balkabaklı kedi dili pasta / Balkabaklı kedidili pastası - Tarif Petitchef

Balkabaklı Kedi Dili Pasta

balkabaklı kedi dili pasta

BALKABAKLI ŞARLOT PASTA

MALZEMELER

1 PAKET KEDİ DİLİ

LİTRE SÜT

2 KAHVE FİNCANI UN

KAHVE FİNCANI TOZ ŞEKER

2 YEMEK KAŞIĞI KAKAO

2 YEMEK KAŞIĞI MARGARİN

2 PAKET KREM ŞANTİ

BALKABAĞI PÜRESİ İÇİN

3 DİLİM BALKABAĞI

3 FİNCAN TOZ ŞEKER

2  YEMEK KAŞIĞI NİŞASTA

YAPILIŞI

1 LİTRE SÜTÜ PİŞİRME TENCERESİNE  ALARAK İÇİNE UN, TOZ ŞEKER VE KAKAO İLAVE EDEREK ORTA ISIDA KIVAM ALANA KADAR PİŞİRELİM.

PİŞTİKTEN SONRA YAKLAŞIK 15 DAKİKA MİKSERLE Çfunduszeue.infoĞUYUNCA İÇERİSİNE MARGARİNİ İLAVE EDEREK ÇIRPMA TELİYLE KARIŞTIRALIM.

AYRI BİR ÇIRPMA KABINDA 2 PAKET KREM ŞANTİ İLE 1 BARDAK SOĞUK SÜTÜ MİKSERLE 5 DAKİKA KADAR ÇIRPIP BUZDOLABINA  ALALIM.

BU ARADA BALKABAKLARINI İRİCE DOĞRAYIP, ÜZERİNE ŞEKER İLAVE EDEREK  PİŞİRELİM. PİŞEN BALKABAĞINI OCAKTAN ALIP BLENDERLE PÜRE HALİNE GETİRELİM. İÇİNE NİŞASTAYI   İLAVE EDEREK KIVAM ALANA KADAR PİŞİRİP SOĞUMAYA BIRAKALIM.

YUVARLAK PASTA KALIBININ KENARLARINI VE ZEMİNİNİ KEDİ DİLİ YERLEŞTİRDİKTEN SONRA SÜT İLE ÇOK HAFİF ISLATALIM..

KEDİ DİLİNİN ÜSTÜNE KAKAOLU KARIŞIMDAN DÖKELİM ONUN ÜSTÜNE TEKRAR BİR SIRA KEDİ DİLİ  SIRALAYALIM,KEDİ DİLİNİN ÜSTÜNE DE  KREM ŞANTİYİ DÖKEREK   PASTAMIZI DONMASI İÇİN BUZDOLABINA ALALIM.

SAAT SONRA BALKABAĞI SOSUNU ÜSTÜNE SIVAYARAK TEKRAR BUZDOLABINA ALALIM.2 SAAT KADAR SONRA PASTAMIZ TAMAMEN DONMUŞ OLACAKTIR.

PASTAYI KALIBINDAN ÇIKARARAK SATEN BİR KURDELE İLE BAĞLAYIP ŞIK BİR SUNUM HALİNE GETİRELİM.

AFİYET OLSUN

SEVGİLİ DOSTLAR, BALKABAĞIMIZI BİRAZ FRANSIZ MUTFAĞIYLA HARMANLAYARAK GÜZEL BİR PASTA YAPMAYA ÇALIŞfunduszeue.infoĞENECEĞİNİZİ TAHMİN EDİYORUM..

Bal Kabaklı Muhallebili Pasta Tarifi

Bal Kabaklı Muhallebili Pasta Nasıl Yapılır?

Kabak tatlısı tarifleri, bu mevsim sezonunun en çok tercih edilen tatlı tariflerinden biri. Balkabağını ister sadece şerbet dökerek hazırlayın, isterseniz de pasta ve kekler elde edin. Balkabağı ile birçok tatlı yapabilirsiniz. Özellikle muhallebi ile balkabağının birleşimi, ortaya inanılmaz bir lezzet sunacaktır. Peki, kabak tatlısı tarifleri arasında yer alan balkabaklı muhallebili pasta nasıl yapılır?

1. adım: 1 kilo balkabağını soyup dilimleyin. Dilimlediğiniz balkabaklarını tencereye alın şekeri ve suyunu ilave edip yaklaşık dakika suyunu çekene kadar pişirin.

2. adım: Muhallebisi için krema ve vanilya harici bütün malzemeleri bir tencereye alın ve dakika kıvamı koyulaşana kadar pişirin.

3. adım: dakika daha sonra altını kapatıp krema ve vanilyayı ekleyip 5 dakika daha çırpın ve kenara alın.

4. adım: Pişen kabakları da püre olana kadar rondodan geçirin.

5. adım: Daha sonra bisküvileri de rondodan geçirin ve un haline getirin.

6. adım: Erittiğiniz tereyağını ve toz fındığı da karışıma ekleyin, güzelce karıştırın.

7. adım: Çelik kalıbın dibine yağlı kağıt serdikten sonra tabanı için bisküvili karışımı yayın ve kaşığın arkasıyla ya da bardağın altıyla bastırarak iyice düzleyin.

8. adım: Hazırladığınız muhallebiyi üzerine dökün ve onun üzerine de balkabağı püresini ilave edip eşit şekilde yayın.

Son adım: Bol cevizle üzerini süsleyin ve saat buzdolabında dinlendirin.

Afiyet olsun.

Kedi Dilli Kabak Tatlısı
Kedi Dilli Kabak Tatlısı Tarifi
Bal Kabağı Tatlısı
Kedi Dilli Kabak Tatlısı Nasıl Yapılır
Bal Kabağı Tatlısı Tarifi

kedi-dilli-kabak-tatlisi-tarifi
Kedi Dilli Kabak Tatlısı

İyi akşamlar dostlar bu gün size bal kabağı tatlısı hazırladım
çok kolay aynı zamanda süper lezzeti funduszeue.info önceki tariflerim:

Elmalı Kurabiye  Tıklayın

Krem Şantili Kalp Kek  Tıklayın

Közlenmiş Patlıcan Salatası  Tıklayın

Şimdi yeni tarifime geçmek istiyorum:

Kedi Dilli Kabak Tatlısı için malzemeler :

• 1 Paket Kedi Dili
  • 1 Su Bardağı Süt
  • 2 Çorba Kaşığı Toz Şeker

Kreması için malzemeler :

• 3,5 Su Bardağı Süt
  • 1 Su Bardağı Toz Şeker
  • 1 Paket Vanilya
  • 2 Çorba Kaşığı Un
  • 1 Çorba Kaşığı Tereyağ
  • 1 Yumurtanın Sarısı

Üzeri için :

• Gram Balkabağı
  • 1 Su Bardağı Su
  • 1 Su Bardağı Toz Şeker
  • 3 Çorba Kaşığı Nişasta
  • Süs Olarak Hindistan Cevizi
kedi-dilli-kabak-tatlisi-nasil-yapilir

Kedi Dilli Kabak Tatlısı nasıl yapılır ?

• 1 paket kedi dili dikdörtgen tepsiye dizilir.1 su bardağı süt, 2 çorba kaşığı toz şeker birbirine katılıfunduszeue.info dillerinin üzerine dökülür ve kenara bırakılır.
  • Üzeri için gram balkabağı küçük küçük doğranır, bir tencereye konur.1 su bardağı su eklenir ve pişmesi sağlanıfunduszeue.infoştiken sonra rondodan geçirilir.Püre haline funduszeue.info tencereye alınır, 1 su bardağı toz şeker eklenerek kaynatılıfunduszeue.info olan kabağı 3 çorba kaşığı nişasta yarım çay bardağı suyla sulandırılarak tenceredeki kabağın içine eklenir.Göz göz olana kadar pişfunduszeue.info arada karıştırılmaya devam funduszeue.infoşirilen kabak bir kenarda bekletilir.
  • 3,5 su bardağı süt bir tencereye alınır.Üzerine 1 su bardağı toz şeker, bir paket vanilya, 2 çorba kaşığı un ve bir yumurtanın sarısı funduszeue.info çırpılarak ocağa konur.Sürekli karıştırılarak göz göz olması sağlanıfunduszeue.infolmeye yakın bir çorba kaşığı tereyağ eklenir.
  • Islamış olduğumuz kedi dillerinin üzerine ocaktan indirmiş olduğumuz kremayı güzelce döfunduszeue.infoı biraz soğuduktan sonra üzerine hazırlamış olduğumuz balkabağı püresini dökeriz.Süs olarakta üzerine hindistan cevizi serperiz.

Afiyet Olsun.

Kedi Dilli Kabak Tatlısı

Bal Kabağı Tatlısı
Kedi Dilli Kabak Tatlısı Nasıl Yapılır
Bal Kabağı Tatlısı Tarifi

Balkabaklı Kedidili Pasta

Balkabaklı Kedidili Pasta

Malzemeler: (Orta boy cam tepsi için)

• 1 paket kedidili bisküvisi (İkili satılan paketlerin biri)
  • ıslatmak için 1 çay bardağından az süt
  • parça balkabağı tatlısı püresi (yaklaşık 2 çorba kasesi dolusu)
  • adet iri kıyılmış ceviz içi veya yarım su bardağı kadar kavrulmuş kıyılmış fındık
  • muhallebi için:
  • 1 yumurta
  • 5 yemek kaşığı tozşeker
  • 2 yemek kaşığı nişasta (çok tepeleme olmasın)
  • 2 yemek kaşığı un (çok tepeleme olmasın)
  • 3 su bardağı süt
  • arzuya göre yarım paket vanilya (daha doğaldan yana olanlar için şart değil)
  • yine arzuya göre 1 ufak paket kremşanti tozu
  • süslemek için kabak tatlısı, ceviz veya fındık içi, arzuya göre hindistan cevizi rendesi

Yapılışı:

1. Kedidili bisküvilerinin her iki tarafını hızlı bir şekilde süte batırıp çıkarın (Çok fazla tutarsanız hemen yumuşarlar) ve kenarları yüksek servis edebileceğiniz bir kaba dizin. 
  2. Balkabağı tatlılarını mümkünse şerbetiyle beraber çatalla ezin ve ceviz veya fındığı ilave edip karıştırın. Bisküvilerin üzerine yayın.
  3. Yumurtayı, şekeri, un ve nişastayı 1 bardak sütle beraber tencere alın. Tel çırpıcı ile pürüzsüz hale gelene kadar karıştırın.
  4. Kalan sütü ekleyip ocağı açın ve orta kısık ateşte karıştırarak kabarcıklar çıkana kadar pişirin.
  5. Arzuya göre vanilya ekleyip altını kapatın.
  6. Krema soğuduktan sonra ister sade isterseniz kremşanti tozunu ekleyip mikserle dakika çırpın ve balkabağı püresinin üzerine döküp yayın.
  7. Soğuduktan sonra dilimleyip süsleyerek servis yapın.

İlgili Tarifler

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası