proje okulları listesi / İşte MEB'in proje okulları | funduszeue.info

Proje Okulları Listesi

proje okulları listesi

ASPnet projesi gerçekleştirmek isteyen okullara UNESCO Genel Merkezi veya UNESCO Türkiye Millî Komisyonu tarafından bütçe sağlanır mı?

ASPnet projeleri yapan okullara UNESCO Genel Merkezi veya UNESCO Türkiye Millî Komisyonu tarafından bütçe sağlanmamaktadır.

ASPnet Başvuru Formu hangi dilde doldurulacaktır?

İngilizce

Proje önerilerini göndermek için son tarihi nedir?

Proje önerilerinin gönderilmesi için bir son tarih bulunmamaktadır.

Projeyi ortak gerçekleştireceğimiz bir okul listesi var mıdır?

ASPnet yani Kardeş Okullar Ağı’na dâhil olduktan sonra bu ağda yer alan farklı ülkelerdeki okullar ile işbirliği yapılabilir.

Örnek olması için doldurulmuş bir başvuru formu gönderebilir misiniz?

Doldurulmuş bir başvuru formu örneği gönderilmemektedir.

Projemiz için başka bir okul ile işbirliği yapmak zorunlu mudur?

Hayır, bir okul tek başına proje gerçekleştirebilir.

Bir ASPnet Okulu olma kriterleri nelerdir?

ASPnet’e üye olmak uzun dönemli bir sorumluluk gerektirir. Üyelik, Okul ve UNESCO arasında manevi bir anlaşma oluşturur.

Kimler üyelik için başvurabilir?

ASPnet Programı; Okulöncesi Eğitimi, İlköğretim, Ortaöğretim ve Teknik Okullar ve Öğretmen Eğitimi Kurumları ile sınırlıdır. ASPnet Okulları, Özel Okul ya da Devlet Okulları olabilir.

Bir ASPnet Okulu için zorunluluklar nelerdir?

Bir ASPnet Okulu aşağıdakileri yerine getirmelidir:

- Millî Komisyon ile Okul arasında bağlantıyı kurabilecek bir koordinatör atamak,

- Başvuru formunda belirtilen projeyi yürütmek,

- Projeye öğrencileri, öğretmenleri ve velileri dâhil etmek.

Ne tür işbirlikleri mümkündür?

ASPnet, çeşitli kurumlar, Birleşmiş Milletler birimleri, özel sektör, sivil toplum kuruluşları veya araştırma kurumları ile işbirliği içindedir. Bu işbirliği; sponsorluk, eğitim materyallerinin test edilmesi, teknik işbirliği, iletişimi kolaylaştırma biçimlerini alabilir. İşbirliği için önkoşul, ASPnet ve partner kurum arasında karşılıklı yararın olmasıdır.

Okullar için devam etmekte olan projelere dâhil olma olanakları nelerdir?

Okullar; 4 çalışma alanından biri ya da birkaçı üzerine etkinlikler başlatabilirler. Okulun yerine göre bir “En İyi ASPnet Projeleri”nde yer alabilirler. UNESCO ASPnet Programı tarafından düzenlenen etkinliklerde yer alabilir ve UNESCO ve Birleşmiş Milletler tarafından kutlanan “Uluslararası Gün ve Yıllar”ı gözlemleyebilirler. Bölgesel ve Uluslararası projelere ilişkin duyurular e-posta aracılığıyla ulusal koordinatörler tarafından gönderilir. Devam etmekte olan projeler, okul yarışmaları gibi güncellenen bilgiler için ASPnet web sayfası düzenli olarak takip edilmelidir.

Ortak bir proje için nasıl partner okul bulabilirim?

Partner okul bulmak için en iyi yol, kendi ülkenizdeki Ulusal Koordinatör ile iletişime geçmektir. Ulusal koordinatörler, kendi ulusal ağlarındaki etkin ve ilgili okulların listesini sağlayacak kişilerdir.

Projelerimiz için maddi destek alabilir miyiz?

ASPnet, genelde tüm UNESCO programlarında olduğu gibi, maddi kaynak sağlayan bir program değildir.

UNESCO ASPnet Logosunu kullanabilir miyiz? Okullar, ASPnet Uluslararası Koordinasyonundan (UNESCO Paris) üyelik sertifikasının alınmış olması şartıyla, web sayfalarında ve broşürlerinde UNESCO ASPnet logosunu kullanabilirler. Yalnızca resmi olarak ağa dâhil olmuş okullar logoyu kullanabilirler. Logo Kullanımı Yönetmeliğine uyulmalıdır.

2 okul ‘proje okulu’ oldu, kişilik kontenjan ERİDİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Proje Okulu Belirleme Komisyonu, Türkiye genelindeki proje okulu kabul edilen liseyi açıkladı. Açıklanan listeye göre, Elbistan’da Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Elbistan İMKB Fen Lisesi proje okulu olarak belirlenen liseler oldu. Proje okulu olarak ilan edilen liseler, merkezi sınavla öğrenci alan liselerden oluştu.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hazırladığı yeni modelde Türkiye'nin en iyi okulları, Proje Okulları kapsamına alınacak. Proje okullarına, tüm fen ve sosyal bilimler liseleri ile en başarılı Anadolu, imam hatip, spor ve sanat liseleri dahil edildi. Proje okullarının öğretmen ve idaresi, diğer okullardan farklı olarak Milli Eğitim tarafından atanıyor. Proje okulları konusunda üniversitelerle işbirliğine gidiliyor. Proje okullarında, akademisyenlerden danışmanlık hizmeti alınıyor. Bu okulların laboratuar, elektronik, bilişim ve altyapı olanaklarının en üst seviyeye çıkarılması hedefleniyor.

eğitim öğretim dönemi için proje okul olarak belirlenen liselerin listesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Proje Okulu Belirleme Komisyonu’nca açıklandı. Açıklamaya göre ülke genelinde lise proje okulu listesine girdi. Elbistan’da daha önce açıklanan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun ardından İMKB Fen Lisesi de proje okulları listesinde yerini aldı. Elbistan İMKB Fen Lisesi’ne merkezi sınavla alınmak üzere kontenjan ayrıldı. Kapılarını eğitim öğretim döneminde ilk kez öğrencilere açacak olan Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun kontenjanı ise 90 olarak belirlendi.

Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi’nin kontenjanı ilçe dışına dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 8'inci sınıf öğrencilerinin isteğe bağlı gireceği merkezi sınav için Elbistan’da belirlediği nitelikli okulların kontenjanı da netlik kazandı. Nitelikli okullar arasında Elbistan’daki en yüksek kontenjana sahip olan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi’nin kişilik kontenjanı, beklentilerin tam tersine ilçedeki okulların yerine diğer bölgelere dağıtıldı. Söz konusu kontenjanın erimesiyle birlikte ilçeye ayrılan toplam kontenjan, ’den ’a düşmüş oldu. Elbistan’da yaklaşık 2 bin 8.sınıf öğrencisinin girdiği merkezi sınav sonucunda Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Elbistan İMKB Fen Lisesi, merkezi sınavla öğrenci alacak okullar oldu. Gelinen noktada Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 90 olan kontenjanı, Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 30 olan kontenjanı ve Elbistan İMKB Fen Lisesi’nin olan kontenjanı değişmedi.

Proje okulları hangileri?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) haftalardır tartışılan proje okulları uygulaması kapsamında yer alan okulların tam listesi

Aralarında İstanbul Erkek, KadıköyAnadolu, kabataş Erkek, AnkaraAtatürk Anadolu, İzmirbornova Anadolu gibi Türkiye'nin en gözde okullarının yer aldığı proje okullar, 8 yıl ve üzeri görev yapan müdür ve öğretmenlerin tayin edilmeleriyle kamuoyunda tartışılmaya başlandı. eğitim-Sen eski Başkanı Alaaddin Dinçer'in paylaştığı listeye göre, genel kanının aksine proje okullar sadece Anadolu, fen, sosyal bilimler ve güzel sanatlar liselerinden oluşmuyor. Bu okullar arasında Anadolu imam hatip ile mesleki ve teknik Anadolu liseleri de yer alıyor. Yine FETÖ'yle bağlantıları olduğu gerekçesiyle kapatılan okullardan devlete devredilenler arasından da 37 okul proje okul kapsamına alınmış durumda. Bu okullar Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Uygulayan Okullar olarak eğitim verecekler.

Sayıları 'ü buluyor

Anadolu, fen, sosyal bilimler liselerinin hangi proje kapsamında olduğuna dair bilgiler yok ancak Anadolu imam hatip liselerinden bazıları Fen ve Sosyal Bilimler Projesi uygulamasında yer alıyor, bunun yanı sıra bu listedeki bazı okullar, "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi", "Sanat Projeleri" gibi projeler kapsamına da alınmış. Sayıları 'ü bulan proje okullardan bazılarının isimleri şöyle:

Ankara: Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

Atatürk Lisesi

Fen Lisesi

Türk Telekom Mehmet Kaplan Sosyal B. L.

Ankara TVF spor Lisesi

Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi (A.İ.H.L.)

Milli İrade Kız A.İ.H.L

Özel Harekat Şehitleri A.İ.H.L

Şehit Ömer Takdemir A.İ.H.L.

Şehit AHMET ÖZSOY Kız A.İ.H.L.

Şehit Ömer İpek Kız A.İ.H.L.

Erkan-Volkan Yiğit A.İ.H.L.

Şehit Ömer Halisdemir A.İ.H.L.

Ankara Kız A.İ.H.L.

Şehit Demet Sezen Kız A.İ.H.L.

Ostim Mesleki ve Teknik Anadolu L.

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu L.

15 Temmuz Şehitler A.İ.H.L.

Tevfik İleri A.İ.H.L.

İstanbul: Kadıköy Anadolu Lisesi

Cağaloğlu Anadolu L.

Kabataş Lisesi

İstanbul (Erkek) Lisesi

Pertevniyal Lisesi

Vefa Lisesi

Atatürk Fen L.

Çapa Fen Lisesi

İstanbul Avni Akyol Güzel S.L

Haydarpaşa Lisesi

Hüseyin Avni Sözen Anadolu L.

Aydın Doğan Güzel S. L.

Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal B. L.

TFF Meral-Celal Aras Spor L.

Şehit Akın Sertçelik A.İ.H.L.

Şehit Timur Aktemur Kız A.İ.H.L.

Başakşehir Şehit Hakkı Aras A.İ.H.L.

Şehit Halil İbrahim Yıldırım A.H.İ.L.

Şehit Kemal Ekşi A.H.İ.L.

Şehit Servet Asnaz A.H.İ.L.

Şehit Mehmet Güder A.H.İ.L.

Şehit Osman Yılmaz A.H.İ.L.

Şehit Mustafa Kaymakçı A.H.İ.L.

Şehit Adil Büyükcengiz A.H.İ.L.

Şehit Muhammed Fazlı Demir A.H.İ.L.

Şehit Erol Olçok Kız A.H.İ.L.

Şehit Erol İnce Kız A.H.İ.L.

Şehit Ayşe Aykaç A.H.İ.L.

15 Temmuz Şehitleri A.İ.H.L.

Şehit Halil İbrahim Yıldırım A.İ.H.L.

Ömer Halisdemir Kız A.İ.H.L.

Kartal Mehmet Akif Ersoy A.İ.H.L.

İTO Şehit Ahmet Aslanhan A.İ.H.L.

Rabia Kız A.İ.H.L.

Tenzile Erdoğan Kız A.İ.H.L.

Hakkı Demir A.İ.H.L.

İstanbul Kız A.İ.H.L.

Mehmet Emin Saraç A.İ.H.L.

Beşiktaş Kız A.İ.H.L

Beyoğlu A.İ.H.L

Güngören Kız A.İ.H.L

Kadıköy Erkek A.İ.H.L

Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız A.İ.H.L

Kartal A.İ.H.L.

Ömer Çam A.İ.H.L.

Çamlıca Kız A.İ.H.L.

İTO Şehit Ragıp Ali Bilgen A.İ.H.L.

Abdurrahman Gürses A.İ.H.L.

İstanbul A.İ.H.L.

15 Temmuz Şehitleri A.İ.H.L.

Hakkı Demir A.İ.H.L.

Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan A.İ.H.L.

Uluslararası Fatih Sultan Mehmet A.İ.H.L.

Uluslararası Pendik Kız A.İ.H.L.

İzmir: Bornova Anadolu L.

İzmir Fen L.

Cihat Kora Anadolu L.

Şehit Erkan Er Kız A.İ.H.L.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok A.İ.H.L.

Şehit Hakan gülşen A.İ.H.L.

Şehit Ömer Halisdemir Kız A.İ.H.L.

Antalya: Antalya Erünal Sosyal B. L.

Yusuf Ziya Öner Fen L.

Kepez Mahmut Celalettin Ökten A.İ.H.L.

Hayme Ana Kız A.İ.H.L.

Balıkesir: Sırrı Yırcalı Anadolu L.

Şule Yüksel Şenler Kız A.İ.H.L.

Diyarbakır: Diyarbakır Anadolu Lisesi

Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen L.

TOBB Ferdi Yiğit A.İ.H.L.

Samsun: İbrahim Tanrıverdi Sosyal B.L

Samsun Anadolu Lisesi

Atakum A.İ.H.L.

• Facebook
  • Google

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası