mandalinalı sütlü irmik tatlısı / Mandalinalı İrmik Tatlısı Tarifi - YemekEv.com

Mandalinalı Sütlü Irmik Tatlısı

mandalinalı sütlü irmik tatlısı

PORTAKALLI İRMİK TATLISI

Bu tatlı en kolay ve en hafif ve en lezzetli tatlılardan birisi bence…Ve görüntüsü en güzel tatlılardan tabiii 🙂

Yani ben yapmasını da yemesinide, ikram etmesini de seviyorum …Ayrıca bir tavsiye bu tatlıya portakal -mandalina karışık kullanabilirsiniz.çok güzel oluyor denedim.İsteyenler büyük kek kalıbına isteyenlerde benim gibi tekli kalıplara da yapabilir.Kalıbın dibine tatlıyı dökmeden soğuk suyla şöyle bir ıslayın daha çabuk ve zedelenmeden çıkıverecek tatlınız .Şimdiden afiyet olsun 🙂

Portakallı İrmik Tatlısı

1 litre süt

1 su bardağı irmik

1 su bardağı şeker

1 vanilya

Portakallı sos için:

2 bardak portakal suyu

2 yemek kaşığı nişasta

1 çay bardağı toz şeker

Yapılışı: Portakal suyu şeker ve nişastayı karıştırarak kısık ateşte pişirin.Kalıbın dibine bu sosu eşit miktarda dökün.

Bir tencerede süt, irmik ve  şekeriorta dereceli  ateşte karıştırarak muhallebi kıvamında pişirin.Kaynayınca vanilya ve margarini ekleyip karıştırın ocağı kapatın.

Muhallebiyi portakallı sosun üzerine dökün.Tatlıyı en az 4 saat buzdolabında dinlendirin.Dinlendikten sonra kalıbı ters çevirerek servis tabağına alın.Afiyet olsun.

Mandalinalı İrmik Tatlısı Tarifi

Tatlı Tarifleri

Mandalinalı İrmik Tatlısı Tarifi

Recipe by sizdengelentariflerrCourse: Cuisine: Difficulty:

malzemeler

• 1 litre süt

• 10 yemek kaşığı irmik 

• 1 su bardağı şeker

• 1 paket vanilya

• 1 tatlı kaşığı tereyağı

• Sosu için: 1 su bardağı mandalina suyu

• 1 yemek kaşığı nişasta

• 1 çay bardağı şeker

yapılışı

• Süt, irmik ve şekeri bir tencereye alalım. Koyu muhallebi kıvamı alana kadar sürekli karıştırarak pişirelim.
  • Kaynamaya yakın tereyağ ve vanilyayı ilave edip yine karıştıralım. Kıvamı koyulaşıp kaynamaya başlayınca altını kapatalım.
  • Sonra ıslatılmış tart kalıbına boşaltalım ve soğumaya bırakalım. Soğuyan tatlıyı servis tabağımıza ters çevirerek çıkaralım.
  • Sosu için, tüm malzemeleri tencereye alıp koyulaşana kadar pişirelim. Sosumuzu kalıptan çıkardığımız tatlının üzerine dökelim. Üzerini dilediğimiz gibi süsleyelim.
  • Afiyet Olsun!

Büşra Tok

1996 İstanbul doğumluyum. Lisansımı Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde tamamladım. Boş zamanlarımı mutfakta geçirmek ve yeni tarifler denemek beni en mutlu eden şeydir. Tariflerimi sizlerle paylaşmak ve yeni tatlar denemenize yardımcı olmak için buradayım.

Mandalinalı İrmik Tatlısı

Mandalinalı İrmik Tatlısı tarifi için önce irmikli muhallebiliyi verdiğimiz malzemelerle hazırlayalım. İrmikli muhallebisi piştikten sonra içine vanilya, 1 kaşık yağ, 2  yemek kaşığı kaşığı hindistan cevizi ekledim 

Mandalina Sosunu pişirip kalıba dökün dolapta donduktan sonra irmikli muhallebiyi de döküp bir gece dolapta dinlensin.

İstediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Mandalinalı İrmik Tatlısı servise hazır.

Afiyet olsun 

Not: kalıbı önceden ıslatın.

Not : ben irmikli muhallebinin. Alt tabanın yarısını ayırıp çikolata ekledim sıcak olarak karıştırın dökün üç renkli oluyor o zaman.

Mandalinalı İrmik Tatlısıin it

Farklı meyveler kullanarak farklı soslar oluşturabilirsiniz ben denedim çok güzel sonuçlar aldım.

Vişneli olanının görüntüsü muhteşem oldu tadını siz düşünün artık :)

Mandalinalı İrmik Tatlısıin it

MANDALİNALI İRMİKLİ TATLI

MALZEMELER;

• 4 su bardağı süt
  • 1 su bardağı irmik
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 paket vanilya
  • 1 çay bardağı Hindistan cevizi

MANDALİNA SOS;

• 2 su bardağı mandalina suyu
  • 2 dolu dolu yemek kaşığı nişastası
  • 3 yemek kaşığı şeker

YAPILIŞI;

1. İlk olarak mandalinalı sosumuzu yapalım mandalina suyuna şeker, nişastayı koyup ocağa alalım. Koyulaşana kadar pişirelim.
  2. Kalıbımızı sudun geçirip sosumuzu dökelim soğusun irmikli tatlımızı yapalım.
  3. Tencereye sütü, şekeri, irmiği katıp karıştıra karıştıra pişirelim.
  4. Göz göz olunca ocağı kapatıp Hindistan  cevizini, vanilyayı koyup güzelce karıştıralım.
  5. Soğuyan mandalina sosun üzerine irmikli tatlımızı döküp düzeltelim.
  6. 1-2 saat  dinlendirip servis tabağına ters çevirip servis yapalım.(Bir gece önceden de yapabilirsiniz.)

AFİYET OLSUN...

İlgili Terimler : basit tatlı, basit tatlı tarifi, basit tatlılar, değişik tatlı, değişik tatlı tarifi, değişik tatlı yapımı, değişik tatlılar, en hafif tatlı, en kolay tatlı yapımı, en lezzetli tatlı, enfes tatlı, kolay tatlı tarifleri, mandalina ile tarifler, mandalinalı irmik tatlısı, mandalinalı irmik tatlısı tarifi, mandalinalı irmik tatlısı yapılışı, mandalinalı tatlı, marmelatlı tatlılar, muhallebili tatlı, muhallebili tatlı tarifi, muhallebili tatlı yapılışı, portakal soslu tatlı, sütlü irmikli tatlı, sütlü irmikli tatlı tarifi, sütlü irmikli tatlı yapımı, sütlü mandalinalı tatlı, sütlü tatlı, sütlü tatlı yapılışı, yapımı kolay tatlı

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası