kirazlı iğne oyası yapılışı / KELOĞLANLI KİRAZ İĞNE OYASI YAPIMI | HünerliParmaklar | Oya örnekleri, Mor salkım, İğne oyası

Kirazlı Iğne Oyası Yapılışı

kirazlı iğne oyası yapılışı

Düzce&#;de sayı 37&#;ye yükseldi!

Düzce'de Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Sanatçı Tanıtma Kartı Sahibi Sayısı 'e Yükseldi
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcılarının Tespit ve Kayıt İşlemleri” çalışması ile somut olmayan kültürel miras taşıyıcılarının tespiti, değerlendirilmesi, belirli ölçütlere sahip olanların Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezi’ne kayıt edilmesi, üretimlerinin teşvik edilmesi ile geleneksel kültürün yaşatılması amaçlanmaktadır.  yılı Aralık ayında; Rukiye YEŞİL (Yazmacılık/Ahşap Baskıcılık) ve Canan HORUZ (Bağlama Yapımı) İlimizden “Sanatçı Tanıtma Kartı” almaya hak kazanmışlardır.

Düzce'de “Sanatçı Tanıtma Kartı” almış kişiler ve icra dalları ise şöyledir:

• İbrahim Sami ÖZEN (Ebru ve Savat),
  • Muhammet KILIÇ (Zakir),
  • Hüseyin GÖK (Zakir),
  • Murtaza AKZEL (Zakir),
  • Ergün İLHAN (Zakir),
  • Faysal ŞAKUÇ (Çerkez Kemençesi Yapımcısı-Şikepşine),
  • Sezai KAŞKIR (Baston Yapımı),
  • Reşit OPAK (Sedef Kakma),
  • Ebubekir ALTIOK (Hüsn-i Hat),
  • Yusuf PARLAK (Ebru ve Kağıt Yapımı),
  • Celalettin DURMAZ (Tesbih Yapımı),
  • Alper TÜFEKÇİ (Bıçakçılık),
  • Murat EREN (Telkâri),
  • Fatma DİLBER (İşleme),
  • Aynur OKUR (İğne Oyası),
  • Recep ERBAY (Sepet Örücülüğü),
  • Yasemin ARSLAN DİNÇER (Ebru),
  • Harun ÇATANA (Takunya Yapımı),
  • Servet ALTINIŞIK (Bıçakçılık),
  • Mehmet ŞEKER (Bıçakçılık),
  • Mustafa YALDIZ (Ebru),
  • Recep KİRAZ (Çerkez Mızıkası),
  • Tamer KÜÇÜKAKBULUT (Mızıka),
  • Hüseyin KEMAN (Kanun),
  • Ersin YİĞİT (Kemençe),
  • Ömer DEMİR (Kemençe Yapımı),
  • Ecevit KAÇMAZ (Sepet Yapımı),
  • Kerim DURKAL (Bıçakçılık),
  • Muhsin KİBAR (Yorgancılık),
  • Nükhet ACAR (Hasır Dokuma),
  • Meral ÇARIKÇI KABA (El Nakışı),
  • Aykut KAP (Akordeon),
  • Sendi CİCÜ (Akordeon),
  • Yunus KARA (Halk Şairi),
  • Halit CAN (Ahşap İşçiliği),
  • Rukiye YEŞİL (Yazmacılık/Ahşap Baskıcılık) ve Canan HORUZ (Bağlama Yapımı) farklı icra dallarıyla bu kartı almaya hak kazanmıştır.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün, Düzce'nin kültür hayatına katkı sağlayacak olan “Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcılarını” tespit etme çalışmaları devam etmektedir.

SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRAS TAŞIYICISI KİMDİR?

Somut olmayan kültürel miras taşıyıcısı, somut olmayan kültürel mirasın belirli unsurlarının icra edilmesi ile yeniden yaratılması için gerekli bilgi ve becerilere haiz olan ve bunların aktarımını sağlayan kişidir.

HABER: ÖZGE ŞAHİN

#haber, düzce, merkezi, müdürlüğü, olan, eğitim

ÇEMBERLİ KİRAZLI İĞNE OYASI YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

cemberli-kiraz-oyasi-yapilisi

Uzun zamandır Oya Modeli olarak görüp İğne Oyaları Örnekleri arasında en beğendiğim Kirazlı İğne Oyası yapılışı Türkçe Videolu Oya Yapılışı ile Çemberli Kiraz İğne Oyası Model Yapımı.

Kirazlı İğne Oyası Nasıl Yapılır? hep merak ediyordum sağ olsun Çisenin Dünyası kanalı Kirazlı İğne Oyası Örnekleri için aradığım Modeli yapmış ve İğne oyası seven hanımlar için paylaşmış.

cemberli-kiraz-igne-oyasi-model-yapimi-video

Tığla Kiraz Oyası Modeli de var ama Kirazlı İğne Oyalı Yazmalar,Havlu Modelleri benim daha çok hoşuma funduszeue.info İğne Oyası yapmayı hiç bilmiyorum ama bu Anlatımlı Oya Kiraz Modeli videosunu izleyen herkes modeli çıkarabilir.

En Kolay İğne Oyaları ve En güzel İğne Oyaları örnekleri için sizlere sitede bulunan diğer Modelleri de tanıtabilirim.

İlk olarak Yazma Oyaları,Yemeni Mekik Oyaları,Havlu Kenarı Mekik Oya Modellerin de harika olan Dolgulu Mekik Modeli Oya Nasıl yapılır? burada ki model de görebilirsiniz.

Tığ Oyaları içinde çok değişik Teknikler kullanılıfunduszeue.infoe Oyalar,Çatalla İğne Oyaları,Çengelli İğne Oyaları gibi ama ben şimdi size Tığla Çiçekli Şiş Oyası nasıl yapılır? burada göstermek istiyorum.

cemberli-kiraz-oyasi-yapimi

Güzel İğne Oyaları için ile bu modele sonrada İğne Oyası Kedi Merdiveni ve Namaz Örtüsü İğne Oyası modelleri sitede olan Oya Motifleri ve yapılışı olan sadece bir kaç funduszeue.info fazlası için Yazmalar yazan menüye bakmalısınız.

Çember Oyalı Kiraz Modeli,Kirazlı Oya Yapılışı,Kirazlı İğne Oyası,İğne Oyası Kiraz Modeli,Çember Oyalı Kiraz Örneği,Kirazlı Oya,Kirazlı Oyalar

funduszeue.info

Kiraz Modeli İğne Oyası Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu

Kiraz Modeli İğne Oyası Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu

Kiraz Modeli İğne Oyası Yapılışı Türkçe Videolu Anlatım

Aileniz ve sevdikleriniz ile merhametine ve affına muhtaç olduğumuz yüce rabbimize yakın hissedeceğiniz bol dualı ve hayırlı günler olsun kızlar, bugün En Güzel İğne Oyası ve İğne Oyası Örneklerinden olan sizlerinde en az benim kadar beğenip işlemesine hayran olacağınızı düşündüğüm çeyizlik iğne oyası çeşitlerinden olan Kiraz Modeli İğne Oyası Yapımını sizler için paylaşıyorum.

Kiraz Modeli İğne Oyası Yapılışı

İnşallah İğne Oyası Öğrenme Videosunu izledikten sonra kolaylıkla öğrenirsiniz, Kiraz Modelli İğne Oyasını ördükten sonra kullanma kıyamayacaksınız eminim bayanlar, yapacakların ellerine sağlık şimdiden güzel ve hayırlı günlerde kullanmak nasip olsun.

Kirazlı İğne Oyası Modeli

Sitemizde ki en çok beğenilerek örülen diğer bir İğne Oyası Örneklerinden olan İğne Oyası Mevlit Örtüsü Çiçeği Yapılışına göz atmadan geçmeyin derim, eğer zamanınız boş kalırsa canlarım Kiraz Desenli İğne Oyası Örneğini tamamladıktan sonra fotoğraflarını göndermeniz beni fazlasıyla mutlu eder şimdiden teşekkürler.

Kolay ve öğretici şekilde bizler için Kiraz Modeli İğne Oyası Nasıl Yapılır? videosu hazırlayan İğne Oyası Yapım Aşaması Ve Videoları Youtube Kanalına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Kiraz Modeli İğne Oyası Nasıl Yapılır

Kiraz Modeli İğne Oyası Yapılışı Videosu

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası