mac de flash bellek biçimlendirme / Harici Sürücüleri Apple Dosya sistemine (APFS) dönüştürmek

Mac De Flash Bellek Biçimlendirme

mac de flash bellek biçimlendirme

Mac OS&#;ta USB Bellek Nasıl Formatlanır?

USB bellek kullanıcılarının Mac OS cihazlarda yaşadığı sorunlara çare arıyorsanız usb (flash) belliğinizi formatlamayı denediniz mi? USB belliğinizin biçimlendirildiği formatlama türünden dolayı dosya atamıyor ve kopyalayamıyorsanız bu sorunun çözümü belliğinizin biçimlendirme türünü değiştirmek.

Windows kullanıcılarının sıklıkla kullandığı bu yöntem yeni Mac kullanıcıları için tam bir bulmaca haline gelebilir. USB belliğinizi nasıl formatlayacağınızı aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

1. AdımDisk İzlencisi“ni açabilmek için sağ üstten “Spotlight” (Arama çubuğu)’a yazabilir veyada Finder‘dan girebilirsiniz.

2. Adım Açılan pencerede sol tarafta gözüken “Harici” kısmındaki biçimlendirmek istediğiniz usb belliğinizi seçiniz.

3. AdımSil” butonuna tıklayarak biçimlendirme formatını seçip “Sil“e tıklayınız.

Önemli notlar:

Güvenlik Seçenekleri menüsüne tıkladığınızda USB belliğinizin silinmesi işlemine dair ayrıntılar mevcuttur. Bu pencereden “En Güvenli” seçeneği ile formatladığınız USB bellek veya Harici Diskiniz, dosya kurtarılmasını sağlayan programları sonuçsuz bırakacaktır. Kısacası bu seçenek ile formatladığınız cihazlardaki dosyaların kurtarılma gibi bir şansı olamaz. Yalnız bu işlem uzun süre almaktadır.

İmac format atma başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Dosya biçim türü:

Eğer ki USB belliğinizi hem Windows hemde Mac OS’ta çalışmasını istiyorsanız “ExFat” seçeneği ile formatlayınız.

Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme: Nihai Kılavuzunuz [ Güncellendi]

Tüm USB sürücüleri paketten çıkardıktan sonra hemen kullanılamaz. Bazen biçim Mac'inizde uyumsuz olabilir. Neyse ki, birçok işletim sisteminde kullanılabilecek bir format var ve bu FAT Burası öğrenme Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme devreye girer

Bunu yapmazsanız USB sürücünüzü kullanamayacağınız için bu beceri, sıklıkla USB sürücü kullanan kişiler için çok önemlidir. Ek olarak, Mac işletim sistemi uyumsuz sürücüleri otomatik olarak biçimlendirmez, bu nedenle bunu manuel olarak nasıl yapacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Ancak bundan önce, Mac'te USB'yi FAT32'ye Nasıl Biçimlendireceğinizi öğrenmek için başka hangi nedenleriniz var?

İpucu: Bu makalede USB formatının FAT32'ye nasıl dönüştürüleceğine ek olarak, bununla ilgili benzer bir makale de bulunmaktadır. Mac'te bir SD kartı FAT32'ye nasıl biçimlendirilir.

Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirmeden Önce:

Programları kodlamak için birkaç yıl harcadık, veri kaybını önlemek için güçlü bir araç oluşturduk.

Bu ipucunu kontrol edin:İndir FoneDog Veri Kurtarma biçimlendirmeyi yedeklemeden yaptıysanız verilerinizi almak için. Bir yedeğiniz varsa, aşağıda sizin için Mac'te USB'yi FAT32'ye biçimlendirme konusunda bazı yararlı çözümler topladık.

Veri KurtarmaSilinen görüntü, belge, ses ve daha fazla dosyayı kurtarıfunduszeue.infon verileri bilgisayardan (Geri Dönüşüm Kutusu dahil) ve sabit sürücülerden geri alıfunduszeue.info kazası, işletim sistemi çökmeleri ve diğer nedenlerden kaynaklanan kayıp verileri kurtarıfunduszeue.info indirBedava indirFoneDog Veri Kurtarma

Bölüm 1. Neden Mac'te USB'yi FAT32 Olarak Biçimlendireceğinizi Öğrenin?Bölüm 2. USB'yi Biçimlendirmeden Önce Hatırlanması GerekenlerBölüm 3. Verileri Biçimlendirilmiş USB'den KurtarınBölüm 4. Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme YöntemiFinal Kelimeler

Bölüm 1. Neden Mac'te USB'yi FAT32 Olarak Biçimlendireceğinizi Öğrenin?

Piyasadaki çıkarılabilir sürücülerin çoğu USB sürücüler. Ne yazık ki, bu tür sürücüler Mac'te varsayılan olarak çalışmaz. Belki de bu yüzden Mac'te USB'yi FAT32'ye Nasıl Biçimlendireceğinizi öğrenmek istiyorsunuz.

USB Sürücüleri

Ancak, USB sürücülerin uyumsuz olmasının yanı sıra, bu beceriyi öğrenmeniz için başka nedenler de var.

Birincisi, FAT32 formatı Mac kullanıcılarına pek çok avantaj sunar:

• Her iki işletim sistemini de destekler. Windows veya Mac işletim sisteminiz ne olursa olsun, bir FAT32 sürücüsünü okuyabilir ve yazabilirsiniz. Bu, her iki işletim sistemine sahip bilgisayarlara sahip kullanıcılar için yararlıdır.
  • Çoğu cihazı destekler. İşletim sistemlerine ek olarak, kameralar, hoparlörler ve hatta PlayStation ve Xbox gibi video oyunu oynatıcılar gibi çoğu cihaz, bir USB bağlantı noktasına sahip oldukları sürece FAT32'yi destekler.

Ancak bir şeyin avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Kullanışlı FAT32 formatı bir istisna değildir. Harika FAT32 formatının en önemli sınırlaması, yalnızca 4 GB veya daha küçük boyuttaki dosyaları depolayabilmenizdir.

Bu, bundan daha büyük dosyalarda kullanamayacağınız anlamına gelir. Artık bu çözüme kavuştuğuna göre, sorununuzun çözümünü tartışmanın ve Mac'te USB'yi FAT32'ye Nasıl Biçimlendireceğinizi öğrenmenin zamanı gelmiş olabilir.

Bölüm 2. USB'yi Biçimlendirmeden Önce Hatırlanması Gerekenler

Biçimlendirme büyük olasılıkla tüm USB sürücünüzü etkileyeceğinden, dikkatli olmanız gereken uyarıları bilmek önemlidir. Her şeyden önce, biçimlendirme yapıldıktan sonra tüm dosyaların silineceğini bilmelisiniz. Bu, şu ya da bu şekilde dosyalarınızın bir yedeğini oluşturmanız gerekeceği anlamına gelir.

Dosyalarınızın bir kopyasını oluşturabilir ve bunları başka bir depolama aygıtına aktarabilir veya Mac'in Time Machine özelliğini kullanarak bir yedek oluşturabilirsiniz. Her iki durumda da, dosyalarınızı nasıl yedekleyeceğinizi bilmiyorsanız çok uzağa gidemezsiniz.

Şimdi biçimlendirmeyi zaten yedeklemeden yaptıysanız, dosyalarınızı bir daha görememe ihtimaliniz var. Neyse ki, bunun için de bir çare var ve bu, veri kurtarma yazılımı kullanmaktır.

Ancak, veri kaybı sorununu bir kez anladığınızda, üzerine yazmayı önlemek için bu arada dosyalarınızda ince ayar yapmadığınızdan emin olun. Veri kaybının HAYIR'ları, dosyaları taşımayı, kopyalamayı, yeniden adlandırmayı, silmeyi veya eklemeyi içerir.

Bu sizin senaryonuzsa, biçimlendirme sürecinden kaybolan dosyalarınızı kurtarmak için veri kurtarma yazılımı kullanmanızı öneririz.

Bölüm 3. Verileri Biçimlendirilmiş USB'den Kurtarın

Dışarıda çok sayıda veri kurtarma aracı var, ancak bunların arasında FoneDog Data Recovery'nin en güvenilir olduğunu düşünüyoruz. FoneDog Veri Kurtarma her türlü dosyayı kurtarma konusunda uzmanlaşmış bir yazılımdır, değerli aile fotoğraflarınız olsun, gizli belgeler veya utanç verici videolar.

Yazılım aynı zamanda FAT32 gibi her iki işletim sistemini de destekler. Son olarak, FoneDog Data Recovery herhangi bir depolama cihazıyla sınırlı değildir. Sabit sürücünüzde, harici sürücünüzde, flash sürücünüzde veya USB sürücünüzde olsun, dosyaları kurtarabilir.

Bununla birlikte, FoneDog Data Recovery'yi kullanmamanız için hiçbir neden bulamıyoruz. Bu yazılımı kullanmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Bedava indirBedava indir

Adım 1. Dosya Türü ve Konumunu Seçin

Yapmanız gereken ilk şey, elbette, yazılımı Mac'inize indirip yüklemek. Bundan sonra, yazılımın arayüzünün bir görünümünü elde etmek için programı çalıştırın. İlk ekran size dosya türlerinin ve depolama sürücüsünün bir listesini göstermelidir.
Dosya Türü için işaretlemenizi öneririz. Tüm dosya türlerini kontrol et geride veri bırakmamak için. Depolama sürücüsü için, silinen dosyanın orijinal olarak bulunduğu USB sürücüsü olacaktır.

Dosya Türü ve Konumunu Seçin

2. Adım. Dosyaları Tara

Dosya türü ve depolama sürücüsü yapılandırmasını tamamladığınızda, Tara düğmesine tıklayın. Kaç dosyanın algılandığına bağlı olarak tarama işlemi biraz zaman alacaktır.
Taramadan sonra, ekranın üst kısmında devam etmek için bir seçenek göreceksiniz. Derin tarama. Bu daha fazla sonuç getirecektir, ancak yine biraz zaman alacaktır. Tabii ki, bu seçeneği görmezden gelmeyi de seçebilirsiniz.

Kurtarmak İstediğiniz Dosyaları Tara

Adım 3. Kurtarılacak Dosyaları Seçin

Üçüncü ve son ekran size bir dizi öğe gösterecektir. Bunlar, USB sürücünüzden kurtarılabilen dosyalardır. Bir öğeyi seçmek için ilgili kutularına tıklayın. aracılığıyla dosyaları arayabilirsiniz. filtre function veya the Arama çubuğu. Her iki durumda da, dosyaları seçmeyi bitirdikten sonra Kurtar düğmesine tıklayın.

Bununla, artık dosyalarınızı kalıcı olarak kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu, Mac'te USB'yi FAT32'ye Nasıl Biçimlendireceğinizi öğrenmeden önce bilmeniz gereken her şeyi tamamlar. Şimdi biçimlendirme için gerçek yöntemlere gidiyoruz.

Kurtarılacak Dosyaları Seçin

Bölüm 4. Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme Yöntemi

Yöntem 1. Disk Yardımcı Programı

Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme konusunda genellikle iki yöntem vardır. Daha basit ve daha yaygın yöntem, Disk Yardımcı Programının kullanılmasıdır.

Disk İzlencesi, Mac'in birçok özelliğinden biridir. İşletim sisteminizdeki farklı diskleri yapılandırmanıza olanak tanır.

Bu yöntemi kullanmak için şu adımları izlemelisiniz:

1. USB Sürücüyü bağlayın. İlk adım, USB sürücünüzü Mac OS'nizin USB bağlantı noktalarından birine bağlamaktır. Ardından, işletim sistemi onu çıkarılabilir sürücü olarak tanıyana kadar bekleyin.
  2. Disk İzlencesi'ni başlatın. USB sürücüsü tanındığında, Disk Yardımcı Programını hemen açın. Bunu Mac'inizin Launchpad'inden arayabilirsiniz.
  3. USB Sürücüsü'nü seçin. Pencerenin sol tarafında, depolama sürücüleri için bir bölüm göreceksiniz. bir olmalı İç vedış Harici altında, USB sürücünüze bakın ve seçin.
  4. Sil'i seçin. Bir sürücü seçildiğinde, sağ taraf sürücü hakkında bilgi göstermelidir. En üstte tonlarca seçenek göreceksiniz. Seçmek silmek bu seçeneklerden.
  5. Ardından, üç bölümden oluşan bir yapılandırma penceresi gösterilecektir. Üzerinde İsim bölümü, USB sürücüsüne vermek istediğiniz yeni adı yazın. İçin oluşturulan, açıkçası, seçmek zorundasın MS-DOS (FAT). Son olarak, Şema için Ana Önyükleme Kaydı'nı seçin. Daha sonra üzerine tıklayın silmek düğmesine basın.
  6. Biçimlendirmeyi bekleyin. USB sürücünüzün ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. İşlemin tamamlanmasını beklemeniz ve başka bir şey yapmamanız yeterlidir.

Bundan sonra artık kullanıma hazır bir FAT32 sürücünüz olmalıdır. Ancak, çok basit olmasına rağmen, bazen işe yaramıyor. Bu olduğunda, genellikle daha karmaşık olan ancak başarı şansı daha yüksek olan ikinci yöntemi kullanırız.

Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirmek için Disk Yardımcı Programını Kullanın

Yöntem 2. Terminal

Bu bahsettiğimiz daha karmaşık yöntem, Terminal kullanımı. Bir Windows PC'de Komut İstemi'ni biliyor olabilirsiniz. Terminal, temel olarak Komut İstemi'nin Mac karşılığıdır.

Normalde kullanılamayan komutları girmenizi sağlar. Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme konusundaki Terminali şu şekilde kullanabilirsiniz:

1. Terminale erişin. USB sürücünüzü Mac'inize zaten bağladığınızı varsayarsak, ilk adım Terminal'e erişmektir. Bunu yapmak için önce tuşuna basmalısınız. Command + Boşluk Spotlight'ı açmak için klavyenizde "terminal', ardından tuşuna basın Keşfet.
  2. Disk Yardımcı Programı İşlevini Kullan. Terminal penceresinde, Disk Yardımcı Programı özelliğine erişmeniz gerekecektir. Bunu yapmak için şunu yazın:diskutil listesi”. Bu size Mac'inize bağlı USB sürücülerinin bir listesini göstermelidir. Şimdi biçimlendirmek istediğiniz USB sürücüsünün konumunu hatırlayın.
  3. Gerekli Komutları Çalıştırın. Şimdi yaz “funduszeue.infoFFormat.[USBsürücü konumu]” (noktaları boşlukla değiştirin). Adım 2'de tartıştığımız sürücü konumu " gibi görünmelidir./ dev / disk1" veya bunun gibi bir şey. Bu, biçimlendirme işlemini başlatmalıdır.
  4. USB Sürücüyü kontrol edin. Biçimlendirme tamamlandıktan sonra, “ yazarak gerçekten başarılı olup olmadığını kontrol edin.diskutil listesi” tekrar ve gerçekten FAT32 ise USB sürücünüzün biçimini kontrol edin.

Bununla işiniz bittiğinde, Terminal'i kullanarak Mac'te USB'yi FAT32'ye Nasıl Biçimlendireceğinizi başarıyla öğrendiniz. Bu, USB sürücü sorununuzu çözmek için iki yöntemi tamamlar.

Mac'te USB'yi FAT32'ye Nasıl Biçimlendireceğinizi öğrenmiş olsanız da, yine de Disk İzlencesi'nde görmüş olabileceğiniz biçimlerden birini içeren bir önerimiz var.

ExFAT Formatı

Verilmiş, Disk Yardımcı Programında kullandığınız MS-DOS (FAT) biçimi, Mac'teki FAT32 dosya sistemidir. Evrensel bir dosya sistemi olarak kabul edilebilir. Ancak faydalarına rağmen bir de sınırlaması olduğunu söylemiştik.

4 GB'tan büyük dosyaları depolayamazsınız. Bunu telafi edecek bir şeye ihtiyacınız varsa, şunları seçebilirsiniz: exFAT biçim. Bu, sınırlama dışında size bir FAT32 sürücüsünün avantajlarını sağlayan daha yeni bir biçimdir. Kısacası, evrensel bir dosya sistemi olmaya devam ederken 4 GB'tan büyük dosyaları depolayabilirsiniz.

Bunun tek dezavantajı, yeni bir format olmasıdır. Bu nedenle, Mac'inizin eski sürümlerinde çalışmayabilir. Her iki durumda da, Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme konusundaki bu eğitim için yalnızca ek bir öneridir.

İnsanlar ayrıca okur“Diski Kullanmadan Önce Biçimlendirmeniz Gerekiyor” Hatasını DüzeltinBozuk Hafıza Kartındaki Verileri Biçimlendirmeden Nasıl Kurtarırım

Final Kelimeler

Mac veya Windows kullanıcılarının en zahmetli görevlerinden biri iki farklı işletim sistemi arasında dosya transferi yapmaktır. Filmlerinizi Mac'inizde izlemek istiyor, ancak bunları Windows'tan nasıl aktaracağınızı öğrenemiyor olabilirsiniz. Windows'unuzda çalışmayan dosyalarınız da olabilir, bu nedenle Mac'inizde denemek isteyebilirsiniz.

Her iki durumda da, USB sürücünüz aynı anda iki işletim sistemini destekleyemez. Neyse ki, bir FAT32 sürücüsü bunu yapabilir ve bu yüzden öğrendik Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme.

> Hileci > Mac'te USB'yi FAT32'ye Biçimlendirme: Nihai Kılavuzunuz [ Güncellendi]

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası