farid farjad gece kafesi / Yumoş-Minik TEKBAŞ 4 kalp ve allı turnalar sustu

Farid Farjad Gece Kafesi

farid farjad gece kafesi

Fonda tanıdık bir keman sesi, Farid Farjad’ın ‘Gölha’sı çalıyor. Kemanı inleten virtüöz Farid Farjad taa yüreğimden vuruyor her seferinde.

Bazen duymamayı, görmemeyi, bilmemeyi ister insan.

İşte o halet-i ruhiyedeyim.

Keşke dünyaya at gözlüğüyle bakabilsem ve bütün duygularım alınabilmiş olsa

Sinir uçlarım tepki vermezse, şu zavallı kalbimi bu kadar yıpratmazsam.

Her geçen gün daha da netleşiyor, yaş aldıkça insanlara karşı gaddarlaşıyorum.

Hayatımda ki olmazsa olmaz kırmızı çizgilerim!!!

Ormanları (Ağaçlar), hayvanları ve üstleri kirli, yürekleri temiz çocukları tanımasaydım.

Gerçi vahşi sistem çocukluğu da çalıp dijitalin emrine verdi. Masumiyet zırhı uçunca, bu defa hem içi hem dışı kirlendi.

Artık duygularım yama tutmuyor.
Bir tarafım cehennem diğer tarafım alev topu, rasgele yakıyor içimi.

Cennetim dediklerim ellerimin altından bir, bir kayıyor.

Keşke dokunmasaydım diyorum, ıskalasaydım, teğet geçseydim, vurdum duymaz olaydım.

5 Temmuz bir ikindi sonrası, üç enik kedi, üst üstte istiflenmiş buldum.

Hiç tereddüt etmeden aldım elime, hiç sesleri çıkmıyordu ama nefes alıyorlardı. Üçünde de siyah kordon, gözleri kapalı, göbek bağları kop- mamıştı.

Öylesine işim çoktu ki, pandemiden yeni çıkmış bir millet olarak, kaybettiğimiz iki yılı telafi etmenin derdi bir telaşı vardı.

Yine de alıp eve getirdim, tişörtümü altlarına serdim, sulandırılmış sütü şırınga ile ağızlarına verdim, her iki saatte bir besledim, her iki saatte bir çişlerini yaptırdım.

Onlar ağlarken Ares’im de emin olun ağlıyordu, yanlarından bir an olsun ayrılmadı, hep merakla bekledi.

Salı ve çarşamba günü gıklarını dahi çıkarmadılar. Kakalarını yaptırdım, parmaklarımla çıkardığım oldu.

Biri siyah, biri beyaz, bir diğeri füme, siyah ve beyaz karışımı

Ne olduğunun bittiğinin hiç farkında değiller.

Başlarında bir anneleri yok!

Üçüncü günü inleyerek annelerini aramaya başladılar.

Bir yandan da benim sağlık sorunlarım.

Kırık ayağım sızım sızım, bir sadık dostumuz tarafından paramparça edilen kolum ayrı havada, sıcaklık keza fena bastırıyor.

Onlar uyurken, o iki, üç saatte göre işlerimi ayarladım. Her inlemelerinde elimde süt şırınga başlarına koştum, çişlerini çıkardım, popolarını ılık suyla yıkadım, üşenmeden her gün altlarını değiştirdim.

6 uykusuz gece geçirdim.

Bir gün üç saatliğine bakmaları için Berda Çiçek’te Hayvansever arkadaşım Sevim Karaca’ya, başka zaman da, günü birlik denize gitmek için komşum Nura İpekbayrak’a bıraktım. Nasıl bakacaklarını tarifini yaptım.

Sivrisinekler ayağımı delik deşik etmişlerdi, tuzlu su iyi gelir demiştim.

Dokunmasaydım, erkek kedi veya köpekler par- çalayarak yiyeceklerdi. Diri diri de gömülmezler ki, el vicdan yani.

Bunca kötülük kol geziyorsa, iyi insan dedikleri- mizin susmasından, görmemesinden, duymama- sından, umursamamızdan kaynaklanıyor, bilin istiyorum. Tepki vermeyen, sinirleri alınmış bir millet haline geldik.

Ne ara insanlığımızı vicdanımızı, merhametimizi, şefkatimizi kaybettik?

Dediğim gibi 5 Temmuz günü, 3 enik kedi, göbek bağı kopmamış, gözleri açılmamış Ata-türk Parkı’nda istif halinde buldum. Kayıtsız kalamadım, eve getirdim. Benden öncede muhakkak gören olmuştur diye düşünüyorum. Hangi vicdansız bu kedileri alır getirir parka açık alana bırakır ki?

9 gün yaşatabildim, olmadı, bulduğum yere götürüp sabahın erken saatinde gömdüm.

Böyle olunca gururum inciniyor, hevesim kırılıyor, kendime küsüyorum, göz yaşlarına boğuluyorum.

Her seferinde kendime şerh koyuyorum bir daha asla alma onların felaketi olma diye. Tenha ve ıssız gönlüme iyi geliyorlardı.

ANNESİZ KALMAK

Arkadaşım Hayvansever Songül Barut aradı. Sokaklarında bir köpeğin doğum yaptığını, 8 yavru doğurduğunu, belediyeyi aradıklarını ama gelip almadıklarını bana söylemişti. Bende anne onlara bakmıyorsa siz bakın aç kalmasınlar demiştim.

Bir şekilde yolumu düşürdüm, iyi mi ettim kötü mü ettim, siz karar verin.

Muhasebecime gittim, giderken yanımda su kabı, köpekler için mama tozu götürdüm. Arkadaşı aradım, ben enikleri buldum, önce bir tane dediler, sonra üç tane çıktı. Bulundukları yer Tepebağ kazı çalışmalarına on adım mesafede, ağaçların altında üç enik köpekti. Üstlerinde milyonlarca kene kaynıyordu. Biri iki tane kan emiciyi çıkarıp taşla ezdim. Bir iki şırınga çekip dişlerinin arasından bıraktım, birkaç damla da olsa su içirmeye çalıştım.

Oradakilerine yarın kene ilacı getirip, ilaçlayacağımı söyledim. Ertesi gün onca işimin arasında gittim, üç eniğin boynuna ve kuyruk kısımlarına kene damlası damlattım.

Süt tozunu sulandırıp içirdim, gerisini arkadaşıma Songül Barut’a verdim, ‘Sen içirirsin’ diye. Arkadaşım arayıp birinin üzerinden araç geçtiğini söyledi. Hadi gel de üzülme, daha enik kediler aklımda iken

Kardeşimi ikna edip birlikte gittik, füme renginde olan enik yavrunun durumu içler acısı idi, boynu enfeksiyon kapmış, balon gibi şişmişti.

Çukurova Veterinerliği’ne getirdik. Arabayla eniği ezen taksi şoförü gelip veterinere birazda olsa ödeme yaptı. İyi niyetliydi.

Veteriner Mete Metin’in an- nesi ayağını kırdığı için klinikte değildi. Yardımcısı eniğin boy- nundan yarım litre irin çıkardı. İğnesini yaptı.

‘Yarında getirin’ dedi.

Arkadaşıma bıraktım, çünkü benim evimin balkonundan aşağıya düşme ihtimali yüzdü.

Ertesi günü yine kardeşim Zeynel Abidin Tekbaş araba- sıyla gelip üç eniği kafese koyup veterinere getirdik, yine eniğin boynu bu defa daha çok şişmişti. Yine iltihabı akıttı, 4 iğne yaptı. Veterinere bu kadar iğneyi bu küçük beden kaldırmaz dedim. Diğer eniklere bol bol kene ilacı sürdü.

16 Temmuz günü gece on gibi Songül Barut beni arayınca, içime doğmuştu, minik yavruyu saat 9 gibi kaybetmiştik.

En azından son dakikasında acı çekmeden öl- düğünü düşünüyorum, çünkü ağrı kesici vur- muştu. Bugünde onu doğduğu yere gömdük. Bir adı bile yoktu.

16 Temmuz yılında bana bir darbe ge- cesinin ertesinde gelen oğlum Ares’in 5 yıl dö- nümü idi, emin olun hislerim çok karışıktı, sadece oğluma sarılıp gözlerinden öptüm, iyi ki hayatıma girmişti.

Ciddi anlamda kısırlaştırılma yapılmadığı sürece, bir köpek ortalama 8 enik doğurursa, 6 ay sonra bir daha doğum yaparsa 16 köpek ve bunun yavruları da tek tek doğum yaptığını düşünürseniz bu sayı yılda 50 eder. Onlara da yazık, bizlere de yazık. Götürülüp birde dağlara atılıyorlar. Projesini yazdım, devletin kasasından tek kuruşta çıkmaz, ben bu ülkede bu sorunu 5 yılda çözerim. İddialıyım. Başka yazıya kalsın, şu an yüreğim şu an lime lime

ALLI TURNAM

Allı Turnam içimde hep hüznü çağrıştırır. yılında Japon tur- nalarının belgeselini seyretmiştim, Rabbim allamış pullamış kılı kırk

yararak yaratmış. Muhteşem yaratmış!

Biliyorsunuz gökyüzünün Fatihi’dir kartallar. Jean Reno’nun “Rüzgar’ın kardeşliği” filmini mutlaka izlemelisiniz. Bir çocuk ve bir kartalın serüvenini anlatıyor.

yılında yayımlanan ‘İtin Tekiydi Yoldaşlarım’ kitabımda bir bölüm kartallara ayırmıştım. Lütfen sizde okuyun, kartalların hayat hikayelerini, hüzün ve mutluluk eş anlamlıdır.

Lafı uzatmayacağım. En naif, en kırılgan, benim ütopyam olan kuş serçelerdir. Hayvan deyip geç- meyelim, onlarında duyguları, hisleri var ve sadece mantık yürütemez ve konuşamazlar.

Tuz gölünde binlerce Flamingolar ölmüş, nasıl üzüldüm anlatamam. İnsan oğlu sırf kendi egosu geleceği için yer altı kaynaklarını kuruttuk- ları gibi, gölleri de kuruttular. Yok mu bunun bir ortası?

Nerede bizim bilim adamlarımız, ne işe yarıyor, neden tepkilerini ortaya koymuyorlar?

Anne flamingolar bu ölüleri görmemiş midir?

Filler bile birini kaybederken günlerce aile- cek yas tutarlarmış?

Neden benim ülkemde ormanlar yok oluyor?

Neden benim ülkemde çocuklar yatağa aç giriyor?

Neden benim ülkemde kadınlar öldürülüyor?

Ve neden benim ülkemde hayvanlar katliam katliam yok ediliyor?

Korada ortak ses çıkarmadığımız için, hepimiz suçluyuz. Sağlıklı bayramlar diliyorum iyi insanlara ve evrendeki canlı ve bitkilere

Keman Notaları

Her geçen gün biraz daha büyüyen keman notaları arşivimizde, Türkçe ve yabancı popüler şarkı notaları, Türkü notaları, film ve dizi müzikleri notaları, keman konçertoları, keman sonatları, etütler, küçük parçalar ve daha birçok keman notası bulunmaktadır. Notaları PDF veya JPEG/PNG formatlarında indirebilir ya da yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Nota okumayı bilmeyen veya zorlanan ziyaretçilerimiz için bütün notaların kolay do-re-mi şeklinde yazıyla notaları da mevcuttur. Ayrıca aşağıdaki yorum bölümüne istediğiniz keman notalarını yazabilirsiniz. En kısa sürede eklenecektir.

Notaların nasıl çalınacağına dair videolar için tıklayın.

Son eklenen notalar

1 Mayıs Marşıyeni eklenen keman notaları

Yıl Marşıyeni

Mor ve Ötesi Cambazyeni

Felix Körling Gençlik Marşı (Dağ Başını Duman Almış)yeni

Mehmet Efe: 23 Nisan Yıl Marşı

23 Nisan Şarkısı

Mor ve ötesi: Bir Derdim Var

Tones and I: Dance Monkey

Rolf Lovland: Song from a Secret Garden

Çav Bella

Cahit Berkay Selvi Boylum Al Yazmalım

Anonim Ederlezi

Zülfü Livaneli Yiğidim Aslanımyeni

Kristen Anderson-Lopez&Robert Lopez Into the Unknown

İlhan Şeşen Sen Benim Şarkılarımsın

Çanakkale Türküsü

BTS Blood, Sweat and Tears

BTS Boy with Luv

Queen Bohemian Rhapsody

Shawn Mendes & Camilla Cabello Senorita

Billie Eilish Bury a Friend

Louis Guglielmi La Vie En Rose

23 Nisan Marşı

Future: Mask Off

Luis Fonsi: Despacito

Ed Sheeran: Shape of You

İzmir Marşı

İstiklal Marşı

Şebnem Ferah: Sil Baştan

Teoman: Haziran

İbrahim Tatlıses: Haydi Söyle

Arnavutluk Halk Şarkısı: Jarnana

Ayla Çelik: Bağdat

Barış Manço: Kol Düğmeleri

Queen: We Will Rock You

Monty Norman: James Bond Theme

Katy Perry: Firework

Survivor: Eye of The Tiger (Rocky filminin ünlü müziği)

Walter Murphy: Family Guy

Bülent Özdemir: Lale Devri

Ermeni halk ezgisi: Sarı Gelin

Selanik Türküsü: Bülbülüm Altın Kafeste

Özdemir Erdoğan: Pervane (Bana Ellerini Ver)

Necip Celal Antel: Sevdim Bir Genç Kadını (Özleyiş Tango)

Azeri halk ezgisi: Ayrılık

İrem Derici: Kalbimin Tek Sahibine

Fırat Tanış: Yani Olmuyor

Kemanî Kevser Hanım: Nihavend Longa

Sezen Aksu: İkinci Bahar

İbrahim Tatlıses: Yalnızım Dostlarım

Ezginin Günlüğü: Sigaramın Dumanına Sarsam (Nadir Göktürk)

Kıraç: Yıllar Sonra

Muhlis Sabahaddin Bey: Hatırla Sevgili

Anonim: Gesi Bağları

Metin Bükey: Samanyolu

Sibel Can: Kış Masalı

Loreena McKennitt: Caddelerde Rüzgar (Tango to Evora)

Carlos Eleta Almaran: Historia de un Amor

Muâllim İsmail Hakkı Bey: Fikrimin İnce Gülü

Selâhattin Altınbaş: Duydum ki unutmuşsun

Kaptanzade Ali Rıza Bey: Yıldızların Altında

Anonim Yahudi Şarkısı: Memleketim (Rabbi Elimelekh)

Teoman: İstanbul&#;da Sonbahar

Yalçın Tura: Hasretinle Yandı Gönlüm

Aşık Veysel: Uzun İnce Bir Yoldayım

Tanju Okan: Kadınım

Anonim: Odam Kireç Tutmuyor

Grigoras Dinicu-Jascha Heifetz: Hora Staccato

İngiliz halk şarkısı: Greensleeves

V. Monti: (Çardaş): Czardas

Zülfü Livaneli: &#;Gözlerin &#;Kız Çocuğu

Astor Piazzola: Libertango

Frank Sinatra: My Way

The Beatles: Yesterday

Dean Martin: Sway (Pablo Beltran Ruiz: Quien Sera)

Iosif ivanovici: Tuna Dalgaları (Waves of Danube)

Edith Piaf: Padam Padam

Consuelo Velázquez: Besame Mucho

Eduardo di Capua: O Sole Mio

C. Fernandez: Cielito Lindo

Karl Jenkins: Palladio

John Legend: All of Me

Miley Cyrus: Wrecking Ball

Boney M.: Rasputin

Happy Birthday to You (Mutlu Yıllar Sana- doğum günü şarkısı)

Anonim: Şina Nari

The Wanted: Glad You Came

Kolbastı

Anonim: Bir Dalda İki Kiraz

Koji Kondo: Super Mario Bros

Lana Del Rey: Summertime Sadness

Carly Rae Jepsen: Call Me Maybe

Gotye: Somebody that I used to know

Nicki Minaj: Starships

Adele: &#;Someone like you &#; Rolling in the deep &#; Set Fire to The Rain

Rihanna: Stay

Onerepublic: Counting Stars

Lady Gaga: Applause

Robin Thicke: Blurred Lines

David Guetta: Titanium

Tomaso Albinoni: Adagio

Johannes Brahms: Lullaby (Ninni)

L.v Beethoven: Ode to Joy (Dokuzuncu senfoni&#;den) Für Elise (keman piyano için)

Jules Massenet: Meditation (Thais operasından)

Edward Elgar: Salut d&#;amore

Franz Schubert: Ave Maria (Amatör kemancılar için basitleştirilmiş versiyon) Serenade

Niccolo Paganini: Keman sonatı op3. no

Felix Mendelsshon: Düğün Marşı (İki keman ve piyano için)

J. Pachelbel: Canon (İki keman için)

L.V Beethoven: Keman ve Piyano sonatları (tamamı)

E. Ysaye: Solo keman sonatları

Pablo de Sarasate: Zigeunerweisen (Gypsy Airs)

FARİD FARJAD KEMAN NOTALARI

Taghtam Deh (keman ağlıyor, hiçlik)

Golha

FİLM VE DİZİ MÜZİKLERİ KEMAN NOTALARI

Clint Mansell: Requiem for a Dream (Bir Rüya İçin Ağıt) yeni

John Williams: Hedwig&#;s Theme (Harry Potter)yeni

Yalçın Tura: Umutsuz (Umutsuzlar film müziği)

Carlos Gardel: Por Una Cabeza (Kadın kokusu filmindeki tango müziği)

John Williams: Schindler&#;s List (Schindlerin Listesi film müziği)

Jerry Bock: Sunrise, Sunset (Damdaki kemancı-Fiddler on the Roof müzikalinden)

Sting/Mariano Mores: El Tango de Roxanne (Moulin Rouge filminden)

Hans Zimmer: Karayip Korsanları

Nino Rota: The Godfather (Love Theme)

Howard Shore: Yüzüklerin Efendisi (The Lord of The Rings)

Luiz Bonfá: Manha de Carnaval (Black Orpheus-Siyah Orfe filminden)

Stephen Warbeck: Game of Thrones

John Williams: Star Wars

James Horner: My Heart Will Go On (Titanic film müziği)

Kristen Anderson-Lopez,Robert Lopez: Let It Go (Frozen- Karlar Ülkesi oskar ödüllü müziği)

KEMAN KONÇERTOLARI

Oskar Rieding: Si minör keman konçertosu

Jean-Baptiste Accolay: Keman Konçertosu (La minör)

A. Vivaldi dört mevsim: İlkbaharYazSonbaharKış

Pyotr Ilyich Tchaikovsky: Keman Konçertosu (op. 35 Re Major)

Jean Sibelius: Keman konçertosu (op. 47 Re minör)

Johannes Brahms: Keman Konçertosu (op Re Major)

L.v Beethoven: Keman Konçertosu (op Re Major)

KEMAN ETÜDLERİ

Rodolphe Kreutzer 42 Etüd: Kreutzer 42

Pierre Rode: 24 Kapris

oylar

Article Rating

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası