olacak. Bir iki ay içinde benim konuşmam gerekiyor.

• phoenix58  ( ) 

Evlilik için son kalınan adam olmak gibi bir durum yok ki. Şuana kadar evlenmek istese evlenirdi zaten. Vaktinin tamamını örgüte harcıyor. Dolayısıyla evlenmek kendi kisitlamaktan başka bir şey olmazdı.

Kendisi benden 4 yaş büyük. Bu sebeple beni hiç dusunmemis olabilir. Ama benim istediğimi görürse farklı düşünmeye başlayabilir diye düşünüyorum.

• phoenix58  ( ) 

kusura bakma da konuşma tarzından bu iş olmayacak diye bağırıfunduszeue.info düzgün biri gibisin .bu işler sabırla filan çözülmez sen platoniğin kafa yapısına bağlamısıfunduszeue.info kadın 31 yaşına gelmiş ben olma çok zor

• birdposing  ( ) 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası