erzurum vuslat derneği adresi / İletişim | Vuslat Derneği

Erzurum Vuslat Derneği Adresi

erzurum vuslat derneği adresi

Türkiye'nin en büyük külliyesi Erzurum'a yapılıyor

Vuslat Derneği Başkanı Muhsin Keleş, "Erzurum'da 30 Nisan'da temelini atacağımız külliye, bin metrekare kapalı alanı, sosyal alanlarıyla 5 bin talebeye hafızlık ve İslami ilimler noktasında hizmet verecek. Külliyemizde, kendi medreselerimizde yetişen icazetlerini almış hocalarımız eğitim verecek. Külliye, Türkiye'nin en büyük İslami ilimler külliyesi olacak" dedi.

Keleş, Erzurum'da yapacakları "İslami İlimler Akademisi Dev Külliye Projesi"ni Eyüp'te düzenlenen basın toplantısında tanıttı.

Keleş, 61 dönümlük arazisi ile içerisinde eğitimin yanı sıra yüzme havuzu, spor ve fitness salonu, halı saha gibi sosyal alanların da bulunacağı "İslami İlimler Akademisi Dev Külliye Projesi"nin Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıdığını söyledi.

Dev Külliye Projesi ile Türkiye’nin manevi kalkınmasında pay sahibi olmayı hedeflediklerini anlatan Keleş, "İslami kurumların ve Müslüman fertlerin birinci derecede sorumlulukları arasında Müslümanların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan, nesillerin geleceği için çok önemli altyapıları ve müesseseleri oluşturmak ve yaşatmak gelmektedir. Bu ihtiyacın karşılanması, bilhassa Müslümanların yaşadıkları coğrafyalarda son derece önemlidir" diye konuştu.

Keleş, derneklerinin daha öncede medreseler açtıklarını belirterek, "Erzurum'da 30 Nisan'da temelini atacağımız külliye, bin metrekare kapalı alanı, sosyal alanlarıyla 5 bin talebeye hafızlık ve İslami ilimler noktasında hizmet verecek. Külliyemizde, kendi medreselerimizde yetişen icazetlerini almış hocalarımız eğitim verecek. Külliye, Türkiye'nin en büyük İslami ilimler külliyesi olacak" dedi. AA

Vuslat Derneği Hafızlık Eğitimi Seferberliği

Hem okul eğitimlerine devam eden, hem de hafızlık eğitimlerini sürdüren öğrencilerin Selçuklu’dan günümüze kadar gelen bin yıllık medrese geleneğinin ışığında; eğitimlerine destek verildiği belirtildi.

Tarihten günümüze birçok buluş Müslümanlar tarafından gerçekleştirildiği ifade edilirken; çağın  İbni Sina, Farabi, Ali Kuşçu ve İmam Gazali’lerinin yetiştirileceği kapsamda bir eğitim programıyla tüm insanlığa hizmet edecek nesillerin yetişmesinin hedeflendiği kaydedildi. 

Türkiye’nin en büyük İslami ilimler merkezinin inşaatını Erzurum’da sürdüren Vuslat Derneği açıklamalarının geri kalanını şu sözlerle sürdürdü:

“ Dev Külliye projemizin şuan 3 bloğu tamamlanmış durumda ve ’e yakın hafızlık talebesi eğitimlerine devam etmekte. 61 dönüm üzerine kurulu projemiz tamamlandığında öğrenciye eğitim sağlayacak. Erzurum ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki birçok medresedeye destek vermeye, öğrencilerin eğitim giderleri için burs sağlamaya devam ediyoruz.” 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vuslat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Keleş, en kıymetli dönemini tam donanımlı bir insan olmak için medreselere ayıran ve hayallerine haram girmemiş bu çocukların toplumun yüz akı olduğunu ifade etti.

Keleş açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:
"Bu kardeşlerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir. Hem hafız hem mühendis hem hafız hem doktor, hem hafız hem öğretmen olma hayaliyle yetiştirdiğimiz çocuklarımız Kur'anın ışığında, yarınlara umut olacak bir yürüyüşün kutlu yolcularıdır. Vuslat Derneği olarak anlayışımız, bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekiniz, on yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz, yüz yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz düsturunun gereğini yerine getirmektir. Bizler inanıyoruz ki Allah’ın izniyle bu adımlar yüzyıllar sonrasına meşale olacak büyük adımlardır."

Yapılan açıklamada hafızlık eğitiminin 18 aylık bir süreci kapsadığı ve öğrencilere burs desteği sağlamak isteyen hayırseverlerin, aylık TL bağış bedelini "seafoodplus.info" internet sitesi üzerinden online ödeme yaparak ya da ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla iletebileceği belirtildi, ayrıca " " numaralı telefondan detaylı bilgi alınabileceğini açıkladı.

İhlas Haber Ajansı

Allah'ın ilk emri ve ayeti olan “Oku” kelimesini kendisine düstur olarak benimseyen Vuslat Derneği, 23 medresesi, bin ilim talebesi ve …

Allah'ın ilk emri ve ayeti olan “Oku” kelimesini kendisine düstur olarak benimseyen Vuslat Derneği, 23 medresesi, bin ilim talebesi ve eğitimci ile İslami eğitime büyük katkılar sunuyor. Bununla da yetinmeyen kurum eğitim gören ilim talebelerinin, başta yiyecek, giyecek, yatacak yer olmak üzere A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.
İhtiyaç sahiplerine gerçekleştirdiği maddi ve manevi yardımları kadar, İslami eğitim noktasında da geleceğe yatırım yapan Vuslat Derneği, Erzurum'da sahip olduğu 23 medrese, bin ilim talebesi ve eğitimcisi ile farkını gösterdi. İslami İlimler Akademisi Külliyesi'nin tamamlanması ile de binlerce ilim talebesinin ücretsiz okutacak olan Vuslat Derneği, bu hayırlar ile ilk ayet olan “Oku” emrini yerine getirmeye çalışıyor.
Kurumun eğitim konusunda gerçekleştirdiği hizmetler hakkında bilgiler veren Erzurum Vuslat Derneği Başkanı Fikret Semerci, temel hedeflerinin İslami eğitim noktasındaki eksiklikleri gidermek olduğunu ifade etti. Allah'ın ilk emri olan “Oku” ayetini kendilerine parola olarak gördüklerini aktaran Semerci, Erzurum genelinde 23 medrese, bin erkek ilim talebesi ve eğitimci ile hizmet verdiklerini dile getirdi. Bu öğrencilerden 55'inin hafızlığını tamamladığını, 18'ininde icazet aldığına vurgu yapan Semerci, “Erzurum'da İslami eğitim noktasında hizmetlerimiz sürüyor. Maddi ve manevi konuda ihtiyaç sahiplerine yaptığımız yardımlar kadar eğitimde önceliklerimiz arasında yer alıyor. Allah'ın ilk emri olan “Oku” ayeti ve Hazreti Ali'nin “Bana bir harf okutanın bin yıl kölesi olurum” sözünü izninizle hatırlatmak istiyorum. Biz bu düşünceler ile hafız yetiştiriyoruz. Allah'a şükür Erzurum'da 23 medresemiz, bin ilim talebemiz ve eğitimcimiz var. Şu ana kadar 55 talebemiz hafızlığını tamamladı, 18 tanesi de icazetini aldı. İnşallah bu hizmetlerimiz sürecek” dedi.
Eğitimlerimiz ücretsiz
İslami noktada verilen eğitimlerin ücretsiz olduğunu anlatan Başkan Semerci, “Bir noktayı daha aktarayım. Allah rızası için verdiğimiz bu hizmetlerden kesinlikle maddi bir kazanç sağlamıyoruz. Dediğimiz gibi Allah rızası için ilim talebelerimize eğitim veriyoruz. Hafız olmak, İslami eğitim almak isteyen kardeşlerimizi kendi bünyemizdeki medreselerimizde yaşlarına göre eğitime başlatıyoruz. Bu kardeşlerimizi yiyecek, giyecek, içecek yakacak, yatacak yer tüm ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Hayır, sahiplerimizin, bağışçılarımızın destekleri ile bu talebelerimize destek oluyoruz” diye konuştu.
Külliyemiz Erzurum eğitimine büyük katkı sağlayacak
Yapımı devam eden İslami İlimler Akademisi Külliye Projesi hakkında bilgiler veren Semerci, “Külliyemiz Erzurum Aziziye Bölgesi Dadaşkent semtinde yapımı devam ediyor. 61 dönüm arazi üzerine toplamda bin metrekare kapalı alanda inşa ediliyor. Bu külliyemizin içeriğinde 15 tane bloğumuz olacak. İptida, hafızlık, Arapça, okulla beraber hafızlık kurslarımız, camimiz, kütüphanemiz bu külliyemizin içerisinde yer alacak. Şöyle anlatayım dışarıdan imam hatip, ilahiyat okuyan kardeşlerimizde bu kurslarımızdan faydalanacaklar. Ve malumunuz dört duvar arasında ders ders olacak şekilde eğitim verilmeyecek. Bir de spor sosyal kompleksimiz olacak. Yüzme, karate, uzak doğu sporları, okçuluk, at inmeciliktir, güreştir bu gibi sporlarla kardeşlerimiz eğitim görecekler. Bunun yanı sıra yetimhanemiz olacak. Yetim kardeşlerimizi biz alacağız hem okul hem ilmi noktada her şeyini biz üstleneceğiz. Evliliğine, okuluna, son raddeye kadar arkalarında olacağız inşallah. Bu şekilde zaten İstanbul'da Hiranur Vakfı ismi ile bir külliyemiz var. Suriye'den tane anne ve babadan yetim olan erkek kardeşlerimizi getirmişiz hem ilmi hem okul noktasında eğitimleri devam ediyor. Bu şekilde Erzurum'da da bir çalışma yapacağız. Şu an zaten İç İşleri Bakanlığı ile yazışmalarımızı yapmışız. Gaziantep'te bulunan çadır kentten yetim kardeşlerimizi Erzurum'a da alacağız. İnşallah bu sayede külliyemiz Erzurum'a büyük katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir