bilsem sonuçları 2020 sorgulama / YILI BİLSEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Bilsem Sonuçları 2020 Sorgulama

bilsem sonuçları 2020 sorgulama

BİLSEM

BİLSEM sonu&#;ları a&#;ıklandı mı? BİLSEM sonu&#; sorgulama nasıl yapılır?

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Nisan 29,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Uzaktan eğitim sürecinde olan öğrenciler bir yandan derslerini takip ederken bir yandan da BİLSEM sonuçlarında son durumu araştırıyor. BİLSEM'in ilk aşaması olan grup tarama testi ocak ayının ilk haftalarından mart ayının ortasına kadar devam etmişti. Peki, BİLSEM sonuçları açıklandı mı? BİLSEM sonuç sorgulama nasıl yapılır?

1/3BİLSEM sonuçları açıklandı mı BİLSEM sonuç sorgulama nasıl yapılır
2/3BİLSEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK
3/3BİLSEM SINAVI AŞAMALARI

YILI BİLSEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

- BİLSEM GRUP TARAMA UYGULAMA SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci seçme sınavının merakla beklenen uygulama sınav sonuçları açıklandı.

BİLSEM Nedir?

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen tarihlerde açılan sınavlara, katılan öğrenciler sınav sonuçlarına göre Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinde yerleşme hakkı kazanırlar. Bilim ve Sanat Merkezleri ilkokul çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumlarıdır.

İlkokul 1. 2. ve 3. sınıflara devam edip genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında akranlarından ileri düzeyde farklılık gösterdiği düşünülen öğrencilerin sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterilmesiyle Bilim ve Sanat Merkezleri'ne öğrenci seçim süreci başlamaktadır.

Bilim ve Sanat Merkezleri’nin temelinde örgün milli eğitimimize alternatif olması değil; tam tersi destekleyici olması fikri vardır. Bu sebeple Bilsem’in bir parçası olacak olan yerleştirilme hakkı kazanan tüm öğrenciler, örgün eğitim saatleri dışında olacak şekilde bu özel niteliğe sahip Bilim ve Sanat Merkezlerinde destekleyici eğitimler ile kendilerini geliştirmektedirler.

SINAV SONUÇLARI!

Grup tarama uygulaması baraj puanları; genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik yetenek alanlarının her biri için ayrı olacak şekilde Türkiye ortalamalarına göre belirlenmiştir. Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir.

Grup tarama uygulamasında 1. sınıflara 60, 2 ve 3. sınıflara 70 soru sorulmuş olup her doğru cevap 10 puan olarak hesaplanmıştır . Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerimiz 11 Kasım tarihinden itibaren bireysel değerlendirme giriş belgelerini kayıtlı oldukları okul idaresinden alacaklardır. Bireysel değerlendirme sonucunda bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrencilerimiz eğitim öğretim yılından itibaren eğitimlerine başlayacaklardır.  

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan sınav sonuçlarına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

funduszeue.info

SINAV İTİRAZLARI!

Tablet bilgisayar ile yapılan grup tarama uygulama sonucuna ilişkin itirazlar, sonuçların funduszeue.info adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan beş iş günü içinde öğrenci velisi tarafından funduszeue.info adresinden yapılacaktır.

Genel Müdürlüğe ulaşan itirazlar değerlendirildikten sonra yine aynı sistem üzerinden veliye bilgilendirme yapılacaktır.

EĞİTİM

MEB açıkladı BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB BİLSEM sınav sonucu sorgulama ekranı!

Bilim ve Sanat Merkezleri Ö&#;renci Tan&#;lama ve Yerle&#;tirme S&#;nav&#; ara&#;t&#;r&#;lmaya devam ediyor. 5 Eylül tarihinde yap&#;lmaya ba&#;lanan B&#;LSEM s&#;nav&#;n&#;n sonuçlar&#; ne zaman aç&#;klanacak merak ediliyordu. Devlete ba&#;l&#; olarak çal&#;&#;an özel e&#;itim kurumlar&#;nda e&#;itim hayat&#;na devam eden, özel yetenekli çocuklar&#;n seçilmesi için birçok ö&#;rencinin kat&#;ld&#;&#;&#; B&#;LSEM s&#;nav&#; sonuçlar&#; bekleniyor. Milli E&#;itim Bakanl&#;&#;&#;'n&#;n yapt&#;&#;&#; aç&#;klamayla birlikte s&#;navlar&#;n 14 Ekim tarihinde aç&#;klanaca&#;&#; duyuruldu. B&#;LSEM s&#;nav sonuçlar&#; nas&#;l ve nereden sorgulan&#;r? Detaylar haberimizde.

B&#;LSEM SINAV SONUÇLARI (1)

B&#;LSEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel yetenekli çocuklar&#;n grup tarama yöntemi ile belirlendi&#;i B&#;LSEM s&#;nav sonuçlar&#; ekran&#; MEB taraf&#;ndan 14 Ekim ' de funduszeue.info web sitesinden aç&#;klanacak. B&#;LSEM s&#;nav&#;nda bir s&#;k&#;nt&#; ya&#;ayan ve grup tarama s&#;nav&#;na itiraz etmek isteyen ö&#;rencilerin, B&#;LSEM s&#;nav&#; itiraz ba&#;vuru tarihleri ise 16 Ekim ve 22 Ekim tarihlerinde al&#;nacak. B&#;LSEM s&#;nav&#;n&#;n sonuçlar&#; aç&#;kland&#;&#;&#; takdirde a&#;a&#;&#;daki adresten ö&#;renilebilecek.

B&#;LSEM SINAVI SONUÇLARI Ö&#;RENME EKRANI

&#;l tan&#;lama s&#;nav komisyonlar&#; taraf&#;ndan bireysel de&#;erlendirme randevular&#; 2 Kas&#;m ve 6 Kas&#;m tarihleri aral&#;&#;&#;nda verilecek.

B&#;LSEM SINAV SONUÇLARI )

B&#;LSEM SINAVLARI NE ZAMAN B&#;T&#;YOR?

Bilim ve Sanat Merkezleri Ö&#;renci Tan&#;lama ve Yerle&#;tirme K&#;lavuzu'nda yer alan bilgiye göre 4 Ocak tarihinde ba&#;lanan s&#;navlar, koronavirüs nedeniyle revize edilmi&#;ti. B&#;LSEM s&#;navlar&#; ne zaman bitecek merak eden adaylara, B&#;LSEM s&#;navlar&#;n&#;n 11 Ekim'de bitece&#;ini belirtelim. 5 Eylül tarihinden itibaren tekrar ba&#;layan s&#;navlar bir aydan fazla sürecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK &#;Ç&#;N TIKLAYINIZ

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası