kpss lisans tercih 2016 / ÖSYM'den KPSS tercih duyurusu

Kpss Lisans Tercih 2016

kpss lisans tercih 2016

&#;SYM'den KPSS tercih duyurusu

Zorunlu &#;erezler

Bu &#;erez, insanlarla botları ayırt etmek i&#;in kullanılır. Bu, web sitelerinin kullanımı hakkında ge&#;erli raporlar hazırlamak i&#;in kullanılmakta olup web sitesi i&#;in faydalıdır.

İşlevsel &#;erezler

Kullanıcının web sitesinin se&#;tiği dil s&#;r&#;m&#;n&#; hatırlar.

Performans/Analitik &#;erezler

Ziyaret&#;inin web sitesini nasıl kullandığına ilişkin istatistiksel veriler oluşturmak i&#;in kullanılan benzersiz bir kimliği kaydeder. Google Analytics tarafından talep oranını kısmak i&#;in kullanılır.

Reklam/Pazarlama &#;erezleri

Bu &#;erez, Alexa Analytics'e g&#;nderilen t&#;ketici davranışları hakkında bilgi toplamak i&#;in kullanılır. (Alexa Analytics bir Amazon şirketidir.)

KPSS tercih kılavuzu yayınlandı! İşte KPSS tercih kadroları

Milyonlarca memur adayının heyecanla beklediği haber geldi. 21 Aralık'ta başlayacak olan KPSS tercihleri için KPSS tercih kadroları belli oldu. KPSS ortaöğretim, lisans ve önlisan kadro sayısı kaç oldu? KPSS lisans, önlisan ve ortaöğretim tercih kadrolarına ÖSYM'nin resmi sitesinden erişilebilecek. KPSS tercih kılavuzu ve KPSS tercihleri ile ilgili merak edilen tüm detaylara monash.pw'den ulaşabileceksiniz. İşte KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu

KPSS ORTAÖĞRETİM VE ÖNLİSANS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI! KPSS TERCİH KILAVUZU (KADROLARI) Atanma ümidi ile bekleyen milyonlarca memur adayı için beklenen haber bugün geldi. ÖSYM'nin 21 Aralık'ta başlayacak olan KPSS tercihleri için tercih kadroları belli oldu. Adaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesine girerek TC Kimlik numaraları ve aday şifrelerini girip KPSS tercih kılavuzuna erişebilecekler. KPSS TERCİHLERİ İÇİN RESMİ AÇIKLAMA Bilindiği üzere, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde, yerleştirme yapılacak B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler kamu kurum ve kuruluşlarınca belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilmekte, söz konusu yerleştirme talepleri Başkanlığımızca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlar ÖSYM Başkanlığınca KPSS tercih kılavuzları aracılığıyla ilan edilmektedir. Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmakta ve yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca, bu Başkanlığa ait internet adresi üzerinden duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların atamaları ise yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine yerleştirildikleri kurum ve kuruluşlarca yapılmaktadır.

Bu çerçevede;

Kamu kurum ve kuruluşlarınca /2 döneminde merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam kadro ve pozisyon incelenerek ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu kadro ve pozisyonlar için 21 - 30 Aralık tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca monash.pw adresi üzerinden adayların tercihleri alınacaktır.

KPSS tercih kılavuzu için tıkla! Tercih robotu nasıl kullanılır? Bunlara dikkat!

/2 döneminde yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin bilgileri içeren KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı monash.pw internet adresinde hizmete girmiş olup, adaylar e-Devlet şifreleriyle sisteme ulaşabilirler.

ÖSYM'DEN GÜNCELLEME

KPSS tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihin belli olması ardından branş sıralamarı gündeme gelmiş, adaylar tercihlerini belirleyecek olan branş bazında sıralamalarını merak etmişlerdi. KPSS branş sıralaması açıklaması ÖSYM tarafından erişime açıldı. KPSS tercih kılavuzlarında olduğu gibi Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılarak memuriyet hayallerini gerçekleştirmek isteyen adayların merakla beklediği branş sıralaması ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinde yer aldı. Peki, tercih kılavuzu neden yayımlanacak?İşte ÖSYM Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim KPSS branş bazında sıralama sorgu ekranı ve KPSS tercihleri hakkında merak edilenler!

KPSS BRANŞ SIRALAMA SORGU EKRANI

Kamu Personel Seçme Sınavına Ön Lisans ve Ortaöğretim düzeyinde katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM'ninmonash.pw internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğmonash.pwş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

/1 KPSS tercih kılavuzu yayımlandı

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar tercihlerini 22 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 1 Temmuz gecesi, saat 'da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

Genel Yönetmelik gereği; KPSS/2, /1 ve /2 yerleştirme işlemleri sonucu KPSS puanı ile herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, atamaları yapılsın ya da yapılmasın, KPSS puanları ile bu yerleştirme işlemi için tercih yapamazlar.

Adayların ilgili kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, Temmuz ve Eylül tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (KPSS Lisans ve KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (15,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 11 Temmuz tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 11 Temmuz tarihinde saat 'da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program/alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabileceklerdir.

Adaylar, tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapabilecek olup tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

Mezun olunan program ile ilgili nitelik koşulunun karşılanmadığı bir sözleşmeli pozisyona tercihler arasında yer verilmesi ve yerleştirilme halinde ilgili kurum tarafından adayların ataması yapılmaz. Adayların, mağduriyete uğramamaları için tercihlerini internetle ÖSYM'ye göndermeden önce tüm tercihlerinin durumlarına uygun olduğundan emin olmaları gerekir.Mezun olunan ortaöğretim/ön lisans/lisans programı tercih edilen kadro/pozisyon için aranan nitelikler ile uyumlu değilse yapılmış olduğunuz tercih sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

Adaylar, tercihlerini Ek'te yer alan KPSS/1 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

KPSS/1 TERCİH KILAVUZU

Genel Bilgiler

TABLOOrtaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar

TABLOÖn Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar

TABLOLisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar

Özel Koşullar

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar

Mezun Olunan Ön Lisans Programı

Mezun Olunan Lisans Programı

Dilekçe

Alan-Dal Dönüşüm Tablosu

Bu Habere Tepkiniz

KPSS 1 Tercih Kılavuzu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için aday tercihleri, 5 Temmuz'a kadar alınacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri için KPSS/1 Tercih Kılavuzu ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

KPSS/1 TERCİH KILAVUZU

Buna göre, adaylar tercihlerini 5 Temmuz'a kadar internet yoluyla ÖSYM'ye gönderecek.

İnternetten tercih gönderme işlemleri, 5 Temmuz gecesi saat 'da sona erecek.

Adayların, ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Mayıs , 16 Ekim ve 20 Kasım tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (KPSS Lisans ve KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN NTV'YE ÖDÜL

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır