rusya turu 2020 / Minsk Turu 3 gece- 4 gün Belavia Airlines ile; | Obi Turizm / +90

Rusya Turu 2020

rusya turu 2020

ExploRussia

Bu yorumlar, İngilizceden otomatik olarak çevrilmiştir.

Bu hizmet, Google tarafından sağlanan çeviriler içerebilir. Google, çevirilere ilişkin olarak doğruluğun ve güvenilirliğin yanı sıra satılabilirlik, belirli bir amaca uygunluk ve sahtecilikte bulunmama gibi her türlü zımni garantiler de dâhil olmak üzere, açık veya zımni tüm garantileri reddeder.

Moscow trip with Tanya 😍

Ara • Çiftler

Tanyayla şahane 3 saat geçirdik. Önce özel bir klübe gittik. Rusya’ya özel yemekler yedik ve votka aslında nasıl içilir onu öğrendik :) 2. Gittiğimiz mekanda infüzyon votka shotlarını deneyimledik. Bu arada bize Rusya’nın en çok gezilip görülmesi gereken yerlerini anlattı. Son gittiğimiz mekanda KGB binasının olduğu sokaktaydı. Barın adı “Razvedka”ydı. İçeri girdiğinizde kendinizi ajan gibi hissedebileceğiniz çok orijinal ve keyifli bir mekan. Bizim rehberimiz olan Tanya çok sıcak kanlı, konuşkan ve minik detaylarla bizi bilgilendiren birisiydi. Eşim ve ben çok keyifli bir akşam geçirdik, herkese tavsiye ediyorum☺️

Yazıldığı tarih: 13 Aralık

Bu yorum, bir Tripadvisor üyesinin öznel görüşü olup Tripadvisor LLC şirketine ait değildir. Tripadvisor, yorumlar üzerinde kontroller yapmaktadır.

Seyahate katılın - bazı çarpıcı olayları görün

Şub • Yalnız

Marina ile oldukça şaşırtıcı bir tur. Gerçekten ilginç hikayeler bilmek istiyorsanız - sadece tarihsel bir gerçek değil - daha fazla; gizli pitoresk yerleri / binaları görmek; şehir ruhunu hissetmek ve Moskova tarihinin ne kadar harika olduğunu anlamak için - Bu şirketi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Google

Yazıldığı tarih: 10 Şubat

Bu yorum, bir Tripadvisor üyesinin öznel görüşü olup Tripadvisor LLC şirketine ait değildir. Tripadvisor, yorumlar üzerinde kontroller yapmaktadır.

We appreciate your feedback and we are happy you enjoyed your time in Moscow!

Yazıldığı tarih: 11 Şubat

Bu yanıt, bir yönetim temsilcisinin kişisel görüşü olup Tripadvisor LLC şirketine ait değildir.

SSCB'ye geri dön, kremlin, Cephanelik

Şub • Arkadaşlar

Yabancı aileniz için Moskova'ya ilk gezi için bir tur düzenlemek her zaman zordur. Hayatınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz şehrin güzelliğini etkilemek ve göstermek istiyorsunuz. Ben explorrussia tavsiye önce diğer ülkeden doğru yer ve tur şirketi bulmak için oldukça umutsuz. Seyahat firmamızın seyahat tasarımcısı Maria ile eşleştirildik. Harikaydı! Ona zamanımızı nasıl geçirmek istediğimize dair bazı fikirler verdik ve güzel dengeli bir güzergah yaptı. Çok iyi organize edilmiş ve mükemmel İngilizce konuşan profesyonel rehberler (Elena adlı iki kılavuz vardı) dahil.

Google

Yazıldığı tarih: 7 Şubat

Dear Elena, Thank you so much for your sharing your impressions. I will pass your kind words to Maria, I am so pleased to hear how high you evaluate her work. And great that you have enjoyed the company of our guides. We will be happy to host you and your friends again! Olga

Yazıldığı tarih: 2 Haziran

Bu yanıt, bir yönetim temsilcisinin kişisel görüşü olup Tripadvisor LLC şirketine ait değildir.

Moskova ve St Petersburg'da en mükemmel güzergah ve rehberler vardı!

Ara

ExploRussia'yı çevrimiçi buldum (nasıl olduğunu hatırlamıyorum) ve Maria'dan hızlı bir cevap aldım. Son derece yardımcı oldu ve kısa bir e-posta alışverişinden sonra bir terzi güzergah gönderdi. Bazı ayarlamalar yaptık ve her zaman sabırlı ve sorularıma açıktı. Sonunda sokak Petersburg'da 3, Moskova'da 2 gece geçirdik. Bizim gezi mükemmeldi! Her iki şehri de ziyaret etmek ve dinlenmek için yeterli zamanımız vardı. Böylece her iki şehir çok güzel kışın seyahat etti. Maria (başka bir Maria) sokak Petersburg'daki rehberimiz ve Moskova'daki Alina idi. Her ikisi de şaşırtıcı! Çok bilgili ve tüm sorularımızı cevaplamak için istekli. Onları yeterince tavsiye edemez. Rusya'ya geri dönersem kesinlikle ExploRussia'yı tekrar kullanacağım.

Google

Yazıldığı tarih: 21 Ocak

Dear Maria Tereza, I am so pleased to read these lines. This is always such a great recognition a manager (Maria) and for our guides. I am glad to hear you have enjoyed the preparation to the trip and the trip itself! Winter is such a magic time to travel to Russia. I will be so-so glad to welcome you again. Meanwhile you can enjoy some of our online tours hosted LIVE by our guides. Warm greetings from Russia, Olga

Yazıldığı tarih: 2 Haziran

Moskova'da mükemmel bir gün

Ara • Yalnız

Moskova benim gezisinin ilk günü için tam gün tur rezervasyonu ve ı did sevindim. Elena, mükemmel bir rehber oldu ve şehir, metro sistemi ve Rus kültürüne büyük bir tanıtım ile grubumuza sağladı.

Google

Yazıldığı tarih: 10 Ocak

Thank you a lot for review! We will be happy to see you again on our tours!)

Yazıldığı tarih: 12 Ocak

Yürüyüş turu

May

Kızıl Meydan, sokağı Brezilya Katedrali, dönüştürülmüş bir polis karakolunda bir turta dükkanı, yüzyıldan kalma ilk bölüm mağaza, devrimci bir kütüphane olarak hayatta kalan bir kilise, şaşırtıcı bir şekilde dekore edilmiş olan metro ile seyahat eden harika bir gün istasyonlar ve nihayet taze yiyecek pazarında yiyecek ve içeceklerin örneklenmesi. Zmoscow'da sınırlı zamanınız varsa, özellikle tavsiye edilmek

Google

Yazıldığı tarih: 9 Aralık

Dear Lis, Thank you a lot for your review! It is a great pleasure to know that you enjoyed your time!

Yazıldığı tarih: 27 Aralık

Gong'dan Mil - Moskova yeraltı sanat galerisi !!!

Ara • Yalnız

TV'de gördüğümden daha iyi ve sıcak ve profesyonel rehberimiz Maria D tarafından daha da zenginleştirilen harika bir tur. Üç buçuk saat çok hızlı uçtu çünkü çok ilginç ve kişiseldi. Yine Moskova'dayken, turu tekrar yapacağım. 10/10!

Google

Yazıldığı tarih: 9 Aralık

Thank you for the great review​! We will be happy to see you again!

Yazıldığı tarih: 4 Ocak

Elena Kovaleva

Kas • Yalnız

Elena Kovaleva inanılmaz bir rehberdir. Benim için bütün yerel yollarla eğitilmiş gün için bir Rus arkadaşın olması gibiydi. Çocukluğundan kişisel anekdotları paylaşmak, eski SSCB'de daha büyük bir yaşam anlayışı kazanmamda bana yardımcı oldu.

Turun üç bölümü: şehrin önemli noktaları, yeraltı metro ve hareketli bir tam gün için yiyecek pazarları. Teşekkürler Elena ve Kentsel Macera.

Google

Yazıldığı tarih: 28 Kasım

Dear Rachel, Thank you for your feedback! Elena is always happy to shear her local knowledge.

Yazıldığı tarih: 4 Aralık

Elena sayesinde inanılmaz tur!

Eki

Kendim ve seyahat ortağım Tori yerel bir siteye gitti ve yerel rehberimiz Elena ile yeraltı turuna çıktı. İnanılmazdı. Bu tur gerçekten gözlerimizi açtı ve bize gerçek bir yerelin yaşayabileceği şeye bir göz attı. Gizli barlara, gizli mağazalara gittik ve akşam yemeğinde yerel pazarları araştırdık. Elena bize hoş geldiniz hissettirdi, bize bir ömür boyu yaşayacağımız harika tavsiyeler ve anılar verdi. Teşekkürler Elena, harikasın!

Google

Yazıldığı tarih: 7 Kasım

Thank you for such warm words about the tour and work of Elena. She is indeed our star, she always eager to shear history about Moscow.

Yazıldığı tarih: 12 Kasım

Rusya genelinde 4 haftalık muhteşem gezi

Eyl

Şimdiye kadar yaşadığınız en iyi turlardan biri! Ağustos / Eylül 'da, caddeden Petersburg'a, Karelya'ya, Moskova'ya ve Irkutsk'a 4 hafta seyahat ettik. Kılavuzlar, şaşırtıcı - yakışıklı, bilgili, eğlenceli, terzi istekli ve mükemmel dil becerileri vardı. Yol programı * gerçekten * iyi bir şekilde planlanmış - şehir düşünceli bir ritmi, sonra vahşilik, sonra tren, sonra şehir, sonra da Irkutsk'a Trans Sibirya Demiryolları dışına - aralarında (bir sosyal girişime yapılan bir ziyaret dahil) durdu. ExploRussia ekibi hem planlama sırasında hem de ülkedeyken yardımcı oldu. Tüm lojistik, tüm transferler, oteller, ulaşım, yemekler, ödeme vb. İle sorunsuz gitti. Ev yapımı yemek, yöresel yemeklerin örneklenmesi, doğa yürüyüşleri, rehberlerin farklı kişilikleri ve ayrılma ziyaretleri özellikle takdir edildi. - dövülmüş - manzaraları izleyin. ExploRussia ekibinin duyarlılığı, bulunabilirliği, kişiselleştirilmesi, kalitesi, lojistiği idare etme, sürdürülebilirlik - odaklanma, samimiyet ve dürüstlükten yeterince söz edemiyorum. Rehberlerimizin her birine çok teşekkürler: Nastya, Oksana, Yulia, Ksenia, Elena, Elena, Roza, Guzel, Evgeniy, Olga, Mikhail ve Nastya. ExploRussia tavsiye ederim! (xoxo, Kristine ve Brian'dan)

Şununla ilgili yorum: Moscow Walking Tour Through the Eyes of Locals

Google

Yazıldığı tarih: 28 Eylül

Dear Kristine and Brian, I am reading your review and almost crying of feelings. Transsiberian Railway is a legend to accomplished and I am delighted it went in such a way for you. I couldn't imagine one could better describe this adventure and put it in such words. We were so glad to accomodate you. And will be glad to welcome you again for sure! Olga, co-founder of ExploRussia

Yazıldığı tarih: 30 Ocak

83 sonuçtan arasındakiler gösteriliyor 

Tur Tarihlerimiz;

07 MART                 3 gece-4 gün

21 MART                  3 gece-4 gün

04 NİSAN               3 gece-4 gün

25 NİSAN               3 gece-4 gün

05 HAZİRAN         3 gece-4 gün

1.Gün: İstanbul &#; Minsk

7 Mart , Perşembe

Atatürk Hava limanı Dış Hatlar Terminalinde saat ’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Belavia Havayolları’nın  B2 sefer sayılı uçuşu ile saat ’da Beyaz Rusya (Belarus) başkenti Minsk’e hareket. Saat ’de Minsk Havalananına varış ve karşılanma.

Özel otobüsümüz ile panoramik  şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; ünlü Kırmızı Kilise,Ulusal Sanat Müzesi,Karl Marks Sokakları,Şehir Kapısı,Özgürlük Meydanı,Belediye binası görülecek yerlerden bazılarıdır. Gezi sonrası otelimize yerleşme ve serbest seafoodplus.infome otelimizde.

2.Gün: Minsk

8 Mart , Cuma

Sabah kahvaltısı ve arzu eden misafirlerimize II. Dünya Savaşı Tarihi Müzesi ziyaretini sunabiliriz. Alman işgalciler ile mücadeleyi hatırlatan bu müzesi Beyaz Rusya (Belarus’un) en önemli müzesidir.

Öğleden sonra ise ekstra olarak sunulan Stalin Hattı gezisi. Minsk bölgesinin en önemli tarihi yerlerinden biri olan bu bölgeyi yakında görebileceksiniz. Akşam üzeri otelimize dönüş, geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimize Minsk Gecesi ve akşam yemeği programını ekstra olarak sunabiliriz.
II. Dünya Savaşı Tarihi Müzesi Turu: 25 Euro
Stalin Hattı Turu: 25 Euro

3.Gün: Minsk

9 Mart , Cumartesi

Sabah kahvaltısı ve tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize ekstra olarak sunulan öğle yemekli ve aktiviteli Duditki Folkor Köyü ve bölgesini sunabiliriz. Akşamüzeri otelimize dönüş, geceleme otelimizde.
Öğle Yemekli Duditki Folkor Köyü Turu: 45 Euro

4.Gün: Minsk &#; İstanbul

10 Mart , Pazar

Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman,özel otobüsümüz ile hava limanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Beyaz Rusya (Belavia) Hava yollarının B2 sefer sayılı uçuşu ile ’da İstanbul&#;a hareket. Saat ’da İstanbul&#;a varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Belavia Havayolları ile İstanbul &#; Minsk &#; İstanbul ekonomik sınıf uçuşları
  • Havaalanı &#; otel &#; havaalanı transferleri
  • Minsk panoramik şehir turu
  • Türkçe yerel rehberlik hizmetleri
  • Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda+kahvaltı konaklama
  • TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Seyahat sağlık sigortası
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar
  • Öğle ve akşam yemekleri

HAMPTON by HILTON  MINSK HOTEL ;  

Doğu Avrupa&#;daki en büyük demir yolu merkezlerinden biri olan ana tren istasyonunun yanında elverişli bir konuma sahip olan Hampton by Hilton Minsk City Centre, Minsk Uluslararası Havalananına arabayla sadece 45 dakika uzaklıktadır. İşletmelere, alışveriş merkezlerine, restoranlara ve sağlık merkezine yakın olan bu modern Minsk oteli, kurumsal ve eğlence amaçlı konuklar için ideal bir üstür. Bağımsızlık Meydanı gibi ilgi çekici yerleri gezmeyi kolaylaştıran metro istasyonuna sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Altında Minsk&#;teki en büyük alışveriş ve eğlence kompleksi vardır.

Aydınlık ve modern konuk odalarımız, ücretsiz Wi-Fi, ergonomik çalışma masası ve rahat bir yatak dahil olmak üzere huzurlu bir tatil veya verimli bir iş gezisi için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Rahatınız ve huzurunuz için erişilebilir ve bağlantılı odalar da mevcuttur.

Bu davetkar Minsk otelde konaklarken sıcak bir kahvaltı dahildir. Otelin resepsiyonunun bitişiğindeki 24 saat açık atıştırmalık büfesinden lezzetli bir şeyler alın. Tezgah ayrıca, bir şeyi unutmanız durumunda, çeşitli banyo malzemeleri ve seyahat malzemeleri de bulundurmaktadır. Günün veya gecenin herhangi bir saatinde bir kahve, yemek veya alkollü içeceğin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Ücretsiz, 24 saat açık fitness salonunda en son egzersiz ekipmanlarıyla enerji toplayın. Çalışma alanındaki belgeleri yazdırın ve iki toplantı odası, konferans odası ve çağdaş görsel / işitsel ekipmanlarla 50 kişiye kadar bir etkinlik planlayın.

Otel Hakkında Genel Bilgi

• Konuksever Minsk oteli ana tren istasyonundan sadece birkaç adım uzaklıktadır.
  • Michael&#;s Meydanı gibi metro istasyonuna, alışveriş yerlerine ve ilgi çekici yerlere kolay erişim
  • Minsk Uluslararası Havaalanı&#;na arabayla 45 dakika
  • 24 saat açık spor salonu
  • İki esnek toplantı odası, bitişik bir konferans alanı ve serbest bir çalışma alanı

Konaklamaya Dahil Hizmetler

• Sabah kahvaltı dahil
  • Rahat yatak
  • Her odada ücretsiz Wi-Fi
  • Spor salonu / fitness merkezi kullanımı

GENEL ŞARTLAR

• Obi Turizm, hava yolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 

• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar iptal edilebilinir.

• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular faydalanamaz.
• Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

Beyaz Rusya Türk Vatandaşlarından 30 Güne kadar vize istememektedir. Min. 6 ay geçerli yeni pasaportunuzla   seyahat edebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylas

Rusya Turları

Kuzey Güzeli Rusya

Dünya edebiyatına mal olmuş şehirler, sokaklar, binalar ve yaşam tarzlarıyla kendi başına bambaşka bir evrendir Rusya.

Rusya turları, uçsuz bucaksız coğrafyasında birbirinden farklı onlarca kültüre ev sahipliği yapar, birbirlerinden farklı dokuya sahip şehirlerinde unutulmaz deneyimler sunar. Popülerliği gittikçe artan kuzeyin güzel ülkesi şimdi sizi bekliyor!

Moskova ve St. Petersburg turları, son zamanların en çok tercih edilen Rusya turu fırsatları arasında yer alıyor. Dilerseniz teker teker, dilerseniz Moskova St. Petersburg turu olarak kombine şekilde seçebileceğiniz bu turlarda dünyanın en büyük ülkesinin kalbini görmüş olacaksınız.

Sayısız kitapta tasvir edilen güzelliğini büyük ölçüde korumaya devam eden bu şehirler, uygun fiyatlı Rusya gezileri ile masalsı bir yolculuğa dönüşecek.

Rusya'nın Kalbi Moskova

Moskova denince akla ilk olarak Kremlin Sarayı, Kızıl Meydan ve sıkça Kremlin ile karıştırılan renkli Aziz Basil Katedrali gelir.

Bu yapıların güzelliği dillere destan olsa da Moskova benzer güzellikte pek çok binaya ev sahipliği yapmaktadır. Bolşoy Tiyatrosu, Kurtarıcı İsa Katedrali, Moskova Zafer Takı, Gorki Parkı, Ostankino Sarayı ve Bilim Akademisi Botanik Parkı, Moskova turunuzda mimarileriyle gözünüzü kamaştıracak yapılardan bazıları.

Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi, Ulusal Tarih Müzesi, Tretyakov Galerisi, Moskova Uluslararası Müzik Evi gibi binalar Moskova’yı dünyanın en güzel ve en kültür dolu şehirlerinden biri yapan elementlerin birkaçı.

Ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarı, yine dünyaca ünlü Moskova metrosu, Moskova Nehri de yine Moskova turlarında görülmesi gereken yerlerden.

Masalsı Kent St. Petersburg

Güzelliği dillere destan olan, onlarca ölümsüz eserde yer alan ve mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biri olan St. Petersburg, Rusya turlarının en ilgi görenlerinden.

Sayısız mimari güzelliğe ev sahipliği yapan ve Neva Nehri kıyılarında gururlu şekilde uzanan Saint Petersburg, her köşesinde ayrı bir sürprizle sizi karşılıyor.

Aziz Isaac Katedrali, Kazan Katedrali, Saray Meydanı ve Alexander Sütunu, dünyanın en önemli ilk üç müzesi arasında olan Hermitage Müzesi, Kışlık Saray, rengarenk mimarisiyle Kanlı Kilise ve üzerinde onlarca hikayenin geçtiği Nevski Bulvarı, Saint Petersburg turlarında en çok ziyaret edilen yerler.

Büyük (ya da Deli) Petro tarafından ’lerin başında kurulan bir şehir, dev bir açıkhava müzesi gibi; her üç binadan biri kilise, biri de saray ya da müze olarak hizmet veriyor.

Güneşin batmadığı Beyaz Geceler’de St. Petersburg’da olup aydınlık akşamlarda Neva Nehri’nin kenarında unutulmaz bir yürüyüş yapabilir, Petersburg gece hayatına adım atabilir ve birbirinden güzel binalarla kaplı şehirde gönlünüzce gezebilirsiniz.

St. Petersburg, tatil turlarınız arasında en unutulmazlardan biri olacak. İnanılmaz Rusya gezisi fırsatları, en güzel tatil paketleri, Kurban Bayramı Rusya turları ve Ramazan bayramı ile yılbaşı Rusya tatili seçenekleri en iyi tur fiyatları ile burada.

Birbirinden güzel ve en ucuz Rusya seyahati, Moskova gezileri, Rusya tatil yerleri ve St. Petersburg turları, ekonomik seyahat seçenekleri ve erken rezervasyon fırsatları, Gruppal kalitesiyle Rusya turları sayfamızda sizleri bekliyor.

MS seafoodplus.infoOV İLE VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

1.GünİSTANBUL - MOSKOVA  

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;

Türk Hava Yolları’nın TK sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket.

Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak tahmini saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır…

2.Gün  MOSKOVA 

00      Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 

15      Otobüsümüz ile panoramik şehir turu;

Başkentin mimarisi Çarlık dönemi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleler, St. Nicolas, Senato, Lenin Anıt Mezarı, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)

Öğle yemeğinden sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çarın çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.

Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır.

Yine dileyen misafirlerimiz için gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.

Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır. Gemiye Dönüş.

3.Gün     MOSKOVA 

00      Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.

15      Dileyen misafirlerimiz birçok katedrali görme imkanı bulabileceğiniz Sergiyev Posad turuna(Ekstra) veya Tretyakov Sanat Galerisi Turuna (Ekstra Tur) veya Şehir Merkezine transfer (ekstra)ve orada serbest zaman.

Gemiye Dönüş

Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıseafoodplus.infoşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor

4.Gün  UGLİÇ 

Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali göreceğimiz yerler arasındadır.

Gemiye dönüş ve hareket.

5.Gün   YAROSLAVL  

Sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslavl’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslavl “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslavl yılında Kiev’li Yaroslavl Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hem de yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi)

Gemiye dönüş ve hareket.

6.Gün   GORİTSİ 

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,

Volga Baltık kanal sistemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.

Gemiye dönüş ve hareket.

7.Gün   KİJİ 

Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alıyoruz.

Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise ’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

Gemiye dönüş ve hareket.

8.Gün   MANDROGİ  

Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.

Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız seafoodplus.infoilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır.

Gemiye dönüş ve hareket.

9.Gün   ST PETERSBURG 

00      Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 

15      Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve ’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.

Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1, saat, Ücretsiz tur).

Gemiye Dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

Gün   ST PETERSBURG 

PeterhofSarayı (sadece aşağı park geziliyor)– yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur).

Gemiye dönüş ve serbest seafoodplus.infon misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur)

Gün   ST PETERSBURG 

00      Puşkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur)

PuşkinTuru (Katerina sarayı ve parkı). Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.

Gemiye dönüş ve serbest seafoodplus.infon misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur)

Gün  ST PETERSBURG

Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz
gerçekleşiyor.

Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket
ediyoruz.

İstanbul’a varıyoruz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir