collecturk şikayet / Collecturk Avon Adına Hiçbir Alışverişim Olmadı | Şikayet inceleme ve Firma Yorumları

Collecturk Şikayet

collecturk şikayet

Collecturk şaşkınlığı

Son günlerde banka müşterileri, özellikle de bankaya borcu olan sorunlu müşteriler yeni bir şirket tarafından aranmaya başladı. Bu şirketin adı Collecturk… Herkes “Benim borcum bankaya siz neden arıyorsunuz” diye yakınsa da bankalara coll-center hizmeti verdiğini söyleyen Collecturk şirketi bir anlamda bankalara alacak takibi konusunda destek hizmeti veriyor. Son dönemlerde aranmalar artınca kimdir bu şirket diye telefonlar da gelmeye başladı. Biz de merak ettik. Adını ilk kez duyduğumuz bu şirket için önce Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) internet sitesine bakıp varlık yönetim şirketi olup olmadığına baktık. Ama bir varlık yönetim şirketi olmadığını gördük. Daha sonra İTO kayıtlarına baktık. Biz bu isimde bir kayda ulaşamadık. Daha sonra ise şirketin internet sitesine girdik…
Malum içinde bulunduğumuz ekonomik kriz başta kredi kartları olmak üzere kredilerin geri ödemelerinde de sorunlara yol açıyor. Bankaların alacak bakiyesi arttıkça, bu alacaklar ya varlık yönetim şirketlerine devrediliyor ya da bilançoların aktiflerinde uzun süre tutuluyor. Böyle olunca bankalar bu tür alacakları ya satıyor ya da takibini başka kurumlara veriyor. Alacak takibi yapan şirketlerden biri de Collecturk. Her ne kadar biz adını yeni duysak da şirketin internet sitesinde yılından beri alacak takibi alanında faaliyet gösterdiği yazıyor. Collecturk, İstanbul 4. Levent’te iki ayrı katta yaklaşık metrekare operasyonel çalışma alanına ve oturma kapasitesine ve teknik altyapıya sahip bir şirket. Operasyonel çalışma alanının ve personelinin dışında Yönetim, Eğitim ve Kalite, IT, Raporlama birimlerini ve Hukuk Destek ekibini de bünyesinde barındırıyor.
Peki şirket ne tür hizmetler veriyor? Collecturk halihazırda, bankalar, varlık yönetim şirketleri, GSM şirket alacakları ile diğer kurumların alacaklarını, gerek yasal takip öncesi idari takip olarak adlandırılan süreçlerde, gerekse hukuki takip neticesinde sonuçlanmamış dosyaların tahsilatına yönelik hizmet veriyor.
İnternet sitesindeki bilgilerden sonra şirketi arayıp biraz bilgi aldık. Şirket yetkilileri varlık yönetim şirketi olmadıklarını, bankalarla yaptıkları özel sözleşmeler gereği bankalara coll-center hizmeti verdiklerini söylüyor. Yani bir anlamda bankaların sorunlu müşterilerine telefonla arayıp alacak takibinin hızlandırılmasına aracılık ediyor. Kısacası “Şu bankaya bu kadar borcunuz var, bankaya olan borcunuzu ödeyin” diyor. Bunun da takibini yapıyor. Doğal olarak müşteri bilgileri de bu şirketle paylaşılmış oluyor. İletişim bilgilerinden borç bilgisine kadar müşteri bilgileri Collecturk ile paylaşılıyor.
Elbette büyük bankalarla işbirliği yapan, bankalara coll-center hizmeti veren, bankaların müşteri bilgilerini alan bir şirketten BDDK’nın haberi vardır. Ama biz bu şirketi yeni duyduğumuz için, bir gün siz de Collecturk tarafından aranırsanız şaşırmayın diye bilgilendirme yapalım istedik. funduszeue.info

Company details

About

Collecturk, alacakların tahsilatı konusunda kurumlara uzmanlaşmış arama (call center), operasyonel takip ve destek hizmetleri vermektedir. Başarılı alacak tahsilat performansı, geleneksel call center yaklaşımının ötesinde, alacakların türü ve yapısına uygun olarak geliştirilen profesyonel bir yaklaşım ve yöntem ile sağlanabilir. Hizmetlerini bu sürece uygun yapılandıran ve iş akışlarını şekillendiren Collecturk; kurumların alacaklarının tahsilatlarını hızlı bir şekilde sağlamanın yanısıra, müşterilerinin operasyonel yüklerini de azaltmaktadır. Collecturk, borçlulardan sulh yoluyla tahsilat sağlamaktadır. Bunun gerçekleşmesi için borçlu ile telefon, sms, e-mail ve mektup yolları kullanılarak iletişime geçilmekte, uygun görüşme teknikleri ile kişilerin tespit analizi yapıldıktan sonra gerekli takip uygulanmaktadır. Borçlu erişim bilgilerinin olmadığı durumlarda ise, bu bilgilerin elde edilmesi için gerekli araştırma işlemleri yapılarak, görüşmenin sağlanılmasına çalışılmaktadır. Collecturk, borçlulardan sulh yoluyla tahsilat sağlamaktadır. Bunun gerçekleşmesi için borçlu ile telefon, sms, e-mail ve mektup yolları ile iletişime geçilmekte, uygun görüşme teknikleri ile kişilerin tespit analizi yapılarak gerekli takip uygulanmaktadır. Borçlu erişim bilgilerinin olmadığı durumlarda ise, bu bilgilerin elde edilmesi için gerekli araştırma işlemleri yapılarak, görüşmenin sağlanılmasına çalışılmaktadır.

icon

Employees statistics

Others: 33

Managers: 4

Executives: 1

icon

Industry tags

• Çağrı Merkezi
  • Gecikmiş Alacak Tahsilatı
  • Araştırma
  • Collection
  • Şikayet Yönetimi
  • Temlik Dosyalar
  • Lead Generation
  • Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • İstihbarat
  • Call Center
icon

Technographics (total: 10)

• google universal analytics
  • google analytics
  • dmarc
icon
icon
icon

Social

• icon

Employee contacts

Related Companies to Collecturk

collecturk

• yeni nesil haciz ile korkutma funduszeue.info üzerinde aradiginizda afaganlar basiyor

• işe girerken tecrübeli olmanız tarafımca öfunduszeue.info arada ödemeyi aldıktan sonra alkışlamak insana ayrı bir zevk verir :) bu parça da benden collecturk çalışanlarına gelsin.

(bkz: funduszeue.info?v=r6ejskhc9xs)

• 4 yıllık kaçı$ımın ardından, faturali hatta geçmemle yakalandığım tahsilatör.
    öd patlatıyor, lakin seviyor; ağlatıyor lakin gülüyor.

haydi bakalim öderiz in$allah.

• özel hayat, mahremiyet ve saygıdan nasibini almamış kurum.

ne olduğu belli olmayan bir borçla alakalı benden önce nerden buldularsa akrabalarımı falan aramışlar.

aradım konuştum, bankaya gidip itiraz edicem aramayın bu insanları dedim. tamam dediler aynı günün akşam 8'inde yine önce aynı insaniarı sonra beni aradılar. pişkin pişkin de dikkate almayın diyorlar. sizin yapacağınız işi sikiyim! sizinle çalışan firmaların da amk!

• herkese akbank borcunuzun icra takibi başlamaması için bizi arayın mesajı atan, aradığınızda da sizin numaranızın önceki sahibiyle alakalıdır diyen, numaranın yılından beri size ait olduğunu ve ilk sahibi olduğunuzu ve internette herkese böyle mesaj göndermeleri sebebi ile yüzlerce şikayet olduğunu belirttiğinizde bir de akbank'a bok atan ve üste çıkmaya çalışan yeni nesil adam korkutma, dolandırma platformudur.

• alıntı:

"bir avukat olarak, piyasada bu şekilde çalışan birçok hukuk bürosu olduğunu biliyorum. yazılanlar bu hukuk bürosu için ne kadar doğru bilemem ama anlatılan çalışma tarzıyla idare edilen hukuk büroları ne yazık ki mevcut.

`bu bürolar şöyle yöntemler kullanmaktadırlar:`

bu bürolar onlarca çağrı merkezi personeli (call center) istihdam ederek henüz icra takibi başlatılmamış borçlara ilişkin vatandaşları taciz etme yöntemi ile çalışmaktadırlar. yani sizi borcunuzdan dolayı arayan bu hukuk büroları muhtemelen henüz icra takibinizi dahi başlatmamıştır. yalnızca müvekkil şirketlerden borç bilgilerinizi almış (bunlar genelde saçma sapan, tüketici nezdinde geçersiz "senetler" olurlar, zira bu senetlerin tüketici nezdinde geçerli olması için bazı şartları taşıması gerekir ama bu şirketler bu senetleri hazırlarken bono benzeri, üzerinde yazana bakılırsa ciro dahi edebilecekleri bir senet hazırlamışlardır) ve buradaki bilgileriniz sayesinde yasal olmayan bir takım hukuk programları ile irtibat telefonunuza, sizin adresinize, sizinle birlikte aynı adreste yaşayan yakınlarınızın tc kimlik no'larına ve bu sayede hatta onların da telefon bilgilerine ulaşabilmektedirler. bu araştırmalar yasa dışıdır.

bu araştırma sonrasında, bu hukuk büroları call center personelleri günde 50 kişiyi aramaya başlarlar. sizin cehalet ve yüreklilik seviyenize göre belli yalanlar atarak sizi korkutma amacı güderler. bunlardan bazıları borcunuzu ödemediğiniz için 3 aylık tazyik hapsi ile cezalandırılacağınızı da söyleyebilirler. bu da sıklıkla başvurdukları bir yalandır. fakat, hukuken, borcunuzu belli bir ödeme planı dahilinde ödemeyi icra müdürlüğünde, icra müdürlüğüne giderek, icra müdürü veya müdür yardımcısı size taahhüdü ihlalin sonuçlarını açıkladıktan sonra, taahhüt etmişseniz ve bu taahhüdü ihlal etmişseniz, ancak bu şartlar dahilinde hakkınızda icra ceza mahkemesinde şikayette bulunularak 3 aylık tazyik hapsi cezası almanız sağlanabilir.

bu hukuk bürolarının bir diğer yöntemi de, yine icra takibinizi başlatmadan, henüz hiçbir icra müdürlüğüne başvurmadan önce, "ihbarname" tarzı bir mektup hazırlayarak ve bu mektubu da, adliyelerdeki, genellikle bakırköy adliyesindekidir bu, ptt'lerden adresinize göndererek sizde resmi takibin başladığı izlenimi uyandırmaya çalışmaktadır.

bu hukuk bürolarının sıklıkla başvurduğu bir diğer yöntem ise, henüz takibi başlatılmamış borçları, dolayısıyla bunların harçları icra müdürlüğüne yatırılmamışken ve avukatın vekalet ücreti de hesaplanmamışken, sanki bunlar hesaplanmış gibi, borcunuzun üstüne yargılama giderlerini ve vekalet ücretlerini, faizini vs., icra takibi açılsa karşılaşmayacağınız kadar yüklü olarak borcunuzun üstüne ekleyerek borcunuzun bu harçlar, avukat ücretleri ve faiziyle birlikte belli bir rakama ulaştığını söyleyerek sizden bu parayı tahsile çalışmaktır. tl gibi bir borç için sizi aradıklarını varsaydığımızda, bu bahanelerle sizden rahatlıkla tl üzeri bir rakam isteyebilirler. tabii ki bu yasal değildir. siz tl'yi duyduktan sonra, size "önümüzdeki ilk pazartesiye kadar borcunu ödersen borcunu tl olarak kapatırım" diyebilirler.

`peki bu hukuk bürolarına karşı nasıl bir yol izlenmelidir?`

1) sizi aradıkları zaman, sakinliğinizi koruyarak sizi arayan kişinin kim olduğunu sorun. borçlu olabilirsiniz ama bu korkulacak bir şey değildir. zaten icra iflas kanunu, borçluyu ciddi bir biçimde koruyan hükümler de barındırmakta. bu yüzden, borçlu olduğunuz için çok da öyle ezik bir konumda falan olduğunuzu sanmayın.

sizi arayan kişinin kim olduğunu sorun. kendini avukat olarak tanıtıyorsa, buna inanmayın. avukat genelde arama yapmaz. ticari borçlarda, yüklü senet borçlarında avukat arama yapabilir fakat bir beyaz eşyacıdan veya dershaneden alınan saçma sapan senetlerle alakalı olarak hepi topu tl lik bir borç için avukat arama yapmaz.

arayan kişinin bilgilerini sormanız size kendisinin gerçek bilgilerini temin etmeyecektir ama en azından bu sayede, bilinçli olduğunuz izlenimi verebilir ve ayağını denk almasını sağlayabilirsiniz. hatta bir yakınınızın avukat olduğunu, ve ona da danışmak için bu kadar sorguladığınızı söyleyin. korkarlar.

2) "borcuma ilişkin icra takibi başlattınız mı?" diye sorun. evet derlerse, e-devlet şifrenizin olduğunu, burayı sıklıkla kontrol ettiğinizi ve böyle bir icra takibine rastlamadığınızı söyleyin. ısrarla başlattık diyorlarsa, dosyanızın esas numarasını sorun.

"dosyam hangi icra müdürlüğünde, hangi esasa kayıtlı?" diye sorun. dosyanızın bilgilerini vermekten imtina ediyorlarsa, hukuk bürosu avukatları hakkında istanbul barosu'na şikayette bulunacağınızı, ayrıca cumhuriyet başsavcılığı'na da görevi kötüye kullanma iddiasıyla suç duyurusunda bulunacağınızı söyleyin, icra dosyası açılmamış bir borcu, dosya açılmış gibi tahsile çalışıyorlarsa bunun sonuçları olacağını belirtin.

3) sizi günde birkaç defa arıyorlarsa veya yakınlarınızı arayıp sizi kötü duruma düşürüyorlarsa, yetkili avukat/avukatlar ve arayanlar hakkında cumhuriyet başsavcılıkları'na "kişinin huzur ve sükununu bozma" suçundan suç duyurusunda bulunacağınızı, ve sizi yakınlarınız nezdinde küçük düşürdükleri için manevi tazminat talebinde bulunacağınızı söyleyin.

sonuç olarak;

gördüğünüz gibi, bu avukatlar hakkında savcılıklar veya istanbul barosu nezdinde şikayette bulunma imkanlarınız mevcuttur. fakat istanbul barosu genelde uyarı cezası vermekte. bu şikayetlerin tekrar etmesi halinde daha ağır disiplin cezaları vermektedir fakat bunlar da tahmin edeceğiniz gibi çok ağır olamıyor.

fakat cumhuriyet savcılıkları nezdinde yapacağınız şikayetlerle bu avukatları zor duruma düşürebileceğiniz gibi, örneğin kişinin huzur ve sükununu bozma suçundan şikayet edip ceza almasını sağlandığınız avukat ve call center personeli hakkında daha sonra açacağınız manevi tazminat davası ile para da kazanabilirsiniz, hatta bu call center personeli ayaklarınıza kapanmaya ve kendisinin bir çulsuz olduğuna sizi ikna etmeye gelecektir. bir arkadaşım için bunu sağlamıştık: call center personeli gelip "abi benim hiçbir şeyim yok, zaten bizi o avukat sıkıştırıyordu, ne alacaksınız ondan alın, yeni evlendim vs." demişti."

(bkz: #)

• bana yıl öncesinde servis aldığım internet sağlayıcıya küçük bir meblağ borcum olduğunu belirten bir mesaj atmışlardı. aradım, öyle bir borç hatırlamadığımı, sistemde borç kaydım görünmediğini, bana bir fatura gönderdikleri taktirde en kısa süre içinde ödeme yapabileceğimi söyledim"hemen gönderiyoruz" dediler ve bir daha ses çıkmadı. daha sonra yine "yasal işlem başlatacağız" tehdidi ile mesaj göndermeye başladılar
    sanırım bir dolandırıcılık var. para öde ama biz sana herhangi bir belge vermeyeceğiz demeye çalışıyorlar sanki

• haciz ile korkutma şirketidir. 2 yıldır para koparmak için arayan mesaj atan bir oluşfunduszeue.info işlemini başlatın diyorum icraat yok o zaman neyin pesindesin kardeşim!!!

attıkları mesajlardada collecturk ismi geçmiyor nedense başka bir isim kullanıyorlar.

bir tanesi de farklı bir numaradan, bir ilin icra dairesinden aradığını söylemişti. bende yedim tabii.

kimse artık?

• collecturk'ten 2 gündür gelen mesaj:
    borcunuza ilişkin adres tedpiti, araç, maaş, gayrimenkul haciz işlemlerinin başlatılmaması için bugün 'a kadar arayınız

ben de gerizekalıyım çünkü borcum var ama bilmiyorum. sinirli olduğum bir öfkemi yönlendirmek amacıyla arayıp mala bağlatacağım kendilerini. ama sen dur

• avon icra dosyam(!???) ile ilgili numarayı "acilen" aramamı belirten kurum. şu hayatımda avon ile ilgili tek bir alış veriş tek bir yorumum olmamasına rağmen şaşkınlıkla arıyorum yaklaşık 4 dakikadır telefona kimse çıkmıyor, nasıl bir aciliyetse
    komik gerçekten, numaramı nereden buldular: tabii hiçbir fikrim yok.

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.

Çağrı Merkezleri

Sizde Collecturk çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Collecturk müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına erişebilirsiniz. yılında hizmete girerek bu alanda oldukça önemli bir yer edinmiştir. Kurumlara yönelik alacak takip ve tahsilat hizmetlerini sunarak bu alanda kendinden söz ettirmektedir. Alanındaki callcenter, süreç destek ve ilgili operasyonel servislerde Türkiye’nin lider kurumu olma hedefi ile yola çıkan firma bu anlamda oldukça ilerlemiştir. Grup şirketlerinin 20 yıllık deneyimi ve pratiğiyle yola çıkmıştır. Pazara sunulan en güvenilir gecikmiş alacak operasyonunu yürüten ve kendini sürekli geliştiren bir firma durumundadır. Collecturk, kurumsal verimliliğin en önemli koşullarından birinin,

Kaynak: Collecturk Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bunu beğen:

BeğenYükleniyor

İlgili

Etiketler Collecturk çağrı merkezi numarası, Collecturk iletişim numarası, Collecturk müşteri hizmetleri numarası, Collecturk şikayet hattı

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası