imdat şarkısı / Onur Bal on Instagram: "Çakal imdat şarkısı söyledim"

Imdat Şarkısı

imdat şarkısı

Number1 Türk FM‘de yayınlanan Number1 Star programının bu haftaki konuğu Rapçi Çakal oldu. DJ Kadir Çetin’in sunuculuğunu yaptığı programda Emirhan Çakal, hayatına dair merak edilenleri anlattı.

Müzik piyasasını sallayan ‘İmdat’ şarkısının hikayesini anlatan Çakal, “İmdat şarkısını 45 dakikada yazdım. Bu durum her yiğidin harcı değil. Şarkıların arasında en az uğraştığım ama beni en çok eğlendiren şarkı. Türkiye&#;nin hit şarkılarından biri oldu. Çok da bir hikayesi yok. Şarkının bu kadar patlayacağını tahmin etmezdim.&#; diye konuştu.

Rap yapmaya karar verdiğinde babasından destek istediğini anlatan Çakal Baba bana destek ol 5 şarkı çıkaracağım birisi tutmazsa bu işi bırakıp eğitimime devam edeceğim dediğimde babam tamam oğlum dedi ve bana TL verdi. Bu küçük bir para olabilir ama babamın arkamda durması beni desteklemesi dağ gibi bir destekti. Sonrasında arkadaşlarımı aradım ev, arsa, araba ne varsa bulun klip çekeceğiz dedim. Bir dağ evi buldular birkaç araba. Klibi masrafsız çektik. Klibi çektikten sonra da babamın verdiği para ile et alıp yaptık yedik.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Kadir Çetin&#;in kimlerle düet yapmak istersin? sorusuna yanıt veren Cakal, &#;Edis ile olabilir. Tarzını ve müziğini beğeniyorum&#; dedi.

Murda ve Hadise'nin 'İmdat' ortaklığı neyi kanıtladı?

Ezhel ile kaydettikleri 'Aya' ile radyoların rap ambargosunu delen belki de ilk şarkıya imza attı Murda. 'Aya' öylesine uzun soluklu bir hit oldu ki kaç yıldır rap müziğin r'sini çalmayan, Atiye'nin 'Güzelim'inin Sultana'sız, Nil Karaibrahimgil'in 'Peri' şarkısının Ayben'siz versiyonunu çalan radyolar, Murda ve Ezhel ikilisine asla kayıtsız kalamamıştı. Çünkü 'Aya' melodisinden temposu ve akılda kalıcı sözlerine kadar muazzam bir 'duvar kırıcı' olmuştu. Akabinde Ezhel'in 'Felaket'ini keşfeden Türkçe pop radyoları devamında ise Sefo'nun 'Bilmem Mi?'si ile trap, reggaeton ve rap arasında pop dinleyicilerinin kolaylıkla kabulleneceği işleri sıcak bakmış, bu şarkılar uzun süre rotasyonda kalmayı başarmıştı. Sefo 'Bilmem Mi?' haricinde diğer şarkılarıyla da radyoların şans verdiği isimlerden biri. Ama istatistiklere göre temmuz ayında yayınlanan Murda ve Hadise ortaklığı 'İmdat' şu ana kadar 'bu cephe'den çıkan en büyük hit oldu diyebiliriz.

Murda ve Hadisenin İmdat ortaklığı neyi kanıtladı

'İmdat'ın en büyük sıkıntısı monotonluğu

Murda ve Hadise ortaklığı 'İmdat' her ne kadar temmuz ayında çıksa da bence asıl patlamasını ağustos ayında yapmıştı. Dijitalde ilk günden beri adından bahsettiren şarkıyı -şükürler olsun- sadece bir ay gecikmeli olarak yayınlayan Türkçe pop radyoları 'İmdat'ın popülerliğine katkı sunmayı başardı. Elbette bunda şarkıda "Aşk kaç beden giyer beybi?" diyen Hadise'nin payı da büyük. Hadise gibi ana akımın göbeğinde bir yıldız olmasaydı 'İmdat' bu kadar ses getirir miydi, ben sanmıyorum. Murda ve Hadise doğru bir kombinasyon. 'İmdat' inanılmaz keyifli bir şarkı. Dinledikçe daha da çok dinlemek istiyorsunuz. Hiçbir şekilde sıkmıyor sizi. Akıp gidiyor şarkı. Arada Hadise eski hit şarkısına gönderme yapmasa irkilmezsiniz bile hatta. Ama ortada şöyle de bir gerçek var: 'İmdat' gayet eli yüzü düzgün bir şarkı olsa da şarkı o kadar monoton ilerliyor ki bir yerden sonra dinleyici araya bir oyuncak istiyor. Sefo'nun 'Bilmem Mi?'sindeki iniş ve çıkışların olmadığını düşünün ve sadece şarkının girişteki gibi ilerlediğini düşünün. Ne kadar eksik değil mi? İşte 'İmdat'ta da bence tam olarak böyle bir eksiklik var. Şarkının sonlarındaki melodi tek başına bu oyuncak ihtiyacını karşılamaya yetmiyor bence.

Murda ve Hadisenin İmdat ortaklığı neyi kanıtladı

Demek ki isteyince bambaşka bir sound çıkabiliyor ortaya

Murda ve Hadise cool yıldızlar. Z kuşağı Murda'ya bayılıyor. Hadise zaten ana akım prensesi ve üstelik 'Baba evi' söylemlerinden ziyade daha çok 'Küçük Bir Yol' cool'luğunda. İkili birlikte ne kaydetse muhakkak ses getirecekti zaten. Evet, 'İmdat' doğru ve sempatik bir şarkı. Üstelik niceliksel anlamda da dinleyiciyi doyurdu. Ama bence asıl büyük 'rap vs. pop' çarpışması beste bazında bu değil. Bir gün bir rap'çi ile bir pop'çu güçlerini birleştirdiğinde, ki bence eli kulağında bunun, ortaya çıkacak şarkı ne pop gibi ne rap gibi olacak tıpkı 'İmdat' gibi. Ama 'İmdat'tan farklı olarak çok daha güçlü, çok daha sağır sultanın bile duyacağı bir iş çıkacak. Murda ve Hadise ortaklığı rap ve pop kombinlerinin ne salt rap ne de salt pop gibi olması şartını ortadan kaldırdı ve önemli bir şeyi kanıtladı. Demek ki iki farklı türün temsilcisi bir araya geldiğinde ortaya bambaşka bir sound çıkabiliyor. Bu çok güzel. Ama yeterli değil. Daha güçlü bir besteyle çok daha sağlam bir hit lazım. KÖFN'ün haftalardır 'Bi' Tek Ben Anlarım'la yakaladığı muazzam bir başarı lazım işte. Murda ve Hadise çok yaklaştı ama tam olarak yakalayamadı. Kimya doğru, aranje ve beste bir tık sönük kaçtı. Eminim çok yakında ya bu ikiliden ya da sürpriz başka isimlerden dijitali de radyoları da yakıp yıkacak bir hit gelecek. Yol doğru. Az biraz daha iddialı hit'ler lazım

funduszeue.info
funduszeue.info
funduszeue.info
[email protected]

"İmdat" şarkı sözleri

Cakal Lyrics

"İmdat"

Mhm-mhm, mhm
(I miss you, Down)
Ya-ya, ya-ya
Ya-ya, ya-ya
Mhm-mhm

Corona, midye, sahil
Kime güven'ce'z aga? Herkes hain
Ballı ballı viski (Oh-o-oh)
Yengeniz heyecanlı, düştü
Akşama ev var mı? Rüştü
Yalnız içen varsa küstüm
Eskiden ağlardım, güldüm
Şimdi sakallandım, büyüdüm

İmdat, imdat, yok mu kafamızı yakalıy'cak?
Arabayı valeden aldırıcak (Grr)
Bu gece ben kullanmı'ca'm (Ya, ya)
Arabayı valeden aldırıcak

"Gelsene bana Çakal, kocam Ankara'da"
Lafı bile duydum arada derede
Aramadım onu ama yanlış anlama
Sörf yapılan hep farklı dalgalar (Grr)
Yerinde duramaz canlı canlı, ya
Vampir gibisin kanlı kanlı, love
Aşk yaşanır mı kanka kankaya?
Dönüyo'z virajı yanlı yanlı, ya

Her güne yeni kız, farklı pantolon
Bana harcamak için vakti var mı bol?
Sadece benmişim, başka derdi yok
Benim gözümde bi' farkı kalmıyo', (Ya, ya)
"Bi' daha, bi' daha" diyo', "Bi' daha" diyo'
"Bi' dahası yok!" dedim ama inanmıyo'
Hayal meyal rüya hatırlıyo'm
Sana katlanmak, bebek, bayağı bi' zor (Oh-o)

Bu gece ben kullanmı'ca'm

Submit Corrections

Writer(s): Emirhan çakal, Burak önder

You May Also Like

Heijan & Muti - "Hokkabazlar"Beni sınayamazlar onlar; geçmemiş sokaklarımdan Anlamazlar, anlatsam yargılarlar Umudum masamdaki saki Doldur desem ilk kadehte bayılmıştır Kaderin sillesiyle ayılsak da Konuşmazsam olmaz Ayıkmazlar

No.1 & Melek Mosso - "Yarım Kalan Sigara" Simsiyah bir gecenin Öfkesiydi sözlerin Hayat, kırmadan anlat isterim Yarım kalan sigara, boş şişeyle yan yana Onlar arkadaş şimdi bana Simsiyah bir gecenin Öfkesiydi sözlerin Hayat, kırmadan anlat

UZI - "Makina"AKDO! Yok bizde ayar, alayına gider Parasını verelim de konuşmayın yeter Artık 5 kilo da bi' gecede biter Yaktık tüm olanı, dayanmadı ciğer Yok bizde ayar, alayına gider Parasını verelim de

Diyar Pala - "Yeşilimi Ver"Biri yetmez ikincisi olsun Iki yetmez üçüncüsü olsun Hepsi de bile bile gelir eğlenceye oo Diyar'ın partisi bu ortam kopar, hardcore gang bang boom Etek altı sulu ve de mutlu Yeşilimi ver kafam

Motive, UZI, Aksan, Güneş & Modd - "Mektup" Sanma ki göklere düştüm ah Gökyüzü üstüme düştü ah Hem yakın hem uzak biz gibisin Hep yanımda benimle güçlü kal Güçlü görünen hep düştü Yok bi' çözüm bulduysan benimle paylaş artık Artık anlatmayın

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası