ingilizce derslerin yazımı / İngilizce Ders kitabı - Öğretim kaynakları

Ingilizce Derslerin Yazımı

ingilizce derslerin yazımı

5. Sınıf İngilizce School Subjects (Ders İsimleri) konu anlatımı

Haberin Devamı

En sevdiğim roman yazarları Jack London ve Virginia Woolf'tur. 

2- Matematik ve Matematik Dersi ile İlgili Kelimeler:

Matematik - Mathematics ya da Math

Artı işareti (+) - Plus

Eksi işareti (-) - Minus

Bölme işareti (÷) - Divided by

Çarpı işareti (×) - Multiplied by

Sayı Doğrusu - Numerical Axis ya da Number Line

Asal Sayı - Prime Numer

Örnek Cümleler:

1- I have to study for the math exam today.

Bugün matematik sınavı için çalışmalıyım.

2- Example of prime numbers - 1 - 3 - 7 - 11 - 19

Asal sayılara örnek - 1 -3 - 7 - 11 - 19

3- Geometri ve Geometri Dersi ile İlgili Kelimeler:

Geometri - Geometry

Küp - Cube

Kare - Square

Piramit - Pyramid

Çember - Circle

Üçgen - Triangle

Geoit - Geoit

Beşgen - Pentagon

Örnek:

My geometry exam passed very well.

Geometri sınavım çok iyi geçti. 

4- Coğrafya ve Coğrafya Dersi ile İlgili Kelimeler:

Coğrafya - Geography

Ülkeler Coğrafyası - Countries Geography

Harita - Map

Fiziki Harita - Physical Map

Siyasi Harita - Political Map

Göl - Lake

Deniz - Sea

Orman - Forest

Dağ - Mountain

Çöl - Desert

Ülke - Country

Şehir - City ya da Village

İlçe - Township

İklim - Region ya da Climate

İklim Kuşağı - Climate Zone

Örnek Cümleler:

1- Turkey's highest mountain is Ararat Mountain.

Türkiye'nin en yüksek dağı Ağrı Dağı'dır.

Haberin Devamı

2- There are countries in the world.

Dünyada ülke vardır. 

5- Biyoloji ve Biyoloji Dersi ile İlgili Kelimeler:

Biyoloji - Biology

Fotosentez - Photosynthesis

Mutasyon - Mutation ya da Saltation

Adaptasyon - Adaptation

Doğa - Nature

6- Diğer Dersler ve İngilizce Karşılıkları

İngilizce - English

Müzik Dersi - Music Lesson

Resim - Art

Felsefe - Philosophy

Kimya - Chemistry

Fizik - Physics

Tarih - History

Güzel Sanatlar Dersi - Fine Arts Lesson ya da Fine Arts Class

Almanca Dersi - German Course

Bilişim Teknolojileri - Information Technology

Seçmeli Ders - Optiona Subject

Örnek Cümleler:

1- I drew my mother's portrait in the art class.

Haberin Devamı

Resim dersinde annemin portresini çizdim.

2- We do the chemistry lesson in the laboratory.

Kimya dersini laboratuvarda yapıyoruz.

Atılım Üniversitesi Logo

CMPE - Bilgisayara ve Bilgi Sistemlerine Giriş (1 + 2) 3

Bilişim sistemleri, sistem ve uygulama yazılımlarının temelleri; veri girişi, işlenmesi, saklanması, çıktıya dönüşümü ve iletişimi; Windows ortamı; öğrenme yönetim sistemi; internet uygulamaları; uygulama yazılımlarının kullanımı: kelime işleme, elektronik tablolama, sunum yaratma, uygulamalar arasında entegrasyon ve veri paylaşımı.

ECON - İktisada Giriş I (3 + 0) 5

Talep, arz ve piyasa fiyatı gelişimine giriş; tüketici davranışı; esneklikler; üretim fonksiyonu; kar maksimizasyonu yapan firma davranışı; tekel, tam rekabet ve oligopol piyasalar.

ECON - İktisada Giriş II (3 + 0) 5

Toplam arz, toplam talep, işsizlik, enflasyon, toplam harcama, toplam gelir modeli, maliye politikası uygulaması, para talebi, para arzı, para politikası, çarpan mekanizmaları.

ENG - Akademik İngilizce I (4 + 0)

İngilizce dil becerileri ve akademik becerileri geliştirme; okuduğunu anlama, kelime bilgisi geliştirme ve okuma metinlerinin eleştirel incelenmesi; dinleme ve not alma, sınıf içi tartışmalar, sunumlar, yazma çalışmaları ve teknoloji kullanımı.

ENG - Akademik İngilizce II (4 + 0)

İleri akademik dil becerileri, okuduğunu anlama, sınıf içi tartışmalar, akademik kelime bilgisi geliştirme ve okuma metinlerinin eleştirel incelenmesi; araştırma ödevleri, İngilizce dil yapılarının gözden geçirilmesi, dinleme ve not alma, yazılı ürünlerin incelenmesi, yazma çalışması, ürün dosyası tutma, sunumlar yapma ve teknoloji kullanımı.

ENG - Akademik İngilizce III (3 + 0) 3

Eleştirel okuma teknikleri ile tartışmalı kompozisyon yazma becerileri; bir okuma parçasının yapısını belirleme, metnin ya da durumun ana fikrini ve önemli noktalarını çıkarma, özetini yazma, tartışmalı kompozisyonun taslağını çıkarma ve yazma.

ENG - Akademik İngilizce IV (3 + 0) 3

Etkin bir şekilde araştırma yapma, raporlama ve sunma becerileri; bilgi derleme ve düzenleme, uygun teknikler kullanarak rapor oluşturma, etki uyandıracak yazılı/sözlü bilgilendirici ya da ikna edici sunumlar yapma, süreçte doğru alıntılama teknikleri ve görsel kullanma ve gerektiğinde Evrik Öğrenme Modeli kullanma.

ENG - İş Yaşamı için İngilizce I (3 + 0) 3

İş ortamı iletişim becerileri;iş ortamı ilişikileri, performans ölçme ve geribildirim kavramları ve süreçleri,planlama ve düzenlemeler,sosyal medya,işe alım testleri,mülakat,bir servis veya ürün üzerine sunum, websitelerini değerlendirme, iş ile ilişkili e-posta yazma konuları

ENG - İş Yaşamı için İngilizce II (3 + 0) 3

Daha gelişmiş iş ortamı becerileri: toplantı düzenleme, çeşitli kültürel ortamlarda iletişim tekniklerini geliştirme, hatalar ile baş etme ve özür dileme, çeşitli ortamlarda iletişim biçimleri ve tanıtımla ile ilgili konularda bilgi sahibi olma, çeşitli sözel sunumlar hazırlayıp sunma ve iş ile ilişkili e-posta yazma

HIST - Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I (İngilizce) (2 + 0) 2

Fransız İhtilali; Osmanlı Devletinin yapısı ve jeopolitik konumu, çöküş nedenleri; Batılılaşma hareketleri ve I. Meşrutiyet; II. Meşrutiyet; Trablusgarp ve Balkan savaşları; I. Dünya Savaşı; Kurtuluş Savaşı öncesi dönemi, kongreler, Misak-ı Milli ve TBMM`nin açılışı.

HIST - Atatürk İlke ve İnkilâp Tarihi II (İngilizce) (2 + 0) 2

Kurtuluş Savaşı; Lozan Antlaşması; Cumhuriyetin ilanı; saltanatın ve halifeliğin kaldırılması; Atatürk devrimleri; milli ekonominin kurulması; II. Dünya Savaşı, öncesi ve sonrası; aonrası Türkiye Cumhuriyeti.

HIST - Uygarlık Tarihi (3 + 0) 3

Kronolojik bir sıra içerisinde Sümer medeniyetinden Bilim Devrimine kadar geçen süreçte yükselen medeniyetler.

KRY - Kariyer Planlama (1 + 0) 1

Atılımlı olmak, Öğrenci odaklı programlar, Fakülte, Bölüm tanıtımları, Kariyer Planlama ve Ortak Eğitim, Erasmus, CV yazım türleri, Mülakat teknikleri, Etkili İletişim ve sunum teknikleri

MAN - Davranış Bilimlerine Giriş (3 + 0) 5

Davranış bilimi ve eleştirel düşünme, zihnin biyolojisini keşfetme, insan çeşitliliğini tanımlama, hisler ve algının oluşması, öğrenme süreci ve koşullanma, hafıza olgusu ve hafızanın inşaası, düşünme ve dil, motivasyon ve iş, hisler, kişilik.

MAN - Hukuka Giriş (3 + 0) 5

Hukukun temel kavramları, diğer sosyal düzen kuralları ile ilişkisi, hukukun tanımı, kamu hukuku ve özel hukukun alt dalları, Türk yargı örgütü, dava türleri.

MAN - İşletmeye Giriş (3 + 0)

İşletme yönetimi, ekonomik birim olarak işletme, işletme çeşitleri, hukuki şekilleri bakımından işletme çeşitleri.

MAN - Yönetime Giriş (3 + 0) 6

Yönetim ve organizasyon, takım çalışması, teknoloji ve bilgi yönetimi, üretim yönetimi, insan kaynakları, pazarlama, muhasebe ve finans konuları.

MAN - İşletmelerde Sayısal Uygulamalar (3 + 0)

Yöneticilerin karşılaşabilecekleri problemlerin, istatistiksel metotlar yardımıyla çözümü; istatistiksel verilerin toplanması, derlenmesi, düzenlenmesi ve analiz edilerek yorumlanması.

MAN - Muhasebe İlkeleri I (3 + 0) 6

Muhasebe kavramı, genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri, temel muhasebe eşitliği, ticari işlem, hesap kavramı ve kayıtlama süreci, bilanço ve gelir tablosu, tüm varlık, kaynak, gelir ve gider hesaplarının günlük defter ve büyük defter kayıtları.

MAN - Muhasebe İlkeleri II (3 + 0) 6

Varlık ve kaynakları sayma ve değerleme, yıl sonu kayıtları, hatalı kayıtlar, mizan, ayrıntılı finansal tablolar analizi.

MAN - Örgütsel Davranış (3 + 0) 6

Tarihsel ve küresel bağlamda örgütsel davranış; örgütlerde bireyler, kişilik, motivasyon, gruplar, iletişim, liderlik, çatışma, örgütsel sistem, örgüt yapısı, teknoloji ve iş tasarımı, sosyo-teknik sistem, örgütsel kültür, örgütsel değişme ve gelişme.

MAN - Finansal Matematik (3 + 0) 6

Yüzde hesaplamaları, maliyet-kâr-satış hesaplamaları, faiz hesaplamaları, anüiteler, borç geri ödemesi, iç ve dış iskonto, tahvil değerlemesi, hisse senedi değerlemesi, proje değerlemesi.

MAN - Örgüt Teorisi (3 + 0) 5

Örgütsel yapı ve tasarımındaki temel kavramlar, örgüt teorisinin gelişimi, örgütsel yapı ve çevre.

MAN - Sayısal Yöntemler (3 + 0) 5

Karar vermede sayısal yaklaşımlar, bilgi öncesi, bilgi sonrası ve bilgi öncesi önsel analiz; lineer programlama, ulaştırma, atama; şebeke analizi, stok modelleri, sıralama modelleri, Markov zincirleri.

MAN - Ticari İşletme Hukuku (3 + 0) 5

İşletme hukuku kavramı, tacir kavramı, ticari iş, ticari hüküm, ticari yargı, ticaret sicili, ticaret defteri, ticaret unvanı, işletme adı, haksız rekabet.

MAN - Pazarlama İlkeleri (3 + 0) 5

Pazarlama temel kavramları, stratejileri, pazarlama çevresi, pazarlama karması, pazar bölümlendirme, ürün ve yaşam eğrisi.

MAN - Pazarlama Yönetimi (3 + 0) 5

Tüketici ürünleri, endüstriyel ürünler ve ürün stratejisi, ürün karması, ürün hattı, yeni ürün geliştirme ve ürün hayat seyri, marka, dağıtım kanalları ve stratejisi, toptancılık ve perakendecilik, fiziksel dağıtım, satış geliştirme, reklam, promosyon, halkla ilişkiler, satış yönetimi, fiyatın pazarlama karmasındaki yeri ve amaçları, fiyatlandırma

MAN - Türk Vergi Sistemi (3 + 0) 5

Vergi hukukuna ilişkin genel bilgiler, vergi hukukunun dalları ve kaynakları, vergi kanunlarının uygulanması, verginin tarafları (ehliyet, temsil, mükellifin ödevleri), vergi idaresi ve bilgi edinmesi ve vergi yönetimi.

MAN - Finansal Yönetim I (3 + 0) 6

Hissedar değerinin maksimizisyonu, piyasa değeri, defter değeri, finansal tablolar, nakit akımı, uzun vadeli finansal planlama, paranın zaman değeri ve sermaye bütçelemesi.

MAN - Finansal Yönetim II (3 + 0) 6

Risk ve getiri, sermaye maliyeti, finansal kaldıraç, sermaye yapısı, kısa vadeli finansal planlama.

MAN - Maliyet Muhasebesi (3 + 0) 6

Maliyet kavramları, maliyet türleri, maliyet akış şeması, maliyet hesapları, maliyetlerin dağıtımı, maliyetleme sistemleri, standart maliyetleme ve sapma analizi.

MAN - Üretim Yönetimi (3 + 0) 6

Operasyon stratejisi, ürün ve hizmet tasarımı, üretim ve stok yönetimi, kalite yönetimi ve kalite denetimi.

MAN - Finansal Tablolar Analizi (3 + 0) 5

Bilanço ve gelir tablosu, nakit akım tablosu, özsermaye değişim tablosunun yorumlanması, dikey analiz, trend analizi ve oran analiznin gerçekleştirilmesi.

MAN - Dönem Sonu Muhasebe Uygulamaları (3 + 0) 5

Mizanların hazırlanması, dönem sonu işlemleri, kapanış kayıtları ve temel mali tabloların hazırlanması.

MAN - Yönetim Muhasebesi (3 + 0) 7

Maliyet hesaplama, bütçeleme, maliyet, miktar kâr analizi, finansal tablo analizi, maliyet dağıtımı ve diğer temel muhasebe kavramları.

MAN - Stratejik Yönetim (3 + 0) 7

İşletmenin stratejik planlaması, işletmenin faaliyetlerin kapsamı, organizasyonu, koordinasyonu, uygulanması ve kontrolü, stratejik yönetim, işletmenin dış çevre analizi ve amaç belirleme.

MAN - Pazarlama Araştırması (3 + 0) 7

Pazarlama araştırmasının tanımı ve fonksiyonu, pazarlama araştırması süreci, araştırma sorusunun belirlenmesi ve hipotez önerileri, veri türleri, veri kaynakları, araştırma modelleri, keşifsel araştırma, tanımlayıcı araştırma, nedensel araştırma, örnekleme, ölçüm ve ölçekler, anket formu tasarımı, tanımlayıcı veri analizi, hipotez testleri, araştı

MAN - Yatırım Projelerinin Analizi (3 + 0) 7

Yatırım projelerinin kavramsal temelleri, projelerin hazırlanmasındaki temel analizler, projelerin değerlendirilmesi, proje değerlendirmedeki risk analizleri, diğer kârlılık ve ekonomik analizler.

MATH - Analize Giriş (3 + 0) 5

Temel cebirsel işlemler, grafikler, fonksiyonlar ve grafikleri, denklemler ve eşitsizlikler, polinomlar ve rasyonel fonksiyonlar, üstel ve logaritmik fonksiyonlar, denklem sistemleri, matrisler ve determinantlar.

TURK - Türk Dili I (2 + 0) 2

Yeryüzündeki diller ve sınıflandırılmaları; Türk diilinin tarihi, dünyadaki dağılışı ve diğer diller arasındaki yeri; Cumhuriyet döneminde Türk dili; yazım dili; Türkçenin söyleyiş özellikleri; yabancı kelimeler ve ekler; noktalama işaretleri; metinlerde dil ve anlatım.

TURK - Türk Dili II (2 + 0) 2

Yazılı anlatım ve türleri; kaynaklardan yararlanma; cümlenin yapısı ve türleri; anlatım bozuklukları; sözlü anlatım türleri.

MAN - Finansal Piyasalar ve Kurumlar (3 + 0) 5

Finansal piyasalar, finansal kurumlar, finansal araçlar, finansal kurumların ekonomideki rolleri.

MAN - Kişilik ve Örgüt Psikolojisi (3 + 0) 5

Kişilik ve örgüt psikolojisi ile ilgili temel konular; kişilikle ilgili motivasyon, tutum, algı; bireylerin iş ortamındaki davranışları.

MAN - Sayısal Karar Verme Teknikleri (3 + 0) 5

Yönetsel karar verme sürecine yardımcı olabilecek analitik modelleme, istatistiksel analiz tekniklerini ve karar modelleri.

MAN - Finansal Okuryazarlık (3 + 0) 5

Bilanço, gelir tablosu ve diğer önemli finansal tabloların nasıl okunacağı ve nasıl yorumlanacağı; temel analiz.

MAN - Örgütlerde Güç ve Politika (3 + 0) 5

Farklı güç türleri; örgütsel ortamda politik stratejiler; güç ve politika arasındaki ilişki.

MAN - Uluslararası Pazarlama (3 + 0) 5

Uluslararası pazarlar, uluslararası pazarlama stratejileri ve giriş yolları; ürün, fiyat, dağıtım ve tutundurma faaliyetlerinin uluslararası düzeyde planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesi.

MAN - Kamu Maliyesi (3 + 0) 5

Kamu maliyesinin kapsamı ve tanımı, maliye biliminin işletme bilimi ile ilişkisi, kamu gelirinin tanımı ve amaçları, kamu gelirinin türleri ve ayrımı, vergi teorisi ve uygulaması.

MAN - Risk Yönetimi (3 + 0) 5

Finansal risk ve riskin kaynakları; portföy riskinin hesaplanması ve yönetimi; kur, faiz ve kredi riski ve yönetimi, geleneksel risk yönetimi, risk yönetim araçları.

MAN - Tedarik Zinciri Yönetimi (3 + 0) 5

Tedarik zinciri konseptinde yer alan satın alma, malzeme akış yönetimi, üretim, ürün, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri ilişkileri yönetimi, hizmet yönetimi, talep yönetimi, sipariş tamamlama, tedarikçi ilişkileri yönetimi, IT, ürün geliştirme, tersine işlemler vb. konular.

MAN - Kıymetli Evrak Hukuku (3 + 0) 5

Kıymetli evrak tanımı ve özellikleri, kıymetli evrak hukuku, kıymetli evrakın hukuki nitelikleri, ödeme ve ibraz, zaman aşımı.

MAN - Yatırım Analizi (3 + 0) 5

Risk ve getiri ilişkisi, portföy teorileri, varlık fiyatlama modelleri, türev finansal araçlar.

MAN - Tüketici Davranışları (3 + 0) 5

Tüketici davranışları, deneyimleri ve karar verme süreçleri; tüketici davranışını etkileyen algı, motivasyon gibi iç etkenler ve kültür, alt kültür gibi dış etkenler.

MAN - İnsan Kaynakları Yönetimi (3 + 0) 5

Stratejik insan kaynakları yönetimi, insan kaynaklarında etik, yasal ve sosyal yönler, personel istihdamı, insan kaynaklarının geliştirilmesi, ödenek ve yan yardımlar, iş sağlığı, iş güvenliği, çalışanlarla ilişkiler.

MAN - İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku (3 + 0) 5

İş hukukunun temel kavramları, uygulama alanları, bireysel iş hukuku ve toplu iş hukuku.

MAN - Girişimcilik (4 + 0) 5

Girişimcilik kavramının tanıtımı, girişimcilik kavramı ve tarihsel süreci, girişimci özellikleri, iç girişimcilik, yeni bir iş kurma, aile işletmeleri, kadın ve genç girişimciler, iş planı hazırlama aşamaları, iş ahlakı ve sosyal sorumluluk, girişimcilik fikrinin toplumda yaygınlaştırılması.

MAN - Denetim (3 + 0) 5

Denetimin doğası ve amacı; günümüzde uygulanan denetim süreçleri ve teknikleri; çeşitli durumlarda oluşan denetim riskleri; mali tabloların risk bölgelerinin denetimi üzerinde etkileri.

MAN - Uluslararası İşletmecilik (3 + 0) 5

Uluslararası işletmecilik literatürünü anlamak için araçsal olan kavramlar; küreselleşme ve firmanın uluslararasılaşması; uluslararası işletmeciliği olanaklı kılan örgütsel paydaşlar; uluslararası işletmeciliğin kültürel çevresi; etik ve uluslararası işletmecilik; uluslararası ticaret ve yatırım teorileri; ulusal çevrelerin siyasi ve yasal sisteml

MAN - Uluslararası Finans (3 + 0) 5

Uluslarası para sistemi, Uluslararası Para Fonu (IMF), uluslarası likidite, döviz piyasaları, döviz ve faiz türev ürünler, dış ticaretin finansmanı ve uluslarası bankacılık.

MAN - Digital Marketing (3 + 0) 5

İnternet ve teknolojinin gelişimini, İşletmeden İşletmeye (B2B)&#; &#;İşletmeden Tüketiciye&#; (B2C) ve &#;Not-for-Profit&#; için pazarlama; sosyal medya ve mobil pazarlama konuları.

MAN - Yönetimde Yeni Yaklaşımlar (3 + 0) 5

Bu ders örgütlerin, çeşitli ve güncel yönetsel yaklaşım ve uygulamaları, belirli kaynakları elde etmek, yönetmek ve sürdürmek adına nasıl kullandıkları ve çevresel koşullarda rekabete katkısına dair derinlemesine bilgi sunmaktadır.

MAN - Marka Yönetimi (3 + 0) 5

Marka tanımı, marka adı, marka özellikleri, marka konumlandırma, imaj oluşturma, marka imajı ile marka kişiliği arasındaki fark, marka farkındalığı, marka sadakati ve marka savunuculuğu, marka sermayesi, müşteri temelli marka değeri, müşteri sermayesi.

MAN - Örgütlerarası İlişkiler (3 + 0) 5

Bu ders örgütlerarası ilişkilere odaklarak bu ilişkilerin örgütlerin etkililiklerini nasıl arttırdığına odaklanmaktadır. Ayrıca, bu ders örgütlerarası ilişkilerin örgütlerarasında ağların oluşmasına etkisine de odaklanmaktadır.

MAN - Seminer (3 + 0) 5

İşletme araştırmasının ana öğeleri; araştırmaya bilimsel yaklaşım ve alternatif yaklaşımlar; geniş problem alanı ve problemi tanımlama; kritik literatür araştırması; teorik çerçeve ve hipotez geliştirme; araştırma tasarımının öğeleri; veri toplama yöntemleri: giriş ve mülakatlar, gözlem, anketler; deneysel tasarımlar; değişkenlerin ölçümü:

MAN - Borçlar Hukuku (3 + 0) 5

Borç Kavramı ve borçların kaynağı olarak sözleşme, haksız fiil ve sebepsiz zenginleşme, irade ile beyan, edim, ifa, sorumluluk, sözleşme türleri.

MAN - Ortak Eğitim Uygulaması I (3 + 0) 5

xxxx

MAN - Ortak Eğitim Uygulaması II (3 + 0) 5

xxxx

MAN - Ortak Eğitim Uygulaması III (3 + 0) 5

xxxx

MAN - Hizmet Pazarlaması (3 + 0) 5

Hizmetler ve mamul malların üretimine ve pazarlamasına ilişkin farkılıklar ve temel yöntemler, hizmetlerin sınıflandırılması, konumlandırma stratejileri ve rekabet analizleri, hizmet işletmelerine üretim bakışı, hizmet işletmelerinde yer ve kapasite konuları, hizmet kalitesi.

MAN - İşletme Simulasyonu (3 + 0) 5

Ürün tasarımı yapılması, hedef Pazar seçimi, kapasite planları, süreç tasarımı, konumlandırma, üretim planlama, finansman yöntemleri, finansal tabloların ve dengeli şirket karnesinin analizi

MAN - YY&#;da Yönetsel Yetkinlikler (3 + 0) 5

Kişisel Yönetim, Kişisel Finansal Yönetim , Zaman ve Stress Yönetimi ve Örgütsel Yetenekler, Etiket ve Profesyonel Giyim, Etik, Politika ve Çeşitlilik, Hesap verebilirlik ve İşyeri İlişkileri, İletişim ve Elektronik İletişim, Motivasyon, Liderlik ve Takımlar, Çatışma ve Müzakere, Sosyal Ağ Oluşturma, İş arama Yeteneği geliştirme, Özgeçmiş hazırlama, Mülakat teknikleri, Kariyer yönetimi

MAN - Kurumsal Kaynak Planlaması (3 + 0) 5

KKP&#;ye Giriş, KKP Modülleri, KKP Seçimi, KKP Proje Yönetimi, Tedarik zinciri yönetimi ve Müşteri İlişkileri Yönetimi ile KKP entegrasyonu

MAN - Dijital Çağ ve Endüstri (3 + 0) 5

Endüstri bileşenleri: Büyük veri, nesnelerin interneti, artırılmış gerçeklik, robotik teknolojiler, yapay zeka, entegre sistemler, 3d yazıcılar, bulut uygulamalar.

MAN - Elektronik Tablo ve Bilgisayarlı Muhasebe Uygulamaları (3 + 0) 5

Günlük işletme uygulamalarında en fazla kullanılan tablo türlerinin bütçeleme, maliyet ve hacim kâr analizi, konsolidasyon işlemleri, paranın zaman değer hesaplamaları, sermaye bütçelemesi.

MAN - Sürdürebilirliğe Giriş (3 + 0) 5

Sürdürülebilirlik nedir; sürdürülebilirlik ve ilgili politikalar, iklim ve küresel değişim; çevre ve kaynak ekonomisi, sürdürülebilir iş uygulamaları, sürdürülebilirlik: etik, kültür ve tarih; sürdürülebilir kalkınma, sürdürülebilirlik göstergeleri.

MAN - Yönetim Bilgi Sistemleri (3 + 0) 5

Günümüz küresel işletmelerinde enformasyon sistemleri, enformasyon sistemleri örgütler ve strateji, kurumsal uygulamalar, e-ticaret: dijital pazarlar dijital ürünler, karar verme, enformasyon sistemleri kurma, projeleri yönetme, küresel sistemleri yönetme.

MAN - Üçüncü Sektör Kooperatif İşletmeciliği (3 + 0) 5

3. sektör kooperatif işletmelerin tanımı, diğer bilim dallarıyla ilişkisi, kooperatiflerin sınıflandırılması, diğer işletmelerden farkı, kooperatif işletme kurma nedenleri ve kuruluş çalışmaları, çağdaş kooperatif işletmeleri, kooperatiflerin ekonomik sistem içindeki yeri ve önemi, yönetim, planlama, finansman, denetim.

MAN - Merkeziyetsiz Finans ve Kripto Varlıklar (3 + 0) 5

Bitcoin ve kripto paraların işleyişi, önemi, finansal ve ekonomik yapıya etkileri, yasal düzenlemeler, blokzincir teknolojisi ve kripto para muhasebesi.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir