gaziantep üniversitesi açıköğretim bölümleri / AÖF Bürosu Gaziantep

Gaziantep Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri

gaziantep üniversitesi açıköğretim bölümleri

Gaziantep Üniversitesi Taban Puanları

2 yıllık Gaziantep Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Gaziantep Üniversitesi sıralamaları, önlisans Gaziantep Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Gaziantep Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Gaziantep Üniversitesi için kaç net gerekir, Gaziantep Üniversitesi kaç netle kazanılır, Gaziantep Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite devlet üniversitesi olup, eğitim ücretsizdir.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Gaziantep Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Gaziantep Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

KAÇ NET GEREKİR

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

KAÇ NET GEREKİR

Gaziantep Üniversitesinde hangi bölümler var, Gaziantep Üniversitesi bölümleri, Gaziantep Üniversitesi taban puanları, Gaziantep Üniversitesi sıralamalarına, Gaziantep Üniversitesi için kaç net gerekir? Gaziantep Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.

Açıköğretim (AÖF) Bölümleri Taban Puanları Başarı Sıralamaları

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)İktisat (Açıköğretim)EA+10
+5
+10
+3864

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)İktisat (Açıköğretim)EA+4
&#;
&#;
&#;17
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)İşletme (Açıköğretim)EA+20
+18
+25
+50

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)İşletme (Açıköğretim)
(İngilizce)EA+4
&#;
&#;
&#;46
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Maliye (Açıköğretim)EA+13
+8
+13
+5070

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Sağlık Yönetimi (Açıköğretim)EA+40
+44
+44
+38

Dolmadı

Dolmadı
,
,
,ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Açıköğretim)EA+23
+23
+25
+50

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Açıköğretim)
(İngilizce)EA+4
&#;
&#;
&#;14
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Sosyoloji (Açıköğretim)EA+25
+25
+25
+50

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim)EA+15
+10
+13
+5082

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim)EA+4
&#;
&#;
&#;30
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;-
&#;
&#;ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Açıköğretim)EA+10
+8
+13
+25

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Eskişehir)(Devlet)Yönetim Bilişim Sistemleri (Açıköğretim)EA+15
+15
+20
+25

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Elektronik Ticaret ve Yönetimi (Açıköğretim)EA+10
&#;
&#;
&#;63
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Yönetim Bilişim Sistemleri (Açıköğretim)EA+10
&#;
&#;
&#;42
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;-
&#;
&#;ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Çocuk Gelişimi (Açıköğretim)EA+40
+38
&#;
&#;

&#;
&#;Dolmadı

&#;
&#;Dolmadı
,
&#;
&#;ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Egzersiz ve Spor Bilimleri (Açıköğretim)EA+10
+20
&#;
&#;54

&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Grafik Sanatlar (Açıköğretim)EA+10
+38
&#;
&#;78

&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)İşletme (Açıköğretim)EA+15
+5
+13
+2524

54
41Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Kamu Yönetimi (Açıköğretim)EA+15
+8
+13
+2572

73Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Rekreasyon (Açıköğretim)EA+5
+20
&#;
&#;19
44
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Sağlık Yönetimi (Açıköğretim)EA+23
+20
+25
+25

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Sosyal Hizmet (Açıköğretim)EA+38
+35
+32
+50

Dolmadı

DolmadıDolmadı
,
,
DolmadıATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Sosyoloji (Açıköğretim)EA+15
+8
+10
+2530

71Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Erzurum)(Devlet)Tekstil ve Moda Tasarımı (Açıköğretim)EA+13
+38
&#;
&#;60

&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Çocuk Gelişimi (Açıköğretim)EA+38
+35
+38
+75

Dolmadı

DolmadıDolmadı
,
,
DolmadıİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Egzersiz ve Spor Bilimleri (Açıköğretim)EA+20
+20
&#;
&#;

&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Felsefe (Açıköğretim)EA+4
+4
+7
+1357

84
60Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İktisat (Açıköğretim)EA+4
+4
+7
+1552

62Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnsan Kaynakları Yönetimi (Açıköğretim)EA+5
+3
+7
+5096

79Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İşletme (Açıköğretim)EA+7
+7
+7
+25

Dolmadı

DolmadıDolmadı
,
,
DolmadıİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Rekreasyon (Açıköğretim)EA+4
+20
&#;
&#;27

&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Açıköğretim)EA+8
+8
+13
&#;

&#;Dolmadı

Dolmadı
&#;Dolmadı
,
Dolmadı
&#;İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (Açıköğretim)EA+5
+5
+13
&#;

&#;Dolmadı

Dolmadı
&#;Dolmadı
,
Dolmadı
&#;İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Sosyoloji (Açıköğretim)EA+8
+8
+8
+25

Dolmadı

DolmadıDolmadı
,
,
DolmadıİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Açıköğretim)EA+7
+3
+7
+38

Dolmadı

Dolmadı
DolmadıDolmadı
,
Dolmadı
DolmadıİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Yönetim Bilişim Sistemleri (Açıköğretim)EA+8
+8
+13
&#;

&#;Dolmadı

Dolmadı
&#;Dolmadı
,
Dolmadı
&#;ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
(Eskişehir) (Devlet)Görsel İletişim Tasarımı
(Açıköğretim)SÖZ+10
&#;
&#;
&#;
&#;
&#;
&#;
&#;
&#;
&#;,
&#;-
&#;
&#;ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
(Eskişehir) (Devlet)Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
(Açıköğretim)SÖZ+63
+63
+69
+63

,
,
,
,ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
(Eskişehir) (Devlet)Tarih
(Açıköğretim)SÖZ+60
+75
+75
+63

Dolmadı
&#;

Dolmadı
&#;
,
,ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
(Eskişehir)Türk Dili ve Edebiyatı
(Açıköğretim)SÖZ+70
+
+
+75

Dolmadı
&#;
Dolmadı
Dolmadı
&#;
Dolmadı
,ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
(Erzurum) (Devlet)Halkla İlişkiler ve Tanıtım
(Açıköğretim)SÖZ+43
+38
+30
+25

Dolmadı

Dolmadı
,
,
,ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
(Erzurum) (Devlet)Reklamcılık
(Açıköğretim)SÖZ+18
+33
+38
+25

Dolmadı
&#;
Dolmadı
Dolmadı
&#;
Dolmadı
,ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
(Erzurum) (Devlet)Tarih
(Açıköğretim)SÖZ+15
+50
&#;
&#;

&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;Dolmadı
&#;
&#;
&#;İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
(Devlet)Coğrafya
(Açıköğretim)SÖZ+38
+35
+38
+35

Dolmadı

Dolmadı
,
,
,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
(Devlet)Tarih
(Açıköğretim)SÖZ+25
+25
+25
+25

Dolmadı

Dolmadı
,
,
,

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

17 Ocak 'da kurulmuş olan Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yeni bir üniversite olmasına rağmen birçok farklı fakültesiyle öğrencilerine kapılarını açmıştır. 8 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu içeren Gaziantep İslam Bilimleri Üniversitesi'nin eğitim dili Türkçedir. Disiplinlerarası yaklaşım anlayışıyla ilerleyen üniversite; kendine özgü eğitim altyapısı, yöntemleri ve içeriklerini ele alarak akademik faaliyetlerini planlar ve geliştirir. Yaşam boyu öğrenme, yenilikçilik, liderlik, toplumsal sorumluluk, hoşgörü, saygı ve liyakat ilkelerini benimseyen Gaziantep İslam Bilimleri Üniversitesi, bu sayede öğrencilerinin vizyonlarının gelişmesine katkı sağlar.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, en temel görevinin topluma hizmet olduğunu planladığı her faaliyette ortaya koyar. Topluma fayda sağlayan, onu geliştiren ve dönüştüren etkinlikler için sürekli bir çaba içerisindedir. Aynı zamanda nitelikleri koruyarak çalışanlarının ve öğrencilerinin her kademede planlama ve yönetme süreçlerine katılmasını sağlar. Üniversite, tüm paydaşlarının görüş ve düşüncelerini alarak iş birliği ve güven ortamı oluşturur. Eğitim, araştırma, bilim, teknoloji ve yönetim alanlarında yeni yöntem ve yaklaşımları takip eder ve kendi değerleri çerçevesinde özümseyip uygular. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, toplumumuzun gereksinimleri doğrultusunda özgün program, sistem ve yapılanmaları geliştirir ve eğitim bağlamlarında liderliği hedefler. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, öğrenmenin sadece eğitim hayatıyla sınırlı kalmadığını öğrencilerine, mezunlarına ve çalışanlarına empoze ederek, sürekli değişim ve gelişim ruhunun hem ulusal hem de evrensel boyutta sürdürülebilirlik kazanması için çabalar. 

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tek bir kampüse sahip olmasına rağmen birçok sosyal alan ve etkinlikleriyle öğrencilerin vizyonlarını ve hayata bakış açılarını geliştirir. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerin tenis, futbol ve voleybol gibi spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri geniş bir alana sahiptir. Açık ve kapalı spor salonlarıyla öğrencilerin spor hayatına katkı sağlar. 

Başarılı öğrencilere çeşitli burs olanakları da sağlayan Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kaliteli ve çağdaş eğitim anlayışıyla öğrenciler tarafından tercih edilen üniversiteler arasındadır. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi başarı sıralaması olarak da alanında ve bölgesinde dikkat çekici yükseliş grafiğine sahip üniversiteler arasında gelir.

Tek bir yerleşke üzerine kurulu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, güvenli ve huzurlu atmosferiyle çevre düzenlemesini tamamlamış bir üniversitedir. Her bir fakülte , meslek yüksekokulu ve yüksekokulları , program ve bölüm olarak ayrı bir binaya sahiptir. Tam donanımlı ve zengin kütüphanesiyle öğrencilerin aradığı bilgilere rahatlıkla ulaşmasını sağlar. Mesleki ihtiyaçlara uygun oluşturulmuş laboratuvarlar sayesinde öğrenciler, teoride öğrendikleri bilgileri pratiğe dökme imkanı bulurlar. Üniversiteye ulaşım, bulunduğu konum itibarıyla hızlı ve zahmetsizdir. Ayrıca kampüs içinde bulunan Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne ait kız öğrenci yurdu ve kampüs dışında bulunan erkek öğrenci yurdu, öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Bunların dışında içerisinde Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunduran Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi burada üniversite öğrencilerinin, mezunlarının ve çalışanlarının yetenek, bilgi ve tecrübelerini en üst düzeye çıkarmak vizyonu doğrultusunda, kariyer planlama ve geliştirmeye ilişkin strateji, politika, proje, program ve organizasyon önerileri geliştirir. Üniversite rektörlüğüne sunulan önerilerin onaylanmasıyla, uygulanmasına başlanır. Bu süreç tamamen Kariyer Geliştirme Merkezi bünyesinde devam eder.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde Hangi Fakülteler Var?

Bünyesinde birçok fakülte bulunan Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bölümleri ve bağlı bulundukları fakülteleri şu şekilde sıralanmaktadır:

- Temel İslam Bilimleri Bölümü

İslami İlimler Bölümü, ilahiyat fakülteleri arasında en önemli bölümlerden biridir. Bölümde eğitim alan öğrenciler, İslam Dini ekseninde toplumların yaşadıkları sorunları yaşanılan çağa ve zaman göre incelerler. İncelemeler sonucunda tespit edilen teolojik, sosyolojik ve psikolojik sorunlar üzerine bazı araştırmalar yaparlar ve bu sorunların çözümü için geçmiş günümüz şartlarında tekliflerini ortaya çıkarırlar. Temel İslam Bilimleri Bölümü'nde şu anabilim dalları bulunmaktadır:

- Tefsir

-Hadis

-Kelam

-İslam Hukuku

-İslam Mezhepleri Tarihi

-Tasavvuf

-Arap Dili ve Belagatı

-Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi

-İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü

Öğrenciler, İslam dininin doğuşundan günümüze kadar geçirdiği tarihi süreci konu edinmekte ve bu süreç içerisinde meydana gelen siyasi, sosyal, kültürel, edebî ve sanatsal olayları İslam tarihi çerçevesinde ele almaktadır. İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü'nde yer alan anabilim dalları şunlardır:

-- İslam Tarihi

-- Türk İslam Sanatları Tarihi

-- Türk İslam Edebiyatı

-- Türk Din Musikisi

- Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü

• Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

- Mühendislik Temel Bilimleri Bölümü

- Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü

- İnşaat Mühendisliği Bölümü

- Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

- Endüstri Mühendisliği Bölümü

- İnşaat Mühendisliği Bölümü

• Sağlık Bilimleri Fakültesi

- Hemşirelik

- Ebelik

- Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon

• Tıp Fakültesi
  • İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Ön Lisans Bölümleri Neler?

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yeni kurulan bir üniversite olduğu için kısıtlı meslek yüksekokulu bölümüne sahiptir. Üniversite bünyesinde 2 meslek yüksekokulu ve bunlara bağlı olarak 7 adet ön lisans bölümü bulunmaktadır. Ayrıca İngilizce hazırlık eğitimi verilen Yabancı Diller Yüksekokulu da üniversite bünyesinde bulunur. 2 yıllık ön lisans eğitimi verilen meslek yüksekokullarını sıralamak gerekirse:

• Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

- Fizyoterapi Programı

- Yaşlı Bakım Programı

- Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı 

- İlk ve Acil Yardım Programı

• Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

- Bilgisayar Programcılığı

- Radyo ve Televizyon Teknolojisi

- Makine Programı

Yabancı Diller Yüksekokulu

- İngilizce Hazırlık Bölümü

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri Neler?

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, yeni bir üniversite olmasına rağmen hızlı bir gelişim sürecindedir. Bu nedenle lisansüstü eğitim enstitüsü birimine üniversite tarafından önem verilmektedir. Lisansüstü eğitim iki farklı birimde tezli ve tezsiz olmak üzere 4 bölümde devam etmektedir. Bu bilim dallarını sıralamak gerekirse:

• Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

- Temel İslam Bilimleri

- Elektrik - Elektronik Mühendisliği

- Temel İslam Bilimleri (Tezsiz)

- Elektrik - Elektronik Mühendisliği (Tezsiz)

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde Açık öğretim Bölümü Var Mı?

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde açık öğretim eğitimi verilmediği için açık öğretim bölümü bulunmamaktadıfunduszeue.infoı şekilde Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin uzaktan eğitim veren bölümü de yoktur. Online eğitim için gerekli olan teknoloji ve altyapıya sahiptir.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Taban Puanları Nedir?

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi taban puanları lisans bölümleri ve ön lisans programları için her yıl değişmektedir. Bu nedenle öğrenciler tercihlerini yaparken, bir sene önceki taban puanlarını baz almalıdır. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi sıralama seçeneklerini incelemek taban puanlarına göz atmaktan daha sağlıklı olacaktır. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bölümleri ve puanları için geçmiş yıllardaki puan ve sıralamalara dikkat edilmelidir.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru Şartları Nedir?

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, yeni kurulmuş bir üniversite olarak öne çıkar. Resmi Gazete ile kurulan üniversitede yabancı öğrenci başvuru şartları üniversite senatosuna bırakılmıştır. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Senatosu'nun henüz bu yönde bir kararı olmadığı için yabancı öğrenci başvuru şartları belirlenmemiştir.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Mezunları İçin İş İmkanları Nelerdir?

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nden mezun olan öğrenciler, alanlarına göre aldıkları eğitim ve kazandıkları donanımla birlikte pek çok alanda iş imkanı bulabilir. Mezun oldukları bölüme göre değişmekle birlikte, öğrenci oldukları zaman yaptıkları zorunlu staj, katıldıkları sempozyumlar , aldıkları sertifikalar öğrencilere artı değerler katarak, iş hayatına atılmalarına kolaylık sağlar. Yüksek lisans yapan öğrenciler eğer isterlerse ve uygun görülürlerse Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Fakültesi'nde öğretim üyesi olabilirler.

Toplum sağlığını yükseltmek amacıyla etkin bir tıp eğitimi vermeyi hedefleyen Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi, en üst düzeyde bilgi ve teknoloji kullanarak hekimlik, tanı ve tedavi uygulamalarına yön verir. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi'nden mezun olan öğrenci mesleki rol ve işlevlerini yerine getirmek için gerekli bilgi ve becerilere sahip olarak donanımlı bir şekilde mezun olur. Profesyonel kimliği ile meslektaşlarına rol model ve topluma örnek olur. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik mezunları ebelik uygulamaları ve doğum ile ilgili kanıt temelli çalışmaların önemini bilerek yaşama geçirebilir. Aynı zamanda doğum eyleminde gebe ve ailesinin bakım gereksinimlerini karşılayabilir ve normal doğum evrelerine özgü nitelikli bakımı verebilir, uygun girişimleri yapabilir.

Endüstri mühendisleri ürün veya hizmet üreten her türlü özel, kamu veya vakıf kuruluşlarında çok farklı pozisyonlarda sorumluluklar almaktadırlar. Planlama, üretim, bilgi işlem, kalite yönetim, bütçe planlama,  insan kaynakları, stratejik planlama, pazarlama ve satış gibi departmanlarda çalışabilmektedirler. 

Bilgisayar yazılımı ve donanımı alanında faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası kuruluşlarda başarılı kariyer sergileyebilecek, lider pozisyonlarına ulaşabilecek bilgisayar mühendisleri yetiştirmek bu bölümün temel amacıdır. Edindikleri bilgi ve becerilerle, mesleki ve bilimsel projeler üretebilen ve bu projelerde aktif rol alabilen mühendisler yetiştirmek Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin en önemli amacıdır. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bilgisayar mühendisliği mezunları da teknoloji ile ilgili tüm sektörlerde, yazılım şirketlerinde, işletmelerin bilgi teknolojileri departmanlarında, dijital medya çalışmaları yürüten şirketlerde görev alabilirler.

İslami İlimler fakülteleri ile ilahiyat fakültelerinin müfredatları, eğitim programlarında yer alan dersler bakımından büyük ölçüde benzerlik arz etse de İslami İlimler fakültelerinin felsefe ve din bilimleri bölümü dersleri, çeşit, adet ve kredi bakımından ilahiyat fakültelerinin felsefe ve din bilimleri bölümlerine kıyasla daha azdır. Bu çerçevede diğer İslami İlimler fakültelerinde olduğu gibi felsefe ve din bilimleri bölümü de biri İslam Felsefesi diğeri Din Bilimleri olmak üzere iki anabilim dalından oluşmaktadır. 

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi mezunları global şirketlerden küçük işletmelere kadar her organizasyonda ve her alanda geliştirdikleri vizyonları ve dünya görüşleri sayesinde aranan eleman olurlar. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi çeşitli sosyal ve fiziki imkanlara sahip bir üniversite olması sayesinde, öğrencilerin donanımlı ve kendilerine güvenlerini sağlamış bir şekilde mezun olmalarına destek olur. 

Yeni mezun ve deneyim yılı fark etmeksizin, iş arayanlar her kademede ve uzmanlık alanına uygun olarak yayınlanan iş ilanlarını funduszeue.info üzerinden kolayca takip edebilirler. Siz de hala kendinize en uygun işi bulamadıysanız hemen funduszeue.info'e giriş yaparak pozisyon rehberi sayfasını inceleyebilir, hedefinizdeki meslek hakkında derinlemesine bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı sayfada bulunan sizden önce mesleği deneyimlemiş kullanıcıların yorumlarına da ulaşabilirsiniz. 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası