fetih sözleri / İstanbul’un fethi mesajları ve sözleri - Galeri - Fikriyat Gazetesi

Fetih Sözleri

fetih sözleri

İstanbulun Fethi Sözleri

Bu sayfamızda İstanbul’un Fethi Sözleri ve İstanbul’un Fethi ile ilgili Sözler ve İstanbulun Fethi için Söylenen Sözler yer almaktadır.

Ya ben İstanbul’u alırım, Ya İstanbul beni alır..
İstanbul’un Fethinin Yıl dönümü kutlu olsun!
Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusunu rahmetle anıyorum…

yıldır bu gurur bizim. Kutlu olsun!

Ne fetih akla hayale sığabildi; ne de Fatih!
Hayalin ustası olan ressamların bile tahayyülünü aciz bıraktı.
İstanbul’un Fethini çizenler, onu hep kırk yaşın üstünde hayal edebildi.
Oysa o, 21 yaşında bir delikanlıydı.

İstanbul’un fethinin yılı kutlu olsun.

İstanbul’un Fethinin Yıl dönümü kutlu olsun!

Ya ben İstanbul’u alırım ya İstanbul beni. Fatih Sultan Mehmet

O güzel komutana da o güzel orduya da binlerce selam olsun…
Bu büyük Fethin mirasına sahip çıkmak hepimize nasip olsun…

Çağ açıp çağ kapatan İstanbul’un Fethinin yıldönümü kutlu olsun.

Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusunu rahmet ve minnetle yad ederiz.

Biz toprakları değil gönülleri feth etmeye gidiyoruz. Fatih Sultan Mehmet

Bir gece ansızın gelir krallığınızı imparatorluğuma katarım. Fatih Sultan Mehmet

Benim kudretimin ulaştığı yere, sizin hayalleriniz bile ulaşamaz. Fatih Sultan Mehmet

İstanbul’un fethini üzerinden tam yıl geçti ve biz aynı heyecanla bu günü kutluyoruz.

İstanbul’u bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Şanlı tarihimizin en önemli günlerinden birisi olan İstanbul’un fethinin Yılı kutlu olsun.

Biz bu toprakları değil gönülleri fethetmeye gidiyoruz. 29 Mayıs İstanbul’un fethi kutlu olsun.

Gerçekte, İstanbul’un Fethi, her şeyden evvel bir insanlık ve medeniyet hamlesidir. Hikmet Kıvılcımlı

yıllık Roma İmparatorluğuna son veren kutlu komutan İstanbulun Fethi Sözleri Fatih Sultan Mehmet Han’ı minnetle anıyoruz.

Geceler vardır dirilişe gebedir, fecr olur; Şehr-i İstanbul fetholunur, bir çağ kapanır bir çağ açılır.

İstanbul’u niçin fethettiklerini sorduklarında; önce o benim gönlümü fethettiği için. Fatih Sultan Mehmet

“Ne yazılır ki Fatih’e O, kendi destanını yazdı tarihe. İstanbulun Fethi ‘nin Yıldönümü kutlu olsun.”

Fatih sultan Mehmet han başta olmak üzere muzaffer ordusunu Fethinin yılında rahmet minnet ve Şükranla anıyoruz

Onlar, denizi zincirleyecek kadar akıllı ise, Bizler de gemilerimizi karadan yürütecek kadar deliyiz! Fatih Sultan Mehmet

Tarihin dönüm noktalarından biri olan İstanbul’un Fethinin yıl dönümü heyecanını yaşıyoruz. İstanbulun Fethi kutlu olsun.

Peygamber övgüsü alan atam Fatih Sultan Mehmet Hân ve muzaffer ordusunun ruhu şâd, İstanbul’un Fethinin Yılı Kutlu Olsun.

Konstantiniyye elbet bir gün feth olunacaktır. Onu fetheden kumandan ne funduszeue.info güzel kumadan, onun askeri ne güzel askerdir. Hz. Muhammed

Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan dönüm noktası olan İstanbul’un fethinin yılını gururla ve iftiharla kutluyoruz.

Adıyla şanıyla büyük olan İstanbulun bağımsızlığını armağan eden Fatih Sultan Mehmet Hanı ve Silah Arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, İstanbulun Fethini kutluyorum.

İstanbul’umuza Ebedi Sancağımızı Diken Büyük Türk İki Karanın ve İki Denizin Hükümdarı Sultanımız Fatih Sultan Mehmet Han’ı, Onun Kutlu Ordusunu Rahmetle ve Minnetle Anıyorum. Ruhları Şad Olsun!

“Fatih Sultan Mehmet Han başta olmak üzere bu topraklarda bayrağımızın dalgalanmasına, göklerde ezanımızın yankılanmasına vesile olan ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyorum.””Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri dahi ulaşamaz “

Karadan ve denizden bu şehrin dışarıyla olan irtibatını tamamen kesmiş bulunuyoruz. İşte bütün bunlardan dolayıdır ki, şehrin elimizden kurtulmasına imkan ve ihtimal yoktur. Buna bütün kanaati vicdaniyem ile inanıyorum. Fatih Sultan Mehmet

Semalarında ebediyen yükselecek ezanların ilk adımı, kutlu bir müjdeydi fetih destanı.”””Ya ben İstanbul’u alacağım ya İstanbul beni” diyerek yola çıkıp Peygamberimizin övgüsüne mazhar olan Kutlu komutan Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin yılı kutlu olsun. 

Evet, padişah benim. Ancak siz yine de çiçekleri ona veriniz. Çünkü kendisi benim hocamdır. -Fatih Sultan Mehmet (İstanbul’un fethi sırasında orduyu çiçeklerle karşılayan Bizanslıların yanlışlıkla Akşemseddin’e gitmeleri ve onun halka Fatih’i işaret etmesi üzerine ettiği Sözdür.)

Allah beni bu şehrin halkının müttefiki olarak bu zamana kadar sakladı. Biz bu şehrin düşmanlarına galip geldik ve onların vatanlarını aldık. Burayı Makedonyalılar Taselyalılar ve Moralılar almışlardı. Biz bunların bizlere karşı kötü davranışlarının intikamını yıllar geçmesine rağmen torunlarından aldık. -Fatih Sultan Mehmet

Akşemseddin, Hacı Bayram-ı Veli ile Edirne’ye gittiğinde Sultân II. Murat ile de görüşür. Meşhur hadise, burada geçer. II. Murat Hacı Bayram-ı Veli’ye İstanbul’u kimin alacağını sorunca “İstanbul’un fethi, şu yanımdaki köse ile ha şu beşikte yatan bebeye nasip olacak” der. Köse Akşamseddin’dir, bebe de küçük Şehzade Mehmet’tir. Erhan Altunay

Ey Tecrübe Sahibi Bahadırlarım! Ben durumu bu şekilde değerlendirerek, şartların en müsait an olduğunu düşünerek sizleri burada topladım. Hepinizin yapmış olduğum açıklamalara kani olarak fikirlerimde müşterek olduğunuzu muhakkak zannederim ve derim ki: Çok süratli bir şekilde durumun gerektirdiği şekilde hareket ederek bu şehri zapt etmeliyiz. -Fatih Sultan Mehmet

Pederim cennet mekana gelince; saltanat yıllarını idrak edenlere izaha gerek yoktur ki, ne büyük bir kuvvet ile şehrin üzerine hareket etti. Yapmış olduğu hücumlarla şehrin surlarına o kadar yaklaşmıştı ki, ordusundan atılan oklar, savunmadaki askerlere isabet ediyor idi. Şehrin zaptı bu kadar yaklaşmış olduğu halde, sultanın emniyetini kazanmış olan yakınlarının himmetleri ile sulh yapılmış ve kuşatmaya kaldırılmıştı. -Fatih Sultan Mehmet

Yelkenler biçilecek, yelkenler dikilecek; 
Dağlardan çektirilen, kalyonlar çekilecek; 
Kerpetenlerle sûrun dişleri sökülecek! 

Yürü; hâlâ ne diye oyunda, oynaştasın? 
Fâtih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın! 

Sen de geçebilirsin yardan, anadan, serden 
Senin de destanını okuyalım ezberden 
Haberin yok gibidir taşıdığın değerden 

Elde sensin, dilde sen; gönüldesin, baştasın 

Yüzüne çarpmak gerek zamânenin fendini! 
Göster: kabaran sular nasıl yıkar bendini! 
Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini! 

Şu kırık âbideyi yükseltecek taştasın; 
Fâtih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın 

Bu kitaplar Fâtih'tir, Selim'dir, Süleyman'dır; 
Şu mihrab Sinânüddin, şu minâre Sinân'dır; 
Haydi, artık uyuyan destanını uyandır! 

Bilmem, neden gündelik işlerle telâştasın 
Kızım, sen de Fâtihler doğuracak yaştasın! 

Delikanlım! işaret aldığın gün atandan! 
Yürüyeceksin! Millet yürüyecek arkandan! 
Sana selâm getirdim Ulubatlı Hasan'dan! 

Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın; 

Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin! 
Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın! 
Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın 

Yürü, hâlâ ne diye kendinle savaştasın? 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da PaylaşNaat Sözleri (Seccaden Kumlardı) - Arif Nihat Asya >>

Bugün Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) kutlu hadisine nail olan koca İstanbul&#;un, cennet mekan Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusu tarafından fethinin yıl dönümü. Tarihimizde böyle büyük insanların varlığı bugünde istersek neler yapabileceğimizin en büyük delilidir. Bundan korkan dış dünya devletleri bizi köklerimizden koparıp; sefil, bağımlı bir toplum haline getirmeye çalışmaya son sürat devam ediyorlar. Ey Türk-İslam milleti titre ve kendine gel, nereden geldiğini, kim olduğunu, kanındaki Türk&#;ü hatırla! Ona göre yaşa ve yaşat. Üç kuruşluk maddiyat, tek gecelik amiyane zevk için neslini ve kendini heba etme. DÜŞÜN!

Fetih, açmak demektir. Arapça kelimenin kökünde fath &#;açmak, başarmak&#; vardır. Bu yüzden Kur&#;an-ı Kerim aynı kökten gelen Fatiha ile açılır. Bir de Fatih vardır, o da açan ve başarandır.

İstanbul bir gün elbet fethedilecektir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan ve onun askeri ne güzel askerdir. Hz. Muhammed (s.a.v)

Ya ben İstanbul&#;u alırım, ya da İstanbul beni. Fatih Sultan Mehmet

İstanbul&#;un Fethi, inanmış ve fethe adanmış bir kumandan Fatih Sultan Mehmet ve inanmış güzel askerlerle adaletin zulme son verdiği bir fetihtir. Fethimiz daim olsun.

Biz toprakları değil gönülleri feth etmeye gidiyoruz. Fatih Sultan Mehmet

21 yaşında Peygamber Efendimiz&#;in övgüsüne mazhar olan, çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet&#;i ve ordusunu Fethin yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri dahi ulaşamaz. Fatih Sultan Mehmet

Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan İstanbul&#;un Fethini kutlarım.

O güzel komutana da o güzel orduya da binlerce selam olsun! Bu büyük Fethin mirasına sahip çıkmak hepimize nasip olsun&#;

Geceler vardır dirilişe gebedir, fecr olur; Şehr-i İstanbul feth olunur, bir çağ kapanır bir çağ açılır&#; Bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan Fatih Sultan Mehmet&#;in ve tüm ecdadın ruhları şad olsun&#; İstanbul fethinin yılı kutlu olsun.

İnceleİstanbul ile ilgili Sözler

İstanbul&#;u bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Kalpte iman, dilde dualar ile müjdelenen şehir İstanbul fethedildi! Zafere kavuşuldu ve ezan sesleri göklere yükseldi! Destanın sahibi, fethin komutanı Fatih Sultan Mehmet&#;i saygı ve rahmetle anıyoruz. İstanbul&#;un fethi kutlu olsun!

İstanbul&#;un Fethi Tebrik ve Kutlama Sözleri

9 yaşında hafız, 12 yaşında padişah, 21 yaşında İstanbul&#;u fetheden, 2 imparatorluk, 4 krallık, 11 prenslik yıkan, 7 dil bilen, havan topunun mucidi ve peygamberin övgüsüne mazhar olan çağ açıp çağ kapatan, şarkın ve garbın sultanı; Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusunu rahmetle anıyorum.

Alemlerin Sultanı Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)&#;ın övgüsüne mazhar olarak bizlere dünya kent İstanbul&#;u miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han&#;ı, O&#;nun kumandasındaki karaman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstanbul&#;un Fethi&#;nin yılını kutluyorum.

Ne yazılır ki Fatih&#;e O, kendi destanını yazdı tarihe&#; İstanbul&#;un Fethi&#;nin yıl dönümü kutlu olsun.

&#;Ya ben İstanbul&#;u alacağım ya İstanbul beni&#; diyerek yola çıkıp Peygamberimizin övgüsüne mazhar olan Kutlu komutan Fatih Sultan Mehmet&#;in İstanbul&#;u fethinin yılı kutlu olsun.

Peygamberimiz (S.A.V)&#;in rehberliği, Ebu Eyyüb el Ensari hazretlerinin manevi gücü, Akşemseddin ve Molla Gürani hazretlerinin mihmandarlığında, sadece bir şehri değil, gönülleri de fetheden Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusunu rahmetle anıyorum.

Alınan eğitim, inanç ve deha birleşince fetih olur. &#;Onlarca kez denendi, kaybedildi&#; demeden medeniyetimize ilham veren Sultan Fatih ve kahraman ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

İnceleFatih Sultan Mehmet Sözleri

Fatih Sultan Mehmet Han başta olmak üzere bu topraklarda bayrağımızın dalgalanmasına, göklerde ezanımızın yankılanmasına vesile olan ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Ne fetih akla hayale sığabildi; ne de Fatih! Hayalin ustası olan ressamların bile tahayyülünü aciz bıraktı. İstanbul&#;un Fethini çizenler, onu hep kırk yaşın üstünde hayal edebildi. Oysa o, 21 yaşında bir delikanlıydı. Dursun Ali Erzincanlı

Tarihe istikamet verip çağ açıp çağ kapatan İstanbul&#;un Fethi&#;nin yılı kutlu olsun. Cennet mekan atam Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusunu rahmetle anıyorum.

İstanbul&#;un fethi yalnızca bir şehrin değil, ecdadın fetihler çağının dönüm noktasıdır. İstanbul&#;un Fethi&#;nin yıl dönümünde, Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olarak İstanbul&#;u miras bırakan Fatih Sultan Mehmed Han ve ordusundaki kahramanları rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu kadim topraklarda, aziz milletimizle aynı istikamette ilerliyoruz. İstanbul&#;un Fethi&#;nin yılında insanlık tarihini değiştiren Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı askerlerini hayırla, rahmetle anıyoruz.

&#;Biz toprakları değil gönülleri fethetmeye gidiyoruz&#; diyen Fatih Sultan Mehmet Han&#;ın komutanlığında milletimizin tarih sahnesinde şahlanışının en önemli basamaklarından olan fethin yılı kutlu olsun. Ecdada selam olsun.

Paylaş.FacebookTwitterWhatsAppPinleTelegramTumblrLinkedInEposta

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası