enerjisa arıza takip / Elektrik Arıza İhbarı Anında Yapmanız Gerekenler Neler?

Enerjisa Arıza Takip

enerjisa arıza takip

Ankara ELEKTİRİK Kesintisi Ne Kadar Sürecek? İşte Enerjisa Başkent Elektrik Kesintisi Sorgulama Arıza Telefon

Enerjisa’ya bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Başkent EDAŞ, bir süredir Ankara’nın 25 ilçesinde birden düzenli olarak elektrik altyapısı çalışmaları gerçekleştiriyor. Gerçekleştirdiği bu çalışmaların ortaya çıkarabileceği elektrik kesintilerine dair başkentlileri düzenli olarak bilgilendirme sağlayan Başkent EDAŞ, Ankara’da elektriklerin ne zaman geri geleceğini de Ankara’da yaşayan vatandaşlara bildiriyor. Peki, Ankara elektrik kesintisi ne kadar sürecek? İşte Ankara elektrik kesintilerine dair tüm detaylar…

Klavye ile galeriyi gezebilirsiniz

#ankara elektrik kesintisi, ankarada elektrik kesintisi yaşanacak mı, ankara edaş, elektrik kesintisi ankara, edaş elektrik kesintisi, elektrikler ne zaman gelecek, ankara elektrik hatları çalışması, ankarada elektrik kesintisi hangi ilçelerde olacak, edaş 14 Mart elektrik, edaş 14 Mart elektrik kesintisi, ankara elektrikler ne zaman gelir, ankarada bugün elektrikler kesilecek mi, EDAŞ resmi sitesi, edaş bugün elektrikler kesilecek mi, elektrik kesintisi, ankarada elektrik kesintisi yapılacak ilçeler, 14 Mart edaş elektrik kesintisi, ankara ili elektrik kesintisi, ankarada elektrikler ne zaman gelecek, edaş elektrik kesintisi hangi ilçelerde

Enerjisa Enerji: Deprem bölgesinde arıza tespit ve onarım çalışmaları başladı

Enerjisa Enerji, deprem bölgesinde ar&#;za tespit ve onar&#;m çal&#;&#;malar&#;n&#;n ba&#;lad&#;&#;&#;n&#; duyurdu. &#;irketten yap&#;lan aç&#;klamada, devreye al&#;nan afet plan&#; uyar&#;nca destek ekiplerinin gerekli tüm araç ve çe&#;itli büyüklükteki jeneratörlerle Ba&#;kent EDA&#; ve Ayeda&#;'tan deprem bölgesine sevk edildi&#;i aktar&#;ld&#;.

Bölgeye ula&#;an ekiplerin sahadaki çal&#;&#;malar&#;na ba&#;lad&#;&#;&#;, jeneratörlerin ise bölgedeki afet çal&#;&#;malar&#;n&#;n enerji ihtiyac&#;na destek olmak üzere aktif hale getirildi&#;i kaydedildi.

Aç&#;klamada, &#;u ifadelere yer verildi: "Toroslar EDA&#; elektrik da&#;&#;t&#;m &#;ebekemiz dahilinde, ba&#;ta Hatay, Gaziantep, Osmaniye ve Adana illerimiz olmak üzere, fiziki ar&#;za tespit ve onar&#;m çal&#;&#;malar&#; hassasiyetle yürütülmektedir. Öte yandan, ar&#;za onar&#;m&#; tamamlanmas&#;na ra&#;men güvenlik nedeniyle enerji verilmeyen bölgeler bulunmakta olup, enerjilendirme faaliyetleri arama kurtarma çal&#;&#;malar&#;nda çarp&#;lma kaynakl&#; hayati riskleri önlemek ad&#;na, ilgili kamu kurumlar&#; ile yürütülen koordinasyon çerçevesince sürdürülmektedir."

Elektrik Arıza İhbarı Nasıl Yapılır?

Elektrik arıza bildirimi genellikle telefon üzerinden yapılır. Bazı dağıtım şirketleri online ihbar da kabul etmektedir. Bu noktada dağıtım şirketine ulaştığınızdan emin olmalısınız. Dağıtım şirketleri ile tedarik şirketleri size farklı konularda yardımcı olurlar. Elektrik tedarik yani satış şirketleri, abonelik ve faturalandırma gibi hizmetler sunarken dağıtım şirketleri saha çalışmaları ve teknik işlemlerden sorumludur. Dolayısıyla elektrik arıza ihbarı dağıtım şirketine iletilmelidir.

Elektrik Faturanızı Ödeyin!

Elektrik Tedarik Şirketleri ve Dağıtım Şirketleri Arasındaki Farklar Neler?

Elektrik piyasasında yapılan özelleştirmeler kapsamın yılı itibariyle birbirinden ayrılan dağıtım ve tedarik firmaları arasındaki farklar şöyledir:

Tedarik Şirketi Dağıtım Şirketi
Elektrik satış işlemleriBakım ve onarım
Abonelik açma kapama işlemleri Arızaların giderilmesi
Tüketici faturası düzenlemek Sayaç okuma ve sayaç değişimi işlemleri
Fatura tahsilatı işlemleriKaçak kullanım tespiti yapmak
Güvence bedeli iadesi yapmakElektrik kesme ve açma

Elektrik Arıza İhbarı Anında Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Elektrik arıza ihbarı anında bağlı bulunduğunuz bölge, mahalle ve sokak gibi bilgiler sizden istenebilir. Bu bilgileri biliyor olmanız gerekir. Ayrıca ortaya çıkan arızanın dağıtım şirketinin ilgi ve yetki kapsamında olduğundan emin olmalısınız. Bölgesel bir sorundan ziyade bina ya da daire dahilindeki arızalarla dağıtım şirketleri ilgilenmez.

Bir arıza olduğunu düşünüyorsanız ya da kesinti yaşadıysanız ihbardan önce şu detayları göz önünde bulundurmalısınız:

• Öncelikle sigorta kutunuzu kontrol edin. Sigortanız atmış olabilir ve bu sorunu siz çözebilirsiniz.
  • Bulunduğunuz binada bir çalışma ya da arıza olabilir. Yöneticiden ya da ilgili kişilerle iletişime geçmelisiniz.
  • Bulunduğunuz binadaki diğer dairelerde elektrik varsa ve kesinti sadece sizin dairenizdeyse, dairenizin tesisatında arıza olabilir. Ödenmemiş fatura da bu duruma sebebiyet verir.
  • Bakım ve onarım gibi işlemler için planlı bir kesinti yapılmış olabilir. Birkaç saat elektriğin gelmesini bekleyebilir ya da dağıtım şirketinden bilgi alabilirsiniz.
  • Planlı bir kesinti söz konusu değilse bir hat arızasının olma ihtimali vardır. Bu durumda elektrik arıza ihbarı yapmalısınız.

Ayrıca elektrik arızaları, faturalarınızın artmasına neden olabilir. Fatura konusunda önlem alabilmek için “Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Elektrik Arıza İhbar Hattı Nedir?

Elektrik arızalarını bildirmeniz ve bilgi almanız için hizmet veren bazı telefon hatları vardır. Türkiye genelinde numaralı hat, elektrik arıza ihbar hattı olarak hizmet verir. Bu hat arıza bildirimleri dışında planlı kesinti ve sokak aydınlatması gibi konularla da ilgilenir. Sabit telefonlardan ya da cep telefonlarından numaralı hattı aradığınızda doğrudan bulunduğunuz bölgenin dağıtım şirketine bağlanırsınız. Dağıtım ve tedarik şirketleri, arıza ihbarlarını farklı bir hat üzerinden de alabilir.

Enerjisa Elektrik Arıza İhbar Hattı

Enerjisa, Türkiye’nin en geniş ağa sahip elektrik tedarik şirketlerinden biridir. Aesaş; Başkent ve Toroslar dağıtım şirketlerinin hizmet bölgelerinde elektrik tedariği sağlamaktadır. Enerjisa elektrik arıza ihbar hattı ’dır. Enerjisa’nın hizmet verdiği şehirlerden birinde yaşıyorsanız, arıza bildirimleriniz için bu numarayı aramanız gerekir. Enerjisa’nın görevli olduğu şehirler şunlardır:

1. Aesaş: İstanbul Anadolu Yakası
  2. Başkent: Ankara, Zonguldak, Kırıkkale, Kastamonu, Karabük, Çankırı, Bartın
  3. Toroslar: Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis

Enerjisa ve diğer tedarik şirketleri için elektrik faturası ödeme işlemlerinizi HangiKredi fatura ödeme sayfası üzerinden gerçekleştirebilir, ayrıca kredi kartı ile fatura ödeme imkanından da yararlanabilirsiniz.

Elektrik abonelik açma ve elektrik faturası açıklamaları hakkında detaylı bilgi edinmek için Bilgi Merkezi içeriklerimize göz atın!

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası