oruçken 31 çekmek / 31 çekmek oruç bozar mı? İstimna oruç bozar mı?

Oruçken 31 Çekmek

oruçken 31 çekmek

İhtilam olmak (r&#;yalanmak) orucu bozar mı, kaza gerekir mi? Oru&#;luyken r&#;yalanmak orucun bozulmasına neden olur mu?

Haberin Devamı

İhtilam nedir, neye denilir?

İhtilam kelimesi sözlük anlamı başka olmasına karşın dini kavram olarak bakıldığı takdirde buluğ yani ergenlik çağına ulaşmış yetişkin erkek veya kadının uykusu sırasında cinsel tatmin yasamasına yani orgazm olmasına verilen isimdir.

İhtilam orucu bozar mı?

Tirmizi'ye göre orucu üç şey bozmamaktadır. Bunlar kan aldırmak, kusmak ve ihtilam olmaktır. Önemli olan husus kişinin oruçlu iken gün içerisinde cinsel ilişkiye girmemesidir. Veya oruçlu iken gün içinde mastürbasyon yapmamasıdır. Oruçlu iken gün içinde kişinin bunları yapması kesinlikle caiz değildir ve orucu sıkıntıya düşüren hal ve durumlardır. Hatta direk tutulan orucun bozulmasına sebebiyet vermektedir. Fakat gün ağarana kadar, yani imsak vaktine kadar gece uyurken kendiliğinden gerçekleşen cinsel tatmin, orgazm hallerinde kişinin orucu bozulmamaktadır. İhtilama halk dilinde rüyalanma ismi de verilmektedir.

Haberin Devamı

Kişinin ihtilam halinden sonra gusül abdesti alması ve iyice temizlenmesi gerekmektedir.

Oruçlu kişi oruçlu olduğunu unutup gün içinde cinsel tatmin duygusunu yaşamışsa yine orucu bozulmamaktadır.

Kişi oruç halinde iken bilerek ve isteyerek eşiyle cinsel münasebette bulunduysa ve bu ilişki sonucunda cinsel açıdan tatmin yaşadıysa yine orucu bozulmaktadır. Ve bu oruç bozulma durumunda kefaret de gerekmektedir.

Meni gelmesi haline oruç bozulur mu?

Meni yani halk dilinde zevk suyu gelmesi durumunda kişinin gün içinde tuttuğu oruç bozulmamaktadır. Fakat bunu bilerek ve isteyerek yapmış ise kişinin sevabı azalır ve hem orucunu hem de sevabını riske sokar. İnsan her hali ile orucunu tutmalıdır. Eline, diline, beline hakim ol sözü bu gibi durumlarda geçerli bir sözdür.

iftar ile sahur arasinda istediginiz gibi yemek, icmek ve sex edebilirsiniz.

oruçluyken 31 çekmek orucu bozar. kaza gerektirir keffareti gerektirmez. yanlız sonra bir ömür oruç tutsalar o günün ecrini alamazlar.
ikinci defa tekrarında keffaret gerekir.
islam'daki hükmü budur.
ilk defada keffaret olmamasının sebebi erkeklerde cinsel ilişki hükmünde olmamasıdır
ikinci seferdeki keffaret cezası günahta ısrar ve hafife alma sebebiyledir.
tamamlayayım .kadınlarda dildo benzeri şeylerle yapılan mastürbasyon ilişki hükmünde olduğundan hem kaza hem keffareti gerektirir.
buda sözlüğe bir hizmetim olsun.

Orucunu 31 çekerek açmak.
Aklıma çok haram şeyler geldi.

Oruç bozmaz. Orucu bozan şey sekstir, mastürbasyon değildir. Kadın için de erkek için de hüküm aynıdır; mastürbasyon orucu bozmaz.

(bkz: seviye düştü)

kaliteli herkesin yorum yapabileceği başlık açmak bu kadar zor mu?

illa sacmalayacaksiniz sözlük böyle gelismez ve insanlari soğutursunuz.

bu soruyu ciddiye alırsak, bozar. ancak acil bir durum varsa orucu sonraya bırakmak daha doğru olur. acil durumdan kastım şehvetin pik yapmasıdır. böyle bir durumda oruca ara vermek çok daha doğrudur.

Asıl sorun boşalmayınca kefaret vs gerekir mi?

Orucu bozulur , kefaret olarak 61 gün oruç tutmak zorunda kalır .
Edit : hayır oruç bozulmazmış araştırdım biraz bozulmuyormuş

Fetvalar

Unutarak masturbasyon yapmak orucu bozar mı

acil cevabınıza ihtiyacım var. Oruçlu olduğumu unutarak banyo yaparken mastürbasyon yaptım ve aklım başıma sonra geldi moralim bozuldu. Orucum bozuldu biliyorum fakat yeme içme yapmadım bozuldu diyerek. 61 gün kefaret gerekir mi yoksa ramazandan sonra 1 gün kaza orucu mu tutmalıyım

Unutarak yemek içmek orucu bozmadığı gibi,unutarak yapılan diğer şeylerde(mastürbasyon gibi) orucu seafoodplus.info oruç aklınızda iken byle bir şey yapmış iseniz cinsi münasebet(cinsel ilşki)olmadığı için keffaret seafoodplus.info bir gün olarak kaza edilir.

Aynı ramazan ayı içinde oruçluyken birden fazla bilerek masyurbasyon yaparsanız kefarette gerektirir.

Masturbasyon, oruçluyken masturbasyon yapmak, oruçluyken 31 çekmek,

Son eklenen ruyalar

Üye girişi

seafoodplus.info

Guncel

Günün Sözü

"Günün Sözü."

- seafoodplus.info

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir