hayırsız evlatla ilgili resimli sözler / Evlat Sevgisi İle İlgili Resimli Sözler – Güncel Bilgiler 2023

Hayırsız Evlatla Ilgili Resimli Sözler

hayırsız evlatla ilgili resimli sözler

Evlat ile ilgili sözler arasından şimdiye kadarki en etkileyici ve en anlamlı sözleri seçtik. Bir evlada duyulan sevgiyi, merhameti ve şefkati en samimi ifadelerle açıklayan cümleler eminiz ki sizin de evladınıza olan hislerinizi açıklamanıza yardımcı olacak.

Evlatla ilgili güzel sözler nelerdir diye merak ediyorsanız tüm detayları sizin için derledik. Sevginizi göstermek için kullandığınız evlat sözleri kısa anlamlı olduğu takdirde derin etkiler yaratmaktadır. Bundan dolayı seçtiğiniz sözlerin kısa ve öz olmasına dikkat etmelisiniz.

Anne ve babaların meşhur bir lafı vardır. “Anne/baba olunca anlarsın.” cümlesini pek çok kez annenizden ya da babanızdan işitmişsinizdir. Bir yere gitmek için izin istediğimiz zaman ve eve gecikeceğimiz vakitler bu cümleleri en sık duyduğumuz vakitlerdir.

Şimdi, insan anne ve baba olunca daha iyi anlıyor. Aslında annelerimizden ve babalarımızdan işittiğimiz bu cümle ne kadar doğruymuş. Geçmişten günümüze evlat ile ilgili sözler söylenmiş kimileri etkisini yüzyıllar boyu yitirmemiştir. Bunlardan biri de Mevlananın evlat ile ilgili sözleridir. Mesnevi dünyasının en öneli isimlerinden biri olan Mevlana, bıraktığı eserler ile hayatı daha iyi okumamızı sağlamıştır. Evlatla ilgili sözleri de bunlardan yalnızca biridir.

Çocuğumuzun başına bir şey gelir mi endişesi; acaba gittiği yerde bir olumsuzlukla karşılaşır mı ya da biri kalbini kırar mı düşünceleri bile içimizin acımasına fazlasıyla yeter de artar bile. Daha dünyaya gelmeden içimize yerleşen o evlat sevgisi zamanla artar ve güçlenir.

Evlatla İlgili Güzel Sözler

Dünyadaki hiçbir sevgi, evlat sevgisinin önüne geçemez. Evladın yüzündeki küçücük bir mutluluk belirtisi dünyaların bizim olmasına yeterken; yüzünde oluşan küçücük bir hüzün de dünyamızın kararmasına fazlasıyla yeter.

Evladınızı mutlu etmenin en özel yollarından biri içinizden geldiği bir zamanda ona hediye armağan etmek. Sizden gelen hediye onun ayaklarını yerden keserken yüreğine de kocaman bir mutluluk yerleştirecek. Ayrıca hediyenizi belirledikten sonra evlatla ilgili özlü sözler ile hediyenizi tamamlayabilirsiniz.

hediyelere-goz-at

Muhiku’nun her yaş grubuna hitap eden hediye seçenekleri içerisinden evladınız için en uygun hediyeyi seçebilirsiniz. Farklı içeriklerle tasarlanan hediye kutuları ile evladınıza dopdolu bir hediye armağan edebilirsiniz. Ayrıca evlatla ilgili ünlü sözler hediyenizi renklendirmenize olanak tanıyacaktır.

Çocuğunuzun doğum günü yaklaşıyorsa doğum günü hediyeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ardından evlat ile ilgili sözler içerisinden birini seçip hediyenize ekleyerek etkisini arttırabilirsiniz. Böylelikle evladınıza olan sevginizi daha yoğun şekilde gösterebilirsiniz. Evlatla ilgili sözler doğum günü mesajları özel günlerine anlam katacak ince detaylardan biridir.

Erkek Evlatla İlgili Sözler

Evlatla ilgili sözler belirlerken erkek kız diye ayırmak tabii ki doğru değildir. Fakat bazı durumlarda bu ayrımdan faydalanmamız gerekebilir. Erkek evlatla ilgili sözler de bunlardan biridir. Evlatla ilgili sözleri belirmeden önce hediyenizi belirlemeniz ise daha doğru olacaktır. Çünkü bazı bazı durumlarda hediyeye göre not yazmanız gerekebilir.

Muhiku’da sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz pek çok hediye fikrine sahipsiniz. Hazır hediye kutularından faydalanarak sevdiklerinize özel bir hediye verebilirsiniz. Veya sevdiğim kişiyi en çok ben tanırım diyorsanız Kendi Kutunu Yap imkanından da faydalanabilirsiniz. Her duruma özel hediye alternatifleri sunan Muhiku ile siz de yakınlarınıza unutmayacakları bir hediye verebilirsiniz.

Erkek evlatla ilgili sözler veya evlatla ilgili uzun yazılar eklemek istiyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Evlatla İlgili Uzun Sözler

evlat-ile-ilgili-sozler-uzun

Bu başlık altında kız çocuğa ya da erkek çocuğa yazabileceğiniz sözleri bir araya getirdik.

1. “Başka sevgiye benzemez kız evlat sevgisi. Tamamen koşulsuz, tamamen içten kopup gelen. Babalar için bir başkadır kız evlat sevgisi, kaç yaşına gelirse gelsin büyümez, büyüyemez.”
  2. “Evlat canın en kıymetli yeri; sakındığın gözün, tutmaya kıyamadığın ellerin, yolda yürüdüğün ayakların, yediğin en tatlı yemeğin, içtiğin bir bardak suyun ve canından öte canındır.”
  3. “O doymadan senin doymadığın, o eve gelmeden senin uyuyamadığın, o giymeden senin giyemediğin, o gülmeden senin gülemediğindir evlat!”
  4. “Hayata tutunduğum umudum, düşlerim, yarınımsın, yüzümdeki tebessümün tek sahibisin. Sen benim her zaman mini minnacık meleğimsin.”
  5. “Bir sevgi vardır ki, bu sevgide ayrılık olmaz; bir sevgi vardır ki bu sevgide karşılık olmaz; bir evlat vardır ki senden çok uzaklarda olsa da hiç akıldan çıkmaz.”
  6. “Evladım sen benim yüzümdeki gülümsemem, dilimdeki iki hecelik sözümsün. Sen benim canım, kalbim, elim, ayağım iki gözümsün. Sen benim dağlar kadar büyük özlemimsin.”
  7. “Çocukluğu olmayanın gençliği de olmaz demişler, ne de doğru söylemişler. Bu sebeple çocukluğunu doya doya yaşa güzel yavrum. Yaşadığın her anın keyfini çıkar, tadına var. Sen benim her zaman biricik evladım, koruduğum kolladığım, yanındayken bile özlemiyle tutuştuğum canımsın.”
  8. “Evlat; karanlık bir gecede parlaklığıyla dünyayı aydınlatan ay, soğuk bir kış gününde bulutların arasından ortaya çıkan ve sıcaklığıyla yeryüzünü ısıtan güneş. Evlat; anne ve baba için yaşama sebebi.”
  9. “Evladın her şeyi özeldir; ilk çıkan dişi, ilk konuştuğu kelime, ilk attığı adım… Resimlerini çekmemiş olsanız bile o anlar, ömür boyu hafızanızda dün gibi net, dün gibi canlı kalacaktır.”
  10. “Her hatasını affettiğin, bir gülüşüyle dünyalar senin olmuşçasına sevindiren, üzeri açık kalmış mı diye uykundan uyanıp kontrol ettiğin, her zaman üzerine titrediğin insana evlat denir.”
  11. “Bu dünyaya büyük eserler bırakamadım, binlerce fidan dikemedim ya da bir okul yaptıramadım evet. Ama senin gibi bir evlat yetiştirdim ya, işte beni gururlandıran tek şey o.”

Evlat ile İlgili Kısa Sözler

evlat-ile-sozler-kisa

Bu başlık altında ise daha kısa sözlere yer verdik. Yine hem erkek hem de kız evladınız için bu sözlerden yararlanabilirsiniz.

1. “Evlat deniz suyu gibidir. Ne içilir ne de vazgeçilir.”
  2. “Mükemmel insana inanmıyorum ama ‘anne’ diyen biri var.”
  3. “Çocuk, cennet nimetlerinden biridir.”
  4. “Hiçbir çiçek evlat kokusu kadar güzel kokmaz.”
  5. “Çocuk, dünyanın en büyük saadetidir.”
  6. “Evladımın ayağı taşa değse benim yüreğim kanar.”
  7. “Boynunuzda taşıyabileceğiniz en değerli mücevher çocuğunuzun kollarıdır.”
  8. “Koparılması mümkün olmayan tek bağ anne ile evlat arasındaki bağdır.”
  9. “Kötü bir şey olduğunda keşke onun değil benim başıma gelseydi denilen tek şey evlatmış.”
  10. “Evlat kokusunu hiç bir şeye değişmeyeceğiniz mucize bir nimettir.”
  11. “Güne onun gülüşüyle uyanmak en büyük mutluluktur benim için.”
  12. “Vazgeçilmezimi sorsalar şüphesiz ki biricik evladım derdim.”
  13. “Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğmuş olur.”
  14. “Gerçeği hayalinden daha güzel olan tek şey evlattır.”
  15. “Evlat sevgisi tıbbın henüz keşfedemediği bir ağrı kesicidir.”
  16. “Evlat doldurulacak bir kalp değil, sevgi ile büyütülecek bir candır.”
  17. “Bir insan kariyerinden, eşinden, arkadaşlarından ve tüm servetinden vazgeçebilir ama evladından asla.”
  18. “Çocuk demek sizin bu hayatta arkanızda bıraktığınız varlık demek. Hayatı ancak böyle güzelleştirebilir, anlamlı kılabilirsiniz.” – Deniz Celiloğlu
  19. “Size her uyguladığınızda tüm dertlerinizi unutturacak bir formülün sırrını vereyim mi? Evladınızın gözlerine bakın, yeter.”

Evlatla ilgili sözler, hayırsız evlatla ilgi sözler başlıkları ile ilgili pek çok içerik bulunmaktadır. Eğer siz de bu başlıkları tamamlayacak hediyeleri  arıyorsanız Muhiku’nun hediye dünyasını keşfedebilirsiniz.

Evlatla İlgili Anlamlı Sözler

Evlatla İlgili Anlamlı Sözler, Evlatla İlgili Özlü Sözler, Erkek Evlatla İlgili Güzel Sözler, Evlatla İlgili Sözler Mevlana, Anlamlı Sözler Evlatla İlgili, Evlatla İlgili Güzel Anlamlı Sözler, Evlatla İlgili Anlamlı Sözler Resimli, Erkek Evlatla İlgili Anlamlı Sözler, Hayırsız Evlatla İlgili Anlamlı Sözler

Evlatla İlgili Anlamlı Sözler

Gerçeği hayalinden daha güzel olan tek şey evlattır.

Meğer candan öte bir can daha varmış ve onun da adı evlatmış.

Okuman lazım evlat; evirip çevirmeyi, göze girmeyi, falanı filanı bırakıp, okuman lazım. (Nâzım Hikmet)

Boynunuzda taşıyabileceğiniz en değerli mücevher evladınızın kollarıdır.

Koparılması mümkün olmayan tek bağ anne ile evlat arasındaki bağdır.

Evlat doldurulacak bir kap değildir. Sadece sevgi ile büyütülecek bir candır.

Evlat senin değilse, ne kolaydır feda etmek! (İlber Ortaylı)

Kötü bir şey olduğunda keşke onun değil benim başıma gelseydi denilen tek şey evlatmış.

Reklamlar

Anne ile evlat arasında bağı koparan tek şey göbek bağıdır.

Ayakta duracak halim yokken ayakta duracak nedenlerim var benim. Çünkü ben bir anneyim ve evlatlarım var benim.

Dikkat et evlat. Soracağın soru, alacağın cevaba hazırlıklı olmanı gerektirir. (Tarık Tufan)

Hiçbir çiçek evlat kokusu kadar güzel kokamaz.

Bir baba evladına güzel edepten daha efdal bir şey hediye edemez. (Hz. Muhammed s.a.v)

Evlat deniz suyu gibidir. Ne içilir ne de vazgeçilir.

Birileri sana “Yalnız değilsin; biz varız” demeye başlamışsa, gerçek yalnızlığın başlamış demektir evlat. (Kahraman Tazeoğlu)

Tay at olunca at dinlenir, çocuk adam olunca ata dinlenir.

Evlat istediğin gibi değil, yetiştirdiğin gibi olur.

Evlat kokusu, Cennet kokusudur. Evlat dünyada nur, ahirette sürurdur.

Bilir misiniz babalar kızlarına ellerini uzatırsa , kızlar onu cehenneme kadar takip eder.

Reklamlar

Bütün dünyada bir tek güzel çocuk vardır. Bütün annelerde ona sahiptir.

İyi evlat babayı vezir, kötü evlat rezil eder.

Evladınız yalan söylüyorsa ya sizden korkuyordur ya da sizin yaptığınızı yapıyordur. Yalan söyleyen anne ve babaların, yalan söyleyen çocukları olacaktır. ( A. S. Neil )

Evlatlar, anne ve babalarının kötü örnekleriyle bozulmaya devam ettikçe, yeni bir dünya kurulamaz. ( Alexis Carrel )

Anne başa taç imiş, her derde ilaç imiş. Bir evlat pir olsa da yine de anneye muhtaç imiş.

Evlat doldurulacak bir kap değildir. Sadece sevgi ile büyütülecek bir candır.

Üzülme evlat! Kaybettim sandıkların kurtulduklarındır belki. (Charles Bukowski)

Git buradan evlat! Oku, dünyayı tanı. Hiçbir şeyden korkma. Her türlü ön yargıdan uzak dur. (Vladimir Bartol)

İlim ve ma’rifetten habersiz bir insan evlat terbiye edebilir mi? (Ali Şeriati)

Reklamlar

Acaba çocuklarını “psikolojik” olarak öldüren ebeveynler de “evlat katili” sayılırlar mı?

Dünyanın bütün kötülüklerine başkaldır, Evlat! Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. İşte o zaman, kendi iyiliğine de başkaldır. İnsanlığını ancak böyle bulabilirsin. (Yaşar Kemal)

ETİKETLER:Anlamlı Sözler Evlatla İlgili, Erkek Evlatla İlgili Güzel Sözler, Evlatla İlgili Anlamlı Sözler, Evlatla İlgili Anlamlı Sözler Resimli, Evlatla İlgili Güzel Anlamlı Sözler, Evlatla İlgili Özlü Sözler, Evlatla İlgili Sözler Mevlana

Mevlana Sözleri - Hz. Mevlana'dan İbretlik Sözler, En Güzel, Resimli Kısa, Uzun, Anlamlı, Özlü Dostluk Ve Aşk Sözleri

Giriş Tarihi: 24.01.2023 11:28 Güncelleme Tarihi: 24.01.2023 11:29

Mevlana sözleri ile hayat dersi almak isteyenler ya da bu özlü sözleri sevdiklerine göndermek isteyenler resimli Mevlana sözleri hakkında araştırma yapıyor. Edebi kişiliğinin yanı sıra alim ve fâkih olan Hz. Mevlana özlü sözleri ve öğütleri ile her çağda yeni nesillere yol göstermektedir. Geleceğe ışık tutan nasihatleri sayesinde hem edebi hem de manevi açıdan ders veren Mevlana'nın 7 öğüdü ve kısa, uzun seçenekli en güzel Mevlana sözleri haberimizde. İşte; 13. yüzyılda yaşayan Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin akıllara kazınacak cümleleri ve dostluk, aşk konularındaki özlü resimli Mevlana sözleri!

Mevlana Sözleri - Hz. Mevlana’dan İbretlik Sözler, En Güzel, Resimli Kısa, Uzun, Anlamlı, Özlü Dostluk Ve Aşk Sözleri
Mevlana Sözleri - Hz. Mevlana’dan İbretlik Sözler, En Güzel, Resimli Kısa, Uzun, Anlamlı, Özlü Dostluk Ve Aşk Sözleri
SON DAKİKA

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası