erzurum vuslat derneği adresi / funduszeue.info - Türkiye Yerel Arama ve Firma Rehberi

Erzurum Vuslat Derneği Adresi

erzurum vuslat derneği adresi

Dev Külliye Projesi

Dev Külliye Projesi ile İslam’ın ve Kültürümüzün öğrenilmesi, öğretilmesi, yaşanması ve gelecek nesillere aktarılmasını amaçlıyoruz. Projemiz neslimizin Kur’an ve sünnet çerçevesinde yetiştirilmiş ve terbiye edilmiş imanı kâmil , ahlâkı güzel insanlar olarak yetiştirilmesine katkı sağlayıcı niteliktedir. Bu bağlamda Dev Külliye Projesi kültürümüzün, dini ve ahlaki değerlerimizin yaşatılmasında, geleceğin İslam alimlerinin yetişmesinde önemli bir role sahip olacaktır.

Dev Külliye Projesi

Bu yapı Türkiye ve Dünyanın çeşitli coğrafyalarından gelecek öğrenciler ile adeta ümmetin buluşma mekanlarından bir tanesi olacaktır. Erzurum Merkeze bağlı Aziziye Mevkiinde kendi mülkümüz 61 dönüm ( m2 ) arsa üzerinde, Haziran ayında başlayan İslami İlimler Akademisi inşaat projesinin üç bloktan oluşan ilk etabı tamamlanmıştır. Toplam m2 kapalı alana sahip olacak projenin m2 kapalı alanında yaklaşık hafızlık öğrencimiz yılında eğitimlerine başlamıştır.

Külliye'nin Bölümleri

Dev Külliye Derslikler

Derslikler

Hem hafız hem mühendis, hem hafız hem doktor, hem hafız hem öğretmen olmak hayaliyle yetiştirdiğimiz çocuklarımız Kur’an’ın ışığında, temel İslami ve beşeri ilimleri alarak çağın tüm meşru imkanlarından istifade ediyorlar.

Dev Külliye Kütüphane

Kütüphane

Eğitimlerine devam eden talebelerimiz külliye içerisinde bulunan kütüphanede binlerce kaynağa ulaşabiliyor ve çeşitli araştırmalarını internet üzerinden yapabiliyor.

Dev Külliye Konferans

Konferans Salonu

Ulusal ve uluslararası seminer ve konferanslara ev sahipliği yapacak kapasitede tasarladığımız konferans salonumuz yeterli kişiye hizmet verebilecek büyüklüktedir.

Dev Külliye Yemekhane

Yemekhane ve Mutfak

Külliye içerisinde eğitim gören ilim talebelerimize her gün sıcak yemek sunuluyor, bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi aileler de bu hizmetten faydalanıyor.

Dev Külliye Terzihane

Terzihane

İlim talebelerimizin ve eğitim kadromuzun giyim ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında külliye içerisinde terzihanemiz bulunmaktadır.

Dev Külliye Yatak ve Lavabolar

Yatakhaneler ve Lavabolar

Talebelerimizin günün yorgunluğunu atıp iyi bir şekilde dinlenebilecekleri yatakhaneler ve hijyenik bir ortamda ihtiyaçlarını görebilecekler lavabolar, abdesthaneler ve banyolar oluşturduk.

Dev Külliye İslami Sanatlar

İslami Sanatlar Eğitim Merkezi

Medreselerimizde eğitim gören ilim talebelerimiz ve hafızlarımızın el becerilerini geliştirmeleri adına İslami Sanatlar ve Hat Sanatları alanında eğitim verilmektedir.

Dev Külliye Sosyal Alanlar

Sosyal Alanlar

Öğrencilerimizin sosyal aktivite yapmalarına olanak sağlayacak olan sosyal alanlarımız bünyesinde; havuz, okuma salonları, açık kapalı spor alanları, halı saha, basket sahası ve yürüyüş yolları bulunacaktır.

Bir nesil bekliyoruz hayalleri olan, bir nesil özlüyoruz gece gündüz umut dolu yarınlar için koşturan. Bir nesil istiyoruz özünden kopmadan, kadim geleneğine bağlı, geleceğe sağlam adımlarla yürüyen bir nesil. Bir nesil ki İslami ilimlerden aldığı feyz ile kalbini, fenni ilimlerle de zihnini aydınlatmış; özgüveni yüksek, çalışan, okuyan, üreten, ilmen ve fikren ufuk sahibi bir nesil! İşte bu ruh ve mana üzere inşa edilen, çağa çağrısı olan bir haykırıştır; Dev Külliye Projesi

Bugünün en büyük eksikliği model olacak bir eğitim sisteminin olmayışıdır. Çağımızın medresesini inşa etmek için kadim medreselerimizden bugünün İslami birikimine katkı sağlayan birçok müessesenin müfredatı gözden geçirilmiş ve bu minvalde çağın ihtiyaç duyduğu medreseyi hedefleyen Dev Külliye Projesi, işin başında olduğunun farkında olarak bu tohumu toprakla buluşturmuştur.

Medeniyetimizin beşiği olan medreseler çağın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tekamül ettirilmeli ve beklediğimiz, özlediğimiz, gözlediğimiz neslin yetişmesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.

Dev Külliye Hafızlık

Hafızlık Eğitim Merkezi
Hazırlık eğitimini alan öğrencilerimiz hafızlık kursunda ortalama 18 ay içinde hafızlığını tamamlayarak dönem sonunda hafızlık belgesini alabileceklerdir.

Okul Beraberinde Ortaöğrenim kurumlarında eğitimi devam eden öğrencilerimize hafızlık eğitimi verilecektir.

İbtida Hafızlık
Kur’an-ı Kerim’i yüzüne okuma, talim, tecvid bilgisi ve ilmihal bilgisi eğitimleri verilecektir

Arapça Eğitim Merkezi
Çağımızın İmam-ı Gazalilerinin yetişeceği merkezimizde İslami İlimlerin tüm dallarında (Fıkıh, Hadis, Usul vb.) eğitim verilecektir.

Dev Külliye Sanal Tur

Erzurum merkeze 2 km mesafede bulunan, 61 dönüm üzerine kurulu Dev Külliye Projesi, tamamlandığında 15 bloktan oluşacak ve ilim talebesine hizmet verecek Uluslararası bir İslami İlimler Akademisi niteliğindedir. Külliyede yer alacak camii ilim ehli ile halkın bir araya geleceği, bünyesindeki aşevinde her gün 5bin kişilik yemeğin üretileceği, İslami İlimler Kütüphanesi ile dünyanın sayılı ve kapsamlı İslami Eserler temin merkezi haline geleceği, kişilik dev konferans salonu ile yurtiçinden ve yurt dışından öncü şahsiyetlerin ağırlanıp seminer, panel ve çalıştayların yapılacağı, havuz, futbol, basketbol, voleybol ve yürüyüş kortları ile çağın tüm sosyal ve sportif gerekliliklerine cevap verecek, ilim tahsili için muhteşem bir sakinlik ve engin bir tabiat seyrine imkan tanıyan eşsiz bir ilim merkezidir. Tamamlanan ilk etabında 3 blokta hizmet veren Nizamiye, ikinci etabı için ek 2 blok ve camii şerif inşaatına devam edilmektedir.

Erzurum Dev Külliye Projesi

Dev Külliye Projesi tıpkı gök yüzünde ışıldayan yıldızlar gibi insanlığın karanlığına ışık olma gayesindedir. Bunu gerçekleştirirken “kitap yaşanmak için okunmalı ve yaşananlar muhakkak ki kitabi olmalı” ilkesini kendisine düstur edinmiştir. Dev Külliye Projesi akıl ve kalbi; vahiyle yoğurup muhtaç olunan o ruha sahip olabilme derdindedir. Eğitim modeliyle şahsiyetli, ideali olan, özgüvene sahip, ahlakı en büyük kalkanı bilen, tevazuyu ve saygıyı hiçbir zaman bırakmayacak nesiller yetiştirerek; hikmet çağına havza olma gayretindedir.

Dev Külliye Teknoloji

Medresemizdeki tüm eğitimler ve hizmetler ücretsizdir. Talebelerimiz ve ailelerinden ne eğitimleri süresince ne de sonraki yaşamlarında Allah’ın Rızası, ilme rağbet ve davaya sadakat dışında herhangi bir beklentimiz söz konusu değildir.

Dijital ve basılı yayınlarla araştırma ve okumaların yapılabildiği kütüphanesi, hoca ve talebelerin sunumlarını yapabildikleri konferans salonu, istişare edilip kararların alındığı toplantı salonu, manevi atmosferde misafirlerin ağırlandığı misafirhane ve misafir ağırlama salonu, idare ve veli görüşme odaları, rahleli ve sıralı olarak hazırlanmış derslikler, ferah ve sıhhatli yatakhaneler, her katında ayrı temizlik görevlilerinin bulunduğu tuvalet ve abdesthaneler, oyun alanları, kamelyalar, şadırvanlar, yürüyüş alanları ve toplu ders ve namaz alanları bölümlerimiz kompleks içerisinde yer almaktadır.

Detaylı BilgiBağış Yap

Vuslat Derneği Hafızlık Eğitimi Seferberliği

Hem okul eğitimlerine devam eden, hem de hafızlık eğitimlerini sürdüren öğrencilerin Selçuklu’dan günümüze kadar gelen bin yıllık medrese geleneğinin ışığında; eğitimlerine destek verildiği belirtildi.

Tarihten günümüze birçok buluş Müslümanlar tarafından gerçekleştirildiği ifade edilirken; çağın  İbni Sina, Farabi, Ali Kuşçu ve İmam Gazali’lerinin yetiştirileceği kapsamda bir eğitim programıyla tüm insanlığa hizmet edecek nesillerin yetişmesinin hedeflendiği kaydedildi. 

Türkiye’nin en büyük İslami ilimler merkezinin inşaatını Erzurum’da sürdüren Vuslat Derneği açıklamalarının geri kalanını şu sözlerle sürdürdü:

“ Dev Külliye projemizin şuan 3 bloğu tamamlanmış durumda ve ’e yakın hafızlık talebesi eğitimlerine devam etmekte. 61 dönüm üzerine kurulu projemiz tamamlandığında öğrenciye eğitim sağlayacak. Erzurum ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki birçok medresedeye destek vermeye, öğrencilerin eğitim giderleri için burs sağlamaya devam ediyoruz.” 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vuslat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Keleş, en kıymetli dönemini tam donanımlı bir insan olmak için medreselere ayıran ve hayallerine haram girmemiş bu çocukların toplumun yüz akı olduğunu ifade etti.

Keleş açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:
"Bu kardeşlerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir. Hem hafız hem mühendis hem hafız hem doktor, hem hafız hem öğretmen olma hayaliyle yetiştirdiğimiz çocuklarımız Kur'anın ışığında, yarınlara umut olacak bir yürüyüşün kutlu yolcularıdır. Vuslat Derneği olarak anlayışımız, bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekiniz, on yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz, yüz yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz düsturunun gereğini yerine getirmektir. Bizler inanıyoruz ki Allah’ın izniyle bu adımlar yüzyıllar sonrasına meşale olacak büyük adımlardır."

Yapılan açıklamada hafızlık eğitiminin 18 aylık bir süreci kapsadığı ve öğrencilere burs desteği sağlamak isteyen hayırseverlerin, aylık TL bağış bedelini "funduszeue.info" internet sitesi üzerinden online ödeme yaparak ya da ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla iletebileceği belirtildi, ayrıca " " numaralı telefondan detaylı bilgi alınabileceğini açıkladı.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası