bu ay hangi balık zamanı / Balık takvimi: Hangi balık ne zaman yenmeli? | Balık, Balıkçılık ipuçları, Sağlıklı gıdalar

Bu Ay Hangi Balık Zamanı

bu ay hangi balık zamanı

ТОЧНЫЙ ГОРОСКОП

Bu uygulama hakkında

DOĞRU HOROSCOPE + Ay ve Güneşin etkisi bölümünde Güneş ve Ay takvimi!

Uygulama hakkında:
- Zodyakın tüm işaretleri için Rusça burçlar
- Ay ve Güneşli günler. Zodyak burçlarında Ay ve Güneş.
- Bugün, yarın, hafta, ay, yıl için burçlar
- Aşk falı

Astroloji, doğum tarihine göre bir kişinin karakterini ve kaderini belirleyebilen bir bilimdir! DOĞRU HOROSCOPE size yaklaşan olayların sırrını ortaya çıkaracak, sizi sıkıntılar konusunda uyaracak ve hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak!

Uygulama, gönül meselelerini anlamak isteyen herkes için profesyonel bir astrologdan bir aşk falı sunuyor.

Her gün için burçlar
TÜM ZODYAK İŞARETLERİ:

Koç
buzağı
İkizler
Kerevit
bir aslan
Başak
Terazi burcu
Akrep
yay Burcu
Oğlak burcu
Kova
Balık

Astroloji, düşünebilenler için bir bilimdir!

Burcunuzu doğum tarihine göre öğrenmek istiyorsanız, başvuruya gidin, burcunuzu belirtin ve bir defada bugün, yarın, bir hafta, bir ay veya tüm burç için ayrıntılı bir burç görün.

Tahminler doğru mu? Pratik bir astrolog tarafından astrolojik bir tahmin yapılır. EXACT HOROSCOPE uygulamasını seçerek, uzmanımızın güvene layık olduğuna ikna olacaksınız!

ASTROLOĞUMUZLA KISA BİR RÖPORTAJ

- Şahsen tanışmadan, onları yalnızca zodyak burçlarına bölerek insanlar hakkında ne söyleyebilirsin?
- Genel tahminler yapmak için öğretmenimden benimsediğim kanıtlanmış bir metodolojiyi takip ediyorum. Karmaşık bir formül kullanılarak, belirli bir süre içinde zodyak burcunun farklı işaretlerinin temsilcileri için olayların yüzdesi ve önerileri hesaplanır.

- Neden bazıları yalnızca kişisel yıldız fallarına güvenilebileceği konusunda ısrar ediyor?
- Kişisel bir burç iyidir çünkü doğum yeri ve zamanı dikkate alınarak belirli bir kişi için yapılır. Evet, bu daha doğru bilgilerdir, ancak profesyonel bir astrologun sizin için kişisel bir burç yazabilmesi için makul bir miktar ödemeniz gerekecektir. Zodyak burcuna göre bir burcun artısı, doğru bir şekilde yazılırsa yeterince ücretsiz ve doğru olmasıdır.

- Hangi burcun doğru olduğu nasıl anlaşılır?
- Aksine, günün ayrıntılı bir açıklamasından daha fazla öneriye sahip olan. Astro tahminlerini okuyorsanız, sonsuz yeni tanıdıklar ve sonsuz romantik ilişkiler hakkında hikayeler görüyorsanız, dikkate almaya değer

Güncellenme tarihi

24 Oca

Турецкий язык. А также, проект можно поддержать на этой странице :).

Doğa olayları

Güneş tutulması

En ilginç doğa olaylarından biri güneş tutulmasıdır. Güneş tutulması Ay’ın hareketi sırasında meydana gelir. Ay, Güneş ile Dünya arasına girer ve güneşin ışığı Dünya’ya gelmez. Dünya karanlık olur. Bu güneş tutulmasıdır.

Gökkuşağı

Doğadaki en güzel manzaralardan biri gökkuşağıdır. Bu olay meteorolojik bir olaydır. Gökkuşağında yedi renk bulunur. Bu renkler; kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lacivert ve mordur.

Yıldırım

Gökyüzü ile yer arasındaki elektriktir. Bulutlar birbirlerine sürtünür ve elektrik enerjisi meydana gelir. Bu elektrik enerjisi hızla toprağa iner ve yıldırım oluşur.

Kar

Kar, bir yağış çeşididir. Bulutların içerisindeki su damlacıkları soğuk havayla karşılaşır ve donar. Bu damlacıklar birbirlerine yapışır ve büyür. Böylece kar taneleri oluşur. Çok sayıda kar tanesi çeşidi vardır. Ama hepsi altı köşelidir. Kar tanelerinin şekilleri birbirinin tıpatıp aynısı değildir.

Rüzgâr

Rüzgâr, atmosferdeki havanın dikey ve yatay hareketi sonucu oluşur. Hava ısınır ve yükselmeye başlar. Hızlı bir şekilde hareket eder. Yeryüzündeki diğer nesnelere çarpar ve rüzgâr oluşur. Rüzgâr, hızına göre fırtına, hortum gibi isimler alır.

Yer çekimi

Yer çekimi yeryüzündeki cisimleri yere doğru çeker. Havadaki her cisim yere düşer. Yer çekimini İngiliz bilim adamı Isaac Newton bulmuştur. Newton bir elma ağacının altında otururken kafasına bir elma düşer. Newton bunu düşünür, araştırmalar yapar ve yer çekimini bulur.

Deprem

Depremler, yerkabuğundaki fay adı verilen kırıklarda meydana gelir. Faylar hareket eder ve yer değiştirir. Bunun sonucunda yer sallanır ve deprem oluşur.

Sel

Sel, ani ve büyük su akıntısıdır. Çok yağmur yağar ve sular taşar. Toprak, su altında kalır. Böylece sel meydana gelir.

Çığ

Dağlık yerlere kar yağar ve birikir. Bu kar hızla hareket eder ve aşağıya doğru kayar. Bunun sonucunda çığ oluşur.

Ülkeler (с озвучкой)

Tayland

Tayland sıcak ve nemlidir. Hazirandan ekime kadar tropik yağmurlar yağar. Kasım-şubat serin geçer. Mart, nisan, mayıs ayları çok sıcak olur. İnsanlar genellikle ince ve yazlık kıyafetler giyer.

Moğolistan

Moğolistan az yağış alır. Yazın çok sıcak, kışın çok soğuk olur. Kışın nehirler ve göller donar. Moğolistan’da kum ve toz fırtınaları olur.

Norveç

Norveç çok soğuktur. Norveç’te çok kar yağar. Kış mevsimi uzun olur.

Türkiye

Türkiye’de dört mevsim yaşanır. Türkiye’nin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Türkiye’nin orta ve doğu bölgesi kış aylarında çok soğuk, yaz aylarında çok sıcak olur. Diğer bölgelerinde ılıman bir iklim vardır.

Mali

Mali çok sıcaktır. Mali’de yağmur az yağar. Hiçbir zaman kar yağmaz. Kurak bir iklimi vardır. Mali’de bir çöl vardır ve buraya hiç yağmur yağmaz.

Dünyamız

Dünyamız, Güneş sistemindeki sekiz gezegenden biridir. Büyüklük bakımından beşinci sıradadır. Şekli top gibidir. Dünya, Güneş’in etrafında döner. Bunun sonucunda mevsimler oluşur. Dünya bu dönüşü gün 6 saatte tamamlar. Dünyada kuzey yarımküre ve güney yarımküre vardır. İnsanlar kuzey ve güney yarımkürede aynı zamanda farklı mevsimler yaşarlar. Dünya kendi etrafında da döner ve kendi etrafındaki dönüşünü 24 saatte tamamlar. Bunun sonucunda gece ve gündüz yani 1 gün oluşur. Dünya kendi etrafında batıdan doğuya doğru döner.

Ответьте на вопросы:

1. Dünya en büyük mü gezegen?
2. Dünyamızın şekli topa benzer mi?
3. Güneş, Dünya’nın etrafında döner mi?
4. Dünya’da üç yarımküre mi var?
5. Dünya kendi etrafında 20 saatte mi döner?
6. Mevsimler nasıl oluşur?
7. Dünya, Güneş etrafındaki dönüşünü kaç saatte tamamlar?
8. Dünya’da hangi yarım küreler vardır?
9. Gece ve gündüz nasıl oluşur?
Dünya kendi etrafında nasıl döner?

Alışkanlıklarımız ve hobilerimiz

Her insanın iyi ve kötü alışkanlıkları vardır. Alışkanlıkları bırakmak veya değiştirmek kolay değildir. Sigara, kötü bir alışkanlıktır. İnsanlar sigaraya alışır ve daha sonra sigarayı bırakmak, onlar için çok zor olur.

Bazı insanlar ise sağlık konusunda çok hassastır. Böyleleri, her sabah spor yapar ve sağlıklı beslenirler. Zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak dururlar. Sebze ve meyve yerler. Kalorili yiyecekler yemezler. Boş zamanlarında hobileriyle uğraşırlar.

İnsanların farklı zevkleri ve hobileri bulunur. Bazı insanlar boş zamanlarında balık tutar, bazıları fotoğraf makinesini yanından ayırmaz. Her zaman fotoğraf çeker. Bazıları ise balık tutar. Bu kişiler yaz-kış dinlemez, her zaman balık tutar. Bazıları da koleksiyon yapar. Pul ya da para koleksiyonu yapar. Pul ya da paraları arar, bulur, alır ve koleksiyonuna katar.

Her hobinin zor ve kolay yönleri vardır. Mesela dağcılık ve model uçak yapmak zor hobilerdir. Benim hobim taş toplamak. Ben farklı, renkli taşları toplarım. Genellikle hafta sonları ve uzun tatillerde taş toplamaya giderim. Dağlarda, deniz kenarında, ormanlarda yürürüm ve taş toplarım. Taşları eve getiririm ve onlarla ilgili küçük bir araştırma yaparım. Daha sonra taşları türlerine göre ayırırım ve kutulara koyarım. Taş toplamak da kolay bir hobi değil ama zevkli.

Ответьте на вопросы:

1. İnsanlar sigaraya alıştıktan sonra kolay bırakabilir mi?
2. Sağlıklı insanlar her sabah spor yapar mı?
3. İnsanların farklı mı aynı mı hobileri var?
4. Fotoğraf çekmek hobi mi değil mi?
5. Hobilerin hepsi mi çok zor?
6. Sağlıklı insanlar nasıl beslenir?
7. Metinde hangi hobiler var?
8. İnsanlar nasıl pul veya para toplar?

Benim günüm

Benim adım Cem. 28 yaşındayım. Büyük bir bilgisayar şirketinde mühendisim. Sabahları ’da uyanırım. Duş alırım ve kahvaltı yaparım. İşe genellikle arabamla giderim. Bazen de otobüse binerim. İşe gidince bir fincan kahve içerim. Daha sonra e-postalarımı okurum. Bazılarına cevap yazarım. Saat ’da öğle yemeği yerim. Öğle yemeklerinde çoğu zaman salata ve meyve yerim. Saat ’da işten çıkarım. Eve gelirim ve yemek hazırlarım. Yemek yapmayı severim. Yemek yerim ve biraz televizyon izlerim. Sonra çalışırım ve kitap okurum. Yatağa girmeden önce her zaman dişlerimi fırçalarım. Hafta sonları geç uyanırım. Bazen dışarda kahvaltı yaparım. Arkadaşlarımla buluşurum. Bazen sinemaya gideriz. Ara sıra da akrabalarımı ziyaret ederim. Her yaz tatile giderim. Tatilde bazen ailemi de ziyaret ederim. Genellikle sürpriz yaparım. Beni görünce şaşırırlar ve çok sevinirler. Ben asla sigara içmem. Sağlığım için spor yaparım ve dengeli beslenirim. Müzik dinlemeyi çok severim. Çoğunlukla pop müzik dinlerim. Bazen bulmaca çözerim.

Ответьте на вопросы:

1. Cem sabahları ’da uyanır?
2. Cem her sabah duş alır mı?
3. Cem yemek yapmayı mı yemeyi sever?
4. Her yaz tatile gider mi?
5. Hafta sonları geç mi uyanır?
6. Cem, sağlığına dikkat eder mi?
7. Cem sabahları ne yapar?
8. O, işe nasıl gider?
9. Cem öğle yemeğinde ne yer?
Akşamları ne yapar?
Cem hafta sonları nereye gider?
Cem’in ailesi onu görünce ne yapar?

Dünyanın farklı bölgelerinde farklı farklı toplumlar var

Hepsinin tarihi, dili, kültürü bambaşka. Bu yüzden her toplumun farklı zevkleri, alışkanlıkları, yaşam biçimleri var.
Peki, bu farklılık sadece toplumlar arasında mı?

Bazen kendi aileme bakıyorum da Sanki hepimiz farklı dünyalardan geldik! Birbirimize hiç benzemiyoruz. Örneğin kardeşlerim
Nurten pedagogdur. Tam ona uygun bir iş! Çünkü çok sakin bir insandır. Her zaman yumuşak bir ses tonuyla konuşur.
Küçük kardeşim tam tersi. Hiç susmaz! Sürekli 'Tavuklar neden uçmuyor?', 'Neden haftada yedi gün var?' gibi tuhaf sorular sorar.
Ağabeyim daha da ilginçtir. Galatasaray'ın maçlarını hiç kaçırmaz . Stadyumdan döndükten sonra bile televizyonda
maçların tekrarını izler.
Babam Fenerbahçe fanatiğidir. Bu yüzden ağabeyimle sık sık tartışırlar. Bazen 'Bu ailede herkes Fenerbahçeli olacak! Yoksa sizi bir daha asla tatile götürmem!' diye bağırır.

Zavallı annem Bir lisede öğretmendir. Bütün gün öğrencilerinin yaramazlıklarıyla uğraştıktan sonra evde de hep koşturur. Biraz titizdir. Bu yüzden işleri hiç bitmez.

Bana gelince Ben doğayı severim. Yaprak koleksiyonum var. Arasıra ağabeyimin ödevlerini yaparım. Yani
ben, evdeki en normal insanım!

Диалоги (с озвучкой)

Manavda

Semra Hanım: İki kilo domates verir misiniz?
Manav: Hemen tartıyorum… Buyurun. Biber ister misiniz?
Semra Hanım: Hayır, ama elma istiyorum. Bir kilo da elma tartar mısınız?
Manav: Tabi. Başka bir şey ister misiniz?
Semra Hanım: Sağ olun. Hayırlı işler.

Sokakta

İhtiyar: Delikanlı bakar mısın? Bu paketler çok ağır; benim için biraz taşır mısın? Evim şurada.
Genç: Tabi amca, taşırım.
İhtiyar: Sağol evladım. … İşte geldik. Benim gözlerim iyi görmüyor. Rica etsem kapıyı açar mısın? Anahtarlar burada.
Genç: İşte, tamam.
İhtiyar: Çok teşekkür ederim evladım.

Postacı

Leman Hanım: Kim o?
Postacı: Postacı! Kapıyı açar mısınız?
Postacı: Merhaba. Leman Yıldız siz misiniz?
Leman Hanım: Evet.
Postacı: Bir paketiniz var. Şurayı imzalar mısınız?
Postacı: Buyurun, paketiniz.
Leman Hanım: Teşekkür ederim.

Bankada

Taner: Merhaba. Banka kartı almak istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?
Gişe Memuru: Tabii, oturun lütfen. Şu formu doldurur musunuz?
Gişe Memuru: Evet, tamam. Ama doğum tarihinizi yazmamışsınız. Buraya doğum tarihinizi yazar mısınız?
Gişe Memuru: Teşekkürler.

Mike ve Senem

Mike: Çay içmeyi sever misiniz?
Senem: Pek sevmem. Ara sıra çay içerim.
Mike: Ben çayı çok severim.
Senem: Çayı nasıl içersiniz?
Mike: Ben Türk çayını daha çok severim. Bazen limonlu çay da içerim.
Senem: Kahve içer misiniz?
Mike: Evet, kahveyi severim. Genellikle kahve içerim. Türkiye’de Türk kahvesi içtim ve çok sevdim. Onun için bazen de Türk kahvesi içerim.
Senem: Kahve yapar mısınız?
Mike: Hayır. Kahve yapmam. Çünkü yapmayı bilmiyorum.
Senem: İstersen ben sana öğretirim.
Mike: Teşekkür ederim. Çok istiyorum.

Annem ve ben

Annem sabahları bana kahvaltı hazırlar. Sonra yanıma oturur. Beraber kahvaltı yaparız. Bana şarkılar söyler, beni güldürür. Kahvaltımın hepsini yerim sonra annemle beraber oyunlar oynarız. Annem bazen beni parka götürür. Parkta benimle oynamaya gelir. Daha sonra eve götürür ve ben uyurum.

Текст к уроку №
Текст к уроку №

Вернуться к уроку №

Читайте больше в разделе чтение на турецком языке.

В моем телеграм канале вы будете получать дополнительный материал. А также у вас будет возможность отблагодарить меня за понравившийся вам материал и поддержать дальнейшее развитие данного проекта. Подписывайтесь на мой телеграм канал, где я буду сообщать об обновлениях и делиться интересным. Переходите по ссылке Телеграм Туркрут

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası