revlon en açık fondoten / REVLON COLORSTAY FONDÖTEN İNCELEMESİ BUFF | Fondöten, Revlon, Kapatıcı

Revlon En Açık Fondoten

revlon en açık fondoten

Merhabalar,

Revlon'un meshur fondötenlerinden Colorstay'i ben yılbaşı zamanında önerilerini ve yorumlarını severek takip ettiğim sevgili ojemrujumrimelim'in son yazısını okuyarak almıştım ve o zamandan beri de ara ara kullanıyorum. Hem yağlı/karma hem de kuru/normal ciltler için olanı var. Bendeki kuru/normal ciltler için olanın numaralı Ivory rengi.

Oldukça kalıcı bir ürün. Mat bitişli ve yüksek kapatıcılığa sahip. Ayrıca SPF15 içeriyor. Uygulaması biraz problemli, çünkü pompası yok. Dolayısıyla ürün miktarı da tam ayarlanamıyor. Üstelik uygularken hemen dağıtmak gerekiyor yoksa tam homojen dağılmıyor.

Benim bu fondöteni seçerken yapmış olduğum iki hata var. Birincisi açık tenliyim diye elimde hızlıca deneyerek en açık rengini almış olmam -ki ben sarı alt tonluyum ve Ivory rengi pembe alt tonlu-. Bu nedenle rengi benim cildimle tam bütünleşmedi, daha pembe kaldı. İkincisi ise yağlıya dönük karma bir cilde sahip olmama rağmen kışın cildimin daha kuru olduğunu düşünüp kuru/normal ciltler için olanını almış olmam. Bu saydığım iki nedenden dolayı bu ürünü tek başına kullanamıyorum, en sevdiğim fondötenlerden biri olan Rimmel London Lasting Finish fondöten ile karıştırıyorum. Onun da Ivory rengi beje dönük ama en açık renk olmasına rağmen bana biraz koyu durduğundan ikisinin karışımı tam uygun oluyor. Bir de L'oreal mucizevi yağdan bu karışıma bir damla katınca mükemmel bir duruş sağlıyor. Rimmel London Lasting Finish fondöten ile ilgili yazıma buradanulaşabilirsiniz.

Revlon ürünleri ülkemizde sadece Watsons mağazalarında satılıyor. Yılbaşı indiriminde (yanılmıyorsam %40 indirim vardı) 25&#; gibi bir fiyata almıştım. Açık ten renkli ama sarı alt tonlu ise cildiniz Buff rengini denemenizi tavsiye edebilirim. Tabi cilt tipinize göre olanı seçmeyi de unutmayın. 

Sevgiler,

Seher

revlon colorstay fondöten

Doğru yere mi yazıyorum diye düşündüm bir süre. Medyadaki gibi değil. Tasarımı değişmiş. 

Alexandra Anele&#;nin fair olive ciltler için fondötenler videosunda buff rengini tavsiye etmesiyle gördüm ilk. Ki öyle. Şuana kadar denediklerim arasında turuncu da sarı da durmayan, alt tonumla eşleşen ilk fondöten. En başta alma sebebim ve almaya devam edecek olma sebebim bu. 

İki versiyonu var. Biri yağlı ciltler için, biri normal/kuru. Cildim yağlı değil ama yağlı olanı aldım, neden diye sorarsanız da mağazada beyin tutulması yaşadım bir miktar. Revlon sadece watsons&#;larda var. Konak pier&#;deki watson&#;ta yoktu. Westpark avm&#;deki watsons&#;taki görevli revlon standını kaldırdıklarını söyledi. En son yorucu bir günün ardından optimumda görünce beynimi pek kullanmadan aldım. 

Almak için nedenler: 

-Alt tonuma uyuyor (ki bu imkansız gibi bir şey)

-Dudaklarımın etrafındaki ince çizgilere hiç dolmadı

-Spf içeriyor (matte olanı 15, normal olanı 20) 

Almamak için nedenler: 

-Güncel içeriğini cosdna&#;da bulamadım.

-Şuan fiyatı. (Aslında emin değilim pahalı mi değil mi bu piyasada sadece çok hızlı fiyat artışı hoşuma gitmiyor.) 

Revlon Colorstay Fondöten İncelemesi

Revlon Colorstay fondöten, Revlon markasının Türkiye&#;de satışa sunduğu; karma ve yağlı ciltler için ayrı, kuru ciltler için ayrı seriler halinde ürettiği başarılı bir fondöten türü.

Tabi colorstay fondötenin avantajları kadar zdezavantajları da yok değil. Piyasadaki en iyi fondöten markası olduğunu söylemek mümkün değil ancak kimileri için uygun bir tercih olabilir. Gelin Revlon Colorstay serilerine numaralarına ve cilt tiplerine göre bir göz atalım;

Revlon Colorstay Fondöten Nedir?

Revlon markasının çıkardığı ve ülkemizde de satışa sunduğu Colorstay adının manasından da anlaşılabileceği üzere fondötenin vaat etmekte olduğu asıl şey kalıcılığıdır ve Revlon Colorstay fondöten gerçekten de pek çok yakın rakibine göre daha uzun süre kalıcılığa sahiptir.

Colorstay&#;ın Olumlu Özellikleri:

• Uygun fiyatlıdır
  • Cilt tipine göre su bazlı ve yağ bazlı olarak iki farklı türde alternatifi vardır
  • 24 saate kadar kalıcılığı vardır. Bozulma, çatlama, kuruma ve dökülme yapmadan uzun süre cildinizde kalır. Uçmaz.
  • Yeni tasarım şişesinde pompa ile kolay kullanım şansı sunuyor.
  • SPF 15 güneç koruması içeriyor.
  • Cilt lekelerini kapatıyor

Colorstay&#;in Olumsuz Özellikleri:

• Kapatıcılığı yeterli değil.
  • Simli bir görünüm oluşturarak doğallıktan uzaklaştırıyor.
  • Cilde oturması biraz zaman alıyor.

Cilt Tiplerine Göre Revlon Colorstay Fondöten Seçimi:

Colorstay fondöten en iyi etkiyi yaratması amacıyla, kuru ve normal ciltler için ve yağlı ve karma ciltler için olmak üzere iki farklı formül ile üretilerek satışa sunulmuştur.

Her iki türünün de dış ambalajı birbirine benzerlik gösteriyor olmakla birlikte aralarındaki en belirgin fark kapak tipleridir.

Saydam yani şeffaf kapaklı olan kuru-normal ciltler içinken, koyu renk siyah kapaklı olan yağlı-karma ciltler için uygundur

Karma-Yağlı Ciltliler İçin Kullanım Önerileri: 

• Revlon Colostay&#;in kapatıcılığının yeterli olmadığından bahsetmiştik ancak 1 pompa sıkım yerine ürünü biraz daha bonkör kullanacak olursanız, yeterli kapatıcılık seviyesine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra colorstay cildinizdeki fazlaca yağlı bölgeleri de kurutmadan nem dengesi sağlayacaktır.
  • Hafif simli ve mat bitişe sahip bir fondöten türü olmasına rağmen, biraz özen gösterek kullanacak olursanız Revlon marka fondötenler aslında doğallıktan o kadar da uzak değiş.
  • Colorstayı yağlı cildinize uygulamadan önce hafif bir BB krem ile karıştırır ya da alta ufak bir pudra bazı sürerseniz cildinizdeki muhtemel parlamaların da önüne geçebilirsiniz.
  • Bu ürünün en önemli özelliği, yüzünde fondöten gibi ürünlerin altına sağlam bir baz ya da katman katman pudra sürmeden durmayan yağlı cilt sahibi kullanıcılara, tek başına kullanımda 24 saate kadar kalıcılık sunuyor olması

Kuru-Normal Ciltliler İçin Kullanım Önerileri:

• Colorstay kuru ciltler serisini kullanacak gerçekten aşırı kuru bir cilde sahip kullanıcılar kullanım öncesinde fondötene hafif bir zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı karıştırabilirler. Bu işlem föndötenin pul pul dökülmesini engelleyecektir.
  • Kuru ciltlerde fondöten sürerken takılma, kaymama durumlarının önüne geçmek için oldukça kremsi bir formda üretilmiş olan Colorstay kuru cilt serisi bu konuda da oldukça başarılı.
  • Kuru ve normal ciltler için olan türü mat bitişli olmadığı için oldukça doğal bir görünüm sağlıyor. Gündüz makyajı sırasında bilhassa tercih edilebilecek bir ürün.
  • Kapatıcılığı da yağlı ciltler için olana oranla biraz düşük olmakla birlikte kalıcılığı hakkında da aynı şeyi söyleyebiliriz. Özellikle içerisine Hindistan cevizi yağı v.b. bir ürün katacak olursanız kalıcılığı saate kadar düşebilir ancak yine de çok kötü bir rakam değil.
  • Normal ve kuru ciltler için olanda SFP 20 güneş koruyucu içeriyor.

Ten Rengine Göre Revlon Colorstay Fondöten Seçimi:

Sizlerle Revlon Colorstay Fondöten numaralarını ve hangi numaranın hangi ten rengine uygun olacağını paylaşmadan önce, kuru ve normal ciltler için olan ten rengi numaraları ile yağlı-karma ciltler için olan numaralarının ciddi şekilde farklılık gösterdiği konusunda uyarmak istiyoruz.

Fondöteni teninize sürdükten ortalama 5 dakika sonrasında rengi tamamen oturacağından yapabileceğiniz en doğru davranış bir Watsons mağazasına giderek satın almak, elinizde ya da çene bölgenizde küçük bir parça colorstay fondöten denemesi yaptıktan sonra, ürün cildinizde oturana dek diğer ihtiyaçlarınızı temin etmek ya da ortada dolanmak olacaktır. Sağlıklı bir karara ancak bu şekilde erişebilirsiniz. Ancak yine de deneme yapacaklar için neye yönelecekleri konusunda fikir olması için sizinle ten rengine göre tavsiye edilen numaraları paylaşıyoruz;

• Colorstay Fondöten Karma ve Yağlı Ciltler İçin Buff &#; sarı altın tonlu bir ürün. doğallıktan uzak ve sarımsı ten renklerine uygun
  • Colorstay Fondöten Karma ve Yağlı Ciltler İçin Ivory &#; SPF 15 güneş koruması içeren ivory , çok açık tenli, hayalet gibi olan hanımlara uygun bir tip.
  • Colorstay Fondöten Normal ve Kuru Ciltler İçin Ivory   &#; aynı şekilde hem açık tenli hem de kuru ciltli kişilere uygun modeli
  • Colorstay Fondöten Karma ve Yağlı Ciltler İçin Natural Beige &#; adından da anlaşılabileceği üzer buğday tenliler için en uygun Revlon türü
  • Colorstay Fondöten Normal ve Kuru Ciltler İçin  Fresh Beige &#; daha doğal bir görünüm yaratırken aynı zamanda buğday tenliler ile uyum sağlıyor
  • Colorstay Fondöten Karma ve Yağlı Ciltler İçin Natural Tan &#; hem her cilt rengine gider joker bir model

Colorstay Fondöteni Nereden Alabilirim?

Türkiye&#;deki tüm Watsons mağazalarından temin edebilirsiniz. Bir takım kozmetik ürünler ve makyaj malzemelerinin temin edildiği online alışveriş sitelerinden de bulmanız mümkün olsa da Türkiye&#;deki resmi distribütörü Watsondır.

Fiyatı Nedir?

Revlon Colorstay Fondötenin tavsiye edilen satış fiyatı 53 TL civarında ve yılı şubat ayı itibariyle Watsons mağazalarında da fondötenin hem karma ve yağlı ciltler hem de kuru ciltler için olan türlerini ve farklı renk seçeneklerini aynı fiyata yani 53 TL ye satın alabilirsiniz.

Revlon Colorstay Fondöten Nasıl Uygulanır?

Revlon föndöten pompalı şişeler şeklinde satıldığından uygulaması çok kolaydır.

• Bir nohut büyüklüğünde föndöteni parmaklarınıza sıkın ve yüzünüzde uygulamak istediğiniz bölgere minik minik sürün
  • Ardından nemli bir sünger ya da parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak cildinize yayın ve yedirin.

Fondöten Uygulama Videosu:

Revlon Colorstay Kullanıcı Yorumları:

Siz de revlon colorstay kullandıysanız, satın almayı düşünen okuyucularımıza yardımcı olmak için kişisel yorumlarınızı ve deneyimlerinizi, kullandığınız ürün ile ilgili detay vererek bizlerle paylaşırsanız çok minnettar oluruz.

Yağlı Ciltler İ&#;in En İyi 20 Fond&#;ten

1Yağlı cilt problemi çoğu kadının karşılaştığı ve zorlandığı bir problemdir. Özellikle gençlik ve ergenlik dönemindeki kızlar parlayan cilt yerine yüzünün daha mat bir görünüme sahip olmasını ister. Eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz, yağsız ve mat fondötenleri tercih edebilirsiniz. İşte yağlı ciltlere uygun olarak geliştirilmiş fondötenleri sizler için derledik…

Yağlı cilt problemi çoğu kadının karşılaştığı ve zorlandığı bir problemdir. Özellikle gençlik ve ergenlik dönemindeki kızlar parlayan cilt yerine yüzünün daha mat bir görünüme sahip olmasını ister. Eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz, yağsız ve mat fondötenleri tercih edebilirsiniz. İşte yağlı ciltlere uygun olarak geliştirilmiş fondötenleri sizler için derledik…

Kaynak Fotoğraflar: Pinterest, Google yeniden kullanım

2ESTÉE LAUDER – Double Wear Nude Water Fresh Makeup SPF 30

ESTÉE LAUDER – Double Wear Nude Water Fresh Makeup SPF 30

Hafif dokulu bu mükemmel fondöten 24 saat dayanıklıdır. Sağlıklı görünen, eşit tonlu ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası