samsun toki evleri ilkadım / 17 sonucu: Toki ilkadım - Trovit

Samsun Toki Evleri Ilkadım

samsun toki evleri ilkadım

Kıran Mahallesi TOKİ Konutları teslim tarihi belli oldu! Samsun Haber

Samsun Haber - Kentsel dönüşüm rezerv konut alanı Kıran Mahallesi’ni virane görüntüsünden kurtaran Büyükşehir Belediyesi, halkın ihtiyaç duyacağı tüm sosyal donatı unsurlarıyla bölgeyi, İlkadım ilçesinin en modern yaşam alanı haline getiriyor. 
İkinci etap projesi kapsamında bin metrekarelik alanda toplamda konut ile 37 iş yeri ile 3 bin metrekare büyüklüğünde cami inşa ediliyor. İkinci etap birinci bölgedeki konut ile 9 dükkanın inşaatının yüzde 85’i tamamlandı. konut ile 28 iş yerinin yapıldığı ikinci bölgede çalışmalar ise yüzde 63 seviyesine ulaştı. Rezerv konut inşaatlarında büyük ilerleme kat edildi. Çalışmaları yakından takip eden Büyükşehir Belediyesi, diğer mahallelerde kentsel dönüşümü başlatmak için gün sayıyor. 
Konutlar, başta Hastanebaşı ve Zeytinlik mahalleleri olmak üzere kentsel dönüşüm kapsamındaki çok sayıdaki mahallede yaşayan mülk sahiplerine verilecek. Geriye kalan rezerv konutlar ise diğer kentsel dönüşüm projeleri için bekletilecek. 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentsel dönüşümün şehrin sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Samsun’un planlı ve modern kentleşmeyle hızlı bir değişime uğrayacağını ifade eden Başkan Demir, “Şehrimizi, ortaya koyduğumuz yeni vizyonla şehircilikte çağdaş ve modern bir geleceğe taşıyoruz. Rezerv konut stok alanımız Kıran Mahallesi’nde 2. etap tamamlanıp daire sahiplerine teslim ettiğimizde, bölgenin en büyük mahalle dönüşümünü başlatmış olacağız. Yılsonunda tamamlanmasını da heyecanla bekliyoruz” dedi.
Samsun’un sosyal ve kültürel özellikleriyle kabuğuna sığmayan bir kent olduğunun altını çizen Başkan Mustafa Demir, “Şehrimiz, kentsel dönüşümü fazlasıyla hak ediyor. İlimizin dört bir yanını modernize etmeye çalışıyoruz. Sağlam ve dayanıklı yapılarla kentimizin yarınlarını inşa ediyoruz. Çünkü bu coğrafyada insanlarımızın yaşarken mutlu ve huzurlu olmalarını istiyoruz. Çocuklarımızın daha güzel yarınlarda büyümesi için çalışıyoruz. Kentsel dönüşüme sadece yıkım ve mekânsal yenilenme olarak bakmıyor, süreci ‘yerinde dönüşüm’ modeliyle yönetiyoruz. İnşallah kentsel dönüşümü de halkımızla el ele vererek başaracağız” ifadelerini kullandı.

TOKİCumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi tanıtımında konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bin sosyal konut, bin konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yeri yapılaacağını duyurdu. Bir yıl boyunca aynı ilde ikamet ediyor şartını sağlayan Samsunlular, kentte hangi ilçelerde TOKİ evleri yapılacağını araştırmaya başladı. İşte Samsun TOKİ Sosyal Konut Projesi ilçe ilçe liste

SAMSUN HANGİ İLÇELERDE TOKİ YAPILACAK?

Evler 81 ilde, arsa 7 bölgede olacak.

En fazla konut İstanbul'a yapılacak. 50 bin sosyal konut olacak. Ankara 18 bin, İzmir 12 bin , Gaziantep 10 bin, Bursa yapılacak.

• BAFRA
  • CANÄ°K
  • ÇARŞAMBA
  • HAVZA
  • Ä°LKADIM
  • KAVAK
  • SAMSUN MERKEZ
  • ONDOKUZMAYIS
  • VEZÄ°RKÖPRÃœ

SAMSUN TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ YAPILACAK İLÇELER LİSTESİ

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

• T.C. vatandaşı olması,
  • Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması,
  • BaÅŸvuruda bulunanların kendileri, eÅŸleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKÄ°'den daha önce ev sahibi olmama
  • Ä°stanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net TL, yurt genelinde TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)
  • Bir hane halkı adına, tek baÅŸvuru yapılması
  • BaÅŸvuruları yapacak vatandaÅŸlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.
  • Genç kategorisine 14/09/ tarihinden sonra doÄŸan vatandaÅŸlarımız müracaat edebilecektir.

KİMLERE KAÇ KONUT VERİLECEK?

• Emekliler % 50 bin konut
  • Gençler % 50 bin konut
  • Şehit yakınları - gaziler %5: 12 bin konut
  • Engelliler %5: 12 bin konut
  • DiÄŸer VatandaÅŸlarımız % bin konut
funduszeue.info&#;e'nin yıldızına İngiliz kancası!
Zaniolo Avrupa devine gidiyor!
TOKİ konutlarında sona doğru Görseli

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

TOKİ tarafından yapılan İlkadım İlçesi Kıran Mahallesi’ndeki rezerv konutlarda sona yaklaşıldı.

Samsun’da Kentsel Dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor.  Toplamda rezerv konut ve 37 iş yerinin inşa edildiği İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi’nde ekiplerin yoğun mesaisi sürüyor. Konut, 9 iş yerinin inşa edildiği 2. etap 1. bölgede çalışmalarının yüzde 74’ü tamamlandı. konut, 28 iş yerinin inşa edildiği 2. etap 2. bölgede ise fiziki ilerleme yüzde 52 oldu.

Görseli Bilim Merkezi ve Planetaryum Karadeniz&#;de ilk olacak

Samsun’u yatay mimarili çağdaş ve modern konut alanlarıyla bölgenin markası haline getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini tek tek hayata geçiriyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iş birliği ile yürütülen Kıran Mahallesi rezerv konut inşaatlarında büyük ilerleme kat edildi.

TOKİ

Mahallelerde görüşmeler devam ediyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kadıköy, Anadolu, Zeytinlik, Hastanebaşı, Fatih, Selahiye ve Kökçüoğlu’nun bir bölümüne kadar uzanacak tarihi ve etkin bir dönüşümün startını Kıran Mahallesi ile vermiş olduk.

Rezerv konutların inşası hızla sürüyor. Dönüşüm yapılacak mahalleler için planlama çalışmamızı da tamamladık. O mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Bedel tespitleri elimizde. Kabul edenlerle hemen protokol imzalanıyoruz. Konutlar biter bitmez vatandaşlarımız o konutlara taşınacak” dedi.

TOKİ

Dönüşüm ve taşınma işlemlerinin sonuna kadar bitirilmesini hedeflediklerini kaydeden Başkan Demir, çalışmaları vatandaşların lehine olacak şekilde gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Bafra TOKİ kura sonuçları

SAMSUN TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ funduszeue.info'DE

Aralık'ta yapılacak Samsun TOKİ kura çekimi sonrasında 4 bin konut hak sahibini bulacak. Kuralar saat 'da Samsun BŞB Çok Amaçlı Salon Erol Olçok Katı'nda çekilecek.

İlkadım, Merkez, Bafra, Canik, Çarşamba, Vezirköprü, Havza, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs, Asarcık ilçelerinde inşa edilecek toplam 4 bin konutun hak sahibi belli olduktan sonra TOKİ sitesinden sorgulanabilecek. Noter huzurunda ve canlı yayında gerçekleştirilen kura çekilişi tamamlandıktan sonra ev sahibi olmaya hak kazanan talihlilerin isim listesi TOK'nin resmi internet adresi üzerinden sorgulanabilecek.

Samsun Bafra Toki kura sonuçları

adet meskenin kura çekilişi 13 Aralık tarihinde Salı günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat &#;da canlı olarak TOKİ&#;nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Samsun Bafra kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kuraları çekilmiş olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

dairelik toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Samsun İli, Bafra İlçesi'nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon Erol Olçok Katı&#;nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Samsun Bafra Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Samsun Bafra Toki Konutları projesinde toplam adet konuta yer verilmektedir. Ayrıca bu adet meskenin kura çekilişi ise 12 Aralık tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan Samsun Bafra Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 13 Aralık tarihinde Salı günü sabah saat 'da yapılacaktır. İlk olarak Samsun Bafra Toki evlerinin kura çekilişi yapılacaktır. Ardından ise tüm Samsun Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanmış olacaktır.

SAMSUN TOKİ KURA ÇEKİMİ İSİM LİSTESİ SORGULAMA

Samsun TOKİ konut kura çekimi Aralık tarihlerinde saat ’da başlayacak. Samsun TOKİ kura canlı yayını funduszeue.info adresinde veya resmi YouTube kanalından izlenilecek. Noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekilişi TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden de takip edilebilecek.

SAMSUN TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ SORGULAMA EKRANI - TIKLAYINIZ

SAMSUN TOKİ KURA CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ SAMSUN HANGİ İLÇELERE KAÇ KONUT YAPACAK?

İşte, TOKİ Samsun evlerinin yapılacağı ilçeler ve sayıları:

SAMSUN İLKADIM: KONUT
SAMSUN MERKEZ:
SAMSUN BAFRA:
SAMSUN CANİK:
SAMSUN ÇARŞAMBA:
SAMSUN VEZİRKÖPRÜ:
SAMSUN HAVZA:
SAMSUN KAVAK:
SAMSUN LADİK:
SAMSUN ONDOKUZMAYIS:
SAMSUN ASARCIK:

SAMSUN’DA ADI ÇIKANLAR SEVİNÇTEN AĞLADI

Samsun’da Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılacak 4 bin konut hak sahibi için kura çekimleri başladı. 3 gün sürecek kura çekiminde adı kurada adı çıkanlar sevinç gözyaşı döktü.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 81 ilde şehit yakınları, engelliler, emekliler, gençler ve normal gelirli vatandaşlar için yapılacak olan bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Samsunda yapılacak olan 4 bin konutun kura çekimleri başladı. Şehit Ömer Halis Demir Kongre Merkezinde düzenlenen kura çekilişi Samsun 1inci Noterliği tarafından yapıldı. Şehit, gazi yakınlarına ayrılan yüzde 5lik kontenjana başvuran 82 kişi direkt hak sahibi olurken, yüzde 5 engelli vatandaşlara, yüzde 20 emekli ve genç kontenjanı yüzde 50 olarak normal gelirli vatandaşlara ayrılan kontenjanlar için 3 gün sürecek kura çekimleri yapılacak.

Samsunda inşa edilecek olan 4 bin konut için toplam 57 bin başvuru yapıldı. 5 farklı kategoride torbalanan hak sahibi isimleri noter huzurunda kura çekimine başlanılan kuranın ilk 3 çekimini Samsun Valisi Zülkif Dağlı gerçekleştirdi. Kurada adını duyan vatandaşlar duygulu anlar yaşadı, gözyaşlarını tutamadı.

‘ÖZLEMLE BEKLEDİĞİM BUGÜNE NASİPMİŞ’

Hak sahibi olan Celil Yüksel (66), Yıllardır özlemle beklediğim şey bugüne nasipmiş. Allahım herkese nasip etsin. Çok güzel duygu kendim oturmak için değerlendireceğim ama yıllar sonra çocuklara kalacak. Bu yöntem olmadan ev almak mümkün değil, ev almaya gücümüz yetmezdi. Devletin bize verdiği bir imkan emekli maaşım var. Geriye kalanı ödeme şansımız var. Bana çıkacak diye hiç ümidim yoktu. Çocuklarımın baskısı ve isteğiyle gelmiş oldum dedi.

Eşine çıkan kura sonrası çok mutlu olduğunu söyleyen Sümeyye Bayraktar da (38) Şu an çok muyluyum, hiç umudum yoktu, Allah yüzümüze baktı. Cumhurbaşkanımıza selam ve saygılarımı yolluyor ona çok teşekkür ediyorum. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Aileme mutlu haberi verdim. Onlar da coştular. Biz 13 yıldır kiradayız, Allah nasip ederse kendi evimizde oturacağız diye konuştu.

Kurada adını duyan Habibe Sağlam (64) ise Kurada ikinci sırada bana çıktı.  Çok sevinçliyim neler söylesem bilmiyorum. İlk defa evim olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Şansa bir gireyim, dedim katıldım. Ama içimde çıkacak gibi bir his vardı. Şimdi ise çıktı çok sevindim. Hemen eve gidiyorum dedi.

TOKİ ARALIK KURA TAKVİMİ

12 Aralık tarihi itibariyle Samsun’dan başlayacak 4. etap kura çekilişi 19 Aralık ’ye kadar devam edecek.

7 ilde gerçekleştirilecek 15 bin hak sahibi için illere göre dağılım ve kura tarihleri ise şu şekilde:

Aralık Samsun 4 bin konut

13 Aralık Amasya konut

Aralık Çorum 2 bin konut

Aralık Ordu 2 bin 50 konut

Aralık Sivas 2 bin konut

17 Aralık Giresun konut

19 Aralık Tokat konut

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası