nikon full frame makineler hangileri / Nikon Fotoğraf Makinesi Rehberi - Ali Şenel

Nikon Full Frame Makineler Hangileri

nikon full frame makineler hangileri

kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir

Nikon d7200,Nikon d610,Canon 6d Hangisini secmeliyim?

• Teğmen
    207 Mesaj
    Konu Sahibi
    Arkadaslar ablam ve bana fotograf makinesi almak istiyoruz cok kararsız kaldık.Bütcemiz objektifsiz olarak 3500-4500 arası bir body almak.Anladıgımız kadarıyla sensor ve piksellerin buyuklugu cok onemli fotograf makinesi seciminde bizim istegimiz kaliteli fotograflar cekmek,genis aciyla cekebilicegimiz gibi ayni zamanda makro yada tele fotolarida kaliteli cekmek istiyoruz zamanla objektifleri temin ettikce.Aynı zamanda gece foto cekiminde iyi olmasını istiyoruz ve mesela odaklagimiz nesnenin/kisinin on plana cikabilmesi icin arka plani blurlastirmakta istiyoruz.Sanırım bu acilarda bize full frame daha cok hitap ediyor.Ancak objektifleri biraz pahali oluyormus, ne kadar fark olur? Yani objektif makine kadar onemli ancak kalkip 3000 tl vermek istemeyiz.Birde forumda biraz bakininca canon objektiflerini oven bir suru insan gordum bu yuzden canona mi yonelmeliyiz?Arastirdikca kafamiz dahada karisti.Sizce nikon d7200 ile FF makine arasinda cok fark olur mu ozellike dusuk isik seviyeli los ortamlardada iyi performans almak istedigimiz goz onune alindiginda?.Birde ikinci el almak istersek nelere dikkat etmeliyiz? Bazi insanlar shutter sayisina bakin demis bu konuyuda aydinlatabilen olursa.. O kadar para verdikten sonra uzulmek istemiyoruzda.Makine ve hatta objektif onerebilirseniz cok seviniriz.Simdiden cok tesekkurler her turlu tavsiye cok makbule gecer.

• Teğmen
    145 Mesaj
    tanis581 kullanıcısına yanıt
    Benim 2 haftadir araştırdığım bi konu ve araştırdıkça inanin insan boğuluyo resmen okadar ÇOK çeşit okadar farklı özellikli makinlar var ki hangini seçerseniz seçin acaba diğerini mi seçseydim diceksiniz.

Ben de d7200 d610 arasinda gittim geldim . Canon da çok araştırdım ama genelde bana hitap etmedi ve lensleri uygun fiyat olsa da bodyler bana hep pahhali geldi.
    Şimdi şöyle bişey de çok önemli dediğiniz gibi çekim yaptığınız alanlar çok önemli ona göre seçim yapmalısınız ve HERŞEYİ bi makina da beklememelsiniz. Hepsinin yöneldiği bi yön var mutlaka bence ..

Full Frame makina almayi düşünüyosanız lensler evet pahali malesef . SIRF bu yüzden bende full frameden VAZGEÇTİM üzülerek ve d7200 aldım.

Arka fonu blur yapmak yani alan derinliğini sağlamak artık neredeyse çoğu makina da rahatlıkla yapılabilmekte bunu dert etmeyin derim .Lens çok önemli bu unsurda. Mesela çoğu fotoğraçı ucuz bir body ve kaliteli bir lensle harikalar yaratabiliyor. Fakat iso başarımı öyle değildir sensörünüzde biter olay ve araştırdığınız gibi FF makinalar bu konuda daha başarılar FAKAT d7200 yeni expeed 4 işlemci ve işletim sistemi sayesinde baya geliştrmiş bu olayı ve neredeyse başarımı FF makinalara yaklaşmış bunu netteki araştırmalarınızda görebilrisiniz.

Kısaca söylemek gerekirse siz manzara çekmeyi de istiyosnuz ve sizin için aslında FF makina en idealdir çünkü geniş açıyı rahat rahat çekebilirsiniz. Ama iyi bi lens almk istediğinizde yüksek paralar harcamak zorunda kalabilirsiniz bunu göze alabiliyosaniz hiç düşünmeyin FF alın .

İkinci el için de ufak bi tavsiyede bulunayım . Shutter elbetteki çook önemlidir . Nikon alıcaksınız nikon canon alacaksınız canonun sitesinde hangi modelse o modele ait shutter kullanım miktarlari vardir. Ben şahsen 2.el almam için en fazla 10 bin shutter i düşündüm ve garantili olsun istedim. d7200 lerin 2 el piyayasi zaten yoktu denk gelmediği için sıfır almak zorunda kaldım..

• Yüzbaşı
    929 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Öncelik D.range ise d7200, ıso performansı ise 6d tercih edilebilir.

Sevgili @important. Hemen her mesajınızda dinamik araliktan bahsediyorsunuz ve Nikon un bu konuda iyi olduğunu savunuyorsunuz. Bu konuya çok önem verdiğinizi düşünerek dinamik aralık konusuna özel olarak biraz da egilmenizi tavsiye edeceğim. Çünkü söyledikleriniz hen doğru hem yanlış. Siz sadece bir tarafından bakanların aslinda objektif olmayan yada bilgisizlikten olmayanlarin incelemelerinin etkisinde kalmissiniz.
    Neden derseniz bu konuyu daha derinlemesine incelediğimizde görüleceği üzere Nikonun sensörleri 1600iso ua kadar daha geniş bir dinamik aralık sunar. Ancak 1600iso dan sonra Canon un sensörleri daha iyi bir dinamik aralık sunar. Yani nikon d.a. konusunda daha iyidir derseniz yanıltıcı olacaktir. Düşük isoda nikon yuksek iso da canon daha iyi bir performans göstermektedir. Dolayısıyla sadece ve sadece manzara fotoğrafı cekenler dışında genel bir kullanıcı icin aslinda yuksek iso daki dinamik aralık bir çok açıdan daha fazla önem arz etmekte olduğundan bu konu için Canon tavsiye etmek daha dogru olacaktir.
    Bahsettiğim hususa dinamik aralık konusunda surekli olarak nikon u daha iyi düşündüğünüz için değindim.
    Rafta bana bakan parasini verdigim anda benim olacak olan begenmezsem satıp değiştirebilecegim bir makina için insanların markaya tutkulu olmasını sevmedigimden makina tavsiyesi yapmıyorum. Çünkü bu konu için bahsetmiyorum ama genelde bu hobide markalarin, teknik bilgiden, tecrubeden, lenslerden, ışıktan daha onemli bir hale getirilmesini hiç uygun bulmuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    207 Mesaj
    Konu Sahibi
    Yorumlarınız icin cok tesekkurler arkadaslar aralarinda ozellikle cok degerli bilgiler vardi. Full frame li makine almaya karar verdik.Simdiki en buyuk meselemiz nikon d610 mu yoksa canon 6d mi?
    Video cekme performanslarınıda kıyaslayabilicek birisi varsa cok seviniriz.Birde objektif konusunda canon makinelerde mi nikon makinelerdemi performans/fiyat oranı daha yuksek deneyimlerinize gore?
  • Yüzbaşı
    929 Mesaj
    Video da 6d yi diğerleri ile mukayese dahi edemezsiniz. Ancak fotoğraf için hepsi birbirinden güzel. Kiminin hızı kiminin is başarısı kiminin ergonomisi tercih sebebi olabilir. Ama gibisi pişman etmez

• Çavuş
    58 Mesaj
  • Yarbay
    4630 Mesaj
    6d de kullandım şu an d610 da kullanıyorum

iso önemliyse 6d daha iyi burda tartışmasız 6d derim

ama dış çekimlerdeki renkleri ergonomisi ve body kalitesi olarak d610 bi tık daha iyi

d7100 de kullandım o makina beni nikondan sogutucaktı ki anında degiştirdim , toshiba sensör berbat bi iso performansı banding problemleri vs d610 a geçtim mutluyum memnunum
  • Onbaşı
    27 Mesaj
    üçü arasında seçim yapacaksan öncelikle aralarında d7200'ü atacaksın. Ki ben d7000 kullanıcısıyım çokta memnunum. fakat d7000 ve onun serisi croplu makinaların yani bi alt kategorinin en iyi makinaları. ama diğer 2 model full frame. bu ikisi arasında tercih yapman daha iyi olur. Nikon renk ve body kalitesi olraka canon'dan 1 adım öndedir sadece onu söyleyebilirm. onun dışında detaylı bir bilgim yok.
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Dpi senin için önemliyse 7200 eğer iso önemliyse 6D derim . Ne çekeceğini söylersen daha net yardımcı olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhotographyMaster -- 3 Ekim 2015; 17:52:56 >
  • Bunlar arasindan 6d alirdim.

Ticari amacla kullanmayacaksam, bu kadar butce ayirip devasa,tasimasi zor bir makine almazdim.

• Binbaşı
    1463 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

6d de kullandım şu an d610 da kullanıyorum

iso önemliyse 6d daha iyi burda tartışmasız 6d derim

ama dış çekimlerdeki renkleri ergonomisi ve body kalitesi olarak d610 bi tık daha iyi

d7100 de kullandım o makina beni nikondan sogutucaktı ki anında degiştirdim , toshiba sensör berbat bi iso performansı banding problemleri vs d610 a geçtim mutluyum memnunum

Bir çok görüş yazılmış ancak anlamadığım galiba yeterli bilgi sahibi olunmadan bir çok şey yazılmış dpi vs bahsedilmiş ki bunun çekimle hiç bir ilgisi yok fotagraf işlenirken photoshopta bunu ayarlarsınız..
    Ben sadece bilgi ve tecrübelerime dayalı olan kısmını yazayım ve de bir link ekleyeyim siz inceleyin bakın o linkte ne denilmiş.
    Öncelikle D7200 full frame değil onu ayrık tutalım o da işinizi görecekse diğerlerine hiç girmeyelim.Ama makinenin sağlığı ve sorunu varmı bilmiyorum alma kararı oluşursa bu konuyu ve Sony sensör tabanlımı değilmi araştırın almadan önce sonu hüsran olmasın.
    Gelelim Full framelere D610 kullanmaktayım çok iyi bir makine önceki D600 tüm kısurlarını affettirdi.(Garantiden D600 değişimden geldi makine ) hiç bir sorunu yok iso performansı olağanüstü,ton skalası 6D den 2 stop daha iyi renk balansı D600 e göre farklı düzeltilmiş daha doğru çalışan bit auto algoritma ile çalışıyor.6D ile kıyaslayamayacağım ama iki tane 5D MarkIII kullanan arkadaşımın dediğine göre iso başarımı çok çok daha iyi..
    Bu da aklıbaşında bir yerden kıyaslama linki ..
    6D nin benim için tek iyi yanı çok kullandığım dahili GPS aygıtı bulundurması....

http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-6D-versus-Nikon-D610___836_915

Siz inceleyin karar verin..Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derin07 -- 7 Ekim 2015; 22:16:46 >

• Yüzbaşı
    929 Mesaj
    Dxo gibi Nikon tabanlı bir siteden alıntı yaparak aklibasinda bir yorum ortaya koymak manidar olmuş kusura bakmayın
    Ayrıca bilip bilmeyen gerçekten konuşuyor skaladan bahsediyor ama bilmiyor ki yüksek iso ve düşük iso da bu dinamik aralık değişiyor. Siz yüksek iso ağırlıklı çalışan birine konserde evde gece sokakta yada herhangi bir yüksek iso gerektiren durumda fotoğraf çekmek için nikon derseniz bilmeden konuşmuş olursunuz. Ben Canon 70d den sonra d600 u kullandım ki 610 ile teknikte aynı makina sanırım. 6d yanında iso başarısından bahsetmek insanın kendisini tatmin etmesidir. 6d ile mukayese kabul etmez. Video da zaten 6d nin yanına yaklasamaz. Wifi yok. Gps yok. Bir tek af noktaları sayısı yüksek ki benim gibi birçok tek nokta kullanıcısi için çok da önemli bir konu değil. Ayrica o orta nokta nın performansı verebilen nikon da henüz makina yok. Artı birçok profesyonel fotoğrafçı var ki sırf nikon da ten rengini doğal alamadiklarindan canon a gectiler. Üstüne bir de her an problem çıkar mı korkusu. Bir forumda üyelerden biri "canon can dır nikon heyecan" yazmıştı da yuh demiştik ama bişeyler biliyormuş adam
    Dolayısıyla bilip bilmeden öyle dxomark gibi yandasligi ayyuka çıkmış sitelerin yorumlarıyla insanlari yönlendirmeyin

• Yüzbaşı
    929 Mesaj
    Yukarıdaki yazıma cevap gelir diye bekledim ama gelmedi. Dolayısıyla bilerek yazmadığım sonucu şimdi yazayım,
    Yukarıdaki bilinçli olarak zıt yazılmış mesajımın sebebi;
    Benim tam zıt görüşlerim ve elimdeki makina markasını öne çıkarma durumum öncelikle sizin için sonrasında tarafsız fotoğraf tutkunları için ne kadar yanlış ve irite edici oldu değil mi?
    Bu şekilde bir mesajı özellikle yazdım. Çünkü sizin gibi düşünen olduğu gibi benim gibi düşünen de var. Dolayısıyla elindeki marka ile tatmin olmak için öyle bu şekilde taraflı yönlerdime yapmak hiç uygun değildir,
    Belki yaşınız benim kadar yoktur, gençsinizdir, heveslisinizdir ancak bu hevesinizi fotoğraf üzerine kurunuz. Makine üzerine değil. Makineler günceldir, bugün kullanır yarın değiştirirsiniz, rafta size bakarlar, sıkılırsınız verir parasını başka birini alırsınız. Ancak cihaz tutkusu sizi fotoğraftan alıkoyar.
    Bu nedenle hele ki daha dinamik aralığın bu markalardaki sensörlerde hangi isolarda birbirine göre artıları eksileri olduğunu bilmeden, tecrübe etmeden bilmem ne sitesinde böyle diyor diyerek bilip bilmeden yorum yapmak belki konuya giren insanları yanlış yönlendirecektir.
    Ben de bugün Canon, yarın Sony, Nikon kullanabilirim ki bir süre düğün dış çekimlerinde D800 kullandım. Aynı şekilde siz yarın bir başka markanın size hitap eden bir ürünü çıktığında o markanın ürününü kullanabilirsiniz. Bunlar değişkenlerimizdir. Değişmeyen fotoğraftır.
    Bakıyorum söyle gerçekten fotoğrafın konuşulduğu konu sayısı yüzde onu geçmiyor. Çok ilginç. Bu denli makineye odaklanmak bana hiç doğru gelmiyor
    Şu anda mesajlarımda canon ve nikon için tavsiye sorulmuş bir mesaj var. Cevabımdan bir alıntı yapayım "foto bazında nikon video bazinda canon daha başarılı"
    Bu cevabı yazdığım arkadaş da bu forumda şu anda. Ama bunu bir konuda ortaya yazarak Canon alma Nikon al durumuna getirmedim olayı.
    İşte benim en kızdığım nokta bu oldu yukarıdaki cevabı verirken. Oysa sadece canon yada nikon değil Canikony sempetizanıyımdır ki ayrıca D610 da çok iyi bir makinedir. Yeterki kendinden büyük, rakipsiz görülmesin....
    Sevgiler,

• Binbaşı
    1463 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Yukarıdaki yazıma cevap gelir diye bekledim ama gelmedi. Dolayısıyla bilerek yazmadığım sonucu şimdi yazayım,
    Yukarıdaki bilinçli olarak zıt yazılmış mesajımın sebebi;
    Benim tam zıt görüşlerim ve elimdeki makina markasını öne çıkarma durumum öncelikle sizin için sonrasında tarafsız fotoğraf tutkunları için ne kadar yanlış ve irite edici oldu değil mi?
    Bu şekilde bir mesajı özellikle yazdım. Çünkü sizin gibi düşünen olduğu gibi benim gibi düşünen de var. Dolayısıyla elindeki marka ile tatmin olmak için öyle bu şekilde taraflı yönlerdime yapmak hiç uygun değildir,
    Belki yaşınız benim kadar yoktur, gençsinizdir, heveslisinizdir ancak bu hevesinizi fotoğraf üzerine kurunuz. Makine üzerine değil. Makineler günceldir, bugün kullanır yarın değiştirirsiniz, rafta size bakarlar, sıkılırsınız verir parasını başka birini alırsınız. Ancak cihaz tutkusu sizi fotoğraftan alıkoyar.
    Bu nedenle hele ki daha dinamik aralığın bu markalardaki sensörlerde hangi isolarda birbirine göre artıları eksileri olduğunu bilmeden, tecrübe etmeden bilmem ne sitesinde böyle diyor diyerek bilip bilmeden yorum yapmak belki konuya giren insanları yanlış yönlendirecektir.
    Ben de bugün Canon, yarın Sony, Nikon kullanabilirim ki bir süre düğün dış çekimlerinde D800 kullandım. Aynı şekilde siz yarın bir başka markanın size hitap eden bir ürünü çıktığında o markanın ürününü kullanabilirsiniz. Bunlar değişkenlerimizdir. Değişmeyen fotoğraftır.
    Bakıyorum söyle gerçekten fotoğrafın konuşulduğu konu sayısı yüzde onu geçmiyor. Çok ilginç. Bu denli makineye odaklanmak bana hiç doğru gelmiyor
    Şu anda mesajlarımda canon ve nikon için tavsiye sorulmuş bir mesaj var. Cevabımdan bir alıntı yapayım "foto bazında nikon video bazinda canon daha başarılı"
    Bu cevabı yazdığım arkadaş da bu forumda şu anda. Ama bunu bir konuda ortaya yazarak Canon alma Nikon al durumuna getirmedim olayı.
    İşte benim en kızdığım nokta bu oldu yukarıdaki cevabı verirken. Oysa sadece canon yada nikon değil Canikony sempetizanıyımdır ki ayrıca D610 da çok iyi bir makinedir. Yeterki kendinden büyük, rakipsiz görülmesin....
    Sevgiler,

Merhabalar arkadaşım uzun uzun üşenmeden yazmışsınız.
    İlk mizansen bayağı gereksiz olmuş neyse takım tutma gibi marka tutmak benim işim değil.Yaştan bahsetmissiniz sizi bilmem ama benimkisi 56 oldu şimdilik Allah ne nasıp kısmet edecek bilinmez .Lubitel diye bir 6x6 plastik makine vardı bilmem duydunuz mu işte rahmetli babama yalvararak bir tanesine yaklaşık 43 yıl önce sahip olarak bu macerama başlamış. Metol hidrokinonlu evde tartılarak yapılan birinci banyo ve hiposulfitli asit kokuları ile devam edegelmiş bir vatandaşım.
    Kimse ile de polemiğe girmem doğru bildiğimi söyler ve yazarım,bakalım dokuzuncu köyden ne zaman kovacaklar göreceğiz.
    Latife bir yana her kes istediğini almakta onu kullanmakta elbette özgür bu konuda yol göstermeyi aşan tavsiye bile hatalı allah akıl vermiş insanoğluna bilgiyi topla araştır karar senin kararın olsun.Zaten dikkatli okumussanız bu meal dışında başka bir şey yok postumda ama öyle işkembe kübradan atılınca da cevap yazıp delil göstermek istedim.Ayrıca dikkat ederseniz iki tane Canon 5DMIII kullanıcısı can arkadaşımın görüşünr de yer verdim.
    Bu arada Canonu 5DMII ye kadar ben de kullandım.
    Film çekimi konusundaki görüşlere katılıyorum benim dediklerim Fotograf hakkında...

• Yüzbaşı
    929 Mesaj
    Yaşını başını almış iki kişi olarak o zaman tartışma ortamı yaratmaktan kaçınma en doğrusudur.
    Ben de kendimce savunduğum kavramları ortaya koyan ve karşıt düşüncemi biraz agresif şekilde sunan bir kişi olarak rahatsızlık verdiysem özür diliyorum.
    Herkese sevgiler

• Yarbay
    2502 Mesaj
    Mecanica kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba düşük ışık çekimi, iyi odak takibi, konser çekimi, haraketli kuş, hayvan çekimi için hangi aynasız ya da dslr gövdeyi tavsiye edersiniz lensi ile birlikte?
    Canon 7d mark 2 hariç :) Ekonomik gövde olması iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 25 Ekim 2015; 2:23:00 >
  • yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

‘FULL FRAME’ NEDiR?

‘FULL FRAME’ NEDiR

Büyük fotoğraf makinesi üreticileri artık ‘full frame’ makinelere ağırlık veriyor. Kabaca gerçek film boyutunu (24x36mm) işaret eden ‘full frame’i Fotoğraf dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır’a sordum

‘FULL FRAME’ NEDiR

Full frame nedir?
Tüm dijital fotoğraf makinelerinde eskiden kullandığımız film yerine bir dijital görüntü algılayıcı ya da diğer tanımıyla sensörler kullanılır. Sensörler dijital fotoğraf makinelerinin kalbidir. Bu sensörlerin temel olarak iki çeşidi ve birçok da fiziksel boyutu mevcuttur. Piyasadaki neredeyse tüm dijital fotoğraf makinelerinde iki çeşit sensör kullanılır. Bunlar; CCD ve CMOS olarak adlandırılır. Bu iki sensör çeşidi arasında bazı farklar olsa da, bu farklar özellikle son kullanıcılar tarafından pek önemsenmez.
Sensörler konusundaki diğer önemli bilgiyse fiziksel boyutlarıdır. Kompakt fotoğraf makinelerinden DSLR makinelere kadar farklı birçok sınıf oluşmuştur. Bu farklı sınıflarda da farklı sensör boyutları kullanılır. Sensör üretimi pahalı bir süreçtir ve sensörlerin fiziksel boyutu büyüdükçe üretim süreci de zorlaşır ve fiyatları artar. Bu yüzden kompakt fotoğraf makinelerinin uygun fiyatlı olabilmesi için çok daha küçük sensör boyutları kullanılır.
Analog fotoğraf makinelerinde kullanılan film boyutu ile aynı büyüklüğe sahip olan sensörlereyse, full frame (tam kare 24x36mm) adı verilir.

Full frame’i kimler tercih etmeli?
Full frame sensör, daha kaliteli fotoğraflar anlamına gelir. Tabi burada fotoğrafın temelini oluşturan unsurları ve ışık, kompozisyon gibi ayarları konuşmuyoruz. Sensör boyutu büyüdükçe görüntü kalitesi artar, nispeten noise (dijital kirlilik) oranı düşer. Ayrıca full frame DSLR makineler diğerlerine göre daha sağlam ve dayanıklı bir yapıda tasarlanır.
Full frame makineleri günümüzde daha çok profesyonel fotoğrafçıların kullandığını görebilirsiniz. Reklam, moda, seyahat, gezi fotoğrafçılarının yanında gazeteciler de full frame DSLR makineler kullanmaya başladı.
Full frame DSLR makinelere takılan objektifler üzerlerindeki ‘mm’ değerleriyle kullanılabilir. Full frame sensör boyutundan daha küçük DSLR makinelerdeyse fokal çarpan söz konusudur. Full frame sensörden örneğin yüzde 50 daha küçük bir sensör için fokal çarpan 1.5x’dir. Yani böyle bir makineye takılacak 100mm’lik bir objektif, 150mm olarak kullanılabilir.

Piyasadaki en iyi full frame makineler hangileri?
Günümüzde Canon, Nikon, Sony ve Leica gibi firmaların full frame fotoğraf makineleri var. Full frame DSLR makinelerin fiyatları geçtiğimiz haftalarda çıkan yeni modellerle daha da düştü. Canon ve Nikon çıkardıkları orta seviye full frame makinelerle artık ileri amatör fotoğrafçıların da bu tip makineler kullanmasına imkan sağladılar. Bu yeni makineler, Canon EOS 6D ve Nikon D600.
Canon EOS 5D Mark III ve Nikon D800’se full frame yarışının önde giden iki modeli. Sony, full frame sensör konusunda bir yenilik yaparak dünyada ilk kez bir kompakt makinede (objektifi değişmeyen) full frame kullandı. Bu yeni modelin adı ise, Sony DSC-RX1.
Tüm bu modellerin dışındaki diğer öne çıkan full frame DSLR makineler ise şunlar: Nikon D4, Canon EOS 1D-X, Sony A99.

‘FULL FRAME’ NEDiR

G5: CEBE SIĞAN PROFESYONEL

Fotoğraf makinesi denerken benim için en önemli değerler, ergonomisi, kolay ayarlar, gövdesinde kullanılan malzeme ve otomatik ayarlarda verdiği sonuç. Yani testlerimi ‘genelde’ manuel değil otomatik ayarlarla yapıyorum. Panasonic DMC-G5K da, pazartesi ve salı aktardığım Rize maceram sırasında tezgahımdan geçti. Bir amatör gözünden işte sonuçlar:

* DSLR makinelerin bütün fonksiyonlarına sahip G5, 14-42mm objektifle birlikte geliyor. Lens aralığı, birçok ihtiyacı yeterince karşılıyor. Ancak artık standart hale gelen panorama çekim özelliğinin bu makinede yoksunluğunu Rize’nin muhteşem doğasında hissettim.

* Kompakt kamera boyutlarına yakın bu küçük dev, sınıf atlamak isteyen amatörlere daha güzel fotoğraflar vaat ediyor. Test edilip, onaylandı. Eminim ‘küçülmek isteyen’ profesyoneller de tatmin olacak. Ancak makinenin ebatı, sanki küçük ellere daha uygun. Bunu lensle oynarken belirgin şekilde hissettim.

* Arkadaki 3 inçlik LCD monitor, farklı pozisyonlara girebilme özelliğiyle, zor koşullarda fotoğraf çekilebilmesine olanak tanıyor.

* 23 bölgeli autofocus gayet hızlı ve doğru sonuç veriyor. Hatta kurup, yere koyduğum makinenin tam önündeki çiçekler yerine bana odaklanması şaşırttı.

* Ancak kesintisiz autofocus’ta hareketli objeleri takip ederken kafası biraz karışıyor. Ki bu Micro Four Third makinelerin genel bir sorunu.
LUMIX G VARIO 14-42mm lensle birlikte satış fiyatı 2.499 TL.

kaynağı değiştir]

Orta Seviye[değiştir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası