üniversiteyi bırakmak istiyorum / üniversiteyi bırakmak - uludağ sözlük

Üniversiteyi Bırakmak Istiyorum

üniversiteyi bırakmak istiyorum

&#;ocuğum &#;niversiteyi bırakmak istiyor

Haberin Devamı

Anne babaların korkulu rüyası çocuklarının okudukları okulu bırakmak istemesi. Fakat ne yazık ki çocuklar da okullarını bırakıyor, okula gitmiyor, okuldan atılıyor ve ailenin seneler sonra bu durumdan haberi olabiliyor. Bugüne kadar en az 10 danışanım bunu yaptıktan sonra ne yapacağını bilemediği ve içinden çıkamadığı için bana başvurmuştu. Ailesinden korktuğu için senelerce okulu bitirmiş gibi iş arayan ancak askerlik zamanı geldiğinde erteleyemediği için söylemek zorunda kalan erkek danışanlarım kadar, işleri beğenmediği söyleyerek devamlı erteleyen bayan danışanlarım da olmuştu.

Ailesinin zoruyla istemediği okullar ve bölümleri yazan, ailesinin “Ya o bölümde okursun ya da seni okutmam” diye tehdit ettiği gençler başarılı olamıyor. Ve çalışsa bile yapamadığı için okuldan atılanlar olduğu gibi siyasi olaylara karıştığı için okul ile ilişkisi kesilen ama ailesine bir türlü anlatamayan gençler de aynı sorunu yaşayıp ne yapacaklarını bilemez olmuşlardı. Yükseköğrenimde senelik gecikme sorun olmuyor ama sene oyalanıp okuldan atıldıktan sonra başka bir okulu kazanma şansı giderek azaldığı gibi, gençlerin de ne okuma hevesi ne de çalışma azmi kalıyor.

Haberin Devamı

Tüm bunları engellemenin yegane yolu ailelerin çocukları ile iyi bir diyalog içinde olmaları, hata yapsalar bile yine gelip bunu anlatabilecek cesareti vermeleri gerekir.  Çünkü korkup anlatmadıkları zaman gençler daha büyük hatalar yapıyor, yalanlar yalanları doğuruyor.

Onlar bizim çocuklarımız ve hataları ile de onların yanında olursak bu hatalarından dönme şanslarının olduğunu ve iletişim içinde çözümlerin mutlaka bulunacağını unutmamak gerekir.

#Aile#Okul#İş

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

TechTurkey > TechTurkey > Sohbet > Ünivesiteyi Bırakmak

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünivesiteyi Bırakmak

İyi akşamlar,

Bu yıl liseden mezun oldum lise 2 de 1 yıl kaldığım için 5 yılda mezun oldum üniversite olarak Lüleburgaz çıktı 5 Eylül'de gidip kayıt yaptırdık yurtla anlaştık,

Herşey iyi güzel ayın 17 sinde okullar başladı, Perşembe günü saat 12,den sonra ders yok ders programı öyle ayarlanmış bende İstanbul'a geliyordum hafta sonları.

İlk haftalar öyle böyle geçti derken yavaş yavaş gerçeği anlamaya başlamıştımki hafta önce içimde bir gram bile okuma hevesi yokmuş.. Derslere kendimi veremiyorum, ödev yapmıyorum, not almıyorum düzgün vs vs. Lüleburgaz'ada pek ısınamadım :(( Bir de orda yurtla anlaşma yapmıştık aylık yurda gidiyor de bana gidiyor aylık civarı masraf oluyordu. Ve bu giden para canımı sıkıyordu boşa gitmiş hissediyordum..

İçimde hiç okuma hevesi olmadığı için o paralar zoruma gidiyordu en son bi karar aldım kendi kendime hem ailemin emeğine yazık hem benim zamanıma sene sonu sınıfta kalmaktansa bırakmak daha iyidir diyorum..

Pazarlama bölümü okuyorum

Sizce bırakmalımıyım tavsiyeleriniz nelerdir.. Başarılı olacağıma inanmıyorum umutsuzum okuldan Evdekilere söylemeye de çekiniyorum içim içimi yiyor

2 yıllıksa bırak, 4 yıllık kovala, tekrar gir.
Sakın üniversite okumaktan vazgeçme, sakın..

2 yıllık abi üniversite.

Nightfish

,

Sevdiğin okul değilse çok geç olmadan bırak, cidden istediğin bi yer için çalış. Şimdi olmasa sevmediğin için eninde sonunda bırakacaksın. Zaman kaybı olmadan istediğin yer için çabala.

4 yıllık bir üniversiteye geçmeye çalış.. Sakın ama sakın vazgeçme daha önce de dediğim gibi..
Diyorsanki aileden gelen kurulu düzenim var, mesleğim işim hazır o tamamen ayrı bir tartışma konusu. Ama yine de lisansı bitir derim öyle bile olsa..

Dostum 2 yıllıkta olsa oku sonrasında çok pişman olursun 2 yıl dişini sık sonrasında açıköğretimden 4 yıl yaparsın ve 4 yıllık mezunlara tanınan imkanlardan faydalanırsın en azından

UmutRıza

,

4 yıllık bölümlere hazırlanacaksan bırak ama illaki bir şekilde tahsilini tamamla başka bir bölümdede olsa.

Sevdiğin okul değilse çok geç olmadan bırak, cidden istediğin bi yer için çalış. Şimdi olmasa sevmediğin için eninde sonunda bırakacaksın. Zaman kaybı olmadan istediğin yer için çabala.

Valla okulu sevemedim hem de şehre alışamadım ama asıl olan okul iyi gelmedi.. Seneye çalışıp daha iyi bir yeri kazanacağımı da ummuyorum niye derseniz içimde hiç ders çalışma isteği yok maalesef..

4 yıllık bir üniversiteye geçmeye çalış.. Sakın ama sakın vazgeçme daha önce de dediğim gibi..
Diyorsanki aileden gelen kurulu düzenim var, mesleğim işim hazır o tamamen ayrı bir tartışma konusu. Ama yine de lisansı bitir derim öyle bile olsa..

Abi liseyi zor bitirmiş adamım hiç kitap açmadım lisede hiç ders hevesim yok içimde 4 yıllık zor gözüküyor be abi :( Aileden hazır işte yok:(:confused:

bırak gitsin öyle aman aman bir kaybın olmaz, ayrıca pazarlamayı okumuş olmak için okumanın bi anlamı yok, az biraz yırtıksan zaten o işi yaparsın, kişinin içinde olması lazım biraz satış pazarlama yeteneğinin, ya çalış 4 yıllık kazan yada açıköğretimden lisans bölümlerinden birine kaydol ama bu sırada da boş durma kendini yetiştir ufaktan para kazanmaya çalış, mantıklı bir şekilde ailene anlatırsan anlayışlı olacaklardır bence, asi gençlik gibi okulu bırakıp valizlerinle pat diye karşılarına çıkma yeter :)

dostum millete 4 yıllık yetmiyorda üstüne bir şey koymak için dünyanın çabasını harcıfunduszeue.info tutup üniversiteyi bırakacağım diyorsun eğer maddi açıdan sıkıntın yoksa okumana funduszeue.info başladığım bir üniversiteden ayrıldım 1 yıl evde oturdum o yıl çok kötü geçmişti.bütün arkadaşlar üniversitede ben evde funduszeue.info çok kötü bir funduszeue.info sene kafama koydum istediğim bir bölümü yazdım ve kazandım çok şükür.eğer seninde kafanda başka bir bölüm varsa 1 sene daha hazırlan ama sakın okumaktan vazgeçme.

Açıköğretim de zorlaştı.. Laylaylom bitmez kolayına..
Beni eleştirenler olabilir, haklıdırlar da ama 9 ay askerlik farkı için bile 4 yıl oku derim hiçbirşey için değilse. İşin muhasebesinde değilim 4 yıl kaybetmeye değer mi vs. diye, daha önce çok tartıştım hazırlıklıyım yani sölim:)
Oku kardeş oku, kendini zorla oku, ikinci öğretim olsun gündüz çalış yine oku.. Ama ne yaparsan yap o 4 seneyi bitir..
Üniversite ya da okul işleri bana göre değil diyorsun ama hayat da öyle çok kolay değil..

Bu akşam anneme açtım biraz konuyu biraz fırça yedim ama oraya gidip başarısız olsam daha mı iyi kii ): Babamla daha konuşmadım bakalım

4 yıllık biraz zor gibi hiç ders birikimim yok unuttum bütün konuları da ): Hayat zor üniversite lazım iyi bir meslek için ama okuyamıyorum ki ):

uluckaban

,

Millet okucam diye can atar bizim ki bulmuş bunuyor. Üniversite hayatı güzeldir yaşamaya bak. Biraz dişini sık çabala çalış herşeyi devletten bekleme. Madem okumaya niyetin yoktu neden gittin? Madem aileni düşünüyorsun giden parayı düşünüyorsun okulu bırakayım diye düşünceye kapılacağına adam gibi dersine bak okulunu bitir parada boşuna gitmesin ailende üzülmesin. 4 yıllık kazanmaya bak diyorsunuzda bu adamda okuma niyeti yok. Dershaneye vs. gitse yine para boşuna gidecek. Aklını topla biraz.

Thracian

,

İyi akşamlar,

Bu yıl liseden mezun oldum lise 2 de 1 yıl kaldığım için 5 yılda mezun oldum üniversite olarak Lüleburgaz çıktı 5 Eylül'de gidip kayıt yaptırdık yurtla anlaştık,

Herşey iyi güzel ayın 17 sinde okullar başladı, Perşembe günü saat 12,den sonra ders yok ders programı öyle ayarlanmış bende İstanbul'a geliyordum hafta sonları.

İlk haftalar öyle böyle geçti derken yavaş yavaş gerçeği anlamaya başlamıştımki hafta önce içimde bir gram bile okuma hevesi yokmuş.. Derslere kendimi veremiyorum, ödev yapmıyorum, not almıyorum düzgün vs vs. Lüleburgaz'ada pek ısınamadım :(( Bir de orda yurtla anlaşma yapmıştık aylık yurda gidiyor de bana gidiyor aylık civarı masraf oluyordu. Ve bu giden para canımı sıkıyordu boşa gitmiş hissediyordum..

İçimde hiç okuma hevesi olmadığı için o paralar zoruma gidiyordu en son bi karar aldım kendi kendime hem ailemin emeğine yazık hem benim zamanıma sene sonu sınıfta kalmaktansa bırakmak daha iyidir diyorum..

Sizce bırakmalımıyım tavsiyeleriniz nelerdir.. Başarılı olacağıma inanmıyorum umutsuzum okuldan Evdekilere söylemeye de çekiniyorum içim içimi yiyor

lise mezunuyum, hala 2 yıllık işletme meslek yüksek okulu + açık öğretimi bitirmedim (Şuan AOF4.sınıfım) 25 yaşındayım

kardeşm dün ağrıya teslim olmaya gitti 15 ay askerlik yapacak ben ay 'abi ne yap et okulu bitir kısa yap askerliği' tek söylediği bu

Bu aralar çıkmazlardayım üniversiteyi bıraksam yarın öbür gün güzel bir iş bulabilirmiyim diyorum elimde diplomam olmadan..

Hadi zorlasam kendimi hiç temel yok ders-bilgi birikimi yok okuma hevesi yok başka şehirde yurt ortamını sevemedim harcanan paraya üzülüyorum ( okumaya niyetim olsa göz ardı edicem de zoruma gidiyor böyle boşa gidiyormuş gibi geliyor ) derslere veremiyorum kendimi

Aslında çok güzel diyorsunuz dişimi sıkıp 4 yıl okuyabilsem ama sıfırım ders konusunda ): Bu sene dershaneye gitsem okulu bırakıp gene veremicem kendimi derslere konulara boşa gidicek dershane parası..

Maddi durum iyi Allah'a şükür bu aralar çıkmazlardayım dediğim gibi kendimi arıyorum.. Teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için

2 yıllıksa bırak, 4 yıllık kovala, tekrar gir.
Sakın üniversite okumaktan vazgeçme, sakın..

Aynen bence de boyle olması gerekiyor

2 yada 4 fark etmez o diploma bir işe yaramayacagını bilsen bile bence pes etme oku, okumaktan kimseye zarar gelmez o diploman gün gelir bir işine yarar.

bırak kardeş bırak hiç kasmasonra ömrünü başkalarının imkanlarına bakarak içe geçirerek geçirirsin

lan biraz aklınızı başınıza devşirinnasıl bir çevredesiniz? hiç mi etrafınıza okuyan yok?

benim eşim 10 numara bölüm mezunu türkiyenin en buyuk şirketlerinden birinde çok iyi bir pozisyonda çalışıyorşu anda yanımda tez yazıyor yıldır yazıyorneden???

hayat çok kolay lan size hakikaten

okumayın askerde başçavuş öpsün..işe gir üstündeki öpsünamaaan de geç akşam 2 bira iç kader de bırak

neyse ya daha yazıcamda neyse

kemal_koker

,

2 4 ne farkeder ? bence mutlaka oku en kısa süre de bitir.

ülke de DGS dikey geçisi sınavı denen bir olay var 2den 4e atlayabilirsin hemde 80 mat 80 türkçe yaparak :)

SAKIN PES ETME !!!

Bir de çift vatandaşım ben Bulgaristan vatandaşlığım da var oralarıda çok seviyorum oralarda da çalışmak istiyorum çok karışık kafam..

Bu yaz liseden mezun oldum, iyi kötü sevdiğim zamanlar geçti. Ne zaman Facebook ta lisenin fotoğraflarını görsem lise yıllarım aklıma geliyor falan.. Artık önüme bakmam lazım ama çocukca davranıyorum bazen

Keşke içimde heves olsa okusam da aileme yaranabilsem iyi bir diplomam olsa ama, yok maalesef

Ailene yaranmak bir sebep değil üniversite okumak için..
Ailen için ne farkeder okusan ya da okumasan???

timucintt

,

okulu neden bırakıyorsunki devam et seneye tekrar gir kazanamazsan dvm edersin 2yıl sonra DGS ile 4 yıllığa geçersin bölümünde okulu bırakıp zamanındanda olma gereksiz fantazilerede girme

Low-Rider

,

Okulu bırakmak bir seçenek, kolay funduszeue.info değilsin vs.

Peki okulu bıraktın, ne yapıcaksın? Yapıcağın şey mutlu edicek mi seni?

Bad-Fast

,

2 yıllıkla uğraşana kadar aöf ü dene , aynı anda çalış bu da bi seçenek olabilir ;)

kemal_koker

,

Bir de çift vatandaşım ben Bulgaristan vatandaşlığım da var oralarıda çok seviyorum oralarda da çalışmak istiyorum çok karışık kafam..

Bu yaz liseden mezun oldum, iyi kötü sevdiğim zamanlar geçti. Ne zaman Facebook ta lisenin fotoğraflarını görsem lise yıllarım aklıma geliyor falan.. Artık önüme bakmam lazım ama çocukca davranıyorum bazen

Keşke içimde heves olsa okusam da aileme yaranabilsem iyi bir diplomam olsa ama, yok maalesef

kardeş adını da yazmamışsın kendini tanıtırken :) isminide bilmiyorum ama :)

merak etme okuyanların hiç biri bayıla bayıla okumuyor :)

bekara karı boşamak kolaydıfunduszeue.info ki arkadaşlara da bırak demek kolay geliyor ama sonra zorluğunu sen yaşayacaksın. Beni dinlersen okulunu en erken sürede bitir sonra da DGS ile fakülteye geç çift diploma sahibi ol.

sen bölümünü irdelediğin için okulun 2 senelik oldugu için ailene yük oldugun için değil "SEN ARADIĞIN ORTAMI BULAMADIĞIN İÇİN ÇEVREN OLMADIĞI İÇİN KARI KIZ ÇOK OLMADIĞI İÇİN OLSA BİLE TAKILACAK YER OLMADIĞI İÇİN BIRAKIYORSUN " okulunu

yazık günah bırakma etme yatay geçiş var başka şehirleri yaz bursayı yaz eskişehiri yaz kendine bi ideal çiz çalış bırak ortamı mortamı hepsi yalan dolan dümen okul bitince kimse kimseyi hatırlamaz en fazla 2 kişiyle konuşmaya devam edersin okulunu lüleburgazı sevmiyorsan yatay geçişle başka şehirlere uç ortalamanı yükselt araştır dgs yap yada 4 yıllığa geç bırakma sakın ünversiteyi yazık etme

kardeş adını da yazmamışsın kendini tanıtırken :) isminide bilmiyorum ama :)

merak etme okuyanların hiç biri bayıla bayıla okumuyor :)

bekara karı boşamak kolaydıfunduszeue.info ki arkadaşlara da bırak demek kolay geliyor ama sonra zorluğunu sen yaşayacaksın. Beni dinlersen okulunu en erken sürede bitir sonra da DGS ile fakülteye geç çift diploma sahibi ol.

Çok mantıklı bir yazı

Aman diyim pat diyip bırakma sonra pişman olursun..

Bende özel ünide okuyorum. Mak. Müh. bölümüm ilk zamanlar yıllık verdiğimiz o para benimde canımı sıkarken şimdi ise 2 sene sonra mezun olup işim olduğunda ki halimi düşünüyorum.

Sakın bırakma ;) Seney bi daha gir gds falan dene ;)

olm harbiden sen bi doktora gityazacağı ilaçta belli aslındabisiktirol yazıp yollar ama sen yine de git

Şu anda düşünüyorum da eğer ki üniversiteyı bıraktım ama ondan sonrasının da beni mutlu edeceğinin garantisini veremiyorum kendime..

Ama devam etsem de sınıfı geçeceğimin garantisini veremiyorum çünkü derslerle hiç alakam yok, baya bir duygusallaştım son zamanlarda geleceğimi umutlu görmüyorum..

Anca kurduğum hayallerle mutlu ediyorum kendimi..

Keşke bende hayatı anlayabilsem

Kardeş bu ne böyle 19 yaşında ergenlik bunalımına mı girdin??
Başka bir sıkıntı problem seziyorum yazdıklarında.
Daha yaşadığın gördüğün ne ki hayatı anlamaya çalışıyosun sen?
Yapma etme kardeş, kimse istediği gibi yaşayamıyor..
Belirli kurallar var yerine getiriyorsun, çekilişe katılım hakkı gibi düşün.
Üniversite de sana bütün kapıları açmayacak, verse verse bir vizyon verecek. Çok fazla bilgi de bekleme.
Ben sana hayatın sırrını sölim, tombala bildiğin:) sen kartı al önce..
Sonrası tevekkül..

Bence bi psikologa git sen

Kardeş bu ne böyle 19 yaşında ergenlik bunalımına mı girdin??
Başka bir sıkıntı problem seziyorum yazdıklarında.
Daha yaşadığın gördüğün ne ki hayatı anlamaya çalışıyosun sen?
Yapma etme kardeş, kimse istediği gibi yaşayamıyor..
Belirli kurallar var yerine getiriyorsun, çekilişe katılım hakkı gibi düşün.
Üniversite de sana bütün kapıları açmayacak, verse verse bir vizyon verecek. Çok fazla bilgi de bekleme.
Ben sana hayatın sırrını sölim, tombala bildiğin:) sen kartı al önce..
Sonrası tevekkül..

Bak bu cümleleri iyi oku ;)

bırakırsan çok pişman olacaksın demedi deme

ayrıca 2 yıllıktaki bazı bölüler iş konusunda 4 yıllıktaki bir çok bölüme göre çok daha avantajlı özellikle biraz matematiğin varsa kpssde adım öndesin

şimdi aklım olsa 2 yıllık adalet okurdum aynı zamandada açıktan büro adaleti bitirince dgs ile hukuk kasardım bürodanda kpss ile elimi kolumu sallayarak atanırdım

tam olarak böle olmasada hem 2 yıllık hem 4 yıllık bitirdim şu an ekmeğimi 2 yıllık sayesinde kazanıyorum 4 yıllık mezunu arkadaşlarım aylardır iş başvurusu yapıyorlar..

iyi düşün elinde güzel bir fırsat vardır belkide

ayrıca sendeki nasıl bi hayat karmaşasıdır arkadaş dizi senaryosu gibi hayatın var la..

Şu anda düşünüyorum da eğer ki üniversiteyı bıraktım ama ondan sonrasının da beni mutlu edeceğinin garantisini veremiyorum kendime..

Ama devam etsem de sınıfı geçeceğimin garantisini veremiyorum çünkü derslerle hiç alakam yok, baya bir duygusallaştım son zamanlarda geleceğimi umutlu görmüyorum..

Anca kurduğum hayallerle mutlu ediyorum kendimi..

Keşke bende hayatı anlayabilsem

şşş la bana bak dımbık sen gerçek misin? yoksa fake üyelik fln mı bu ? kafa mı buluyorsun bizle bu nasıl dağınık bir ruh halidir nedir la bu?

bi fotonu koy referans ver yada seni tanıdığını söylesin birileri harbi kekleniyoruz gibi aylardır

şşş la bana bak dımbık sen gerçek misin? yoksa fake üyelik fln mı bu ? kafa mı buluyorsun bizle bu nasıl dağınık bir ruh halidir nedir la bu?

bi fotonu koy referans ver yada seni tanıdığını söylesin birileri harbi kekleniyoruz gibi aylardır

Çocuğa kafa göz dalacak gibi bir halin var karşına çıksa:)

İstanbul'da kız arkadaşın var mı peki?

hatırlıon dimi bunun bide açılamadığı sevgilisi uyuşturucu satıcısı amcası at hırsızı dayısı vardı..

Çocuğa kafa göz dalacak gibi bir halin var karşına çıksa:)

yok ya ama sinirleniyorum böyle ergen triplerine(eğer gerçekse)hayat daha bunların içinden geçmemiş öyyyle avara avare düşünceler funduszeue.info oluyorum

Low-Rider

,

gerçek gerçek:)

pm

yok ya ama sinirleniyorum böyle ergen triplerine(eğer gerçekse)hayat daha bunların içinden geçmemiş öyyyle avara avare düşünceler funduszeue.info oluyorum

Hangimiz o yaşta öyle olmadık dicem bana da sektirmeye başlican diye korkuyorum:)
Ben olamadım gerçi de.. Olan vardır:)

olmaz mı iki tane vardır hemdesıkıldımı sola geçiyordur:)

hop kardeş girme o konuya 3 haftamızı aldı bu arkadaşın olamayan sevgilisi en son the 'K' elinden tutup milli maça götürücekti o derece :D

Kardeşim, yanımda şu anda 2 yıllık elektronik okuyup 4 yıllık elektrik-elektronik mühendisliğine geçen arkadaşım oturuyor, aşağıdakileri o yazdı:

kardeşim öncelikle bende lisedeyken hiç not tutmazdım ama 2 yıllığa geçince ve stajları yapınca okumamanın ne olduğunu anladım ve kesinlikle okumalıyım dedim sende bu azimle çıkmalısın yola. Eğer ailen zenginse sen bilirsin ama basladıysan sonunu funduszeue.infoğim önce dikey geçişle hangi bölümlere geçiş yapabilirsin onu öğren ve kendini şartlandır 4 yıllığa geçmeyi.

TolgaEsentepe

,

üniyi bırak seneyede askere git kardeş

psikologa git sana artısı olur rahatlarsın ne işim var vs deme

sana psikolokla ilgili bir örnek vereyim neden gitmen gerektiği hakkında

ben 2 sene önce bir kız arkadaşım vardı ki ben çok fazla kız arkadaş değiştiren bir insanım bu konuda aktif biriyim 2sene önceki kız arkadaşımdan mecburi sebeplerden maneevi konulardan aileler devreye vs girince ayrılmak zorunda kaldık ve benim psikolojim pert oldu kimseyle görüşmek istemedim kafayı yiyecek durumdaydım devamlı yalnızım ben yok hayat boş yok başlarım üniversitesine , kimsenin yüzüne bakmak istemiyorum bırakmak istiyorum okulu vs sonra anamla baktı bizim amele gidiyor kafayı yiyecek gitmişler psikoloktan randevu almışlar tabi ben bunu duyunca tepe attı bağırış çağırış enim peder beyde mantıklı bir konuşma yaparak beni ikna etti

gittim hastaneye bir doktor karşşımda sıkıntılarımı dinledi konuştuk ettik ne varsa anlattım yorumlarda bulundu beni rahatlattı baya daha sonra bir ilaç verdi

ilaçla ne ilgisi var deme ilaç senin beyninin odaklandığı o kötü saçma fikirleri düşünmene kafana takmana engel oluyor ben o ilacı kullandıktan sonra baya baya rahtladım psikolojikmende rahatlattı

tavsiye ederim doktora gitmeni

Blackbird

,

Senin bi muavinlik olayın vardı sanırım ? sevdin galiba o işi sen.

Babana hiç açma bu muhabbeti bence, babanın yerinde olmak istemezdim.

Git kendine part time bir iş bul, alışveriş merkezlerinde rahatlıkla bulursun hiç değilse hem paranı kazanırsın hemde çalışma hayatını biraz öğrenir aklın başına gelir belki.

Eğer dalga geçtiğimi düşünüyorsanız özür dilerim biraz kırık yazıyor olabilirim belki ama moralimin bozukluğundandır bu): Yanlış anlamayın lütfen beni, böyle saf olarak da görmenizi istemem derdimi paylaşıyorum diye..

fero abi dediklerin çok doğru keşke burdaki yazılanlar gibi yaşayabilsem..

Aslında üniversite bahane biraz da hayatımı kazanmak tedirgin ediyor beni

Bende is

metinmb

,

Okumak zorda yaşamak kolay mı? Okumayı bırakacaksan sana katlanan demiyorum senin için hayatın zorluklarına katlanan ailene ne cevap vereceksin?

Yolun yol değil kardeşim kendini kasacaksın çalışacaksaın başaracaksın. Kimsenin kimseye faydasının olmadığı şu dünya da annenin babanın övüneceği birşeyler yap aynı zamanda kendin için yaşa. İkisinin ortalaması olan birşeyler yapmaya çalış. Ama ne olursa olsun oku. İster kısa dönem askerlik için, ister hayatını kazanmak için, ister prestij için.

yucelebeci

,

kardeşim yazdıklarından anladığım kadarıyla sen okulu kafanda çoktan bitirmişsin kendine bahane arıyosun bu konuyuda belki benim kafadan birileri çıkarda bana destek olur kendimi biraz iyi hissederim amacıyla açmışssın, bende iki yıllık meslek yüksekokulu bitirdim daha sonra aöf ten lisansa tamamladım kısa dönem askerliğimi paşa paşa yaptım yıl yaşın 19 lise mezunu olarak hayatına devam edicem diyosun yazık valla

Low-Rider

,

Gel sana swot analizi yapalım, okursan + ve - leri ne olur, okumazsan + ve - leri ne olur.

Şu an bizim mağazalarda çalışan personelin büyük kısmı lise mezunu, zaman zaman mağazalara gittiğimde tek dedikleri keşke okusaymışız..

Eğer dalga geçtiğimi düşünüyorsanız özür dilerim biraz kırık yazıyor olabilirim belki ama moralimin bozukluğundandır bu): Yanlış anlamayın lütfen beni, böyle saf olarak da görmenizi istemem derdimi paylaşıyorum diye..

fero abi dediklerin çok doğru keşke burdaki yazılanlar gibi yaşayabilsem..

Aslında üniversite bahane biraz da hayatımı kazanmak tedirgin ediyor beni

Bende is

forumda sniper var beylerherkes siperlere

Valla orda kız ortamından değil kızlarda öyle gözüm yok şükür bu hayatta insanın kısmeti illa çıkar karşısına, okul başlayalı 1 ay oldu tam gittiğim gün sayılıdır hep devamsızlık hep devamsızlık hiç disiplin yok sorumluluk yok dersleri dinlemek yok.. Ondan böyle düşünüyorum olmayacak gibi.

Dediğiniz gibi illa ki içimizden hepimizin dertleri, sıkıntıları var. Hayat kolay değil ama bilmiyorum burayı da bir aile gibi gördüğümden rica ediyorum görüşlerinizi..

Eğer sap olarak görüyorsanız da son zamanlarda baya bir kısmetimiz açıldı :) O konuda belirteyim de öyle vurmayın o konulardan sağ el sol el at hırsızı diye lütfen :)

Gel sana swot analizi yapalım, okursan + ve - leri ne olur, okumazsan + ve - leri ne olur.

Şu an bizim mağazalarda çalışan personelin büyük kısmı lise mezunu, zaman zaman mağazalara gittiğimde tek dedikleri keşke okusaymışız..

işletmenin güçlü ve güçsüz yönleri
fırsatları ve tehlikeleri :D

way anasını en sağlam aklımda kalanlardan birdir bu

bide ihtiyaçlar hiyerarşisi vardı maslowun :D

Low-Rider

,

Sen amacına ulaşmışsın o zaman)

Orijinalden alıntı: MhmT GTI

merhaba arkadaşlar :D

tercih sonuçlarından burası çıktı, merak ediyorum çünkü daha önce gitmediğim bir yer, bulgaristan göçmeniyim oraya da yakın hem,

sizce nasıl bir yer bilgisi olan var mı pazarlama bölümü okuyacağım.

oralarda yaşam nasıldır ve en önemli soru kızları nasıldır :D :D

Orijinalden alıntı: MhmT GTI

yok mu yardımcı olcak kimse yahu [8D] benim için en önemli etmen kızların güzel olması :D :D[;)]

Lüleburgaz MYO (funduszeue.info#)

Valla orda kız ortamından değil kızlarda öyle gözüm yok şükür bu hayatta insanın kısmeti illa çıkar karşısına, okul başlayalı 1 ay oldu tam gittiğim gün sayılıdır hep devamsızlık hep devamsızlık hiç disiplin yok sorumluluk yok dersleri dinlemek yok.. Ondan böyle düşünüyorum olmayacak gibi.

Dediğiniz gibi illa ki içimizden hepimizin dertleri, sıkıntıları var. Hayat kolay değil ama bilmiyorum burayı da bir aile gibi gördüğümden rica ediyorum görüşlerinizi..

Eğer sap olarak görüyorsanız da son zamanlarda baya bir kısmetimiz açıldı :) O konuda belirteyim de öyle vurmayın o konulardan sağ el sol el at hırsızı diye lütfen :)

şeytan ayrıntılarda gizlidirbiz anladık kardeş durumu subliminal olarak

Özgür abi okumanın artılarını söyleyim ben sana :)

ailen övünür, okuyan insan gurur duyar, yarın öbür gün güzel işlere girer diploması sayesinde, cv si kabarır, askerliğini rahat yapar vs.

- leri bence

hayat gitgide zorlaşıyor eskiden lise yeterliyken artık tek üniversite bile zaman zaman yetmeyebiliyor.. aile üzülüyor.. Askerliği er yapıyorsun..

Okumanın faydalarını biliyorum da abi nedense istek yok içimde:) Şu ana kadar pek hayatın zorluğunu görmedik Tünay abi ye hak veriyorum kızmakta haklı biraz sen daha ne gördün ona sinirliyim diyor :) Biraz da dokundurarak söylüyor laflarını derinden :d

Çok güzel mesajlar var saydığım abilerimden bu konuda keşke hepsini kafama tek tek sokabilsem inşallah ilerde kafamı duvarlara vurmamm

Bu arada funduszeue.info konusunda o aralar bu işler bana biraz daha lay lay lom geliyordu :D

tolgapitbull

,

abi bütün yazılanları okudum ve bende okumayacağım diyordum :) ama şimdi bütün fikirlerim değişti :) lise 4 öğrencisiyim ve meslek lisesi stajda baya bi ezikleniyoruz zaten sonradan aklım başıma geldi bunlarıda okuduktan sonra valla bu sene iyi bir hazırlanmam gerikiyor sınava :)valla abi hepiniz çok sağolun hayatta bu tür yazılardan sonra sınava çalışacağım aklımın ucundan geçmezdi

İbrahim33

,

Okulu bırakmak bir seçenek, kolay funduszeue.info değilsin vs.

Peki okulu bıraktın, ne yapıcaksın? Yapıcağın şey mutlu edicek mi seni?

Doğru bir yaklaşım katılıyorum

+olarak 2 yıllık pazarlama bölümünü bitirmedende pazarlamacılık yapabilirsin ama okul okuldurDiplomada diplomadırBence bitirmeye bak okuluÇünkü ileride pişman olabilirsinGider konusunda ise part-time bir işe girerek ek gelir sağlayabilirsinÖfkeyle kalkan zararla oturur derlerNe yapacaksan iyi düşün taşın

sen ısınamamışsın daha bi yerde lc waikiki olsun varsa ykm olsun defacto olsun yada bir cafe vs gibi bi yerde çalış ikinci öğretimsen bu daha iyi olur senin için çalış zaman geçir stres at ortamını kur muhabbetini kur bu sefer inan bana istanbula gitmek istemezsin

biraz atılgan ol çalış hem paranı kazan part time olark hem de derslere giriş ben makine mmüh okuyorum tartışma çıkartmak istemiyorum fakat genel bir muhabbet vardır tıptan sonra en zor bölümlerden BİRİDİR her zaman bırakcam die triplere girerim fakat bıraksan ne b*k yiyeceksin oguz diyorum ailen ordan sana para gönderiyor ki umutlu oglum bitirsinde en kısa zamanda kalmasında biz parayı gönderelim önemli değil diyor çünkü sen çalışmasan bi kalsan sana senelik zararın ailene EN AZ 8 MİLYAR 2. ÖĞRETİMSEN 9 MİLYAR A KADAR ÇIKIYOR YAZIK GÜNAH ONLARDA HER ANNE BABA GİBİ OĞLUM OKUSUN BİTİRSİN İSTİYORDU R

Low-Rider

,

Kardeş iyi düşün taşın, 5sene sonra keşke okulu bırakmasaydım diye konu açma sakın kaldıramayız :)

funduszeue.infoir

,

sakın sakın okulunu bırakma Allaha şükür kurulu işim var gücüm var ama çok pişmanım okulu bıraktığıma bu sene tekrar sınava girmeyi düşünüyorum ne yap et oku başka işin yok senin!

Son postlar nokta olmuş :)

GİT ÇALIŞ bir yerde aylık al biriktir biriktir biriktir al kendine bi quicksilver 10 kağıda anannın babanın durumu iyiyse destekte çıkar sen eğer koyarsan oda destek çıkar sana

çalış hem ortamı kur hem para kazan senin sıkıntın belli ki gayette doğal bir şey bu her üniye başlayanın sıkıntısıdır

kendi memleketinde ortamın iyiyse yeni bi yere gitmek insanı sıkıntıya sokar sen dediğimi düşün

kemal_koker

,

bak sana kendimden bahsedeyim GTI ;

haylazlık ötesi bir 11 yıllık eğitim hayatım oldu atılmadığım kolej kalmadı 11 yılda 8 okul değiştirdim :) sonra öss ye ilk girdim barajı geçemedim :D ikinci girişimde barajı geçtim 2 yıllık iklimlendirme ve soğutma okudum orayıda yılda bitirdim :D

Sonra DGS ye girdim ilk girişim de mak. müh.e geçtim :D 1'den başlattılar şimdi 2.sınıftayım :)

yaş oldu 23 ama ben 93lülerle okuyorum ben napayım :D

ofset jant coil yaptım adamlara ofset jantı anlatmam 3 günü mü aldı :D

bence sen bırakma okulu gel azim et duvarı del mermeri erit

Çok pişman olursun ileride.. herşeyin ötesinde çift diploman olacak :D ben kendimi böyle avutuyorum ve vize final döneminde avuç avuç saçımı yoluyorum paket paket sigara içiyorum 3 saat çalışayım diye :D

Konuyu en baştan beri okuyorum göz geçiyirum yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum okurken vicdanım sızlıyor biraz keşke uygulayabilsem dediklerinizi diye.

Bu arada birşey bahsetmek istiyorum, ben ne zaman buraya konu açsam tek sebepten açıyorum, sonraki mesajlarda bütün dertler dökülüyor parmaklarından forum sayfalarına Forumun bir sihiri mi vardır nedir çözemedim:)

Okuyan sanır dünyanın en dertli insanı, tamam bizim de acılarımız var kendimize göre ama şimdi dönüp baktım da mesajlarıma niye böyle karamsar davranıyorum onu çözemiyorum ben.. :)

metinmb

,

bak sana kendimden bahsedeyim GTI ;

haylazlık ötesi bir 11 yıllık eğitim hayatım oldu atılmadığım kolej kalmadı 11 yılda 8 okul değiştirdim :) sonra öss ye ilk girdim barajı geçemedim :D ikinci girişimde barajı geçtim 2 yıllık iklimlendirme ve soğutma okudum orayıda yılda bitirdim :D

Sonra DGS ye girdim ilk girişim de mak. müh.e geçtim :D 1'den başlattılar şimdi 2.sınıftayım :)

yaş oldu 23 ama ben 93lülerle okuyorum ben napayım :D

ofset jant coil yaptım adamlara ofset jantı anlatmam 3 günü mü aldı :D

bence sen bırakma okulu gel azim et duvarı del mermeri erit

Çok pişman olursun ileride.. herşeyin ötesinde çift diploman olacak :D ben kendimi böyle avutuyorum ve vize final döneminde avuç avuç saçımı yoluyorum paket paket sigara içiyorum 3 saat çalışayım diye :D

Allah iyiliğini versin :D

Bir de size birşeyten bahsetmek istiyorum okulu bırakmamın ana sebeplerinden,

Şimdi biz okula kayıt olurken oralarda devlet yurdu olmadığından özel yurtla anlaşma yaptık, 10 aylık senet imzaladık aylık Ben de yurt ortamını pek sevemedim sonradan arkadaşlarla falan tanıştım ama el mahkum.. Hafta sonları istanbula geliyorum 3 gün orda kalmıyorum ama boşa para ödemiş oluyorum yurda kalmadığım halde.. 2 hafta bayram da istanbuldaydım hiç orda kalmadım ama bu yurda gene para ödemiş olduk boşu boşuna..

Şimdi babamın imzaladığı senetler var ondan çıkamıyorum, ve senetleri geri almanın tek yolu da okuldan ayrıldığına dair belge..

Biraz da bu yurt olayı yüzündne karamsar bakıyorum okumaya :)

İbrahim33

,

Dediğim gibi part-time bir işe girmen hem cebine daha fazla para girmesi , hem zamanının daha çabuk geçmesi hemde sosyal ortamda sürekli faal olman seni mutlu edecektirYada hiçbirşey yapamıyorsan ne bileyim çekirdek ye , bulmaca çöz , gazete oku , tv seyret , foruma takıl , kendine bir meşgale bul yani , senin ihtiyacın olan bu anladığım kadarıyla

ghibli06

,

okuyamıyorum derken insan 2 sebepten dolayı okumak istemez:

1- geri zekalıdır IQ su okumaya yetmez adamı dövsen de sövsen de akıl olmayınca ne integral anlatabilirsin ne mikro makro, dandiklerde bile sonuçta her üniversitede müfredat belli çok kasmamak lazım ama ilerde geri zekalı birine askerde 15 ay patates soydururlar, sabah 4 te mıntıka haftanın 5 gecesi de nöbet askerlik bitti alırsın bir ilkokul mezunu köyden, bi de asgari ücretli iş (eğer şanslıysan), çoluk çocuk olunca da 'ben okuyamadım bari onlar okusun' diye kendini bi de onlara adarsın eğer hayalin buysa 12 otobüsüne yetiş derim geç kalma

2- potansiyel var ama tembel yok ortam bozuk, yok kafam karışık.. ama asıl sebep tembellik, kim okuyacak yav şimdi, dışarısı da güzel akşamları TV, lisedeki arkadaşlarla takılırım ama sömestr de onlar okuyor çünkü okuyup adam olmak kasıyor, okuyunca da adam olunacağının garantisi de yok zaten ben hiç şansımı denemeyim bırakayım gitsin eğer böyle düşünüyorsan iyi bir sopaya ihtiyacın var önce git kendini bir dövdür sana adam gibi kıyabilecek birine, sonra kafanı 41 kere duvara vur, ilerde vurmaktansa şimdi vur sonra 2 swnwlik falan deme okumaya başla devam edebiliyorsan et, şansın varsa iyi bir işe gir, istediğin hatunu al, burada sana yol gösterenlere dua et

üniversite 1. senemde ne okula gittim ne derslere girdim, ortalamam 1'in altı babama dedim ki 'baba bütün arkadaşlarım Bilkentte okuyor ortam da iyi, ben ODTU de okumak istemiyorum, geçiş yapayım ben oraya' babam dedi ki 'ben sana dikey bir dalarım geçişi kalışı görürsün, git çalış parasını kazan Bilkentin git nerde okursan oku, yok çalışamam diyorsan kafanı çalıştır oku adam gibi' bildiğim yaptığım her şeyin altyapısını ailemden ve üniversiteden aldım, sonrası zaten kişide biter gerisine kimse bir şey yapamaz

sık maçanı oku arkadaş, sanki okumayınca hayat çok mu rahat anlamadım ki

Şimdi biz okula kayıt olurken oralarda devlet yurdu olmadığından özel yurtla anlaşma yaptık, 10 aylık senet imzaladık aylık Ben de yurt ortamını pek sevemedim sonradan arkadaşlarla falan tanıştım ama el mahkum.. Hafta sonları istanbula geliyorum 3 gün orda kalmıyorum ama boşa para ödemiş oluyorum yurda kalmadığım halde.. 2 hafta bayram da istanbuldaydım hiç orda kalmadım ama bu yurda gene para ödemiş olduk boşu boşuna..

Şimdi babamın imzaladığı senetler var ondan çıkamıyorum, ve senetleri geri almanın tek yolu da okuldan ayrıldığına dair belge..

lan ben mı yanlış anlıyorum 4 kere okudum anladığım şusen haftasonları ıstanbula geldıgın ıcın yurda fazla para odedıgınden okulu bırakmak ıstıyorsune gıtme o zaman istanbula para boşa gitmemiş olurahahahaha lan harbıden sınırım bozuldu:D:Dahahah

kemal_koker

,

lüleburgaz'ın Leeeeeesi :D

yok mu lüle de ikamet eden tech ci ya :D

bak bizim funduszeue.info'ya nasıl sevdirdik antebi :D Jack şişesi hala baş ucunda :hahaha::hahaha:

gerçi onun yüzünden de ban yedim ama neyse :D

funduszeue.infou

,

Bende kendi düşüncelerimi yazayım, bende 5 sene lise okudum senın gibi Lise 2 de sıınıfta kaldım İzmit'e üniversite'ye gittim, bu sene mezun oldum 2 yıllık Pazarlama okudum ilk başlarda bende senin gibiydim evet oluyor aileden kurulu düzenden uzaklaşıyorsun çünkü ama bırakma derim biraz alışınca cevrenı kurunca derslerini anlamaya ve hocalarla anlaşınca inan bitince niye bitti nalet olsun diyorsun kesinlikle bırakma boyle bir hata yapma pazarlama o kadar zor bir bölüm değil illaki bitirirsin, bitiremicem diye bakarsan hep karamsar olursan hiç bir zaman zevk almazsın o şehirden alışmaya bak zevkini cıkar benim keşke bitmeseydide 2 yıl daha izmitte kalsaydım dediğim günler oluyor. illaki bırakıcam diyorsan başka türlü istediğin bir şehiri kazanmaya bak ama tahsilini tamamla

bRbNUFMvIGA

:D:D:D

Günümüzde ünversite okumak bile yetmiyor master gerekiyorken..üniversiteyi birakmak çok yanlış funduszeue.infoik totoyu sıkıştırıp ders çalışmak lazıfunduszeue.info konuda biraz ideallerin olmali

Low-Rider

,

6kişilik oda da kalıyormuşsun, oda arkadaşlarından yana sıkıntı yok dimi:D

insanların % u üniye ilk gittiğinde yurda girer ve bu yurda girenlerin % u 2. sınıfa geçtiklerinde yurttan çıkarak evlere dağılırlar

NEDEN DAĞILIRLAR ? DÜŞÜNDÜN MÜ

Çünkü yurt ortamı bayar insanı rahat olamazsın gelip gidenin olmaz kendini özel hissetmezsin üniversite kudugunu hissetmezsin sen yurtta kal b sene sınıf arkadaşlarınla iyi geçin arkadaşlarını iyi seç sağlam olan MAXİMUMMMMMM!!! 2 ARKADAŞINLA BERABER EVE ÇIK MİNİMUM 1 MAXİMUM 2 ARKADAŞ BUL EVE ÇIKARSIN 2. SENE

TEK KALMA EĞER ÇEVREN YOKSA Kİ 2. SENEDE ÇEVRENİN ÇOK OLMASI İÇİN YETENEKLİ OLMAN LAZIM

BEN 3. SENEMDE TEK ÇIKTIM EVE GELEN GİDEN OLMASA KAFAYI YERSİN

ACELE ETME 4. YILLIĞADA GEÇİŞ YAPARSIN İŞLER YOLUNA GİRER DAHA OKUL BAŞLAYALI AY OLDU Bİ DUR Bİ SAKİN

onursumer

,

bak hiç yazıları yazılanları okumadım

hatta mesajını bile okumadım başlığa bakarak yazıyorum

aklını başına topla okuluna git devam et başka bir alternatif bile düşünme

bak ben bu sene tekrar üniversiteye girdim oss ye girdim yetenek sınavına girdim mulakata girdim vs vs ki yaşım 26 aynı zamandada full time çalışıyorum yeri geliyor sabah 10 akşam 10 çalışıyorum

ki oncedende 2 yılık uni bitirdim dgs ye girdim 4 yılık universiteye geçtim

yapıcağın şey belli okuluna devam

kemal_koker

,

yine efsane cevaplar ve videolar gelmeye başladı :D bu cevaplara bayılıyoreee

ALPhan japan

,

valla ben 2 yıl diye gittim 4 sene oldu bitmedi bıraktım hayata 2 sene geç başlamış gibiyim hiç bişeyi zamanında yapamadım askerligide cok pişmanım keşke hiç gitmeseydim..

Yurtta ki arkadaşlardan yana bi problem yok çok şükür:)

Daha ay oldu başlayalı ama çok karamsarlık var bende.. Allah belasını versin böyle huyumun..

Şu an size şöyle söyleyeyim belki her mesaja tek tek uzun uzun cevap veremiyorum hakkını vererek ama okurken mesajları üzülüyorum..

Niye üzülüyorsunuz derseniz kendi halime üzülüyorum niye bu kadar karamsarım diye..

benım kendı ısyerım var ama keske suanda 4 senelık unı sehır dısında bıyerde olsaydım onla bunla gezseydım ogrencı evı ortamında yasasaydım

bilalmw bılır ne cektıgımı benım ne kadar kafamın daraldıgını oyle hayat cokda kolay degıl calısırım kazanırım devrı bıtelı cokk oldu bu zamanda bılek gucuyle para kazanılmıyo kafa gucuyle kazanılıyo

Yurtta ki arkadaşlardan yana bi problem yok çok şükür:)

Daha ay oldu başlayalı ama çok karamsarlık var bende.. Allah belasını versin böyle huyumun..

Şu an size şöyle söyleyeyim belki her mesaja tek tek uzun uzun cevap veremiyorum hakkını vererek ama okurken mesajları üzülüyorum..

Niye üzülüyorsunuz derseniz kendi halime üzülüyorum niye bu kadar karamsarım diye..

sen ergenliği hakkını vererek yaşiosun abicim..

Kardeş senin canın sıkılmış :)

Hafta sonu güzel bi gez kenine gel pazartesi bir plan yap ve başla çalışmaya ;)
Her haftasonu gitmede 2 haftada bir git ailenin yanına ;)

ama okulunu bırakma ;)

Blackbird

,

Ben teşhisi koydum sana yüksek dozda rahat batması var, kardeşim olsan aile içi şiddetin doruklarına ulaştırırdım seni herhalde. :D

Low-Rider

,

Ben teşhisi koydum sana yüksek dozda rahat batması var, kardeşim olsan aile içi şiddetin doruklarına ulaştırırdım seni herhalde. :D

Şu 2 mesaj bomba:D

Maddi durumumuzda iyi dedi, bununda rahatlığı varsa normal bu tripler

32 kişi konunu okuyor herkes sana destek olmak iistiyor sıkıldığın zaman gir tech e burda stres at binlerce üye var sanal ortamda olsa arkadaşlarınız senin sıkılınca gel yaz takıl oku konuları bak yalnız değilsin

POPİSİN OĞLUM KIYMETİNİ BİL :) :)

tolgapitbull

,

ben bile okumayacğım diyordum yazıları okuyunca bir an fikir değişti

funduszeue.info?v=u_FwV2Oc3Bc

Gökhan Abi süpersin :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

aga yeter bu karamsarlık ömrümü yedi anasını satim :)

Eskiden biraz kız problemi vardı kısmetime bağlıyodum şimdi bir açıldı pir açıldı :D İstanbul dan gittik ya kısmetimiz açıldı arkadaş :D Böyle işte bu hayat:)

Bir de içimde okuma hevesi olsa birazcık :) Böyle kendimi hayata geç kalmış gibi hissediyorum:)

İsim vermeyim bir tane arkadaş var facebook tan adamla yaşıtız adam bütün hayalimdeki arabalara sahip olmuz gezmiş tozmuş, özeniyoz bizde can çekiyor aga yaa :)

TolgaEsentepe

,

hahahahaha bu çok iyiydi :D

şu an öğrenci evi macereları için bile üniye tekrar gidebilirim ya :)

Low-Rider

,

sen çalışkan bir hatun bul

hee vallahi yaa inanılmaz zevkli ve bir daha yaşanmıyacak anlar:D

Eskiden biraz kız problemi vardı kısmetime bağlıyodum şimdi bir açıldı pir açıldı :D İstanbul dan gittik ya kısmetimiz açıldı arkadaş :D Böyle işte bu hayat:)

Bir de içimde okuma hevesi olsa birazcık :) Böyle kendimi hayata geç kalmış gibi hissediyorum:)

İsim vermeyim bir tane arkadaş var facebook tan adamla yaşıtız adam bütün hayalimdeki arabalara sahip olmuz gezmiş tozmuş, özeniyoz bizde can çekiyor aga yaa :)

heh işte ozenıyosan once oku sonra calıs kafanı calıstır girim bi işe calısım para kazanıyım dıyosan asgarı ucret ay sonu kredı kartlarına gider evde 31 e devam edersın :D

Abi tam dediğin gibi buldum daha doğrusu o beni buldu hoşlanıyormuş benden tanıştık konuşuyoruz buluşucaz kısmetse, kız 4 yıllık planlıyoru:):) eğer diyo bu sene dondurursan okulu beraber çalışır aynı okula gideriz:) kısmet işte:)

İbrahim33

,

Canın herşeyi çekerse işin zor bu hayatta :) Benimde canım avroluk Rus çekiyor ben ne yapayım :)

ghibli06

,

hmmm bi de araba konusu tabi, bütün öğrenciliğimi fairway le geçirdim babama sövmediğim gün yoktu benim yaşımdaki bebeler spor arabalarla geziyor diye okulu bitirdiğim ay aldı spor araba ;) yani hayatın sana neler getireceğini bilemezsin ama en azından denersin, bazı şeyler sana bağlı sende bitiyor

Benim o lisede sevdiğim kız şimdi Antalya ' da okuyor :) Görüyorum bazen tekne fotoğrafarını falan paylaşıyor eğlenceli Biz mi çok üzüyoruz kendimizi anlamadım ki be abi

hmmm bi de araba konusu tabi, bütün öğrenciliğimi fairway le geçirdim babama sövmediğim gün yoktu benim yaşımdaki bebeler spor arabalarla geziyor diye okulu bitirdiğim ay aldı spor araba ;) yani hayatın sana neler getireceğini bilemezsin ama en azından denersin, bazı şeyler sana bağlı sende bitiyor

abi benim yaşımda olaydın keşkede cevap vereydim güzel bir şekilde :D broadway varmışta utanıyormuştta ben bizim focusu çaldımda getirdim 1 aylığına üniye adam inadına araba olmuyor parası oldugu halde kavga dövüş kıyamaet tık yok adam almıyor arkadaş

yaza doğru böyle bir konu açacaktım ama şimdiden de yazayım belki yardımcı olacak biri çıkar:

önümüzdeki yaz uluslararası hukuk, deniz hukuku gibi alanlarda çalışan bir veya birkaç avukatın/ofisin yanında çalışmak istiyorum. herhangi bir maddi beklentim yok. eğer çevresinde böyle tanıdığı varsa beni önerenin/kefil olanın yüzünü kızartacak bişey yapmayacağımdan emin olabilirsiniz. öğrenmeye açık ve istekliyim. okul bittikten sonra uluslararası hukuk alanına yönelmek istiyorum ancak okuldan sonra yapılanın çok geç olacağını düşünüyorum.

kemal_koker

,

okul bırakmaktan istanbula gidip gelmeye sonrada ince işe bağlandı konu vay arkadaş :D

Low-Rider

,

yaza doğru böyle bir konu açacaktım ama şimdiden de yazayım belki yardımcı olacak biri çıkar:

önümüzdeki yaz uluslararası hukuk, deniz hukuku gibi alanlarda çalışan bir veya birkaç avukatın/ofisin yanında çalışmak istiyorum. herhangi bir maddi beklentim yok. eğer çevresinde böyle tanıdığı varsa beni önerenin/kefil olanın yüzünü kızartacak bişey yapmayacağımdan emin olabilirsiniz. öğrenmeye açık ve istekliyim. okul bittikten sonra uluslararası hukuk alanına yönelmek istiyorum ancak okuldan sonra yapılanın çok geç olacağını düşünüyorum.

Arkadaş senin mesaj arifin manchester'a attığı golü arıyorum hesabı oldu:)

Dikkat çekmez burada bu, iş aranıyor diye bir topic vardı orda yaz istersen.

Arkadaş senin mesaj arifin manchester'a attığı golü arıyorum hesabı oldu:)

Dikkat çekmez burada bu, iş aranıyor diye bir topic vardı orda yaz istersen.

abi oraya yazdım da, millet burada olunca burada da şansımı deneyeyim istedim :D

Kanka bu tür konular hep senden çıkıyor ha .

Blackbird

,

Aynen ya parayla pulla bulamayacağın hayatın boyunca unutamayacağın bir ortam sınav zamanları bir kaç hafta kasacaksın gerisi hep makara.

Şimdi tekrar imkanım olsada bi 8 sene daha okusam. :D

Dersler için hatun çok önemli not tutan fazla sosyal olmayan birini bul okul boyunca rahat edersin, benim projelerimi yapan bir hatun vardı, birde benim projelerimi yaptığım bir hatun vardı unv. bitene kadar.:D:D:D

Az önce annemle konuştum diyor bırakma çabala biz senin için çalışıyoruz okumanı istiyoruz diyor ): ): Gel de üzülme arkadaş ya Lanet olsun benim gibi insana

ghibli06

,

abi benim yaşımda olaydın keşkede cevap vereydim güzel bir şekilde :D broadway varmışta utanıyormuştta ben bizim focusu çaldımda getirdim 1 aylığına üniye adam inadına araba olmuyor parası oldugu halde kavga dövüş kıyamaet tık yok adam almıyor arkadaş

haha yahu diyorum işte hayatta her şeyin kıymetini bilmek lazım, saçma sapan şeylere kapılmamak lazım araba iş para hatun vs bunlar bir şekilde gelir ama daha temeli atmadan gökdelen dikme hayalleri kurmamak lazım, sen o temeli atmazsan en iyi ihtimal temel gerektirmeyen gecekonduda yaşarsın, ötesini ise etrafındaki yüksek katlılara bakıp hayıflanarak geçirirsin

Low-Rider

,

Az önce annemle konuştum diyor bırakma çabala biz senin için çalışıyoruz okumanı istiyoruz diyor ): ): Gel de üzülme arkadaş ya Lanet olsun benim gibi insana

ulan aileni de kendini de üzen sensin hey allahım gelde üzülme diyor sarı çizmeli mehmet ağa'mı üzüyor aq seni

herşeyin başı askerlik.. Önce askerliğini yap bakalım sonra bişeyler belirginleşir funduszeue.infoik başlı başına bir okuldur.

umarım babana konuyu açtıgında ''hadi lan ordan bilmem ne diyip hee okumucan mı git o zaman askere adam ol gel sonrasına bakarız' der.

Senin daha çakraların açılmamış.

Blackbird

,

He işte bizde onu diyoruz, evladım olsan cebine eroin koyup polise şikayet ederim. :D:D:D

Sakın ciddiye alıp kendine üzme :), akşam akşam canım sıkıldı o yüzden sardım sana. :D:D

herşeyin başı askerlik.. Önce askerliğini yap bakalım sonra bişeyler belirginleşir funduszeue.infoik başlı başına bir okuldur.

gitmiyimmii kanka ahuaah :D

lan bana gelınce asker gidim gitme
s2k alıyım alma
okula gidim okuma

ne ayaksın la sen :D

Low-Rider

,

askere gitse daha kötü, her çıktığı çarşıda bir konu patlatır

Benimle yaşıt okumamış arkadaş seneye mayısta askere gidiyor,

şimdi ben üfunduszeue.info vazgeçsem askerliğe gitsem aradan çıkarmak için..

Bu da bir düşünce ama kafama yattı biraz adam oluruz belki

boş konuşuyoruz bunu anladım

ghibli06

,

askerlik 3 aya düştü de benim mi haberim yok? git bakalım o aradan çıkartmaya çalıştığın askerlik hayatında ne kadar yer kaplayacak gör, her gece nöbetçi amire gider konu açarsın 'askerliği bıraksam nasıl olur?' diye ama cevaplar buradaki gibi gelmeyebilir ona dikkat edeceksin ne de olsa senin kararın olacak o

Sizin yazdıklarınız çok doğru da, ben biraz boşum onu anladım kendim de.. Yoksa estafurullah 6 sayfayı da okudum teker teker ama, bu akşamı bi atlatayım en iyisi kafam dolu şimdi.. Belki daha sağlıklı karar verebilirim sizlerden aldığım mesajları düşünerek

kemal_koker

,

doğru söze ne denir :beuj:

Blackbird

,

Anlaşıldı burda yazılanları anlayamıyorsun, askerda sana sıyırıp aradan çıkardıklarında belki anlarsın.

doğru söze ne denir :beuj:

imzada şekil koymuşuz :D

Kusura bakmayın biraz içimi dökmek istedim yine sarpa sardı, umarım bu karamsarlığımı atlatıp doğru kararlar veririm yarın öbürgün teşekkür için bi konu patlatmazsam yazık olsun bana.. Teşekkür ederim herkese, yanlış anlamayın lütfen beni sadece kafam dolu biraz bazen ne dediğimi bilemiyorum saçmalıyorum.. Allah razı olsun yardımcı olmaya çalışanlardan. Allah herkesin işini rast getirir İnşallah bizim ki rast gitmese de :)

Askerde her sabah 5 te kalkınca ah lüle lüle burgaz diyceksin :)
Bi bulup sağ koltuğa oturtup seni top speed yaptırmak lazım :D blki bişeyler değişir

okulu uzatmak istemiyorsan bu ıvır zıvır geyikleri bırak efendi gibi git oku verdiğin kararın arkasında dur,

4 yıllık için çalışacağım diyorsan, hemen bırak geç olmadan çalışmalara başla

BAHADIR24

,

Açıköğretim de zorlaştı.. Laylaylom bitmez kolayına..
Beni eleştirenler olabilir, haklıdırlar da ama 9 ay askerlik farkı için bile 4 yıl oku derim hiçbirşey için değilse. İşin muhasebesinde değilim 4 yıl kaybetmeye değer mi vs. diye, daha önce çok tartıştım hazırlıklıyım yani sölim:)
Oku kardeş oku, kendini zorla oku, ikinci öğretim olsun gündüz çalış yine oku.. Ama ne yaparsan yap o 4 seneyi bitir..
Üniversite ya da okul işleri bana göre değil diyorsun ama hayat da öyle çok kolay değil..

tamamen katılıyorumtecrübeyle sabittir kardeşim;)

gitmiyimmii kanka ahuaah :D

lan bana gelınce asker gidim gitme
s2k alıyım alma
okula gidim okuma

ne ayaksın la sen :D

sen kız olsan çok kaşar olurdun be kanka bunu bilirim bunu derim :D

askere gitse daha kötü, her çıktığı çarşıda bir konu patlatır

Düşünsene abi yanlışlıkla yüksek başarı gösterip 15 gün izin alıyormuş :(

bi ihtimal be..

Burda herkez görmüş geçirmiş insanlar yedikleri kazıklar hep edindikleri tecrübelerden kaynaklanıyor. 2 yıllık diye şehirde ortam yok diye okul bırakılmaz. Elin bebeleri gelip hoppalak okul bitirirken sen mi bitiremiceksin okulu kardeşim yapma gözünü seviyim abileri dinle ve okulunu bitir. ;)

kemal_koker

,

imzada şekil koymuşuz :D

utan biraz :D senin yüzünden banlarla oturdum :( ziyaretçi olarak girmek ne demek bilirmisin sen rebelh :cool:

sen kız olsan çok kaşar olurdun be kanka bunu bilirim bunu derim :D

olm ben kız olsam ya cok fakir olurdum yada cok zengın ahauah ortası yok degısık bıse olurdum :D

olm ben kız olsam ya cok fakir olurdum yada cok zengın ahauah ortası yok degısık bıse olurdum :D

kaşarlıgın fakiri zengini olmaz kankhaaa raat ol :icon_tup:

Baktin olmuyor madem Bulgaristan vatandasligin var, git oraya bir guzel yabanci dil ogren.
Orada imkanlar daha iyidir bak bir tanidigim aval aval bakinirken ben bulgara gidicem dedi gitti orada is yapmak isteyen Turklerle tanisti simdi orada o isin takibini yapiyor bi tanede bulgar turk bir hatunla tanisti dugunleri var yakinda. Uzak seyler degil kardesim unutma ki kaderine yon veren funduszeue.infoe firsat yaratmalisin. Aklini kullan.
Sana en onemli tavsiyem de sudur, ne yaparsan ama mutlaka ingilizce ve yaninda 1 gecerli yabanci dil daha ogren. Git Bulgara Rusca ogren. Yanina birde ingilizce koy. Bu ikisini ana dilin gibi bil. İstersen uni bile okumayabilirsin. Al sana kurtulus!

HarunToprak

,

Kuzenim senin gibi bıraktı okulu yurt ve okul yüzünden ayynı senin nedenlerinden,işe girdi çalşti etti şimdi sonuç yine sınava hazırlanıyor üni için :) sakın bırakma okulunu ailene yük olduğunu düşünüyosan part işler kovala,biraz sosyal ol kendine güvenli ol şu dönemleri atlatta forum rahatlasın :)

kaşarlıgın fakiri zengini olmaz kankhaaa raat ol :icon_tup:

olm tamam kaşar olurdum ona lafım yok ama bunu paraya cevırırdım yanı ahauaha :D

olm tamam kaşar olurdum ona lafım yok ama bunu paraya cevırırdım yanı ahauaha :D

escort cosworth olursun dimi :D

1.yılını alttan ders bırakmadan geç 2. seneye yatay geçiş yapmaya bak ;)

escort cosworth olursun dimi :D

bedevemı veriyim kankhaaa :eek:

Baktin olmuyor madem Bulgaristan vatandasligin var, git oraya bir guzel yabanci dil ogren.
Orada imkanlar daha iyidir bak bir tanidigim aval aval bakinirken ben bulgara gidicem dedi gitti orada is yapmak isteyen Turklerle tanisti simdi orada o isin takibini yapiyor bi tanede bulgar turk bir hatunla tanisti dugunleri var yakinda. Uzak seyler degil kardesim unutma ki kaderine yon veren funduszeue.infoe firsat yaratmalisin. Aklini kullan.
Sana en onemli tavsiyem de sudur, ne yaparsan ama mutlaka ingilizce ve yaninda 1 gecerli yabanci dil daha ogren. Git Bulgara Rusca ogren. Yanina birde ingilizce koy. Bu ikisini ana dilin gibi bil. İstersen uni bile okumayabilirsin. Al sana kurtulus!

Abi her insanın kısmeti farklı yerden çıkıyor kimisi üniversite bitirip güzel iş buluyor kimisi kendi işini kendi yaratıyor yeter ki olumlu düşünmek lazım ama ben çok karamsar bakıyorum be abi..

Normalde ben böyle karamsar değilim arada bir geliyor böyle Teşekkür ederim hepinize :):)

Belki böyle konu açıyorum darılabilirsiniz ama içimi dökmek istiyorum

utan biraz :D senin yüzünden banlarla oturdum :( ziyaretçi olarak girmek ne demek bilirmisin sen rebelh :cool:

yok kardeş çok şükür sicilim temiz :D

Kemal hayırdır neler olduda banlandın :)

kemal_koker

,

yok kardeş çok şükür sicilim temiz :D

Kemal hayırdır neler olduda banlandın :)

bak rebelh bak neyi soruyorlar :D

gevezelik ettik biraz rebelhde başımızı yaktı :D kuzenlerimde sahip çıkmadı 22 gün ban yedim ama 9.günün sonunda erken tahliye oldum :hahaha:

Burak K.

,

Bursa'dan Antebe geldim okumak için,okuma hevesin olsa da olmasa da bu devirde okumak şart,başka bi çaresi yok maalesef. Takıl 1 sene,daha sonra daha iyi bi yere geç. Okumazsan da muavin ol gitsin. :)

Burak K.

,

gevezelik ettik biraz rebelhde başımızı yaktı :D kuzenlerimde sahip çıkmadı 22 gün ban yedim ama 9.günün sonunda erken tahliye oldum :hahaha:

Oooooo kuzen nabiyn yav görüşemiyoruz. Jack'i içtik unuttun bizi galiba. :D

Allah korumuş ne diyim :)
9. gün erken tahliye on numara ;)

Abi her insanın kısmeti farklı yerden çıkıyor kimisi üniversite bitirip güzel iş buluyor kimisi kendi işini kendi yaratıyor yeter ki olumlu düşünmek lazım ama ben çok karamsar bakıyorum be abi..

Normalde ben böyle karamsar değilim arada bir geliyor böyle Teşekkür ederim hepinize :):)

Belki böyle konu açıyorum darılabilirsiniz ama içimi dökmek istiyorum
Konu acarken sana herkesin kendi bildigini soyleyeceginin bilinciyle ac.
Kimse sana kotu olani tavsiye etmez ama kimsede seni tanimiyor sonucta neler hissettigini ve okula ne kadar uzak oldugunu hissedemeyiz! Dogal olarak is sende biter.
Yalniz sana genel gecer birsey soyleyim tekrar. Lisans sahibi olmak onemlidir. Yabanci dil bilmek iş acisindan baktiginda belki daha onemlidir! Bunu aklindan cikarma.
Allah zihnini acik etsin, akil fikir versin. Hakkinda hayirlisi olsun.

Burak-Akın

,

bırakmayı uzun uzun kendiniz tekrar düşünün.. Eger tekrar sınava hazırlanacaksanız o igrenç konuları tekrar görmeyi göze alın..

bu seneki sınavı kesin kazanacaksınız diye bi kaide de yok. ay kaldı zaten

sen iyice düşün taşın, kararını ver ve buraya yaz. Hani bizde ona göre dayak timini hazırlatalım :D

Teşekkürler sakin kafayla bir daha gözden geçirmek gerekiyor galiba.. İyi geceler :) Cumanız mübarek olsun :) Allah ım inşallah bana da bir çıkış yolu gösterir.. :)

turbo&quattro

,

Konuyu hic okumadan yaziyorum . Bende aof isletmede sirf sayisal dersler var kendimi biliyorum bitiremem diyerek sinavlara girmedim sonrasinda da biraktim zaten . Yasim 30 . Bugun hayatindaki en buyuk pismanlik nedir deseler cevabim kesinlikle guzel bir egitim alamamak, okul bitirememek olurdu . Cok iyi ingilizce, 6senelik Amerika tecrubesi ve otelcilik referanslari vsss var ama universite icimde hala uktedir . Arastiriyorum tr de bitiremedigim okulu bu yastan sonra burada bitirecegim . Yeterince acik olmustur umarim
Yasin 19 tasi siksan suyunu cikarirsin . Okumaktan asla vazgecme kardesim.

kemal_koker

,

Oooooo kuzen nabiyn yav görüşemiyoruz. Jack'i içtik unuttun bizi galiba. :D

yok kuzen iskenderundayım valla geldin gördün bizim ortamı :D

Allah korumuş ne diyim :)
9. gün erken tahliye on numara ;)

bi daha olmaz inş. :)

İbrahim Erdem

,

Foruma gene yeni bir polemik kazandırmışsın tebrik ederim.

Okulu bıraktıktan sonra bir planın var mı? Askerlik hakkında bilgin var mı?

Okumak hiç de zevkli bir şey değil. Nerde nasıl olursa olsun ama büzüğü sıkıp okuyacaksın bunun başka yolu yok. DGS de yaparsın edersin yolunu bulursun ama diplomasız bu piyasada bir hiçsin bunu bilirim.

onursumer

,

hahahahaha bu çok iyiydi :D

oğrenci evini geçtim sadece oğrencilik maceraları için gidilir

ben manyakmıyım 26 yaşından sonra tekrar ozel üniye dunyanın parasını veriym

benim carreranın parasını yiyorum valla :D

alihan_27

,

Bence @Asil'in yukarda yazdıkları en yapıcı sözlerden biri.
Tüm yazılanları okudum, herkesin yazdığı senin iyiliğin için, kimi yazanlar feleğin çemberinden geçmiştir belki de, zaten sen de bunun farkındasın, yalan yanlış konuşan da yok.
Araştırmalarını yap iş konusunda eğer bırakmakta niyetliysen seçeneklerini konuşalım, tartışalım. İyi geceler.

oğrenci evini geçtim sadece oğrencilik maceraları için gidilir

ben manyakmıyım 26 yaşından sonra tekrar ozel üniye dunyanın parasını veriym

benim carreranın parasını yiyorum valla :D

Aramızdaki tek fark yaş :)
Onun dışında bende benim ferrarinin parasını yiyorum maalesef :( :)

edit 10krktr

onursumer

,

ders çalışmadanda okul biter ya

ben hiç ders çalıştığımı hatırlamıyorum arada derslere girin bol bol kopya hazırlayın zaten kopyalar aklında kalıyor bakmıyorsun bile

ayrıca hocalarla aranı ii tut muhabbetin olsun geçersin herturlu

kemal_koker

,

alihan27'nin 24 satırlık postunu okumaya yüreğin var da ders defteri okumaya mı yüreğin yok ?

Boşverin tecrübe etsin sonra kafasini vursun duvarlara okumaya niyeti olmayan adamin çalışmaya hiç niyeti olmaz..

Tuncer M.

,

Bizim üniversite pub, dersler de mojito, b52 yapmaca zaten. Hergün bi heves bi heves.

Okuma hevesi diye birşey yoktur ki zaten. Bölümü seversin ya da sevmezsin. Bu kadar basittir. Ben 2. sınıftayken bırakmayı düşündüm. Hazırlık dahil 3 senem boşa gitmiş olacaktı. Rüyamda askeriyede uyandım. Lan dedim okul cennetmiş, neyin kafasını yaşıyorsun okulu bırakıcam diyorsun dedim.

Şuan son senemdeyim, üniversitedeki hocalardan pek hoşnut olmadığımdan ötürü son sene için sınava girdim ve kazandım. Hem ispanyada yaşıyorum hem de para alıyorum. Al sana heves getirecek bir güzelliği daha üniversitenin.

Kendini topla ve kendini üniversitene ver. Ben 14 yaşımda çalışmaya başladığımdandır sanırım, hep okumaya 4 kolla sarılmışımdır. :D 2 sınıf tekrarı yapacağım sene de çırak olarak mutfağa girip en ağır şartlarda çalışınca(boluluyum meslek seçmek sorun değil, okumazsan ya mutfakta olursun ya da mutfakta :D ) aklım başıma glemişti. Sen de okulunu oku, yazın işe girer çalışırsın. Paranla devam edersin, bak ailen sana o kadar parayı sağlıyor, bunun kıymetini bil de yüzlerini kara çıkarma ;)

Bu konuyu acman bile yanlıs kardesim
ne olusa olsun kesinlikle oku oku oku
ve üniversiteni bitir sana cok sey katıcak emin ol..

Seviyeni ve seni cok iyi yerlere getirir

Jeandan-R

,

Benim ilk iki senem çok tırıvırı geçmişti. Ben geçen dönem anladım bu işin şakası olmadığını. İnsan bi olgunluğa erişince bazı şeylerin ciddiyetini anlıyor sanırım.

Kardeşim eğitime verilen para boşa değildir bunu funduszeue.info liseden 20 Yaşında mezun oldum ilkokul arkadaşlarım üni 3.sınıfa geçti geçen sene pek hazırlanamadığım için bu sene tekrar hazırlanıyorum üniversiteye bence üniversite her gencin tatması gerek bi duygu diye düşünüyorum.Şu an bekarsın belki geçinirsin sorun değil ama ilerde evlenip çoluk cocuk sahibi oldugunda emin ol keşke okusaydım dersin 4 yıllığa tekrar hazırlan ve kazan funduszeue.info ol para kazanmak şu an o kadar zorki ilerde ne olacagını sen düşün alışılmış bi laf ama; para artık aslanın ağızında değil miğdesinde emin ol yakında k.çına kadar da inecek.

ooo önceden kız mevzusu vardı onu aşmışız herhalde sıra üniye gelmiş :)

2 yıl ıvır zıvırdan uzak dur bitir okulunu bu arada da adam gibi hazırlan dgs sınavı ile alternatif geçişler yapabilirsin. Eğer bölümünü ve geçiş yapacağın alanları sevmiyorsan sen 2 yıllığı yinede bitir o sırada da sınava hazırlan ama bitir. İlerisi zor hemde baya zor bak ben makina teknikeriyim yıllar sonra ağırıma giden onca şey yüzünden oturdum hazırlandım mühendisliği kazandım bu sene 25 yaşında alttan derslerimi verip önümüzdeki sene devam edeceğim ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum sıcak para tatlıdır ama bir zaman sonra ağrına giden çok şey olacak hayat cidden zor kardeşim elinde iyi yapabildiğin işin yoksa babadanda kalmıyorsa otur çalış okulunu bitir ileride çok dövünürsün.

Tünay zaten noktayı koymuş diyecek ekstra birşey de yok.

bırak kardeş bırak hiç kasmasonra ömrünü başkalarının imkanlarına bakarak içe geçirerek geçirirsin

lan biraz aklınızı başınıza devşirinnasıl bir çevredesiniz? hiç mi etrafınıza okuyan yok?

benim eşim 10 numara bölüm mezunu türkiyenin en buyuk şirketlerinden birinde çok iyi bir pozisyonda çalışıyorşu anda yanımda tez yazıyor yıldır yazıyorneden???

hayat çok kolay lan size hakikaten

okumayın askerde başçavuş öpsün..işe gir üstündeki öpsünamaaan de geç akşam 2 bira iç kader de bırak

neyse ya daha yazıcamda neyse

Emre Ekrem

,

Aklında başka bir Bölüm/Şehir var ise bırak fakat Ünv. okumayı bırakmayı aklından geçirme bile derim, günümüzde Ünv. okumak bile tek başına yetmezken tamamen bırakmak MUAZZAM mantıksız olur.

SekoLive

,

lise mezunuyum lise cıkısı 2 yıllklar girme hakkım vardı iyi yerlerde tutuyordu beğenmedim
bi işe girdik yaş 17 parada tatlı geldi çevremdede kimse yönlendirmedi sene oldu tam askere gidiyim derken baktım dönüşte bi diploma lazım olacak kesin başladım okula sabah iş aksam okul 3 sene böyle geçti 1 sene hazırlıkla bayağa zorlandım aslında bi koşturmaca vardı ordan oraya bide haliyle iyi geçmeliydi dersler cünki % burs vardı ya yakarsam bursu korkusuyla 2 yıllıgı bölüm funduszeue.info bitirdim . şimdi aöf 4 deyim kesinlikle okulu bırakma. yaşında ufak bi yandanda iş kovala sadece okula verme kendiniki iş ortamınıda göresin part time full time bişiler bul iyi kötü.

ve pazarlama bitirdim bende kesinlikle zor deil kendini kandırma.

okulu bırakma sonra keşkelerin fayda etmeyebilir.

tünayda zaten en yalın dille anlatmıs anlarsan

korkma sadece toprağa gideceksin, sonra toprak olucaksınsonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin, oradan özüne ulaşacaksınsonra o çiçeği bir at yiyecekat boku olucaksın

hayatı bu kadar ciddiye almayın:D

2 Yıllıksa ve 4 yıla tamamlama isteğin yoksa, bırakıp 4 yıllık açıköğretim bile olsa bir üniversite okuma planın yoksa..

Bırak gitsin.. Okumamanın ilk ceremesini askerde çekeceksin.. İkincisi ise iş hayatında karşına çıkacak ve 1 ömür boyu yakanı bırakmayacak.. Doğuştann gelen ticari zekan, becerin ve bunları işe dönüştürecek imkanın yoksa, özel bir yeteneğin yoksa hayatını bir *** olamamış ve olamayacak şekilde sürdürürsün..

Burak E.

,

İyi akşamlar,

seni cok iyi anlıyorum bende kırklarelinde okudum not tutmaz ders calışmaz bir insan oldum ten yurdunda kaldım aylık tl yemek içme derken aylık tl bide araba masrafı(benizn) felan derken buluyordu 2senem orda geçti

üniversite dedigin not tutma yeri degildir bence tutanlardan alma yeridir :D çünkü öyle yaptım bende kitaplarım hala tertemiz 2 sene sonunda calışmadıgım derslerden bile geçtim 2 tane dersin kaldı onlarda basketboll takımınde tekrar oynaya bilmek için koç bıraktı ( O koçu bi yakalarsam neler yapıcam ona!)

1 sene dayanmanı tavsiye ederim ilk sene senin gibi düşündüm sonra bırakmadım 2 sene hayatı daha iyi anladım kendi ayakları üzerinde durmayı ögrendim diyebilirim eger cok masrflıyım diyorsan part iş bul okulda ögrenci işlerinde alıyorlar kırklareli üniversitesinde ama bırakmayı düşünme keşke 2 senem daha olsa bile dedim kırklarelinde gezilicek yer olmasa bile 2 sene cok guzel zmanlar geçirdim. umarım yardımcı olmuşumdur.

ulan gti açtığın her konuda bize günlerce ızdırap çektirip sonucunda bir değişiklik yapmıyorsun ya..

seni bulacam olum bana telini pm at burgaza gelip fotolarını çekip foruma koyucam ondan sonrada yalçın çakıra sunup ünlü yapıcam seni

sendeki hammadde en az 35 bölüm götürür programı..

kemal_koker

,

doğum yeri mi muş GTI'ın

tequila

,

Üniversite bırakılır mı ya? 18 li yaşlarda hepimiz bilinçsizdik de bu kadar da değil. Pazarlama bölümü zor değil. Mühendis olursun okuyamıyorum dersin, bırakıp işletmeye, pazarlamaya geçersinde, pazarlama zor diye üniversite bırakılmaz. Son kararın ne oldu? Yazılanlardan ne çıkardın?

Burak K.

,

yok kuzen iskenderundayım valla geldin gördün bizim ortamı :D

He ya kertenkeleler böcekler falan filan. :D

kemal_koker

,

He ya kertenkeleler böcekler falan filan. :D

doğayla iç içe ol olum biraz :rolleyes:

üniversite uzadığı zaman bırakmaya karar vermiştim 6. senede bitmeyecek biyoloji diye
ama son anda devam etmeye karar verdim
toplamda küsür ders aldım dallara ayrılmadan , 3 ders için bırakmak olmazdı

Bu sene bi gazla bitirdim kalan dersleri verdim
Şimdi iki üniversite mezunu bir minibüs şöförüyüm :D
Hayallerinin peşinden koş :hehe:
Biraz absürt oldu farındayım :D

multispace

,

üniversite bırakılır mı hocam bence bırakma. Eğer 4 yıllık bir üniversite kazanabileceğini düşünüyorsan hiç durma bırak derim.

pazarlama işiyle hayatını devam ettireceksen eğer,

2 yıllık 4'e tamamlarım diyorsan oku.

2 yıllıkta kalır 4 falan uğraşamam diyorsan bırak.

pazarlama mesleği okul okumanı gerektiren bir meslek değil. aksine sektörde çalışmış olman, bireysel olarak aktif biri olmanı gerektiren bir meslek. eğer sen dediğim gibi 4 seneye uzatmayacaksan ve pazarlama işini yapıcaksan boşuna sektördeki rakiplerinden geri kalma. direk askere git. ondan sonra gel işini kovala. boşuna üni okuma.

konu sahibi genç insan sen hayatı bu kadar kolay mı zannediyorsun? Birileri bir şeyleri tepside sana sunacak diye bir ümidin var? yılı üniversite sınavında Eşit Ağırlık puan türünde ilk içine funduszeue.infoü iktisatı birinclikle bitirdim yüksek lisansı Universitaet Mannheim'da yaptıfunduszeue.infoa da İstanbul Üniversitesinde devam funduszeue.infoak sıkılacak birşey görmüyorum ailem çok ama çok fakir bir aileydi tüm bunları funduszeue.infoımda hiç dershaneye funduszeue.info imkansızlıktan, yok şartlar deyip kimse arabesk edebiyatı yapmasıfunduszeue.info mesela bugün 'da mesaiye başladım'da dersim var.2 saat eksik çalışacağımdan tüm işlerimi o saate kadar bitirmem lazıfunduszeue.infoğe çıkamayacağım mesela Dealerım, virgülden sonra yapacağım hatalı bir işlem 1 yıllık maaşımı kaybetmeme neden funduszeue.info,baskı hiç eksik olmuyor omuzlarımdan'da özel bir üniversitede lisans öğrencilerine ders funduszeue.infoşam 'da evde ancak olabileceğim ve funduszeue.info vermeden zorlanmadan rahat kafa ancak baba parası ile olur! Biraz silkelen yaşın Herşeyi geçtim hayata karşı bir duruşun olsun!Yazdıkların kusura bakma ama bir aciziyet göstergesi. Sanki matah bir şeymiş gibi bir de konu açıp kendini afişe ediyorsun. Senin yaşındaki bir insana yakıştıramadım.

sırf askerlik ıcın bıle okunur bırak gerısını.

konu sahibi genç insan sen hayatı bu kadar kolay mı zannediyorsun? Birileri bir şeyleri tepside sana sunacak diye bir ümidin var? yılı üniversite sınavında Eşit Ağırlık puan türünde ilk içine funduszeue.infoü iktisatı birinclikle bitirdim yüksek lisansı Universitaet Mannheim'da yaptıfunduszeue.infoa da İstanbul Üniversitesinde devam funduszeue.infoak sıkılacak birşey görmüyorum ailem çok ama çok fakir bir aileydi tüm bunları funduszeue.infoımda hiç dershaneye funduszeue.info imkansızlıktan, yok şartlar deyip kimse arabesk edebiyatı yapmasıfunduszeue.info mesela bugün 'da mesaiye başladım'da dersim var.2 saat eksik çalışacağımdan tüm işlerimi o saate kadar bitirmem lazıfunduszeue.infoğe çıkamayacağım mesela Dealerım, virgülden sonra yapacağım hatalı bir işlem 1 yıllık maaşımı kaybetmeme neden funduszeue.info,baskı hiç eksik olmuyor omuzlarımdan'da özel bir üniversitede lisans öğrencilerine ders funduszeue.infoşam 'da evde ancak olabileceğim ve funduszeue.info vermeden zorlanmadan rahat kafa ancak baba parası ile olur! Biraz silkelen yaşın Herşeyi geçtim hayata karşı bir duruşun olsun!Yazdıkların kusura bakma ama bir aciziyet göstergesi. Sanki matah bir şeymiş gibi bir de konu açıp kendini afişe ediyorsun. Senin yaşındaki bir insana yakıştıramadım.

Ne kadar güzel yazmışsınız. Umarım hayatta istediğiniz ve hayal ettiğiniz herşeye sahip olursunuz ve kendiniz gibi evlatlar yetiştirirsiniz teşekkürler.

maddi imkansızlık yoksa, üniversite bırakılmaz, kazanmışsın madem, güzelce oku bitir, 2 seneliği ardından da dikey geçiş mi denir ne denirse onunla 4 e tamamla.

yrn böle ağlarsın meyhane köşelerinde..

HSs6x4ctFEg

Hey gidi hey Üni bırakılırmı hiç..

Çok yakınımdan bi hikaye anlatayım öz abim olur kendisi.

Futbolcuydu kendisi funduszeue.info oynuyordu vakti zamanında iyiydi herşey sonra bi sakatlık geride kalma toparlanamama falan derken küt diye Futbolu bıraktı biz bile noluyor neden falan derken ben okumaya devam edicem dedi
Okuma hayatıda futbol yüzünden hep askıda idi liseyi anca bitirdi sonraları üniversitede 2 yıllık okulu bile anca bitirdi sadece ve sadece annemin sayesinde onun zoru ile aman olum nolursun oku nolursun oku diye diye başının etini yediği için hatrına gitti onuda bitirdi
Futbolu bırakır bırakmaz okuma isteğine sarıldı birden. aslen zekiydi ama top peşinde koşturmaktan dersleri görmüyordu bile bakmıyordu bile okula gitmiyordu bile
Okuma isteğine istinaden açıköğretimden 4 yıllığı bitirdi ve akşamları ingilizce kursuna yazıldı iş hayatında lazım olur belki diye diye gitti
günlerden bi gün ben gidiyorum dedi meğersem aylardır araştırıyorumuş yurtdışı muhabebettini aldı bavulunu hadi bana eyvallah dedi İngiltere ye gitti
İlk önceleri Hiç olmayan ingilizcesi için kursa gitti orda boş durmamış yüksek lisansları araştırmış sınavlarına hazırlanmış onlarla uğraşmış hiç durmamuş gece gündüz devam e o sıradad İngiltere de bilimum komilik garsonluk hangi işi isterseniz yapmış en kötü işlerde sabahlara kadar çalışmış
Sene sonunda bi üniversiteye yüksek lisans için kabul aldı ve girdi yüksek lisans aşamasında yüksek dereceyle bitirdiği için okulda kalması yönünde teklif yapıldı araştırma görevlisi olması konusunda kabul edildi maaşının yanında okul tarafında Doktora bursu verildi ve hem üniversitede çalışırken doktorası için senelerce uğraştı
Doktarasıda bitti çalışmaya devam etti
Ve şu an kendisi İngiltere de Yrd Doç olarak İngiltere de bir Türk olarak Derslere gidiyor hocalık yapıyor

Ben kendi öz abim olmasına rağmen geldiği aşamaları hayretle izledim bi envi gurulandık tabi

Bu ne demek oluyor ?
Bakın 2 yıllık üniversiteye gitmesi bile nelere kadir oldu
İsteyince herşey oalbiliyormuş nerden nereye ne idim ne oldum diyebiliyor..

Yani okumak iyidir hele çok okumak çok daha iyidir

Siz siz olun sakın ama sakın bırakmayın..

onurgoyunc

,

kuzenim var senin yaşında oda senin gibi düşünüyor. ailen arkanda sana destek oluyor, senden tek istedikleri iyi yerlere gelmen. 19 yaşında bu ne karamsarlık?

bu kadar insan yazmış sana ama sen hala yok liseydi yok istanbul du diyorsun. bu kafayla okula devam etme sen, muavin ol. özendiğin insanlara bu kafayla gidersen daha çok iç geçirirsin

herkes 4 yıllığı bitirdikten sonra ne yaparım, üstüne ne eklerim diye düşünüyor. senin tek amacın 2 yıllıktan 4 yıllığa geçmek için yırtınmak olmalı

rahatsız

,

bırakma prosedürü ise cok basit: öğrenci işlerine gidiyorsun, ben bu okulu bırakmak istiyorum diyorsun. sana kagotları imzalatıyorlar, pasonu, örenci kimligini alıp, ilişiğin kesiliyor.

SekoLive

,

DUR GTİ can evinden vurayım

bak yarın bi kız seversin, kız üniveriste mezunu olur ailesi bizim kızımız üni mezunu der cok üzülürsün okumadıgına kızı her türlü alırsın belki ama o laf içine oturur bak söliyim :D

zaten o kızda bak universitedeymiş o bitirmeden sen bitir o üniverstieyi.

low&slow

,

Valla alınma ama tam dayaklık adamsın. 2 senelik üniv. bugün yarın biticek ne kaldı sunun surasında. Bide en güzel yere düşmüşsün burgaz cennet gibidir. Bende bulgaristan göçmeniyim göçmenlerin çoğu orda sen nasıl ortamını bulamadın anlayamıyorum. 2 senelik üniv. okul değilki tatil resmen :) Pazarlama okuyormussun alt yapım yok diyorsun pazarlamada dersler öyle anlı sanlı yogun degıl ki :) Aklını başına devşir üniv okumayanı çöpçü bile (amacım küçümsemek değil) yapmıyorlar. Bulgaristanda çalışcam falan demissin ey mübarek bulgaristanda alıcagın en fazla maaş leva olsun :) Ordada iş bulmak kolaymı sanıyosun ?

Serkan abinin söylediği çok önemli nokta. Evlendiğin kız eve daha yüksek miktarda maaş getiricek falan onun ezikliği varya pişmanlık falan ömrünü kısaltıcak. Bırakmak gibi bişey yapmazsın inşallah.

2yıllığı oku 4yıllığa kesin uzat.. ama bnm gibi 2 yıllığı 4senede bitirip 2senede tecil edip wah anam yaş geçiyor diyip 15 ay askere gitme:D 2seneliği adam gibi 2 senede funduszeue.info kesinlikle 4e uzat.. askerde ve sonrasnda kafanı duvarlara çok vurursun..

benım mantıgım çoğunuza ters gelecek belkı ama herkes okursa kim işçi olacak :D

şimdi durum şu

adam makına mühendisi olmuş , ben mühendisim kardeşim tertemiz kıyafetımle gıderım ımalatı denetlerım yada bır projenın tasarımını yaparım elıme anahtar bıle almam ,kesinlikle üstüm kirlenmez mantıgıyla çalışıyor, bu adamın fakülteden mezun olduktan sonra herhangı bır deneyımı yok ve tl den aşagı maaşlada çalışmakta ıstemıyor o kadar kafa patlattı dirsek çürüttü, al sana işsiz bir makıne muhendısı

benım tavsiyem herkes muhendis olmak yada en tepede bır pozisyonda çalışmak yerine işini gerçekten severek ve cok iyi yapan ara eleman olun işte o zaman aranan adam olursunuz , ne işsiz kalırsınız nede parasız , bunları neden yazdım peki? en az 15 tane arkadaşım var unıversıtenın çeşitli bölümlerinden mezun ama işsiz ,

yıne yazıyorum herkes muhendis olursa kım işçi olacak ?

low&slow

,

şimdi durum şu

adam makına mühendisi olmuş , ben mühendisim kardeşim tertemiz kıyafetımle gıderım ımalatı denetlerım yada bır projenın tasarımını yaparım elıme anahtar bıle almam ,kesinlikle üstüm kirlenmez mantıgıyla çalışıyor, bu adamın fakülteden mezun olduktan sonra herhangı bır deneyımı yok ve tl den aşagı maaşlada çalışmakta ıstemıyor o kadar kafa patlattı dirsek çürüttü, al sana işsiz bir makıne muhendısı

benım tavsiyem herkes muhendis olmak yada en tepede bır pozisyonda çalışmak yerine işini gerçekten severek ve cok iyi yapan ara eleman olun işte o zaman aranan adam olursunuz , ne işsiz kalırsınız nede parasız , bunları neden yazdım peki? en az 15 tane arkadaşım var unıversıtenın çeşitli bölümlerinden mezun ama işsiz ,

Doğru söylüyosunuz fakat bir nokta daha varki teknoloji sürekli ilerliyor. Artık günümüzde işçiler yerine makinalar çalışmaya başladı.

Okulu biraktigin gun hatirlat forumuda biraktiralim sana

Olmaz ole sacmalik Kir dizini otur calis diplomani al .

Doğru söylüyosunuz fakat bir nokta daha varki teknoloji sürekli ilerliyor. Artık günümüzde işçiler yerine makinalar çalışmaya başladı.o makınaları yıne ınsanlar kullanıyor ;)

tam 17 senedır en son teknoloji ürünü makinalarda çalışıyorum, anadolu teknık lısesı hazırlık sınıfında bıraktım okulu , ben hayatımdan şu anda gaayet memnunum haa kesinlikle kımse okulunu bıraksın iş hayatına atılsın diye bişey demiyorum ama olmuyosada çok zorlamanın strese girmenın olmayacak bir şeyi oldurmaya çalışmanın cok gereklı olmadıgını düşünenlerdenım , belkı okumaya kabılıyetı olmayan adamın ticaret zekası vardır ne bıleyım belkı cok ıyı bır motor ustası olma kabılıyetı vardır demek ıstedıgım bu

doncarlo

,

Bunca insan oku demişse bir bildiği vardıfunduszeue.infot vermeyede gerek yok aslıfunduszeue.info bileceğin iş.

2 yıllık tan geciş varsa 4 yıllıga oku ama yoksa kasma 4 senelik yada 2 senden 4 senelik gecişli yerlere calış cabala
şu var kurulu düzen varsa onu geliştirebilcegine inanıyorsan acık tan oku ama oku yani
ama askerlik icin okumanın anlamı yok ben tecil bozdurupta gittim mesela askerlige neyse konumza dönelim okuma hevesi yok diyorsun bazen aile ortamı bazen sevgili eş arkadaş dost ortamları seni zorlar can sıkar bu durumlarda bu sebeptende ama bu sıkıntıları aşmakta senin elinde :)

gurkanerkan

,

Dişini sıkıp en azından 2 yıllığı bitirmeye bak. Bende şu an 2 yıllık okuyorum pek keyif aldığım söylememez. 2 yıllığı bitirmek öyle çok fazla ders çalışmayı gerektirmiyor.

mstfcn28

,

Kardeşim bu sene oku bence bırakma sakın ama şöyle oku daha çok YGS ve LYS ye ağırlık ver yani üniversite sınavına birdaha çalış madem kendini suçlu hissediyorsun ciddi ciddi hazırlan sınava yeniden İstanbulda 4 yıllık bir yer kazan evden gidip gelirsin okuluna.

Suleyman

,

Ben 2 yıllık end. elektronik bölümünü bitirdim ve dgs ile geçiş yaptım şu an elektrik elektronik mühendisliğini funduszeue.info dinlersen bırakma ve yoluna devam et.

2 yillikta olsa mutlak suretle oku kafani taslara duvarlara degil,hergece yatakta yastiga koydugunda aklima siciyim dememek icin.

tequila

,

şimdi durum şu

illa mühendis olsun diye bir şey yok tabi ancak üniversite okumak insanın hayat görüşünü daha iyi seviyelere taşır, burada tek amaç para kazanmak da değil aslına bakarsan. Okumadı diye başarısız olacak diye bir şey de yok tabi. Ben sırf kısa dönem askerlik yapmak için bile okurdum.

Tuncer M.

,

şimdi durum şu

Abi zaten insanlar herkes okusun demiyor ki. Genç bölümü kazanmış, kayıtları yapılmış, ailesi destekliyor. Buna rağmen okumak istemediğini söylüyor. Bu sebeple insanlar devam etmesini istiyor. Zaten ülkede gençlerimizin en az %50si lisans ya da ön lisans düşünmüyordur ya da imkanları el vermiyordur.

Üniversiteden mezun olduktan sonra da müthiş beklentilerle iş aramak çok saçma. Ben mezun olmadan şirketin teki 2 yabancı dilimden ötürü bana iş önermişti. Maaşı da bizim bölümü bitirmiş olan birinin aldığına yakındı neredeyse. Eğitimimden ötürü işe başlayamamıştım.

Üniversiteyi bitiren herkes uzmanlık alanında çalışacak ya da bu alanda iş bulabilecek diye bir durum yok. Ben her türlü işe açığım mesela. Bölümüm yabancı dil olduğundan herhangi bir dış ticaret şirketi, tercümanlık bürosu, otelle görüşürüm eğer uzmanlık alanım konusunda iç açıcı değilse diğer alana yönelirim.
Ki şimdiye kadar mutfakta çalıştım, servis elemanlığı yaptım, matbaada çalıştım vs.

Abi zaten insanlar herkes okusun demiyor ki. Genç bölümü kazanmış, kayıtları yapılmış, ailesi destekliyor. Buna rağmen okumak istemediğini söylüyor. Bu sebeple insanlar devam etmesini istiyor. Zaten ülkede gençlerimizin en az %50si lisans ya da ön lisans düşünmüyordur ya da imkanları el vermiyordur.

Üniversiteden mezun olduktan sonra da müthiş beklentilerle iş aramak çok saçma. Ben mezun olmadan şirketin teki 2 yabancı dilimden ötürü bana iş önermişti. Maaşı da bizim bölümü bitirmiş olan birinin aldığına yakındı neredeyse. Eğitimimden ötürü işe başlayamamıştım.

Üniversiteyi bitiren herkes uzmanlık alanında çalışacak ya da bu alanda iş bulabilecek diye bir durum yok. Ben her türlü işe açığım mesela. Bölümüm yabancı dil olduğundan herhangi bir dış ticaret şirketi, tercümanlık bürosu, otelle görüşürüm eğer uzmanlık alanım konusunda iç açıcı değilse diğer alana yönelirim.
Ki şimdiye kadar mutfakta çalıştım, servis elemanlığı yaptım, matbaada çalıştım funduszeue.info işte profosyönelim diyebiliyosun peki ?

sıkıntı şurada zaten , okullarda (meslek lıselerı,2 yıllık unıversıteler ) meslekı egıtım cok cok zayıf bu sebeple 2 yıllık unıversıteden mezun olmus bır adam resmen mesleksız ortada kalıyor dıyebılırım , yaş olmus arası önunde askerlık var bu adam ne zaman egıtımını aldıgı bölümün pratiğini yapacakta gercekten bır meslek sahıbı olacak benım merak ettıgım konu bu :icon_tup:

fsunnetci

,

2 yıllıktan ise 4 yıllık Açık öğretim oku hem daha az masraflı vede sıkıcı değil hafta sonları dershaneye gittinmi yeterli oluyor

2yıllığı oku 4yıllığa kesin uzat.. ama bnm gibi 2 yıllığı 4senede bitirip 2senede tecil edip wah anam yaş geçiyor diyip 15 ay askere gitme:D 2seneliği adam gibi 2 senede funduszeue.info kesinlikle 4e uzat.. askerde ve sonrasnda kafanı duvarlara çok vurursun..

Ula beni ornek al bak ustteki sabahki mesaji istanbuldan yazdm bunu mardinden yaziyorm:D 4senelige uzatsaydim simdi evimdeydim bitms olcakdi:)

kardeş daha sen ne istediğini bilmiyorsun ki.
her okuyan çok iyi durumda olacak diye bişe yok ama artık lise mezununa iş bile vermiyorlar adamlar direk üniversite diploması istiyor.
şimdi sen diyorsun ya aileme yük olmayım yurta filan çok para veriyorlar diye ama sonraki mesajında da gençlerin altında spor arabalar var özeniyorum diyosun okulu bıraktın baban sana spor bir araba aldı yakıtını koydu vergisini ödedi bakımını yaptırdı cebine bide para koydu ohh kebap ee o zaman ailene yük olmamış mı oluyorsun?

haha yahu diyorum işte hayatta her şeyin kıymetini bilmek lazım, saçma sapan şeylere kapılmamak lazım araba iş para hatun vs bunlar bir şekilde gelir ama daha temeli atmadan gökdelen dikme hayalleri kurmamak lazım, sen o temeli atmazsan en iyi ihtimal temel gerektirmeyen gecekonduda yaşarsın, ötesini ise etrafındaki yüksek katlılara bakıp hayıflanarak geçirirsin

:icon_tup::icon_tup: budur abi

aynen öyle

askere gitse daha kötü, her çıktığı çarşıda bir konu patlatır:hahaha::hahaha::hahaha:

Sizin yazdıklarınız çok doğru da, ben biraz boşum onu anladım kendim de.. Yoksa estafurullah 6 sayfayı da okudum teker teker ama, bu akşamı bi atlatayım en iyisi kafam dolu şimdi.. Belki daha sağlıklı karar verebilirim sizlerden aldığım mesajları düşünerek
abi bu nasıl bişedir fake misin,gerçek misin anlamadım ya :D

Ya hala bi düşüneyim karar vereyim diyorsun

Böyle bi saçmalık olabilir mi ya..

Buraya konu açmadan önce gidip hocalarınla konuşsaydın keşke. burada herkes klasik bırakmama tavsiyesinde bulunuyor o kadar. Hocan sana detaylı anlatırdı herşeyi, o zaman kararını verirdin..

haftaya vizelerimiz başlıyor. sıkılmadan, oflamadan puflamadan biz can atıyoruz şuan ders çalışmak için.. Üni ye gidenlerin emin ol %99 u vize final çalış gerisi yatıştır. Uni ye sırf ortam için bile gidilir. sen bıraksam mı diyorsun.

Sen ya ortama alışamadın yada okula farklı şeyler bekleyerek gittin, umduğun gibi olmadı. Pazarlamanın dikey geçiş için bölümleri de güzeldir. Hala ısrar ediyorsan, git askere gör, belki geldiğinde okursun. Sana tavsiyem en yakın zamanda bi psikoloğa git, ne sorunun varsa anlat.. kesin git ama sen.. bu tür sorunlar için buraya konu açma boşa.. sana bi faydası olmaz, ya hocanla konuş, ya psikoloğa vs git bu durumlarda..

konuyu full okumadım yalnızca ilk sayafayı okudum ama..

bak şöyle diyim , ben sırf 2 yıl dil hazırlığı okudum , sıktımı evet sıktı daha 4 senem var , o yüzden çok acele etme , 2 yıl nedirki 2 günde geçer bana sor 2 yıl yabancılarla hazırlık okudumuşum , o yüzden o iki yılı bitirir sonra açıktan direkt devam edersin 4 yıllık bi diploman olur , emin ol kalan bütün hayatın boyunca o senin yanında olur..

edit: konuya az biraz göz attımda , 2 yıllık üniversiteler yerden yere vurulmuş bazı yerlerde fakat benim ablamda 2 yıllık turizm mezunu , anadili ingilizce ve orta seviye italyancası var , iş bulamadığı otel yok , en iyi otellerde staj yaptı vs. aldığı maaş çok yüksek olmasa bile şuan için en azından işsiz kalma gibi bi durumu yok. Neticede iki yıllık ama hiçbir sorun olmuyor..

Adamı bunalıma soktunuz
meyhaneye kaçtı heralde :)

tuhaf , sevilmeyen , işe yaramayacağı düşünülen bir bölümde okumak zaman kaybıdır.

bana göre 2 yıllık okul da zaman kaybıdır, kimse yanlış anlamasın, bana göre diyorum, faydasını gören muhakkak vardır ama piyasadaki rekabeti de herkes biliyordur üniversite, master, doktor, mba böyle gider bu

sonuç: okumak isteyip istemediğine önce net olarak karar vereceksin, ondan sonra sınavlara tekrar girip daha iyi bir yer kazanacaksın, eğer okuma isteği yoksa tamamen eli eteği çekip iş alemine atılacaksın..

metinmb

,

Galiba mesajların geneline bakarak arkadaş hala telkinleri anlamamış. Yok ben boş adamım, neden böyleyim

Kusura bakma arkadaşım bunları yazıyorum diye. Şemsiyenin açılmadığını anladığın zaman o şemsiyeyi çıkarmaya çalışman bile sonuç vermeyecek.

Okulu kesinlikle bırakmamalısın bence, Benim anladığım kadar sen aslında okulu ve şehri ortamı pek sevememişin yada hayal ettiğin gibi çıkmamış; Okulu sevmediysen tekrar seneye sınava gir istediğin başka bir şehir/okula girebilirsen gir sansını dene ama bu okulunuda bırakma :)
Eminim aile'den yapılan masrafı ailen masraf olarak bile görmüyordur, ama sen masrafa üzülüyorsan part-time yorucu olmayan bir iş ile onu çözebilirsin.
Bu okulunu çok az bir çalışma ile bile rahatlıkla bitirebilirsin, daha sonra olursa dgs olmazsa aöf direk geçip 4'e tamamlayabilirsin, Surda 2 dersi çekemiyorsan 10 ay daha fazladan askerlikte işin zor :)
Benim okulumda ilk sene okulu bırakan bir kaç arkadaşım oldu, suan çok pişmanlar o bölüm ile ilgili iş yapmasan bile başın sıkıştığında çok faydası olucaktır o diplomanın sana bunu unutma.
Bu arada kendimden bahsediyim biraz :) ; marmara 2 yıllık elektronik haberleşme okudum, not tutucak defter bile almadım, ödev yapmadım, okula girerdim ama derslere bile pek girmezdim, biraz çekingenlik var sınavlara %40 etki yapıcak sunumlar olurdu hiç birine girmedim ama sınav haftaları çalışkan birini bulur anlattırırdım ve kendimi verirdim 1 hafta, okulu geçmeyi bırak birde okulu %10'a girdim diye harcı'da 'den liraya düşürdüler ve okul bitti :D

misery

,

Okuma çalışma hevesi diye bir şey bir kaç yüz bin insanda 1 filandır. Benim de 3 gram çalışma okuma hevesim yok, okul ağzıma sıçıyor, giden para zaman vs de cabası. Ancak ben biliyorum ki şimdi okuyup bu diploma bokunu almazsam 10 yıl sonra daraldım sıkıldım sevmiyorum diye vazgeçtiğim şey bir gecede şener şen gibi saçlarımı ağırtacak kadar pişmanlık yaşatacak bana.

Bu sitenin sana verdiği psikolojik desteği psikolok vermez..

Ya işe girersin ya kız arkadaşından ayrılırsın ya okul sıfunduszeue.info kerede çok şükür mutluyum diyebir konu açarsın umarım..

Valla bütün mesajları adam akıllı okuduktan sonra ve de annemle konuştuktan sonra şimdilik devam etme kararı aldım en azından sınavlara giriceğim, eğer ki umut olursa allahın izniyle devam ederim şimdilik bırakmayacağım :)

Benim 2 yıl boyunca okul okuduğum yerin fotoğrafı aşşağıda ve eminin burgaz benim okuduğum yerden çok daha güzeldirHayat kolay değil okulu bırakınca ne olacak tekrar kazanabilecekmisinAskerlik gibi gelip geçiyor 2 yıl dediğin nedirÖmür boyu kalmayacaksın orada anne baba emek verip göndermiş seni kazandığın için sevinmişlerdir hevesleri kursağındamı kalsın 20 senedir senin için birşeyler yapmıslar sen onlar için 2 yıl kalamiycakmısın orada

Son postunda bırakmayacağını yazmışsın ama yinede yazmak istedim

Benim Üni okuduğum ilçe :) Caminin olduğu yer (caminin ön cephesi) ilçenin çarşısı :)

funduszeue.info+21+%5Bx%funduszeue.info

Bence sen ıcınde bıtırmıssın lakın bence ıcındekı seyı kıpırdat yoksa yıne aynı tereddute dusersın ;) allah hakında hayırlısnı versın dıyeyım en ıyı kararı vermıssın

Valla bütün mesajları adam akıllı okuduktan sonra ve de annemle konuştuktan sonra şimdilik devam etme kararı aldım en azından sınavlara giriceğim, eğer ki umut olursa allahın izniyle devam ederim şimdilik bırakmayacağım :)

Anne terliği kutsaldır. :)

Trance-R

,

o okulu bırakma .

10 yıl sonra ; keşke okusaydım , diye kendine soru sormaya başlarsın yoksa ;)

oku , ne olucağı , hayatın ne getireceği belli olmaz