medyum tavsiye forum / medyumlar işe yarar mı | DonanımHaber Forum

Medyum Tavsiye Forum

medyum tavsiye forum

Stephen King Kitapları

Ufuk

Bende çok anlamam da, başlarken bu kitapla başlamak anlatım tarzından dolayı sıkıntı olabilir şeklinde duyduğum için kitabı daha çok merak ettim.

Hatta bunu alacakken son anda vazgeçip başka kitabını almıştım.

1 Beğeni

alper

Belki öyledir ama hani derler ya insan sevdiği şeylerin kusurunu görmezmiş, benim ayırt edemiyor oluşumda bundan kaynaklı olabilir.

2 Beğeni

darlyopus (Onur Selamet)

Kujo benim okuduğum ilk Stephen King romanı. Üstünden 13 yıl geçmiş. Hâlâ yılda birkaç King eseri okumadığımda eksik hissediyorum.

Belki ilk kitap tercihi için (diğer onlarca kitabının yanında) biraz sönük kalabilir. Ama asla zayıf ya da anlatım tarzı nedeniyle insanı soğutacak bir roman değil. :slight_smile:

7 Beğeni

Montana (Yusuf)

Merhabalar; Kara Kule serisi (7 kitap olarak) mevcut. Yolculuk Başlıyor, Jericho Tepesi falan diye. Bu çizgi romanların okuma sırası nedir?

alper

Çizgi romanların üzerinde sıra Siahşör’ün Doğuşu dışında yazıyor. O da ilk kitap zaten.

1. Silahşör’un Doğuşu
  2. Eve Giden Yol
  3. İhanet
  4. Gilead’ın Düşüşü
  5. Jericho Tepesi Savaşı
  6. Silahşör / Yolculuk Başlıyor

Çizgi romanları kitaplardan sonra okumak bence de daha mantıklı.

2 Beğeni

erdo (erdo)

Bill Hodges üçlemesini okudun mu @alper
Yabancı kitabı ile aralarında nasıl bir bağ kuruldu onu merak ettim. Ben üçlemeyi okudum fakat Yabancı’yı henüz okumadım.

1 Beğeni

alper

Okudum. üçlemeden Holy Gibney hikayeye dahil oluyor. Doğrudan üçlemenin devam kitabı değil.

Holy hikayeye dahil olduğu için belki devam hikayesi demek yerine yan hikaye denilebilir. Ben üçlemeyi sevmiştim ve Holy’i Yabancıda görünce kitaptan aldığım okumak keyfim daha da arttı. Üçlemeyi okumayanlar için Yabancı sürpriz bozabilir ama sen üçlemeyi okumuşsun @erdo okuma keyfini daha da artırabilir.

1 Beğeni

erdo (erdo)

Yabancı’yı genel anlamda nasıl buldun? Konusu ilgi çekici geldi bana ama Mr Mercedes üçlemesi beni çok fazla derecede ooooooo King yazmış şeklinde tatmin etmediği için bir önyargı oluştu bende Yabancıya karşı.

alper

Ben biraz taraflı olabilirim, kabul ediyorum. :slight_smile: King 'in hikayelerini ve anlatım biçimini seviyorum. Bill Hodges üçlemesini de sevdim. Bence yayıncısı sınırlandırmazsa King’in kendi tarzında başka türlerde yazabileceğinin bir göstergesiydi.

Üçleme doğaüstü ögelerin az olduğu bizim dünyamızın gerçeklerine çok daha uygun gerçeklerden oluşan bir kurguydu. King’in kendi tarzıyla yazdığı polisiye bir kurgu olarak da düşünebiliriz.

Yabancı’da ise tıpkı “O” kitabında olduğu gibi doğaüstü bir güç var. King’in hikayelerin de "yabancı ve doğaüstü bir tür " her zaman karşımıza çıkabiliyor. Bence korkunun en büyük ögelerinden birisi olan bilinmeyeni kurgularının içinde "açıklanamayan " olarak çok güzel yerleştiriyor. Bill Hodges üçlemesinde yabancı bir tür yoktu, bilimin olması muhtemel bir spekülasyonu olan bilinç aktarımı vardı.

4 Beğeni

erdo (erdo)

Teşekkür ederim arkadaşım. King hatırına ve yorumlarına dayanarak en kısa sürede şans vereceğim.

2 Beğeni

Montana (Yusuf)

Çok teşekkür ederim alper. Ben ilk Yolculuk Başlıyor’u almıştım o yüzden sırayı göremedim :smiley: Tekrar teşekkürler.

ali (ali rıza)

daha once hic stephen king okumadim ama okuyacagim henuz 15 yasindayim bir arkadasim "o"yu okumus ve bana agir bir dili vardi dedi sizce ilk hangi kitaptan baslamaliyim ya da kalin kitaplarina gecmeden once ilk okunmasi gereken kitaplar hangileri tavsiye verir misiniz son olarak su an ben de kubbenin altinda ve hayvan mezarligi var bunlarin cevirilerinde bir sikinti var midir cevaplarsaniz mutlu olurum

alper

Kubbenin Altında benim en sevdiğim King romanlarından, King’den bir kaç kitap önerip, çekilmek benim için biraz zor. :slight_smile: Genel anlamda King’in anlatıklarını okumayı seviyorum.

Yaşınız nedeniyle ne önersem bilemedim ama belki Kujo, Tom Gordon’a Aşık Olan Kız, 22/11/63, Cep olabilir. Hayvan Mezarlığı biraz sert bir hikaye gibi.

Yine de en doğrusu sizin kendi seçimleriniz olur. Üzerinde şu mu bu mu diye düşünmektense yapın / okuyun gitsin :slight_smile:

1 Beğeni

narpal

Aslında O’nun ağır olan dili değil kitabın kendisi.

2 Beğeni

Montana (Yusuf)

Bana kalırsa Stephen King’in yazım tarzı, hayal gücü ve anlatımını çözmek için ilk başta Kara Kule gibi serilere başlamamak lazım. İlk olarak Kujo, Hayvan Mezarlığı veya Medyum gibi kitaplardan başlamak lazım. Tabii ki kitaplar bağlantılı olduğu için hikaye akışının zedelenmemesi için Medyum’dan sonra Doktor Uyku kitabını okumak yerinde olur.

3 Beğeni

pcd (Pelin )

Çevirisi sıkıntılı olanlar genelde Mehmet Harmancı ve Gönül Suveren’in çevirileri. Bunlara da dikkat edebilirsiniz. Sürükleyici, çevirisi güzel ve rahat okunan kitaplar olarak Eğlence Parkı ve Yeşil Yol’u öneririm.

1 Beğeni

Muhammed_Deger (Carai an Caldazar!)

SK’nin kitaplarında birbiriyle bağlantı olduğunu bu bağlantınında Kara Kule kitabında yaşanan olaylar yüzünden olduğunu biliyordum. Ancak bir okuma sırası olduğunu bilmiyordum.

Bir okuma sırasi var mi? Lütfen spoiler vermeden açıklarsak.

Montana (Yusuf)

Stephen King’in kitaplarının bir okuma sırası yok (Seri kitapları dışında) ancak benim kendi görüşüme göre ilk elden Kara Kule serisinin okunmaması gerektiği. Ayrıca, Medyum-Doktor Uyku, Yaratık-Düzenleyiciler ve Kim Bulduysa Onundur-Bay Mercedes-Son Nöbet kitapları bağlantı çerçevesinde ilerlediği (biri birinin devamı olduğu) için sıralı okunmalıdır diye düşünmekteyim. Nasıl Kara Kule serisi birinci kitap (Silahşör) ile başlayıp 7. kitap (Kule) ile bitiyorsa bu üstte verdiğim ikilemeler ve üçleme sırası ile okunmalıdır.

3 Beğeni

Muhammed_Deger (Carai an Caldazar!)

Hay sen sağolasıfunduszeue.info de Medyum’u tek kitap sanıyordum.

1 Beğeni

Montana (Yusuf)

Bu da benim naçizane Stephen King köşem. Yakında tüm kitaplarını tamamlayacağımı düşünüyorum :smiley:

11 Beğeni

← önceki sayfasonraki sayfa →

Ana Sayfa1 milyon Türkiye fotoğrafı

Giriş Yap

Neden sahte Hacı, hoca, şeyh, medyum, kurşuncu ve büyücülerden ümit bekliyoruz?
« önceki    101112   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz

sayfa 11
habass
7 yıl önce - Çrş 10 Şub ,

ise bak sen

mesajı beğendiniz mi?

ali şükrü bey

Cehalet,tek kelime ile cehalet.

mesajı beğendiniz mi?

altay_tr

Çaresizlik de etkili bunda

mesajı beğendiniz mi?: &#;+1

ali şükrü bey

Evet onu unutmuşum,çaresizlik de önemli etken,haklısınız.

mesajı beğendiniz mi?

Misafir d6d

5 yıl önce - Cum 07 Tem ,

Arkadaslar dikkatli olalim . bu siralar dogudan cok ama cok Hocalar cikiyor.
hepsi dolandirici . bir kas isim vereyim ve telefonlarinida yazayim. dikkatli olun.
Medyum Firat Colak naminda bir kisi ve hep ismini degistiriyor telefonu ve . Dikkatli olun. Parayi Dilek Colak diye Bayan hanima yatirin diyor .!
ondan haric Medyum Cem oda bir sahtekar size birseyler yollar sonra islem bittimi birde muska yollayacam………bir sey yollamiyor Telefonu
Birde Gaziantepde kendisini Seyh olarak ve ehli beyt tim diye tanitiyor! Dikkatli olun tam sahtekar. cevresinde adamlari var. Ismi Seyh Izzeddin Rufai, (Rufai tarikatin basi) Tam sahtekar !

mesajı beğendiniz mi?

Misafir 1e8

5 yıl önce - Cmt 05 Ağu ,

Güneydoğu da yıllarca çalıştım Seyitim şıhım vs ,diyen yüzlerce kişi tanıdım iflah funduszeue.infoar bunlara prim veriyorlar .

mesajı beğendiniz mi?

Misafir cb7

5 yıl önce - Sal 31 Ekm ,

bu konular hassastır. Biz insanların bazılarının bilgisizlikten çok, iyi düşünememekten dolayı bu tür aldanmalara düçar olduğu apaçık belli. Kurnazların da en çok faydalandıkları açıkların başında bu gelmekte..
Çünki, büyü, cin, peri gibi şeyler kimselerin bilemeyeceği şeylerdir. Hal böyle olunca ve de çoğu zaman bir de çaresizlik de başa çökünce insanlar eninde sonunda ne olacaksa olsun diyecek hale gelirler. İşte bu hoca
denilen kişi de belli ki iyi düşünemeyenleri kucağına düşürmüş belli..
BİR DE DAHA ÖNEMLİ BAŞKA BİR ŞEY VAR Kİ ONU DA HESABA KATMAMIZ LAZIM..
O da işin içine dinin girmiş olmasıdıfunduszeue.infoerek aldananların çoğu bu işin içine Allah girince kendilerini çok daha güvende hissetmektedirler. Öte yandan aldatan kişi yani hocanın da güvendiği kişi yine o Allah'dır
İnsanların kafasını binlerce yıl uydurmalarla dolduranlar Allah'ın günahkarları hemen acilen çarpacağını çok söylemişler ve kendileri de buna inanmışlardır Hoca'nın eline düşenler ise arada Allah varken kimse günah bir işe bulaşmaz diye düşünen gariban kimselerdir.
AMA ASIL ALDANAN KİŞİ SAHTE HOCADIR
Hocanın bilip bildiği de hepsi bu kadar ki, Allah'ın onu gözettiği ve günahını yazmakla meşgul bihaber
yaşayıp gitmektedir.

mesajı beğendiniz mi?

Muhiddin77

4 yıl önce - Prş 18 Ekm ,

Bütün olay halkın eğitimsizliğinden ve muhakame yeteneğinin eksik bırakılmasından kaynaklanıyor. Eğitim seviyesi yüksek ve sorgulayan bir insan bu şarlatanlara inanmaz zaten.

mesajı beğendiniz mi?

Kel Aliço

4 yıl önce - Prş 18 Ekm ,

Üniversite mezunları bile bu hikayelere inanıyor. Eğitimdeki kaliteyi buradan ölçebilirsiniz.

mesajı beğendiniz mi?

OkanDikmen

3 yıl önce - Prş 09 Nis ,

Enerji yüklemesine inanan 30 yaşında eğitimli bir ablamız..

Abla sen kendini Tesla otomobil sandın herhalde??

Alıntı:
Survivor yarışmacısı Ecem Karaağaç’ı "Sana enerji yüklemesi yapacağım, birinci olacaksın" diyerek istismar eden zanlı, 10 yıl hapis ve bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Ecem Karaağaç, Survivor yarışmasına katılacağını sosyal medya üzerinden ilan etti.

Bu paylaşımını gören bir takipçisi ise Ecem Karaağaç'ın birinci olabileceğini iddia ederek, bir teklifte bulundu.

Söz konusu şahıs Karaağaç'a, "Sana enerji lazım. Tanıdığım biri var, sana enerji yüklerse birinci olursun." diye mesaj attı. Survivor yarışmacısı Ecem Karaağaç, Survivor'da birincilik karşılığında teklifini kabul edip, kendisine tavsiye edilen kişiyle buluştu.

İSTİSMAR EDİLDİ
Ancak tavsiye edilen sözde "enerji yükleyen" şahıs, enerji verme vaadiyle Ecem'le birliktelik oldu. Yarışmaya katılan ve kısa süre sonra elenen Karaağaç, kandırıldığını anlayınca İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. İstismar edildiğini söyleyen Karaağaç, o şahsın cezalandırılmasını istedi.

KARAR ÇIKTI
"Sana enerji yüklemesi yapacağım, birinci olacaksın." diyerek kandıran ve hakkında dolandırıcılık, şantaj ve cinsel saldırı suçlarından 31 yıl hapis istemiyle dava açılan İbrahim Halil G.'nin, yargılandığı davada karar çıktı.

CİNSEL SALDIRIDAN BERAAT ETTİ
İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada İbrahim G.'nin, Karaağaç'a yönelik cinsel saldırı suçu yönünden beraatine karar verildi.

10 YIL HAPİS, BİN LİRA PARA CEZASI
Ancak sanık, dini inanç ve duyguların istismarıyla yılının Ağustos ayından yılının Ocak ayına kadar farklı seferlerde 88 bin TL para alıp Karaağaç'ı dolandırdığı gerekçesiyle 7 yıl 6 ay hapis ve bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Ayrıca zanlının, şantaj suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 5 bin lira adli para cezası ile de cezalandırılmasına hükmedildi.

İbrahim G., toplamda 10 yıl hapis bin lira para cezası aldı.

funduszeue.info funduszeue.info

mesajı beğendiniz mi?

sayfa 11

cevap yaz

« önceki    101112   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET

Her geçen gün medyum ve medyumlar hakkında oldukça geniş kitlelere yayılan medyum siteleri ortaya çıkmaktadır. Sizlerin de anladığınıza göre çoğu siteler oldukça sığ bilgiler içermektedir. Evet bu ilimle uğraşan kişilerin ve yapılan büyülerin genel bir tarifi olmamakla beraber yine de gerçek medyumları dikkate almak adına bizler gerçek medyum yorumları sitemizi kurmuş bulunuyoruz.

Bu gerçek medyum yorumları sitesinde oldukça ruhsal, metafizik ve parapsikoloji alanında ilgilenen uzman medyum hocaları sizlere tanıtacağız. Gerçek Medyumların listesi halinde sizlere sunacak olup, bu liste kesinlikle gerçek ve güvenilir medyumlara ait olacaktır. Genellikle resmi ruhsatlı çalışan medyumlar ve ilme en az 20 yılını ayırmış deneyimli medyumlardan oluşacaktır.

Genellikle ünlü havas ilmi uzmanlarını ele alacağımız bu medyum sitemizde öncelikle havas ilmi ne demektir dilerseniz onu açıklayalım; manevi, ruhsal ve metafizik konular ile ilgilenen bir daldır. Bu konular bazı zamanlarda cifir ilmi, remil ilmi, vefkler, hadim davetleri, tılsımlar, büyüler ve geleneksel ayinlerden oluşabilir. Havas ilmi bir nevi bu manevi işlemlerin birer haritasıdır.

Gerçek medyum yorumları sitesinden sizlerde rahatlıkla yararlanabilir ve dilerseniz bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Adana Gerçek Medyum Yorumları

Adıyaman Gerçek Medyum Yorumları

Afyon Gerçek Medyum Yorumları

Ağrı Gerçek Medyum Yorumları

Amasya Gerçek Medyum Yorumları

Ankara Gerçek Medyum Yorumları

Antalya Gerçek Medyum Yorumları

Artvin Gerçek Medyum Yorumları

Aydın Gerçek Medyum Yorumları

Balıkesir Gerçek Medyum Yorumları

Bilecik Gerçek Medyum Yorumları

Bingöl Gerçek Medyum Yorumları

Bitlis Gerçek Medyum Yorumları

Bolu Gerçek Medyum Yorumları

Burdur Gerçek Medyum Yorumları

Bursa Gerçek Medyum Yorumları

Çanakkale Gerçek Medyum Yorumları

Çankırı Gerçek Medyum Yorumları

Çorum Gerçek Medyum Yorumları

Denizli Gerçek Medyum Yorumları

Diyarbakır Gerçek Medyum Yorumları

Edirne Gerçek Medyum Yorumları

Elazığ Gerçek Medyum Yorumları

Erzincan Gerçek Medyum Yorumları

Erzurum Gerçek Medyum Yorumları

Eskişehir Gerçek Medyum Yorumları

Gaziantep Gerçek Medyum Yorumları

Giresun Gerçek Medyum Yorumları

Gümüşhane Gerçek Medyum Yorumları

Hakkari Gerçek Medyum Yorumları

Hatay Gerçek Medyum Yorumları

Isparta Gerçek Medyum Yorumları

Mersin Gerçek Medyum Yorumları

İstanbul Gerçek Medyum Yorumları

İzmir Gerçek Medyum Yorumları

Kars Gerçek Medyum Yorumları

Kastamonu Gerçek Medyum Yorumları

Kayseri Gerçek Medyum Yorumları

Kırklareli Gerçek Medyum Yorumları

Kırşehir Gerçek Medyum Yorumları

Kocaeli Gerçek Medyum Yorumları

Konya Gerçek Medyum Yorumları

Kütahya Gerçek Medyum Yorumları

Malatya Gerçek Medyum Yorumları

Manisa Gerçek Medyum Yorumları

Kahramanmaraş Gerçek Medyum Yorumları

Mardin Gerçek Medyum Yorumları

Muğla Gerçek Medyum Yorumları

Muş Gerçek Medyum Yorumları

Nevşehir Gerçek Medyum Yorumları

Niğde Gerçek Medyum Yorumları

Ordu Gerçek Medyum Yorumları

Rize Gerçek Medyum Yorumları

Sakarya Gerçek Medyum Yorumları

Samsun Gerçek Medyum Yorumları

Siirt Gerçek Medyum Yorumları

Sinop Gerçek Medyum Yorumları

Sivas Gerçek Medyum Yorumları

Tekirdağ Gerçek Medyum Yorumları

Tokat Gerçek Medyum Yorumları

Trabzon Gerçek Medyum Yorumları

Tunceli Gerçek Medyum Yorumları

Şanlıurfa Gerçek Medyum Yorumları

Uşak Gerçek Medyum Yorumları

Van Gerçek Medyum Yorumları

Yozgat Gerçek Medyum Yorumları

Zonguldak Gerçek Medyum Yorumları

Aksaray Gerçek Medyum Yorumları

Bayburt Gerçek Medyum Yorumları

Karaman Gerçek Medyum Yorumları

Kırıkkale Gerçek Medyum Yorumları

Batman Gerçek Medyum Yorumları

Şırnak Gerçek Medyum Yorumları

Bartın Gerçek Medyum Yorumları

Ardahan Gerçek Medyum Yorumları

Iğdır Gerçek Medyum Yorumları

Yalova Gerçek Medyum Yorumları

Karabük Gerçek Medyum Yorumları

Kilis Gerçek Medyum Yorumları

Osmaniye Gerçek Medyum Yorumları

Düzce Gerçek Medyum Yorumları

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası