diyet başarı öyküleri resimli / Başarı Öyküleri | Formda Yaşam | Bursa Beslenme Danışmanlığı ve Sağlıklı Yaşam | Diyet

Diyet Başarı Öyküleri Resimli

diyet başarı öyküleri resimli

İ&#;imizden Bir Başarı Hik&#;yesi

Kübra Genli

Ford D&#;nyası

Röportaj

T&#;m R&#;portajlarımız

Bugün yine bir başarı hikâyesi ile karşınızdayız. Kübra Genli sadece verdiği kilolarla değil, değiştirdiği yaşam tarzı ve bilinciyle hayatına yeni sayfalar eklemiş bir çalışma arkadaşımız. Sizleri ev-iş-ev şeklinde iki yönlü bir rutini, araya sporu ekleyerek genişleten Kübra’nın etkileyici ve ilham kaynağı olmasını umduğumuz hikâyesiyle baş başa bırakıyoruz.

Öncelikle Ford Blog’a konuk olduğunuz için teşekkür ederiz. Sizi bir tanıyabilir miyiz?

Ben de beni konuk ettiğiniz için teşekkür ederim. Ben Kübra Genli, 24 Temmuz ’te Gölcük’te doğdum. 16 yıldır Ford Otosan’da çalışıyorum. Dört yıl atölyede çalıştıktan sonra farklı departmanlarda çeşitli görevler üstlendim. En son Üretim Fabrika Müdürlüğü’nde görev aldım ve son üç senedir de Yeniköy Fabrikası’nda yönetici asistanlığı görevimi sürdürüyorum. Ayrıca, daha doğrusu rutin iş hayatımın dışında, spor alanında ilerliyorum. Kilo verme hedefiyle başladığım spor hayatım, 20 kilo vererek hedefime ulaşmamın ardından bu ay sonunda alacağım spor koçluğu sertifikalarıyla profesyonel bir boyut kazanacak. Biri 6 Avrupa ülkesinde, diğeri de Türkiye’de geçerli bir sertifika. Bunların yanı sıra Anadolu Üniversitesi’nde Marka İletişimi ve Reklamcılık okuyorum ve evde “photoshop” uygulamaları öğreniyorum. Şu an amatörüm ama onu da ileride profesyonelliğe dökmek istiyorum.

Çok yönlü bir hayatın var Kübra. Hepimiz zamansızlıktan şikâyet ederken sen tüm bunlara fırsat yaratıyorsun ve sadece hobi olarak değil, profesyonel bir boyuta taşıyorsun. Bunları nasıl yapıyorsun? Kırılma noktan ya da tetikleyici unsurun neydi?

İş hayatı maalesef çok yoğun ve bu yoğun ortam siz bir şey yapmadığınız sürece hissiyatınızı kaybetmenize neden oluyor. İşten eve-evden işe bir hayatla tamamen monotonlaşıyor, duygularınızı kaybediyorsunuz. Aynı insanlarla olan iletişiminiz sizi bir süre sonra kapatıyor ve geliştirmiyor, hayatınız bir zaman sonra duruyor. Duruyor derken aynı şeyleri bir kısır döngü gibi yaşıyorsunuz, yeni bir şey olmuyor. Bu da bir nevi durmak aslında.

Ayrıca ben hep oturarak çalıştığım için sağlık problemleri de yaşadım ve bu da hayatımı olumsuz etkiledi. O zamanlar 25 yaşındaydım. Bir baktım ki hareket alanım kısıtlı, hislerimi kaybetmişim, hastayım, psikolojim bozuk ve bu işime yansıyor. İşim evime yansıyor; sosyal hayatıma, sağlığıma yansıyor. Tiroid problemleri yaşıyorum, şeker hastasıyım. Şeker hastalığı teşhisiyle size birtakım ilaçlar veriliyor. Bu ilaçları alarak aktif bir şekilde iş hayatınıza devam ediyorsunuz. Hem oturmak hem ilaç kilo yapıyor. Gençsin, 25 yaşındasın… Kilodan dolayı hareket edemiyorsun, erken uyanamıyorsun, psikolojin bozuluyor, algın dağılıyor, odaklanamıyorsun, işine konsantre olamıyorsun, agresifleşiyorsun, projelerde geri kalıyorsun. Resim bu.

Girdim internete, araştırma yaptım. Endorfin denilen o mutluluk hormonunu kendimde nasıl bulabilirim, nasıl elde edebilirim diye; pozitif olmanın hayatıma nasıl bir katkısı olacak diye. Her şey ilaç içmek ya da konulan teşhis sonucunda ben böyleyim demek değil. Dedim ki benim bu kilodan kurtulmam lazım, üzerimde büyük bir yük bu. Yürüyemiyorum, yaşıma göre giyinemiyorum, kendim olamıyorum. Bir yerden başlamam gerekiyordu ve spora başladım. İnsan bir şeye dokununca yapıyor. Şu an 34 yaşındayım ve artık yaşındaymışım gibi hissediyorum, giyiniyorum, hareket ediyorum.

Nasıl bir yolculuktu? Zorlandığın, vazgeçtiğin anlar oldu mu?

Şöyle oldu, hissetmek dedim ya, ilk 6 ay hiç kilo veremedim. Ve ne yalan söyleyeyim, spor salonlarının ticari amaçlı olduğunu düşündüm ve küstüm. Sonra oradaki hocam bir gün beni arayıp şöyle dedi: “Sen havası alınabilecek, pat diye sönecek bir nesne değilsin. Hissetmen lazım. Spor erimek ya da zayıflamak değildir. Psikolojik açıdan da kendini bilinçlendirmen lazım. Önce kendine saygı duymalısın.” Yeniden başladığımda hiçbir hareketi yapamıyordum, ama bu sefer üzerine gittim, en zor hareketleri yapmak istedim. Öyle ki kendi sınırlarımın ötesinde, erkeklerin yaptığı hareketleri yapmaya karar verdim. Hedefimi hep büyüttüm, pes etmek yerine daha fazlasını istedim. Ben değil, kilolarım pes edecek dedim.

Bu süreçte tüm ilaçlarımı bıraktım. Şekerim düzeldi, ama tiroit ilaçlarıma devam ediyorum. Spora devam ettikçe ve zayıfladığımı gördükçe yaşam tarzıma da bir kalite geldi ve ardından yediklerime de dikkat etmeye başladım. Diyetisyene gitmedim, ama zararlı tüm yiyeceklerden vazgeçtim. Hazır yiyecekler, gazlı içecekler… Hepsini bıraktım. Çünkü o kadar çalışıyorum, emek veriyorum, kas ağrısı çekiyorum, terliyorum… Bir hamburgerle, bir gazlı içecekle emeğimi bir anda çöpe atmak bu. Bedenim beni yönlendirmeye başladı. Hastalıklar değil, sağlıklı bir psikoloji beni ele geçirdi.

Peki, dış faktörler? Ailen, arkadaşların? Hiç mi bir kereden bir şey olmaz, hadi ye demediler? Nasıl karşı koydun?

O dönemde ailemle yaşıyordum. Her şeyi reddettim, bütün dış faktörleri. Bugün ne yaptım spor yaptım, kalori yaktım, bisiklet üzerinde hunharca çalıştım… Eğer ben bir dilim ekmek ya da tatlı yersem o gün spor yapmamış sayıyordum. Şu an yoruluyorsun, terliyorsun emek sarf ediyorsun, ailenden, hobilerinden zaman çalıyorsun, neden? Zamana yazık. Zaman da bir bütçedir, giderdir. Zaman bedava değildir. 2 saat boyunca kendimden çalıyorum; arkadaşlarımdan, dizimden, kitabımdan çalıyorum.

Yemek alışverişini kendime göre yapmaya başladım. Ailem bir gün karşı çıktı, yetersiz besleniyormuşum diye. Karşı çıktıkları ve yememi istedikleri her şeyi araştırdım, onlara bir çıktı hazırladım. Yediklerinin kendilerine neler yaptığını anlattım, yemediklerinin de aynı şekilde. Bu alternatif tıp değil, pilavı çok tüketirsen insülin direncin artar gibi bilgiler sundum… Ailemin de beslenme tarzını değiştirdim. Anlayacağınız sadece kendimi değil, çevremi de değiştirdim, değişimime ortak ettim.

Hayatında buna paralel neler değişti?

Nerede hareket orada bereket derler. Üşengeçliğim ortadan kalktı. Spor salonunda farklı sektörlerden insanlarla tanıştım ve çevrem genişledi. Sosyal hayatımı ve çevremi ise artık yalnız yaşadığım için saatlerime göre ayarladım. Bunu yapmak zorundayım. Yemeğe davet edildiğimde yemekten sonrası da olsa gidiyorum. Sinemaya gideceksek en son matineye gidiyoruz. 5 gün spor yapıyorum, bazen birini iptal edip cumartesi günü gidiyordum. Borç gibi düşünün.

Sigarayı da bıraktım bu sayede. Dedim ki bir hedefim var, ama bir şey benim bunu yaşamamı engelliyor. Hızımı düşürüyor. Bana kimse engel olamaz dedim ve bıraktım.

Sporla birlikte duruşum değişti. Bu da beden dilimi, dolayısıyla hem iş hem de sosyal hayatımdaki iletişimimi değiştirdi. Kısacası insanlar üzerindeki algım değişti.

Çok güzel bir denge kurmuşsun, ama oldukça zorlayıcı görünüyor. Hayatında bahaneye yer bırakmamışsın. Bu dengeyi nasıl kurdun?

Biz kültür olarak dinlenmeye alışmışız. Çok çalıştın, bugün de dinlen. Bana en çok söylenen şey bu. Hepimizin ağzında aslında: Beş toplantım vardı, çok yoruldum, akşam ayaklarımı uzatıp dinleneceğim. Biz spordaki arkadaşlarımla birlikte kendimize bir slogan yarattık: “Spora bahane bırakmadık.” Sporu bir yorgunluk nedeni olarak görmeyin. Spor bir dinlenmedir, spordan sonra hormon salgılarsınız ve mutlu olursunuz.

Dinlenme kavramındaki algıyı değiştirin. Bu beynimize yanlış kazınmış bir şey. Otur dinlen diye bir şey yok. Hareket ederek de dinlenebiliriz. O değişikliği kendi içinizde hissedince bırakamıyorsunuz. Kendinizi, bedeninizi tanıyorsunuz.

Ben kendimi tanıdıkça kendimle daha barışık oldum. Eskiden çok agresiftim, artık çok daha toleranslı bir insanım. İş hayatı ile sosyal hayat arasında bir denge kurabildim. Tek çevre olunca her ortamda aynı sorunları sohbet konusu yapıyoruz. Ama sporla hayatıma giren farklı sosyal çevreler benim de ufkumu açtı. Bambaşka insanlarla farklı sohbetlerde farklı şeyler öğreniyorum. Hayatınıza ne kadar çok şey katarsanız dengeyi kurmanız daha kolay oluyor.

Çalışma arkadaşlarının, yöneticilerinin tepkileri ve destekleri ne yönde oldu?

Yöneticim iş-sosyal hayat dengesini çok iyi kurmamı sağladı açıkçası. Fazla mesaiye kalmam gerektiğinde spordan geri kaldığımı görünce zaman yönetimi eğitimine yönlendirdi beni. Böylece iş yerinde zamanımı daha iyi yönetebilir hale geldim. Arkadaşlarım ise gerek sosyal medya üzerinden gerek yüz yüze yapıcı yorumlarda bulundular hep. Benden etkilenip kendileri de spor yapmaya başladılar. İnsanlar üzerinde, sevdiklerim üzerinde böyle bir etkimin bulunması çok hoşuma gidiyor.

Şu an nasıl besleniyorsun? Neler yapıyorsun? Bir günün nasıl geçiyor?

Sporda belli bir hıza ve seviyeye eriştikten sonra hafta sonlarını ailem ve arkadaşlarıma ayırdım. Hafta sonlarımı doğa sporlarıyla geçiriyorum, salona gitmiyorum. Hafta içi ise her gün iş çıkışı spora gidiyorum. Her sabah katılmakla yükümlü olduğumuz bir toplantıdan nasıl kaçmıyorsak akşam spora gitmek de benim için öyle. Bugün ne yapayım, spora gideyim demiyorum. Spordan sonra ne yapacağım diye düşünüyorum.

Yağlı yiyeceklerden uzak duruyorum. Sabahları yulaf ezmesi ve meyve yiyorum. 2 saatte bir mutlaka bir şeyler atıştırıyorum; yoğurt, kayısı, fındık vs. Mutlaka her an yanımda haşlanmış yumurta beyazı bulunur. Zararsız, doyurucu, harika bir besin kaynağıdır. Sarılarını da sokak hayvanlarına veriyorum, ziyan etmiyorum.

Öğlenleri diyet ya da vejetaryen menü yiyorum yemekhanede. Spora 2 saat kala bir şey yemiyorum, sadece filtre kahve ya da Türk kahvesi içiyorum, metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden dolayı. Asla alternatif bir ürün kullanmıyorum. Spordan sonra mutlaka muz yiyorum ya da çikolatalı veya sade süt içiyorum. İlk yarım saatte bunları tüketmek kas yapılanması için çok önemli. Eve gidince de mutlaka salata ve ızgara tavuk ya da et yiyorum. Akşam 10’dan sonra bir şey yememeye özen gösteriyorum.

Arada bir canının çektiği hiçbir şey yok mu ya da olmuyor mu?

Kendimizi ödüllendiriyoruz ayda bir. Günü belirliyoruz, ödülü belirliyoruz. O belirleme süreci bile çok heyecanlı oluyor. Bazen iki hamburger, bazen tatlı… Kutlama gibi oluyor bizim için.

Önceki hedefin artık yaşam tarzın olduğuna göre bundan sonraki hedeflerin ne?

Ankara’da “spinning” eğitmenliği sertifikası alacağım. Avrupa’nın 6 ülkesinde ve Türkiye’de eğitimci bir kimliğim olacak. Koreografi oluşturuyorum. Yaşam tarzımı meslekleştiriyorum. Pilates sertifikası almayı da planlıyorum. Sporu sevdirmek, bu alışkanlığı aşılamak için çeşitli organizasyonlar düzenleyebilirim.

Eminiz ki başarı hikâyeni okuyup aradığı motivasyona ulaşacak takipçilerimiz olacaktır. Son olarak onlara bir şeyler söylemek, tavsiye etmek ister misin?

Gözlemlediğim bir şey var, sadece spor alanında değil, hayatımızın her alanında bazen olması gerekenden fazla özgüvene sahip olabiliyoruz. İşi uzmanından öğrenmek yerine kafamıza estiği gibi yapmaya çok yatkınız. Benim hikayem eğer birilerine motivasyon olacaksa onlara tek tavsiyem mutlaka uzman eşliğinde çalışmaları. En basit görünen koşu bandında bile yanlış bir duruşunuz, hatalı bir hareketiniz geri dönülmez hasarlara neden olabilir. Neden doğrusunu öğrenmek varken risk alasınız?

Bugün ayrıca Dünya Yoga Günü. Bugünü kendi miladınız yaparak içinizdeki enerjiyi, dengeyi ve bütünlüğü ortaya çıkarabilirsiniz. Güç kendi içinizde. Buna inanın.

Hayatını, başarı hikâyeni bizimle ve takipçilerimizle paylaştığın için çok teşekkür ederiz Kübra. Çok keyifli bir sohbet oldu.

Ben de çok teşekkür ederim. Sevgiler.

Kilo Verme Hikayeleri Motivasyonunuzu Art&#;racak!

Zay&#;flama hikayeleri dinlerken bir an kahraman&#;n yerine kendinizi koydu&#;unuz oldu mu? Diyet programlar&#;, düzenli sporlar, doktor kontrolleri ile mücadele etti&#;inizi hayal etti&#;iniz anlar olmu&#;tur. Her pazartesi ba&#;lanan diyetler çok geçmeden çevrenin etkisiyle bozulmu&#; olabilir.

Sak&#;n kilo veremedim diye üzülmeyin. Sizlere kilo verme konusunda ilham olacak zay&#;flama ba&#;ar&#; hikayeleri derledik. Bu hikayelerden yola ç&#;karak insanlar&#;n nas&#;l kilo verdi&#;i hakk&#;nda bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece zay&#;flama sürecinde s&#;k s&#;k mucize zay&#;flama hikayeleri hat&#;rlanacak ve ikram edilen ya&#; pastalara kolayca “Hay&#;r” diyebileceksiniz.

zay&#;flama hikayeleri

Yak&#;n zamanda ya&#;anan zay&#;flama motivasyon hikayeleri gerçek ki&#;ilerin ifadeleri ile derlenmi&#; ve size sunulmu&#;tur. Bir ayda 10 kilo vermenin hiç de zor olmad&#;&#;&#;n&#; anlamak için sat&#;rlarda yer alan moral verici cümleler sizi yar&#;n sabah diyete ba&#;latabilir. Sa&#;l&#;&#;&#;n&#;z&#; dü&#;ünerek ç&#;kaca&#;&#;n&#;z bu yolda ilginç zay&#;flama hikayeleri ile zorlanmadan kilo verebilirsiniz. Çünkü sizinle ayn&#; yoldan geçen, ayn&#; derdi payla&#;an ve ayn&#; sa&#;l&#;k sorunlar&#;n&#;n tehdidi alt&#;nda olan yüzlerce insan var.

Kilo vermek isteyenler! Bu konuda yaln&#;z de&#;ilsiniz. Ko&#;arak, diyet yaparak, az yiyerek, sa&#;l&#;kl&#; beslenerek ve yürüyerek zay&#;flama hikayeleri içinde bulunan insanlardan güç veren al&#;nt&#;lar sizlerle… Gerçek zay&#;flama hikayeleri ile zay&#;flama maratonuna ba&#;lamak çok daha kolayd&#;r çünkü insano&#;lu olarak benzer zorluklar ya&#;ayanlar&#;n kazand&#;klar&#; zaferleri görmek bize her zaman güç verir.

Sa&#;l&#;kl&#; zay&#;flama süreci için beslenme uzman&#; kontrolü, dengeli beslenme ve egzersiz unsurlar&#;n&#;n önemi gözetilmelidir.

1 Ay &#;çinde 10 Kilo Veren Günnur Han&#;m’&#;n Hikayesi

Günnur Han&#;m, diyete ba&#;lamadan önce kendine sözler verdi&#;ini anlat&#;yor. Kendini yormadan ve aç b&#;rakmadan bu yola ç&#;kman&#;n daha sa&#;l&#;kl&#; olaca&#;&#;na inanm&#;&#;. Bu yola ç&#;karken att&#;&#;&#; ilk ad&#;m tuzu ve &#;ekeri hayat&#;ndan ç&#;karmak olmu&#;. Ö&#;ünlerine sebze ve meyveyi de ekleyerek kilo verme sürecinde en do&#;ru karar&#; alm&#;&#; diyebiliriz. En önemli detay&#; sizlerle payla&#;al&#;m: Yediklerinde kaçama&#;a yer vermemek için tüm ö&#;ünlerini not alm&#;&#;. Her ne kadar çevresi tatl&#;lar&#; afiyetle tüketse de, Günnur Han&#;m verdi&#;i emeklerin bo&#;a gitmemesi için o tatl&#;lara hay&#;r demi&#;tir.

Günnur Han&#;m, sa&#;l&#;kl&#; beslenmeye devam ederken hayat&#;na sporu da eklemi&#;tir. Daha önceden sporla aras&#; çok iyi olmad&#;&#;&#;ndan bedenine birden yüklenmemi&#;tir. Böylece nefes darl&#;&#;&#; riskini de önlemi&#;tir. Günlük yürüyü&#; mesafesine her geçen gün metre daha ekleyerek yürüyü&#;ü hayat&#;nda ilke haline getirmi&#;tir. Sadece yürüyü&#;ten de&#;il ayn&#; zamanda egzersiz hareketleri ile de ya&#; yak&#;m&#;n&#; h&#;zland&#;rmay&#; ba&#;arm&#;&#;t&#;r.

Sa&#;l&#;kl&#; beslenme ve spor derken suyun diyet sürecinde ne kadar önemli oldu&#;unu vurgular. Gün içinde en az 2 litre su içti&#;ini belirtir ve özellikle de so&#;uk su ile daha kolay ya&#; yakt&#;&#;&#;n&#; ekler. Bu tatl&#; serüvenin sonunda Günnur Han&#;m 1 ayl&#;k süre içinde 10 kilo vererek daha sa&#;l&#;kl&#; nefes almaya ba&#;lam&#;&#;t&#;r. Azimle zay&#;flama hikayeleri aras&#;nda verdi&#;i kilolar ile gerçekten ilham verici bir hikayeye sahip olan Günnur Han&#;m ile tan&#;&#;&#;nca hele ki sadece birkaç kilo fazlan&#;z varsa onlardan kurtulman&#;n çok da zor olmad&#;&#;&#;n&#; fark etmi&#;sinizdir.

Kaynak: funduszeue.info

Bölgesel Zay&#;flama Yöntemleri: Vücudunuza &#;ekil Verecek 5 Hareket

zay&#;flama

Kilodan 55 Kiloyu Gören Eylül Han&#;m’&#;n Hikayesi

Eylül Han&#;m kilo vermeye ba&#;lamadan önce kendisinin kilo veremeyece&#;ine inanmaktayd&#;. Fakat bir sabah uyand&#; ve o günün geldi&#;ini anlad&#;. Her hafta tart&#;ld&#;&#;&#;n&#; ve bu süre içinde haftal&#;k 1 kilo verdi&#;ini gördükten sonra, kendine olan inanc&#; daha da yükselmeye ba&#;lad&#;. Asitli ve gazl&#; içecekleri, beyaz ekme&#;i hayat&#;ndan ç&#;kard&#; ve günlük olarak 30 dakikal&#;k tempolu yürüyü&#;ler yapt&#;.

Diyetisyen kontrolü ile ö&#;ünlerini düzenleyen Eylül Han&#;m, yemeklerine ilave olarak tuz koymad&#;. litre suyu kesinlikle gün içinde tüketti. Ö&#;ün atlamadan, kurallar&#;na uyarak ve kendine inanarak yola devam etti. Abur cubur olarak tabir edilen zararl&#; yiyeceklerden kesinlikle yemedi ve ara ö&#;ünlerinde meyve yemeyi tercih etti. &#;&#;te bu yolun sonunda Eylül Han&#;m, 1 y&#;ll&#;k süre içinde tart&#;da 55 kiloyu gördü.

Ani ac&#;kmalara kar&#;&#; uykudan önce bir kase yo&#;urt tüketmenin etkili oldu&#;unu ifade eden Eylül Han&#;m, kilo vermek isteyenlerin sabredip kendilerine söz vermelerini vurgulamaktad&#;r. Azimli zay&#;flama hikayeleri aras&#;nda sa&#;l&#;kl&#; bir &#;ekilde yava&#; yava&#; kilo verenlerin verdikleri kilolar&#; geri almad&#;klar&#; da bilinen bir gerçektir. Bu yüzden e&#;er kilo fazlan&#;z kilodan çoksa, &#;ok diyetler yerine uzun vadeli zay&#;flama planlar&#; yapman&#;z&#; öneririz.

Bacak &#;nceltme Hareketleri, Evde 5 Kolay Yöntemle Daha &#;nce Bacaklar

kilo verme

Handan Han&#;m 30 Kiloyu Nas&#;l Verdi?

Zay&#;flama ba&#;ar&#; hikayeleri listemizde s&#;ra geldi tam 30 kilo veren Handan Han&#;m&#;n hikayesine!

Çocukluk dönemini çok zay&#;f geçiren Handan Han&#;m, ergenlik döneminden itibaren epey yemek yiyen biri olmu&#;. Ergenli&#;inden bir süre sonra diyete merhaba demi&#; ve defalarca diyete ba&#;lam&#;&#;t&#;r. Zay&#;flama yolunda en çok yap&#;lan hatalardan biri olan aç kalmay&#;, ne yaz&#;k ki Handan Han&#;m da denemi&#;tir. Etkisiz oldu&#;unu anlad&#;ktan sonra daha bilinçli &#;ekilde kilo vermek istemi&#;tir ve diyetisyen kontrolü alt&#;nda bir sürece girmi&#;tir.

Kendine söz verdikten sonra hayat&#;na su içme al&#;&#;kanl&#;&#;&#;n&#; ve 7 ö&#;ünü ekledi. Az ölçüde fakat s&#;k aral&#;klarla yeme düzenini olu&#;turdu. Daha önce su ile aras&#; iyi olmayan Handan Han&#;m, suyun kilo verdirdi&#;ini görünce daha da içmeye ba&#;lad&#;. Tam bu&#;day ürünleri, esmer ekmek, sa&#;l&#;kl&#; pi&#;irme yöntemleri ile Handan Han&#;m’&#;n daha önce görmedi&#;i rakamlar nihayet tart&#;da kendini belli etmeye ba&#;lad&#;.

Kilo verirken hiç ac&#;kmad&#;&#;&#;n&#; ve s&#;k&#;lmad&#;&#;&#;n&#; belirten Handan Han&#;m, ara ö&#;ünlerini hep yan&#;nda ta&#;&#;d&#;&#;&#;n&#; da ekler. Çevresinden gelen güzel yorumlarla daha da moral buldu&#;unu ve kendini daha iyi hissetti&#;ini söyleyen Handan Han&#;m, sa&#;l&#;kl&#; &#;ekilde 30 kilo vermeyi ba&#;arm&#;&#;t&#;r.

Kar&#;n Egzersizleri: Evde K&#;sa Sürede Kar&#;n Eritme Etkili 10 Kolay Hareket

kilo verme

4) 20 Kilo Verilen Bir Zay&#;flama Hikayesi

Do&#;um gününde, yeni ya&#;&#;nda yeni bir bedene merhaba diyecek bu hikayenin kahraman&#;. Tart&#;da 82 kiloyu gördükten sonra art&#;k kilo vermenin vakti geldi diyerek do&#;um gününde yeniden do&#;mak için kendine söz verdi. Art&#;k kilosu ile gündeme gelmekten s&#;k&#;lm&#;&#;t&#; ve be&#;endi&#;i elbisenin daha ufak bedenini giymek istiyordu. &#;&#;te bu amaçla kötü yeme al&#;&#;kanl&#;&#;&#;n&#; rafa kald&#;rd&#;. Ak&#;am yeme&#;ini geç saatlerde yemekten vazgeçti. Kilo verenlerin hikayesi içinde genelde gördü&#;ümüz gibi sadece yemekten k&#;smak yeterli de&#;ildi ve elbette bu ki&#;i de hayat&#;na sporu da dahil etti.

Haftan&#;n 3 veya 4 gününü spora ay&#;rarak istedi&#;i kiloya ad&#;m ad&#;m yakla&#;t&#;. Kahraman&#;m&#;z&#;n amac&#; iyi bir bedene sahip olmak ve daha sa&#;l&#;kl&#; kalmakt&#;. Günlük su tüketim miktar&#;n&#; litre olarak belirledi ve kahvalt&#;dan önce ye&#;il çay içmeye ba&#;lad&#;.

Kilo vermeye ba&#;lamadan önce ve bu sürede doktor kontrolünü ihmal etmedi. Zaman zaman kan de&#;erlerini kontrol ettirdi. Daha az yemek tüketerek daha çok hareket etmeye ba&#;lad&#;. Uykudan önce bir bardak su içip gece ac&#;kmas&#;n&#;n önüne geçti. Hedefledi&#;i kiloya ula&#;&#;rken kendine verdi&#;i sözleri de unutmad&#;. Bu süre içinde yakla&#;&#;k 20 kilo verdi ve art&#;k daha mutlu!

Az Kalorili Yemekler: Dü&#;ük Kalorili 21 Leziz Tarif

kalorili yiyecekler

5) 35 Kilo Veren O&#;uzhan Bey’in Hikayesi

Zay&#;flama hikayeleri erkek örneklerini çok görmeyiz sanki zay&#;flamak için mücadele verenler hep kad&#;nlarm&#;&#; gibi bir izlenim vard&#;r ama bu tabii ki do&#;ru de&#;il çünkü erkekler de kilo al&#;yor. 7 ya&#;&#;ndan beri kilo alan O&#;uzhan Bey, 16 ya&#;&#;na kadar çok zorlu günlerden geçti&#;ini ifade ediyor. Soka&#;a ç&#;kt&#;&#;&#;nda kendini rahat hissetmedi&#;ini ve al&#;&#;veri&#; yaparken beden konusunda çok zorland&#;&#;&#;n&#; anlat&#;yor. y&#;l&#;na May&#;s ay&#; gibi i&#;tah&#; kapand&#; ve kahvalt&#;ya daha fazla önem vermeye ba&#;lad&#;. Ö&#;ünlerini az yemeklerle geçirmeye ba&#;layan O&#;uzhan Bey, yemeklerine baharat ilave etmeyi al&#;&#;kanl&#;k haline getirdi. Baharatlar&#;n ya&#; yak&#;m&#;n&#; h&#;zland&#;rd&#;&#;&#;n&#; biliyordu çünkü.

Ak&#;am yemek vaktinde çok az yemek yiyen O&#;uzhan Bey, bu ö&#;ünde daha çok salata ve meyve yemeyi al&#;&#;kanl&#;k haline getirdi. Beyninin ona oynad&#;&#;&#; oyunlara f&#;rsat vermemek için kendine hep tok oldu&#;unu söyledi. Zay&#;flamak isteyenlere kahvalt&#;ya önem verilmesi gerekti&#;ini önermektedir. Bol su tüketiminin bu süreçte çok önemli bir rolü oldu&#;unu ekler. Hareket eden ki&#;ilerin daha kolay kilo verdi&#;ini de ayr&#;ca belirtir. &#;çecek konusunda limonata tavsiye eder. Limonata hem ya&#; yakan hem de ferahlatan bir içecektir. Yemeklere mutlaka baharat eklemenizi önerir. E&#;er bu &#;ekilde bir kilo verme sürecine merhaba derseniz, kendisinin 35 kilo verdi&#;i gibi sizin de ciddi kilo verebilece&#;inizi ifade eder.

Sa&#;l&#;kl&#; Beslenmek &#;stiyorum: 20 Mucizevi Besin

elma

H&#;zl&#;ca zay&#;flamak isterken sa&#;l&#;&#;&#;n&#;zdan olmay&#;n! Bu bilgiler de akl&#;n&#;zda olsun:

H&#;zl&#; Zay&#;flama: K&#;sa Sürede Kilo Verenlerin En Çok Yapt&#;&#;&#; 8 Hata

H&#;zl&#; Kilo Verme Sürecinde Do&#;ru Bilinen 6 Yanl&#;&#;, Diyetisyen Uyar&#;yor

&#;lginizi çekebilir:

Kalça Eritme Paket Program&#;! Hareketleri, Diyeti ve Kür Tarifleri

Plank Hareketi Nedir? Evde Nas&#;l Yap&#;l&#;r? Faydalar&#;, Ne &#;&#;e Yarar?

Basen Eritme Yöntemleri: Egzersizler, Kür Tarifleri, Bitkisel Çözüm

Evde Kilo Verme Egzersizleri: H&#;zl&#;, Kolay ve Etkili! Resimli Anlat&#;m

Squat Nedir? Faydalar&#;, Resimli Squat Hareketleri, Kaç Kalori Yakar?

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası