gazi üniversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon ders programı / Çiğdem YAZICI MUTLU | Sağlık Bilimleri Fakültesi

Gazi Üniversitesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Ders Programı

gazi üniversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon ders programı

kez okundu

Eğitim-&#;ğretim Yılı G&#;z D&#;nemi Kurumlararası, Kurumi&#;i ve Yurtdışından Yatay Ge&#;iş Başvuru Duyurusu

Üniversitemize yapacağınız yatay geçiş başvuru ve kesin kayıt işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için duyuru metnini sonuna kadar incelemeniz faydanıza olacaktır.     ÖNEMLİ: Kısmen veya tamamen yabancı dilde eğitim veren programlara yapılan başvurularda yabancı dil yeterlik şartını sağlayamayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.       BAŞVURU ADRESİ Başvurular  Temmuz  tarihleri arasında funduszeue.info  Başvuru İşlemleri > Yatay Geçiş Başvuru İşlemleri sayfasından aşağıdaki belgeler sisteme yüklenmek kaydıyla çevrimiçi (online) olarak yapılacaktır. Başvuru belgelerinin asılları kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerden kesin kayıt esnasında istenecektir.   Başvuru yapmak için tıklayınız.   Not: Başvuru tamamlandıktan sonra ilgili ekrandan alınan Başvuru Formunun başvuru yapılan birime teslim edilmesine gerek yoktur. Bu belgenin imzalı hali kesin kayıt hakkı kazanan adaylardan kesin kayıt esnasında istenecektir.   BAŞVURU ESNASINDA SİSTEME YÜKLENMESİ GEREKEN BELGELER   1. Kayıtlanma şekli ve kayıtlı olunan sınıfı gösterir onaylı öğrenci belgesi (Yurtdışından yapılan başvurularda adayın ayrılacağı yükseköğretim kurumunda öğrenim gördüğüne dair sınıf bilgisinin yer aldığı öğrenci belgesi ile Türkçe tercümesinin noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği.) 2. Onaylı Not Durum Belgesi (Transkript):  Başvuran  öğrencinin, ayrılacağı kurumdan alacağı, izlediği  bütün dersleri ve  bu  derslerden  aldığı notları gösteren resmi  belge, (Yurtdışından yapılan başvurularda ders içeriklerinin tasdikli örneği ve bu belgenin Türkçe tercümesinin noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği) 3. Disiplin cezası almadığına ilişkin onaylı belge. (Diğer belgelerde belirtiliyorsa ayrı bir belgeye gerek olmayacaktır) 4. Yükseköğretim programına yerleştirildiği yıla ait ÖSYS/YKS Sonuç Belgesi (Yurtdışında öğrenime başlayanlar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenen sınavlara ilişkin sonuç belgesi) (YKS belgelerinde doğrulama kodu yer almalıdır) 5. Öğrencisi olduğu kurumdan alacağı derslerin içerikleri. (Yurtdışından yapılan başvurularda ders içeriklerinin tasdikli örneği ve bu belgenin Türkçe tercümesinin noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği) 6. Kayıt dondurması olan öğrenciler için; kayıt dondurulan dönem ve süresini gösteren resmi belge; (Diğer belgelerde belirtiliyorsa ayrı bir belgeye gerek olmayacaktır) 7. Yabancı dil hazırlık sınıfında okumuş olan öğrenciler için; hazırlık sınıfında öğrenim görülen dönem ve süresini gösteren resmi belge; (Diğer belgelerde belirtiliyorsa ayrı bir belgeye gerek olmayacaktır, bu belge muafiyet için değil yıl kaybı olup olmadığının tespiti için istenmektedir.) 8. Akademik ortalamaya göre bulunan sınıfın ilk %10’una girilerek bir üst sınıfa geçildiğine dair resmi belge (İkinci öğretim programlarından başvuranlar için) 9. Kısmen veya Tamamen Yabancı Dilde eğitim veren programlara başvurularda, ÖSYM tarafından yapılan veya Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından uluslararası sınavlarla eşdeğerliliği kabul edilen yabancı dil sınavlarının birinden yeterli puanı aldığına dair Yabancı Dil Yeterlilik Belgesi (Belge ibraz edemeyen adayların başvurularının değerlendirilebilmesi için başvurduğu programın öğretim diline göre İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu veya İslami İlimler Fakültesinin 03 Ağustos  tarihinde yapacağı yabancı dil yeterlilik sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.)  Kurum içi yatay geçiş ile farklı eşdeğer program başvurularında yukarıda belirtilen belgelere ilaveten tüm puan türlerinden alınan puanları gösterir Sonuç (Yerleştirme Puanları Dahil) belgesi;  Türk Silahlı Kuvvetleri ile Polis Akademisi ve bağlı yükseköğretim kurumlarından ilişiği kesilenler için ilişik kesilme nedenini gösteren belge.  Üniversitemiz tarafından gerekli görüldüğü takdirde başvuranlardan ilave belge talep edilebilecektir.  Birden fazla programa başvuru yapacak öğrenciler, başvuru yapacakları her program için başvuru evraklarını ayrı ayrı yükleyeceklerdir.   BAŞVURU KOŞULLARI VE DİĞER HUSUSLAR Genel koşullar (1) Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçişler hariç, önlisans diploma programlarının ilk yarıyılı ile son yarıyılına, lisans diploma programlarının ilk iki yarıyılı ile son iki yarıyılına yatay geçiş yapılamaz. (2) Üniversite içinde aynı diploma programlarında birinci öğretimden ikinci öğretime kontenjan sınırlaması olmaksızın yatay geçiş yapılabilir. (3) ÖSYM birinci basamak sınavı ile yükseköğretim kurumlarına yerleşen adaylar, birinci basamak sınavı ile öğrenci kabul eden programlara başvurabilirler. (4) İkinci öğretimden yalnızca ikinci öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Ancak, ikinci öğretim diploma programlarından başarı sıralamasında bulunduğu sınıfın ilk yüzde onuna girerek bir üst sınıfa geçen öğrenciler birinci öğretim diploma programlarına yatay geçiş için başvuru yapabilirler. (5) Yatay geçiş başvurusu yapacak olan adayların öğretim planlarındaki tüm dersleri, uygulamaları ve stajları alarak başarmış olmaları gerekir. (6) İkinci üniversite kapsamında açık veya uzaktan öğretim programlarına sınavsız olarak kayıtlanan adayların yatay geçiş başvurusu kabul edilmez. (7) Kayıt dondurmuş olmak yatay geçiş hakkından yararlanmak için engel teşkil etmez. (8) Başarı sıralaması şartı aranan programlarda kurumlar arası ve kurum içi yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin kayıt olduğu yıldaki ilgili programın Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen başarı sıralaması şartını sağlamış olması gerekir.   Yurtiçi kurumlar arası yatay geçiş başvuru koşulları (1) Kurumlar arası yatay geçiş için başvuran adayların; a) Başvuru sırasında yükseköğretim kurumlarının aynı düzeydeki eşdeğer diploma programına kayıtlı olması, b) Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı hariç önlisans programları için en az bir, lisans programları için en az iki yarıyılı tamamlamış olması, c) Öğrenimi süresince herhangi bir disiplin cezası almamış olması, ç) Yatay Geçiş Sıralama Puanının (YGSP) en az 2,00 olması, d) Genel not ortalamasının en az üzerinden 60 olması, e) (d) bendindeki başarı şartını sağlayamayan adayların merkezi yerleştirme puanının geçiş yapmak istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olması, f) Açık veya uzaktan öğretimden diğer açık veya uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için (İkinci Üniversite kapsamında sınavsız giriş hariç), öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının üzerinden 80 veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir. (2) ÖSYS ile öğrenci alan diploma programlarından özel yetenek sınavı ile öğrenci alınan diploma programına geçişlerde diğer şartların yanı sıra yapılacak olan özel yetenek sınavında başarılı olma şartı aranır. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınan diploma programlarından, ÖSYS ile öğrenci alan diploma programlarına yatay geçiş yapılamaz. 00 üzerinden olması; Uzaktan eğitimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için ise en az üzerinden olması, e) Yetenek sınavı ile öğrenci alan diploma programlarına kurum içi yatay geçişlerde diğer şartların yanı sıra yetenek sınavında da başarılı olması gerekir. (2) ÖSYM sınavı ile yerleşen öğrencilerin kurum içi yatay geçiş işlemlerinde ÖSYM sınav sonuçları dikkate alınır, başkaca ulusal veya uluslararası diploma notu veya sınav sonuçları yerleştirmeye esas alınmaz. Bu yolla başvuran öğrencilerin yatay geçiş başvurusunun kabulü ancak en fazla bir dersten başarısız olmaları şartıyla kabul edilir. ç)Yurtdışında yükseköğretime başlayan öğrencilerin Türkiye'deki yükseköğretim programlarına geçiş başvurularının değerlendirilmesinde kullanılacak olan, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavlarındaki asgari puanlar ile bunlara eşdeğerliği kabul edilen sınavlar ve puanları, üniversite tarafından belirlenen yurtdışı yatay geçiş kontenjanları ile birlikte Yükseköğretim Kurulu tarafından ilan edilir. Adayların, yatay geçiş başvurusu yapabilmeleri için en az ilan edilen puanlara sahip olması, d) Genel not ortalamasının en az üzerinden 60 veya ilgili birim yetkili kurullarınca kabul edilen eşdeğer puana sahip olması, e) Öğrenimi süresince herhangi bir disiplin cezası almamış olması, f) Yurtdışındaki yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırılan yılın ÖSYS/YKS Kılavuzunda (4) Yurtdışından yatay geçişte (KKTC dahil) YGSP hesaplanmaz, bu adaylar not ortalamasına göre kontenjan dahilinde yerleştirilirler. (5) Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından yatay geçişte, yurt dışındaki aynı yükseköğretim kurumundan bir programın her bir sınıfına geçiş yapabilecek öğrenci sayısı o programın ilgili sınıfının yurt dışı kontenjanının yüzde 15’ini geçemez. Yüzde 15’in hesaplanmasında 1’in altındaki sayılar 1’e tamamlanır. Virgülden sonraki kısım 5’ten küçükse alttaki tam sayıya, 5 ve yukarısında ise bir üst tam sayıya tamamlanır. (6)Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına yatay geçiş yapılabilmesi için, “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerinin yanı sıra, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı web sayfasında ilan edilen şartların da karşılanması gerekir.   Eğitim Öğretim Döneminden Önce Yurt Dışındaki Yükseköğretim Kurumlarına Kayıt Yaptıran T.C. Uyruklu Öğrencilerin Yurt Dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından Yurt İçindeki Yükseköğretim Kurumlarına Yatay Geçiş İşlemleri eğitim öğretim döneminden önce yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran T.C. uyruklu öğrencilerin yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına yatay geçiş yapabilmeleri için “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerinin yanı sıra, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmış olduğu yıldaki ÖSYS/YKS Kılavuzlarında yer alan şartları sağlamaları gerekmektedir. Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelikte tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren değişiklik söz konusu yönetmelik değişikliğinden sonra kayıt yaptıran öğrencilerden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.   Eğitim Öğretim Döneminde Yurt Dışındaki Yükseköğretim Kurumlarına Kayıt Yaptıran T.C. Uyruklu Öğrencilerin Yurt Dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından Yurt İçindeki Yükseköğretim Kurumlarına Yatay Geçiş İşlemleri eğitim öğretim döneminde yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran T.C. Özel yetenek programları yatay geçiş başvuruları değerlendirilirken, üniversiteler özel yetenek sınavı yapabilecektir. 2)  eğitim öğretim döneminde ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarından aldıkları ön lisans eğitimlerini saydırarak yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının lisans programlarına kayıt olacak ve sonrasında yurtiçindeki yükseköğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak öğrencilerin de 1. maddede yer alan şartları sağlaması gerekmektedir. 3)  eğitim ve öğretim yılında yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarına kayıt olanlar için bu duyuruda 1/a maddesinde yer alan yatay geçiş için kabul edilecek sıralama kuruluşları Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking'dır. 4) T.C. uyruklu olup ortaöğretiminin tamamını yurt dışında tamamlayarak yükseköğretime başlayan öğrenciler ile yabancı uyruklu öğrencilerde yukarıdaki şartlar aranmaz. 5) Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından KKTC’de bulunan yükseköğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak T.C. uyruklu öğrencilerin de yukarıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir. 6)  eğitim öğretim döneminden önce yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerin, yurt dışındaki yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmış olduğu yıldaki ÖSYS/YKS Kılavuzlarında yer alan şartları sağlamaları gerekmektedir. Yabancı dil (1) Tamamen veya kısmen yabancı dil ile eğitim yapılan programlara yatay geçiş için, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi veya Yabancı Diller Yüksekokulunca yapılacak olan yabancı dil yeterlilik sınavından başarılı olmak ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınan ulusal veya uluslararası geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi hazırlık sınıfı yönergeleri ile belirlenen başarı düzeyinde bir puanı başvuru sırasında belgelemek şarttır. Değerlendirme (1) Başvurular ilan edilen koşullar çerçevesinde, ilgili birim tarafından değerlendirmeye tabi tutulur. Koşulları sağlamayan adayların başvuruları ilgili birim tarafından reddedilir. Sonuç Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi işlenir. (2) Başvuruların değerlendirilmesi burada belirtilen hükümler esas alınarak ilgili birim yönetim kurulu tarafından yapılır. (3) Dörtlük veya yüzlük sisteme göre elde edilen başarı notlarının birbirine dönüştürülmesinde, Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından belirlenen dönüştürme tabloları kullanılır. (4) a) Kurumlar arası ve kurum içi yatay geçiş başvurularının değerlendirmesinde, adayların ÖSYM giriş puanı ve üçüncü fıkra uyarınca dönüştürülen genel not ortalaması göz önüne alınarak yatay geçiş sıralama puanı (YGSP) hesaplanır. YGSP aşağıdaki formüle göre hesaplanır, çıkan sonuç virgülden sonra en fazla dört hane yürütülür. YGSP=GNO-0,02x(Bölüm Minimum ÖSYS Puanı*-Öğrencinin ÖSYS Puanı**) * Başvurulan bölümün ilgili yıldaki minimum puanı ** Öğrencinin kayıtlı olduğu programa yerleştiği yıldaki ÖSYM merkezi yerleştirme puanını ifade eder. ÖSYS puanı olmayan adaylar için, ÖSYS puanı olarak vakıf üniversiteleri hariç diğer yükseköğretim kurumlarının ilgili diploma programına (uzaktan eğitim ve ikinci öğretim programları dahil) ÖSYM tarafından merkezi sınavla yerleştirilen en düşük puanlı öğrencinin giriş puanı esas alınır. ç)Yatay Geçiş Sıralama Puanına göre en yüksek puandan başlamak üzere kontenjan dâhilinde yerleştirme yapılır ayrıca kontenjan sayısı kadar da yedek aday belirlenir ve ilan edilir. Yatay geçiş başvuru şartlarını taşıyan öğrencilerin sıralamaya alınabilmeleri için YGSP’nin en az 2,00 olması gerekir. (5) Özel yetenek sınavı ve sınavsız geçişle öğrenci alan programlar ile yurtdışı yükseköğretim kurumlarından (KKTC dâhil) yatay geçişte YGSP hesaplanmaz. (6) Yatay Geçiş Sıralama Puanı hesaplamasına tabi olmayan adaylar genel not ortalamasına göre eşdeğer programlar içinde sıralamaya tabi tutulur. En yüksek not ortalamasından başlamak üzere kontenjan dâhilinde yerleştirme yapılır ayrıca kontenjan sayısı kadar da yedek aday belirlenir ve ilan edilir. (7) YGSP’nin eşit olması halinde ÖSYS puanı yüksek olan adaya, YGSP hesaplanmadığı durumlarda ise not ortalamasının eşit olması halinde yaşı küçük olan adaya öncelik verilir. Sonuçların ilanı Yatay geçiş başvuru sonuçları ve kayıt tarihleri intibakları ile birlikte ilgili birimin internet sayfasında duyurulur. Aynı zamanda sonuçlar Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine işlenir.   Muafiyet ve intibak işlemleri (1) İlgili komisyon, öğrencinin daha önceki dönemlerde aldığı dersler ile yatay geçiş yaptığı programın derslerini dikkate alarak, varsa öğrencinin alması gereken ilave dersler ile başarılı sayılması gereken dersleri belirler. Entegre eğitim verenlerde tamamen intibak işlemleri yerleştirildikleri diploma programının bağlı bulunduğu birimin yönetim kurulunca yapılır. (2) Yatay geçişle gelen öğrencilerin önceki diploma programından aldığı ve başarılı olduğu derslerin intibakının yapılarak,    bu derslere ilişkin daha önce alınan notları transkripte işlenir.   Azami süre (1) Merkezi yerleştirme puanı dışında yatay geçiş yapan öğrencilerin azami süreleri, daha önceki yükseköğretim kurumlarında geçirdikleri süreler dikkate alınarak hesaplanır. (2) Toplam süre, mevzuatta belirtilen azami süreyi aşamaz. Katkı payı veya öğrenim ücretleri (1) Yatay geçiş ile kurum veya program değiştiren öğrenciler, önceki kurum veya bölümlerinde geçirdikleri öğrenim süreleri de göz önüne alınarak Cumhurbaşkanı Kararı ve Üniversite Yönetim Kurulu Kararı ile belirlenen katkı payı ve öğrenim ücretlerine tabi olurlar. İkinci öğretim diploma programına geçiş yapan öğrenciler ikinci öğretim öğrenim ücreti öderler. Yurt dışı yükseköğretim kurumlarından yatay geçiş yapan öğrenciler, Cumhurbaşkanı Kararı ve Üniversite Yönetim Kurulu Kararı ile belirlenen katkı payı ve öğrenim ücretlerine tabi olurlar.     Yatay Geçiş için gerekli bazı şartlar yukarıda belirtilmiş olup, başvuruların değerlendirilmesi ve diğer hususlar hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki yönetmelik ve yönergenin ilgili maddeleri dikkatlice incelenmelidir.   Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğe ulaşmak için tıklayınız.   İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Yatay Geçiş Yönergesine ulaşmak için tıklayınız.       KESİN KAYIT Değerlendirme sonucunda kesin kayıt yapmaya hak kazanan asil öğrenciler  Ağustos ; yedek öğrenciler ise  Ağustos  tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgelerle birlikte kesin kayıt için şahsen müracaat edeceklerdir. Kesin kayıtlar ilgili birimde yapılacaktır.  Başvuru Formu (funduszeue.info adresinden yaptığınız çevrimiçi başvuru tamamlandıktan sonra sayfanın çıktısının alınması ve her bir   sayfanın altının imzalanması suretiyle oluşturulacaktır.) Kesin kaydın yapılması için başvuru dilekçesi (Dilekçe aday tarafından doldurulacak ve ıslak imzalı bir şekilde teslim edilecektir.) 1 Adet Fotoğraf Kayıtlı olunan Üniversiteden alınan öğrenci kimlik kartı (Şahsi dosya istenirken ilgili Üniversiteye iade edilecektir.) KONTENJANLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ Fakülte ve Meslek Yüksekokullarının İletişim Bilgilerine Ulaşmak İçin Tıklayınız

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eskişehir Sağlık Yüksekokulu olarak kurulmuş olup, yılında Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüşmüştür. Kuruluşundan bu yana her aşamasında hizmet sunmaktan onur ve gurur duyduğum, temel odağı insan olan, alanında nitelikli, dinamik, özverili akademik ve idari kadroya sahip birlikte köklü bir geçmişe sahip bir fakültedir.

Uluslararası ve Türkiye’nin her yerinden gelen gençlere nitelikli bir eğitim vermek ve mesleki yönlerini güçlü kılmak üzere kaliteli bir eğitim sunmakta olan fakültemiz bünyesinde Ebelik, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi bölümleri aktif olmak üzere Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Odyoloji, Perfüzyon bölümleri bulunmaktadır.  

Özellikle dünyayı etkisi altına alan COVID pandemi süreci ile sağlık hizmetlerinin daha fazla ön plana çıktığı son yıllarda fakültemiz sağlık hizmetlerine yönelik istihdam edilebilir, alanına özgü bilgi ve beceri kazanmış, özgüveni yüksek sağlık profesyonelleri yetiştirmektedir. Bununla birlikte fakültemiz, üniversitemizin temel misyon ve vizyonunu benimseyerek ulusal ve uluslararası düzeyde yetkin, profesyonel bakış açısıyla problemlere çözüm üretebilen, etik değerlere, insan hakları ve onuruna saygılı, insan ve toplumun refahını gözeten, teknolojiyi kullanabilen, çağdaş, araştırmacı, yeniliklere açık, ekip çalışmasını benimsemiş mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Uluslararası düzeyde bilimsel yayınlar, projeler üreterek bilimsel katkı ile birlikte topluma yarar sağlayacak sorumluluk projeleri geliştirmek ve sunmak da hedeflerimiz arasındadır.

Mezunlarımızın ülkemiz sağlık sektörüne ve gelişimine güç vermesini temenni ederken, yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilerimiz için sağlık, huzur ve başarı ile geçmesini dilerim. Bu temennilerle fakültemiz faaliyetlerine katkı sağlayan akademik ve idari kadroda çalışan tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım.

Sevgi ve saygılarımla

Dr. Fatma Deniz SAYINER

Son G&#;ncelleme Tarihi:

Ankara Yıldırım Beyazıt University
Research Information System

Publication

12

Open Access

1
UN Sustainable Development Goals

- Continues

- Continues

Doctorate

Gazi University, Sağlık Bilimleri Enstit&#;s&#;, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Turkey

-

-

Postgraduate

Gazi University, Sağlık Bilimleri Enstit&#;s&#;, Turkey

-

-

Undergraduate

Suleyman Demirel University, Sağlık Bilimleri Fak&#;ltesi, Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon B&#;l&#;m&#;, Turkey

Postgraduate

Meme kanseri ile temporomandibular eklem disfonksiyonu ilişkisinin değerlendirilmesi Sustainable Development

Gazi University

B2 Upper Intermediate

B2 Upper Intermediate

English

Physical therapy and rehabilitation

- Continues

- Continues

Lecturer

Ankara Yildirim Beyazit University, Sağlık Bilimleri Fak&#;ltesi, Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon

-

-

Fizyoterapist

Business Establishment Private, &#;zel Yeni Yaşam &#;zel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

-

-

Fizyoterapist

Business Establishment Private, &#;zel Deha &#;zel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Undergraduate

Undergraduate

HAREKET BİLİMİ VE PRATİĞİ

Undergraduate

Undergraduate

Temel Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Stajı-2

Undergraduate

Undergraduate

Temel Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Stajı-1

Undergraduate

Undergraduate

Pediatrik Rehabilitasyon

Undergraduate

Undergraduate

KLİNİK &#;ALIŞMA 2

Undergraduate

Undergraduate

Proje

Undergraduate

Undergraduate

Hareketin N&#;rofizyolojik Temelleri

Undergraduate

Undergraduate

Palpasyon

Undergraduate

Undergraduate

İş ve Uğraşı Terapisi

Undergraduate

Undergraduate

Farklı Alanlarda Klinik &#;alışma-2

Undergraduate

Undergraduate

Klinik &#;alışma-1

Undergraduate

Undergraduate

AĞRI FİZYOLOJİSİ VE Y&#;NETİMİ

Undergraduate

Undergraduate

Farklı Alanlarda Klinik &#;alışma-1

Articles Published in Other Journals

Refereed Congress / Symposium Publications in Proceedings

Investigation of the relationship between physical activity level, healthy lifestyle awareness, health perception and exercise belief model in young people

Akbulut A., Demirtaş G., Eroğlu H. S., Çelik A.

9th International Congress on Medicine, Nursing and Health Sciences in a Changing World, İzmir, Turkey, 08 April , pp Sustainable Development

&#;niversitelerde Pelvik Taban Sağlığı ve Bozuklukları &#;zerine Eğitim Almanın Pelvik Taban Sağlığı, İnkontinans ve Prolapsus Bilgi D&#;zeyi &#;zerine Etkisi

Eroğlu H. S., Çelik A., Demirtaş G., Akbulut A.

8. Uluslararası BAŞKENT Tıp, Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Kongresi, Ankara, Turkey, 4 February - 06 March , pp

Books & Book Chapters

SENSORİMOTOR KORTEKSİN ERKEN MOTOR AKTİVİTE İLE ORGANİZASYONU

Fidan Ö., Akbulut A., Elbasan B.

in: FİZYOTERAPİ SEMİNERLERİ-1, Ayşe KARADUMAN,&#;ZLEM &#;LGER,NACİYE VARDAR YAĞLI,MUHAMMED KILIN&#;,SELEN SEREL ARSLAN, Editor, VİZE YAYINCILIK, Ankara, pp,

- Continues

- Continues

/A Yurt İ&#;i Genel Doktora Burs Programı

TUBITAK

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası