uzem rumeli / rumeli - Giriş - ALMS

Uzem Rumeli

uzem rumeli

Online Eğitim Programları

Online eğitim, eğitmen ve öğrencilerin fiziki bir ortamda (okul, sınıf vb.) yer almadıkları, ders içeriklerinin online platformlar üzerinden paylaşıldığı bir öğretim şeklidir. Eğitimin çevrim içi şekilde yürütülmesi öğretmen ve öğrenci açısından çoğu zaman avantaj sağlayan bir durumdur. Online eğitim ile birlikte öğrenciler, zaman ve mekan kısıtı olmadan eğitimlere katılım sağlayabilirler.

Online eğitimin yürütülmesi için kişilerin fiziki etkileşim içinde olması gerekmez. Online eğitimde ders içerikleri, teknolojik araçlar ile öğrencilere aktarılır. Online eğitimde, öğrencinin ihtiyacı olan materyaller, genellikle teknolojik cihazlardır.

Online Eğitim Nedir? Online Eğitim Nasıl Verilir? 

Online eğitim, çevrim içi ortamda gerçekleştirilen eğitim anlamına gelir. Online eğitim, örgün eğitim modelinin aksine eğitmen ve öğrencinin, fiziki etkileşim halinde olmalarına gerek olmadan teknolojik cihazlar yoluyla gerçekleştirilen bir öğretim ve öğrenim şeklidir.

Online eğitim vermek isteyen eğitmenler, eğitim verecekleri konu ve alanlarda yetkinlik sahibi olmalıdır. Alanında uzman olan eğitmenler, online eğitim platformları üzerinden eğitmenlik başvurusunda bulunabilirler. Online eğitim veren eğitmenler, alanlarına uygun ders içerikleri ve ders kaynaklarını kendileri hazırlar. Eğitimler üniversite ve ilgili eğitim otoritelerince hazırlanan müfredata uygun olmalıdır. Online eğitim esnasında derslerin video içerikleri de alanında uzman eğitmenlerle birlikte kaydedilmekte ve öğrencilere ulaştırılmaktadır.

Online Eğitim Nasıl Uygulanır? 

Online eğitimde derslerin uygulanma şekli; senkron ve asenkron olmak üzere iki türe ayrılır. 

Online eğitimde derslerin uygulanma biçimleri şunlardır:

• Senkron eğitim (canlı ders)
  • Asekron eğitim (canlı olmayan ders)

Senkron Eğitim (Canlı Ders)

Senkron eğitim (canlı ders), eğitimlerin eş zamanlı şekilde çevrim içi gerçekleştirilmesidir. Senkron eğitimde yani canlı derste öğrenciler ve eğitmenler önceden belirlenen gün ve saatte, dijital bir e-öğrenme platformu aracılığıyla derse katılım sağlar. Senkron eğitim (canlı ders) esnasında eğitmen; ses ve görüntü paylaşımı yapmaktadır. Eğitmen, senkron eğitimi yürütürken öğrenciden de ses ve görüntü paylaşmasını da talep edebilir, canlı ders yapılmasında bu durum büyük bir avantajdır. 

Senkron eğitimde öğrencinin, ders içerik ve konularını tekrar dinleme, yavaşlatıp hızlandırma olanağı ve seçeneği yoktur. Senkron eğitimin belki de en büyük dezavantajı budur. Öğrenci, kendi öğrenme hızını canlı ders içinde uygulayamaz. Senkron eğitim sayesinde öğrenci, ders esnasında eğitmene kullandığı cihaz yoluyla (bilgisayar, telefon, tablet) soru sorabilir. Senkron eğitimde öğrenci, soru ve geri bildirimlerini eğitmene hızlı bir şekilde ulaştırabilir.

Asenkron Eğitim (Canlı Olmayan Ders)

Asenkron eğitim, eş zamanlı olmayan bir biçimde, eğitimin çevrim içi gerçekleştirilmesidir. Kısaca asenkron eğitim canlı ders olmayan eğitim türüdür. Asenkron eğitimde öğrencinin ders içerikleri, dersin kaydedilmiş videolarıdır. Asenkron eğitimde eğitmen, dersleri sanki sınıf ortamında anlatıyormuş gibi konu anlatımlı videolar halinde sunar. Konu anlatımlı ders içerikleri, online eğitimin yürütüleceği e-öğrenme platformuna kaydedilir. 

Asenkron eğitim sürecinde öğrenci, istediği zaman ve mekanda, dersin konu anlatımlı video içeriklerine ulaşım sağlayabilir. Asenkron eğitim şeklinde öğrenci, ders içeriklerini öğrenme hızına göre yavaşlatıp hızlandırabilme olanağına sahiptir. Asenkron eğitim esnasında eğitmen ve öğrenci, anlık olarak dersin gerçekleştiği platformda yer almazlar. Bu nedenle öğrenciler, soru ve geri bildirimlerini ancak farklı kanallardan (mesaj, e-posta vb.) ulaştırabilir.

Online Eğitimin Avantajları Nelerdir? 

Online eğitimin avantajları şu şekildedir:

• Birden fazla alanda eğitim alabilmeyi sağlar.
  • Ders içeriklerine istenilen her an erişim olanağı bulunur.
  • Sınırlı zaman aralığında bile eğitime katılma imkanı sağlar.
  • Fiziksel engeli bulunan kişiler zorluk yaşamadan, dilediği yerden eğitime ulaşabilir.
  • Mekan kısıtlaması bulunmaz.
  • Zaman kısıtlaması yoktur.
  • Eğitimde eşitlik sağlar. 
  • Zamandan tasarruf etmeyi sağlar. 
  • Derslere katılmak maliyetsizdir.
  • Sertifika kazanma fırsatı verir.
  • Toplumun tamamı için erişime açıktır.
  • Senkron (canlı ders) ve asenkron (canlı olmayan ders) şeklinde yapılabilir.

Online Eğitimin Dezavantajları Nelerdir? 

Online eğitimin dezavantajları şunlardır:

• Canlı ders sırasında internet problemleri yaşanabilir.
  • Canlı derse katılım sağlanan cihazlarda sorunlar yaşanabilir.
  • Derse katılmak için teknolojik cihazlar (bilgisayar, tablet, telefon vb.) gereklidir. 
  • Uygulamalı derslerin yapılması çok zordur.
  • Öğrenciler arası sosyalleşme sağlanmaz.
  • Öğrencinin fiziki etkileşiminde azalma olur.
  • Eğitmenin fiziki etkileşiminde azalma meydana gelir.
  • Teknolojik cihazlar ile sık zaman geçirmek uzun vadede sağlık sorunları yaşatabilir.

Online Eğitim ile Hangi Alanlarda Ders Alınabilir? 

Online eğitim ile şu alanlarda ders alınabilir:

• Kişisel gelişim
  • Bilişim
  • Sağlık
  • Psikoloji
  • İşletme
  • Çocuk gelişimi
  • Verimlilik ve planlama
  • Mesleki gelişim
  • Dil bölümü
  • Liderlik
  • Pazarlama
  • İnsan kaynakları eğitimleri
  • Eğiticinin eğitimleri
  • Hukuk eğitimleri
  • Akademik ve paket programlar
  • Ücretsiz eğitimler

Online Eğitim Neden Tercih Ediliyor? 

Online eğitim, örgün eğitime göre çağımızda daha sık tercih ediliyor. Günümüzde birçok kişi örgün eğitimee harcayacağı zamanı, online eğitim platformları sayesinde başka işlere ayırabiliyor. Zamandan tasarruf sağlayan çevrim içi (online) eğitim, halihazırda meslek sahibi olan kişilerin de birçok konuda kendisini geliştirmelerine olanak tanıyor.

Online eğitim sayesinde kişiler, kısıtlı zaman nedeniyle katılamadıkları eğitimlere erişebiliyor ve hedefledikleri alanlarda yetkinlik sahibi olabiliyor. Aynı zamanda fiziki engeli bulunan ve örgün eğitime katılamayan kişilerin de eğitime ulaşması kolay bir duruma geliyor. Çevrim içi (online) eğitim modeli, örgün eğitime katılmasında engel bulunan ve sağlık problemleri yaşayan öğrencilerin, eğitim haklarından yoksun kalmamalarını sağlıyor. Bu sayede online eğitim, örgün eğitime nazaran çok daha geniş bir öğrenci kitlesine ulaşmış oluyor.

Yapılan araştırmalara göre insanlar;

• İşittikleri bilgilerin %20’sini,
  • Okudukları bilgilerin %10’unu,
  • Gördükleri bilgilerin %30’unu,
  • Hem görsel olarak hem işitsel olan bilgilerin ise %80’ini hatırlıyor. 

Çevrim içi eğitim araçları, kişilere görsel ve işitsel bilgiler sunduğu için öğrenme yöntemleri arasında en etkili olan olarak görülüyor. Kişiler, etkin bilgi edinmeyi sağlamak amacıyla da online eğitim modelini tercih ediyor.

Online Eğitim Sonunda Sertifika Verilir mi?

Boğaziçi Enstitüsü, online eğitimlerini tamamlayan öğrencilerine sertifika vererek, öğrencilerin eğitimi başarıyla tamamladıklarını belgelemektedir. Sertifikalar, öğrencilerin yetkinliklerini kanıtlamalarını ve belgelendirmelerini sağlayarak iş hayatlarında avantajlı bir konuma gelmelerini sağlar.

Online eğitime katılan kişiler, aldıkları sertifikaları özgeçmişlerinde kullanarak iş görüşmelerinde daha etkili bir izlenim bırakabilirler. Ayrıca Boğaziçi Enstitüsünün verdiği uluslararası geçerli sertifikalar sayesinde kişiler yurt dışında da mesleklerini icra edebilirler ve bu sayede iş imkanları daha da genişlemiş olur.

Boğaziçi Enstitüsünün verdiği sertifikalar, öğrencilerin aldıkları eğitimin kalitesinin uluslararası bir şekilde tanınmasını sağlar. Bu sayede öğrenciler, uluslararası kabul gören sertifikalar elde ederek kariyerlerini geliştirebilirler. Ayrıca Boğaziçi Enstitüsü tarafından verilen sertifikalar, öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri ve rekabet avantajı elde etmeleri için önemli bir araçtır.

Bu sertifikalar, iş dünyasında ve akademik hayatta saygınlık kazandığı için öğrencilerin kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlar. Sonuç olarak, Boğaziçi Enstitüsünün verdiği sertifikalar, öğrencilerin gelecekteki kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur ve kişisel gelişimlerini destekler.

Online Eğitim Sonunda Alınan Sertifikalar Ne İşe Yarar?

Online eğitim sonunda alınan sertifikalar şu işe yarar:

• Bireyin, kişisel donanımını yükseltir.
  • Öz geçmişi geliştirmeye katkı sağlar.
  • Meslek sahibi olmayı sağlar.
  • Mesleki gelişime katkı sunar.
  • Kişisel gelişimi arttırır.

Online Eğitimde Sınavlar Nasıl Yapılır? 

Online eğitimde sınavlar, eğitmenin belirlediği gün ve saatte gerçekleştirilir. Eğitimin sonunda yapılan sınavlar ile öğrencilerin eğitimden kazanımları ölçülür. Öğrenci, eğitmenin belirlediği süre içinde online eğitim platformu içinde sınava giriş sağlar. Online eğitimde uygulanan sınav sonrasında öğrenci, sınavı başarı ile tamamlarsa eğitimin sertifikasını almaya hak kazanır. Online eğitim sınavları canlı ders esnasında ya da asenkron şeklinde yapılabilir. Bu kararı eğitimi veren kurum ve eğitimi veren öğretmen belirler.

Çevrim içi ortamda gerçekleştirilen sertifika sınavları ortalama 10 ila 20 sorudan meydana gelir. Öğrenci belirlenen sürede sınav sorularını çözer ve sınav sonrasındaki puanına göre sertifika almaya hak kazanır. Öğrenci eğer sınavdan başarılı bir şekilde geçemezse sertifika alamaz. Sınavdan başarısız olan öğrenciler tekrardan sınava girer ve yine aynı şekilde belirlenen süre içinde sınavlarını tamamlarlar. Sınavdan başarılı olmaları durumunda ise üç farklı sertifika verilir. Bu sertifikalar üniversite onaylı ve uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalardır. Boğaziçi Enstitüsü tarafından özel olarak düzenlenen enstitüsü sertifikası da yine aynı şekilde sınavdan başarılı olan öğrencilere verilir.

Online Eğitimlere Katılmak için Neler Gerekir? 

Online eğitimlere katılmak için gerekenler şunlardır:

• İnternet bağlantısı
  • Eğitime giriş yapılacak cihaz (bilgisayar, tablet, telefon vb.)
  • Eğitime giriş yapabilecek düzeyde bilgisayar bilgisi

Sertifikalı Ücretsiz Online Eğitim Programları Nelerdir?

Ücretsiz alınabilecek online eğitim programları şunlardır:

• Para Biriktirmenin Metodolojisi Eğitimi
  • Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi
  • Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi
  • Stresle Başa Çıkma Eğitimi
  • Temel SEO Eğitimi
  • After Effects Eğitimi: Temel Seviye
  • Dijital Çağda Stratejik Düşünme Teknikleri Eğitimi
  • Başarının Önündeki Engeller Eğitimi
  • Uzaktan Çalışma ve Verimlilik Eğitimi
  • Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi
  • Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi
  • Zeigarnik Etkisi Eğitimi
  • İş Hayatında Başarılı İnsanın 7 Özelliği Eğitimi
  • İşaret Dili Eğitimi
  • Stresle Başa Çıkma Yöntemleri Eğitimi (Animasyon)
  • Makyaj Eğitimi

Benzer belgeler

Uzaktan Eğitim Kullanma Klavuzu

Uzaktan Eğitim Kullanma Klavuzu Uzaktan Eğitim Kullanma Klavuzu Uzaktan Eğitim Kullanma Klavuzu funduszeue.info 1 Uzaktan Eğitim Kullanma Klavuzu funduszeue.info İçindekiler SIKÇA SORULAN SORULAR 3 Sisteme giriş

Detaylı

UZAKTAN EĞİTİM REHBERİ

UZAKTAN EĞİTİM REHBERİ UZAKTAN EĞİTİM REHBERİ (Ortak Zorunlu Dersler için) Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi GENEL TANITIM Üniversitemiz de lisans/önlisans programlarında yer alan ortak zorunlu

Detaylı

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ (Öğrenciler için) Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİNE GİRİŞ Uzaktan eğitim öğrenme yönetim sistemine web ortamından

Detaylı

MOBİL CİHAZLARDA KULLANIM REHBERİ

MOBİL CİHAZLARDA KULLANIM REHBERİ MOBİL CİHAZLARDA KULLANIM REHBERİ (Öğrenciler için) Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi MOBİL CİHAZLARDAN UZAKTAN EĞİTİM ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİNE GİRİŞ Web ortamında ilgili

Detaylı

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ (Eğitmenler için) Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİNE GİRİŞ Uzaktan eğitim öğrenme yönetim sistemine web ortamından

Detaylı

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ ORYANTASYON SEMİNERİ

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ ORYANTASYON SEMİNERİ UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ ORYANTASYON SEMİNERİ UZAKTAN ÖĞRETİM NEDİR? Uzaktan öğretim kısaca, öğretmen ve öğrencinin fiziksel olarak uzak oldukları bir ortamda iletişim teknolojileri kullanarak gerçekleşen

Detaylı

MUDES KULLANIM KILAVUZU. (Eğitmen)

MUDES KULLANIM KILAVUZU. (Eğitmen) MUDES KULLANIM KILAVUZU (Eğitmen) İçindekiler Giriş 3 Sistem Gereksinimleri 3 Tarayıcı Gereksinimleri 3 Minimum Donanım Konfigürasyonu 3 Giriş Sayfası 4 Ana Sayfa 5 Duyurular 5 Mesajlar

Detaylı

UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ

UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRETİM YÖNETİM SİSTEMİ (LMS-LEARNING MANAGEMENT SYSTEM) KULLANIM KILAVUZU İÇERİK Uzaktan Eğitim Merkezi Hakkında Genel Bilgi Uzaktan Eğitim Merkezi

Detaylı

e-trakya Uzaktan Eğitim Sistemi

e-trakya Uzaktan Eğitim Sistemi e-trakya Uzaktan Eğitim Sistemi Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Balkan Yerleşkesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası 0() 23 41 [email protected] funduszeue.info Uzaktan Eğitim

Detaylı

1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA

1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA 1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA Mardin Artuklu Üniversitesi güz yarıyıldan itibaren Senato kararı ile üniversitemiz bünyesinde bulunan ön lisans ve lisans programlarında görülmekte olan

Detaylı

SINAVLAR VE DERSLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

SINAVLAR VE DERSLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME SINAVLAR VE DERSLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME UZAKTAN EĞİTİM NEDİR / NE DEĞİLDİR DERSLERE KATILMAK İÇİN NELERE İHTİYACIM VAR? SINAVLAR NASIL YAPILMAKTADIR SINAVLAR NASIL YAPILMAKTADIR Uzaktan Eğitim Uygulama

Detaylı

Uzem Öğrenci Girişi. Şekil 1

Uzem Öğrenci Girişi. Şekil 1 Uzem Öğrenci Girişi Sisteme öğrenci olarak giriş yapabilmek için funduszeue.info adresini internet tarayıcımızın adres satırına yazdıktan sonra bizi ilk resimdeki gibi bir ekran karşılıyor.

Detaylı

ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS), öğrencilere öğrenme materyali, ödev, forum, sınav gibi farklı etkinlikler sunan ve

Detaylı

Öğrenci Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Kullanım Kılavuzu Öğrenci Kullanım Kılavuzu Web tabanlı ALMS adresinizden sisteminize web tarayıcınızla (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Safari vb.) giriş yapınız. Açılan sayfada gerekli alanlara kullanıcı adı

Detaylı

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR SIKÇA SORULAN SORULAR (Ortak Zorunlu Dersler için) Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Ortak Zorunlu Derslerin Uzaktan Eğitimle Verilmesine Yönelik Kime Danışabilirim? Üniversitemizin

Detaylı

K12NET Eğitim Yönetim Sistemi

K12NET Eğitim Yönetim Sistemi K12NET Nedir? K12NET eğitim sistemi içerisinde yer alan tüm yönetici, çalışan, öğretmen, öğrenci ve velilerin dahil olduğu tüm paydaşları tek bir çatı altında birleştiren kurumsal bir Öğrenci Bilgi Sistemidir.

Detaylı

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DISS01_15_01_ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DESTEK İŞLEMLERİ SİSTEMİ GÖSTERİMLİ TANITIM REHBERİ T.C. Harran Üniversitesi Harran Üniversitesi Uzaktan Eğim Uygulama ve Araş. Merk. Osmanbey

Detaylı

ÖĞRENCİLER İÇİN MOODLE KULLANIM KILAVUZU

ÖĞRENCİLER İÇİN MOODLE KULLANIM KILAVUZU ÖĞRENCİLER İÇİN MOODLE KULLANIM KILAVUZU Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İçerik Sisteme Giriş 3 Derslere Erişim 4 Ders Sayfaları 4 Moodle Etkinliklerine Katılma 4 1. Adobe

Detaylı

Öğrenci Kullanım Kılavuzu Öğrenci Kullanım Kılavuzu Web tabanlı ALMS adresinizden sisteminize web tarayıcınızla (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Safari vb.) giriş yapınız. Açılan sayfada gerekli alanlara kullanıcı adı

Detaylı

Öğrenci Kullanım Kılavuzu Öğrenci Kullanım Kılavuzu Web tabanlı ALMS adresinizden sisteminize web tarayıcınızla (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Safari vb.) giriş yapınız. Açılan sayfada gerekli alanlara TC kimlik numaranızı

Detaylı

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ CANLI DERSLER İLE İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 1 Değerli öğretim elemanları, Aşağıda, canlı ders olarak adlandırılan sanal sınıflarınızda dikkat

Detaylı

T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ FİORİ KULLANIM KILAVUZU (Lisans Öğrencisi) v () funduszeue.info Versiyon Tarihçesi Versiyon Numarası Versiyon Tarihi Güncelleyen Açıklama v v

Detaylı

Evrak Tarih ve Sayısı: 15/01/E

Evrak Tarih ve Sayısı: 15/01/E *BEND4DRN7* HARUZEM tarafından yüz yüze veya uzaktan öğretim yoluyla verilmekte olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Türk Dili I ve Yabancı Dil I derslerine kayıtlı öğrencilerimizin şikayet, öneri

Detaylı

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ U Z A K T A N E Ğ İ T İ M M E R K E Z İ Öğretim Yönetim Sistemi ve Sanal Sınıf (ESLMS) Öğrenci Kılavuzu İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ Uzaktan Eğitim Sisteminde tüm eğitim

Detaylı

Öğrenci Kullanım Kılavuzu Öğrenci Kullanım Kılavuzu Not Uyarı *Program kullanımı için Adobe Flash Player programının son sürümünün yüklenmesi ve gerekli izinlerin verilmesi gerekmektedir. *Teknik problemlerin çözümü için [email protected]

Detaylı

SINAVLAR VE DERSLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

SINAVLAR VE DERSLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME SINAVLAR VE DERSLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME UZAKTAN EĞİTİM NEDİR / NE DEĞİLDİR DERSLERE KATILMAK İÇİN NELERE İHTİYACIM VAR? SINAVLAR NASIL YAPILMAKTADIR SINAVLAR NASIL YAPILMAKTADIR Uzaktan Eğitim Uygulama

Detaylı

Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen.

Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen İçindekiler VeduBox İçeriği- Öğretmen 3 Ana Sayfa 3 Takvimim 4 Takvimim 4 Akademik Takvim 4 Derslerim 4 Ders Profili 5 İçerik 5 Duyurular 7 Ödevler 8 Anketler

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MARMARA ÜNİVERSİTESİ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi UZEM CANLI DERS SİSTEMİ BİLGİLENDİRME KILAVUZU 2 [email protected] adresinden tüm problemlerinizi UZEM Teknik Destek Bölümüne

Detaylı

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ (ÖYS) (LEARNING MANAGEMENT SYSTEM LMS) KULLANIM KILAVUZU Ağustos, İÇERİK Uzaktan Eğitim Merkezi Hakkında Genel Bilgi 2 Uzaktan

Detaylı

1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA

1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA 1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA Mardin Artuklu Üniversitesi güz yarıyıldan itibaren Senato kararı ile üniversitemiz bünyesinde bulunan ön lisans ve lisans programlarında görülmekte olan

Detaylı

Öğrenciler İçin Moodle Kullanma Kılavuzu

Öğrenciler İçin Moodle Kullanma Kılavuzu ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ MOODLE Öğrenme Yönetim Sistemleri, Ağ üzerinden eş zamanlı olmayan öğrenme materyali sunma, sunulan öğrenme materyalini değişik biçimlerde paylaşma ve tartışma, derslere kayıt olma,

Detaylı

ONLINE DERSLER. Ortak Dersler nedir?

ONLINE DERSLER. Ortak Dersler nedir? ONLINE DERSLER Ortak Dersler nedir? Üniversitemizde eğitim-öğretim kapsamında, örgün eğitim olarak verilen temel derslerle birlikte, bazı ortak dersler Online Eğitim olarak verilmektedir. Ortak dersleri

Detaylı

Bilgisayar Ağları ve İletişim (funduszeue.info)

Bilgisayar Ağları ve İletişim (funduszeue.info) Bilgisayar Ağları ve İletişim (funduszeue.info) Ders Ortamı Tanıtım Kılavuzu Bu dönem Bilgisayar Ağları ve İletişim dersini, açık kaynak kodlu bir öğrenme yönetim sistemi üzerinden uzaktan eğitim ile yürüteceğiz.

Detaylı

LEARNING MANAGEMENT SYSTEM NASIL KULLANIRIM

LEARNING MANAGEMENT SYSTEM NASIL KULLANIRIM LEARNING MANAGEMENT SYSTEM NASIL KULLANIRIM Erzurum ÖNSÖZ Bu kitapçık Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezince uzaktan eğitim verecek Öğretim elemanlarının ders içeriklerini

Detaylı

ÖĞRETME ve ÖĞRENME MERKEZİ

ÖĞRETME ve ÖĞRENME MERKEZİ EKOEĞİTİM ÖĞRETME ve ÖĞRENME MERKEZİ funduszeue.info [email protected] 82 25 Dr. Esin Çağlayan iuetlc Teaching and Learning Center - IUE Öğrencilere akademik gelişimlerinde destek sağlamak Öğretim

Detaylı

KULLANICI PORTALI KOLAY KULLANIM KLAVUZU

KULLANICI PORTALI KOLAY KULLANIM KLAVUZU KULLANICI PORTALI KOLAY KULLANIM KLAVUZU Bu klavuz funduszeue.info'a yeni kayıt olmuş kullanıcıları sitenin genel kullanım özellikleri ve kullanım kuralları ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.

Detaylı

Evrak Tarih ve Sayısı: 14/09/E

Evrak Tarih ve Sayısı: 14/09/E Evrak Tarih ve Sayısı: 14/09/E T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü *BE8ABESVZ* Sayı //E 14/09/ Konu :Kalite Komisyonu

Detaylı

DEÜ-ÖYS HIZLI BAŞLAMA KLAVUZU (ÖĞRENCİ İÇİN)

DEÜ-ÖYS HIZLI BAŞLAMA KLAVUZU (ÖĞRENCİ İÇİN) DEÜ-ÖYS HIZLI BAŞLAMA KLAVUZU (ÖĞRENCİ İÇİN) 1) Yeni kayıtlanan ve sisteme ilk defa giriş yapacak öğrenciler, funduszeue.info adresi üzerinden DEBİS hesaplarıyla giriş yapmalıdırlar. İlk kayıtlanan

Detaylı

T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ FİORİ KULLANIM KILAVUZU (Yüksek Lisans Öğrencisi) v () funduszeue.info Versiyon Tarihçesi Versiyon Numarası Versiyon Tarihi Güncelleyen Açıklama v

Detaylı

T.C. LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ

T.C. LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ Sevgili Öğrencilerimiz, Üniversitemizde ortak zorunlu dersler olan Türk Dili, Atatürk İlke ve İnkılapları dersleri ile Bilgi Teknolojileri uzaktan eğitim ile yürütülecektir. Bu dersler, haftalık ders programına

Detaylı

T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ FİORİ KULLANIM KILAVUZU (Hazırlık Öğrencisi) v () funduszeue.info Versiyon Tarihçesi Versiyon Numarası Versiyon Tarihi Güncelleyen Açıklama v v

Detaylı

Neden Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim ile geleneksel (örgün) eğitim karşılaştırıldığında, uzaktan eğitimin örgün eğitime nazaran sayısız avantajları vardır. Bu avantajlardan bazıları şunlardır;

İnternet tabanlı bağımsız eğitim

İnternet tabanlı (uzaktan eğitim) eğitim metodu sayesinde iş hayatınıza ve kariyerinize ara vermeden eğitiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

24 saat kesintisiz ders takibi

Uzaktan eğitimde derslere katılabilmeniz için internet bağlantısı olan bir cihaz yeterlidir. Ders Portalımız 24 saat yayın yapan bir eğitim yönetim sistemini içinde barındırmaktadır.

Az maliyetli kaliteli eğitim

Uzaktan eğitimin en cazip taraflarından biri de yol, ulaşım ya da yemek gibi ihtiyaçların ortadan kalkmasıdır. Bu sayede örgün eğitim alan birinden yarı yarıya daha ekonomik bir okul hayatı sürdürürsünüz.

Zenginleştirilmiş ders içerikleri

Ders içeriklerimizin tamamı içerik geliştirme ekibi ve grafik uzmanlarımız sayesinde daha görsel ve daha eğlenceli hale getirilmektedir.

41

Uzaktan Eğitim Programı

Haftalık Canlı Ders Sayısı

İstanbul Rumeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi

Tel: 01 01 / 29 17

UZEM Whatsapp : 75 60 (Haftaiçi )

İstanbul Rumeli Üniversitesi Mehmet Balcı Yerleşkesi Silivri / İSTANBUL

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.