deu fizik / Dokuz Eylül Üniversitesi Hatay'da fizik tedavi merkezi ve su arıtma ünitesi kurdu

Deu Fizik

deu fizik

DE&#; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fak&#;ltesi uzmanlarından Hatay'da depremzedelere sağlık taraması

İZMİR, (DHA)-DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi uzman sağlık çalışanları Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki konteyner kentlerde sağlık taraması gerçekleştirdi. Konteyner kente fizik tedavi ünitesi kuran DEÜ ekiplerinin, depremzedelere 7/24 hizmet vereceği bildirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölgedeki depremzedelere yönelik yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu amaçla Hatay'ın Kırıkhan ilçesine giden DEÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi hekim ve uzman sağlık ekibi bölgede bir fizik tedavi ünitesi kurdu. Konteyner kentte birebir sağlık taraması gerçekleştirilirken, depremzedelerin sağlık yönünden ihtiyaçları hakkında detaylı bir sağlık envanteri oluşturuldu. Konteyner kente fizik tedavi ünitesi kuran DEÜ ekiplerinin, depremzedelere 7/24 hizmet vereceği belirtildi.

DEÜ sağlık personellerinin vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirerek önemli bir bilgi havuzu oluşturduğunu ifade eden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde bulunan konteyner kentteki tüm depremzede yurttaşlarımız sağlık ekiplerimizce bire bir ziyaret edildi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesine bağlı uzman sağlık personelimiz vatandaşlarımıza sağlık yönünden ihtiyaçlarının belirlenmesi için görüşmeler gerçekleştirdi. Bu bilgiler ışığında kentteki depremzedelerimizin sağlık problemlerine hızlı çözümler üreteceğiz" dedi.
Rektör Prof. Dr. Hotar, Kırıkhan'daki Eğitim, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi'nde, depremden zarar gören vandaşlara sağlık hizmeti sunmak üzere hazırlıkların tamamlandığıın da kaydetti.

'İMKANLARMIZI MİLLETİMİZİN HİZMETİNE SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, şyöle devam etti:
"Yaşadığımız büyük acıya rağmen yaralarımızı sarmak amacıyla ilk günden buyana gönüllü ve uzman ekiplerimizle birlikte depremden etkilenen bölgelerde çalışmalar yürütüyoruz. Bölgedeki depremzede vatandaşlarımızın ciddi sağlık hizmeti ihtiyacı bulunuyor. Üniversite olarak devletimizin yapmış olduğu çalışmaları destekleyen projeler hayata geçiriyoruz. Beslenme, barınma ve sağlık hizmeti gibi temel ihtiyaçları gidermeye odaklanıyoruz. Bu noktada hızlı refleks göstererek bölgedeki sorunları saptayıp, çözümler üretiyoruz. Üniversite olarak tüm imkanlarımızı milletimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz."(DHA)
FOTOĞRAFLI

Üyelerimiz

Özyüzer, Lütfi (Yürütücü)

Doktora: Illinois Teknoloji Enstitüsü, ABD

Tel : +90 ()

E-posta : lutfiozyuzer(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Ofis : İYTE Fizik Bölümü G

Tarhan, Enver

Doktora: Purdue Üniversitesi, ABD

E-posta : envertarhan(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Aygün, Gülnur

Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye

E-posta : gulnuraygun(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Özdemir, Serhan

Doktora: Florida Üniversitesi, ABD

E-posta : serhanozdemir(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Ofis : İYTE Makina Müh. Bölümü

Tanoğlu, Metin

Doktora: Delaware Üniversitesi, ABD

E-posta : metintanoglu(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Ofis : İYTE Makina Müh. Bölümü

Kılıç Özdemir , Sevgi

Doktora: Üniversitesi of Pittsburgh, ABD

E-posta : sevgikilic(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Ofis : İYTE Kimya Müh. Bölümü

Pesen, Devrim

Doktora: Johns Hopkins Üniversitesi, ABD

E-posta : devrimpesen(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Ofis : İYTE Mol. Biyo. & Gen. Bölümü

Erdem Günsan , Arzum

Doktora: Ege Üniversitesi, Türkiye

Tel : +90 () /

E-posta : funduszeue.info(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Ofis : Ege Üniversitesi Eczacılık Bölümü

Tepe, Mustafa

Personal Webpage

Ofis : Ege Üniversitesi Fizik Bölümü

Kocabaş, Kemal

Doktora: Selçuk Üniversitesi, Türkiye

E-posta : funduszeue.infos(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Ofis : Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü A

Erol, Mustafa

Doktora: Lancester Üniversitesi, UK

Tel : +90 () /

Personal Webpage

Ofis : Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Edu. Bölümü

Aygün, Muhittin

Doktora: 19 Mayıs Üniversitesi, Türkiye

Personal Webpage

Ofis : Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü A

Cireli, Aysun

Personal Webpage

Ofis : Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Müh. Bölümü

Kutlu, Bengi

Doktora: Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye

Personal Webpage

Ofis : Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Müh. Bölümü

Sevim, Koray

Yüksek Lisans : İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Türkiye

Tel : +90 () 76 73

E-posta : koraysevim(at)funduszeue.info

Personal Webpage

Uluslararası kalite belgesine sahip Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda eğitim öğretim yılı, Sağlık Yerleşkesi Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikle açıldı. yılında kurularak bugüne kadar lisans öğrencisi mezun eden okula bu yıl yeni öğrencinin kayıt yaptırdığı belirtildi.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sema Savcı, en yüksek puanlarla bölümü kazanan İrem Serin, Hamza Sağlam ve Umut Büyüksarı’yı hediye vererek kutlarken, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse açılış konuşmasında gençlere öğütler verdi,“Türkiye’de üniversite var. Dokuz Eylül Üniversitesi; gerek bilgi üretme, gerekse yayınlar açısından dünyadaki en iyi üniversite arasında bulunan Türkiye’deki 10 üniversitesi arasında. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulumuz da Türkiye’deki bu alanda marka değeri olan en iyi okullar arasında. Çok iyi eğitimci kadrosu var. Sizleri kutluyorum, çok şanslısınız. 72 bin öğrenci ile İzmir’in öğrenci sayısı en yüksek üniversitesine geldiniz. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ’ün üzerinde meslek çeşidi ve 14 fakülte var. Kentimize çok alanda hizmet veriyoruz. Sizlere sosyal, bilimsel ve sanat konularında çok yönlü olmanıza imkan tanıyan iyi bir zemin var, katılın, hiçbir şeyi hazır beklemeyin, iyi İngilizce öğrenin. Unutmayın, rotası olmayan yelkenliye hiçbir rüzgar etki etmez” dedi.   

Toplam öğrenci eğitim görüyor
Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sema Savcı da 23 yıl önce Kurucu Müdür Prof. Dr. Candan Algun tarafından kurulan DEÜ FTR Yüksekokulu’nun çok iyi bir eğitimci ve idari kadro ile Türkiye’nin örnek eğitim kurumları arasında olduğunu belirterek çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Eğitimimiz; Temel Bilimler, Klinik Bilimler ve Mesleki Dersler’den oluşuyor. Bunun yanı sıra uygulamaya yönelik derslerimiz de yer alıyor. Lisans programımız yanında, yılından bu yana yüksek lisans ve doktora programımız var. 6 anabilim dalında uygulamamız mevcut. Bunun yanı sıra bir yüksek lisans (İngilizce) bir de doktora programımız devam ediyor. Bugüne kadar lisans öğrencisi mezun ettik. Şu anda öğrenci sayımız Bunun için de binalarımız yetersiz kalıyor. Lisansüstü eğitimimize 80 yüksek lisans, 32 doktora öğrencimizle devam etmekteyiz. Akademik kadromuz tabii ki öğrenci sayımızın artışına paralel artmıyor. 19 Öğretim Üyemiz var. Ama Türkiye’deki tüm FTR yüksekokulları ile karşılaştırdığımızda, daha fazla ve nitelikli öğretim üyesi kadromuz olduğunu da gururla söyleyebilirim. Anabilim dallarımız lisans düzeyinde faaliyetlerini de yürütüyor. Yüksekokulumuzun bir diğer özelliği, Uluslararası Kalite Belgesi’ne sahip bir okuluz. Bu da kurumsal çalışmayı gerektiriyor. Akademik ve idari kadrolarımıza titiz çalışmaları için teşekkür ediyorum. Okulumuz, uluslararası ve ulusal öğrenci/öğretim üyesi değişim programları olan Erasmus ve Farabi’ye katılıyor. Çok sayıda sempozyum ve kongrelerde yer alıyoruz. Sadece ders çalışan değil, sosyal kimliklerini geliştiren bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.”  Prof. Dr. Sema Savcı konuşmasının ardından, kuruma uzun yıllar hizmet verdikten sonra emekli olan idari personeller Burhan Özer ve Hasan Onat’a da birer plaketle teşekkür etti.

Bu şehir sizlere çok fırsat sunacak
1.Sınıf Koordinatörü ve Yüksekokul Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr, Nursen İçin de öğrencilere hitaben konuşmasında, “Üniversite okumak için çok güzel bir şehir ve üniversite seçtiniz. İzmir yenilikçi, farklı, her zaman önder olmuş bir kent. Sizlere çok fırsat sunacaktır. Mesleğinizi öğrendikçe ellerinizdeki sihirli gücü keşfedecek ve daha çok seveceksiniz. Sorgulayın, araştırın, merak edin” ifadelerini kullandı.

Stajyer Fizyoterapist ve Dönem 4 Öğrenci Temsilcisi Kübra Özcan da, öğrenci gözüyle üniversite eğitimi alma konusundaki duygu ve düşüncelerini anlatırken “Bu okula ilk geldiğimde hocalarımız bize bir cümle kurmuşlardı. Sonra bu cümleyi hep duydum ve önemsedim.‘Siz Dokuz Eylüllüsünüz ona göre davranın, kendinizi buna hazırlayın.” Şimdi siz de bu dört yıl boyunca bunu tecrübe edeceksiniz, birer sağlık görevlisi olacaksınız. Stajlarınızı, teorik derslerinizi verimli olarak sürdürün, uygulamalarda elinizden geleni yapmanızı öneririm. Bunlar sizin için çok önemli olacak. Her alanda kendinizi geliştirebileceğiniz bir okula ve şehre hoşgeldiniz.” 

İletişim Profesöründen “İletişim” dersi
FTR Yüksekokulu eğitim açılışına konuk olan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Tanıtım Bölümü Halkla İlişkiler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aylin Göztaş da “İletişim ve Liderlik” konulu bir konferans verdi. Prof. Dr. Göztaş, bir aklın, diğer bir aklı etkilediği bütün süreçler olarak ifade ettiği iletişimin, hayatın her alanında ve özellikle de sağlık sektöründe büyük önem taşıdığını belirtti. Verimli, başarılı çalışmalar için doğru iletişimin şart olduğunu vurgulayan Profesör Göztaş  “Aynı bilgi ve donanıma sahip hekimleri, fizyoterapistleri birbirinden ayıran, iletişim becerileridir. İletişim becerileri ile kişiler çok daha başarılı konuma gelebiliyor. Kime, nerede nasıl davranacağınızı, kimle neyi nasıl konuşacağınızı bilmeniz, nerede susmanız gerektiğine karar vermeniz, bedeninizin yönü vs. bunların hepsi çok çok önemli” diye konuştu.   

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi uzm

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi uzman sağlık çalışanları, Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki konteyner kentlerde sağlık taraması gerçekleştirdi. Konteyner kente fizik tedavi ünitesi kuran DEÜ ekipleri, depremzedelere 7/24 hizmet verecek. Dokuz Eylül Üniversitesi, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölgedeki depremzedelere yönelik yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu amaçla Hatay'ın Kırıkhan ilçesine giden DEÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi hekim ve uzman sağlık ekibi, bölgede bir fizik tedavi ünitesi kurdu. Konteyner kentte bire bir sağlık taraması gerçekleştirilirken, depremzedelerin sağlık yönünden ihtiyaçları hakkında detaylı bir sağlık envanteri oluşturuldu. DEÜ sağlık personellerinin vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirerek önemli bir bilgi havuzu oluşturduğunu ifade eden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde bulunan konteyner kentteki tüm depremzede yurttaşlarımız, sağlık ekiplerimizce bire bir ziyaret edildi. DEÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesine bağlı uzman sağlık personelimiz, vatandaşlarımıza sağlık yönünden ihtiyaçlarının belirlenmesi için görüşmeler gerçekleştirdi. Bu bilgiler ışığında, kentteki depremzedelerimizin sağlık problemlerine hızlı çözümler üreteceğiz. Hatay Kırıkhan'daki Eğitim, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemizin depremden etkilenen vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmak üzere hazırlıkları tamamlandı. Ünitenin hızla hazırlanmasındaki çabaları için hocalarımıza ve gönüllü ekibimize teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. "Milletimizin hizmetindeyiz" Hotar, "Yaşadığımız büyük acıya rağmen yaralarımızı sarmak amacıyla ilk günden bu yana gönüllü ve uzman ekiplerimizle birlikte depremden etkilenen bölgelerde çalışmalar yürütüyoruz. Bölgedeki depremzede vatandaşlarımızın ciddi sağlık hizmeti ihtiyacı bulunuyor. Üniversite olarak devletimizin yapmış olduğu çalışmaları destekleyen projeler hayata geçiriyoruz. Beslenme, barınma ve sağlık hizmeti gibi temel ihtiyaçları gidermeye odaklanıyoruz. Bu noktada hızlı refleks göstererek bölgedeki sorunları saptayıp çözümler üretiyoruz. Üniversite olarak tüm imkanlarımızı milletimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Yardım malzemesi dağıtıldı DEÜ heyeti ayrıca DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde bağış yoluyla toplanan ve tasniflenen temel ihtiyaç ve sağlık malzemelerini Kırıkhan'daki konteynır kentte kalan depremzedelere dağıttı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası