okan üniversitesi güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavları / Duyurular - Armoni

Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavları

okan üniversitesi güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavları

kaynağı değiştir]

Ortak kuruluşlar[değiştir kaynağı değiştir]

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nin envanter kayıtları Cumhuriyet'in erken dönemine dayanmaktadır. Müzenin koleksiyonunda resim, heykel, seramik, hat, ikon ve enstalasyon olmak üzere yaklaşık eser bulunmaktadır.[41] İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, kuruluşundan bu yana bir yandan koleksiyonunu genişletirken bir yandan da Cumhuriyet’in kültür politikaları doğrultusunda Anadolu’da ilk resim galerilerinin açılabilmesi için eser vermiştir. Ankara Resim ve Heykel Müzesi ve İzmir Resim ve Heykel Müzesi de İRHM’nin gönderdiği eserlerle oluşturulmuştur.[42]

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi resim koleksiyonu yüzyıllık tarihimizin en kapsamlı resim arşivi niteliğindedir. Müze’nin resim koleksiyonunda, saray dışında oluşturulan ilk koleksiyon özelliği taşıyan parçalık Elvâh-ı Nakşiye Koleksiyonu, Sanâyi-i Nefise Mektebi’nin kurucusu Osman Hamdi Bey’e ait tablolar, yüzyıl manzara ve figür resminin önemli sanatçılarına ait çalışmalar, kuşağı sanatçılarına ve 20’lerden 40’lara kadar faaliyet gösteren Geç Kübizm ve Art Déco tarzında çalışan ressamlara ait resimlerle, soyut tavrın kendini göstermeye başladığı 50’li yıllardan 80’lere kadar&#;Cumhuriyet dönemi Türk resminin&#;önemli sanatçılarına ve sanatçı gruplarına ait eserler yer almaktadır.[43] Koleksiyonda Hikmet Onat, İzzet Ziya, İbrahim Çallı, Fahrünnisa Zeyd, Cihat Burak, Şefik Bursalı, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ömer Adil, Melek Celal Sofu, Nazmi Ziya Güran, Zeki Faik İzer, Ressam Halil Paşa, Hale Asaf, Nedim Günsür gibi birçok usta sanatçıların eserleride yer almaktadır.

Kızlar Atölyesi, Ömer Adil'e ait tablo.

İRHM heykel koleksiyonu, yüzyılın son çeyreğinden yüzyıla kadar Türk heykel sanatının en önemli arşivi niteliğindedir. Müzenin bağlı bulunduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, heykel eğitimi veren ilk kurum olma özelliğini taşımaktadır veİRHM heykel koleksiyonu, üniversitesinin en erken tarihli selefi Sanayi-i Nefise Mektebi’nin ilk heykel öğretmeni Yervant Osgan ile onun yetiştirdiği öğrenciler olan İhsan Özsoy, İsa Behzat, Mahir Tomruk gibi öncü sanatçıların eserlerine sahiptir. Ayrıca Cumhuriyet sonrası Türk heykel sanatının önemli isimlerinden Ali Hadi Bara, Zühtü Müritoğlu, Hüseyin Gezer, Nusret Suman, İlhan Koman, Şadi Çalık ve Kuzgun Acar’ın eserlerine de ev sahipliği yapmaktadır. İRHM heykel koleksiyonu geç Osmanlı döneminden ’lere kadar çağdaş Türk heykel sanatına yön veren önemli sanatçılarıyla, Türkiye’deki en kapsamlı modern Türk heykel koleksiyonudur.

İRHM Seramik Koleksiyonu, Türk seramik sanatının önemli eserlerinden oluşan özel bir koleksiyondur. Türkiye’nin ilk seramik kürsüsü ’da Müze’nin bağlı bulunduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde (Güzel Sanatlar Akademisi)&#; açılmıştır. Seramik koleksiyonunda bu kürsüden yetişmiş önemli sanatçılardan İsmail Hakkı Oygar, Vedat Ar, Hakkı İzzet, Nasip İyem, Atilla Galatalı’nın eserleri yer almaktadır.

İRHM hat koleksiyonunda, Türk hat sanatının son ustalarına ait nadide örnekler yer almaktadır. Bu koleksiyon, Güzel Sanatlar Akademisi Türk Sanatları Kürsüsü hocalarından Necmeddin Okyay, Beşiktaşlı Hacı Nuri Korman, Macit Ayral, İsmail Hakkı Altunbezer’e ait eserlerden oluşmaktadır.

Müze Mimarisi[değiştir

Academic and Administrative Experience

Academic Titles

• - Continues Professor

Marmara University, Faculty Of Fine Arts, Interior Design

• - Associate Professor

• - Assistant Professor

Mimar Sinan Fine Arts University, Instıtute Of Scıence

• - Assistant Professor

• - Assistant Professor

Nisantasi University, Faculty Of Art And Desıgn, Department Of Interıor Archıtecture

• - Assistant Professor

Istanbul Okan University, Faculty Of Fıne Arts

• - Lecturer

• - Research Assistant

Managerial Experience

• - Continues Erasmus Program Institutional Coordinator

• - Continues Fak&#;lte Kurulu &#;yesi

• - Continues Deputy Head of Department

• - Continues Fak&#;lte Y&#;netim Kurulu &#;yesi

Marmara University, Faculty Of Fine Arts

• - Continues Fak&#;lte Y&#;netim Kurulu Do&#;ent Temsilcisi

• - Akreditasyon, S&#;rekli Gelişim ve Yenilenme Kurulu &#;yesi

• - Eğitim &#;ğretim Yılı Yetenek Giriş Sınavı Sınav Komisyon Başkanı

• - İ&#; Mimarlık B&#;l&#;m Başkanları Toplantısı ve 9. Ulusal Lisans&#;st&#; Programlararası İletişim ve Etkileşim Platformu

• - Eğitim ve M&#;fredat Kurulu &#;yesi

Marmara University, Institute Of Fine Arts, Interior Design Art Major

• - Ulusal Lisans&#;st&#; Programlar Arası İletişim ve etkileşim Platformu, İ&#; Mimarlık B&#;l&#;m Başkanları Toplantısı

• - Eğitim &#;ğretim yılı &#;zel Yetenek Giriş Sınavları Y&#;r&#;tme Komisyon Başkan Yardımcısı

• - Eğitim-&#;ğretim &#;zel Yetenek Giriş Sınavlarında Birinci Aşama Eleme Sınav J&#;ri &#;yesi

Courses

• Undergraduate İ&#;mimarlık Teknik Resim II

• Undergraduate İ&#;mimarlık ve &#;evre Tasarımı II

• Undergraduate Tasarım Kuram Y&#;ntemleri IV

• Undergraduate St&#;dyo İ&#; Mekan IV

• Undergraduate Genel &#;evreler II

• Postgraduate Islak Hacimlerde Tasarım İlkeleri

• Postgraduate Satış &#;evrelerinde Aydınlatma Tasarımı

• Undergraduate İ&#;mimarlık Teknik Resim II

• Undergraduate İ&#;mimarlık Teknik Resim I

• Undergraduate İ&#;mimarlık Teknik Resim I

• Postgraduate Banyo K&#;lt&#;r&#;n&#;n İ&#; Mekan Tasarımına Etkisi

• Undergraduate Genel &#;evreler I

• Undergraduate İ&#;mimarlık &#;evre Tasarımı I

• Undergraduate Tasarım Kuram ve Y&#;ntemleri

• Postgraduate Aydınlatma Tasarımı

• Undergraduate Aydınlatma

• Undergraduate St&#;dyo İ&#; Mekan III

• Undergraduate İ&#;mimarlık Temel Tasarım 1

• Postgraduate Banyo K&#;lt&#;r&#; ve İ&#; Mimarlık Tasarım Bağıntısı

Advising Theses

• İ&#; Mekanda Duyusal ve Duygusal Tatminlik ‘Atmosfer’ Etkisinin İncelenmesi

• Ofislerde Sosyal Alan Tasarımlarının Verimliliğe Etkisi ve Zihinsel Ergonomi Yaklaşımları

• Sınır – Mekan – İnsan Olgusu ve İ&#; Mekanda Sınırsızlık Kavramının İncelenmesi

Göker Paktaş M. (Advisor)

E.&#;elikoğlu(Student), Postgraduate, Continues

• MEKAN TASARIMINDA İMGESEL TANIMLAMA Y&#;NTEMİNİN, İ&#; MİMARLIKTA G&#;STERGE BİLİM A&#;ISINDAN ELE ALINMASI

• Aydınlatma Tasarımı Kriterlerinin Eğitim Yapılarında İncelenmesi

• Değişen M&#;ze Kurgusunda Aydınlatma ve Sergileme Kurgusunun İncelenmesi

• Uyku Kabinlerinin Y&#;ksek &#;ğretim Kurumlarında İncelenmesi: M&#;GSF &#;rneklemi

• Tanrısal İmgenin Kutsal Mekan Bağlamında Bi&#;im Temsil İlişkisinin G&#;stergebilimsel Analizi

• y&#;zyıldan g&#;n&#;m&#;ze malzeme ve &#;retim teknolojileri bağlamında sandalye tasarımının gelişimi

Göker Paktaş M. (Advisor)

&#;.ULUD&#;Z(Student), Competence In Art,

• İ&#; mekanda renk ve renklerin insan psikolojisine etkileri

• İ&#; mekan tasarımında işitsel algı ile mekan okuması

• Yeşil ofislerde aydınlatma sistemleri

• Uzakdoğu &#;lkeleri’ndeki farklı i&#;mimarlık-tasarım ilişkisi

• M&#;ze sergilemelerinde izleyici-sergi etkileşimi bağlamında mekan tasarımı

kaynağı değiştir]

Resim, Heykel, Seramik ve Cam, Tekstil ve Moda Tasarımı, Geleneksel Türk Sanatları, Sahne Dekoru ve Kostümü Bölümleri ortak çizime dayalı genel baraj sınavına girerler. Baraj sınavını başarıyla geçen öğrenci adayları belirtilen bölümlerin yerleştirme sınavlarına girerler. Bu bölümlerin yerleştirme sınavları ise yine çizime dayalıdır. Fotoğraf, Grafik Tasarımı ve Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu bölümleri aday öğrencilere bölüm özelinde farklı bir yetenek sınavı uygular.[10] Her bölümün kendine özel öğrenci kontenjanı vardır. Bölümlerin ana kontenjanına yerleşen öğrenciler üniversiteye kaydolmaya hak kazanır. Sinema ve Televizyon Bölümü ÖSYM tarafından yapılan "Yükseköğretim Kurumları Sınavı" ile öğrenci alır.[11]

İstanbul Devlet Konservatuarı Yetenek Sınavları[değiştir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası