motosiklet muayenesi 2019 / Yılında sıfır model motosiklet almak

Motosiklet Muayenesi 2019

motosiklet muayenesi 2019

Motovento
REKLAM ALANI
  • 16 Nisan , #1

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar selam.

F'in muayenesi bitmiş, o kadar kullanmıyoruz ki, km'de muayene gelmiş durumda. Neyse konunun özüne gelelim. Alette açık egzoz mevcut, ve bunu sökmeden muayene yaptırmamız mümkün mü ? Son zamanlarda bu konu hk. fikri olan çözüm bulan, eden birileri var mıdır? Nasıl ilerleyebilirim?

Reklamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
  • 16 Nisan , #2

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muayene istasyonunda amir yardımcılığı yapan bir abime sormuştum geçenlerde bu egzoz olayını. Eğer sesinde bir anormallik olduğunu farkeder de orijinal olduğunu ispatlayamazsa geçirmiyoruz demişti.

• 16 Nisan , #3

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Koy otobüsün bagajına yolla. Muayenesini yaptırıp geri yollamayayım.

• 16 Nisan , #4

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bendede cbrf var,bu Cumartesine randevu aldım , aynı dertten bende muzdaribim ama bikaç arkadaşa sordum,orijinal olmayan egzozlarla muayeneden geçmişler sıkıntı çıkmamış

• 16 Nisan , #5

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi yozgatta adam full tiger egzozlu susturucusuz fazeri geçirdi ama ben lastik dişinden kaldım. Lastiğim öyle bitik de değildi. Lastik, plaka ve zincirden kaldım.(zincire hafif yazdılar ama yine de yazdılar. )

• 16 Nisan , #6

Normal yolda trafik polisinin bile çevirip ceza yazdığı egzoz için muayeneden geçer mi sorusu hele bunu motosiklet formunda moderatörün sorması

Diğer moderatörün de koy otobüsün bagajına yolla muayeneden geçirip geri yollayayım diye cevap yazması

Motosiklet net formu için tarihi günler yaşıyoruz beyler, bayanlar.

• 16 Nisan , #7

• 16 Nisan , #8

Alıntıyaşlıveacemiadlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal yolda trafik polisinin bile çevirip ceza yazdığı egzoz için muayeneden geçer mi sorusu hele bunu motosiklet formunda moderatörün sorması

Diğer moderatörün de koy otobüsün bagajına yolla muayeneden geçirip geri yollayayım diye cevap yazması

Motosiklet net formu için tarihi günler yaşıyoruz beyler, bayanlar.
    Sayın abim saygım sonsuz size lakin, kardeşin olarak gözlük numaralarının değişim zamanının geldiğini üzülerek düşündüğümü belirtirsem terbiyesizlik etmiş olmam umarım.

Zira, yolla bana, geri yollamayayım yazmışım.
    Tabiki usulüne uygun egzos takıp muayeneden geçirip güzel güzel nizami nizami kullanacağım

Legends may sLeep.. But they never diE..!

• 16 Nisan , #9

Erdem sana bilet alayım da gel şurada hallet şu işi

• 16 Nisan , #10

AlıntıLucasadlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın abim saygım sonsuz size lakin, kardeşin olarak gözlük numaralarının değişim zamanının geldiğini üzülerek düşündüğümü belirtirsem terbiyesizlik etmiş olmam umarım.

Zira, yolla bana, geri yollamayayımyazmışım.
    Tabiki usulüne uygun egzos takıp muayeneden geçirip güzel güzel nizami nizami kullanacağım
    Pardon. Pardon.

• 16 Nisan , #11

AlıntıLeventadlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdem sana bilet alayım da gel şurada hallet şu işi
    IBAN numaranı yolla da ben sana egsoz yollayayım, boğazdan hemde. Nasıl fikir ?
    Utanmıyorsun yasal olmayan egsozlarla gezmeye, hep sizin gibi apaçiler yüzünden tüm motosiklet camiası kötü tanınıyor, kınıyorum

• 16 Nisan , #12

IBAN numaranı yollada ben sana egsoz yollayayım, boğazdan hemde. Nasıl fikir ?
    Utanmıyorsun yasal olmayan egsozlarla gezmeye, hep sizin gibi apaçiler yüzünden tüm motosiklet camiası kötü tanınıyor, kınıyorum
    Ben piste çıkıyorum genç, sokakta edvençırımı kullanıyorum, hadi simdi yavaş yavaş ilerle

• 16 Nisan , #13

AlıntıLeventadlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben piste çıkıyorum genç, sokakta edvençırımı kullanıyorum, hadi simdi yavaş yavaş ilerle
    Şile yolundaki F'li resimlerin mevcut elimde, şile yoluna pist mi yaptılar ? Yeni edvençırınla da başarılar diliyorum genç

• 16 Nisan , #14

Şile yolundaki F'li resimlerin mevcut elimde, şile yoluna pist mi yaptılar ? Yeni edvençırınla da başarılar diliyorum genç
    Piste kamyonetle mi goturelim tescilli motoru sampiyon

• 16 Nisan , #15

benım motorumda salyangoz kat ıptalı vardı eksoz barıyordu halıylebu sekılde gectı sormadılar bıle ordakı cakan adamlara denk gelırsen kalırsın ama bılmeyene denk gelırsen gecersın bence

• 16 Nisan , #16

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklete özel istasyona gidersen geçemezsin , orada gaz verip sesini dinliyorlar yada ses ölçümü yapıyorlar , benim orj egzozu bile açık alana çıkarıp gaz açtı , otomobil muayene istasyonunda böyle birsey görmedim , fren testini bile abi şurda 20 mt sür freni kilitlede bakalım şeklinde yaptık

• 16 Nisan , #17

AlıntıNikkfurieadlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete özel istasyona gidersen geçemezsin , orada gaz verip sesini dinliyorlar yada ses ölçümü yapıyorlar , benim orj egzozu bile açık alana çıkarıp gaz açtı , otomobil muayene istasyonunda böyle birsey görmedim , fren testini bile abi şurda 20 mt sür freni kilitlede bakalım şeklinde yaptık
    Anladım, hiç sevmiyorum bu işleri ;) Genelde de elimde tutmam aslında muayene bitmeden satarım da bu sefer kaldı ;)

• 16 Nisan , #18

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ölçülerini alıp sanayide susturucu yaptırabilirsin geçici olarak işini görür en azından

• 16 Nisan , #19

Alıntıichirooadlı üyeden alıntı Mesajı göster

ölçülerini alıp sanayide susturucu yaptırabilirsin geçici olarak işini görür en azından

Aslında bende susturucusu var ama işe yarayacak mı bilmiyorum.

• 16 Nisan , #20

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir kaç ay önce bu konu açılmıştı bende o sıralarda muayne yaptirdiğım için yardımcı olmak maksadı ile yazmıştım.

İki farklı muayene istasyonuna gittim egzozum orjinal değil ve helikopter gibi sesi var ama ikisindede kimse sese takılmadı. Hafif kusur bile yazmadılar ses için.

Reklamlar

REKLAM ALANI
  • Motovento
    REKLAM ALANI
  • 21 Ocak , #1

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dostlar selamlar,

Uzun süredir kısıtlı bütçem ile başlangıç motosikleti aramaktaydım. En son bayiiler ile tek tek fiziksel iletişime geçip model-fiyat öğrenirken, bir bayii elinde model sıfır TVS Apache RTR olduğunu söyledi ve nispeten uygun bir fiyata sahip. Elimdeki bütçe ile sanıyorum daha iyisi alınamaz ancak aklımda bir kaç soru işareti var.

Üzerinden neredeyse 4 yıl geçmiş olan bu motosiklet alınır mı, sizler ne dersiniz? Açıkçası benim hiçbir tecrübem ve bilgim yok.

Reklamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
  • 21 Ocak , #2

Alınır fakat hortumlar fren yağı vs değişmeli kötü olan lastikleri 4 sene beklediği için dahada kötü olmuştur

• 21 Ocak , #3

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fiyatı uygunsa alınır, mis gibi de sürülür. Motor bloğu sa&#;lam bir model ama titreşim mevcut. Bende ikinci motor olarak var. 5. senesine girecek, pek büyük bir sorunla karşılaşmadım.

• 22 Ocak , #4

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yuh, o motor 4 sene yatmış mı lan orda? ölmüştür oğlum o.
    tarihi eser olmuş yahu!

• 22 Ocak , #5

Faturası ve teknik dosyası varsa alınır. Sonra geçici ruhsat mı çıkartılır bilmiyorum muayene süresi dolduğu için muayene yaptırılması gerekir.

• 22 Ocak , #6

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

lastikleri, soğutma ve hidrolik sıvılarını değiştirmekte fayda var

• 22 Ocak , #7

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7 ay evvel 0km lik aldim.

Motorun magazada veya depoda saklama koşullari önemli(direk guneş,nem,rutubet)

Yok öyle hortum hidrolik değişimi funduszeue.info kullanilmadigi icin hidroliklik yağinda bir sorun olmaz(isinma,basinc funduszeue.infogi icin)

0km tvs jest scooter alma dusuncem funduszeue.infoa kelepir..zımba..

Bayi ile göruştum,muayene olayi ne olacak funduszeue.infoa derince gumruge indigi tarihten itibaren 3 yil suresi var.

``Abi,biz tuv ile gorusuyoruz,ruhsat sayfasinda ilk muayene yapildi olarak tarih giriliyor``dedi.

Evvela bu durumu bayi ile görus.

• 22 Ocak , #8

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tüm sıvıların değişmesi gerekir. Ek olarak akü masrafı da çıkabilir. En önemlisi ise: model motosikletin, uygunluk belgesi tarihinin üzerinden 3 yıl geçmiş olmasından dolayı motoru alır almaz muayeneye sokmak zorundasınız. Gecikme faizi olur mu bilmiyorum ama muayene olayı kesin. Bu masrafı da ekleyin. Kıyaslama açısından: Yamaha' da 1 yıl öncesinin motorları yaklaşık % daha uygun fiyata satılıyor. En az % indirimi kapman lazım. Ya da bu masrafları ekleyerek sana verilen fiyatı, model fiyatı ile kıyasla.

• 22 Ocak , #9

Alıntıvaleros46adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tüm sıvıların değişmesi gerekir. Ek olarak akü masrafı da çıkabilir. En önemlisi ise: model motosikletin, uygunluk belgesi tarihinin üzerinden 3 yıl geçmiş olmasından dolayı motoru alır almaz muayeneye sokmak zorundasınız. Gecikme faizi olur mu bilmiyorum ama muayene olayı kesin. Bu masrafı da ekleyin. Kıyaslama açısından: Yamaha' da 1 yıl öncesinin motorları yaklaşık % daha uygun fiyata satılıyor. En az % indirimi kapman lazım. Ya da bu masrafları ekleyerek sana verilen fiyatı, model fiyatı ile kıyasla.

Ne sivisi ne akusu arkadaşim,ustunde yuasa aku var,saf su matarasi ayri kutuda,sivilar koyulup sarja takiliyor.

Motoruna aldigin veya koyulan dot3-dot4 yagin kutudaki tarihine baktin mi?

Muayene olayini yukarda anlattim.

Mesajlar birleştirildi - bir önceki mesaj zamanı

Alıntızebercetadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostlar selamlar,

Uzun süredir kısıtlı bütçem ile başlangıç motosikleti aramaktaydım. En son bayiiler ile tek tek fiziksel iletişime geçip model-fiyat öğrenirken, bir bayii elinde model sıfır TVS Apache RTR olduğunu söyledi ve nispeten uygun bir fiyata sahip. Elimdeki bütçe ile sanıyorum daha iyisi alınamaz ancak aklımda bir kaç soru işareti var.

Üzerinden neredeyse 4 yıl geçmiş olan bu motosiklet alınır mı, sizler ne dersiniz? Açıkçası benim hiçbir tecrübem ve bilgim yok.

Muayene durumunu gorus bayi ile,son kontrolleri yaptir(civata,somun vb.)çevir kontagi bak keyfine kardeşim..

Degisecek akudur hortumdur sividir funduszeue.infoi tak sür..

Rodajda km rpm i geçme yeter.

Şimdiden hayirli olsun.

• 22 Ocak , #10

Alıntılevend84adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne sivisi ne akusu arkadaşim,ustunde yuasa aku var,saf su matarasi ayri kutuda,sivilar koyulup sarja takiliyor.

Motoruna aldigin veya koyulan dot3-dot4 yagin kutudaki tarihine baktin mi?

Muayene olayini yukarda anlattim.

Mesajlar birleştirildi - bir önceki mesaj zamanı

Muayene durumunu gorus bayi ile,son kontrolleri yaptir(civata,somun vb.)çevir kontagi bak keyfine kardeşim..

Degisecek akudur hortumdur sividir funduszeue.infoi tak sür..

Rodajda km rpm i geçme yeter.

Şimdiden hayirli olsun.

Motoruma koyduğum her sıvının son kullanımtarihine bakıyorum. Akü motordan sökülüp sürekli şarj cihazına bağlı şekilde durmuyor ise(öyle olduğunu hiç sanmıyorum) arada bir start stop yapsan da hiç kontak çevirmesen de o akü 3 yıl içinde mefta olur. Şoklarsın yeniden hayata döner o kısmı bilemem ve ben o riski göze almam. Sıvı olayını da motor çalışmıyor ise sıvılar zarar görmez gibi bir düşünceniz mi var anlamadım da satın aldığınız hiç açılmamış motor yağı/soğutma sıvısı/fren hidrolikleri için bile son kullanım tarihleri yazar ki bunlar: açılmamış kutunun ideal koşullarda saklama süresi olup hiçbiri yılın üzerinde değildir. Motosklet içinde bulunan bu sıvılar zaten kendi kutularına göre daha kötü muhafaza şartı olduğundan dolayı 3 yıl boyunca motorun içinde kalan sıvı, bolca hava sıcaklığı değişimine maruz kalıp buharlaşmadan dolayı özelliğini yitirmiştir. Bu nedenle kutusu açılan bir motor yağının, 6 ay bekledikten sonra koruyucu özelliğini kaybettiği, kullanılmaması gerektiği söylenir.

• 22 Ocak , #11

Alıntıvaleros46adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motoruma koyduğum her sıvının son kullanımtarihine bakıyorum. Akü motordan sökülüp sürekli şarj cihazına bağlı şekilde durmuyor ise(öyle olduğunu hiç sanmıyorum) arada bir start stop yapsan da hiç kontak çevirmesen de o akü 3 yıl içinde mefta olur. Şoklarsın yeniden hayata döner o kısmı bilemem ve ben o riski göze almam. Sıvı olayını da motor çalışmıyor ise sıvılar zarar görmez gibi bir düşünceniz mi var anlamadım da satın aldığınız hiç açılmamış motor yağı/soğutma sıvısı/fren hidrolikleri için bile son kullanım tarihleri yazar ki bunlar: açılmamış kutunun ideal koşullarda saklama süresi olup hiçbiri yılın üzerinde değildir. Motosklet içinde bulunan bu sıvılar zaten kendi kutularına göre daha kötü muhafaza şartı olduğundan dolayı 3 yıl boyunca motorun içinde kalan sıvı, bolca hava sıcaklığı değişimine maruz kalıp buharlaşmadan dolayı özelliğini yitirmiştir. Bu nedenle kutusu açılan bir motor yağının, 6 ay bekledikten sonra koruyucu özelliğini kaybettiği, kullanılmaması gerektiği söylenir.

Akuyle alakali yazdigim kismi tekrar okuyun.

Hidrolik sivisi olayina gelirsek,onuda daha ust kisimda anlattim.

Motor yaği olayi ise 0km uretilen bir alt motora montaj sonrasi rodaj yaği koyulur ve içerigi(katkisi) farklidir.

Aku bu şekilde,mefta olur demekle olmuyor.

• 22 Ocak , #12

Alıntılevend84adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Akuyle alakali yazdigim kismi tekrar okuyun.

Hidrolik sivisi olayina gelirsek,onuda daha ust kisimda anlattim.

Motor yaği olayi ise 0km uretilen bir alt motora montaj sonrasi rodaj yaği koyulur ve içerigi(katkisi) farklidir.

Okuduğum bir cümleyi anlayabiliyorum, yeniden okumama gerek yok. Farklı düşünüyor olabiliriz. Düşüncenize saygı duyuyorum, konuyla ilgili olarak yetkililerden edindiğim bilgilerin benim için daha fazla yol gösterici olduğunu düşünüyorum, tecrübelerim de bana kafi. Almayı düşünen arkadaş için görüşlerimi paylaştım. Keyifli sohbetler.

• 22 Ocak , #13

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sadece lastik masrafın olur oda kendi keyfi isteğine kalmış.
    Sıvıların değişmesine de gerek yok. Sıvı dediğiniz zaten motorun sadece ön freni hidrolik. Motor yağına da birşey olmamıştır. Yağ çubuğundan yada yağ camından (hangisi var bilmiyorum) yağın rengine bakılır, birkaç damla peçeteye akıtılır bir anormallik varsa anlaşılır zaten ama sanmıyorum.

Yaz ortalarına doğru model xtr almıştım ve bu motorun hidrolik sıvıları 12 yıl boyunca hiç değişmemişti. Değiştirdikten önce ve sonra ki kullanimlarimda bir fark göremedim. Hidrolik sıvısını her zaman değiştirme taraftariyimdir ama bu konu biraz abartılan birşey.

Motor 4 yıl boyunca güneş altında kalmamış kaporta aksamının rengi solmamişsa alınır sıkıntı olmaz ama şahsen 4 sene bayide yatmış motoru almazdim

• 22 Ocak , #14

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bakımını yaparak (yağ/hidrolik), yeni akü takarlarsa ve muayeneli olarak teslim ederlerse elbette alınır. Lastikleri inceleyiniz değişmesi gerekmeyebilir, gerekebilir de.. Almaya karar verirseniz !yeni akü!yü mutlaka taktırın ve akü tarihini bizzat kontrol edin..

• 22 Ocak , #15

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Herkezin bildiği gibi lastiklerin bir ömrü var , bazı lastiklerin tarihi dolsada eğer kaliteli iyi bir markaysa 1 yada 2 yıl daha kullanilabiliyor. Fakat bunun üzerindeki lastikler normalde de çok iç açıcı olmadığı için bence bir tek lastikleri değiştir. Gerisi sıkıntı değil. Yağ zaten rodaj yağı. Fren hidroliği falanda eksiltmedigi sürece sıkıntı yok. İstersen 5 yılda bir değiştir istersen her hafta değiştir çokta bir fark hiseddemezssin.
    Güzelce serviste kontrolünü yaptır ,sağını solunu gözden geçirsinler sonra bas marşa devam et. Tam gaz lüleburgaz &#;

• 22 Ocak , #16

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nisan'da model henüz funduszeue.info bir motor aldım. Aldığım yer, muayeneyi yaptırıp öyle satışı verdi. Aküsü şansıma sorun çıkarmadı henüz. Motoru teslim aldığım gün lastikleri değiştirdim. 1 ay sonra da içim rahat etsin diye soğutma sıvısı ve fren hidroliklerini yenilemiştim.

• 22 Ocak , #17

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Lastikler ve tüm sıvılar değişecek. Akü muhtemelen bitmiş olacak veya çok yakında bitecek. Bunlar hesaba katılarak fiyatı uygunsa alınır.

• 22 Ocak , #18

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ya anlamıyorum bu titizliğfunduszeue.info uygun fiyatlı ise alınır marşa basılır funduszeue.info yani benim motor model o zaman şimdi bütün lastik plastik aksamının değişim tarihi geçmiş ben yolda kalacağım demektir.Üstelik dış etkenlerde olan bir motor benimki,alacağınız motor ise serin gölge yerde saklanmaktadır.şu motorlar hakkındaki hassasiyetimizi eminim sağlığımıza göstermiyoruzdur

• 22 Ocak , #19

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muhtemelen 4 sene öldürüle öldürüle kullanılmış bir motosiklet alman daha uygun olabilir, zamanında böyle bir şey başımıza gelmişti, motosikletin içten paslanan, genleşen, daralan, yamulan v.s. o kadar parçası vardı ki bir gün yolda egzoz düştü, bir gün motosiklet nedense yağı kullanmadan gitmeye kalktı, bir gün durduk yere bütün elektrik tesisatı gitti v.s v.s .. Sonra bahçeye biblo diye koyduk, üstüne çiçek falan ektik :)

Tabii en dandik çin motosikletinden bahsediyoruz. Markası da Ergo mu ? Aygo mu ? Arora mı ? böyle ilginç bir şeydi.

Yani demek istediğim az kullanılmış ile hiç kullanılmamış motosiklet bambaşka bir şey.

Honda NSS Forza İnceleme Videosu [ funduszeue.info?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial Sentor İnceleme Videosu [ funduszeue.info?v=Rl79HfGpcS4 ]

• 22 Ocak , #20

Bilmiyorsun, anlatıyorlar öğrenmek istemiyorsun, hatanda diretiyorsun. 4 yıllık olmaya doğru giden içindeki benzin, ambalaj açıldıktan sonra 1 yıl bekleme süresi olan yağ, rutubeti nemi çektiği için 2 yılda bir değiştirilmesi gereken fren hidroliği ve hiçbir devirdaim yapmamış motor soğutma suyu elbet 4 yıl dolunca değişmelidir. Bayide ne şartlarda itilip kakıldığını da bilmiyoruz bu motorun. Bu sebepten dolayı durduğu yerde yılda bir değişmesi gereken sıvılar, bayide yatarken 4 yıl geçmişse değiştirilmesi önerilir. Bu bilinen yazılı bir gerçek.

Çeşitli forumlarda doğruyu söyleyip anlatıyorum. Çok dayak yedim bu sebepten klavye ile. Sen de küfredebilirsin. Ama şu iki söze kulak ver.

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız (Konfiçyus)

Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim (Mevlana)

Reklamlar

REKLAM ALANI
  • Motosiklet Muayene Ücreti Ne Kadar Oldu?

Araç muayene ücretleri, 1 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırıldı. Buna göre, muayene ücretleri ,64 lira ile ,62 lira arasında olacak..

Her yıl araç muayene ücretleri değişmektedir. T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. araç muayene ücretleri yeni yılla birlikte Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Kapsamıyla araç muayene fiyatları zamlandı! KDV dahil araç muayene ücretleri, yılında kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 71,98 TL oranında yeni fiyat listesi ile birlikte zamlandı. Otomobil, kamyonet, minibüs, arazi taşıtı, özel taşıtlar, römorklu araçlar ve yarı römorklu araç muayene fiyat listesi 53,10 TL oranında yükselirken, motosiklet, motorlu bisiklet ve traktör gibi araçlar içinse araç muayene fiyatları 27,14 TL zamlandı!

MUAYENE FİYATLARI 

Otobüs, kamyon, çekici, tanker araç muayene fiyatları : ,60 TL

Otomobil, minibüs, kamyonet, arazi taşıtı, özel taşıt, römork ve yarı römork araç muayene fiyatları : ,60 TL

Traktör, (römorklu, römorksuz), motosiklet, motorlu bisiklet araç muayene fiyatları : ,78 TL

Kaynak:funduszeue.info

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası